Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Τρεις μέρες;;;; Δεν είναι πολύ αυτό καλέ; Ή δεν είχατε πάει πχ τουαλέτα ακόμη οπότε λογικό; Γιατί αν δε πας τουαλέτα δεν τρως... Έτσι μου είπε μια φίλη... 

Αχ Παναγία μου να με πιάσει κόψιμο να καταβροχθίσω προφιτερόλ παστες κρέπες και ότι έχει σοκολαταααα χαχαχαχα

 

Τουαλέτα πήγαμε την ημέρα που φεύγαμε, με το συμπάθιο..

Ρωτούσαμε η μια την άλλη αν τα εκανε!! Νομίζω απλά άλλαξαν ταχτική οι γιατροί μας. Κατάλαβαν κι εκείνοι πως με 3 ημέρες τσάι δεν πρόκειται ούτε να κλασ.. Η γυναίκα ούτε να πάει τουαλέτα. Τι να βγάζει με το τσαι; κανένα φύλλο πρασίνου τσαγιού ίσως..

@winspert όσες γεννησαν στο μαιευτήριο που γενναω ,  έχουν να λένε για το φαγητό. Ούτε σε 5αστερο ξενοδοχείο. Αυτό @Mamacita Alina κι αν είναι κινέζικο βασανιστήριο, θα ξέρεις ότι έχουν ξενοδοχειακου τύπου φαγητό και να σου φέρνουν φιδε... Και που'σαι το μεσημεριανό δεν είναι ένα φαγητό, είναι πχ βελουτέ σούπα, σαλάτα σπεσιαλ και ντρεσιμγκ , αλλά πιάτο με κρέας ή ψαρι συν το συνοδευτικό του συν ψωμι και φρουτάκια για την χώνεψη!

@Nikoleta... Ρέα γέννας κι εσύ, σωστά;; Θα ευχαριστηθείς φαγηταρες! 5 γεύματα φέρνουν!

Just now, tsilona είπε:

Νύχια μην κάνετε ημιμόνιμο,σε περίπτωση ανάγκης να μπορούν να ξεβαψουν έστω ένα να δουν οξυγόνωση.

 

Εγώ φτιάχνω μόνο ποδιών. Χέρι αφήνω χωρίς!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, επειδη πελαγωνω κ ευκολα... Εχω παρει σε μεγεθος τη μεσαια βαλιτσα κ μολις ξεκινησα να ετοιμαζω τα πράγματα... Εννοείται πως πανες μωρου, δικες μας, σερβιετες κ ολα τα ογκωδη, δεν τα βαζουμε μεσα ετσι;;; Φαντάζομαι σε σακουλες... Γιατι αν ειναι ετσι δε με φτανουν 3 βαλιτσες:cry:

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Τουαλέτα πήγαμε την ημέρα που φεύγαμε, με το συμπάθιο..

Ρωτούσαμε η μια την άλλη αν τα εκανε!! Νομίζω απλά άλλαξαν ταχτική οι γιατροί μας. Κατάλαβαν κι εκείνοι πως με 3 ημέρες τσάι δεν πρόκειται ούτε να κλασ.. Η γυναίκα ούτε να πάει τουαλέτα. Τι να βγάζει με το τσαι; κανένα φύλλο πρασίνου τσαγιού ίσως..

@winspert όσες γεννησαν στο μαιευτήριο που γενναω ,  έχουν να λένε για το φαγητό. Ούτε σε 5αστερο ξενοδοχείο. Αυτό @Mamacita Alina κι αν είναι κινέζικο βασανιστήριο, θα ξέρεις ότι έχουν ξενοδοχειακου τύπου φαγητό και να σου φέρνουν φιδε... Και που'σαι το μεσημεριανό δεν είναι ένα φαγητό, είναι πχ βελουτέ σούπα, σαλάτα σπεσιαλ και ντρεσιμγκ , αλλά πιάτο με κρέας ή ψαρι συν το συνοδευτικό του συν ψωμι και φρουτάκια για την χώνεψη!

@Nikoleta... Ρέα γέννας κι εσύ, σωστά;; Θα ευχαριστηθείς φαγηταρες! 5 γεύματα φέρνουν!

Εγώ φτιάχνω μόνο ποδιών. Χέρι αφήνω χωρίς!

Βρε μπρααααβο περιποίηση. Αλλά πραγματικά ρε φίλε νταξει τη πρώτη μέρα τσάι... Οκ..να μη φουσκωσουμε κιόλας αλλά μετά πως ακριβώς να πας τουαλέτα; Έχει προηγηθεί και το κλεισμα άρα αν δεν ξανά φας δεν ξανά αδειάζεις. Τι τακτική είναι αυτή;

Just now, winspert είπε:

Βρε κορίτσια, επειδη πελαγωνω κ ευκολα... Εχω παρει σε μεγεθος τη μεσαια βαλιτσα κ μολις ξεκινησα να ετοιμαζω τα πράγματα... Εννοείται πως πανες μωρου, δικες μας, σερβιετες κ ολα τα ογκωδη, δεν τα βαζουμε μεσα ετσι;;; Φαντάζομαι σε σακουλες... Γιατι αν ειναι ετσι δε με φτανουν 3 βαλιτσες:cry:

