Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Eleni2512 είπε:

καλημερα κοριτσια! καλη εβδομαδα!!! 

εγω με τα κρυα φορουσα κολαν και απο.πανω ξεκουμπωτο τζιν με μακρια μπλουζα :-P σημερα θα.παω και απο τα lidl να δω αν εφεραν.και τα ρουχαλακια για εγκυους. εγω μολις μπηκα 19η εβδομαδα και οταν ειμαι ξαπλωμενη ή οδηγω τη νιωθω να.κουνιεται συνεχεια. εριξε και.κανα δυο γερες κλοτσιτσες μια φορα. μαλιστα σε ενα site διαβασα οτι τα.μπεμπακια μας τωρα κοιμουνται 20 ωρες και ειναι ξυπνια 4, οποτε φαινεται οταν ξυπνανε ξεπιανονται :-D

Ο αντρας μου ο καημενος οποτε βαζει το χερι του ο μικρος σταματαει!με το παραπονο μενει δεν τον εχει νιωσει ακομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή εβδομάδα και από εμένα κορίτσια ...διάβασα όλα όσα γράψατε και με.την σειρά.μου έχω να πω ότι αύριο πάω για β επιπέδου ...μάλλον είμαι η πρώτη που πάω ? 

Και εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ καιρό προσπαθειών ... 

Εγώ μερικές φορές δεν το νιώθω καθόλου και όταν με πιάνει άγχος και λέω μέσα μου γιατί δεν το νιώθω λες και με καταλαβαίνει που αγχώνομαι τσουπ εμφανίζεται ...ώρες ώρες νομίζω ότι κάνει σβούρες εκεί μέσα σαν να μου τεντώνεται το δέρμα ...μου το που βάζει ο μπαμπάς το χέρι στην κοιλιά ακίνητο αυτό :-P και καμαροτος λέει μετά ότι στον μπαμπα κάθεται ήσυχο ... 

Εγώ αύριο θα πάω στα Lidl θέλω να πάρω αυτά τα ζακετακια μου άρεσαν πολύ ... 

Από ρούχα φοράω τα τζιν μου αλλά όλα ανοιχτά χαχαχαχα φοράω και μια φαρδιά μπλούζα και δεν φαίνεται τίποτα ... 

Εμένα κορίτσια μου φαίνεται η κοιλιά την έχω και ψιλά ξεκινάει κατευθείαν κάτω από το στήθος .... 

Το στήθος σας έχει μεγαλώσει ? Εμένα μου έχει μεγαλώσει κατά ένα νούμερο σίγουρα ... 

 

Πολύ απολαμβάνω της συζητήσεις μας εδώ μιας και εδώ που είμαι δεν έχω καμία άλλη εγκυουλα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Giosotpk είπε:

Καλή εβδομάδα και από εμένα κορίτσια ...διάβασα όλα όσα γράψατε και με.την σειρά.μου έχω να πω ότι αύριο πάω για β επιπέδου ...μάλλον είμαι η πρώτη που πάω ? 

Και εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ καιρό προσπαθειών ... 

Εγώ μερικές φορές δεν το νιώθω καθόλου και όταν με πιάνει άγχος και λέω μέσα μου γιατί δεν το νιώθω λες και με καταλαβαίνει που αγχώνομαι τσουπ εμφανίζεται ...ώρες ώρες νομίζω ότι κάνει σβούρες εκεί μέσα σαν να μου τεντώνεται το δέρμα ...μου το που βάζει ο μπαμπάς το χέρι στην κοιλιά ακίνητο αυτό :-P και καμαροτος λέει μετά ότι στον μπαμπα κάθεται ήσυχο ... 

Εγώ αύριο θα πάω στα Lidl θέλω να πάρω αυτά τα ζακετακια μου άρεσαν πολύ ... 

Από ρούχα φοράω τα τζιν μου αλλά όλα ανοιχτά χαχαχαχα φοράω και μια φαρδιά μπλούζα και δεν φαίνεται τίποτα ... 

Εμένα κορίτσια μου φαίνεται η κοιλιά την έχω και ψιλά ξεκινάει κατευθείαν κάτω από το στήθος .... 

Το στήθος σας έχει μεγαλώσει ? Εμένα μου έχει μεγαλώσει κατά ένα νούμερο σίγουρα ... 

