Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , winspert είπε:

Ακομα δεν μου εχει πει κατι. Τον ρωτησα για καποιο χαπι που επαιρνα για την προλακτίνη κ μου ειπε οτι μετα τον πρώτο υπερηχο θα τα κοψουμε ολα... Δεν ξερω τι εννοούσε. Μπορεί  να μην ακουσα κ εγω καλα... Θα τον ενημερώσω μου ειπε οταν κανω τον υπερηχο την αλλη εβδομαδα κ τοτε θα μου πει... Ο, τι πρεπει κ ειναι καλο για τα μωρακια μας θα τα κανουμε... Εσυ ειχες θεμα με θρομβοφιλια ή κλασικα προληπτικα λογω μεθοδου... Οταν μεγαλωσει το μωρακι παντως φυσικα σε θα τις κάνουμε μπροστα στξν κοιλια αλλα πισω ειχα δει ενα βιντεακι λιγο πανω απο τον ποπο... 

προληπτικά αγαπη κ γω...Δεν είχα κάτι...νομίζω οι περισσότερες παίρνουμε που ειμαστε από εξωσωματικη....εμένα πάντως η κουμπάρα μ που είναι στο 6ο τις κάνει ακόμα κοιλια ...Δεν τις είπε κάτι ο γιατρός..κ έχουμε κ τον ίδιο...Δεν νομίζω να εμποδίζει κάπου...

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

6 ωρες για να δω το σπορακι μου!! Ελπίζω να είναι όλα καλά... που και που νιώθω κάτι έντονες κράμπες και φοβάμαι.

Βρει σταματήστε να μιλάτε για φαγητό λυπηθειτε με..Ψάχνω να βρω κάτι που θα μπορούσα να φάω έστω λιγο και δεν βρίσκω τίποτα. Όλα με αηδιαζουν. Νιώθω πως αν θα φάω κάτι θα κάνω εμετό. Αν έμενε κάποια κοντά μου θα της έστελνε και γλυκαρες που έχω στο ψυγείο από το τραπέζι που κάναμε. Εχω : γαλακτομπούρεκο  απο κοσμικόν έχω κάτι αλλά σε μπολακια με διάφορες γεύσεις από το καλύτερο του παλαιού Φαλήρου και κάτι μικρά τσιζ κέικ με διάφορες γεύσεις... α ρε σπορακι τι μου κάνεις.... τίποτα δεν θέλω να φάω...

φάε πτι μπερ ...δοκίμασε αυτά Μήπως

..εμένα με βοήθησαν τωρα που ήμουν ετσι...

έρχομαι σπίτι σ τωρααααααααα...δώσε διεύθυνση σ λεω...κοριτσιααααααααα παμε καλε αυτη έχει γλυκαααααααααααα....οποποποπο

πρίν από 4 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Τις έκανα και περιμένω τα αποτελέσματα!! 

Αχ να μας πάνε όλα καλαααα!!!!

ολα καλα θα ειναι αγαπη μ....θα το δεις...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 5 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Μην μιλάτε για φαΐ αλλο....τρέχουν τα σάλια μ...χαχαχαχα περιμενω το παστίτσιο μ λεμε...χαχαχαχα εμενα από φαγητά δεν μ έκοψε τίποτα....Μόνο έξω σαλάτες να μην τρωω...Από γλυκα να φαω μ είπε τωρα είναι αρχή...κ από αναψυκτικά ναι να πιω ...Όχι όλη μέρα αλλα να πιω...κοκα κόλα όμως όχι....Μόνο με στέβια μ είπε...κ αυτή παίρνω....δοκιμάστε την κοριτσια είναι τέλεια σας λεω...Από καφε μπορω να πιω έναν κανονικό κ 2 Ντεκαφ αμα θελω ..Ότι προτιμώ...Είναι γενικά ποκυ ελαστικος στο φαΐ...κ άλλο που δεν θέλω εγω 

.χαχαχαχαχα σε αλλα είναι αυστηρός...Αλλά δεν πειράζει.αρκει που τρωω....έκανα κ τις πρώτες μ εξετάσεις κ είναι ολες τέλειες...εσείς κάνατε η οχι ακομα????

Ξερεις τι γίνεται φιλη μου. Κ εγω αυτη με τη στεβια επαιρνα μεχρι που μου ειπαν κ διαβασα ενα αρθρο οτι σε καποιο μερος κ δε θυμαμαι ποτε, παλια, το φυτο στεβια το χρησιμοποιουσαν για αντισυλληψη. Κ την εκοψα. Λεω απο τη μια προσπαθω για παιδι κ απο την αλλη παιρνω "αντισυλληπτικα". Δεν ξερω αν ισχυει κ σιγουρα τωρα ειμαστε ηδη σε ενδιαφερουσα οποτε ειναι αλλιως... 