Εγώ έχω μια βαλίτσα για τη μπέμπα και ένα σακ σακβουαγιαζ για τα δικά μου συν σακούλες μέσα για τα άπλυτα.... Δε μου χωράνε στη βαλίτσα με τίποτα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ έχω μια βαλίτσα για τη μπέμπα και ένα σακ σακβουαγιαζ για τα δικά μου συν σακούλες μέσα για τα άπλυτα.... Δε μου χωράνε στη βαλίτσα με τίποτα

Οποτε ειναι μια μινι μετακομιση.. Εμας εδω στο νοσοκομειο μας ζητανε ακομα κ βραστηρα κ αποστειρωτη... Φαντασου... Μαλλον θα χρειαστω κ εγω κ δεύτερη βαλιτσα. Ελεγα οτι τα ρουχα τουλάχιστον θα χωραγανε κ των δυο στη βαλιτσα... Αλλα χλωμο... Κουβερτες, πετσετες, συν ολα τα αλλα... Ουτε διακοπες να πηγαινα... Ευτυχως ειμαστε επαρχια οποτε το νοσοκομείο ειναι 5 λεπτα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Οποτε ειναι μια μινι μετακομιση.. Εμας εδω στο νοσοκομειο μας ζητανε ακομα κ βραστηρα κ αποστειρωτη... Φαντασου... Μαλλον θα χρειαστω κ εγω κ δεύτερη βαλιτσα. Ελεγα οτι τα ρουχα τουλάχιστον θα χωραγανε κ των δυο στη βαλιτσα... Αλλα χλωμο... Κουβερτες, πετσετες, συν ολα τα αλλα... Ουτε διακοπες να πηγαινα... Ευτυχως ειμαστε επαρχια οποτε το νοσοκομείο ειναι 5 λεπτα... 

Κ εγω σε δημοσιο γεννησα εννοειται ζητησαν αποστειρωτη βραστηρα κλπ κλπ! Εν τελει ειχα 1βαλιτσα μεγαλη για την μικρη 1μικρη για εμενα κ ενα σακ βουαγιαζ με τα ηλεκτρικα ειδη:lol: ουτε θυμαμαι πως τα μαζεψαμε για να φυγουμε ολα αυτα! 

  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω σε δημοσιο γεννησα εννοειται ζητησαν αποστειρωτη βραστηρα κλπ κλπ! Εν τελει ειχα 1βαλιτσα μεγαλη για την μικρη 1μικρη για εμενα κ ενα σακ βουαγιαζ με τα ηλεκτρικα ειδη:lol: ουτε θυμαμαι πως τα μαζεψαμε για να φυγουμε ολα αυτα! 

Α οκ.... Γιατι μαζευονται πολλα κ ελεγα μηπως ειμαι υπερβολική... Χαχαχα, καλα λεω εγω μετακόμιση... Σε ευχαριστώ πολυ... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Οποτε ειναι μια μινι μετακομιση.. Εμας εδω στο νοσοκομειο μας ζητανε ακομα κ βραστηρα κ αποστειρωτη... Φαντασου... Μαλλον θα χρειαστω κ εγω κ δεύτερη βαλιτσα. Ελεγα οτι τα ρουχα τουλάχιστον θα χωραγανε κ των δυο στη βαλιτσα... Αλλα χλωμο... Κουβερτες, πετσετες, συν ολα τα αλλα... Ουτε διακοπες να πηγαινα... Ευτυχως ειμαστε επαρχια οποτε το νοσοκομείο ειναι 5 λεπτα... 

Κι εμάς αγάπη το ίδιο. Γι'αυτό δε χωράνε με τίποτα στη βαλίτσα ... Άστα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Α οκ.... Γιατι μαζευονται πολλα κ ελεγα μηπως ειμαι υπερβολική... Χαχαχα, καλα λεω εγω μετακόμιση... Σε ευχαριστώ πολυ... 

Ναι ακριβως μετακομιση ολαα τα πραγματα του μωρου κ τα μισα δικα σου!!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Να μπω λίγο σφήνα ,στην αρχή που το παιδί δεν καταλαβαίνει οι γονείς το δίνουμε ότι θέλουμε εμείς.η κοπέλα δε θέλει να του δώσει ζωικά.αν μεγαλώνοντας αποφασίσει να φάει το παιδί ,αυτό είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο.κ γω δεν της έδιναν γαριδάκια κλπ μέχρι που ξεκινήσαμε τα πάρτυ.ε όσα χρόνια είχα εγώ τη διατροφή της υπό έλεγχο έτρωγε ότι θεωρούσα εγώ σωστό.

Άλλο τα γαριδάκι π δεν προσφέρουν τπτ και άλλο το κρέας π είναι βασική τροφη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

@tsilona @Mamacita Alina η φωνή της λογικής!!!! Σας ευχαριστώ κορίτσια μου και που πήρατε θέση και που κατανοήσατε τα όσα έγραψα.. Το εκτιμώ ιδιαίτερα γιατί δεν έχουμε καν τις ίδιες απόψεις κι όμως σέβεστε απόλυτα την επιλογή μου, όπως κι εγώ τη δική σας! Όσο για τον μπεμπούλη μου δε θα είναι vegan αλλά vegetarian σαν τη μαμά, μόνο αποχή από κρέας θα έχουμε.. