Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Eleni2512 είπε:

καλημεεερααα. Μια χαρα! αρχιζουν και περνανε οι ναυτιες ευτυχως 

Μπραβο καμαρι μου εγω σπανια πλεον !!ουτε στηθος μονο πριξηματα στην κοιλια εχω φουσκωμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Ελένη και happysmile βλέπω υποχωρούν τα συμπτώματα. Μπράβο κορίτσια. Εμένα πάλι...δεν λέω τίποτα (και ναυτίες, και ξυνίλες, και καούρες, και το στήθος πονάει μερικές φορές και το φουσκωμένο στην κοιλιά -απο όλα έχω, παράπονο δεν έχω). 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελένη και happysmile βλέπω υποχωρούν τα συμπτώματα. Μπράβο κορίτσια. Εμένα πάλι...δεν λέω τίποτα (και ναυτίες, και ξυνίλες, και καούρες, και το στήθος πονάει μερικές φορές και το φουσκωμένο στην κοιλιά -απο όλα έχω, παράπονο δεν έχω). 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; 

Θα υποχωρησουν και σενα που θα παει??Εμενα πλεον το στηθος μεγαλωνει αλλα δε ποναει!!!!!Ευτυχως.Δε μπορουσα να ξαπλωσω χαχαα.Εμενα αρχισαν να υποχωρουν τη 14-15βδομ νομιζω.Εγω εχω εκνευριστει με τα υγρα.Μονιμως μουσκεμα ειναι εσωρουχα η σερβιετακι.Δε θελω να φοραω πολλες ωρες σερβιετακι γιατι με πιανει τσουξιμο παραπανω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , marian84 είπε:

Θα υποχωρησουν και σενα που θα παει??Εμενα πλεον το στηθος μεγαλωνει αλλα δε ποναει!!!!!Ευτυχως.Δε μπορουσα να ξαπλωσω χαχαα.Εμενα αρχισαν να υποχωρουν τη 14-15βδομ νομιζω.Εγω εχω εκνευριστει με τα υγρα.Μονιμως μουσκεμα ειναι εσωρουχα η σερβιετακι.Δε θελω να φοραω πολλες ωρες σερβιετακι γιατι με πιανει τσουξιμο παραπανω

Αχ, τυχερή. Εγώ αύριο μπαίνω 17η βδομάδα και ακόμα. Τα υγρά δεν με ενοχλούν πολύ -βαμβακερο εσώρουχο και συχνές αλλαγές. Το έχω αποδεχτεί αυτό και αφού δεν μυρίζουν δεν με ενοχλούν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Καλημερουδια!!!πως ειμαστε??κοριτσια εχετε κ σεις καπου καπου μεταλλικη γευση στο στομα??ειναι καινουργιο αυτο..!!

Εγω ειχα στο πρωτο τριμηνο !!!!φυσιολογικο ειναι.Εμενα εχουν αρχισει τα ουλα τα ματωνουν παρα πολυ και λεω να παω μια βολτα απο οδοντιατρο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ... 

Εμένα με έχουν για 11/07 αλλά μου είπαν πως μετά της 20/06 να είμαι έτοιμη γιατί ανά πάσα στιγμή μπορώ να γεννήσω ...οπότε είπα ας γράψω και στις δύο ομάδες μαμάδες Ιουνίου και Ιουλίου ... 

Τι κάνετε ? Πόσο εβδομάδων είστε ? 

Εγώ σήμερα είμαι 16 εβδομάδων ακριβώς ...από συμπτώματα δεν είχα σχεδόν τίποτα μόνο υπνηλία που την έχω ακόμα και κάτι τρελές όρεξης για φαγητό που δεν της είχα ποτέ . Αυτά μέχρι στιγμής .... 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , marian84 είπε:

Εγω ειχα στο πρωτο τριμηνο !!!!φυσιολογικο ειναι.Εμενα εχουν αρχισει τα ουλα τα ματωνουν παρα πολυ και λεω να παω μια βολτα απο οδοντιατρο

Κ ματωνουν ναι στο βουρτσισμα!!αλλα αυτο το διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο!!!

πρίν από 5 λεπτά , Giosotpk είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ... 

Εμένα με έχουν για 11/07 αλλά μου είπαν πως μετά της 20/06 να είμαι έτοιμη γιατί ανά πάσα στιγμή μπορώ να γεννήσω ...οπότε είπα ας γράψω και στις δύο ομάδες μαμάδες Ιουνίου και Ιουλίου ... 