 

Πολύ απολαμβάνω της συζητήσεις μας εδώ μιας και εδώ που είμαι δεν έχω καμία άλλη εγκυουλα ... 

Κ γω με χαλαρωνουν απιστευτα οι συζητησεις μας!τα τζιν δεν τα ανεχομουν απτην αρχη της εγκυμοσυνης μονο κολαν φορμες στηθος μεγαλωσε τουλαχιστον δυο νουμερα απο τον δευτερο μηνα φοραω σουτιεν θηλασμου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , happysmile είπε:

Κ γω με χαλαρωνουν απιστευτα οι συζητησεις μας!τα τζιν δεν τα ανεχομουν απτην αρχη της εγκυμοσυνης μονο κολαν φορμες στηθος μεγαλωσε τουλαχιστον δυο νουμερα απο τον δευτερο μηνα φοραω σουτιεν θηλασμου!

Εμένα σήμερα μου ήρθε το θηλασμού και είναι απίστευτα άνετο σε σχέση με τα απλά ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Giosotpk said:

Καλή εβδομάδα και από εμένα κορίτσια ...διάβασα όλα όσα γράψατε και με.την σειρά.μου έχω να πω ότι αύριο πάω για β επιπέδου ...μάλλον είμαι η πρώτη που πάω ? 

Και εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ καιρό προσπαθειών ... 

Εγώ μερικές φορές δεν το νιώθω καθόλου και όταν με πιάνει άγχος και λέω μέσα μου γιατί δεν το νιώθω λες και με καταλαβαίνει που αγχώνομαι τσουπ εμφανίζεται ...ώρες ώρες νομίζω ότι κάνει σβούρες εκεί μέσα σαν να μου τεντώνεται το δέρμα ...μου το που βάζει ο μπαμπάς το χέρι στην κοιλιά ακίνητο αυτό :-P και καμαροτος λέει μετά ότι στον μπαμπα κάθεται ήσυχο ... 

Εγώ αύριο θα πάω στα Lidl θέλω να πάρω αυτά τα ζακετακια μου άρεσαν πολύ ... 

Από ρούχα φοράω τα τζιν μου αλλά όλα ανοιχτά χαχαχαχα φοράω και μια φαρδιά μπλούζα και δεν φαίνεται τίποτα ... 

Εμένα κορίτσια μου φαίνεται η κοιλιά την έχω και ψιλά ξεκινάει κατευθείαν κάτω από το στήθος .... 

Το στήθος σας έχει μεγαλώσει ? Εμένα μου έχει μεγαλώσει κατά ένα νούμερο σίγουρα ... 

 

Πολύ απολαμβάνω της συζητήσεις μας εδώ μιας και εδώ που είμαι δεν έχω καμία άλλη εγκυουλα ... 

Καλώς τηνα. Ε τον έρμο τον μπαμπα πως παρηγοριέται. :razz:

Κ γω ειδικά αν φορέσω κάτι κολλητό φαίνεται η κοιλιά μου, κ μάλιστα είναι κ σχετικά ψηλά. Το στήθος έχει μεγαλώσει αλλά δεν πήρα ειδικό σουτιέν ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Elenpap είπε:

Καλώς τηνα. Ε τον έρμο τον μπαμπα πως παρηγοριέται. :razz:

Κ γω ειδικά αν φορέσω κάτι κολλητό φαίνεται η κοιλιά μου, κ μάλιστα είναι κ σχετικά ψηλά. Το στήθος έχει μεγαλώσει αλλά δεν πήρα ειδικό σουτιέν ακόμα...

Ναι ναι μιλάμε καμαρώνει τόσο πολύ που μου έρχεται να του δώσω μια κλοτσιά εκείνη την ώρα και το λέει και με μια σιγουριά ...καλά λέω από μέσα μου θα σε δω αργότερα χαχαχαχ... 

Εγώ βρήκα ένα με 5€ από μια ξένη σελίδα το είχα κατεβασμένο από 30€ και λέω ας το δοκιμάσω ...και βγήκε καλο ... 

Αφήνετε γενικά να σας πιάνουν την κοιλιά ? 

