Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Σίσσυ μου, δεν έχω διαβάσει ακόμα τα επόμενα... έχεις ξαναμετρησει τράχηλο (από από τη μέρα που ανακαλύψατε ότι κοντυνε ξαφνικα;) γιατι δεν είναι απαραίτητο ότι θα μικρύνει κι άλλο.. ωστόσο κατανοώ πλήρως το άγχος σου. Είναι και η ακινησία μαζί που ψυχολογικά το κάνει χειρότερο.. Κάθε πότε σε ελεγχει;  

Ειδες;;; βοηθούν τα τοκολυτικα χάπια!!! Όλα καλά θα πάνε.και είσαι πολύ κοντά στις 32 εσύ! Σε 2 βδομάδες μπαίνεις αν θυμάμαι καλα; Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!! Και το μωρό σου θα γυρίσει. Μπορεί και ήδη να έχει γυρίσει και να το δείτε στον επόμενο υπέρηχο.

Κοριτσάκι μου γλυκό τι κάνεις; Την Τρίτη έχω υπέρηχο! Κάθε 10-12 μέρες με ελέγχει. Πολύυυυ αγωνία... Κορίτσια οι κλωτσιές έχουν αρχίσει να πονάνε... Πολύ... Είναι νορμάλ; Φοβάμαι πως με τόσο δυνατές κλωτσιές των λιάνισε τον τράχηλο.... :-x

3 ώρες πρίν, Dimutrul είπε:

Sissy Geo κ εγώ πριν μια βδομάδα ανακάλυψα τυχαία ότι έχω ανεπάρκεια τραχήλου.την17 εβδομάδα το κατάλαβα..εχθές έκανα περίδεση τραχήλου γιατί ο γιατρός μου ήταν απόλυτος .πήγαν όλα καλά.τωρα ξάπλα μέχρι το Δεκέμβριο που θα γεννήσω αν παν όλα καλά...οπότε έχεις μια συνάδελφο εδώ...

Είμαστε λίγες.. :D Νομίζω πως η περίδεση πέρα του οτι βοηθάει αντικειμενικά την κατασταση, βοηθάει και πολύ το μυαλό και την ψυχολογία... Η ξάπλα είναι για γερά νεύρα όμως... Όλα τέλεια να σου πάνε, και να μας πάνε εύχομαι! Με το καλό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, sissy_geo είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό τι κάνεις; Την Τρίτη έχω υπέρηχο! Κάθε 10-12 μέρες με ελέγχει. Πολύυυυ αγωνία... Κορίτσια οι κλωτσιές έχουν αρχίσει να πονάνε... Πολύ... Είναι νορμάλ; Φοβάμαι πως με τόσο δυνατές κλωτσιές των λιάνισε τον τράχηλο.... :-x

Είμαστε λίγες.. :D Νομίζω πως η περίδεση πέρα του οτι βοηθάει αντικειμενικά την κατασταση, βοηθάει και πολύ το μυαλό και την ψυχολογία... Η ξάπλα είναι για γερά νεύρα όμως... Όλα τέλεια να σου πάνε, και να μας πάνε εύχομαι! Με το καλό!!! 

Εμενα 2-3 μερες ηταν υποτονικος κ απο σημερα παλι χορευει μεσα, η κοιλια παει περα δωθε! Δε με ποναει ομως..ακομα τουλαχιστον! Τα ποδαρακια του ειναι κατω εσενα;

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό τι κάνεις; Την Τρίτη έχω υπέρηχο! Κάθε 10-12 μέρες με ελέγχει. Πολύυυυ αγωνία... Κορίτσια οι κλωτσιές έχουν αρχίσει να πονάνε... Πολύ... Είναι νορμάλ; Φοβάμαι πως με τόσο δυνατές κλωτσιές των λιάνισε τον τράχηλο.... :-x

Είμαστε λίγες.. :D Νομίζω πως η περίδεση πέρα του οτι βοηθάει αντικειμενικά την κατασταση, βοηθάει και πολύ το μυαλό και την ψυχολογία... Η ξάπλα είναι για γερά νεύρα όμως... Όλα τέλεια να σου πάνε, και να μας πάνε εύχομαι! Με το καλό!!! 

