Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

@Mamacita Alina Δεν θα έδινα σημασία. Για να είναι τοξικό το άτομο δεν θα ήταν για μένα έτσι κι αλλιώς. Κι εγώ έχω τοξικό άνθρωπο στη ζωή μου και μάλιστα πάρα πολύ κοντινό . Μου πήρε χρόνια και ψυχοθεραπεία για να καταλάβω ότι είναι τοξικός. Τα τελευταία χρόνια μόνο ο άντρας μου και τα παιδιά μου έχουν τη μεγαλύτερη σημασία για μένα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 1 λεπτό , winspert είπε:

Τι μου λες τωρα;;;; Βρηκες ανθρωπο... Στη δουλειά μου εχω αλλους 3 συναδελφους. Οι δυο ειναι γυναίκες γυρω στα 50 με αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικης κ χωρις παιδια τελικα. Η μια στην πορεια χωρισε κιολας. Οσο καιρο προσπαθούσα έπαιρνα τοση αρνητική ενέργεια κ βλεματα κ αλήθεια στο λεω με κοιταγε κ ηταν σαν να ελεγε ευχομαι να μην πετύχεις ποτε αυτο που δεν πετυχα κ εγω. Ημουν συνέχεια στην τσιτα κ αισθανομουν αθλια... Ασε που μου δημιουργουσε πρόβλημα συνέχεια με τις αδειες... Μεχρι που πηγα την Παρασκευή τελευταία μερα για δουλειά κ απι τοτε ηρεμησα. Μιλαμε για τοξικο ανθρωπο οπως λεω. Αφου κ τωρα που την αναφερω με επιασε ταχυκαρδια... 

Κοριτσάκι μου αν μπορεις κρατησου μακρια. Αν ειναι συγγενης συζητα το με τον αντρα σου κ απομακρυντε τον οποιος κ αν ειναι... Κοιτα τον εαυτο σου... Τπτ αλλο... 

Σε ευχαριστώ κορίτσι. Είναι συγγενής που τα διαμερίσματα μας είναι απέναντι. Ίδια πολυκατοικία... Ο άντρας μου ενώ συμφωνεί και βασικά λέει πιο πολλά από εμένα για αυτόν τον άνθρωπο και τη συμπεριφορά του (ενώ εγώ φαντασου προσπαθούσα να τα κρατάω για εμένα εκείνος άρχισε να προσάπτει κατηγορίες) και όμως όταν έρθει η στιγμή να βάλει αυτόν τον άνθρωπο στη θέση του ΔΕΝ το κάνει. Τη μια λέει δε του βγήκε την άλλη δεν το σκέφτηκε κλπ. Νομίζω με δουλεύει. Δε του ζήτησα ποτέ να τσακωθεί μισώ τους καυγάδες, απλά να οριοθετήσει με ωραία συζήτηση τα όρια μας. Αλλά....

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Mamacita Alina Δεν θα έδινα σημασία. Για να είναι τοξικό το άτομο δεν θα ήταν για μένα έτσι κι αλλιώς. Κι εγώ έχω τοξικό άνθρωπο στη ζωή μου και μάλιστα πάρα πολύ κοντινό . Μου πήρε χρόνια και ψυχοθεραπεία για να καταλάβω ότι είναι τοξικός. Τα τελευταία χρόνια μόνο ο άντρας μου και τα παιδιά μου έχουν τη μεγαλύτερη σημασία για μένα.

