Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Πητ 2 Οκτωβρίου αν και θα κάνω καισαρική οπότε θα σας πω σίγουρα Πητ πολύ πιο αργά.

Κοριτσια. 2 γιατροί με κοίταξαν εξονυχιστικά ο κάθε ένας 15-20 λεπτά. Ουσιαστικά έκανα δύο αυχενικες. Οπότε άμα με κοιταγε μόνο ο ένας 15-20 λεπτά θα διαρκούσε. Τα είδαν όλα. Τράχηλο, μητριαιες, είδαν το αιματομα και οι δυο, εγκέφαλο, καρδια, στομάχι, ομφαλικες και άλλα πολλά και ο κάθε ένας τα κοίταξε από δύο με τρεις φορές. Μόνο στο φύλο δεν έδωσαν σημασία ιδιαίτερα γιατί τους είπα ότι δε με απασχολεί απλά από περιέργεια. 

Πάντα για την ώρα της αυχενικης μετράει το πόσο καλά μηχανήματα έχει ο γιατρός, το ποσό ψείρας είναι, το πόσα χρόνια εμπειρία έχει και πολλά ακόμη. Δεν σημαίνει ότι στα 20' βλέπουν μόνο τον αυχένα!!

Μάλιστα ήταν πολύ επεξηγηματικοι και οι δύο.

Μην αγχώνεσαι @winspert. Όταν ο γιατρός θέλει να σε ξεπεταξει φαίνεται. Περνάει από παντού τσακ μπαμ και δεν λέει σχεδόν τίποτα. Επειδή αγχωνόμαστε και σας διάβασα πριν μπω έβαλα χρονόμετρο. Πάνω από 20' δεν έκανα με κανέναν από τους δύο ιατρούς και δεν έχω κανένα παραπονο.

Ίσα ίσα στη πρώτη κύηση ο ιατρός με κοίταξε 1 περίπου ώρα και τόσο αναλυτικά δε μου τα είχε πει ποτέ. Ούτε τράχηλο δεν είχε δει τότε εκτός και αν δε το ανέφερε και μου έκαναν εντύπωση τα τόσα που άκουσα σήμερα.

Κάθε ιατρός έχει το δικό του σύστημα. Ίσως κάποιος να είναι παραπάνω ψείρας και να μετράει το ίδιο πράγμα πολλές φορές. Όλα καλά θα πάνε σε ολες κοριτσάκια μου!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@winspert εγώ συμφωνώ με @Giotitsa Η αυχενικη κρατάει πολύ. Δεν κοιτάμε μόνο τον αυχένα. Εμένα με είχε μέσα κοντά 1,5ωρα. Μετρούσε τα πάντα και από οστά (μήκος μωρού, μηρου, κοιλια, στο εγκέφαλο) έλεγχε καρδιά , ροή αίματος από διάφορα σημεία κτλ. Βέβαια ο δικός μου εμβρυολογος είναι ψειρας. Φαντάσου ότι μέτρησε αυχένα και μετά ήθελα να ξανά κάνει για επιβεβαίωση την μέτρηση και το μωρό  άλλαξε θέση και δεν μπορούσε οπότε ένα 20' το φάγαμε μέχρι να τα καταφέρει. Αλλά γενικά μου έλεγε πως έχουν προστεθεί φέτος και άλλες εξετάσεις στην ρουτίνα της αυχενικής διαφάνειας. 

@winspert καλή αυχενικη αύριο που θα την έχεις σίγουρα! Αύριο θα σε βάλω στο πινακακι να μας πεις και πητ. Μάλλον γιο ε;; τέλεια θα ερωτευτείς κι εσύ!

Οι υπόλοιπες πείτε μου πητ για να φτιάξω πίνακα. @elpida20 @Mamacita Alina @Evangeliaa περιμένω!!

Η αληθεια ειναι οτι κι εμενα το 15λεπτο  που ειπε η @winspertμου φανηκε λιγο...αλλα μπορει να ειναι στον γιατρο...αν θα τα ξαναμετρησει κτλ. Εγω παρατηρησα οτι μετρουσε το καθετι 2 και 3 φορες απο διαφορετικες οπτικες του μωρου...με εστειλε και για κατουρημα να αδειασει η κυστη, προσπαθουσαμε βα το ξυπνησουμε...και σαν να τεντωθηκε οταν αρχισε να κινειται... λοιπον ΠΗΤ εχω 12/10

Κοριτσομερα σημερα!!! Χιχι!

