Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Nikoleta... είπε:

Λίγο έμεινε και αφού είσαι και ξάπλα θα την γλιτώσεις. Όλα καλά θα πάνε! Έκανες τόσες πολλές συσπάσεις από τόσο νωρίς; Και ξαπλωμένη ακόμα έκανες τόσες; Εγώ πήγα σε ένα γάμο και επειδή ήμουν 7 ώρες καθιστή έκανα 13 συσπάσεις μέσα σε αυτές τις ώρες. Και από τότε προσέχω. Προσπαθώ να μην αγχώνομαι, γιατί όντως τις χειροτερεύει το άγχος.

Να σκεφτόμαστε θετικά! Είδες; Και άλλες κοπέλες έχουν παρόμοιο πρόβλημα και όλα καλά. Παίρνουμε κουράγιο έτσι. Μιλάω και με μία άλλη κοπέλα που κι εκείνη έχει συσπάσεις αρκετές και έχει βάλει και πεσσό, την βγάζει ξάπλα κι εκείνη όλη μέρα, αλλά ευτυχώς είναι καλά προς το παρόν.

Ρώτησα και τον γιατρό μου αν θα γεννήσω πριν την ΠΗΤ μου λόγω συσπάσεων και μου είπε ότι αυτό δεν είναι απαραίτητο.

Και εμένα που εχω  εναν κίνδυνο παραπάνω με τον τράχηλο, αυτό μου είπε. Εύχομαι και ελπίζω να συνεχίσουμε να πηγαίνουμε καλά. Να κρατήσει αυτός ο άτιμος ο τράχηλος που εγινε ο εφιάλτης μου. Εσυ πώς είσαι σε αυτή τη φάση με τις συσπάσεις; Έχεις διαφορά;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, sissy_geo είπε:

Και εμένα που εχω  εναν κίνδυνο παραπάνω με τον τράχηλο, αυτό μου είπε. Εύχομαι και ελπίζω να συνεχίσουμε να πηγαίνουμε καλά. Να κρατήσει αυτός ο άτιμος ο τράχηλος που εγινε ο εφιάλτης μου. Εσυ πώς είσαι σε αυτή τη φάση με τις συσπάσεις; Έχεις διαφορά;;

Εμένα δε θέλει να μου μετρήσει τον τράχηλο ο γιατρός. Οπότε παρακαλάω να μην έχει κοντύνει. Αφού είσαι συνέχεια ξαπλωμένη δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. 

Εγώ ενώ παίρνω πρωί και βράδυ τοκολυτικό χάπι για τις συσπάσεις είμαι τα ίδια. Άμα βγω έξω και είμαι ώρα καθιστή έχω πρόβλημα, γιατί κάνω σε συσπάσεις κοντά χρονικά η μία με την άλλη. Αλλά όσο είμαι ξαπλωμένη το ελέγχω και ευτυχώς κάνω πιο λίγες. 

Έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω τουαλέτα και κάθομαι στην λεκάνη με το που πάω να σηκωθώ πολλές φορές κάνω σύσπαση εκείνη την ώρα. Όπως και όταν κάνω μπάνιο και πάω λίγο να σκύψω για να ξυριστώ για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα δε θέλει να μου μετρήσει τον τράχηλο ο γιατρός. Οπότε παρακαλάω να μην έχει κοντύνει. Αφού είσαι συνέχεια ξαπλωμένη δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα. 

Εγώ ενώ παίρνω πρωί και βράδυ τοκολυτικό χάπι για τις συσπάσεις είμαι τα ίδια. Άμα βγω έξω και είμαι ώρα καθιστή έχω πρόβλημα, γιατί κάνω σε συσπάσεις κοντά χρονικά η μία με την άλλη. Αλλά όσο είμαι ξαπλωμένη το ελέγχω και ευτυχώς κάνω πιο λίγες. 

Έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω τουαλέτα και κάθομαι στην λεκάνη με το που πάω να σηκωθώ πολλές φορές κάνω σύσπαση εκείνη την ώρα. Όπως και όταν κάνω μπάνιο και πάω λίγο να σκύψω για να ξυριστώ για παράδειγμα.