Μια γνωστή μου μού σύστησε ψυχολόγο. Μου λέει τόσα που περνάς πρέπει να πας για τη δική σου ψυχική υγεία θα σε τρελάνει. Και το σκέφτομαι.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια πραγματικά δεν ξερω πως τα καταφερνετε. Αλήθεια με τη σκεψη της κ μονο τωρα σφιχτηκε η κοιλια μου. Δεν μπορω να μη δινω σημασια, δεν μπορω να φανταστω οτι ο αλλος κανει επιτηδες πραγματα για να σε ριχνει ψυχολογικα. Για να φανταστειτε η δικια μου ελεγε συνέχεια ενω ηξετε οτι προσπαθω με εξωσωματικη οτι τα παιδια αυτα γεννιούνται με προβλήματα κ αυτισμο... Το φανταζεστε; Ποση κακια;;;; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

Ρε κοριτσια πραγματικά δεν ξερω πως τα καταφερνετε. Αλήθεια με τη σκεψη της κ μονο τωρα σφιχτηκε η κοιλια μου. Δεν μπορω να μη δινω σημασια, δεν μπορω να φανταστω οτι ο αλλος κανει επιτηδες πραγματα για να σε ριχνει ψυχολογικα. Για να φανταστειτε η δικια μου ελεγε συνέχεια ενω ηξετε οτι προσπαθω με εξωσωματικη οτι τα παιδια αυτα γεννιούνται με προβλήματα κ αυτισμο... Το φανταζεστε; Ποση κακια;;;; 

Να λες ευτυχώς που είναι στη δουλειά σου. Φαντάζεσαι να ήταν κοντινός συγγενής που να μένατε κοντά; Πίστεψε με υπάρχουν πολύ χειρότερα. Αστή να λέει. Η ζήλεια θα τη φάει. Ελεος.

Ούτε εγώ μπορώ να μένω ήρεμη πλέον ενώ βλέπω ότι υπάρχει κακή πρόθεση στα λεγόμενα και τις πράξεις τους.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι. Είναι συγγενής που τα διαμερίσματα μας είναι απέναντι. Ίδια πολυκατοικία... Ο άντρας μου ενώ συμφωνεί και βασικά λέει πιο πολλά από εμένα για αυτόν τον άνθρωπο και τη συμπεριφορά του (ενώ εγώ φαντασου προσπαθούσα να τα κρατάω για εμένα εκείνος άρχισε να προσάπτει κατηγορίες) και όμως όταν έρθει η στιγμή να βάλει αυτόν τον άνθρωπο στη θέση του ΔΕΝ το κάνει. Τη μια λέει δε του βγήκε την άλλη δεν το σκέφτηκε κλπ. Νομίζω με δουλεύει. Δε του ζήτησα ποτέ να τσακωθεί μισώ τους καυγάδες, απλά να οριοθετήσει με ωραία συζήτηση τα όρια μας. Αλλά....

Αν για οποιονδήποτε λογο ο αντρας σου φεν τον βαζει στη θεση του απαντα εσυ. Χωρις να συγχιστεις πολυ κ παθεις τπτ βαλτον στη θεση του ή βριστον να αισθανθεις καλυτερα... Δεν ξερω αν ειναι ευκολο να τον αγνοείς... Εγω δεν τα καταφερνω σε αυτο δυστυχώς... 

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Να λες ευτυχώς που είναι στη δουλειά σου. Φαντάζεσαι να ήταν κοντινός συγγενής που να μένατε κοντά; Πίστεψε με υπάρχουν πολύ χειρότερα. Αστή να λέει. Η ζήλεια θα τη φάει. Ελεος

Ειναι στην καθημερινότητα μου βέβαια κ μου κάνει κακο... Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολο που μενετε κοντα... Αλλιως ζητα βοήθεια... Επιμενω ομως οτι ο αντρας σου πρέπει να αναλαβει κ εζυ να εισαι ηρεμη... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

Αν για οποιονδήποτε λογο ο αντρας σου φεν τον βαζει στη θεση του απαντα εσυ. Χωρις να συγχιστεις πολυ κ παθεις τπτ βαλτον στη θεση του ή βριστον να αισθανθεις καλυτερα... Δεν ξερω αν ειναι ευκολο να τον αγνοείς... Εγω δεν τα καταφερνω σε αυτο δυστυχώς... 

