Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Κι εγώ έχω ουρεοπλασμα και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη που την βγάζω με το μικρόβιο αυτό ό,τι αντιβίωση και να πήρα δεν έφυγε έγινε ένα με την χλωριδα του κόλπου και φυσιολογικά γέννησα δεν έχεις θέμα μην φοβάσαι ούτε στην σύλληψη εμπόδισε :)

Κορίτσι μου εμένα μου έγραψε klaricid για 20 μέρες, και για μένα και για το σύζυγο. Εγώ φοβάμαι πολύ όμως με την αντιβίωση, μου φάνηκαν πολλές οι μερες! Μου είπε ο γιατρός ότι λογικά προϋπήρχε της εγκυμοσύνης το μικρόβιο! Τώρα περιμένω και από τον ιδιώτη που με παρακολουθεί να με πάρει τηλέφωνο να δω τι θα μου πει για το θέμα αντιβίωση, αλλά είμαι σίγουρη ότι κι αυτός θα δώσει αντιβίωση!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

On 16/7/2019 at 6:53 ΜΜ, sissy_geo είπε:

@Farmakotriftena Νομίζω με ρώτησες πιο πάνω ποιο ειναι το δικό μου θέμα, εγώ όπως σας έχω ξαναγράψει εχω θέμα με τον τράχηλο. Είμαι η μόνη στην παρέα κορίτσια με κοντό τράχηλο. Τωρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη, τόσο πιο επικίνδυνο γίνεται. Όπως είναι λογικό μικραίνει. Όταν το ανακαλύψαμε στην αρχή δεν ήταν για περίδεση, ήταν μεσα στα όρια και σταθερός, και πλέον οι γιατροί δεν σε πάνε προληπτικά για περίδεση, το ελέγχουν με φάρμακα. Όμως ο τράχηλος κονταίνει οσο προχωράει η εγκυμοσύνη ούτως ή άλλως. Πόσο μάλλον αν είναι ηδη πιο κοντός... Εχει αρχίσει να μειώνεται λοιπόν, αν και κλειστός ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ... Εμένα το μωρό όμως δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την κατασταση. Δηλαδή απο τη μια είμαι σε ακινησία προσπαθώνοντας να διατηρήσω τον τράχηλο οσο περισσότερο γίνεται και απο την άλλη, το μωρό που είναι ισχιακό, πατάει και κλωτσάει με όλο του το είναι ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ... τόσο δυνατά που νομίζω οτι θα βγει κανένα πόδι απο'κει κάτω ξαφνικά και θα ψάχνομαι. Πόσο να αντέξει ενας ηδη κοντός τράχηλος... Δεν ξέρω.. .Κάνω ότι μου λέει η γιατρός, με πιάνει εννοείται απελπισία, αλλά δεν υπάρχει κάτι παραπάνω να κάνω πραγματικά. Μακάρι να βάλει το χέρι του ο Θεός να φτάσω μεχρι 36 που ειναι ο μεγάλος μου στόχος, γιατί έτσι όπως τα βλέπω τα πράγματα, με βλέπω να σας ενημερώνω σύντομα για γεννητούρια....

Σίσσυ μου, δεν έχω διαβάσει ακόμα τα επόμενα... έχεις ξαναμετρησει τράχηλο (από από τη μέρα που ανακαλύψατε ότι κοντυνε ξαφνικα;) γιατι δεν είναι απαραίτητο ότι θα μικρύνει κι άλλο.. ωστόσο κατανοώ πλήρως το άγχος σου. Είναι και η ακινησία μαζί που ψυχολογικά το κάνει χειρότερο.. Κάθε πότε σε ελεγχει;  

8 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Εμένα μου πρόσθεσε και το μεσημέρι τοκολυτικό που μου το είχε σταματήσει, λόγω τραχήλου και μόνο για έξτρα ας πούμε ασφάλεια. Εγω εχω μέρες να κάνω σύσπαση... Παραδόξως.. Δεν ξέρω πώς εγινε αυτό το θαύμα... Και εγω εχω παρατηρήσει ότι αν κατουριέμαι πολύ πχ το βράδυ και βαριέμαι να σηκωθώ, τσούπ αμέσως θα κάνω σύσπαση. Για τον τράχηλο που δεν σου μετράει, κάτι θα ξέρει, μη βάζεις το κακό στο μυαλό σου, αν είχε ανησυχία δεν θα σε άφηνε ετσι. Πάει να πει πως είσαι μια χαρά. Χώρια που απο τις 32 εβδομάδες και μετα εμενα μου είπε πως παύει να μας απασχολεί πλέον τόσο πολύ και τον αφήνουμε στην ησυχία του....  Ή μας αφήνει στην ησυχία μας δεν ξερω :-P