Αληθεια, γις πες μου @Farmakotriftena...εσυ που εχεις κορη κ γιο...οντως με τον γιο παθαινεις ερωτα? Γιατι εγω...πώς να το πω...νιωθω πραγματικα ερωτευμενη με τον γιο μου αλλα δεν ξέρω αν αυτο ειναι επειδη ειναι γιος ή επειδη ειναι το πρωτο μου...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Πητ 2 Οκτωβρίου αν και θα κάνω καισαρική οπότε θα σας πω σίγουρα Πητ πολύ πιο αργά.

Κοριτσια. 2 γιατροί με κοίταξαν εξονυχιστικά ο κάθε ένας 15-20 λεπτά. Ουσιαστικά έκανα δύο αυχενικες. Οπότε άμα με κοιταγε μόνο ο ένας 15-20 λεπτά θα διαρκούσε. Τα είδαν όλα. Τράχηλο, μητριαιες, είδαν το αιματομα και οι δυο, εγκέφαλο, καρδια, στομάχι, ομφαλικες και άλλα πολλά και ο κάθε ένας τα κοίταξε από δύο με τρεις φορές. Μόνο στο φύλο δεν έδωσαν σημασία ιδιαίτερα γιατί τους είπα ότι δε με απασχολεί απλά από περιέργεια. 

Πάντα για την ώρα της αυχενικης μετράει το πόσο καλά μηχανήματα έχει ο γιατρός, το ποσό ψείρας είναι, το πόσα χρόνια εμπειρία έχει και πολλά ακόμη. Δεν σημαίνει ότι στα 20' βλέπουν μόνο τον αυχένα!!

Μάλιστα ήταν πολύ επεξηγηματικοι και οι δύο.

Μην αγχώνεσαι @winspert. Όταν ο γιατρός θέλει να σε ξεπεταξει φαίνεται. Περνάει από παντού τσακ μπαμ και δεν λέει σχεδόν τίποτα. Επειδή αγχωνόμαστε και σας διάβασα πριν μπω έβαλα χρονόμετρο. Πάνω από 20' δεν έκανα με κανέναν από τους δύο ιατρούς και δεν έχω κανένα παραπονο.

Ίσα ίσα στη πρώτη κύηση ο ιατρός με κοίταξε 1 περίπου ώρα και τόσο αναλυτικά δε μου τα είχε πει ποτέ. Ούτε τράχηλο δεν είχε δει τότε εκτός και αν δε το ανέφερε και μου έκαναν εντύπωση τα τόσα που άκουσα σήμερα.

Κάθε ιατρός έχει το δικό του σύστημα. Ίσως κάποιος να είναι παραπάνω ψείρας και να μετράει το ίδιο πράγμα πολλές φορές. Όλα καλά θα πάνε σε ολες κοριτσάκια μου!

Σε ευχαριστώ αγαπη μου. Κ εγω πιστεύω να μην το ξεπετανε... Ειναι πολυ σημαντική εξεταση... Σου δινουν κ καποιο dvd απο την εξεταση; Για αρχη ειμαι ενθουσιασμενη μ αυτο που ειδα σημερα. Μακαρι να ειναι κ αυριο ολα καλα... Εγω μαλλον παω για αγορακι αλλα ισως αύριο ο γιατρος να το δει καλύτερα... Φιλακια πολλα!!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evangeliaa είπε:

Η αληθεια ειναι οτι κι εμενα το 15λεπτο  που ειπε η @winspertμου φανηκε λιγο...αλλα μπορει να ειναι στον γιατρο...αν θα τα ξαναμετρησει κτλ. Εγω παρατηρησα οτι μετρουσε το καθετι 2 και 3 φορες απο διαφορετικες οπτικες του μωρου...με εστειλε και για κατουρημα να αδειασει η κυστη, προσπαθουσαμε βα το ξυπνησουμε...και σαν να τεντωθηκε οταν αρχισε να κινειται... λοιπον ΠΗΤ εχω 12/10

Κοριτσομερα σημερα!!! Χιχι!

Αληθεια, γις πες μου @Farmakotriftena...εσυ που εχεις κορη κ γιο...οντως με τον γιο παθαινεις ερωτα? Γιατι εγω...πώς να το πω...νιωθω πραγματικα ερωτευμενη με τον γιο μου αλλα δεν ξέρω αν αυτο ειναι επειδη ειναι γιος ή επειδη ειναι το πρωτο μου...

 Ναι ο γιος για την μάνα είναι κάτι διαφορετικό! Όχι πως οι κόρες δεν είναι λατρεία! Απλά με τον γιο είναι ένα διαφορετικό συναίσθημα. Λατρεία οι κόρες , έρωτας οι γιοί. 

Τα πινακακια θα τα φτιάξω αύριο κορίτσια μου. @elpida20 πες κι εσύ όταν μπεις. Φιλουρες!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Πείτε μου λίγο από κατουρημα πως πατε; ολη την ώρα θέλω ρε γαμωτο. Ευτυχώς δεν έχω κάποια ενόχληση για να πω ουρολοιμωξη αλλά έλεος!! Στην πρώτη δεν ημουν έτσι :?