Όλους θα μας πάνε τέλεια είμαι σίγουρη! Είμαστε λίγες γιατί η ανεπάρκεια τραχήλου συμβαίνει 1   στις 100 περιπτώσεις περίπου!απλά θα κάνουμε υπομονή και ξάπλα!εσύ σε ποια βδομάδα το ανακάλυψες?τώρα σε ποια βδομάδα είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αρχικά να ενημερωσω χθες ήμουνα στο νοσοκομείο δεν ήθελα να πω τιποτα μέχρι να περάσει και να φοβάστε πήγα διότι το μωρο είχε μειωμένη κινητικότητα μου είπε ο γιατρός οτι αν μέσα στην μέρα το Εχω νιώσει γύρω στις 8 με 10 φορες δεν είναι κάτι αλλά στην δικιά μου περίπτωση κορίτσια πρεπει να ελέγχει και το τονίζω στην δικιά μου διότι Εχω ιστορικό ενδομητρίου κάναμε πολλά no stress είδαμε την οξυγόνωση όλα καλά απλα κορίτσια θα σας πω αυτό και βαλτε το στο μυαλό σας όλες μου είπε οτι αυτό συνέβη επειδή ημουν αγχωμενη και ομως εγώ δεν ήμουν ήσουν μου είπε και δεν το είχες καταλάβει ολο αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το μωρο να είναι υποτονικό αυτά απο μενα

  • Λυπημένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Jennak83 και @sissy_geo

κι εμένα πότε κλωτσάει και κινείται όλη μέρα και μετά ηρεμεί για κάνα δυο ημέρες και ίσα που κινείται. Σίσσυ σε πονάει χαμηλά εννοείς όταν κλωτσάει ε; πάντως μη φοβάσαι ο τράχηλος δεν ανοίγει με κλωτσιά . Με πολλές συσπάσεις θα ανοίξει (όπου εσύ το ελέγχεις με φάρμακα) με μικρόβιο(όπου έκανες εξετάσεις και είσαι μια χαρά) και στο τέλος πρέπει το μωρό να κατέβει να εμπεδωθεί που λένε για να αρχίσει η διαστολή. Εσένα είναι κλειστός. Και επίσης διάβασα άπειρες περιπτώσεις κοριτσιών που τους κοντυνε ο τραχηλος και τελικά έριξαν αγώνα στο τέλος για να καταφέρουν να ανοίξει ώστε να γεννήσουν επιτέλους.

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια αρχικά να ενημερωσω χθες ήμουνα στο νοσοκομείο δεν ήθελα να πω τιποτα μέχρι να περάσει και να φοβάστε πήγα διότι το μωρο είχε μειωμένη κινητικότητα μου είπε ο γιατρός οτι αν μέσα στην μέρα το Εχω νιώσει γύρω στις 8 με 10 φορες δεν είναι κάτι αλλά στην δικιά μου περίπτωση κορίτσια πρεπει να ελέγχει και το τονίζω στην δικιά μου διότι Εχω ιστορικό ενδομητρίου κάναμε πολλά no stress είδαμε την οξυγόνωση όλα καλά απλα κορίτσια θα σας πω αυτό και βαλτε το στο μυαλό σας όλες μου είπε οτι αυτό συνέβη επειδή ημουν αγχωμενη και ομως εγώ δεν ήμουν ήσουν μου είπε και δεν το είχες καταλάβει ολο αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το μωρο να είναι υποτονικό αυτά απο μενα

Τι εννοεις; το άκουγες λιγο;; καθολου; για πόσες ημέρες;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσια αρχικά να ενημερωσω χθες ήμουνα στο νοσοκομείο δεν ήθελα να πω τιποτα μέχρι να περάσει και να φοβάστε πήγα διότι το μωρο είχε μειωμένη κινητικότητα μου είπε ο γιατρός οτι αν μέσα στην μέρα το Εχω νιώσει γύρω στις 8 με 10 φορες δεν είναι κάτι αλλά στην δικιά μου περίπτωση κορίτσια πρεπει να ελέγχει και το τονίζω στην δικιά μου διότι Εχω ιστορικό ενδομητρίου κάναμε πολλά no stress είδαμε την οξυγόνωση όλα καλά απλα κορίτσια θα σας πω αυτό και βαλτε το στο μυαλό σας όλες μου είπε οτι αυτό συνέβη επειδή ημουν αγχωμενη και ομως εγώ δεν ήμουν ήσουν μου είπε και δεν το είχες καταλάβει ολο αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το μωρο να είναι υποτονικό αυτά απο μενα

Κορίτσι μου πόσο υποτονικό ήταν το μωρό; Δεν το ένιωθες καθόλου για ώρες; Έλα πάει πέρασε κι αυτό! Όλα καλά τώρα! Βουρ στις ετοιμασίες για τις αφίξεις που έχουμε!

