Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert said:

Κορίτσια μου, Τελεια, Τελεια, Τελεια.... Ολα καλα μου ειπε, ηταν γρηγορος αλλα μου εξηγουσε τα παντα καθώς τα μετραγε... Μου ειπε για πητ 8/10, αυχενικη διαφάνεια 1,00 κ 55% αγορακι, 45% κοριτσακι.... Ειχε χιαστη τα ποδαρακια του το καλο μου... Ειμαι παρα πολυ χαρούμενη... Τωρα μπορω να χαλαρωσω!!! Ευχαριστώ την Παναγια κ το Χριστουλη!!! 

Οπότε τώρα τα βυζιά σου θα χαλαρώσουν??? χεχε

  • Χαχα 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Clue είπε:

Οπότε τώρα τα βυζιά σου θα χαλαρώσουν??? χεχε

Εε τα βυζια κάπου τώρα ούτως ή άλλως θα σταματήσουν να πονάνε όσο και να τα ζουμπαει! Ακούς @winspert???? Μη σηκωθείς μια μέρα και μας στείλεις "κορίτσια τα ζουμπαω και δεν πονάνε γιατι;;"

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Οπότε τώρα τα βυζιά σου θα χαλαρώσουν??? χεχε

 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εε τα βυζια κάπου τώρα ούτως ή άλλως θα σταματήσουν να πονάνε όσο και να τα ζουμπαει! Ακούς @winspert???? Μη σηκωθείς μια μέρα και μας στείλεις "κορίτσια τα ζουμπαω και δεν πονάνε γιατι;;"

Μη με προκαλειτε.... Παλι τα ζουπαγα σημερα.... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα Πριν παω για αυχενικη δεν ποναγαν. Οταν γυρισα, ποναγαν... 

Θα σταματήσω ομως, το υπόσχομαι... 

Κ ειπαμε κατι αλλο θα βρω... :lol:

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

 

Μη με προκαλειτε.... Παλι τα ζουπαγα σημερα.... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα Πριν παω για αυχενικη δεν ποναγαν. Οταν γυρισα, ποναγαν... 

Θα σταματήσω ομως, το υπόσχομαι... 

Κ ειπαμε κατι αλλο θα βρω... :lol:

Σήμερα έχεις να ρίξεις υπνοοοο, μεσημέρι θα ξυπνήσεις αύριο από την ανακούφιση!!! Μπράβο αγάπη μου υπέροχα νέα!!! 

@Farmakotriftena όντως το ροζ κυριαρχεί, μας φάγατε λάχανο χαχαχα 

Just now, Clue είπε:

Να τα λέτε αυτά γενικά να ξέρουμε κι εμείς που ακολουθούμε....

Αχ να δεις τι γρήγορα θα περάσουν οι εβδομάδες και θα πας για Αυχενική, εμένα μου φαινόταν αιώνας αλλά τελικά πέρασε γρήγορα μπορώ να πω!!Πώς είσαι εσύ κορίτσι;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli_ είπε:

Σήμερα έχεις να ρίξεις υπνοοοο, μεσημέρι θα ξυπνήσεις αύριο από την ανακούφιση!!! Μπράβο αγάπη μου υπέροχα νέα!!! 

@Farmakotriftena όντως το ροζ κυριαρχεί, μας φάγατε λάχανο χαχαχα 

Αχ να δεις τι γρήγορα θα περάσουν οι εβδομάδες και θα πας για Αυχενική, εμένα μου φαινόταν αιώνας αλλά τελικά πέρασε γρήγορα μπορώ να πω!!Πώς είσαι εσύ κορίτσι;

Keep working Γωγώ, εμείς γκρινιάζουμε ότι περνάει αργά ο καιρός εσένα σου φαίνεται ότι περνάει γρήγορα! Μακάρι να το έβλεπα έτσι  κι εγω γιατί πραγματικά στον γιο μου πέρασε πολύ αργά και βασανιστικά ο καιρός. Κι εδώ κάπως έτσι θα περάσει.

Βρε κορες ερώτηση.....

Σήμερα έχω νιώσει 3 με 4 φορές αμυδρά τιναγματακια στην κοιλιά... να είναι της φαντασίας μου; νωρίς νομίζω είναι να νιώσω το μωρό..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@gogouli έτσι κι έτσι. Έχω εκτός από τις ναυτίες και την κούραση και αρκετό άγχος. Από τη μία με το διαβήτη κι από την άλλη που αργώ ακόμα να δω το μωρό. Έχω ραντεβού σε δημόσιο στις 9/4 (τότε μου κλείσανε πρώτο ραντεβού) που θα είμαι 10 και 4. Ο εξωσωματικός μου να'ναι καλά που πετύχαμε εγκυμοσύνη αλλά σα γιατρός με απογοήτευσε πολύ! Όταν του είπα ότι θα γεννήσω σε δημόσιο γιατί δεν υπάρχουν λεφτά δε μου έγραψε ούτε τον προγεννητικό. Πήγα σε ιδιώτη άσχετο και ευτυχώς ήταν πάρα πολύ καλός.Μου εξήγησε τα πάντα, μου έγραψε τις εξετάσεις και ακούσαμε και καρδούλα να ευχαριστηθούμε!

