Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Αυτό σκέφτηκα και γω κανονικά πρέπει να λέει όχι να περιμένω τις 32 εβδομάδες να δούμε αν κάτι δεν πάει καλά..Τεσπά τι να κάνω?Θα περιμένω και ελπίζω να μην έχουμε κάποιο θέμα

Μα παιδι μου σου λέω και μια στο εκατομμύριο να είναι λιποβαρη έτσι πάμε σε αυτό τι κακό θα γίνει απολύτως τιποτα θα κάτσουν θερμοκοιτιδα θα πάρουν τα κιλακια τους και όλα μια χαρά υγιή να είναι αγάπη δεν μας νοιαζει τόσο το βαρος δεν είπαμε να μην έχουν καθόλου ανάπτυξη αλλά τώρα αν θα γεννηθεί το ενα 2200 και το άλλο πες 2000 δεν έγινε κάτι αλήθεια χθες μια γεννησε ετσι και όλα ητανε τέλεια την είδα κιολας ενα αγόρι ενα κορίτσι δίδυμακια

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@Giotitsa κι εμένα με αγχώνει αυτό μέχρι πριν λίγο καιρό , γιατί εδώ και 2,5μηνες περίπου, που την ακούω κανονικά , 5 μέρες θα κουνιέται και θα κλωτσάει όλη μέρα και 2 ημέρες θα είναι πολύ πιο λίγες και ήπιες οι κινήσεις της. Ψυχοαγχωθηκα πάλι βέβαια αλλά νομίζω πως σε όλες μας λίγο πολύ το ιδιο κάνουν τα μωρά μας... είχα ρωτήσει τον γιατρό μου γιατί κι εμένα μου είπε να προσέχω κάθε μέρα κινήσεις κι αν μια μέρα μέχρι το απόγευμα δε την καταλάβω να πάω για να ακούσω καρδιά (βέβαια εγώ έχω το ντομπλερακι) και του λέω ακόμα κι αν είναι πιο ήπιες οι κινήσεις της; και μου λέει όχι αυτό δεν μας απασχολεί. Εσύ βέβαια τονίζει ότι είναι καθαρά για τη δική σου περίπτωση αυτό..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Giotitsa είπε:

Κορίτσια αρχικά να ενημερωσω χθες ήμουνα στο νοσοκομείο δεν ήθελα να πω τιποτα μέχρι να περάσει και να φοβάστε πήγα διότι το μωρο είχε μειωμένη κινητικότητα μου είπε ο γιατρός οτι αν μέσα στην μέρα το Εχω νιώσει γύρω στις 8 με 10 φορες δεν είναι κάτι αλλά στην δικιά μου περίπτωση κορίτσια πρεπει να ελέγχει και το τονίζω στην δικιά μου διότι Εχω ιστορικό ενδομητρίου κάναμε πολλά no stress είδαμε την οξυγόνωση όλα καλά απλα κορίτσια θα σας πω αυτό και βαλτε το στο μυαλό σας όλες μου είπε οτι αυτό συνέβη επειδή ημουν αγχωμενη και ομως εγώ δεν ήμουν ήσουν μου είπε και δεν το είχες καταλάβει ολο αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το μωρο να είναι υποτονικό αυτά απο μενα

Καλημέρα! Καλά έκανες και πήγες να το κοιτάξεις. Όλα καλά λοιπόν!!!! :)

Just now, Kiki1 είπε:

Γεια σας..Ειμαι πρωτη φορα εγκυος ειμαι παρα πολυ αγχωμενη..Ηθελα να μιλησω με παλιες μανουλες να μου δωσουν κουραγιο οτι ολα θα πανε καλα..

Γειά σου! Με το καλό να έρθει εύχομαι το μωράκι σου! Κι εμένα το πρώτο μου παιδάκι θα είναι και έχω κι εγώ τις ίδιες φοβίες. Αν θα είμαι καλή μάνα και επειδή είμαι και φοβιτσιάρα, φοβάμαι τον φυσιολογικό τοκετό. Αλλά μετά σκέφτομαι αν ήταν έτσι καμία γυναίκα δε θα έκανε παιδί ή θα έκαναν μόνο 1. Σκέψου θετικά ότι έχεις καλή εγκυμοσύνη, ενώ άλλες ταλαιπωρούνται.

