Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

Καλωσήρθες!!! Ναι. Και για τα δύο κάνουν. Το ένα δείχνει αν έχεις αντισώματα (δλδ εμβόλιο ή αν έχεις περάσει παλιά) και το άλλο αν είναι ενεργό.

Αλήθεια; Δεν το πιστεύω αυτό που έπαθα. Εμένα στο Νοσοκομείο μου κάνανε μόνο το IgG στον προγεννητικό έλεγχο και βγήκε θετικό, δηλαδή ότι έχω αντισώματα. Αλλά πριν λίγες μέρες που έκανα επαναληπτικό μου κάνανε το IgM και βγήκε και αυτό θετικό. Άρα έχω τη λοίμωξη του Κυτταρομεγαλοϊού!!!!

Καλά ο γιατρός μου που είδε τις εξετάσεις δεν έπρεπε να δει ότι δε μου κάνανε το IgM στην αρχή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@ΒαλεντιναΧρηστος  μου εμφανίζει κάτω θέματα με αστεράκι μπροστά που δεν σχολίασα ποτέ και αυτό το θέμα το βλέπω με βουλιτσα κ όχι αστεράκι. 

Just now, Nikoleta... είπε:

Αλήθεια; Δεν το πιστεύω αυτό που έπαθα. Εμένα στο Νοσοκομείο μου κάνανε μόνο το IgG στον προγεννητικό έλεγχο και βγήκε θετικό, δηλαδή ότι έχω αντισώματα. Αλλά πριν λίγες μέρες που έκανα επαναληπτικό μου κάνανε το IgM και βγήκε και αυτό θετικό. Άρα έχω τη λοίμωξη του Κυτταρομεγαλοϊού!!!!

Καλά ο γιατρός μου που είδε τις εξετάσεις δεν έπρεπε να δει ότι δε μου κάνανε το IgM στην αρχή;

Δε μπορούν να περαστούν στο σύστημα συνταγογραφησης όλα μαζί αν δεν κάνω λάθος. Η αυτό τα δίνουν με σειρά 'προτεραιότητας' ας το πω έτσι. 

Τις είδε ο Γιατρός τιςΕξετάσεις αυτές; τι είπε να κάνεις; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Δε μπορούν να περαστούν στο σύστημα συνταγογραφησης όλα μαζί αν δεν κάνω λάθος. Η αυτό τα δίνουν με σειρά 'προτεραιότητας' ας το πω έτσι. 

Τις είδε ο Γιατρός τιςΕξετάσεις αυτές; τι είπε να κάνεις; 

Καλώς σας βρήκα! Με το καλό το μωράκι σου! Δεν πειράζει που είσαι Σεπτεμβρίου! 

Στην αρχή που δε μου κάνανε και για IgM και για IgG δεν είπε κάτι. Μήπως δεν το πρόσεξε. Αλλά τώρα που βγήκα θετική στο IgM μου είπε να πάω να κάνω μία έξτρα εξέταση την CMV Avidity. Αυτή θα δείξει πότε το κόλλησα. Και μετά θα με στείλει σε λοιμωξιολόγο. Γιατί αν το κόλλησα στην εγκυμοσύνη μπορεί να περάσει στο έμβρυο δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλώς σας βρήκα! Με το καλό το μωράκι σου! Δεν πειράζει που είσαι Σεπτεμβρίου! 

Στην αρχή που δε μου κάνανε και για IgM και για IgG δεν είπε κάτι. Μήπως δεν το πρόσεξε. Αλλά τώρα που βγήκα θετική στο IgM μου είπε να πάω να κάνω μία έξτρα εξέταση την CMV Avidity. Αυτή θα δείξει πότε το κόλλησα. Και μετά θα με στείλει σε λοιμωξιολόγο. Γιατί αν το κόλλησα στην εγκυμοσύνη μπορεί να περάσει στο έμβρυο δυστυχώς.

