Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

@Giotitsa ζήλεψα... έχω πολύ μέλλον ακόμα!!

Κορίτσια εσείς δουλεύετε? Εγώ νιώθω πως θέλω να σταματήσω τόσο πολύ.... Ανυπομονώ για το Πάσχα...

Ξυπνάω 5 για κατούρημα. Ξανακοιμάμαι κατά τις 5.30. Ξυπνάω 6 για να μετρήσω ζάχαρο και να πάρω το χάπι του θυρεοειδή. Χαζεύω τα άρθρα στα απλικέισιον εγκυμοσύνης στο κινητό και με παίρνει ο ύπνος μέχρι τις 6.30 που σηκώνομαι να πάρω τα υπόλοιπα χάπια, να φάω και να ετοιμαστώ. 7 και 5 φεύγω από το σπίτι για να είμαι 7.40 στη δουλειά.

Καλό κουράγιο κ σε σένα... Εργαζόμενη κ γω κ χεσε μέσα :sad:


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Ελα ρεεεε φαίνεται αλήθεια!!!! Φτου φτου τέλεια κοιλίτσα!!!! (τη φώτο πως την έβαλες; :-P ιδεα δεν έχω) 

 

Μπράβο κοριτσακι μου για την αυχενική σου! Κ άλλο κορίτσι στην παρέα!!! Εμένα 6.5 εκατοστά ήταν στην αυχενική η φασολινα μου

Την φωτο την εβαλα απο το tinypic


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες!!! Γράψατε πολλά . Τώρα θα σας διαβάσω.. sorry Που άργησα να μπω αργήσαμε λίγο στο doc γύρισα σπίτι και ετοίμασα μπελαλιδικο φαγητό και μόλις ξάπλωσα ουφ!

Τα νέα μου είναι υπέροχα!!! Πετάω στα σύννεφα τα οποία είναι χρώματος...

ΡΟΖ!!!! Τέλεια η αυχενικη και τα ποσοστά για σύνδρομα είναι τέλεια. Όλα τέλεια! Αύριο θα βγουν και του papp a αλλά μου λέει αποκλείεται να βγει κάτι άλλο.. θα βγει κάτι πολύ κοντινό. Επίσης μεγαλώσαμε και σε μέρες γιατί αν θυμάστε βγαίναμε 8 μέρες μικρότερες από την τερ. Τώρα βγαίνουμε μόλις 2. Οπότε πητ 5/10. Για το φύλο αρχικά μου είπε 80% κορίτσι μετά μας έλεγε "κορίτσι μου λέει να σας πω ότι είναι και επιμένει το μωρό".

  • Μου αρέσει 7

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες!!! Γράψατε πολλά . Τώρα θα σας διαβάσω.. sorry Που άργησα να μπω αργήσαμε λίγο στο doc γύρισα σπίτι και ετοίμασα μπελαλιδικο φαγητό και μόλις ξάπλωσα ουφ!

Τα νέα μου είναι υπέροχα!!! Πετάω στα σύννεφα τα οποία είναι χρώματος...

ΡΟΖ!!!! Τέλεια η αυχενικη και τα ποσοστά για σύνδρομα είναι τέλεια. Όλα τέλεια! Αύριο θα βγουν και του papp a αλλά μου λέει αποκλείεται να βγει κάτι άλλο.. θα βγει κάτι πολύ κοντινό. Επίσης μεγαλώσαμε και σε μέρες γιατί αν θυμάστε βγαίναμε 8 μέρες μικρότερες από την τερ. Τώρα βγαίνουμε μόλις 2. Οπότε πητ 5/10. Για το φύλο αρχικά μου είπε 80% κορίτσι μετά μας έλεγε "κορίτσι μου λέει να σας πω ότι είναι και επιμένει το μωρό".

Τι ωραια νεα!!! Μπράβο κοριτσακι μου.... Υπεροχα.... Αντε να υπάρχει μια ισορροπία σ αγορια κ κορίτσια... Οποτε τωρα χαλαρά!!!! Σε φιλω!!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!!

Ποια γρουσουζίτσα είπε ότι δε κολλάει το φόρουμ; Χαχα 

Λοιπόν κοριτσια μου όλα καλά δόξα τον Θεό. Τα βρήκαν και οι δύο γιατροί που με κοίταξαν (βοηθός και μαιευτήρας) ότι είναι όλα καλά. Καφέ κλπ έχω από ένα αιμάτωμα το οποίο δεν χρήζει καμίας ανησυχίας απλά μπορεί να ξανά δω αιματακι καφέ.