Είμαστε κοντά. Εγώ σήμερα είμαι 26+6. Επιτέλους αύριο κλείνω τον 6ο μήνα και μπαίνω στον 7ο. Ο 6ος μήνας μου φάνηκε αιώνας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Giotitsa κι εμένα με αγχώνει αυτό μέχρι πριν λίγο καιρό , γιατί εδώ και 2,5μηνες περίπου, που την ακούω κανονικά , 5 μέρες θα κουνιέται και θα κλωτσάει όλη μέρα και 2 ημέρες θα είναι πολύ πιο λίγες και ήπιες οι κινήσεις της. Ψυχοαγχωθηκα πάλι βέβαια αλλά νομίζω πως σε όλες μας λίγο πολύ το ιδιο κάνουν τα μωρά μας... είχα ρωτήσει τον γιατρό μου γιατί κι εμένα μου είπε να προσέχω κάθε μέρα κινήσεις κι αν μια μέρα μέχρι το απόγευμα δε την καταλάβω να πάω για να ακούσω καρδιά (βέβαια εγώ έχω το ντομπλερακι) και του λέω ακόμα κι αν είναι πιο ήπιες οι κινήσεις της; και μου λέει όχι αυτό δεν μας απασχολεί. Εσύ βέβαια τονίζει ότι είναι καθαρά για τη δική σου περίπτωση αυτό..

Κορίτσι μου εσύ πότε έχεις γιατρό; Πώς πάς;

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Καλά έκανες και πήγες να το κοιτάξεις. Όλα καλά λοιπόν!!!! :)

Γειά σου! Με το καλό να έρθει εύχομαι το μωράκι σου! Κι εμένα το πρώτο μου παιδάκι θα είναι και έχω κι εγώ τις ίδιες φοβίες. Αν θα είμαι καλή μάνα και επειδή είμαι και φοβιτσιάρα, φοβάμαι τον φυσιολογικό τοκετό. Αλλά μετά σκέφτομαι αν ήταν έτσι καμία γυναίκα δε θα έκανε παιδί ή θα έκαναν μόνο 1. Σκέψου θετικά ότι έχεις καλή εγκυμοσύνη, ενώ άλλες ταλαιπωρούνται.

Είμαστε κοντά. Εγώ σήμερα είμαι 26+6. Επιτέλους αύριο κλείνω τον 6ο μήνα και μπαίνω στον 7ο. Ο 6ος μήνας μου φάνηκε αιώνας.

Νικολέτα μου ο 7ος περνάει πιο γρήγορα, χαχαχα! Μπαίνουμε τελική ευθεία σιγά σιγά. 

Εν τω μεταξύ έτσι όπως μου δείχνει ο υπέρηχος σταθερά το μωρό μεγαλύτερο, με υπολογιζουν 30εβδ.σημερα! Με αυτή τη λογική σε μια βδομάδα μπαίνω 8??? Απίστευτο! Βέβαια δεν κάναμε ακόμα αναπροσαρμογή στην ημερομηνία, είπε ο γιατρός να δούμε και στο επόμενο ραντεβού, αλλά βγάζει πητ ο υπέρηχος 27/09, και την προηγούμενη φορά έβγαζε 28/09! Δεν ξέρω πια σε ποιά βδομάδα είμαι, χαχα!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Giotitsa κι εμένα με αγχώνει αυτό μέχρι πριν λίγο καιρό , γιατί εδώ και 2,5μηνες περίπου, που την ακούω κανονικά , 5 μέρες θα κουνιέται και θα κλωτσάει όλη μέρα και 2 ημέρες θα είναι πολύ πιο λίγες και ήπιες οι κινήσεις της. Ψυχοαγχωθηκα πάλι βέβαια αλλά νομίζω πως σε όλες μας λίγο πολύ το ιδιο κάνουν τα μωρά μας... είχα ρωτήσει τον γιατρό μου γιατί κι εμένα μου είπε να προσέχω κάθε μέρα κινήσεις κι αν μια μέρα μέχρι το απόγευμα δε την καταλάβω να πάω για να ακούσω καρδιά (βέβαια εγώ έχω το ντομπλερακι) και του λέω ακόμα κι αν είναι πιο ήπιες οι κινήσεις της; και μου λέει όχι αυτό δεν μας απασχολεί. Εσύ βέβαια τονίζει ότι είναι καθαρά για τη δική σου περίπτωση αυτό..