Ειδες;;; βοηθούν τα τοκολυτικα χάπια!!! Όλα καλά θα πάνε.και είσαι πολύ κοντά στις 32 εσύ! Σε 2 βδομάδες μπαίνεις αν θυμάμαι καλα; Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!! Και το μωρό σου θα γυρίσει. Μπορεί και ήδη να έχει γυρίσει και να το δείτε στον επόμενο υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Κοριτσια δεν είναι θέμα ασχετοσύνης, είναι θέμα τακτικής γιατρού. Κ γω είχα φαγωθεί γιατί δ μου το μετράει. Μου είπε αφού εισαι ξάπλα κ παίρνεις τα φάρμακα σ δ μπορούμε να κάνουμε κτ άλλο οπότε ο αριθμός δε μας λέει κάτι. Ακόμα κ τώρα που μου κάνει συνέχεια εξεταση με το χέρι για να δει αν άνοιξε δε ξέρω πόσο έχει μείνει.Νομίζω η ξάπλα σώζει. Εγω οπότε έπαιρνα λίγο θάρρος μετά γινόταν πανηγύρι. Έχω να παω για καφέ 3 μήνες! Οπότε κρεβατάκι κ υπομονή! 

Μάλλον είναι η δική του τακτική. Γιατί ακόμα και στον 1ο υπέρηχο που πήγα για να δούμε σάκο δε μου έκανε εξέταση κολπικά. Από την κοιλιά μου έκανε υπέρηχο.

Είμαι ξαπλωμένη, αλλά 1 φορά τη βδομάδα έχω να πάω κάπου για δουλειές και δεν ξέρω αν κάνει. Για παράδειγμα χθες πήγα σε 2 μαγαζιά για κομοδίνα και συρταριέρα που χρειάζομαι οπωσδήποτε. Δεν οδήγησα εγώ.

Εγώ ούτε σούπερ μάρκετ δεν πάω εδώ και 3 μήνες. Καμιά φορά μόνο έξω για φαγητό και αμέσως σπίτι μετά.

Αυτή την εξέταση που λες για να δει αν άνοιξε ο τράχηλος με το χέρι πονάει; Και πόσο βαθιά το βάζει το χέρι; Γιατί πριν 2 μήνες έμαθα ότι έτσι γίνεται η εξέταση αυτή, νόμιζα το βλέπουν από τον υπέρηχο αν άνοιξε. Είμαι λίγο άσχετη....

 

2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Καλημέρα μπουμπουκιες.. Πώς είστε; έχω ερώτηση... Βλέπω πολλές έχετε θέμα με συσπάσεις.. Προσπαθώ να καταλάβω.. Αρχικά πως τις νιώθεις; εγώ δεν έχω καμία συσπαση νομίζω δλδ.. Και είμαι 29 βδ. Και 3ημ. Είμαι λίγο πιο μπροστά από το τι κεράκι μου.. Θα έπρεπε να έχω αρχίσει τις συσπάσεις; 

Εγώ μετά την αυξημένη καμπύλη σακχάρου είμαι χάλια, γιατί πρέπει να ακολουθήσω ειδική διατροφή :( Και είναι το χειρότερό μου.

Είσαι τυχερή που έχεις καλή εγκυμοσύνη. Δεν είναι απαραίτητο να είχες αρχίσει συσπάσεις. Αν είχες θα το καταλάβαινες. Μία ενόχληση νιώθεις ότι σφίγγει η κοιλιά σου και σκληραίνει για κάποια δευτερόλεπτα.

Ευτυχώς κι εμένα ο άντρας μου μπορεί να είναι μαζί μου όταν γεννήσω και θα κοιμηθεί και μαζί μου 3 μέρες στο νοσοκομείο που θα μείνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Μάλλον είναι η δική του τακτική. Γιατί ακόμα και στον 1ο υπέρηχο που πήγα για να δούμε σάκο δε μου έκανε εξέταση κολπικά. Από την κοιλιά μου έκανε υπέρηχο.

Είμαι ξαπλωμένη, αλλά 1 φορά τη βδομάδα έχω να πάω κάπου για δουλειές και δεν ξέρω αν κάνει. Για παράδειγμα χθες πήγα σε 2 μαγαζιά για κομοδίνα και συρταριέρα που χρειάζομαι οπωσδήποτε. Δεν οδήγησα εγώ.

