Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια εγω απο τοτε που μπηκα στην 10τη σταματησαν ολα κ πονοι κ λιγουρες που βαλα τεσσερα κιλα πρωτο τριμηνο κ στηθος!ψιλες ανακατοσουρες οταν μενω για ωρα νυστικη μονο!!θα ρωτησω επιπονο θεμα πως πατε απο δυσκοιλιοτητα?εγω μια αντε δυο φορες την εβδομαδα κορες στην καλυτερη!

Καλα αυτο με την αμοιβαδα ποσο δικιο!!Μαριτσα οταν ημουν μικρη εφηβεια δλδ ειχα ονειρο να κανω διδυμα κ να ειναι ιδια μεταξυ τους!!ολα θα σου πανε υπεροχα!!

Αν ήξερες μικρή πόσο υψηλού κινδύνου είναι η κύηση σε μονοζυγωτικά δίδυμα ....νομίζω θα είχες αλλάξει γνώμη! Ελπίζω τώρα με την εξέλιξη που έχει η επιστήμη να είναι πιο εύκολα τα πράγματα. 

Το θέμα με τη δυσκοιλιότητα το ξεπέρασα. Δεν ξέρω πως έγινε!Πριν πήγαινα μία φορά την εβδομάδα. 

Η ναυτία επέστρεψε πάλι χθες το βράδυ αλλά κ σήμερα. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Μαρίτσα10 είπε:

Αν ήξερες μικρή πόσο υψηλού κινδύνου είναι η κύηση σε μονοζυγωτικά δίδυμα ....νομίζω θα είχες αλλάξει γνώμη! Ελπίζω τώρα με την εξέλιξη που έχει η επιστήμη να είναι πιο εύκολα τα πράγματα. 

Το θέμα με τη δυσκοιλιότητα το ξεπέρασα. Δεν ξέρω πως έγινε!Πριν πήγαινα μία φορά την εβδομάδα. 

Η ναυτία επέστρεψε πάλι χθες το βράδυ αλλά κ σήμερα. 

Καλα εννοειται αυτο!!!που θα παει θα εξαφανιστει κ αυτη σιγα σιγα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια! με τοσο υπνο ειχα καιρο να γραψω...   εγω εχω ΠΗΤ 28/7 και τη πεμπτη αυχενικη και PAPPA. απο συμπτωματα τα ιδια, λιγη δυσκοιλιοτητα, λιγο ζαλουρα, πολλες ναυτιες αλλα ευτυχως οχι εμετοι. α! ξεχασα. και τουλαχιστον 10 ωρες υπνο! ο γιατρος μου ειπε στον 2ο υπερηχο που ακουσαμε καρδουλα οτι φαινεται για κοριτσακι, λογικα τη πεμπτη θα μας το επιβεβεβαιωσει και στην αυχενικη. 

  • Μου αρέσει 2

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Εγώ είμαι 13 και 4. Αύριο πάω για αυχενική και έχω φρικαρει.. :confused: ο γιατρός είναι ο κύριος Τζώρτζης Εμμανουήλ στο Κολωνάκι. Ψάχνω κριτικές αλλά δεν βρίσκω πουθενά. Τον γνωρίζει καμια; Δεν είναι ο προσωπικός μου γιατρός απλά την αυχενική θα μου κάνει. :-?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!Σήμερα έκανα αυχενική.Ολα μια χαρά!Περιμένω την εξέταση αίματος.Το μωρό είναι πολύ δραστήριο!!!Έβαζε και τα χεράκια στο στόμα!Λοιπόν,ΠΗΤ έχω 25/7 και μάλλον είναι κοριτσάκι! 

  • Μου αρέσει 2

LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Άμα ξεχνάω καμιά σφυρατε! Μαζευόμαστε βλέπω! Όλο καλές αυχενικες βλέπω! Όλα χαρές! Σας φιλώ γλυκά!

 

Newm@m@     7/07   

mariam84         7/07

alina80               10/07

happysmile        24/07

Mpempoulaki    25/07

lennio                  26/07

Eleni2512          28/07

Μαρίτσα10        30/07

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εγω εκανα σημερα αυχενικη και ξετρελαθηκα! συνεχεια κουνιοταν! μου φαινεται τοσο περιεργο που ολα αυτα γινονται μεσα μου και δε μπορω να καταλαβω ακομα τιποτα. ουτε καν λιγο φουσκωματακι. ασχετο οταν κοιμαστε στο.πλαι δε νιωθετε ενα ελαφρυ τραβηγμα στη κοιλια? προσωπικα σκεφτομαι να βαλω ενα μαξιλαρακι

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

και εγω εκανα σημερα αυχενικη και ξετρελαθηκα! συνεχεια κουνιοταν! μου φαινεται τοσο περιεργο που ολα αυτα γινονται μεσα μου και δε μπορω να καταλαβω ακομα τιποτα. ουτε καν λιγο φουσκωματακι. ασχετο οταν κοιμαστε στο.πλαι δε νιωθετε ενα ελαφρυ τραβηγμα στη κοιλια? προσωπικα σκεφτομαι να βαλω ενα μαξιλαρακι

Ναι η αυχενικη ειναι πολυ ωραια εξεταση γιατι ουσιαστικα ειναι πλεον ολοκληρωμενο το μωρο και το βλεπεις.Εγω εχω τραβηγματα και ορθια και ξαπλωμενη.Εχω κανει βεβαια κανονικοτατα κοιλια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα κοριτσακια και γω τραβηγματα μονο ειδικα αν κανω κ καμμιααποτομη κινηση κοιλια φυσικα κ χω κανει κανονικοτατη..επισης στηθος επιεικως 2 νουμερα πανω!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα κόρες! Ξυνίλες και καούρες έχετε; Κάνα μυστικό για να περάσουν ξέρετε; Είχα και πιο πριν αλλά δύο μέρες τώρα δεν την παλεύω!

Αχ ειχα ολο το πρωτο 3μηνο.Εμενα με βοηθουσε το να μασαω τσιχλα αλλιως επρεπε να τρωω ολη μερα για να μαι οκ .Απο Κυπρο εισαι κοριτσακι μου???

Εγω ρε κοριτσια εχω τοσα υγρα που φοραω σερβιετακι αλλιως πρεπει να αλλαζω συνεχεια εσωρουχο και κουραστηκα.Και επισης νιωθω σα τσουξιμο στον κολπο αλλα δεν εχω ουρολοιμωξη.Το χετε μηπως και σεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...