Ναι μωρέ αγάπη απλα μην επηρεαστείς και απο μένα τῳρα σε παρακαλώ θα νιώθω άσχημα μην σκέφτεσαι δηλαδή τι έγινε σε μένα είναι αλλη η περίπτωση η δικιά μου

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου εσύ πότε έχεις γιατρό; Πώς πάς;

Νικολέτα μου ο 7ος περνάει πιο γρήγορα, χαχαχα! Μπαίνουμε τελική ευθεία σιγά σιγά. 

Εν τω μεταξύ έτσι όπως μου δείχνει ο υπέρηχος σταθερά το μωρό μεγαλύτερο, με υπολογιζουν 30εβδ.σημερα! Με αυτή τη λογική σε μια βδομάδα μπαίνω 8??? Απίστευτο! Βέβαια δεν κάναμε ακόμα αναπροσαρμογή στην ημερομηνία, είπε ο γιατρός να δούμε και στο επόμενο ραντεβού, αλλά βγάζει πητ ο υπέρηχος 27/09, και την προηγούμενη φορά έβγαζε 28/09! Δεν ξέρω πια σε ποιά βδομάδα είμαι, χαχα!

31 εβδομάδων δηλαδή είσαι στον 8 ;

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Dimutrul είπε:

Όλους θα μας πάνε τέλεια είμαι σίγουρη! Είμαστε λίγες γιατί η ανεπάρκεια τραχήλου συμβαίνει 1   στις 100 περιπτώσεις περίπου!απλά θα κάνουμε υπομονή και ξάπλα!εσύ σε ποια βδομάδα το ανακάλυψες?τώρα σε ποια βδομάδα είσαι?

Είμαι στην 30η. Νομίζω 16η, 17η το ανακαλύψαμε. Μετά την αυχενική. Μονο υπομονή και ότι μας λέει ο γιατρός.. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Απλά εγω αυτές τις μέρες είμαι παραπάνω αγχωμένη απ'ότι συνήθως γιατι το μωρό με κλωτσάει πολύ δυνατά και πολύ χαμηλά και φοβάμαι μην προκληθεί κάτι... 

πρίν από 13 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Jennak83 και @sissy_geo

κι εμένα πότε κλωτσάει και κινείται όλη μέρα και μετά ηρεμεί για κάνα δυο ημέρες και ίσα που κινείται. Σίσσυ σε πονάει χαμηλά εννοείς όταν κλωτσάει ε; πάντως μη φοβάσαι ο τράχηλος δεν ανοίγει με κλωτσιά . Με πολλές συσπάσεις θα ανοίξει (όπου εσύ το ελέγχεις με φάρμακα) με μικρόβιο(όπου έκανες εξετάσεις και είσαι μια χαρά) και στο τέλος πρέπει το μωρό να κατέβει να εμπεδωθεί που λένε για να αρχίσει η διαστολή. Εσένα είναι κλειστός. Και επίσης διάβασα άπειρες περιπτώσεις κοριτσιών που τους κοντυνε ο τραχηλος και τελικά έριξαν αγώνα στο τέλος για να καταφέρουν να ανοίξει ώστε να γεννήσουν επιτέλους.

Τι εννοεις; το άκουγες λιγο;; καθολου; για πόσες ημέρες;

Αχ δεν ξέρεις πόσο με ησύχασες με αυτά που μου ειπες, εχει δυο μέρες είμαι τρομοκρατημένη γιατί τα νοιώθω ακριβώς στον τράχηλο τα χτυπήματα. Την Τρίτη εχω ραντεβού να δω πού βρισκόμαστε... 

@Farmakotriftena και @Giotitsa δεν λενε ότι απο τον 7ο-8ο αρχίζουν σιγα σιγα οι κινήσεις τους να μειώνονται; Δεν ισχύει; Να ξέρουμε τι να περιμένουμε ρε παιδιά και αν πρέπει να αγχωθούμε ή όχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 Εχεις δικιο Νικολετα τα σκεφτομαι κι εγω αυτα που λες..Αλλα αυτο το αγχος δε μπορω να το αποβαλλω..Κι εγω αυριο μπαινω εβδομο και μου φαινεται ακομα απιστευτο..Επισης σταματησα την δουλεια και ξερεις στο σπιτι χωρις πολλες δραστηριοτητες δε περναει ο καιρος..Χωρια που ολο σκεφτομαι..Εχω πολυ ελευθερο χρονο..Περσι ουτε για νερο να πιω δεν ειχα χρονο..Μεγαλες αλλαγες και για μενα αποτομες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι μωρέ αγάπη απλα μην επηρεαστείς και απο μένα τῳρα σε παρακαλώ θα νιώθω άσχημα μην σκέφτεσαι δηλαδή τι έγινε σε μένα είναι αλλη η περίπτωση η δικιά μου

31 εβδομάδων δηλαδή είσαι στον 8 ;

Έτσι όπως μου τα είπε ο γιατρός και η εφαρμογή του κινητού από 31 έως και 35 είναι ο 8ος, και από 36 έως 40 ο 9ος!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Είμαι στην 30η. Νομίζω 16η, 17η το ανακαλύψαμε. Μετά την αυχενική. Μονο υπομονή και ότι μας λέει ο γιατρός.. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Απλά εγω αυτές τις μέρες είμαι παραπάνω αγχωμένη απ'ότι συνήθως γιατι το μωρό με κλωτσάει πολύ δυνατά και πολύ χαμηλά και φοβάμαι μην προκληθεί κάτι... 

Αχ δεν ξέρεις πόσο με ησύχασες με αυτά που μου ειπες, εχει δυο μέρες είμαι τρομοκρατημένη γιατί τα νοιώθω ακριβώς στον τράχηλο τα χτυπήματα. Την Τρίτη εχω ραντεβού να δω πού βρισκόμαστε... 

@Farmakotriftena και @Giotitsa δεν λενε ότι απο τον 7ο-8ο αρχίζουν σιγα σιγα οι κινήσεις τους να μειώνονται; Δεν ισχύει; Να ξέρουμε τι να περιμένουμε ρε παιδιά και αν πρέπει να αγχωθούμε ή όχι

Εφτασες μέχρι 30 βδομάδες μια χαρά είσαι ήδη!..αν περάσουν άλλες τέσσερις ακόμη καλύτερα!έχεις το πρώτο μαξιλαράκι που λεν! Μακάρι να ήμουν κ γω τόσο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου εσύ πότε έχεις γιατρό; Πώς πάς;

Νικολέτα μου ο 7ος περνάει πιο γρήγορα, χαχαχα! Μπαίνουμε τελική ευθεία σιγά σιγά. 

Εν τω μεταξύ έτσι όπως μου δείχνει ο υπέρηχος σταθερά το μωρό μεγαλύτερο, με υπολογιζουν 30εβδ.σημερα! Με αυτή τη λογική σε μια βδομάδα μπαίνω 8??? Απίστευτο! Βέβαια δεν κάναμε ακόμα αναπροσαρμογή στην ημερομηνία, είπε ο γιατρός να δούμε και στο επόμενο ραντεβού, αλλά βγάζει πητ ο υπέρηχος 27/09, και την προηγούμενη φορά έβγαζε 28/09! Δεν ξέρω πια σε ποιά βδομάδα είμαι, χαχα!