Εμένα με εκνευρίζει όταν μου τι ζητάνε απλή γνωστή και τους λέω όχι ... :razz:

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Καλή εβδομάδα και από εμένα κορίτσια ...διάβασα όλα όσα γράψατε και με.την σειρά.μου έχω να πω ότι αύριο πάω για β επιπέδου ...μάλλον είμαι η πρώτη που πάω ? 

Και εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μετά από πολύ καιρό προσπαθειών ... 

Εγώ μερικές φορές δεν το νιώθω καθόλου και όταν με πιάνει άγχος και λέω μέσα μου γιατί δεν το νιώθω λες και με καταλαβαίνει που αγχώνομαι τσουπ εμφανίζεται ...ώρες ώρες νομίζω ότι κάνει σβούρες εκεί μέσα σαν να μου τεντώνεται το δέρμα ...μου το που βάζει ο μπαμπάς το χέρι στην κοιλιά ακίνητο αυτό :-P και καμαροτος λέει μετά ότι στον μπαμπα κάθεται ήσυχο ... 

Εγώ αύριο θα πάω στα Lidl θέλω να πάρω αυτά τα ζακετακια μου άρεσαν πολύ ... 

Από ρούχα φοράω τα τζιν μου αλλά όλα ανοιχτά χαχαχαχα φοράω και μια φαρδιά μπλούζα και δεν φαίνεται τίποτα ... 

Εμένα κορίτσια μου φαίνεται η κοιλιά την έχω και ψιλά ξεκινάει κατευθείαν κάτω από το στήθος .... 

Το στήθος σας έχει μεγαλώσει ? Εμένα μου έχει μεγαλώσει κατά ένα νούμερο σίγουρα ... 

 

Πολύ απολαμβάνω της συζητήσεις μας εδώ μιας και εδώ που είμαι δεν έχω καμία άλλη εγκυουλα ... 

Επιτελους να παει και μια για την β επιπεδου να μας πει πως ειναι..εμενα δεν πολυφαινεται οποτε δεν μου λενε τιποτα ακομα..ο μπαμπας μας οταν βαζει το χερι του στην κοιλια μας κουνιεται ο μπεμπης αλλα  δεν τον καταλαβαινει..μονο με τον δικο μου αντρα πρεπει να  γινεται αυτο..εγω ειδα στο φυλλαδιο του lidl σουτιεν θηλασμου..λεω να παρω απο εκει..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Giosotpk είπε:

Ναι ναι μιλάμε καμαρώνει τόσο πολύ που μου έρχεται να του δώσω μια κλοτσιά εκείνη την ώρα και το λέει και με μια σιγουριά ...καλά λέω από μέσα μου θα σε δω αργότερα χαχαχαχ... 

Εγώ βρήκα ένα με 5€ από μια ξένη σελίδα το είχα κατεβασμένο από 30€ και λέω ας το δοκιμάσω ...και βγήκε καλο ... 

Αφήνετε γενικά να σας πιάνουν την κοιλιά ? 

Εμένα με εκνευρίζει όταν μου τι ζητάνε απλή γνωστή και τους λέω όχι ... :razz:

 

Πωωωωωω δεν μαρεσει καθολου μονο εγω κ ο αντρας μου θελω!αισθανομαι πολυ αμήχανα αν με πιασει καποιος στην κοιλια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Γλυκερια123 είπε:

Επιτελους να παει και μια για την β επιπεδου να μας πει πως ειναι..εμενα δεν πολυφαινεται οποτε δεν μου λενε τιποτα ακομα..ο μπαμπας μας οταν βαζει το χερι του στην κοιλια μας κουνιεται ο μπεμπης αλλα  δεν τον καταλαβαινει..μονο με τον δικο μου αντρα πρεπει να  γινεται αυτο..εγω ειδα στο φυλλαδιο του lidl σουτιεν θηλασμου..λεω να παρω απο εκει..

Ναι αύριο είμαστε για β επιπέδου ..θα σας γράψω κατευθείαν κορίτσια πως είναι να ξέρετε και εσείς ...

Εγώ για καλό και για κακό έστειλα τον άντρα μου να πάρει ένα σοκολατουχο γάλα και μια σοκολάτα ...διάβασα ότι κάνει καλό πριν μπεις να πιες και να φας κάτι γλυκό για να κουνιέται λίγο να το δει καλά ο γιατρός ... 

