Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Μαρίτσα10 είπε:

Έχω να τα δω από 7η εβδομάδα κ ανησυχώ αν αναπτύσσονται φυσιολογικά...δεν είμαστε κ σε φάση που τα νιώθουμε οπότε δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα.

Αυτό πρέπει να το συνηθίσουμε όλες. Μια φορά το μήνα γίνονται οι υπέρηχοι. Και εμείς κάναμε 28/12 αυχενική και τώρα πάλι 4 Φεβρουαρίου θα πάμε στο γιατρό. Μια χαρά αναπτύσσονται όλα. Η Τρίτη είναι κοντά και όχι μόνο θα το δεις, θα τρελαθείς. Η αλήθεια είναι ότι όλες μετά την αυχενική είμαστε πιο ήρεμες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια .εγω εχω ΠΗΤ 7/7 και λογω ιστορικου παω στο γιατρο καθε δυο βδομαδες.Εχουμε κανει αυχενικη και NIPTEST  οποτε ξερω οτι ειναι κοριτσακι.Οσες ειστε 14-15βδομ τι συμπτωματα εχετε??Απο πονους πως πατε??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , marian84 είπε:

Γεια σας κοριτσια .εγω εχω ΠΗΤ 7/7 και λογω ιστορικου παω στο γιατρο καθε δυο βδομαδες.Εχουμε κανει αυχενικη και NIPTEST  οποτε ξερω οτι ειναι κοριτσακι.Οσες ειστε 14-15βδομ τι συμπτωματα εχετε??Απο πονους πως πατε??

Κοντά είμαστε. Από συμπτώματα έχω ναυτίες, εμετούς, ξυνίλες, καούρες. Και κακό ύπνο. Πόνους δεν έχω, εκτός από το στήθος που μερικές φορές πονάει κ στο πιο ελαφρύ άγγιγμα. Εσύ έχεις πόνους; Πού; Στη μέση;

Newm@m@     7/07   

mariam84         7/07

alina80               10/07

happysmile        24/07

lennio                  26/07

Μαρίτσα10        30/07

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Εγώ την Τρίτη έχω αυχενική κ έχω χεστει από τον φόβο μου. Όλο το μυαλό μου πάει στο κακό! 

Αγαπη μου ολων μας τα σεναρια μου ηταν το κατι αλλο.ολα καλα θα ναι θα πας να δεις ενα σχηματισμενο μωρο κ μια τελεια αυχενικη κ θα λες γτ αγχωνομουν!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , alina80 είπε:

Κοντά είμαστε. Από συμπτώματα έχω ναυτίες, εμετούς, ξυνίλες, καούρες. Και κακό ύπνο. Πόνους δεν έχω, εκτός από το στήθος που μερικές φορές πονάει κ στο πιο ελαφρύ άγγιγμα. Εσύ έχεις πόνους; Πού; Στη μέση;

Newm@m@     7/07   

mariam84         7/07

alina80               10/07

happysmile        24/07

lennio                  26/07

Μαρίτσα10        30/07

Εμενα ναυτιες,λιγουρες κτλ σταματησαν ευτυχως!!!Εγω εχω πονους και στη κοιλια και στη μεση.Εχει περιπου 15μερες που ξεκινησαν.Απο δεξια εχω ενα μονιμο σχεδον πονο σαν να χω ουρολοιμωξη αλλα εκανα εξετασεις και ειναι ολα οκ.Στη μεση εχω ουσιαστικα στο ισχιο και μου παν οτι ανοιγει η λεκανη.Για τον πονο μπροστα ανησυχω λιγο ειναι η αληθεια.Δε μπορω να ξαπλωσω απο κεινη τη μερια πχ γιατι ποναω ειδικα οταν ειναι γεματη η κυστη μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, happysmile είπε:

Αγαπη μου ολων μας τα σεναρια μου ηταν το κατι αλλο.ολα καλα θα ναι θα πας να δεις ενα σχηματισμενο μωρο κ μια τελεια αυχενικη κ θα λες γτ αγχωνομουν!!!

Ελπίζω να δω δύο σχηματισμένα μωρά ( είναι δίδυμα) χωρίς χρωμοσωματικες ανωμαλίες....μπας κ ηρεμήσω επιτέλους! Την τελευταία φορά που τα είδα έμοιαζαν περισσότερο με αμοιβάδα παρά με μωρά! 

Τα συμπτώματα ναυτίας σε μένα σταμάτησαν εντελώς...μόνο η δυσπεψία μου χει μείνει κ οι εντεροπονοι. 

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κοντά είμαστε. Από συμπτώματα έχω ναυτίες, εμετούς, ξυνίλες, καούρες. Και κακό ύπνο. Πόνους δεν έχω, εκτός από το στήθος που μερικές φορές πονάει κ στο πιο ελαφρύ άγγιγμα. Εσύ έχεις πόνους; Πού; Στη μέση;

Newm@m@     7/07   

mariam84         7/07

alina80               10/07

happysmile        24/07

lennio                  26/07

Μαρίτσα10        30/07

Μήπως να αρχίσουμε να γράφουμε κ το φύλο στη λίστα; Βλέπω ότι οι περισσότερες έχουν μια εικόνα.