Όντως ο έβδομος πέρασε σαν νεράκι σε 9 μέρες μπαίνω στον 8


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sissy_geo είπε:

Είμαι στην 30η. Νομίζω 16η, 17η το ανακαλύψαμε. Μετά την αυχενική. Μονο υπομονή και ότι μας λέει ο γιατρός.. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Απλά εγω αυτές τις μέρες είμαι παραπάνω αγχωμένη απ'ότι συνήθως γιατι το μωρό με κλωτσάει πολύ δυνατά και πολύ χαμηλά και φοβάμαι μην προκληθεί κάτι... 

Αχ δεν ξέρεις πόσο με ησύχασες με αυτά που μου ειπες, εχει δυο μέρες είμαι τρομοκρατημένη γιατί τα νοιώθω ακριβώς στον τράχηλο τα χτυπήματα. Την Τρίτη εχω ραντεβού να δω πού βρισκόμαστε... 

@Farmakotriftena και @Giotitsa δεν λενε ότι απο τον 7ο-8ο αρχίζουν σιγα σιγα οι κινήσεις τους να μειώνονται; Δεν ισχύει; Να ξέρουμε τι να περιμένουμε ρε παιδιά και αν πρέπει να αγχωθούμε ή όχι

Ναι αγάπη ετσι λένε Οχι να μην αγχώδεις διότι οπως Εχω πει εγώ πίσω μου Εχω ιστορικό αυτό πρεπει να το Εχετε όλες στο μυαλό σας πουμε διαβάζετε μην με συγκρίνετε και τρομαζετε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Έτσι όπως μου τα είπε ο γιατρός και η εφαρμογή του κινητού από 31 έως και 35 είναι ο 8ος, και από 36 έως 40 ο 9ος!

Ναι και νομίζω εχεις δίκιο δηλαδή σε δυο εβδομαδες εγώ μπαίνω στον 8 Θεέ μου και Παναγια μου σας ευχαριστώ που με αξιωνετε να φτάσω και εκεί αυτό να λέμε κοριτσια

Just now, tsilona είπε:

Οι Αθηναιες όλα καλά;; διάβασα κουνηθηκατε καλα

Αυτό διαβάζω έγινε σεισμός 5,1


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Νικολέτα μου ο 7ος περνάει πιο γρήγορα, χαχαχα! Μπαίνουμε τελική ευθεία σιγά σιγά. 

Εν τω μεταξύ έτσι όπως μου δείχνει ο υπέρηχος σταθερά το μωρό μεγαλύτερο, με υπολογιζουν 30εβδ.σημερα! Με αυτή τη λογική σε μια βδομάδα μπαίνω 8??? Απίστευτο! Βέβαια δεν κάναμε ακόμα αναπροσαρμογή στην ημερομηνία, είπε ο γιατρός να δούμε και στο επόμενο ραντεβού, αλλά βγάζει πητ ο υπέρηχος 27/09, και την προηγούμενη φορά έβγαζε 28/09! Δεν ξέρω πια σε ποιά βδομάδα είμαι, χαχα!

Αχ ναι άντε να τελειώσει και ο 7ος περιμένω πως και πως. Πρώτη φορά στη ζωή μου θέλω να τελειώσει γρήγορα ο Ιούλιος και ο Αύγουστος, γιατί το καλοκαίρι μου αρέσει.

Κι εμένα στην αυχενική και στη β' επιπέδου το μωρό το βγάλανε 1 βδομάδα μεγαλύτερο. Οπότε έτσι το μετράω. Εμένα ΠΗΤ από 26/10 μου την κάνανε 19/10.

Άντε κοντεύεις!!!! :) Από 31 βδομάδες μέχρι 35 είναι ο 8ος, είναι μία βδομάδα παραπάνω.

Just now, Kiki1 είπε:

Εχεις δικιο Νικολετα τα σκεφτομαι κι εγω αυτα που λες..Αλλα αυτο το αγχος δε μπορω να το αποβαλλω..Κι εγω αυριο μπαινω εβδομο και μου φαινεται ακομα απιστευτο..Επισης σταματησα την δουλεια και ξερεις στο σπιτι χωρις πολλες δραστηριοτητες δε περναει ο καιρος..Χωρια που ολο σκεφτομαι..Εχω πολυ ελευθερο χρονο..Περσι ουτε για νερο να πιω δεν ειχα χρονο..Μεγαλες αλλαγες και για μενα αποτομες..