Ούτε εγώ τα καταφέρνω. Όπως προφανώς φαίνεται μιλάμε για τη μαμά του.... Άντε να βγάλω ακρη. Το τραγικό είναι ότι σε όλους φαίνεται Αγία γυναίκα. Γελαστή, γλυκιά. Δεν είναι από αυτές που βλέπεις ότι δε σε θέλουν και φυλαγεσαι. Σου χαμογελάει και πλαγίως σου κάνει τη ζωή πατίνι...

Συγνώμη τώρα για όλο αυτό... Αλλά μόλις έγινε πάλι ένα σκηνικό και συγχιστηκα. Ήθελα κάπου να τα πω. Πέραν από τη μαμά μου και τη κολλητή μου δεν ξέρει κανείς κάτι.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ούτε εγώ τα καταφέρνω. Όπως προφανώς φαίνεται μιλάμε για τη μαμά του.... Άντε να βγάλω ακρη. Το τραγικό είναι ότι σε όλους φαίνεται Αγία γυναίκα. Γελαστή, γλυκιά. Δεν είναι από αυτές που βλέπεις ότι δε σε θέλουν και φυλαγεσαι. Σου χαμογελάει και πλαγίως σου κάνει τη ζωή πατίνι...

Οχι ρε γαμωτο... Ηλπιζα οτι θα ελεγες καμια ξαδερφη του, καμια θεια... Γι αυτο δεν μιλάει κ ο αντρας σου. Τωρα ομως εσυ εισαι η οικογένεια του κ η μαμα του σας κάνει κακο πρέπει να το φροντισει εκεινος... Αλλιως πεστης οτι εισαι εγκυος κ η συμπεριφορά της σου κανει κακο.... Εκτος κ αν εχει υστερες σκεψεις... Κριμα


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , winspert είπε:

Ρε κοριτσια πραγματικά δεν ξερω πως τα καταφερνετε. Αλήθεια με τη σκεψη της κ μονο τωρα σφιχτηκε η κοιλια μου. Δεν μπορω να μη δινω σημασια, δεν μπορω να φανταστω οτι ο αλλος κανει επιτηδες πραγματα για να σε ριχνει ψυχολογικα. Για να φανταστειτε η δικια μου ελεγε συνέχεια ενω ηξετε οτι προσπαθω με εξωσωματικη οτι τα παιδια αυτα γεννιούνται με προβλήματα κ αυτισμο... Το φανταζεστε; Ποση κακια;;;; 

Πόση κακιά υπάρχει κορίτσια μου αλλά θα σας πω κάτι και για μένα έχουν λέι πράγματα και εμένα με έχουν πληγώσει κουβέντες αλλα τώρα τιε Εχω γραμμένες στα παλιά μου τα παπούτσια ουτε καν με νοιάζει κορίτσια χεστηκατε στην κυριολεξία

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , winspert είπε:

Αν για οποιονδήποτε λογο ο αντρας σου φεν τον βαζει στη θεση του απαντα εσυ. Χωρις να συγχιστεις πολυ κ παθεις τπτ βαλτον στη θεση του ή βριστον να αισθανθεις καλυτερα... Δεν ξερω αν ειναι ευκολο να τον αγνοείς... Εγω δεν τα καταφερνω σε αυτο δυστυχώς... 

Ειναι στην καθημερινότητα μου βέβαια κ μου κάνει κακο... Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολο που μενετε κοντα... Αλλιως ζητα βοήθεια... Επιμενω ομως οτι ο αντρας σου πρέπει να αναλαβει κ εζυ να εισαι ηρεμη... 

Εννοείται πως σου κάνει κακο. Γιατί αυτό κάνε ότι μπορείς κι εσύ να την βάλεις στη θέση της. Οπλισμού με μια τεράστια χαμογέλασα και έξυπνες κόφτες απαντήσεις .