Αλλά θα σας πω αύριο ... 

Εμένα τελικά το σουτιέν θηλασμού που πήρα αν μεγαλώσει ακόμα πιο πολύ το στήθος μου στο τέλος δεν θα μου κάνει και θα είμαι για άλλο ... 

Χαχαχαχ ο καημένος ο μπαμπάς να κουνιέται και να μην το νιώθει ... Του κάνει κόλπα από τώρα :P

πρίν από 5 λεπτά , happysmile είπε:

Πωωωωωω δεν μαρεσει καθολου μονο εγω κ ο αντρας μου θελω!αισθανομαι πολυ αμήχανα αν με πιασει καποιος στην κοιλια!

Ναι σε καταλαβαίνω ... 

Πιστεύω δεν είναι σωστό να ρωτήσεις αν μπορώ να πιάσω την κοιλιά σου ... 

Άλλο να πάρεις από μόνη σου το χέρι κάποιου και να το βάλεις να νιώσει μια κλωτσιά ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Giosotpk είπε:

Ναι αύριο είμαστε για β επιπέδου ..θα σας γράψω κατευθείαν κορίτσια πως είναι να ξέρετε και εσείς ...

Εγώ για καλό και για κακό έστειλα τον άντρα μου να πάρει ένα σοκολατουχο γάλα και μια σοκολάτα ...διάβασα ότι κάνει καλό πριν μπεις να πιες και να φας κάτι γλυκό για να κουνιέται λίγο να το δει καλά ο γιατρός ... 

Αλλά θα σας πω αύριο ... 

Εμένα τελικά το σουτιέν θηλασμού που πήρα αν μεγαλώσει ακόμα πιο πολύ το στήθος μου στο τέλος δεν θα μου κάνει και θα είμαι για άλλο ... 

Χαχαχαχ ο καημένος ο μπαμπάς να κουνιέται και να μην το νιώθει ... Του κάνει κόλπα από τώρα :P

Ε σιγουρα θα μεγαλωσει δεν το γλυτωνεις..τουλαχιστον τωρα δεν ποναει οπως στην αρχη..τι πονος ηταν αυτος δεν περιγραφεται!! Ναιι και μονο βραδυ τον ακουω καλα...ο μπαμπας θα μεινει με το παραπονο χαχα..

Ποσο θα πληρωσεις για την β επιπεδου?


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Giosotpk said:

Ναι ναι μιλάμε καμαρώνει τόσο πολύ που μου έρχεται να του δώσω μια κλοτσιά εκείνη την ώρα και το λέει και με μια σιγουριά ...καλά λέω από μέσα μου θα σε δω αργότερα χαχαχαχ... 

Εγώ βρήκα ένα με 5€ από μια ξένη σελίδα το είχα κατεβασμένο από 30€ και λέω ας το δοκιμάσω ...και βγήκε καλο ... 

Αφήνετε γενικά να σας πιάνουν την κοιλιά ? 

Εμένα με εκνευρίζει όταν μου τι ζητάνε απλή γνωστή και τους λέω όχι ... :razz:

 

Θα περιμένουμε να μας πεις για τη β επιπέδου... Εμένα δεν μου την πιάνει κανεις...μόνο ο άντρας μου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ε σιγουρα θα μεγαλωσει δεν το γλυτωνεις..τουλαχιστον τωρα δεν ποναει οπως στην αρχη..τι πονος ηταν αυτος δεν περιγραφεται!! Ναιι και μονο βραδυ τον ακουω καλα...ο μπαμπας θα μεινει με το παραπονο χαχα..

Ποσο θα πληρωσεις για την β επιπεδου?

Τι τραβάνε και αυτή η μπαμπάδες ... Έχουν και αυτή το άγχος τους να.λεμε την αλήθεια ... 

Ναι τι πόνος ήταν αυτός στην αρχή με το στήθος εγώ δεν μπορούσα ούτε μπρούμυτα να ξαπλώσω ... Τώρα μόνο που είναι πρησμένο αλλά δεν πονάει ... 

120-150€ ήταν να πληρώσω αν την έκανα σε γιατρό έξω ..