Λίγο πολύ όλες έχουμε άγχος. Έχεις δίκιο, το να είσαι όλη μέρα σπίτι σκέφτεσαι διάφορα και άσε που δεν περνάει η ώρα. Εγώ επειδή έχω και συσπάσεις είμαι όλη μέρα σχεδόν ξαπλωμένη.

Κι εγώ σταμάτησα την δουλειά, σταμάτησα να οδηγώ, για τις δουλειές του σπιτιού τώρα φέρνω γυναίκα και σταμάτησα να μαγειρεύω, τρώω πάνω στη μάνα μου. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν κάνω ΤΙΠΟΤΑ. Ε, λογικό όλο αυτό είναι τεράστια αλλαγή. Το 1ο τρίμηνο έκλαιγα συνέχεια και δεν ήξερα γιατί.

Κοντεύουμε, όλα καλά θα πάνε. Αύριο μπαίνουμε 7ο!!!!!

Just now, tsilona είπε:

Οι Αθηναιες όλα καλά;; διάβασα κουνηθηκατε καλα

Στην τηλεόραση κάτι μικροτραυματισμοί λένε ότι υπάρχουν και μικροζημιές.

Εγώ μένω Αθήνα Νότια Προάστια στην Βούλα προς Βουλιαγμένη και τον καταλάβαμε. Ήταν δυνατός σεισμός με μεγάλη ένταση, βοή και διάρκεια. Έγινε και ένας ισχυρός μετασεισμός, αλλά ευτυχώς όλα καλά!

Ας μας πουν και τα άλλα κορίτσια από Αθήνα που τον κατάλαβαν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Αχ ναι άντε να τελειώσει και ο 7ος περιμένω πως και πως. Πρώτη φορά στη ζωή μου θέλω να τελειώσει γρήγορα ο Ιούλιος και ο Αύγουστος, γιατί το καλοκαίρι μου αρέσει.

Κι εμένα στην αυχενική και στη β' επιπέδου το μωρό το βγάλανε 1 βδομάδα μεγαλύτερο. Οπότε έτσι το μετράω. Εμένα ΠΗΤ από 26/10 μου την κάνανε 19/10.

Άντε κοντεύεις!!!! :) Από 31 βδομάδες μέχρι 35 είναι ο 8ος, είναι μία βδομάδα παραπάνω.

Λίγο πολύ όλες έχουμε άγχος. Έχεις δίκιο, το να είσαι όλη μέρα σπίτι σκέφτεσαι διάφορα και άσε που δεν περνάει η ώρα. Εγώ επειδή έχω και συσπάσεις είμαι όλη μέρα σχεδόν ξαπλωμένη.

Κι εγώ σταμάτησα την δουλειά, σταμάτησα να οδηγώ, για τις δουλειές του σπιτιού τώρα φέρνω γυναίκα και σταμάτησα να μαγειρεύω, τρώω πάνω στη μάνα μου. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν κάνω ΤΙΠΟΤΑ. Ε, λογικό όλο αυτό είναι τεράστια αλλαγή. Το 1ο τρίμηνο έκλαιγα συνέχεια και δεν ήξερα γιατί.

Κοντεύουμε, όλα καλά θα πάνε. Αύριο μπαίνουμε 7ο!!!!!

Στην τηλεόραση κάτι μικροτραυματισμοί λένε ότι υπάρχουν και μικροζημιές.

Εγώ μένω Αθήνα Νότια Προάστια στην Βούλα προς Βουλιαγμένη και τον καταλάβαμε. Ήταν δυνατός σεισμός με μεγάλη ένταση, βοή και διάρκεια. Έγινε και ένας ισχυρός μετασεισμός, αλλά ευτυχώς όλα καλά!

Ας μας πουν και τα άλλα κορίτσια από Αθήνα που τον κατάλαβαν.

Ήμουν θάλασσα κ διαβασα τα νέα στο νετ. 

Λέει η άλλη από δίπλα, με τον γκαντέμη πρωθυπουργό τι περιμέναμε; αχαχχα

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...