Just now, Kiki1 είπε:

Γεια σας..Ειμαι πρωτη φορα εγκυος ειμαι παρα πολυ αγχωμενη..Ηθελα να μιλησω με παλιες μανουλες να μου δωσουν κουραγιο οτι ολα θα πανε καλα..

Κική μου καλώς ήρθες; Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Σε ποια εβδομάδα είσαι; 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Jennak83 και @sissy_geo

κι εμένα πότε κλωτσάει και κινείται όλη μέρα και μετά ηρεμεί για κάνα δυο ημέρες και ίσα που κινείται. Σίσσυ σε πονάει χαμηλά εννοείς όταν κλωτσάει ε; πάντως μη φοβάσαι ο τράχηλος δεν ανοίγει με κλωτσιά . Με πολλές συσπάσεις θα ανοίξει (όπου εσύ το ελέγχεις με φάρμακα) με μικρόβιο(όπου έκανες εξετάσεις και είσαι μια χαρά) και στο τέλος πρέπει το μωρό να κατέβει να εμπεδωθεί που λένε για να αρχίσει η διαστολή. Εσένα είναι κλειστός. Και επίσης διάβασα άπειρες περιπτώσεις κοριτσιών που τους κοντυνε ο τραχηλος και τελικά έριξαν αγώνα στο τέλος για να καταφέρουν να ανοίξει ώστε να γεννήσουν επιτέλους.

Τι εννοεις; το άκουγες λιγο;; καθολου; για πόσες ημέρες;

Οχι αγάπη το ακουγα κανονικα αλλά Οχι σαν τις αλλες μέρες δεν ητανε τόσο δραστήριο απλα στην δικιά μου περίπτωση πρεπει όλα να τα αξιολογουμε

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου πόσο υποτονικό ήταν το μωρό; Δεν το ένιωθες καθόλου για ώρες; Έλα πάει πέρασε κι αυτό! Όλα καλά τώρα! Βουρ στις ετοιμασίες για τις αφίξεις που έχουμε!

Κική μου καλώς ήρθες; Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Οχι αγάπη το ένιωθα απλά Οχι σαν τις αλλες μέρες π.χ απο το πρωί ως το βραδυ το άκουσα 8 με 10 φορες αλλά τις αλλες μέρες αγάπη δεν σταματάει και το είπα στον γιατρό και μου είπε οτι για την δικιά σου περίπτωση πρεπει όλα να τα κοιτάμε μπορει να ΣΑΕ φαινομαι υστερικια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 27 εβδομαδα και με εχει πιασει μια τρομερη ανασφαλεια..Αν θα τα καταφερω μεχρι το τελος,τι μητερα θα γινω,φοβαμαι τη γεννα ασε ενας πανικος.. Μονο εγω τα σκεφτομαι ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiki1 said:

Ειμαι στην 27 εβδομαδα και με εχει πιασει μια τρομερη ανασφαλεια..Αν θα τα καταφερω μεχρι το τελος,τι μητερα θα γινω,φοβαμαι τη γεννα ασε ενας πανικος.. Μονο εγω τα σκεφτομαι ολα αυτα?

Όλες τα σκεφτόμαστε αυτά σε μια εγκυμοσύνη. Εσύ θα κάνεις αυτά που λέει ο γιατρός σου κ όλα θα πάνε καλά. Φοβίες και μαύρες σκέψεις έχουμε όλες, εγώ τουλάχιστον είχα. Μη φοβάσαι, είναι φυσιολογικό να αγχώνεσαι. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kiki1 είπε:

Ειμαι στην 27 εβδομαδα και με εχει πιασει μια τρομερη ανασφαλεια..Αν θα τα καταφερω μεχρι το τελος,τι μητερα θα γινω,φοβαμαι τη γεννα ασε ενας πανικος.. Μονο εγω τα σκεφτομαι ολα αυτα?