Εμένα μου πρόσθεσε και το μεσημέρι τοκολυτικό που μου το είχε σταματήσει, λόγω τραχήλου και μόνο για έξτρα ας πούμε ασφάλεια. Εγω εχω μέρες να κάνω σύσπαση... Παραδόξως.. Δεν ξέρω πώς εγινε αυτό το θαύμα... Και εγω εχω παρατηρήσει ότι αν κατουριέμαι πολύ πχ το βράδυ και βαριέμαι να σηκωθώ, τσούπ αμέσως θα κάνω σύσπαση. Για τον τράχηλο που δεν σου μετράει, κάτι θα ξέρει, μη βάζεις το κακό στο μυαλό σου, αν είχε ανησυχία δεν θα σε άφηνε ετσι. Πάει να πει πως είσαι μια χαρά. Χώρια που απο τις 32 εβδομάδες και μετα εμενα μου είπε πως παύει να μας απασχολεί πλέον τόσο πολύ και τον αφήνουμε στην ησυχία του....  Ή μας αφήνει στην ησυχία μας δεν ξερω :-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Εμένα μου πρόσθεσε και το μεσημέρι τοκολυτικό που μου το είχε σταματήσει, λόγω τραχήλου και μόνο για έξτρα ας πούμε ασφάλεια. Εγω εχω μέρες να κάνω σύσπαση... Παραδόξως.. Δεν ξέρω πώς εγινε αυτό το θαύμα... Και εγω εχω παρατηρήσει ότι αν κατουριέμαι πολύ πχ το βράδυ και βαριέμαι να σηκωθώ, τσούπ αμέσως θα κάνω σύσπαση. Για τον τράχηλο που δεν σου μετράει, κάτι θα ξέρει, μη βάζεις το κακό στο μυαλό σου, αν είχε ανησυχία δεν θα σε άφηνε ετσι. Πάει να πει πως είσαι μια χαρά. Χώρια που απο τις 32 εβδομάδες και μετα εμενα μου είπε πως παύει να μας απασχολεί πλέον τόσο πολύ και τον αφήνουμε στην ησυχία του....  Ή μας αφήνει στην ησυχία μας δεν ξερω :-P

Πολύ καλό αυτό που δεν κάνεις συσπάσεις τώρα. Το θυμάμαι ότι το είχες ξαναπεί.

Μα του λέω να τον μετρήσουμε και μου λέει όχι το είδαμε στην Β' επιπέδου. Ναι αλλά τον είδαμε κοιλιακά. Α, δεν το ήξερα αυτό από τις 32 εβδομάδες που σου είπε. Εσύ κοντεύεις. Εγώ έχω ακόμα... Αλλά τι να πω. Τόσο άσχετος να είναι; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Πολύ καλό αυτό που δεν κάνεις συσπάσεις τώρα. Το θυμάμαι ότι το είχες ξαναπεί.

Μα του λέω να τον μετρήσουμε και μου λέει όχι το είδαμε στην Β' επιπέδου. Ναι αλλά τον είδαμε κοιλιακά. Α, δεν το ήξερα αυτό από τις 32 εβδομάδες που σου είπε. Εσύ κοντεύεις. Εγώ έχω ακόμα... Αλλά τι να πω. Τόσο άσχετος να είναι; 

Κοριτσια δεν είναι θέμα ασχετοσύνης, είναι θέμα τακτικής γιατρού. Κ γω είχα φαγωθεί γιατί δ μου το μετράει. Μου είπε αφού εισαι ξάπλα κ παίρνεις τα φάρμακα σ δ μπορούμε να κάνουμε κτ άλλο οπότε ο αριθμός δε μας λέει κάτι. Ακόμα κ τώρα που μου κάνει συνέχεια εξεταση με το χέρι για να δει αν άνοιξε δε ξέρω πόσο έχει μείνει.Νομίζω η ξάπλα σώζει. Εγω οπότε έπαιρνα λίγο θάρρος μετά γινόταν πανηγύρι. Έχω να παω για καφέ 3 μήνες! Οπότε κρεβατάκι κ υπομονή! 

4 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Τωρα είσαι 36;;;;; Τι τέλεια!!! Τέλειωσες, τίποτα δεν εμεινε!!!! Αχ πόσο κουράγιο μου έδωσες! Ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Όσο πιο αργά γίνεται!! :grin:

@Nikoleta... Έτσι πρέπει να κάνουμε... Θετικές σκέψεις και υπομονή! Όλα καλά θα πάνε!!