Εγώ ούτε σούπερ μάρκετ δεν πάω εδώ και 3 μήνες. Καμιά φορά μόνο έξω για φαγητό και αμέσως σπίτι μετά.

Αυτή την εξέταση που λες για να δει αν άνοιξε ο τράχηλος με το χέρι πονάει; Και πόσο βαθιά το βάζει το χέρι; Γιατί πριν 2 μήνες έμαθα ότι έτσι γίνεται η εξέταση αυτή, νόμιζα το βλέπουν από τον υπέρηχο αν άνοιξε. Είμαι λίγο άσχετη....

 

Εγώ μετά την αυξημένη καμπύλη σακχάρου είμαι χάλια, γιατί πρέπει να ακολουθήσω ειδική διατροφή :( Και είναι το χειρότερό μου.

Είσαι τυχερή που έχεις καλή εγκυμοσύνη. Δεν είναι απαραίτητο να είχες αρχίσει συσπάσεις. Αν είχες θα το καταλάβαινες. Μία ενόχληση νιώθεις ότι σφίγγει η κοιλιά σου και σκληραίνει για κάποια δευτερόλεπτα.

Ευτυχώς κι εμένα ο άντρας μου μπορεί να είναι μαζί μου όταν γεννήσω και θα κοιμηθεί και μαζί μου 3 μέρες στο νοσοκομείο που θα μείνω.

@Nikoleta... Δε μπορώ να σου πω οτι πονάει πολύ αλλά ούτε και καθόλου είναι δυσάρεστο σίγουρα.Το πόσο μέσα βάζει το χέρι νομίζω εξαρτάται και από τη θέση του τραχηλου. Εμένα πρώτη φορά μου την έκανε 23η εβδομάδα γιατί είχα τρελές συσπασεις και φοβήθηκε. Μετά στην 35η κ 36η έχω κ πόνους βέβαια. Αν δεν υπάρχει λόγος μπορεί να στην κάνουν κ μετά τ 37η.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

@Nikoleta... Δε μπορώ να σου πω οτι πονάει πολύ αλλά ούτε και καθόλου είναι δυσάρεστο σίγουρα.Το πόσο μέσα βάζει το χέρι νομίζω εξαρτάται και από τη θέση του τραχηλου. Εμένα πρώτη φορά μου την έκανε 23η εβδομάδα γιατί είχα τρελές συσπασεις και φοβήθηκε. Μετά στην 35η κ 36η έχω κ πόνους βέβαια. Αν δεν υπάρχει λόγος μπορεί να στην κάνουν κ μετά τ 37η.

Εσύ είχες πολλές και κοντά χρονικά συσπάσεις γι' αυτό από τόσο νωρίς σου έβαλε. Αχ δε θέλω να μου βάλει χέριιιιι. Εδώ τον κολπικό υπέρηχο δεν αντέχω. Αλλά τι να κάνω δε γίνεται αλλιώς. Είναι για καλό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Εσύ είχες πολλές και κοντά χρονικά συσπάσεις γι' αυτό από τόσο νωρίς σου έβαλε. Αχ δε θέλω να μου βάλει χέριιιιι. Εδώ τον κολπικό υπέρηχο δεν αντέχω. Αλλά τι να κάνω δε γίνεται αλλιώς. Είναι για καλό.

Ναι ήμουν ειδική περίπτωση. Μη το σκέφτεσαι καν από τώρα! Έχεις καιρό! Ολα καλά θα πάνε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εσύ είχες πολλές και κοντά χρονικά συσπάσεις γι' αυτό από τόσο νωρίς σου έβαλε. Αχ δε θέλω να μου βάλει χέριιιιι. Εδώ τον κολπικό υπέρηχο δεν αντέχω. Αλλά τι να κάνω δε γίνεται αλλιώς. Είναι για καλό.

Τσέκαρε τα χέρια του!!!! Ο προηγούμενος γιατρός εχει χέρια μπιφτέκια κ νόμιζα θα με βγει απτό λαιμό! Μετά επέλεξα να με κοιτάει η μαία για να γλυτώνω το Μπιφτεκωμα.

Κοριτσια μην τους αφήνετε να σας βάζουν χέρι από κάτω προτού έρθει η ώρα του τοκετού. Συνήθως 'πειραζουν' τον τράχηλο κ δίνει έναυσμα για τοκετό και πολλές φορές μπορεί να μην είναι καν η ώρα να γεννήσετε. Αυτό φέρνει ως αποτέλεσμα πολλές φορές Ν καταλήγει σε κτ γιατί ακριβώς δεν είναι η ώρα του παιδιού να βγει. 