Ακουσα καρουρημα και ειπα να πεταχτω στην μερα ολοκληρη βαλε και την νυχτα μεσα πηγαινω γυρω στις 14 φορες περίπου στην νυχτα θα πάω 7 φορες και αλλες τοσες την μερα ειπες κάτι;;;χαχαχχαχαχα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Πείτε μου λίγο από κατουρημα πως πατε; ολη την ώρα θέλω ρε γαμωτο. Ευτυχώς δεν έχω κάποια ενόχληση για να πω ουρολοιμωξη αλλά έλεος!! Στην πρώτη δεν ημουν έτσι :?

Εγω και σε αυτην και στην προηγουμενη...πολυ κατουρημα λεμε..

 


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@winspert εγώ συμφωνώ με @Giotitsa Η αυχενικη κρατάει πολύ. Δεν κοιτάμε μόνο τον αυχένα. Εμένα με είχε μέσα κοντά 1,5ωρα. Μετρούσε τα πάντα και από οστά (μήκος μωρού, μηρου, κοιλια, στο εγκέφαλο) έλεγχε καρδιά , ροή αίματος από διάφορα σημεία κτλ. Βέβαια ο δικός μου εμβρυολογος είναι ψειρας. Φαντάσου ότι μέτρησε αυχένα και μετά ήθελα να ξανά κάνει για επιβεβαίωση την μέτρηση και το μωρό  άλλαξε θέση και δεν μπορούσε οπότε ένα 20' το φάγαμε μέχρι να τα καταφέρει. Αλλά γενικά μου έλεγε πως έχουν προστεθεί φέτος και άλλες εξετάσεις στην ρουτίνα της αυχενικής διαφάνειας. 

@winspert καλή αυχενικη αύριο που θα την έχεις σίγουρα! Αύριο θα σε βάλω στο πινακακι να μας πεις και πητ. Μάλλον γιο ε;; τέλεια θα ερωτευτείς κι εσύ!

Οι υπόλοιπες πείτε μου πητ για να φτιάξω πίνακα. @elpida20 @Mamacita Alina @Evangeliaa περιμένω!!

Εγώ πητ 5 Οκτωβρίου 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Φερνω τα πρωτα ευχαριστα νεα της ημερας των 3πλων αυχενικων... Ειμαστε μια χαρα 5 εκ. θηρια και ολες οι μετρησεις μας βγηκαν τελειες...τοσο τελειες που ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να κανω παραπερα εξεταση...να δω βεβαια τι γνωμη θα εχει και ο γυναικολογος μου... Μας εδωσε πιθανοτητα 75% για κοριτσι.

Οσων αφορα τη διαρκεια της εξετασης, επειδη ειδα πως σας ανησυχει, εκανα κανενα 45λεπτο στον υπερηχο, μου εξηγουσε καθετι οσο εκανε τον υπερηχο, μιλουσαμε και για ασχετα γενικα...δεν βιαζοταν...μπορει ο υπερηχος να γινει και σε 20λπτο και να ειναι ολοκληρωμενος αλλα απο κει και περα εξαρταται και απο την ωρα που θα αφιερώσει να σου εξηγησει. Μαζι με του αιματος...εεε καναμε καμια ωρα στην κλινικη! Αυτα! Ουφ! Ολα καλα λοιπον!

αγαπη μου τελεια τα νεα σου :)

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Χαχχαχαχχαχαχχαα πραγματικά ηθελα να την βρισω ειχε χαρη που καιγοταν ο κωλος μου εμενα  και να κοιταξτε την κοιλια μου

2ds1rlw.jpg

Μπράβο κοριτσακι μου μπράβο και εμενα 5 εκατοστα ειναι το μωρακι τεκεια με υγεια να ειναι ολα τα μωρα

καλε; τι τελεια κοιλιτσα ειναι αυτη;;; 

3 ώρες πρίν, Clue είπε:

@Giotitsa ζήλεψα... έχω πολύ μέλλον ακόμα!!

Κορίτσια εσείς δουλεύετε? Εγώ νιώθω πως θέλω να σταματήσω τόσο πολύ.... Ανυπομονώ για το Πάσχα...

Ξυπνάω 5 για κατούρημα. Ξανακοιμάμαι κατά τις 5.30. Ξυπνάω 6 για να μετρήσω ζάχαρο και να πάρω το χάπι του θυρεοειδή. Χαζεύω τα άρθρα στα απλικέισιον εγκυμοσύνης στο κινητό και με παίρνει ο ύπνος μέχρι τις 6.30 που σηκώνομαι να πάρω τα υπόλοιπα χάπια, να φάω και να ετοιμαστώ. 7 και 5 φεύγω από το σπίτι για να είμαι 7.40 στη δουλειά.