Ωραία, δε θα σκέφτεσαι το σενάριο που ξέρω οτι σκέφτεσαι. Κάνε την εξέταση που πρέπει κ στέλνουμε θετική ενέργεια ότι όλα καλά θα πάνε! 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ωραία, δε θα σκέφτεσαι το σενάριο που ξέρω οτι σκέφτεσαι. Κάνε την εξέταση που πρέπει κ στέλνουμε θετική ενέργεια ότι όλα καλά θα πάνε! 

Άσε την πρώτη μέρα που μπήκα στο ίντερνετ και διάβαζα τι σκεφτόμουν. Απλά λέω αν μου κάνανε από την αρχή IgG και IgM δε θα έφτανα τώρα που μπήκα 4ο μήνα να τρέχω.

Τέλος πάντων τώρα σκέφτομαι θετικά μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Καλώς σας βρήκα! Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό κι εσύ το μωράκι σου! Εμένα στην Αυχενική μου βγάλανε μία βδομάδα μεγαλύτερο το έμβρυο άρα αυτή θα λέω από εδώ και πέρα μου είπαν.

Καλημερα κοριτσακι μου. Κ εμενα το βγαλανε 5 μερες μεγαλύτερο γι αυτο. Αλλα δεν αλλαξα το τικεράκι... Οσο μπορεις να μην αγχωνεσαι κ θα περιμένουμε τα αποτελεσματα την Τετάρτη. Ολα θα ειναι εντάξει, θα το δεις!!! Σε φιλω γλυκα κ σου στελνω ολη τη θετικη μου ενέργεια!!! 

 

Καλημερα κορίτσια... Τι κανετε; . Εγω συνεχίζω κ πινω αυτη την αηδια τον σιδηρο κ συνεχιζει να με ανακατευει... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2019 at 10:26 ΠΜ, tsilona είπε:

Καλημέρα αγαπητά μου κουλια, τι κάνετε; αντε Πέμπτη σήμερα, το ευλογημένο Σ/Κ είναι μια ανάσα. 

Δεν έγραψα χτες αλλα σας διάβασα. 

Είστε θεομουρλες. Αχχαχααχ

Εγω από βυζι ειμαι τουμπανο αλλά σταμάτησαν να κοιτανε ψηλα από τότε που αποθηλασα την κόρη μου. Αχαχαχχχαχαχ. Βυζια εγω δεν πιάνω. Μόνο που ξαπλώνω πονάω, σιγά μην τα πασπατεψω κιόλας. Ο έρμος ο άντρας μου προσπαθεί αλλά πονάω. Πότε θα με στείλει στη μάνα μου δεν ξέρω. Μια τα βυζια με πονάνε δεν τα πιάνει, μια το κουλι του με πονάει τον αφήνω στο low να το χρησιμοποιει. Ααχαχχααχχαχα σα να αγγίζει τη Madonna. Ξέρετε τι εννοώ, like a virgin. Αχαχχαχαχ

Και η κρίσιμη ερώτηση της ημέρας. Τα φασόλια σας μήπως αρχισατε να τα νοιώθετε πιο πανω; κάτι νοιώθω στον αφαλό κοντά κάπου κάπου και δεν είμαι σίγουρη αν είναι η σκατιαρα μου

αγαπη το φασολακι μου ακομη χαμηλα το νιωθω.. 

On 18/4/2019 at 1:17 ΜΜ, winspert είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες μου... Μολις γυρισα απο τον υπερηχο... Το μωρακι μου ειναι μια χαρα κ μεγαλωνει... Μεγαλωνει ο παιδαρος... Εχουμε τσουτσουνι!!!!! Το ειδε καθαρα ο γιατρος σήμερα... Εχω ερωτηση φυσικα. Μου εχει γραψει ασβέστιο το body calcin, σίδηρο το feragluc κ μαγνήσιο το trofocard. Για πειτε εσεις πως τα παιρνετε; Γιατι μου ειπε αλλα τα μπουρδουκλωσα λιγο. Ποιο πρεπει να παιρνουμε μακρια απο το αλλο κ ποιο με αδειο στομαχι; Φιλακια.... Α κ εχω παρει 2 κιλα απο τον προηγούμενο μηνα κ μου ειπε να κοψω λιγο... Ειναι πολλα βρε κοριτσια;;; 

αχ καλη μου αγορακι τελικα;;;;; τελειααααα με το καλο ο παιδαρος! 