 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2019 at 6:53 ΜΜ, sissy_geo είπε:

@Farmakotriftena Νομίζω με ρώτησες πιο πάνω ποιο ειναι το δικό μου θέμα, εγώ όπως σας έχω ξαναγράψει εχω θέμα με τον τράχηλο. Είμαι η μόνη στην παρέα κορίτσια με κοντό τράχηλο. Τωρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη, τόσο πιο επικίνδυνο γίνεται. Όπως είναι λογικό μικραίνει. Όταν το ανακαλύψαμε στην αρχή δεν ήταν για περίδεση, ήταν μεσα στα όρια και σταθερός, και πλέον οι γιατροί δεν σε πάνε προληπτικά για περίδεση, το ελέγχουν με φάρμακα. Όμως ο τράχηλος κονταίνει οσο προχωράει η εγκυμοσύνη ούτως ή άλλως. Πόσο μάλλον αν είναι ηδη πιο κοντός... Εχει αρχίσει να μειώνεται λοιπόν, αν και κλειστός ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ... Εμένα το μωρό όμως δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την κατασταση. Δηλαδή απο τη μια είμαι σε ακινησία προσπαθώνοντας να διατηρήσω τον τράχηλο οσο περισσότερο γίνεται και απο την άλλη, το μωρό που είναι ισχιακό, πατάει και κλωτσάει με όλο του το είναι ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ... τόσο δυνατά που νομίζω οτι θα βγει κανένα πόδι απο'κει κάτω ξαφνικά και θα ψάχνομαι. Πόσο να αντέξει ενας ηδη κοντός τράχηλος... Δεν ξέρω.. .Κάνω ότι μου λέει η γιατρός, με πιάνει εννοείται απελπισία, αλλά δεν υπάρχει κάτι παραπάνω να κάνω πραγματικά. Μακάρι να βάλει το χέρι του ο Θεός να φτάσω μεχρι 36 που ειναι ο μεγάλος μου στόχος, γιατί έτσι όπως τα βλέπω τα πράγματα, με βλέπω να σας ενημερώνω σύντομα για γεννητούρια....

Sissy Geo κ εγώ πριν μια βδομάδα ανακάλυψα τυχαία ότι έχω ανεπάρκεια τραχήλου.την17 εβδομάδα το κατάλαβα..εχθές έκανα περίδεση τραχήλου γιατί ο γιατρός μου ήταν απόλυτος .πήγαν όλα καλά.τωρα ξάπλα μέχρι το Δεκέμβριο που θα γεννήσω αν παν όλα καλά...οπότε έχεις μια συνάδελφο εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τσέκαρε τα χέρια του!!!! Ο προηγούμενος γιατρός εχει χέρια μπιφτέκια κ νόμιζα θα με βγει απτό λαιμό! Μετά επέλεξα να με κοιτάει η μαία για να γλυτώνω το Μπιφτεκωμα.

Κοριτσια μην τους αφήνετε να σας βάζουν χέρι από κάτω προτού έρθει η ώρα του τοκετού. Συνήθως 'πειραζουν' τον τράχηλο κ δίνει έναυσμα για τοκετό και πολλές φορές μπορεί να μην είναι καν η ώρα να γεννήσετε. Αυτό φέρνει ως αποτέλεσμα πολλές φορές Ν καταλήγει σε κτ γιατί ακριβώς δεν είναι η ώρα του παιδιού να βγει. 

 

@Nikoleta...το οτι μιας κοπελας ο γιατρός τις βάζει χέρι στον τράχηλο για να δει κατα ποσό έχει ανοίξει δεν σημαίνει οτι πρέπει να το κανεις και εσύ είναι μεγαλο λάθος τον τράχηλο δεν τομ αγγιζουμε εκτός και αν είναι απολύτως αναγκη δεν είναι παιχνίδι να παίζουμε μαζί με τον τράχηλο εσύ θα ακούσιες τον γιατρό σου και μόνο αυτό τώρα τι γίνεται σε αλλες περιπτωσεις δεν ξέρω αλλά ξέρω οτι ο τράχηλος και ειδικά με το Χερ δεν το ανοίγουμε πριν φτάσουμε να έχουμε διαστολή

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Nikoleta... είπε:

Μάλλον είναι η δική του τακτική. Γιατί ακόμα και στον 1ο υπέρηχο που πήγα για να δούμε σάκο δε μου έκανε εξέταση κολπικά. Από την κοιλιά μου έκανε υπέρηχο.