Τώρα σκέφτομαι να περιμένω να πάω στον καινούριο γιατρό στο δημόσιο ή να ηαναπάω άλλη μία την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι στα μισά της 9ης να ξαναδούμε το μωρό?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

 

Βρε κορες ερώτηση.....

Σήμερα έχω νιώσει 3 με 4 φορές αμυδρά τιναγματακια στην κοιλιά... να είναι της φαντασίας μου; νωρίς νομίζω είναι να νιώσω το μωρό..

Είμαι η τελευταία που θα μπορούσα να εχω άποψη γιατί ειμαι πρωταρα, αλλα αμα κρινω απο το πως τιναζοταν το καλο εχθες καθολου απίθανο... :wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@gogouli έτσι κι έτσι. Έχω εκτός από τις ναυτίες και την κούραση και αρκετό άγχος. Από τη μία με το διαβήτη κι από την άλλη που αργώ ακόμα να δω το μωρό. Έχω ραντεβού σε δημόσιο στις 9/4 (τότε μου κλείσανε πρώτο ραντεβού) που θα είμαι 10 και 4. Ο εξωσωματικός μου να'ναι καλά που πετύχαμε εγκυμοσύνη αλλά σα γιατρός με απογοήτευσε πολύ! Όταν του είπα ότι θα γεννήσω σε δημόσιο γιατί δεν υπάρχουν λεφτά δε μου έγραψε ούτε τον προγεννητικό. Πήγα σε ιδιώτη άσχετο και ευτυχώς ήταν πάρα πολύ καλός.Μου εξήγησε τα πάντα, μου έγραψε τις εξετάσεις και ακούσαμε και καρδούλα να ευχαριστηθούμε!

Τώρα σκέφτομαι να περιμένω να πάω στον καινούριο γιατρό στο δημόσιο ή να ηαναπάω άλλη μία την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι στα μισά της 9ης να ξαναδούμε το μωρό?

Κορίτσι μου κι εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω και έχω ραντεβού στις 8/4 για να αρχίσει να με παρακολουθεί η γιατρός που θα με ξεγεννησει. Αλλά ταυτόχρονα θα συνεχίσω τις επισκέψεις και στον ιδιώτη γιατρό μου κανονικά. Αν δεν υπάρχει οικονομικο πρόβλημα δεν είναι κακό να πηγαίνεις και στο έξω γιατρό που και που, να σου φεύγει και το άγχος!

 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Keep working Γωγώ, εμείς γκρινιάζουμε ότι περνάει αργά ο καιρός εσένα σου φαίνεται ότι περνάει γρήγορα! Μακάρι να το έβλεπα έτσι  κι εγω γιατί πραγματικά στον γιο μου πέρασε πολύ αργά και βασανιστικά ο καιρός. Κι εδώ κάπως έτσι θα περάσει.

Βρε κορες ερώτηση.....

Σήμερα έχω νιώσει 3 με 4 φορές αμυδρά τιναγματακια στην κοιλιά... να είναι της φαντασίας μου; νωρίς νομίζω είναι να νιώσω το μωρό..

Μέχρι τώρα μου φάνηκε γρήγορο, το τέλος όμως μου φαντάζει μακρινό πολυυυυ!!! Αχ ρε συ κι εγώ χτες το βράδυ ένιωσα κάτι σαν φτερούγισματα αλλά λέω μπα κάτι άλλο θα είναι. Στις άλλες εγκυμοσύνες πότε άρχισες να το νιώθεις περίπου;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω και έχω ραντεβού στις 8/4 για να αρχίσει να με παρακολουθεί η γιατρός που θα με ξεγεννησει. Αλλά ταυτόχρονα θα συνεχίσω τις επισκέψεις και στον ιδιώτη γιατρό μου κανονικά. Αν δεν υπάρχει οικονομικο πρόβλημα δεν είναι κακό να πηγαίνεις και στο έξω γιατρό που και που, να σου φεύγει και το άγχος!

