Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , elena93 είπε:

Στις 18 δεν περιμενω

Και δε θα περιμένεις γιατί εισια εγκυουλα!!! :) Εχεις καθόλου συμπτώματα ? Όχι ότι πρέπει απαραίτητα απλα ρωτάω για να ξέρουμε και εμείς ..! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Και δε θα περιμένεις γιατί εισια εγκυουλα!!! :) Εχεις καθόλου συμπτώματα ? Όχι ότι πρέπει απαραίτητα απλα ρωτάω για να ξέρουμε και εμείς ..! 

Να  πω την αληθεια οχι..εχω κατι μερες που μου ποναει η μεση οπως σας ειπα και κατι τσιμπηματα που και που χαμηλα στην κοιλια και κατι που παρατηρησα εχθες εφαγα MacDonald που τρελενομαι και οταν τελειωσα μετα απο λιγο μου ερχοταν αναγουλα και ταση για εμετο αλλα δεν εκανα…αυτα τιποτα αλλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , elena93 είπε:

Να  πω την αληθεια οχι..εχω κατι μερες που μου ποναει η μεση οπως σας ειπα και κατι τσιμπηματα που και που χαμηλα στην κοιλια και κατι που παρατηρησα εχθες εφαγα MacDonald που τρελενομαι και οταν τελειωσα μετα απο λιγο μου ερχοταν αναγουλα και ταση για εμετο αλλα δεν εκανα…αυτα τιποτα αλλο

Τέλεια είδα φωτό!πάμε μαζί για τέλη Μαΐου!!!!

Εγώ πήρα τηλέφωνο το γιατρό σήμερα κάποια στιγμή θα με πάρουν τηλ να περάσω να πάρω χαρτί για β χοριακή ραντεβού την Πέμπτη σε μια εβδομάδα δυστυχώς..θα σκάσω μέχρι τότε!

πρίν από 8 λεπτά , Melody90 είπε:

Τέλεια είδα φωτό!πάμε μαζί για τέλη Μαΐου!!!!

Εγώ πήρα τηλέφωνο το γιατρό σήμερα κάποια στιγμή θα με πάρουν τηλ να περάσω να πάρω χαρτί για β χοριακή ραντεβού την Πέμπτη σε μια εβδομάδα δυστυχώς..θα σκάσω μέχρι τότε!

Κ εγώ σήμερα που σήκωσα τον μικρό είχα  κάτι τραβήγματα χαμηλά αλλά ήπια...εχω συχνοουρια κ δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ.

Σου ήρθε αναγουλα ε?αχ δεν παλεύεται είχα στον τρίτο μου γιό...λες κ ήμουν πάνω σε βάρκα όλη μέρα όμως σταμάτησε την 13 εβδομάδα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Melody90 είπε:

Τέλεια είδα φωτό!πάμε μαζί για τέλη Μαΐου!!!!

Εγώ πήρα τηλέφωνο το γιατρό σήμερα κάποια στιγμή θα με πάρουν τηλ να περάσω να πάρω χαρτί για β χοριακή ραντεβού την Πέμπτη σε μια εβδομάδα δυστυχώς..θα σκάσω μέχρι τότε!

Κ εγώ σήμερα που σήκωσα τον μικρό είχα  κάτι τραβήγματα χαμηλά αλλά ήπια...εχω συχνοουρια κ δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ.

Σου ήρθε αναγουλα ε?αχ δεν παλεύεται είχα στον τρίτο μου γιό...λες κ ήμουν πάνω σε βάρκα όλη μέρα όμως σταμάτησε την 13 εβδομάδα περίπου.

Εγω εκλεισα ραντεβου θα παω την δευτερα στην γιατρο μου..να προσπαθησεις να μην σηκωνεις γιατι θελει προσοχη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , elena93 είπε:

Εγω εκλεισα ραντεβου θα παω την δευτερα στην γιατρο μου..να προσπαθησεις να μην σηκωνεις γιατι θελει προσοχη..

Το ξέρω ότι δεν κάνει αλλά δεν έχω δυστυχώς άλλη επιλογή.οταν είμαι μόνη πρέπει να κατέβω (από τον τρίτο) να τον πάρω από το σχολικό κ να ξανά ανέβω τις σκάλες με αυτόν αγκαλιά.ειναι 15 μηνών τώρα ξεκίνησε να περπατάει ο τεμπέλης κ μου έβγαλε το λάδι.

Άντε θα μας πεις πρώτη νέα τη Δευτέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια..εγω σημερα εχω ξυπνησει απο τις 5 το πρωι γιατι ενιωθα μια ανακατοσουρα κοριτσια το κατι αλλο..πηγαινα στην τουαλετα μου ερχοταν για εμετο αλλα δεν εβγαζα τιποτα μονο σαλιο..πειτε μου ρε κοριτσια εσεις που εχετε γινει μανουλες γιατι εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και δεν ξερω πολλα, ειναι φυσιολογικο αυτο δηλαδη οταν νιωθω ετσι οτι πηγαινουν ολα μια χαρα, επισης ποσο στο περιπου θα ειμαι η τελευταια περιοδος ηταν  στις 16 Αυγουστου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Καλημερουδια..εγω σημερα εχω ξυπνησει απο τις 5 το πρωι γιατι ενιωθα μια ανακατοσουρα κοριτσια το κατι αλλο..πηγαινα στην τουαλετα μου ερχοταν για εμετο αλλα δεν εβγαζα τιποτα μονο σαλιο..πειτε μου ρε κοριτσια εσεις που εχετε γινει μανουλες γιατι εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και δεν ξερω πολλα, ειναι φυσιολογικο αυτο δηλαδη οταν νιωθω ετσι οτι πηγαινουν ολα μια χαρα, επισης ποσο στο περιπου θα ειμαι η τελευταια περιοδος ηταν  στις 16 Αυγουστου

