Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα ...Σήμερα πήρα τις απαντήσεις από την καμπύλη...Κ να πω την αληθεια ξεχασα να μπω στις μανούλες Οκτωβρίου.να τα πω...χίλια συγνωμη...Μου το θύμισε η φίλη Νικολέτα.... Είμαι προβληματισμενη  απο το πρωί

..Ο γιατρός μου λέει ότι είμαι οριακά κ η ενδοκρινολογος  μου ότι είμαι καλή... Εγώ να πω την αληθεια πιστεύω ότι είμαι καλή...Αλλά δεν ξερω...Πώς να το χειριστώ...νηστείας ειχα 64...Στην μια ώρα 180 κ στις δύο 101... πφφφ...εσείς οι ζαχαρένιες τι γνώμη εχετε;;;; 


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Περαστικά σας γρηγορα κοριτσακι μου... Καρδουλα μου... Ευχομαι το πρωι να ειναι καλυτερα... 

Μα κ εγω ημουν ετοιμη για αποστειρωση... Οποτε παλι καλα... Κ εγω ευχαριστώ ολα τα κοριτσια που με ενημερωσαν... 

Δεν είδα ποια ρώτησε αλλά κι εσένα σε ευχαριστώ χιχιχι

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιουπι!!!!Ναι, σημερα εβαλα το πρωτο πλυντηριο με τα ρουχαλακια της μπεμπουλας! Ενα σχεδον ροζ πλυντηριο!!! Επειδη ομως τον γιο μου τον ειχα γεννησει σε τελειως αλλη εποχη εχω καποιες αποριες σχετικα με το τι χρειαζομαστε πραγματικα....οποτε...ποσα φορμακια θα χρειαστουμε? Στον μικρο δν φορεσα καθολου. Φλις φορμακια χρειαζονται απο τωρα ή αργοτερα οταν χειμωνιασει για τα καλα? Επισης πανες αγκαλιας, υπνοσακο???

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ...Σήμερα πήρα τις απαντήσεις από την καμπύλη...Κ να πω την αληθεια ξεχασα να μπω στις μανούλες Οκτωβρίου.να τα πω...χίλια συγνωμη...Μου το θύμισε η φίλη Νικολέτα.... Είμαι προβληματισμενη  απο το πρωί

..Ο γιατρός μου λέει ότι είμαι οριακά κ η ενδοκρινολογος  μου ότι είμαι καλή... Εγώ να πω την αληθεια πιστεύω ότι είμαι καλή...Αλλά δεν ξερω...Πώς να το χειριστώ...νηστείας ειχα 64...Στην μια ώρα 180 κ στις δύο 101... πφφφ...εσείς οι ζαχαρένιες τι γνώμη εχετε;;;; 

Εμένα καλή δεν θα την έλεγε η ενδοκρινολόγος μου με τα όρια που μου έχει δώσει... Από 65 και κάτω το θεωρεί υπογλυκαιμία άρα πάλι διαβήτη και το 180 είναι ακριβώς το όριο στη μία ώρα... Στις δύο ώρες πάντως είναι τέλειο.... Πάρε και άλλη γνώμη για να είσαι σίγουρη... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν είδα ποια ρώτησε αλλά κι εσένα σε ευχαριστώ χιχιχι

Εγω ρωτησ γιατι δοκιμασα τον αποστειρωτη που μου δανεισαν κ ελεγα μηπως πρεπει να τα αποστειρωσω κιολας... Γιατι σκεφτηκα πως στο νοσοκομειο αν πρεπει να δωσω μπιμπερό, εκεινη την ωρα θα τρεχω να αποστειρωσω; Αλλα απ οτι λενε τα κοριτσια δεν κραταει πολυ οποτε καπως ετσι θα γινει. Θα τα πλυνω ενα χερακι να ειναι γενικα καθαρα κ την αποστείρωση ας την κανει καποιος τελευταία στιγμή... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ...Σήμερα πήρα τις απαντήσεις από την καμπύλη...Κ να πω την αληθεια ξεχασα να μπω στις μανούλες Οκτωβρίου.να τα πω...χίλια συγνωμη...Μου το θύμισε η φίλη Νικολέτα.... Είμαι προβληματισμενη  απο το πρωί

..Ο γιατρός μου λέει ότι είμαι οριακά κ η ενδοκρινολογος  μου ότι είμαι καλή... Εγώ να πω την αληθεια πιστεύω ότι είμαι καλή...Αλλά δεν ξερω...Πώς να το χειριστώ...νηστείας ειχα 64...Στην μια ώρα 180 κ στις δύο 101... πφφφ...εσείς οι ζαχαρένιες τι γνώμη εχετε;;;; 

Το 64 δεν την προβληματισε; είναι οριακό για υπογλυκαιμία...

  • Μπερδεμένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εγω ρωτησ γιατι δοκιμασα τον αποστειρωτη που μου δανεισαν κ ελεγα μηπως πρεπει να τα αποστειρωσω κιολας... Γιατι σκεφτηκα πως στο νοσοκομειο αν πρεπει να δωσω μπιμπερό, εκεινη την ωρα θα τρεχω να αποστειρωσω; Αλλα απ οτι λενε τα κοριτσια δεν κραταει πολυ οποτε καπως ετσι θα γινει. Θα τα πλυνω ενα χερακι να ειναι γενικα καθαρα κ την αποστείρωση ας την κανει καποιος τελευταία στιγμή... 

Κοίτα στη πρώτη εγώ τα πήρα αποστειρωμενα και εν τέλει εκεί δε τα αποστείρωσαν ξανα πριν δώσουν.... Αλλά τώρα μου έκοψε ότι δε στέκει... Θα μπουν βαλίτσα που παλι δεν είναι αποστειρωμενη οπότε;.... 

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εγω ρωτησ γιατι δοκιμασα τον αποστειρωτη που μου δανεισαν κ ελεγα μηπως πρεπει να τα αποστειρωσω κιολας... Γιατι σκεφτηκα πως στο νοσοκομειο αν πρεπει να δωσω μπιμπερό, εκεινη την ωρα θα τρεχω να αποστειρωσω; Αλλα απ οτι λενε τα κοριτσια δεν κραταει πολυ οποτε καπως ετσι θα γινει. Θα τα πλυνω ενα χερακι να ειναι γενικα καθαρα κ την αποστείρωση ας την κανει καποιος τελευταία στιγμή... 

24 ώρες κρατάει η αποστείρωση. Και τους θερινούς μήνες καλό είναι να μπαίνουν στα ψυγεία. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοίτα στη πρώτη εγώ τα πήρα αποστειρωμενα και εν τέλει εκεί δε τα αποστείρωσαν ξανα πριν δώσουν.... Αλλά τώρα μου έκοψε ότι δε στέκει... Θα μπουν βαλίτσα που παλι δεν είναι αποστειρωμενη οπότε;.... 

Σωστα... Κ εμενα λογω πρωτης φορας μου φαινονται ολα βουνο... Ποτε θα κανω το ενα κ ποτε το αλλο... Κ τι να παρω κ ποσα και και και... Θα εχουν κ συνεχεια οι ερωτησεις.... Χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα καλή δεν θα την έλεγε η ενδοκρινολόγος μου με τα όρια που μου έχει δώσει... Από 65 και κάτω το θεωρεί υπογλυκαιμία άρα πάλι διαβήτη και το 180 είναι ακριβώς το όριο στη μία ώρα... Στις δύο ώρες πάντως είναι τέλειο.... Πάρε και άλλη γνώμη για να είσαι σίγουρη... 

Περιμένωκ απο έναν γυναικολογο μιας γνωστής να μου πει....Δεν ξέρω αν του μίλησε ακομα...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Σωστα... Κ εμενα λογω πρωτης φορας μου φαινονται ολα βουνο... Ποτε θα κανω το ενα κ ποτε το αλλο... Κ τι να παρω κ ποσα και και και... Θα εχουν κ συνεχεια οι ερωτησεις.... Χαχαχα 

Βρε λογικοτατο. Κι εγώ που έχω ήδη παιδί ρωτάω ώρες ώρες πράγματα σαν να ναι η πρώτη φορά μη νομίζεις... Μου φαίνεται τόσο μακρινό που ήταν βρεφακι. Φοβάμαι τώρα που έχω ξεχάσει να κρατήσω τη μικρή φαντάσου που θα είναι σταλιτσα Χαχαχα

Just now, Αννούλαααα είπε:

Περιμένωκ απο έναν γυναικολογο μιας γνωστής να μου πει....Δεν ξέρω αν του μίλησε ακομα...

Θα σου έλεγα να βρεις ενδοκρινολόγο για δεύτερη γνώμη. Οι γυναικολόγοι έχουν ναι μεν γνώσεις στο θέμα αλλά δεν θα πάρουν την ευθύνη με σιγουριά να σου πουν ναι θες διατροφή όχι δε θες.... Εμένα ο δικός μου είδε 94 νηστείας και φρικαρε η ενδοκρινολόγος ήταν πιο χαλαρή. Ναι μεν παθολογικό νηστείας αλλά οκ δε θα πεθάνουμε κιόλας.... Γι'αυτό σου λέω... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Βρε λογικοτατο. Κι εγώ που έχω ήδη παιδί ρωτάω ώρες ώρες πράγματα σαν να ναι η πρώτη φορά μη νομίζεις... Μου φαίνεται τόσο μακρινό που ήταν βρεφακι. Φοβάμαι τώρα που έχω ξεχάσει να κρατήσω τη μικρή φαντάσου που θα είναι σταλιτσα Χαχαχα

Θα σου έλεγα να βρεις ενδοκρινολόγο για δεύτερη γνώμη. Οι γυναικολόγοι έχουν ναι μεν γνώσεις στο θέμα αλλά δεν θα πάρουν την ευθύνη με σιγουριά να σου πουν ναι θες διατροφή όχι δε θες.... Εμένα ο δικός μου είδε 94 νηστείας και φρικαρε η ενδοκρινολόγος ήταν πιο χαλαρή. Ναι μεν παθολογικό νηστείας αλλά οκ δε θα πεθάνουμε κιόλας.... Γι'αυτό σου λέω... 