On 18/4/2019 at 4:53 ΜΜ, tsilona είπε:

Ο Σίδηρος με το ασβέστιο(και φάρμακο κ γαλακτοκομικα) θέλει 2 ώρες διαφορά. 

Τώρα να σε πω την αλήθεια, στην πρώτη ήμουν πολύ τακτική με τα φαρμακα, τώρα το χω ξεφτυλισει αχαχχααχαχχαχ

Δε με είπατε καλεεεε κοντά στον αφαλό νοιώθετε τπτ να σαλεύει η είναι η ιδέα μου;; 

Ε όχι ρε φιλη δεν το δέχομαι. Έχω βάλει το κουλι στο low, θα κόψουμε και το βυζοπασπατεμα;;;; Ε ποτέ εεε :-D

ρε γμτ κ εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη το εχω ξεφτυλισει με τα φαρμακα.... ασε... 

On 18/4/2019 at 5:48 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάρες αλό σας.

Τι κάνετε; Χάθηκα γιατί τρέχω μια από δω μια από κει.

@Rafaelatarzan πόσες φορές θα σου πω μάνα μου ότι δεν αγγίζω καν το βυζί; Ο μοντιέεεε κάθε φορά στις ζουλήχτρες με βάζεις χαχαχαχα.

@winspert μου εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει σίδηρο με άδειο στομάχι απόσταση 2-3 ώρες από το ασβέστιο και άλλες 2-3 ώρες το μαγνήσιο για να γίνεται σωστή απορρόφηση και για να μην αλληλοεξουδετερώνονται. Αυτή τη φορά όμως που ήπια σίδηρο νηστική πέθανα στον στομαχόπονο και την καούρα και διάβασα τις οδηγίες και λέει να το πίνουμε ή πριν το φαγητό ή κατά τη διάρκεια και έχω κατά μπερδευτεί.... Το γράφουν μέσα σίγουρα 2 σιδηρα διαφορετικά που έχω στο σπίτι.... Τώρα δε ξέρω τι να πω....

Τα νέα μου εμένα κορίτσια. Πήγα ενδοκρινολόγο και μου έδωσε μηχανάκι και διατροφή όχι όμως τόσο αυστηρή όσο περίμενα. Ούτε γραμμάρια μου είπε να μετράω το κρέας και μάλιστα μου είπε αν μου μυρίσει γλυκό επειδή είμαι έγκυος να φάω αλλά όχι ποσότητα πχ ένα κομμάτι σοκολάτα να φάω ή ένα τσουρεκάκι τώρα το Πάσχα αλλά μισό το πρωί μισό πιο απόγευμα... Μου επέτρεψε και ζυμαρικά-πατατες αλλά με μέτρο. Μισή με μία φλυτζανα τσαγιού. Τα ζυμαρικά όχι απαραίτητα ολικής.

Δεξέρω τι να πω.... θα μετριέμαι κι αν δω ότι η διατροφή δεν βγαίνει θα πάρω και δεύτερη γνώμη.

Επίσης πήρα το ντοπλερ κοριτσια. Και βρήκα το μωρό μου. Το οποίο έφευγε συνέχεια και το έχανα χαχαχαχα. Διαπίστωσα με το ντοπλερ ότι κάθε κίνηση ελαφριά έως τώρα που νόμιζα ότι ήταν έντερο είναι το μωρό κοριτσια. Γιατί κάθε φορά που άλλαζε θέση το μωράκι μου και το έχανε το ντοπλερ ένιωθα μια εντελώς ανεπαίσθητη κίνηση σαν εντερικό καθαρά. Αλλά όχι. Ήταν μωρό τόσο καιρό... Ααααχ.... Αυταααα τα λίγα χαχαχαχα. 