πρίν από 1 λεπτό , Rafaelatarzan είπε:

προληπτικά αγαπη κ γω...Δεν είχα κάτι...νομίζω οι περισσότερες παίρνουμε που ειμαστε από εξωσωματικη....εμένα πάντως η κουμπάρα μ που είναι στο 6ο τις κάνει ακόμα κοιλια ...Δεν τις είπε κάτι ο γιατρός..κ έχουμε κ τον ίδιο...Δεν νομίζω να εμποδίζει κάπου...

Ρε συ οταν μεγαλωνει το μωρο κ αρχιζουν να φαινονται στην κοιλια το κεφαλακι, ή ο ποπος ή τα χερακια κ ειναι τοσο τσιτα η κοιλια φανταζομαι οτι ειναι επιφοβο να τρυπηθει κ το μωρο... Δεν ξερω... Εγω θα ρωτησω κ στην πορεια θα τις κανω πιο πισω νομιζω. Φαντάζομαι θα μου πει κ ο γιατρος... Εχει ρωτησει η ξαδερφη σου; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Ααα εγώ ήδη παρήγγειλα για το απόγευμα κι ας τα βγάλω και απ' τη μύτη χαχαχαχα

Αμ το άλλο; Μου μύριζαν συνέχεια μπάμιες!!! Πού ούτε να τις δω στη κανονική μου ζωή. Χαχαχαχα

Και γω τετοια θελω απο χθες, πακοτινια και δρακουλινια! Κατα τα αλλα αγχος αγχος αγχος! Τωρα θα παω να φαω ενα κομματι παστιτσιο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , winspert είπε:

Ξερεις τι γίνεται φιλη μου. Κ εγω αυτη με τη στεβια επαιρνα μεχρι που μου ειπαν κ διαβασα ενα αρθρο οτι σε καποιο μερος κ δε θυμαμαι ποτε, παλια, το φυτο στεβια το χρησιμοποιουσαν για αντισυλληψη. Κ την εκοψα. Λεω απο τη μια προσπαθω για παιδι κ απο την αλλη παιρνω "αντισυλληπτικα". Δεν ξερω αν ισχυει κ σιγουρα τωρα ειμαστε ηδη σε ενδιαφερουσα οποτε ειναι αλλιως... 

Ρε συ οταν μεγαλωνει το μωρο κ αρχιζουν να φαινονται στην κοιλια το κεφαλακι, ή ο ποπος ή τα χερακια κ ειναι τοσο τσιτα η κοιλια φανταζομαι οτι ειναι επιφοβο να τρυπηθει κ το μωρο... Δεν ξερω... Εγω θα ρωτησω κ στην πορεια θα τις κανω πιο πισω νομιζω. Φαντάζομαι θα μου πει κ ο γιατρος... Εχει ρωτησει η ξαδερφη σου; 

@winspert κοριτσια θα ρωτησω εγω την αιματολογο για αυτο με τις ενεσεις διοτι εγω θα τις κανω μεχρι τελους της εγκυμοσυνης μου αν και νομιζω κοριτσια το μωρο ειναι μεσα στο σακο καλεεε δεν μπαινει μεχρι εκει η βελονα δεν κανουμε αμνιοπαρακεντιση αχχααχχαχχαχχαχα οταν κλωτσαει η απλωνεται ειναι μεσα στον σακο κοριτσια μην ξεχναμε τον σακο προσταυτευεται εκει μεσα @Dimitr@17  εσυ κανεις ακομα ενεσεις ετσι δεν ειναι ρε κοριτσαρα ετσι νομιζω για πες που τις κανεις ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Giotitsa είπε:

@winspert κοριτσια θα ρωτησω εγω την αιματολογο για αυτο με τις ενεσεις διοτι εγω θα τις κανω μεχρι τελους της εγκυμοσυνης μου αν και νομιζω κοριτσια το μωρο ειναι μεσα στο σακο καλεεε δεν μπαινει μεχρι εκει η βελονα δεν κανουμε αμνιοπαρακεντιση αχχααχχαχχαχχαχα οταν κλωτσαει η απλωνεται ειναι μεσα στον σακο κοριτσια μην ξεχναμε τον σακο προσταυτευεται εκει μεσα @Dimitr@17  εσυ κανεις ακομα ενεσεις ετσι δεν ειναι ρε κοριτσαρα ετσι νομιζω για πες που τις κανεις ;;;

Χαχαχα, δικιο θα εχετε βρε κοριτσια αλλα ανατριχιαζω στην ιδεα οτι το μωρακι θα είναι απο μεσα κ εγω θα τρυπιεμαι... Ειμαι λιγο υπερβολικη... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , winspert είπε:

Χαχαχα, δικιο θα εχετε βρε κοριτσια αλλα ανατριχιαζω στην ιδεα οτι το μωρακι θα είναι απο μεσα κ εγω θα τρυπιεμαι... Ειμαι λιγο υπερβολικη... 