Τι κάνετε ? Πόσο εβδομάδων είστε ? 

Εγώ σήμερα είμαι 16 εβδομάδων ακριβώς ...από συμπτώματα δεν είχα σχεδόν τίποτα μόνο υπνηλία που την έχω ακόμα και κάτι τρελές όρεξης για φαγητό που δεν της είχα ποτέ . Αυτά μέχρι στιγμής .... 

 

Καλως την!14 βδομαδων εγω πητ 24/7  ευτυχως η τρελη ορεξη για φαγητο μ περασε γτ πρωτο τριμηνο κ βαλα ηδη 5 κιλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!! Εγώ έχω γαστρεντερικές διαταραχές πόνο στο στομάχι και διάρροια...ίσως να μην σχετίζεται με την εγκυμοσύνη.

Ο γιατρός είπε ότι δεν επηρεάζονται τα έμβρυα. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , happysmile είπε:

Κ ματωνουν ναι στο βουρτσισμα!!αλλα αυτο το διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο!!!

Καλως την!14 βδομαδων εγω πητ 24/7  ευτυχως η τρελη ορεξη για φαγητο μ περασε γτ πρωτο τριμηνο κ βαλα ηδη 5 κιλα!!!!!

Καλά αυτό με τα ούλα και την μυρωδιά το έχω και εγώ ακόμα ... 

Από ότι έχω διαβάσει το πρώτο τρίμηνο καλό είναι να βάλεις μέχρι 3 κιλά και μετά κάθε εβδομάδα από μισό κιλό ...αλλά εξαρτάται πάντα την γυναίκα ...εγώ μέχρι στιγμής έχω βάλει 3.5 κιλά αλλά με πολύ προσοχή γιατί έκανα αμάν και πως να χάσω μερικά κιλά πριν μείνω έγκυος και έτσι μου είπε και ο γιατρός για το καλό και τον δύο μας να μην πάρω κιλά . Και εκεί που έλεγα στην εγκυμοσύνη θα ευχαριστηθω φαγητό τίποτα ... Αλλά δεν πειράζει ... 

Από φάρμακα τι περνεις ? Εγώ ένα φιλικό το πρωί και πρωί βράδυ μαγνήσιο αυτά για τώρα ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Giosotpk είπε:

Καλά αυτό με τα ούλα και την μυρωδιά το έχω και εγώ ακόμα ... 

Από ότι έχω διαβάσει το πρώτο τρίμηνο καλό είναι να βάλεις μέχρι 3 κιλά και μετά κάθε εβδομάδα από μισό κιλό ...αλλά εξαρτάται πάντα την γυναίκα ...εγώ μέχρι στιγμής έχω βάλει 3.5 κιλά αλλά με πολύ προσοχή γιατί έκανα αμάν και πως να χάσω μερικά κιλά πριν μείνω έγκυος και έτσι μου είπε και ο γιατρός για το καλό και τον δύο μας να μην πάρω κιλά . Και εκεί που έλεγα στην εγκυμοσύνη θα ευχαριστηθω φαγητό τίποτα ... Αλλά δεν πειράζει ... 

Από φάρμακα τι περνεις ? Εγώ ένα φιλικό το πρωί και πρωί βράδυ μαγνήσιο αυτά για τώρα ...

Μονο φιλικο εγω...67 ειμαι τωρα..προσεχω τωρα εκοψα κ καπνισμα κ αυτο επιρρεαζει καπως..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Giosotpk είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ... 

Εμένα με έχουν για 11/07 αλλά μου είπαν πως μετά της 20/06 να είμαι έτοιμη γιατί ανά πάσα στιγμή μπορώ να γεννήσω ...οπότε είπα ας γράψω και στις δύο ομάδες μαμάδες Ιουνίου και Ιουλίου ... 

Τι κάνετε ? Πόσο εβδομάδων είστε ? 

Εγώ σήμερα είμαι 16 εβδομάδων ακριβώς ...από συμπτώματα δεν είχα σχεδόν τίποτα μόνο υπνηλία που την έχω ακόμα και κάτι τρελές όρεξης για φαγητό που δεν της είχα ποτέ . Αυτά μέχρι στιγμής .... 

 

Εγω κλεινω τη 17!!!!ΠΗΤ εχω 7/7 αλλα επειδη θα παω με καισαρικη θα γεννησω τουλαχιστον μια βδομ νωριτερα οποτε μαλλον για ιουνιο ειμαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...