Στον γιατρό μου δε πήγαινα γιατί δεν έκανε ιατρείο σήμερα αλλά σε δύο μέρες που θα βγουν τα αποτελέσματα θα του τα στείλουν σε μέιλ και θα τα δει. Μάλλον έχουμε κοριτσι κι εμείς κοριτσια μου. Κουνάμε συνεχώς το ατιμουτσικο και έβαζε χεράκια στα μουτρακια σαν να έκανε ντροπες. Εύχομαι σε όλες μας να είναι καλά μέχρι το τέλος όλα και να κρατήσουμε γερά μωρά στην αγκαλιά μας στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού. Είμαι αρκετά συγκινημένη σήμερα. Ειδικά όταν το είδαμε 3D έσκασε η καρδούλα μου. Φιλιά προς το παρόν σε όλες!! 

  • Μου αρέσει 7

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert εγώ συμφωνώ με @Giotitsa Η αυχενικη κρατάει πολύ. Δεν κοιτάμε μόνο τον αυχένα. Εμένα με είχε μέσα κοντά 1,5ωρα. Μετρούσε τα πάντα και από οστά (μήκος μωρού, μηρου, κοιλια, στο εγκέφαλο) έλεγχε καρδιά , ροή αίματος από διάφορα σημεία κτλ. Βέβαια ο δικός μου εμβρυολογος είναι ψειρας. Φαντάσου ότι μέτρησε αυχένα και μετά ήθελα να ξανά κάνει για επιβεβαίωση την μέτρηση και το μωρό  άλλαξε θέση και δεν μπορούσε οπότε ένα 20' το φάγαμε μέχρι να τα καταφέρει. Αλλά γενικά μου έλεγε πως έχουν προστεθεί φέτος και άλλες εξετάσεις στην ρουτίνα της αυχενικής διαφάνειας. 

@winspert καλή αυχενικη αύριο που θα την έχεις σίγουρα! Αύριο θα σε βάλω στο πινακακι να μας πεις και πητ. Μάλλον γιο ε;; τέλεια θα ερωτευτείς κι εσύ!

Οι υπόλοιπες πείτε μου πητ για να φτιάξω πίνακα. @elpida20 @Mamacita Alina @Evangeliaa περιμένω!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες!!! Γράψατε πολλά . Τώρα θα σας διαβάσω.. sorry Που άργησα να μπω αργήσαμε λίγο στο doc γύρισα σπίτι και ετοίμασα μπελαλιδικο φαγητό και μόλις ξάπλωσα ουφ!

Τα νέα μου είναι υπέροχα!!! Πετάω στα σύννεφα τα οποία είναι χρώματος...

ΡΟΖ!!!! Τέλεια η αυχενικη και τα ποσοστά για σύνδρομα είναι τέλεια. Όλα τέλεια! Αύριο θα βγουν και του papp a αλλά μου λέει αποκλείεται να βγει κάτι άλλο.. θα βγει κάτι πολύ κοντινό. Επίσης μεγαλώσαμε και σε μέρες γιατί αν θυμάστε βγαίναμε 8 μέρες μικρότερες από την τερ. Τώρα βγαίνουμε μόλις 2. Οπότε πητ 5/10. Για το φύλο αρχικά μου είπε 80% κορίτσι μετά μας έλεγε "κορίτσι μου λέει να σας πω ότι είναι και επιμένει το μωρό".

Αχ τι ομορφα νεα ρε κοριτσακι μοη με το καλο να ειναι υγιη μεχρι το τέλος για ολες μας !!!

Just now, Farmakotriftena είπε:

@winspert εγώ συμφωνώ με @Giotitsa Η αυχενικη κρατάει πολύ. Δεν κοιτάμε μόνο τον αυχένα. Εμένα με είχε μέσα κοντά 1,5ωρα. Μετρούσε τα πάντα και από οστά (μήκος μωρού, μηρου, κοιλια, στο εγκέφαλο) έλεγχε καρδιά , ροή αίματος από διάφορα σημεία κτλ. Βέβαια ο δικός μου εμβρυολογος είναι ψειρας. Φαντάσου ότι μέτρησε αυχένα και μετά ήθελα να ξανά κάνει για επιβεβαίωση την μέτρηση και το μωρό  άλλαξε θέση και δεν μπορούσε οπότε ένα 20' το φάγαμε μέχρι να τα καταφέρει. Αλλά γενικά μου έλεγε πως έχουν προστεθεί φέτος και άλλες εξετάσεις στην ρουτίνα της αυχενικής διαφάνειας. 

@winspert καλή αυχενικη αύριο που θα την έχεις σίγουρα! Αύριο θα σε βάλω στο πινακακι να μας πεις και πητ. Μάλλον γιο ε;; τέλεια θα ερωτευτείς κι εσύ!