Τι κάνετε εσείς;

αχ πηρες το ντομπλερ ε; τελεια! 

On 19/4/2019 at 12:47 ΜΜ, winspert είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Πρωτο πρωι που πηρα σιδηρο κ αν κ εχει ας πούμε γευση πορτοκαλι με εχει πιασει μια ταση για εμετο... Πω πω αλλο πραγμα... Αηδια... Πως θα το παιρνω καθε πρωι; 

σε σιδηρο παιρνω το χαπακι... και ολα καλα! το ασβεστιο που μ το εδωσε μασωμενο με αηδιαζει κ δεν το παιρνω καθολου :(

On 19/4/2019 at 11:45 ΜΜ, tsilona είπε:

Έφαγα κλωτσιά νομίζω!!! Έφαγα κλωτσιά!!!! Σήμερα ένοιωθα τη μία μεριά σκληρή κ την άλλη μαλακή, κ μετά το αντίθετο, καλέ κοβει βόλτες η σκατιαρα μου!!!! 

αχ καλη αρχηηηη

23 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Καλημερα γλυκα μ κοριτσια!!!! Ηθελα να απαντησω αλλα πιαστηκα με την μικρη κ ξεχασα!!!! Το αστερι γλυκουλες εγκυουλες μου μπαινει σε καθε συζητηση π εχετε αφησει εστω κ ενα σχολιο σας! Για να σας δειχνει σε ποιες "συμμετεχετε"!!!!!

Τι κανετεε? Εγω ταισα κ κοιμησα την μικρη μου! Ρε κοριτσια μ λειπει ηδη η φουσκωμενη κοιλιτσα...θελω παλι! Ειμαι τρεληη;;;;;;

Και δεν ειχα κ ευκολη εγκυμοσυνη να πεις ε ααφου την εβγαλες λαδι λογικο...εφαγα 1μηνα στο νοσοκομειο κ επειτα ξαπλα στο σπιτι απο τις συσπασεις! Ειχα αιματοκριτη 22οπου εφαγα μεταγγιση τελικα....ειχα ολιγοαμνιο λιγες λιμνες ειχε η μικρη μεσα ειχα γερασμενο πλακουντα σαν ετοιμογενης ενω ημουν 35η εβδομαδα κ τραχηλο 0.6χιλ....κ ομως Μ λειπει η εγκυμοσυνη!!!

αντε τελος καλοκαιριου ξεκινηστε προσπαθειες :)

11 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Γειά σας!

Είμαι κι εγώ μανούλα Οκτωβρίου 2019!

Είμαι 14εβδ + 0ημ. 

 

καλως ηρθες στην παρεα μας γλυκια μου! 

κοριτσια μου καλημερα και του χρονου μας η Κυριακή των βαΐων! 

εγω υποφερω απο τη μεση μου.... και ειμαι κ λιγο αρρωστουλα! τι καλο θα φατε σμρ; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

 

αντε τελος καλοκαιριου ξεκινηστε προσπαθειες :)

Χαχαχχαχαχ οχιιιι ενταξει τ βραδυ π μου εβγαλε την πιστη η μικρη με τον υπνο,,, στανιαραα!!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Νυσταζω ρε γαμωτο. Ξυπνησα για Κατουρημα στις 6 κ μετα δε με κολλούσε ύπνος. Πήγαμε εκκλησία, κοινωνησαμε πήγαμε φάγαμε μπουγάτσα και τώρα θα πάμε πεθερά βόλτα για ψάρια. 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου. Κ εμενα το βγαλανε 5 μερες μεγαλύτερο γι αυτο. Αλλα δεν αλλαξα το τικεράκι... Οσο μπορεις να μην αγχωνεσαι κ θα περιμένουμε τα αποτελεσματα την Τετάρτη. Ολα θα ειναι εντάξει, θα το δεις!!! Σε φιλω γλυκα κ σου στελνω ολη τη θετικη μου ενέργεια!!! 