να σου πω λιγο γελασα αλλα μετα ειπα οχι γιατι και εμενα μου περασε η ιδεα ρε κοριτσια αυτη αλλα εγω μην νομιζετε οτι δνε θα ρωτησω εεεεε αλλα ειναι αυτο που σας λεω ετσι η βελονα απο την ενεση αυτη ειναι πολυ μικρη δεν ακουμπαει τιποτα μεσα στην κοιλια και το μωρο οταν το βλεπουμε να κανει τα διαφορα πανω απο την κοιλια μας λεμε να το χερι να το κεφαλι φυσικα και ειναι αλλα ειναι ολα μεσα στον σακο και ο σακος κοριτσια ειναι παχυς και προστατευει

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Giotitsa είπε:

να σου πω λιγο γελασα αλλα μετα ειπα οχι γιατι και εμενα μου περασε η ιδεα ρε κοριτσια αυτη αλλα εγω μην νομιζετε οτι δνε θα ρωτησω εεεεε αλλα ειναι αυτο που σας λεω ετσι η βελονα απο την ενεση αυτη ειναι πολυ μικρη δεν ακουμπαει τιποτα μεσα στην κοιλια και το μωρο οταν το βλεπουμε να κανει τα διαφορα πανω απο την κοιλια μας λεμε να το χερι να το κεφαλι φυσικα και ειναι αλλα ειναι ολα μεσα στον σακο και ο σακος κοριτσια ειναι παχυς και προστατευει

Χαχαχα, ειναι λιγο αστεια η σκεψη μου ειναι η αληθεια... Υπερβολικη... Εγω ομως τωρα θα κανω τριπλα κ θα το παω αλλου. Η κοιλια οταν ειναι τουμπανο δεν τρυπιεται ευκολα. Οταν καποια φιρα ειχα παθει υπερδιεγερση κ ημουν σαν 9 μηνων εγκυος δεν τρυπαγε με τιποτα. Οποτε μηπως να τις κανω λιγο πισω;;; χαχαχα χαχαχα χαχαχα ειδες πως το γυρισα ε; :-P


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

@Eleni Tz καλως ηρθες στην παρεα μας....Πόσο είσαι??? 

Καλώς σας βρήκα! Χρονών εννοείς ή εβδομάδων; :) Απαντάω και στα 2 λοιπόν! 32 χρονών και 5 εβδομάδων.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , winspert είπε:

Χαχαχα, ειναι λιγο αστεια η σκεψη μου ειναι η αληθεια... Υπερβολικη... Εγω ομως τωρα θα κανω τριπλα κ θα το παω αλλου. Η κοιλια οταν ειναι τουμπανο δεν τρυπιεται ευκολα. Οταν καποια φιρα ειχα παθει υπερδιεγερση κ ημουν σαν 9 μηνων εγκυος δεν τρυπαγε με τιποτα. Οποτε μηπως να τις κανω λιγο πισω;;; χαχαχα χαχαχα χαχαχα ειδες πως το γυρισα ε; :-P

ναι σε αυτο εχεις και ενα δικιο ναι για αυτο και εγω θα ρωτησω αν γινονται και αλλου οι ενεσεις γιατι με την αιματολογο τα λεω πολυ συχνα αγαπηηη

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Χαχαχα, ειναι λιγο αστεια η σκεψη μου ειναι η αληθεια... Υπερβολικη... Εγω ομως τωρα θα κανω τριπλα κ θα το παω αλλου. Η κοιλια οταν ειναι τουμπανο δεν τρυπιεται ευκολα. Οταν καποια φιρα ειχα παθει υπερδιεγερση κ ημουν σαν 9 μηνων εγκυος δεν τρυπαγε με τιποτα. Οποτε μηπως να τις κανω λιγο πισω;;; χαχαχα χαχαχα χαχαχα ειδες πως το γυρισα ε; :-P

Από όσο ξέρω τις ενέσεις αυτές μπορείς να τις κάνεις και στην έξω επιφάνεια του μηρού και στα πλαινά στην μέση. Λογικά θα σου πει ο γιατρός όντως ακούγεται ανατριχιαστικό!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/2/2019 at 9:07 ΠΜ, Karmaki είπε:

Καλημερα μέλλουσες  μανούλες :)

Μαμά διδύμων εδω, 1.5 ετους και Πρώτα ο Θεός μανούλα τελος Σεπτεμβρίου στο τριτο παιδακι . Δεν βλέπω να έχει ανοιχτεί σχετικό γκρουπ για μήνα Σεπτέμβρη οπότε και έγραψα εδώ. 