Ο άντρας μου όπως είπα ενώ έχει προσάψει πιο πολλά κατά καιρούς από εμένα δεν μιλάει όταν έρθει η ώρα και κάθε φορά αλλη δικαιολογία θα βρει. Νιώθω πλέον ότι απλά δε θέλει να πάρει θέση και με δουλεύει λέγοντας μου διάφορα κάθε φορά.... 4 σχεδόν χρόνια γίνεται αυτό... Δε μπορεί κάθε φορά να μη του έρχεται κάτι να πει ενώ όταν είμαστε οι δύο μας παραπονιέται μόνος του.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Εννοείται πως σου κάνει κακο. Γιατί αυτό κάνε ότι μπορείς κι εσύ να την βάλεις στη θέση της. Οπλισμού με μια τεράστια χαμογέλασα και έξυπνες κόφτες απαντήσεις .

Ο άντρας μου όπως είπα ενώ έχει προσάψει πιο πολλά κατά καιρούς από εμένα δεν μιλάει όταν έρθει η ώρα και κάθε φορά αλλη δικαιολογία θα βρει. Νιώθω πλέον ότι απλά δε θέλει να πάρει θέση και με δουλεύει λέγοντας μου διάφορα κάθε φορά.... 4 σχεδόν χρόνια γίνεται αυτό... Δε μπορεί κάθε φορά να μη του έρχεται κάτι να πει ενώ όταν είμαστε οι δύο μας παραπονιέται μόνος του.

Καποιες φορες οι γυναίκες κανουν κ τους αντρες... Παρε την κατασταση στα χερια σου... Μην την αφηνεις να σου κανει κακο... Η οικογένεια σου ειναι αυτη που κλεινει η πορτα σου... Πες της το. Μου κανεις κακο με τη συμπεριφορά σου. Κανεις κακο στην οικογένεια μου... Σταματα το... Τι να πω βρε αγαπη μου... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

Οχι ρε γαμωτο... Ηλπιζα οτι θα ελεγες καμια ξαδερφη του, καμια θεια... Γι αυτο δεν μιλάει κ ο αντρας σου. Τωρα ομως εσυ εισαι η οικογένεια του κ η μαμα του σας κάνει κακο πρέπει να το φροντισει εκεινος... Αλλιως πεστης οτι εισαι εγκυος κ η συμπεριφορά της σου κανει κακο.... Εκτος κ αν εχει υστερες σκεψεις... Κριμα

Έμαθε σήμερα για την εγκυμοσύνη. Ένα θα σου πω. Την προηγούμενη φορά που ήμουν έγκυος τον τελευταίο μήνα μου είπε όταν πας να γεννήσεις να μας το πείτε της έλεγα εγώ ναι εννοείται το ξανά έλεγε αυτή της έλεγα να αυτά δεν είναι κρυφά και επέμενε αυτή μέχρι που στο τελος μου πεταξε την ολοκληρωμένη της σκέψη.

Άμα πας να γεννήσεις να μας το πείτε πού άμα πάθεις κάτι μέσα στο μαιευτήριο ου μοι γένοιτο να μην είναι ο άλλος (ο άντρας μου) απ' έξω μόνος του.

Έκλαιγα και ακόμη κλαίω όταν το θυμάμαι. Και μου τα λέει όταν είμαι μόνη.... Να μην έχω μάρτυρες ή κάποιον να δει τι χαρακτήρας είναι.

  • Λυπημένη/-ος 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Έμαθε σήμερα για την εγκυμοσύνη. Ένα θα σου πω. Την προηγούμενη φορά που ήμουν έγκυος τον τελευταίο μήνα μου είπε όταν πας να γεννήσεις να μας το πείτε της έλεγα εγώ ναι εννοείται το ξανά έλεγε αυτή της έλεγα να αυτά δεν είναι κρυφά και επέμενε αυτή μέχρι που στο τελος μου πεταξε την ολοκληρωμένη της σκέψη.

Άμα πας να γεννήσεις να μας το πείτε πού άμα πάθεις κάτι μέσα στο μαιευτήριο ου μοι γένοιτο να μην είναι ο άλλος (ο άντρας μου) απ' έξω μόνος του.

Έκλαιγα και ακόμη κλαίω όταν το θυμάμαι. Και μου τα λέει όταν είμαι μόνη.... Να μην έχω μάρτυρες ή κάποιον να δει τι χαρακτήρας είναι.