Καλημέρα κορίτσι!! Η ναυτία είναι ένα πολύ συχνό σύμπτωμα της εγκυμοσύνης κ ποσο μάλλον τις πρωινές ώρες !! Σίγουρα είναι ένα από τα τοπ συμπτώματα οποτε ναι όλα είναι καλά !! Βέβαια αν σταματήσουν ξαφνικά , η νιώσεις λίγο καλύτερα δε σημαίνει απαραίτητα ότι κάτι πάει στραβά.. υπάρχουν κοπέλες που είτε έχουν έντονα συμπτώματα στην αρχή κ μετά εξαφανίζονται, είτε δεν έχουν καθόλου , είτε έχουν έντονα συμπτώματα καθόλη την διάρκεια.. η κάθε περίπτωση διαφορετική κ όλες φυσιολογικές !!

οσο για τις εβδομάδες όπως τα υπολόγισα είσαι 4-5 εβδομάδων!! 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλημερουδια..εγω σημερα εχω ξυπνησει απο τις 5 το πρωι γιατι ενιωθα μια ανακατοσουρα κοριτσια το κατι αλλο..πηγαινα στην τουαλετα μου ερχοταν για εμετο αλλα δεν εβγαζα τιποτα μονο σαλιο..πειτε μου ρε κοριτσια εσεις που εχετε γινει μανουλες γιατι εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και δεν ξερω πολλα, ειναι φυσιολογικο αυτο δηλαδη οταν νιωθω ετσι οτι πηγαινουν ολα μια χαρα, επισης ποσο στο περιπου θα ειμαι η τελευταια περιοδος ηταν  στις 16 Αυγουστου

Το agapakiii έχει δίκιο κοπέλα μου είναι της εγκυμοσύνης αυτά... υπομονή!!!

Εγώ είχα 19 Αυγούστου ΤΕΡ κ είμαι 4 και 1 άρα εσύ είσαι 4 εβδομάδων κ 4 -5 ημερών περίπου.βεβαια στον υπέρηχο θα σιγουρευτούν όλα όταν πας.

 

Κορίτσια έκανα β- χοριακή είναι 34.70 ο γιατρός μου είπε ότι για 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είναι καλή κ μάλλον έκανα κανονικά ωορρηξία απλά το τεστ ήταν αρκετά ευαίσθητο.οντως κορίτσια το συγκεκριμένο σας το συνιστώ ήταν το predictor early.και ήταν κ εύκολο για να το διαβάσεις...τώρα περιμένω πως κ πως το ραντεβού της Πέμπτης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii σε ευχαριστω !

@Melody90 μπραβο για τα υπεροχα νεα..ναι τοσο 4 εβδομαδων και 4 ημερων μου λεει το προγραμμα που εχω.. εγω ακομα δεν το πιστευω φοβαμαι οτι ειναι ονειρο και θα ξυπνησω..και πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος εβλεπα πολλα ονειρα οτι εκανα τεστ και ηταν θετικο ή οτι ειχα γεννησει παιδι αλλα εβλεπα μονο οτι ειχα κοριτσακι αγορακι δεν εχω δει ποτε:lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, elena93 είπε:

@Agapakiii σε ευχαριστω !

@Melody90 μπραβο για τα υπεροχα νεα..ναι τοσο 4 εβδομαδων και 4 ημερων μου λεει το προγραμμα που εχω.. εγω ακομα δεν το πιστευω φοβαμαι οτι ειναι ονειρο και θα ξυπνησω..και πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος εβλεπα πολλα ονειρα οτι εκανα τεστ και ηταν θετικο ή οτι ειχα γεννησει παιδι αλλα εβλεπα μονο οτι ειχα κοριτσακι αγορακι δεν εχω δει ποτε:lol:

Κ εγώ δεν το πιστεύω ακόμα δεν ξέρω γιατί...τώρα αγχώνομαι για την Δευτέρα που θα κάνω β χοριακή επαναληπτική για να δούμε πως θα πάει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια εγω ξαναεκανα το ψηφιακο σημερα βγηκε 2-3..πως ανεβηκε γιατι προχθες το εκανα και μου βγηκε 1-2

Ελενα μάλλον ανέβηκε κι άλλο η ορμονη οποτε ανίχνευσε μεγαλύτερη τιμή το τεστ ! Είναι πολύ θετικό αυτό!! Μπράβο σου!!! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Agapakiii είπε:

Ελενα μάλλον ανέβηκε κι άλλο η ορμονη οποτε ανίχνευσε μεγαλύτερη τιμή το τεστ ! Είναι πολύ θετικό αυτό!! Μπράβο σου!!! 

Σε ευχαριστω..μακαρι να πανε ολα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στις εγκυουλες! Γερά μωράκια στις αγγαλιες σας!!!!

Κορίτσια έχω 20τεστ ωορρηξίας και 4εγκυμοσυνης(1 χρησιμοποίησα εγώ) ημερομηνία λήξης το 22 της εταιρίας hometest τα είχα πάρει γιατί θα ξεκινούσαμε προσπαθεια με τον άντρα μου τον Δεκέμβρη του 20 αλλά μας την έσκασε ο μπέμπης και μας ήρθε τον Σεπτέμβρη χωρίς να το επιδιώκουμε! Λυπάμαι να τα πετάξω 3ο παιδάκι δεν προβλέπεται οπότε θα ήταν μεγάλη μου χαρά όποια τα χρειάζεται να της τα στείλω! Είναι τα τυχερακια μου!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...