Κορίτσι μου όλες τα σκεφτόμαστε, όλες έχουμε άγχος και κάνουμε διάφορες σκέψεις. Να έχεις θετική ενέργεια, να σκέφτεσαι τις όμορφες στιγμές που έρχονται.. Πιάσου με τις ετοιμασίες του μωρού και τα πραγματάκια του για να ξεχνιέσαι! Κι εμένα το πρώτο μου είναι και πολλές φορές νιώθω να μην ξέρω τι μου γίνεται...Φυσιολογικές είναι οι σκεδεις σου, ανησυχίες υπάρχουν από την ώρα που το μαθαίνεις νομίζω, και δεν ξέρω αν θα φύγουν και ποτέ! Έχεις καλή εγκυμοσύνη;

Just now, Giotitsa είπε:

Οχι αγάπη το ακουγα κανονικα αλλά Οχι σαν τις αλλες μέρες δεν ητανε τόσο δραστήριο απλα στην δικιά μου περίπτωση πρεπει όλα να τα αξιολογουμε

Οχι αγάπη το ένιωθα απλά Οχι σαν τις αλλες μέρες π.χ απο το πρωί ως το βραδυ το άκουσα 8 με 10 φορες αλλά τις αλλες μέρες αγάπη δεν σταματάει και το είπα στον γιατρό και μου είπε οτι για την δικιά σου περίπτωση πρεπει όλα να τα κοιτάμε μπορει να ΣΑΕ φαινομαι υστερικια

Όχι, τι υστερική; Αφού ένιωσες ανασφάλεια καλά έκανες και πηγές να δεις το μωράκι για να σιγουρευτείς! Θα σε έτρωγε το άγχος αλλιώς και θα ήταν χειρότερα!

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!

Έχω διαβάσει κάποια νέα σας αλλά όχι όλα έχω χαθεί λιγάκι γιατί έχουν έρθει τα ανήψια μου και παίζουμε συννέχεια έχω να τα δω από τα Χριστούγεννα τα μαναράκια μου ελπίζω να είσαστε όλες τέλεια...Εγώ έκανα και την καμπύλη την περασμένη βδομάδα βγήκε πάρα πολύ καλή ευτυχώς...Έχω έναν προβληματισμό  ρε κορίτσια ρώτησα τον γιατρό όταν είχα πάει πόσα γραμμάρια είναι τα μωρά και μου είπε ότι το πρόγραμμα του δε βγάζει τα γραμμάρια και ότι αυτό θα το δούμε στο μεγάλο υπέρηχο στο ντούμπλερ δηλαδή στις 32 εβδομάδες μήπως την επόμενη επίσκεψη να την κάνω σε κανέναν άλλον γιατρό να μου πει γραμμάρια γιατί η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μην είναι ελλιποβαρή

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!

Έχω διαβάσει κάποια νέα σας αλλά όχι όλα έχω χαθεί λιγάκι γιατί έχουν έρθει τα ανήψια μου και παίζουμε συννέχεια έχω να τα δω από τα Χριστούγεννα τα μαναράκια μου ελπίζω να είσαστε όλες τέλεια...Εγώ έκανα και την καμπύλη την περασμένη βδομάδα βγήκε πάρα πολύ καλή ευτυχώς...Έχω έναν προβληματισμό  ρε κορίτσια ρώτησα τον γιατρό όταν είχα πάει πόσα γραμμάρια είναι τα μωρά και μου είπε ότι το πρόγραμμα του δε βγάζει τα γραμμάρια και ότι αυτό θα το δούμε στο μεγάλο υπέρηχο στο ντούμπλερ δηλαδή στις 32 εβδομάδες μήπως την επόμενη επίσκεψη να την κάνω σε κανέναν άλλον γιατρό να μου πει γραμμάρια γιατί η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μην είναι ελλιποβαρή

Αν θες εσύ να πας πήγαινε αγάπη αλλά και λιποβαρη να είναι γιατί αγχωνεσαι εγώ ξέρω ότι λόγω της θρομβοφιλιας θα Εχω ενα λιποβαρη μωρο και τι με αυτό; δεν θα πάρει Αστα εκεί μια χαρά θα είναι αλλά καλό είναι να ξέρεις τα γραμμάρια μόνο αυτό

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αν θες εσύ να πας πήγαινε αγάπη αλλά και λιποβαρη να είναι γιατί αγχωνεσαι εγώ ξέρω ότι λόγω της θρομβοφιλιας θα Εχω ενα λιποβαρη μωρο και τι με αυτό; δεν θα πάρει Αστα εκεί μια χαρά θα είναι αλλά καλό είναι να ξέρεις τα γραμμάρια μόνο αυτό

Αυτό σκέφτηκα και γω κανονικά πρέπει να λέει όχι να περιμένω τις 32 εβδομάδες να δούμε αν κάτι δεν πάει καλά..Τεσπά τι να κάνω?Θα περιμένω και ελπίζω να μην έχουμε κάποιο θέμα


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...