Έτσι αποφασίσαμε με τον άντρα μου να την κάνουμε στο νοσοκομείο που δεν πληρώνεις... έψαξα και βρήκα έναν γιατρό που λένε πως δεν κάνει εσκεμμένα λάθος για να σε βάλει να κάνεις αμνιοπαρακέντηση για να του δώσεις το γνωστό φακελάκι ... 

Θα δούμε αύριο πάω με το σκεπτικό πως είναι όλα καλά και απλά θα μου το επιβεβαιώσει ... 

Εσείς κορίτσια έξω θα την κάνετε ? 

πρίν από 13 λεπτά , Elenpap είπε:

Θα περιμένουμε να μας πεις για τη β επιπέδου... Εμένα δεν μου την πιάνει κανεις...μόνο ο άντρας μου.

Και εμένα μέχρι στιγμής μόνο ο άντρας μου... αργότερα θα βάλω την πεθερά και τον μπαμπά μου να την πιάσουν αν θέλουν να έρθουν σε μια επαφή με το εγγονάκι τους ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Giosotpk είπε:

Τι τραβάνε και αυτή η μπαμπάδες ... Έχουν και αυτή το άγχος τους να.λεμε την αλήθεια ... 

Ναι τι πόνος ήταν αυτός στην αρχή με το στήθος εγώ δεν μπορούσα ούτε μπρούμυτα να ξαπλώσω ... Τώρα μόνο που είναι πρησμένο αλλά δεν πονάει ... 

120-150€ ήταν να πληρώσω αν την έκανα σε γιατρό έξω ..

Έτσι αποφασίσαμε με τον άντρα μου να την κάνουμε στο νοσοκομείο που δεν πληρώνεις... έψαξα και βρήκα έναν γιατρό που λένε πως δεν κάνει εσκεμμένα λάθος για να σε βάλει να κάνεις αμνιοπαρακέντηση για να του δώσεις το γνωστό φακελάκι ... 

Θα δούμε αύριο πάω με το σκεπτικό πως είναι όλα καλά και απλά θα μου το επιβεβαιώσει ... 

Εσείς κορίτσια έξω θα την κάνετε ? 

Και εμένα μέχρι στιγμής μόνο ο άντρας μου... αργότερα θα βάλω την πεθερά και τον μπαμπά μου να την πιάσουν αν θέλουν να έρθουν σε μια επαφή με το εγγονάκι τους ... 

Ναι εγω εξω θα την κανω..κι εγω ελεγα να την κανω στο νοσοκομειο για οικονομικους λογους αλλα κι εγω ακουσα απο πολλες κοπελες αυτο που ειπες οτι και καλα σου βρισκουν προβλημα για να κανεις αμνιοπαρακεντηση..και γι αυτο το λογο λοιπον θα την κανω εξω και θα πληρωσω 140..πολλα λεφτα ρε παιδι μου


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Γλυκερια123 είπε:

Ναι εγω εξω θα την κανω..κι εγω ελεγα να την κανω στο νοσοκομειο για οικονομικους λογους αλλα κι εγω ακουσα απο πολλες κοπελες αυτο που ειπες οτι και καλα σου βρισκουν προβλημα για να κανεις αμνιοπαρακεντηση..και γι αυτο το λογο λοιπον θα την κανω εξω και θα πληρωσω 140..πολλα λεφτα ρε παιδι μου

Εμείς συμβουλευτηκαμε τον γιατρό μας και μου είπε να πάω να κάνω στο νοσοκομείο την β επιπέδου και αν τυχόν χτύπα ξύλο μου βρουν τίποτα τότε να πάω σε κάποιον έξω ... 

Εννοείται πως μετά αν είναι όντως λανθασμένα τα αποτελέσματα θα κινηθώ νομικά ...αλλά ας μην σκέφτομαι έτσι πιστεύω πως όλα καλά θα βγούνε και απλά ανυπομονώ να δω το μωράκι ... 

Δυστυχώς είναι όντως πολλά λεφτά αλλά τι να κάνεις ? 

Της εξετάσεις αίματος της κάνεις στο νοσοκομείο ? 

Εγώ εκεί την κάνω και δεν πληρώνω τίποτα ... 

Είμαστε και για καμπύλη ζαχάρου νομίζω αυτό το μήνα ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...