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Ελπίζω να δω δύο σχηματισμένα μωρά ( είναι δίδυμα) χωρίς χρωμοσωματικες ανωμαλίες....μπας κ ηρεμήσω επιτέλους! Την τελευταία φορά που τα είδα έμοιαζαν περισσότερο με αμοιβάδα παρά με μωρά! 

Τα συμπτώματα ναυτίας σε μένα σταμάτησαν εντελώς...μόνο η δυσπεψία μου χει μείνει κ οι εντεροπονοι. 

Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!!!!Τον πονο στο εντερο πως τον καταλαβαινεις?Που ακριβως σε πιανει πονος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marian84 είπε:

Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!!!!Τον πονο στο εντερο πως τον καταλαβαινεις?Που ακριβως σε πιανει πονος?

Ενόχληση κάτω δεξιά κ χτυπάει στη μέση καμία φορά. Έχω τυμπανισμο ώρες ώρες και αέρια! Σαν να έχω φάει ένα γουρουνοπουλο μόνη μου. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μαρίτσα10 είπε:

Ενόχληση κάτω δεξιά κ χτυπάει στη μέση καμία φορά. Έχω τυμπανισμο ώρες ώρες και αέρια! Σαν να έχω φάει ένα γουρουνοπουλο μόνη μου. 

Α τοσο καλα και συ.Και γω μια απο τα ιδια.Βασικα με καθε πονο τρεμω γιατι δε ξερω τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Εμενα ναυτιες,λιγουρες κτλ σταματησαν ευτυχως!!!Εγω εχω πονους και στη κοιλια και στη μεση.Εχει περιπου 15μερες που ξεκινησαν.Απο δεξια εχω ενα μονιμο σχεδον πονο σαν να χω ουρολοιμωξη αλλα εκανα εξετασεις και ειναι ολα οκ.Στη μεση εχω ουσιαστικα στο ισχιο και μου παν οτι ανοιγει η λεκανη.Για τον πονο μπροστα ανησυχω λιγο ειναι η αληθεια.Δε μπορω να ξαπλωσω απο κεινη τη μερια πχ γιατι ποναω ειδικα οταν ειναι γεματη η κυστη μου

Νομίζω ότι οι περισσότεροι πόνοι είναι φυσιολογικοί -αν κάτι σε ανησυχεί συζήτησε το με το γιατρό σου. 

9 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Μήπως να αρχίσουμε να γράφουμε κ το φύλο στη λίστα; Βλέπω ότι οι περισσότερες έχουν μια εικόνα.

Φυσικά, ότι θέλετε. Το συμπληρώνουμε. 

 

Καλημέρα όμορφες!

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Α τοσο καλα και συ.Και γω μια απο τα ιδια.Βασικα με καθε πονο τρεμω γιατι δε ξερω τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...το έντερο είναι λίγο ερεθισμένο στην εγκυμοσύνη κ χτυπάει σε διάφορα σημεία! Ο πόνος στη μήτρα είναι πιο ανησυχητικός ...ανάλογος βέβαια γιατί οι πόνοι τύπου περιόδου είναι νορμάλ από ότι έχω καταλάβει. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρίτσα10 είπε:

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...το έντερο είναι λίγο ερεθισμένο στην εγκυμοσύνη κ χτυπάει σε διάφορα σημεία! Ο πόνος στη μήτρα είναι πιο ανησυχητικός ...ανάλογος βέβαια γιατί οι πόνοι τύπου περιόδου είναι νορμάλ από ότι έχω καταλάβει. 

Και πονο στη μητρα εχω αλλα μου ειπε οτι ειναι επειδη ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με το καλο τα μπεμπακια σας.!!πρωτη φορα γραφω και ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Ειμαι στην 13η εβδομαδα ..εκανα την αυχενικη βγηκε παρα πολυ καλη περιμενω τ αποτελεσματα της κυστικης ινωσης τωρα ...εχω μια εβδομαδα χωρις εμετους!!!!φανταστικο!!!με το καλο ολες σας

  • Μου αρέσει 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω απο τοτε που μπηκα στην 10τη σταματησαν ολα κ πονοι κ λιγουρες που βαλα τεσσερα κιλα πρωτο τριμηνο κ στηθος!ψιλες ανακατοσουρες οταν μενω για ωρα νυστικη μονο!!θα ρωτησω επιπονο θεμα πως πατε απο δυσκοιλιοτητα?εγω μια αντε δυο φορες την εβδομαδα κορες στην καλυτερη!

On 12/1/2019 at 9:18 ΜΜ, Μαρίτσα10 είπε:

Ελπίζω να δω δύο σχηματισμένα μωρά ( είναι δίδυμα) χωρίς χρωμοσωματικες ανωμαλίες....μπας κ ηρεμήσω επιτέλους! Την τελευταία φορά που τα είδα έμοιαζαν περισσότερο με αμοιβάδα παρά με μωρά! 

Τα συμπτώματα ναυτίας σε μένα σταμάτησαν εντελώς...μόνο η δυσπεψία μου χει μείνει κ οι εντεροπονοι. 

Καλα αυτο με την αμοιβαδα ποσο δικιο!!Μαριτσα οταν ημουν μικρη εφηβεια δλδ ειχα ονειρο να κανω διδυμα κ να ειναι ιδια μεταξυ τους!!ολα θα σου πανε υπεροχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...