@sissy_geo ναι αύριο την κλεινω κ μπαίνω στ 37η. Σ ευχαριστώ πολύ. Όλα καλά θα πάνε. Πίστεψε το. Εγώ όλη μέρα έψαχνα στο ίντερνετ για προωρους τοκετους, βιωσιμα μωρά και τέτοια. Συμβαίνουν κ αυτά αλλά τώρα προέχει η ψυχική ηρεμία γιατί η ξάπλα θέλει υπομονή κ οι συσπασεις ακόμα περισσότερο.!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μπουμπουκιες.. Πώς είστε; έχω ερώτηση... Βλέπω πολλές έχετε θέμα με συσπάσεις.. Προσπαθώ να καταλάβω.. Αρχικά πως τις νιώθεις; εγώ δεν έχω καμία συσπαση νομίζω δλδ.. Και είμαι 29 βδ. Και 3ημ. Είμαι λίγο πιο μπροστά από το τι κεράκι μου.. Θα έπρεπε να έχω αρχίσει τις συσπάσεις; 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Καλημέρα μπουμπουκιες.. Πώς είστε; έχω ερώτηση... Βλέπω πολλές έχετε θέμα με συσπάσεις.. Προσπαθώ να καταλάβω.. Αρχικά πως τις νιώθεις; εγώ δεν έχω καμία συσπαση νομίζω δλδ.. Και είμαι 29 βδ. Και 3ημ. Είμαι λίγο πιο μπροστά από το τι κεράκι μου.. Θα έπρεπε να έχω αρχίσει τις συσπάσεις; 

Καλημέρα κορίτσι! 

Αυτό έγραψα κ γω πιο πάνω. Αν κ 2η εγκυμοσύνη δεν ξέρω αν μπορώ να τις καταλάβω. Αυτά τα πονακια περιοδου που είχα τότε στον κτγ δε βγαζαν ότι είναι συσπασεις άρα δεν ήταν. 

Την ώρα των οδυνων ένοιωθα κάτι, αλλά αυτό είναι άλλος πόνος, δεν είναι οι προπαρασκευαστικες. 

Εχω αρχίσει να ανυπομονώ τρελά! Βάζουμε στοιχήματα για το πότε θα γεννήσω με φίλους. Με δουλεύουν ότι θα γεννήσω 41εβδ ++ όπως την 1η φορά...ο άντρας μου ο έρμος λέει αν φας κ όλο τον Σεπτέμβριο κ δε γεννήσεις την πατήσαμε, πόσο καιρό νομίζεις μπορούν να με δώσουν αδεια;εχουμε στο μυαλό να ρθει λίγο νωρίτερα γτ χρειάζεται το σπέρμα του για ν σπρωχτει η εκκίνηση του τοκετού. Αχαχαχαχαχα

  • Χαχα 5

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσι! 

Αυτό έγραψα κ γω πιο πάνω. Αν κ 2η εγκυμοσύνη δεν ξέρω αν μπορώ να τις καταλάβω. Αυτά τα πονακια περιοδου που είχα τότε στον κτγ δε βγαζαν ότι είναι συσπασεις άρα δεν ήταν. 

Την ώρα των οδυνων ένοιωθα κάτι, αλλά αυτό είναι άλλος πόνος, δεν είναι οι προπαρασκευαστικες. 

Εχω αρχίσει να ανυπομονώ τρελά! Βάζουμε στοιχήματα για το πότε θα γεννήσω με φίλους. Με δουλεύουν ότι θα γεννήσω 41εβδ ++ όπως την 1η φορά...ο άντρας μου ο έρμος λέει αν φας κ όλο τον Σεπτέμβριο κ δε γεννήσεις την πατήσαμε, πόσο καιρό νομίζεις μπορούν να με δώσουν αδεια;εχουμε στο μυαλό να ρθει λίγο νωρίτερα γτ χρειάζεται το σπέρμα του για ν σπρωχτει η εκκίνηση του τοκετού. Αχαχαχαχαχα

Εγώ είμαι πάντα άκυρη.. Δεν καταλαβαίνω όλα αυτά που λέτε πολλές φορές.. Πέρασαν 7 μήνες και.. Και νομίζω έχω την πιο εύκολη εγκυμοσύνη από όλες.. Τώρα τελευταία με πιάνει πόνος στο στομάχι αλλά μάλλον επειδή τρώω χαζομάρες.. Αχαχαχ εμένα ο άντρας μου έχει πάγκο στην λαϊκή και τον έχει με τον πατέρα του οπότε η άδεια είναι εξασφαλισμενη.. Εγώ ονειρεύομαι να μπω 37 βδ. Και να γεννήσω αχαχαχ