Οι υπόλοιπες πείτε μου πητ για να φτιάξω πίνακα. @elpida20 @Mamacita Alina @Evangeliaa περιμένω!!

 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γειά σας κορίτσια!!

Ποια γρουσουζίτσα είπε ότι δε κολλάει το φόρουμ; Χαχα 

Λοιπόν κοριτσια μου όλα καλά δόξα τον Θεό. Τα βρήκαν και οι δύο γιατροί που με κοίταξαν (βοηθός και μαιευτήρας) ότι είναι όλα καλά. Καφέ κλπ έχω από ένα αιμάτωμα το οποίο δεν χρήζει καμίας ανησυχίας απλά μπορεί να ξανά δω αιματακι καφέ.

Στον γιατρό μου δε πήγαινα γιατί δεν έκανε ιατρείο σήμερα αλλά σε δύο μέρες που θα βγουν τα αποτελέσματα θα του τα στείλουν σε μέιλ και θα τα δει. Μάλλον έχουμε κοριτσι κι εμείς κοριτσια μου. Κουνάμε συνεχώς το ατιμουτσικο και έβαζε χεράκια στα μουτρακια σαν να έκανε ντροπες. Εύχομαι σε όλες μας να είναι καλά μέχρι το τέλος όλα και να κρατήσουμε γερά μωρά στην αγκαλιά μας στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού. Είμαι αρκετά συγκινημένη σήμερα. Ειδικά όταν το είδαμε 3D έσκασε η καρδούλα μου. Φιλιά προς το παρόν σε όλες!! 

Εμενα ειπες γρουσουζιτσα μαρηηηη χαχαχαχχχαχα να με ελεγες σκατιτσα ναι το δεχομουν μπραβο και σε σενα κοριτσακι μου τελεια νεααα και εσυ μα το καλο να είναι υγιη

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γειά σας κορίτσια!!

Ποια γρουσουζίτσα είπε ότι δε κολλάει το φόρουμ; Χαχα 

Λοιπόν κοριτσια μου όλα καλά δόξα τον Θεό. Τα βρήκαν και οι δύο γιατροί που με κοίταξαν (βοηθός και μαιευτήρας) ότι είναι όλα καλά. Καφέ κλπ έχω από ένα αιμάτωμα το οποίο δεν χρήζει καμίας ανησυχίας απλά μπορεί να ξανά δω αιματακι καφέ.

Στον γιατρό μου δε πήγαινα γιατί δεν έκανε ιατρείο σήμερα αλλά σε δύο μέρες που θα βγουν τα αποτελέσματα θα του τα στείλουν σε μέιλ και θα τα δει. Μάλλον έχουμε κοριτσι κι εμείς κοριτσια μου. Κουνάμε συνεχώς το ατιμουτσικο και έβαζε χεράκια στα μουτρακια σαν να έκανε ντροπες. Εύχομαι σε όλες μας να είναι καλά μέχρι το τέλος όλα και να κρατήσουμε γερά μωρά στην αγκαλιά μας στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού. Είμαι αρκετά συγκινημένη σήμερα. Ειδικά όταν το είδαμε 3D έσκασε η καρδούλα μου. Φιλιά προς το παρόν σε όλες!! 

Τι ωραια κ με σενα... Αχ μακαρι να πανε ετσι ολα καλα για ολες μας... Κοριτσακι κ εσυ, ε;;; Αντε θα κανω εγω το γιο μαλλον γιατί κ χωρις άντρες δε γινεται!!!!

@FarmakotriftenaΜε την αυχενικη δε θα στενοχωρηθω αλλο γιατι με ξερετε ηδη πόσο αγχωδης ειμαι κ αν το σκεφτω λιγο ακομα θα μου βγει ξινο. Θα μου πεις αφου εγω ρωτησα... Χαχαχα. Ας πουμε οτι εχω εμπιστοσύνη στο οτθ ειναι καλος γιατρος κ ξερει τι κανει... Θα εχω προσωπικη αποψη αυριο αλλα οχι συγκριση καθως θα ειναι η πρωτη μου φορα... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Τι ωραια κ με σενα... Αχ μακαρι να πανε ετσι ολα καλα για ολες μας... Κοριτσακι κ εσυ, ε;;; Αντε θα κανω εγω το γιο μαλλον γιατί κ χωρις άντρες δε γινεται!!!!

@FarmakotriftenaΜε την αυχενικη δε θα στενοχωρηθω αλλο γιατι με ξερετε ηδη πόσο αγχωδης ειμαι κ αν το σκεφτω λιγο ακομα θα μου βγει ξινο. Θα μου πεις αφου εγω ρωτησα... Χαχαχα. Ας πουμε οτι εχω εμπιστοσύνη στο οτθ ειναι καλος γιατρος κ ξερει τι κανει... Θα εχω προσωπικη αποψη αυριο αλλα οχι συγκριση καθως θα ειναι η πρωτη μου φορα... 