 

Μέχρι τώρα μου φάνηκε γρήγορο, το τέλος όμως μου φαντάζει μακρινό πολυυυυ!!! Αχ ρε συ κι εγώ χτες το βράδυ ένιωσα κάτι σαν φτερούγισματα αλλά λέω μπα κάτι άλλο θα είναι. Στις άλλες εγκυμοσύνες πότε άρχισες να το νιώθεις περίπου;

Στην 1η στις 22 βδομάδες περίπου και στη 2η 17η.

Αλλά τότε ένιωσα κανονικά χτυπήματα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@winspertεχουμε πει τι μπορει να πιανεις γλυκιά μου ειναι πιο ενδιαφέρον απο τα μεμε σου παιρνει αλλο σχημα ενω τα μεμε δεν κανουν κάτι το αλλο κινειται πιασε αυτό χαχαχχαχαχχαχαχ:lol::lol::lol:


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@gogouli έτσι κι έτσι. Έχω εκτός από τις ναυτίες και την κούραση και αρκετό άγχος. Από τη μία με το διαβήτη κι από την άλλη που αργώ ακόμα να δω το μωρό. Έχω ραντεβού σε δημόσιο στις 9/4 (τότε μου κλείσανε πρώτο ραντεβού) που θα είμαι 10 και 4. Ο εξωσωματικός μου να'ναι καλά που πετύχαμε εγκυμοσύνη αλλά σα γιατρός με απογοήτευσε πολύ! Όταν του είπα ότι θα γεννήσω σε δημόσιο γιατί δεν υπάρχουν λεφτά δε μου έγραψε ούτε τον προγεννητικό. Πήγα σε ιδιώτη άσχετο και ευτυχώς ήταν πάρα πολύ καλός.Μου εξήγησε τα πάντα, μου έγραψε τις εξετάσεις και ακούσαμε και καρδούλα να ευχαριστηθούμε!

Τώρα σκέφτομαι να περιμένω να πάω στον καινούριο γιατρό στο δημόσιο ή να ηαναπάω άλλη μία την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι στα μισά της 9ης να ξαναδούμε το μωρό?

Απαράδεκτος ο εξωσωματικος.. σε ένα δημόσιο νοσοκομείο δεν μπορείς να πας να κάνεις έναν απλό υπέρηχο; εγώ επειδή ειμαι σε ιδιωτικό δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί το δημόσιο. Αθήνα μενεις; Πάντως σε ιδιωτικό μαιευτήριο μπορείς να πας και να κάνεις αλλά στοιχίζει κάπου στα 60€ Και δεν έχεις να δώσεις λογο σε κανέναν , σε περίπτωση πχ που αν πας σε ιδιώτη γιατρό θα πρέπει να απολογηθείς γιατί πας απλά για έναν έλεγχο για μια φορά.

Επίσης όσον αφορά τον διαβήτη. Μη βιάζεσαι να το ονομάζεις διαβήτη κύησης.. Είσαι πολύ νωρίς στις 7 βδ να εμφανιστεί διαβήτης κύησης (που οι 7 βδ είναι 5βδ πραγματικής κύησης) λογικά έχεις προδιάθεση για διαβήτη. Ίσως είσαι σε προδιαβητικο στάδιο (δεν εισαι διαβητικη) και απλα πρέπει να προσέξεις τη διατροφή σου γιατί στη κύηση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να εμφανισεις διαβήτη κύησης. Πάντως με μια φορά τσιμπημενη τιμή, δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό. Έχεις ξανακανει;

Just now, Giotitsa είπε:

@winspertεχουμε πει τι μπορει να πιανεις γλυκιά μου ειναι πιο ενδιαφέρον απο τα μεμε σου παιρνει αλλο σχημα ενω τα μεμε δεν κανουν κάτι το αλλο κινειται πιασε αυτό χαχαχχαχαχχαχαχ:lol::lol::lol:

Πλαστελίνη πχ; αυτή αλλάζει σχήματα.

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@winspertεχουμε πει τι μπορει να πιανεις γλυκιά μου ειναι πιο ενδιαφέρον απο τα μεμε σου παιρνει αλλο σχημα ενω τα μεμε δεν κανουν κάτι το αλλο κινειται πιασε αυτό χαχαχχαχαχχαχαχ:lol::lol::lol:

Χαχαχαχαχαχα, θα κατουρηθω!!!!!! Το πιανω, το πιανω.... 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πλαστελίνη πχ; αυτή αλλάζει σχήματα.

Χαχαχα χαχαχα, το πρώτο πράγμα που παει το μυαλο, ε;;;; χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχαχαχαχα, θα κατουρηθω!!!!!! Το πιανω, το πιανω.... 

Χαχαχα χαχαχα, το πρώτο πράγμα που παει το μυαλο, ε;;;; χαχαχα 

εγω μιλαω για το εν κουλι κοριτσιααααα @Farmakotriftena kai @winspert:lol::lol::lol:

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...