Που να βρω δεν εχω αλλον κ να είναι καλός.... Κ από το τηλ. Θα μου πουν;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Που να βρω δεν εχω αλλον... Κ από το τηλ. Θα μου πουν;;;

Δεν έχει κανέναν άλλο στη περιοχή σου; Από τηλ δε ξέρω... :/ 

Just now, Αννούλαααα είπε:

Που να βρω δεν εχω αλλον... Κ από το τηλ. Θα μου πουν;;;

Θα σου έλεγα να ρωτήσω τη δικιά μου όταν πάω αλλά όλο το αναβάλλω και δε θέλω να σε έχω στην αναμονή. Αααααν πάω όμως όντως μέσα στη βδομάδα θα ρωτήσω.... 

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν έχει κανέναν άλλο στη περιοχή σου; Από τηλ δε ξέρω... :/ 

Θα σου έλεγα να ρωτήσω τη δικιά μου όταν πάω αλλά όλο το αναβάλλω και δε θέλω να σε έχω στην αναμονή. Αααααν πάω όμως όντως μέσα στη βδομάδα θα ρωτήσω.... 

Αχχχ σε ευχαριστω παρά παρά πολύ.μονο που το σκέφτηκες...αν.μπορεσεις κ το θυμηθείς... μπρος γκρεμός κ πίσω Ρέμα... τουλάχιστον αυτό που είπες  να βγάλω μια άκρη... Ο ένας ετσι ο άλλος αλλιως...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Σωστα... Κ εμενα λογω πρωτης φορας μου φαινονται ολα βουνο... Ποτε θα κανω το ενα κ ποτε το αλλο... Κ τι να παρω κ ποσα και και και... Θα εχουν κ συνεχεια οι ερωτησεις.... Χαχαχα 

Και να ξεχασουμε κ κατι βρε κοριτσια θα μας το φερουν οι αντρες μας μη σκατε! 

πρίν από 8 λεπτά , Giotitsa είπε:

Σε λιγες μερες πρώτα ο Θεός και η Παναγια τελειώνει το ταξίδι για όλες μας ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που ηταβε δίπλα μου ακόμα και αυτές που διαφώνησαν αποφάσισα να γράψω αυτό το κείμενο για να καταλάβουμε κάποια πράγματα ολες μας εδώ δεν είμαστε δικαστες Θεοί οι κριτές δεν γίνεται να καθόμαστε να κοσκιναμε κάτι αν δεν συμφωνουμε με κάτι ας το αφήσουμε στην άκρη δεν είμαστε όλοι ίδιοι εγώ δεν θα κάτσω να πω σε καμια πως να μεγαλώσει το παιδι της δικο της είναι θα το μεγαλώσει οπως της γουσταρει μπορεί να μην είναι σωστά για μένα και το οτι δεν θα Συμφωνώ με την δικιά της οπτική δεν σημαινει οτι δεν ειμαι λογική ας λείπουν τα χαϊδευτικά που οπως πτωματοφάγο σας παρακαλώ αυτες δεν είναι κουβέντες για να λέγονται εδώ μέσα δεν υποστήριζω καμια διότι δεν ξέρω καμια εδώ μεσα δεν ξετω η καθεμία τι ρολο βαραει και επίσης δεν θέλω να μάθω αλλά Εχω κουραστεί τόσο καιρό να υπάρχουν προστιβες επειδή απλα λέμε μια γνώμη το οτι μια γυναίκα πόνεσε η ουρλιαξε απο πόνους της γεννας δεν σημαίνει οτι θα το πάθει και καθεμία εδώ μέσα εγώ προσωπικα με όσα διάβασα δεν τρομαξα καμια δεν με τρόμαξε απλα Κουράστηκα μην αρχίσει καμια την επιθεση διότι ολο αυτό που γράφω είναι μεσα απο την καρδιά κου δεν θέλω να διαβάζω τέτοια πράγματα δεν γίνεται να συμφωνούμε ολες με όλα εγώ Εχω επιλέξει να μην κάνω επισκληριδιο ακόμα και αν δεν άντεχε τους πόνους και αυτό είναι για πολύ προσωπικούς μου λόγους που δεν θα ανάλυσω μου έχουν συμβεί πολλά αλλά θα κάτσω να τα πω τώρα δεν γίνεται να καθόμαστε εδώ μέσα πριν μπούμε να γράψουμε κάτι να σκεφτόμαστε και πως θα το πούμε ε Οχι συγνώμη σας θέλω ολες να είστε καλά μέχρι τελευταια στιγμη ας μην χαλασουμε το θέμα ακόμα και αν δεν γράφω δεν θέλω να βλεπω   οτι δεν υπάρχει αλληλεγγύη και κατανόηση ο Θεός καη Παναγια να σας βοηθήσουν να πανε όλα καλά με τα μωρά σας 

Α ρε Γιωτιτσα που εισαι; Μου ελειψες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...