Τι λες ρε συ; Μιλας σοβαρα; Λυπάμαι παρα πολυ... Λυπαμαι για τα χαλια της... Ντροπη της πραγματικα... Ερχεται σπιτι σου συχνα; Σς ενοχλει; Με την ιδια αγενεια που σου ειπε αυτο, πες της ο καθενας απο δω κ περα σπίτι του... Μακρια κ αγαπημενοι. Κ μην τη δεχεσαι... Πω πω, απαραδεκτη... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina Όσο πιο πολύ τη βάζεις στη ζωή σου τόσο πιο πολύ θα χώνει την μύτη της. Μου πήρε χρόνια για να το καταλάβω αυτό το πράγμα. Και σε μένα δεν ήταν πεθερά. Κράτα αποστάσεις. Δεν την έχεις ανάγκη. Μαζί μένετε;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Έμαθε σήμερα για την εγκυμοσύνη. Ένα θα σου πω. Την προηγούμενη φορά που ήμουν έγκυος τον τελευταίο μήνα μου είπε όταν πας να γεννήσεις να μας το πείτε της έλεγα εγώ ναι εννοείται το ξανά έλεγε αυτή της έλεγα να αυτά δεν είναι κρυφά και επέμενε αυτή μέχρι που στο τελος μου πεταξε την ολοκληρωμένη της σκέψη.

Άμα πας να γεννήσεις να μας το πείτε πού άμα πάθεις κάτι μέσα στο μαιευτήριο ου μοι γένοιτο να μην είναι ο άλλος (ο άντρας μου) απ' έξω μόνος του.

Έκλαιγα και ακόμη κλαίω όταν το θυμάμαι. Και μου τα λέει όταν είμαι μόνη.... Να μην έχω μάρτυρες ή κάποιον να δει τι χαρακτήρας είναι.

Αυτοι οι ανθρωποι δε πρεπει να μενουν χωρις απαντηση..επρεπε να της απαντησεις αναλογως γιατι οσο δε μιλας της δινεις χωρο ή θα καθεσαι να στενοχωριεσαι μια ζωη για ατομα που δεν αξιζουν τα δακρυα σου, για να μη πω τιποτα χειροτερο! Κοιτα τον εαυτο σου κ τα παιδακια σου κ γραψτην, γελα μπροστα της παντως μη κανεις κακο σε σενα και Μιλα μη της κανεις τη χαρη, απλα τωρα που εισαι εγκυος προσπαθησε να μην συγχιζεσαι αποφυγε την, εχεις ενα μωρακι που σε θελει καλα ολοι οι αλλοι να πανε μη πω που...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πλέον δεν της καλομιλαω και απαντάω άμα υποθει κάτι βαρύ. Αλλά εκείνη τη στιγμή σαστισα. Μου το είπε και βουρκωμενη γιατί η νυφη της κουμπαράς της τάχα μου είχε επιπλοκή οπότε και καλά για αυτό μου το είπε. Περιττό να σας πω ότι ναι έπαθα επιπλοκη και έκλαιγε απ' έξω μόνο όταν την έβλεπε ο κόσμος (αυτό μου το είπε ο άντρας μου). Σώθηκα από θαύμα. Είναι τόσο γελαστή και καλοσυνάτη που μια φορά που ένιωσα άνετα και το μοιράστηκα με μια φίλη με είπε υπερβολική!!!!

Μη σας μαυρίσω άλλο την ημέρα. Θα δω τη θα κάνω. Απλά σήμερα απογοητευτικα για άλλη μια φορά από τον άντρα μου που δε πήρε θέση. Τα λέει τόσο ήρεμα αυτά που λέει που δεν μπορεί να της αντιπαρατεθεί. Απλά και ήρεμα χωρίς καυγάδες. Και σήμερα για άλλη μια φορά το ίδιο σκηνικό. Εξού και έκανα ένα ξέσπασμα γιατί έχω αρχίσει και νιώθω μόνη.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...