δουλευω κ εγω καλή μου 

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες!!! Γράψατε πολλά . Τώρα θα σας διαβάσω.. sorry Που άργησα να μπω αργήσαμε λίγο στο doc γύρισα σπίτι και ετοίμασα μπελαλιδικο φαγητό και μόλις ξάπλωσα ουφ!

Τα νέα μου είναι υπέροχα!!! Πετάω στα σύννεφα τα οποία είναι χρώματος...

ΡΟΖ!!!! Τέλεια η αυχενικη και τα ποσοστά για σύνδρομα είναι τέλεια. Όλα τέλεια! Αύριο θα βγουν και του papp a αλλά μου λέει αποκλείεται να βγει κάτι άλλο.. θα βγει κάτι πολύ κοντινό. Επίσης μεγαλώσαμε και σε μέρες γιατί αν θυμάστε βγαίναμε 8 μέρες μικρότερες από την τερ. Τώρα βγαίνουμε μόλις 2. Οπότε πητ 5/10. Για το φύλο αρχικά μου είπε 80% κορίτσι μετά μας έλεγε "κορίτσι μου λέει να σας πω ότι είναι και επιμένει το μωρό".

αχ κι αλλο κοριτσακι στην παρεα μας! κοριτσια ισως παω λιγο νωριτερα για αυχενικη... θα δω! 

2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Γειά σας κορίτσια!!

Ποια γρουσουζίτσα είπε ότι δε κολλάει το φόρουμ; Χαχα 

Λοιπόν κοριτσια μου όλα καλά δόξα τον Θεό. Τα βρήκαν και οι δύο γιατροί που με κοίταξαν (βοηθός και μαιευτήρας) ότι είναι όλα καλά. Καφέ κλπ έχω από ένα αιμάτωμα το οποίο δεν χρήζει καμίας ανησυχίας απλά μπορεί να ξανά δω αιματακι καφέ.

Στον γιατρό μου δε πήγαινα γιατί δεν έκανε ιατρείο σήμερα αλλά σε δύο μέρες που θα βγουν τα αποτελέσματα θα του τα στείλουν σε μέιλ και θα τα δει. Μάλλον έχουμε κοριτσι κι εμείς κοριτσια μου. Κουνάμε συνεχώς το ατιμουτσικο και έβαζε χεράκια στα μουτρακια σαν να έκανε ντροπες. Εύχομαι σε όλες μας να είναι καλά μέχρι το τέλος όλα και να κρατήσουμε γερά μωρά στην αγκαλιά μας στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού. Είμαι αρκετά συγκινημένη σήμερα. Ειδικά όταν το είδαμε 3D έσκασε η καρδούλα μου. Φιλιά προς το παρόν σε όλες!! 

κοριτσι μου ποσο χαιρομαι τελειαααα νεα!!! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το τερματισα σημερα.... Ξυπνια απο τις 5 παρα που φυσικα πηγα τουαλετα... . Τι σου κανει η αγωνια!!!!! Εσεις τι κανετε κοριτσομανες κ αγορομανες κ εσεις που δεν ξερετε ακομα;;;; 

Καλημεεεεεερααααα!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tsilona                  πητ    27/9     κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ   2/10      κοριτσάκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10

Elpida20               πητ   5/10      αγοράκι!!

farmakotriftena   πητ   5/10     κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ   8/10      αγοράκι!!

Evangeliaa            πητ  12/10    κοριτσάκι!!

 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια! Μας έβαλα ανά σειρά στο 2ο πινακακι. Αν και καποιες θα πάμε νωρίτερα. Εγώ πχ θα γεννήσω γύρω στις 25/9 πρώτα ο Θεός.

Καλή αυχενικη σήμερα @winspert !!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια! Μας έβαλα ανά σειρά στο 2ο πινακακι. Αν και καποιες θα πάμε νωρίτερα. Εγώ πχ θα γεννήσω γύρω στις 25/9 πρώτα ο Θεός.

Καλή αυχενικη σήμερα @winspert !!

Τελεια κοριτσακι μου... Σε ευχαριστώ πολυ πολυ... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Τελεια κοριτσακι μου... Σε ευχαριστώ πολυ πολυ... 

Βρε κορίτσι πως φαίνεται το πινακακι; Γιατί έφτιαξα 2 και συγχωνευτηκαν και βγήκε ένα κατεβατό. Μετά το έσβησα το 1ο αλλά δεμμξερω πως φαίνεται σε σας..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...