 

Καλημερα κορίτσια... Τι κανετε; . Εγω συνεχίζω κ πινω αυτη την αηδια τον σιδηρο κ συνεχιζει να με ανακατευει... 

Καλημέρα!!! Κι εγώ δεν το άλλαξα. Αλλά ήξερα ότι θα ήταν μεγαλύτερο, γιατί η σύλληψη έγινε νωρίτερα (χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας). Σ' ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια!

Εγώ παίρνω σίδηρο σε χαπάκι, αλλά το ασβέστιο που μου έδωσε είναι μασώμενο.

Just now, marioula1234 είπε:

καλως ηρθες στην παρεα μας γλυκια μου! 

κοριτσια μου καλημερα και του χρονου μας η Κυριακή των βαΐων! 

εγω υποφερω απο τη μεση μου.... και ειμαι κ λιγο αρρωστουλα! τι καλο θα φατε σμρ; 

Καλημέρα, καλώς σας βρήκα!

Εγώ τώρα ξύπνησα, άρα θα φάω τώρα για πρωινό. Για μεσημεριανό δεν έχω ιδέα. Είμαι και περίεργη στο φαΐ.

Με τη μέση μου εγώ είχα από πριν πρόβλημα. Όσο κινούμαι και δεν είμαι συνέχεια ξαπλωμένη είμαι καλά. Αλλά μετά που θα πάρω πιο πολύ βάρος φοβάμαι μη με πιάσει.... Περαστικά! Εσύ το είχες από πριν;

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα!!! Νυσταζω ρε γαμωτο. Ξυπνησα για Κατουρημα στις 6 κ μετα δε με κολλούσε ύπνος. Πήγαμε εκκλησία, κοινωνησαμε πήγαμε φάγαμε μπουγάτσα και τώρα θα πάμε πεθερά βόλτα για ψάρια. 

Καλημέρα! Εγώ ευχαριστήθηκα ύπνο σήμερα! Τώρα ξύπνησα! Κι εγώ το παθαίνω αυτό μερικές φορές. Με πιάνει αϋπνία και εκνευρισμός και δεν μπορώ να κοιμηθώ, ενώ νυστάζω. Καλά συχνοουρία έχω κάθε βράδυ. Σηκώνομαι 3 με 4 φορές. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχχαχαχ οχιιιι ενταξει τ βραδυ π μου εβγαλε την πιστη η μικρη με τον υπνο,,, στανιαραα!!!!

α τι εγινε; παει; αυτο ηταν; τελος η επιθυμία για 2ο; χαχχαχ

1 hour ago, tsilona είπε:

Καλημέρα!!! Νυσταζω ρε γαμωτο. Ξυπνησα για Κατουρημα στις 6 κ μετα δε με κολλούσε ύπνος. Πήγαμε εκκλησία, κοινωνησαμε πήγαμε φάγαμε μπουγάτσα και τώρα θα πάμε πεθερά βόλτα για ψάρια. 

αχ συνέχεια μου χαλα τον υπνο το κατουρημα... 

πρίν από 37 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!!! Κι εγώ δεν το άλλαξα. Αλλά ήξερα ότι θα ήταν μεγαλύτερο, γιατί η σύλληψη έγινε νωρίτερα (χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας). Σ' ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια!

Εγώ παίρνω σίδηρο σε χαπάκι, αλλά το ασβέστιο που μου έδωσε είναι μασώμενο.

Καλημέρα, καλώς σας βρήκα!

Εγώ τώρα ξύπνησα, άρα θα φάω τώρα για πρωινό. Για μεσημεριανό δεν έχω ιδέα. Είμαι και περίεργη στο φαΐ.