Καλές εγκυμοσύνες  ! 

 

 

 

Πώς πάτε Ροζαλί; Στο τριτο και εσυ;

είμασταν μαζί στις μαμάδες Αυγούστου του 17 αν θυμασαι ,αλλά χαθήκαμε γιατι πήγαμε όσες είχαμε facebook εκεί. Κρατάμε πολύ στενές επαφές με τα κορίτσια δυο χρονια τωρα  έχεις τα χαιρετίσματα τους :)

Καλημέρα, κορίτσια! Χάθηκα αυτές τις μέρες.

Καρμάκι, έχεις δίκιο! Τώρα το θυμήθηκα. Χαιρετίσματα στα κορίτσια. Καλά, εγώ είμαι φοβερά μπλεγμένη με διάφορα, γι' αυτό δεν ασχολούμαι ούτε με facebook, ούτε μπορώ να παρακολουθώ στενά συζητήσεις κλπ. Έχω συνέχεια δουλειά και διάβασμα, γράφω papers, άσε, έχω μπλέξει... Τουλάχιστον όμως κρατάω το μυαλό μου κάπως σε εγρήγορση. Όταν γέννησα το δεύτερο, ένιωσα ότι είχα πέσει σε πνευματικό τέλμα. Έκτοτε ξενυχτάω διαβάζοντας όταν δεν βρίσκω χρόνο στη δουλειά, ώστε να μην στερώ ούτε ένα λεπτό χρόνου από τα παιδιά.

Πάντως κι εγώ στις μανούλες Σεπτεμβρίου θα είμαι.

1 ώρα πρίν, Jennak83 είπε:

Και γω τετοια θελω απο χθες, πακοτινια και δρακουλινια! Κατα τα αλλα αγχος αγχος αγχος! Τωρα θα παω να φαω ενα κομματι παστιτσιο!

Πωπω! Αυτά τα γαριδάκια! Κάτι παθαίνω σε αυτή την εγκυμοσύνη! Ενώ δεν τα πλησίαζα ποτέ, τώρα θέλω να τρέφομαι αποκλειστικά με γαριδάκια! Γαριδάκια και γλυκά ΜΟΝΟ!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θέμα συζήτησης (όχι και πολύ υποθετικό). Τι θα κάνατε αν είχατε τοξικό περιβάλλον γύρω σας και δυστυχώς σας επηρέαζε αυτό με αποτέλεσμα να στρεσαρεστε και τώρα στην εγκυμοσύνη; Ήταν ένας από τους λόγους που είδα αίμα τις προάλλες και τώρα πάλι έχω πονους να φταίει αυτό.... :(


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, λέω την άλλη ή την παράλλη εβδομάδα να πάω να κάνω το Harmony test (μη επεμβατικός προγεννητικός έλεγχος). Δεν έχω κάνει ακόμα αυχενική και πραγματικά πιστεύω ότι το μωρό είναι μια χαρά, αλλά απλώς για την ιδέα, επειδή δεν είμαι και πιτσιρίκα (36 είμαι). Εσείς έχετε σκεφτεί κάτι τέτοιο;

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια θέμα συζήτησης (όχι και πολύ υποθετικό). Τι θα κάνατε αν είχατε τοξικό περιβάλλον γύρω σας και δυστυχώς σας επηρέαζε αυτό με αποτέλεσμα να στρεσαρεστε και τώρα στην εγκυμοσύνη; Ήταν ένας από τους λόγους που είδα αίμα τις προάλλες και τώρα πάλι έχω πονους να φταίει αυτό.... :(

Είναι τόσο τοξικό που σου προκαλεί κακό;