Είμαι ξαπλωμένη, αλλά 1 φορά τη βδομάδα έχω να πάω κάπου για δουλειές και δεν ξέρω αν κάνει. Για παράδειγμα χθες πήγα σε 2 μαγαζιά για κομοδίνα και συρταριέρα που χρειάζομαι οπωσδήποτε. Δεν οδήγησα εγώ.

Εγώ ούτε σούπερ μάρκετ δεν πάω εδώ και 3 μήνες. Καμιά φορά μόνο έξω για φαγητό και αμέσως σπίτι μετά.

Αυτή την εξέταση που λες για να δει αν άνοιξε ο τράχηλος με το χέρι πονάει; Και πόσο βαθιά το βάζει το χέρι; Γιατί πριν 2 μήνες έμαθα ότι έτσι γίνεται η εξέταση αυτή, νόμιζα το βλέπουν από τον υπέρηχο αν άνοιξε. Είμαι λίγο άσχετη....

 

Εγώ μετά την αυξημένη καμπύλη σακχάρου είμαι χάλια, γιατί πρέπει να ακολουθήσω ειδική διατροφή :( Και είναι το χειρότερό μου.

Είσαι τυχερή που έχεις καλή εγκυμοσύνη. Δεν είναι απαραίτητο να είχες αρχίσει συσπάσεις. Αν είχες θα το καταλάβαινες. Μία ενόχληση νιώθεις ότι σφίγγει η κοιλιά σου και σκληραίνει για κάποια δευτερόλεπτα.

Ευτυχώς κι εμένα ο άντρας μου μπορεί να είναι μαζί μου όταν γεννήσω και θα κοιμηθεί και μαζί μου 3 μέρες στο νοσοκομείο που θα μείνω.

Αχ κορίτσι μου σε αυτό κι αν ήμουν τυχερή βλέπεις είμαι 21 χρόνων και δεν είχα ιδέα από διαστροφές και τέτοια και έτρωγα πάρα πολλές σαβούρες ειδικά γλώσσες ξινες και γαριδάκια και στην Β επιπέδου μου είπαν έχω αυξημένο αμνιακό υγρό που μάλλον είναι ζάχαρο.. Δόξα τον Θεό ούτε ζάχαρο έχω... Λιγο έμεινε όμως κορίτσια μου λιγιο


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου εμένα μου έγραψε klaricid για 20 μέρες, και για μένα και για το σύζυγο. Εγώ φοβάμαι πολύ όμως με την αντιβίωση, μου φάνηκαν πολλές οι μερες! Μου είπε ο γιατρός ότι λογικά προϋπήρχε της εγκυμοσύνης το μικρόβιο! Τώρα περιμένω και από τον ιδιώτη που με παρακολουθεί να με πάρει τηλέφωνο να δω τι θα μου πει για το θέμα αντιβίωση, αλλά είμαι σίγουρη ότι κι αυτός θα δώσει αντιβίωση!

Κ γω ειχα πριν την εγκυμοσυνη κ πηρα αντιβιωση αλλα κ η αδερφη μου το ανακαλυψε ενω ηταν εγκυος στην καλλιεργεια κολπικου που σου γραφει ο γιατρος στις πρωτες εβδομαδες, και μαλιστα πηρε αντιβιωση μονο 3 μερες κ μου ειχε κανει εντυπωση που ηταν τοσο λιγες. Βεβαια εσυ τωρα εισαι κ προχωρημενη εγκυμοσυνη δε θα εχεις θεμα, ομως κ 20 μερες εινακ αρκετουτσικες. Εγω ειχα παρει αντιβιωση για μικροβιο στα ουρα 10 μερες νομιζω γυρω στον 4ο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , tsilona είπε:

Τσέκαρε τα χέρια του!!!! Ο προηγούμενος γιατρός εχει χέρια μπιφτέκια κ νόμιζα θα με βγει απτό λαιμό! Μετά επέλεξα να με κοιτάει η μαία για να γλυτώνω το Μπιφτεκωμα.

Κοριτσια μην τους αφήνετε να σας βάζουν χέρι από κάτω προτού έρθει η ώρα του τοκετού. Συνήθως 'πειραζουν' τον τράχηλο κ δίνει έναυσμα για τοκετό και πολλές φορές μπορεί να μην είναι καν η ώρα να γεννήσετε. Αυτό φέρνει ως αποτέλεσμα πολλές φορές Ν καταλήγει σε κτ γιατί ακριβώς δεν είναι η ώρα του παιδιού να βγει. 