Ναι βρε κορίτσι μου!! Το είπα κι εγώ επειδή ρώτησες και είπα τι εγινε σε εμένα και στις 3 εγκυμοσύνες. Μετά όταν διάβασα παρακάτω ότι αγχωθηκες μετάνιωσα που έγραψα αλλά ήταν αργά.

Όλοι οι εμβρυολογοι κάνουν 100 τέτοιες εξετάσεις την ημέρα. Ο δικός μου είναι πολύ ψειρας. Και επαναλαμβάνει συνέχεια μετρήσεις .  Ο άντρας μου χασμουριοταν κάποια στιγμή από βαρεμάρα που πάλευε ο γιατρός να αλλάξει θέση το μωρό για να ξανά κάνει την μέτρηση και πέρασε ώρα ετσι.. Καλή επιτυχία και σε σένα! 

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι βρε κορίτσι μου!! Το είπα κι εγώ επειδή ρώτησες και είπα τι εγινε σε εμένα και στις 3 εγκυμοσύνες. Μετά όταν διάβασα παρακάτω ότι αγχωθηκες μετάνιωσα που έγραψα αλλά ήταν αργά.

Όλοι οι εμβρυολογοι κάνουν 100 τέτοιες εξετάσεις την ημέρα. Ο δικός μου είναι πολύ ψειρας. Και επαναλαμβάνει συνέχεια μετρήσεις .  Ο άντρας μου χασμουριοταν κάποια στιγμή από βαρεμάρα που πάλευε ο γιατρός να αλλάξει θέση το μωρό για να ξανά κάνει την μέτρηση και πέρασε ώρα ετσι.. Καλή επιτυχία και σε σένα! 

Χαχαχα, καταλαβα, της υπομονης δλδ... Βρε αγαπη μου, λεω οτι αγχωθηκα αλλα εγω δε θελω κ πολυ... Αφου ξερετε... Απλα κανω το κακο οτι συγκρινω κ μετα με αγχωνει... Δε φταιτε εσεις προφανώς... Αφου το εχω το θεματακι μου... Ξαναλεω, εγω σας ρωτησα. Απλα με αγχωνει το γεγονος αν η επιλογη μου ειναι λαθος κ αν κατα συνεπεια δε γινει σωστη δουλειά. Εδω που μενω 2 κανουν αυτη τη δουλειά. Κ μου ειπαν οτι αυτος ειναι καλος. Πέτρος  Νικολαΐδης λεγεται αν τον ξερεις κ εσυ... Κ παλι σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αυριο θα σας πω ποση ωρα καναμε τελικα... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, καταλαβα, της υπομονης δλδ... Βρε αγαπη μου, λεω οτι αγχωθηκα αλλα εγω δε θελω κ πολυ... Αφου ξερετε... Απλα κανω το κακο οτι συγκρινω κ μετα με αγχωνει... Δε φταιτε εσεις προφανώς... Αφου το εχω το θεματακι μου... Ξαναλεω, εγω σας ρωτησα. Απλα με αγχωνει το γεγονος αν η επιλογη μου ειναι λαθος κ αν κατα συνεπεια δε γινει σωστη δουλειά. Εδω που μενω 2 κανουν αυτη τη δουλειά. Κ μου ειπαν οτι αυτος ειναι καλος. Πέτρος  Νικολαΐδης λεγεται αν τον ξερεις κ εσυ... Κ παλι σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αυριο θα σας πω ποση ωρα καναμε τελικα... 

Ο Νικολαιδης ειναι απο τους καλυτερους γιατρούς το ξερω ποτε έχεις αυχενικη εσυ ; @winspert


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μουυυ τι όμορφα νεακια μας φέρατε! Όχι μόνο είχατε ίδια μέρα ίδια ώρα Αυχενική, έχετε και 3/3 κοριτσακια χαχαχα! Μπράβο χάρηκα πολύ με τα νέα σας! Άντε και στις επόμενες!!! Πω πόσο μακριά μας φαινόταν αυτή η στιγμή οταν ξεκινήσαμε όλες δειλά δειλά να γράφουμε στο θεματακι μας!!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ο Νικολαιδης ειναι απο τους καλυτερους γιατρούς το ξερω ποτε έχεις αυχενικη εσυ ; @winspert

Αυριο αγαπη μου, στη 1μιση...Εχει ανοιξει ιατρείο κ στη Σπάρτη κ θα παω σ αυτον... Σε ευχαριστώ πολυ 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...