  • Μου αρέσει 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ είμαι πάντα άκυρη.. Δεν καταλαβαίνω όλα αυτά που λέτε πολλές φορές.. Πέρασαν 7 μήνες και.. Και νομίζω έχω την πιο εύκολη εγκυμοσύνη από όλες.. Τώρα τελευταία με πιάνει πόνος στο στομάχι αλλά μάλλον επειδή τρώω χαζομάρες.. Αχαχαχ εμένα ο άντρας μου έχει πάγκο στην λαϊκή και τον έχει με τον πατέρα του οπότε η άδεια είναι εξασφαλισμενη.. Εγώ ονειρεύομαι να μπω 37 βδ. Και να γεννήσω αχαχαχ

Καλύτερα να μην τα ξες με δική σου εμπειρία αυτά που λέγονται! Μακάρι να ναι έτσι εύκολη κ η γέννα σου!! 

Καλό το σενάριο για γέννα στην 37 εβδ. Αχαχχαχαχα αχ αλλά σενάριο μάλλον. Όσο μένουν μέσα τα μωράκια τόσο καλύτερα είναι η αλήθεια. Αλλά να πάει κ 42 εβδ δε θα τ αντέξω. 

Μία χαρά που είναι ο μπαμπάς αφεντικό!!! Αγχώνομαι κ γ αυτό! Να ναι εδώ ο καημένος. 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλύτερα να μην τα ξες με δική σου εμπειρία αυτά που λέγονται! Μακάρι να ναι έτσι εύκολη κ η γέννα σου!! 

Καλό το σενάριο για γέννα στην 37 εβδ. Αχαχχαχαχα αχ αλλά σενάριο μάλλον. Όσο μένουν μέσα τα μωράκια τόσο καλύτερα είναι η αλήθεια. Αλλά να πάει κ 42 εβδ δε θα τ αντέξω. 

Μία χαρά που είναι ο μπαμπάς αφεντικό!!! Αγχώνομαι κ γ αυτό! Να ναι εδώ ο καημένος. 

Βλεπω συνέχεια στο όνειρο μου ότι γενναω και ξυπνάω με μια τρομάρα ρε κοριτσια.. Εσείς βλέπετε ονειρα; εγώ το έχω τερματίσει 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida20 είπε:

Βλεπω συνέχεια στο όνειρο μου ότι γενναω και ξυπνάω με μια τρομάρα ρε κοριτσια.. Εσείς βλέπετε ονειρα; εγώ το έχω τερματίσει 

Ναι είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείς! 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Νιώθω ότι δε θα ηρεμήσω ποτέ. Βγήκε η καλλιέργεια και μου βρήκαν πυοσφαιρια 0-2, ερυθρά 0-2, επιθηλια 2-4 και το χειρότερο, ουρεοπλασμα!!! Εγώ πανικοβληθεί με το ουρεοπλασμα!! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Νιώθω ότι δε θα ηρεμήσω ποτέ. Βγήκε η καλλιέργεια και μου βρήκαν πυοσφαιρια 0-2, ερυθρά 0-2, επιθηλια 2-4 και το χειρότερο, ουρεοπλασμα!!! Εγώ πανικοβληθεί με το ουρεοπλασμα!! 

Άντε καλέ, ξες πόσες έχουν ουρεοπλασμα; συνηθισμένο ειναι


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Νιώθω ότι δε θα ηρεμήσω ποτέ. Βγήκε η καλλιέργεια και μου βρήκαν πυοσφαιρια 0-2, ερυθρά 0-2, επιθηλια 2-4 και το χειρότερο, ουρεοπλασμα!!! Εγώ πανικοβληθεί με το ουρεοπλασμα!! 

Κι εγώ έχω ουρεοπλασμα και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη που την βγάζω με το μικρόβιο αυτό ό,τι αντιβίωση και να πήρα δεν έφυγε έγινε ένα με την χλωριδα του κόλπου και φυσιολογικά γέννησα δεν έχεις θέμα μην φοβάσαι ούτε στην σύλληψη εμπόδισε :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...