 

Χαχαχα όντως θα τα τσεκάρω για να δω τι με περιμένει... 

Εμένα δε μου έχει βάλει χέρι, ούτε καν το κουμούτσι που βάζουν στον κολπικό υπέρηχο δε μου έχει βάλει. Απλά ήθελα έστω και από την κοιλιά να μου μετρήσει τον τράχηλο. Αλλά αφού είπε δε χρειάζεται τι να κάνω τον εμπιστεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , tsilona είπε:

Τσέκαρε τα χέρια του!!!! Ο προηγούμενος γιατρός εχει χέρια μπιφτέκια κ νόμιζα θα με βγει απτό λαιμό! Μετά επέλεξα να με κοιτάει η μαία για να γλυτώνω το Μπιφτεκωμα.

Κοριτσια μην τους αφήνετε να σας βάζουν χέρι από κάτω προτού έρθει η ώρα του τοκετού. Συνήθως 'πειραζουν' τον τράχηλο κ δίνει έναυσμα για τοκετό και πολλές φορές μπορεί να μην είναι καν η ώρα να γεννήσετε. Αυτό φέρνει ως αποτέλεσμα πολλές φορές Ν καταλήγει σε κτ γιατί ακριβώς δεν είναι η ώρα του παιδιού να βγει. 

 

Εχεις πολυ δικιο, στην αδερφη μου πρωτη φορα εβαλε την εβδομαδα που ηταν να γεννησει για να δει κ για να τη βοηθησει, πεθανε απο τον πονο μου ειπε..κ μετα ειχε κ καποια καφε που ενταξει λογικο ηταν γιατι ηταν κ οι μερες της

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@Nikoleta...το οτι μιας κοπελας ο γιατρός τις βάζει χέρι στον τράχηλο για να δει κατα ποσό έχει ανοίξει δεν σημαίνει οτι πρέπει να το κανεις και εσύ είναι μεγαλο λάθος τον τράχηλο δεν τομ αγγιζουμε εκτός και αν είναι απολύτως αναγκη δεν είναι παιχνίδι να παίζουμε μαζί με τον τράχηλο εσύ θα ακούσιες τον γιατρό σου και μόνο αυτό τώρα τι γίνεται σε αλλες περιπτωσεις δεν ξέρω αλλά ξέρω οτι ο τράχηλος και ειδικά με το Χερ δεν το ανοίγουμε πριν φτάσουμε να έχουμε διαστολή

Απλά ρώτησα πως γίνεται η εξέταση γιατί δεν ήξερα. Εννοείται ότι δε μου έχει βάλει χέρι, ούτε θέλω. Η συγκεκριμένη κοπέλα που της το έκανε είχες πολλές συσπάσεις και το έκανε γι' αυτό. Εγώ ακόμα δεν έχω τόσες πολλές. Το μόνο που ήθελα ήταν να μου μετρήσει τον τράχηλο, έστω κι από την κοιλιά. Αλλά αφού είπε όχι, τον εμπιστεύομαι.

Just now, elpida20 είπε:

Αχ κορίτσι μου σε αυτό κι αν ήμουν τυχερή βλέπεις είμαι 21 χρόνων και δεν είχα ιδέα από διαστροφές και τέτοια και έτρωγα πάρα πολλές σαβούρες ειδικά γλώσσες ξινες και γαριδάκια και στην Β επιπέδου μου είπαν έχω αυξημένο αμνιακό υγρό που μάλλον είναι ζάχαρο.. Δόξα τον Θεό ούτε ζάχαρο έχω... Λιγο έμεινε όμως κορίτσια μου λιγιο

Είσαι μικρούλα εσύ. Ξέρω και σε άλλη κοπέλα που της βγήκε το αμνιακό υγρό αυξημένο στην β' επιπέδου και της είπαν μάλλον ζάχαρο. Αλλά ακόμα δεν έχει κάνει καμπύλη σακχάρου για να δει. Πάλι καλά που δεν έχεις. Είναι και θέμα οργανισμού.

Κι εγώ πρώτη φορά κάνω ειδική διατροφή.

Αχ τι λίγο; Εγώ έχω ακόμα 3 μήνες γεμάτους. Το Σάββατο μπαίνω στον 7ο. Αλλά πέρασε ο πιο πολύς καιρός τουλάχιστον.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...