Με τη μέση μου εγώ είχα από πριν πρόβλημα. Όσο κινούμαι και δεν είμαι συνέχεια ξαπλωμένη είμαι καλά. Αλλά μετά που θα πάρω πιο πολύ βάρος φοβάμαι μη με πιάσει.... Περαστικά! Εσύ το είχες από πριν;

Καλημέρα! Εγώ ευχαριστήθηκα ύπνο σήμερα! Τώρα ξύπνησα! Κι εγώ το παθαίνω αυτό μερικές φορές. Με πιάνει αϋπνία και εκνευρισμός και δεν μπορώ να κοιμηθώ, ενώ νυστάζω. Καλά συχνοουρία έχω κάθε βράδυ. Σηκώνομαι 3 με 4 φορές. 

κοριτσι μου εχω μεγαλο θεμα με τη μεση σε ολες μου τις εγκυμοσυνες... εχω σκολίωση, η μητρα μου γερνει προς τα πισω με το που μεινω εγκυος κ αρχίζει να μεγαλωνει λιγο η μητρα ακουμπα ακριβως στον σπονδυλο που εχω θεμα κ υποφερω... απο την ωρα που θα με πιασει ο πονος κρατα μεχρι να γεννησω... εχει μερες που απλανιωθω ενόχληση εχει μερες ομως που υποφερω... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

κοριτσι μου εχω μεγαλο θεμα με τη μεση σε ολες μου τις εγκυμοσυνες... εχω σκολίωση, η μητρα μου γερνει προς τα πισω με το που μεινω εγκυος κ αρχίζει να μεγαλωνει λιγο η μητρα ακουμπα ακριβως στον σπονδυλο που εχω θεμα κ υποφερω... απο την ωρα που θα με πιασει ο πονος κρατα μεχρι να γεννησω... εχει μερες που απλανιωθω ενόχληση εχει μερες ομως που υποφερω..

Ωχ υπομονή. Πολύ δύσκολο αυτό. Κι εγώ έχω λίγο σκολίωση. Και ο φυσιοθεραπευτής μου είπε να μην πάρω πολλά κιλά όσο μπορώ. Άμα με πιάσει η μέση μου δεν μπορώ να σηκωθώ παρά μόνο με ενέσεις. Ο Ορθοπαιδικός μου είπε χρειάζομαι ενδυνάμωση με γυμναστική και βιταμίνη D που είχα ανεπάρκεια. Αλλά δυστυχώς δε γυμνάστηκα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

α τι εγινε; παει; αυτο ηταν; τελος η επιθυμία για 2ο; χαχχαχ

αχ συνέχεια μου χαλα τον υπνο το κατουρημα... 

κοριτσι μου εχω μεγαλο θεμα με τη μεση σε ολες μου τις εγκυμοσυνες... εχω σκολίωση, η μητρα μου γερνει προς τα πισω με το που μεινω εγκυος κ αρχίζει να μεγαλωνει λιγο η μητρα ακουμπα ακριβως στον σπονδυλο που εχω θεμα κ υποφερω... απο την ωρα που θα με πιασει ο πονος κρατα μεχρι να γεννησω... εχει μερες που απλανιωθω ενόχληση εχει μερες ομως που υποφερω... 

Ε οχι απλα τ εβαλα σε μια ακρη τ μυαλου μ χαχαχαχα!!!!!

Just now, marioula1234 είπε:

α τι εγινε; παει; αυτο ηταν; τελος η επιθυμία για 2ο; χαχχαχ

αχ συνέχεια μου χαλα τον υπνο το κατουρημα... 

κοριτσι μου εχω μεγαλο θεμα με τη μεση σε ολες μου τις εγκυμοσυνες... εχω σκολίωση, η μητρα μου γερνει προς τα πισω με το που μεινω εγκυος κ αρχίζει να μεγαλωνει λιγο η μητρα ακουμπα ακριβως στον σπονδυλο που εχω θεμα κ υποφερω... απο την ωρα που θα με πιασει ο πονος κρατα μεχρι να γεννησω... εχει μερες που απλανιωθω ενόχληση εχει μερες ομως που υποφερω... 