Χμμ... Δεν είμαι και ο καταλληλότερος άνθρωπος να απαντήσει, καθώς δεν αντιδρώ όπως ο μέσος άνθρωπος. Σε όλα προσπαθώ να βρω κάτι καλό (πχ ότι ο άλλος δεν είχε κακή πρόθεση), συγχωρώ πανεύκολα ακόμα και αν δεν μου το ζητήσουν και, επιπλέον, ακόμα και αν κάτι με ενοχλήσει (πράγμα σπάνιο με τη λογική που έχω υιοθετήσει), πατάω στο μυαλό μου το κουμπί "Delete". Και το ξεχνάω. Έτσι απλά. Ξέρω ότι είναι δύσκολο για τους περισσότερους, αλλά εγώ αυτό κάνω σε όλη μου τη ζωή και είμαι πάντα σε μια κατάσταση ζεν.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια θέμα συζήτησης (όχι και πολύ υποθετικό). Τι θα κάνατε αν είχατε τοξικό περιβάλλον γύρω σας και δυστυχώς σας επηρέαζε αυτό με αποτέλεσμα να στρεσαρεστε και τώρα στην εγκυμοσύνη; Ήταν ένας από τους λόγους που είδα αίμα τις προάλλες και τώρα πάλι έχω πονους να φταίει αυτό.... :(

Τι μου λες τωρα;;;; Βρηκες ανθρωπο... Στη δουλειά μου εχω αλλους 3 συναδελφους. Οι δυο ειναι γυναίκες γυρω στα 50 με αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικης κ χωρις παιδια τελικα. Η μια στην πορεια χωρισε κιολας. Οσο καιρο προσπαθούσα έπαιρνα τοση αρνητική ενέργεια κ βλεματα κ αλήθεια στο λεω με κοιταγε κ ηταν σαν να ελεγε ευχομαι να μην πετύχεις ποτε αυτο που δεν πετυχα κ εγω. Ημουν συνέχεια στην τσιτα κ αισθανομουν αθλια... Ασε που μου δημιουργουσε πρόβλημα συνέχεια με τις αδειες... Μεχρι που πηγα την Παρασκευή τελευταία μερα για δουλειά κ απι τοτε ηρεμησα. Μιλαμε για τοξικο ανθρωπο οπως λεω. Αφου κ τωρα που την αναφερω με επιασε ταχυκαρδια... 

Κοριτσάκι μου αν μπορεις κρατησου μακρια. Αν ειναι συγγενης συζητα το με τον αντρα σου κ απομακρυντε τον οποιος κ αν ειναι... Κοιτα τον εαυτο σου... Τπτ αλλο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Rosali είπε:

Κορίτσια, λέω την άλλη ή την παράλλη εβδομάδα να πάω να κάνω το Harmony test (μη επεμβατικός προγεννητικός έλεγχος). Δεν έχω κάνει ακόμα αυχενική και πραγματικά πιστεύω ότι το μωρό είναι μια χαρά, αλλά απλώς για την ιδέα, επειδή δεν είμαι και πιτσιρίκα (36 είμαι). Εσείς έχετε σκεφτεί κάτι τέτοιο;

Είναι τόσο τοξικό που σου προκαλεί κακό;

Χμμ... Δεν είμαι και ο καταλληλότερος άνθρωπος να απαντήσει, καθώς δεν αντιδρώ όπως ο μέσος άνθρωπος. Σε όλα προσπαθώ να βρω κάτι καλό (πχ ότι ο άλλος δεν είχε κακή πρόθεση), συγχωρώ πανεύκολα ακόμα και αν δεν μου το ζητήσουν και, επιπλέον, ακόμα και αν κάτι με ενοχλήσει (πράγμα σπάνιο με τη λογική που έχω υιοθετήσει), πατάω στο μυαλό μου το κουμπί "Delete". Και το ξεχνάω. Έτσι απλά. Ξέρω ότι είναι δύσκολο για τους περισσότερους, αλλά εγώ αυτό κάνω σε όλη μου τη ζωή και είμαι πάντα σε μια κατάσταση ζεν.

Ναι έτσι είμαι κι εγώ. Σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά του χαρακτήρα μου  δεν αντιδρω, συγχωρώ, είμαι χαμηλών τόνων κλπ.

Αν τον άλλο τον βλέπεις κάθε μέρα ομως και προσπαθεί να κάνει τα δικά μου με τη ζωή σου, τον άντρα σου και το παιδάκι σου δεν μπορείς να πατάς για πάντα ντιλιτ. Ούτε υπάρχει έπειτα από ένα σημείο καλή πρόθεση.

Όσο μπορείς παρέμεινε πάντα έτσι.

Αν τώρα υπάρχει κοριτσι που να έχει ζήσει κάτι παρόμοιο ας μας πει μια εμπειρία και τρόπο διαχείρισης!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...