Ωχχχ υπομονη κοπελα μ με την μεση....ολα αξιζουν γιαυτα τα θαυματακια!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλησπερα κοριτσια μ κ γλυκιες μανουλες. Πώς εισται???? ολα καλα ,??? 

@Dwro κορίτσι μ γλυκό τι ανχος είναι αυτό μ λες???? αφήνεις το ένα θέμα πιάνεις το άλλο...τι πάει να πει διάβασα στο ίντερνετ για τον τράχηλο???? τι είναι αυτά???? ανεπίτρεπτο αυτο που κάνεις....γεμίζεις ανχος κ συ αλλά το πας κ στο μωρό σ....σταματά το ποια δεν σ κάνει καλό....Δεν σ φταίει σε κάτι το παιδί σ....συγνωμη που σ μιλαω ετσι σκληρά ....να ακούς μόνο τον γιατρο σ κ κανέναν άλλο....Όταν γεννηθεί τι θα κάνεις???? θα κοιμάσαι κ θα ξυπνάς με ανχος όπως κ τώρα???? κ το θα καταλάβεις???? τίποτα απόλυτος....λυσε το πρόβλημα σ σε παρακαλω πολυ ....σε διαβάζουν πολλές εδω μεσα....με όλο το σεβασμό που σ έχω τα λεω αυτά...Καλή σ συνέχεια...

Εχεις δικαιο καλυτερα να μην ξαναγραψω τις ανησυχιες μου τρελαινονται κι αλλες μαζι μου.Σε ευχαριστω πολυ συγνωμη δεν το ειχα καταλαβει.Ελπιζω να μην στεναχωρησα κανενα κοριτσι.Ζητω συγνωμη απο ολες τις κοπελες στο φορουμ.Καλη συνεχεια ευχομαι σε ολες τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ωχ υπομονή. Πολύ δύσκολο αυτό. Κι εγώ έχω λίγο σκολίωση. Και ο φυσιοθεραπευτής μου είπε να μην πάρω πολλά κιλά όσο μπορώ. Άμα με πιάσει η μέση μου δεν μπορώ να σηκωθώ παρά μόνο με ενέσεις. Ο Ορθοπαιδικός μου είπε χρειάζομαι ενδυνάμωση με γυμναστική και βιταμίνη D που είχα ανεπάρκεια. Αλλά δυστυχώς δε γυμνάστηκα ποτέ.

ουτε εγω γυμνάζομαι την μισω τη γυμναστική χαχαχ 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ε οχι απλα τ εβαλα σε μια ακρη τ μυαλου μ χαχαχαχα!!!!!

Ωχχχ υπομονη κοπελα μ με την μεση....ολα αξιζουν γιαυτα τα θαυματακια!!!

Ευχαριστώ πολύ αγάπη όλα αξίζουν το ξερω :)

Just now, Dwro είπε:

Εχεις δικαιο καλυτερα να μην ξαναγραψω τις ανησυχιες μου τρελαινονται κι αλλες μαζι μου.Σε ευχαριστω πολυ συγνωμη δεν το ειχα καταλαβει.Ελπιζω να μην στεναχωρησα κανενα κοριτσι.Ζητω συγνωμη απο ολες τις κοπελες στο φορουμ.Καλη συνεχεια ευχομαι σε ολες τα καλυτερα.

ο Χριστος και η Παναγία! τι ζητας συγνωμη καλε; εννοειται να γραφεις οτι δηποτε σε ανησυχει γιαυτο ειμαστε εδω για να μοιραζομαστε τις χαρες μας τους φοβους μας τις ανησυχιες μας κ να παρηγορουμαστε η μια απο την αλλη! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...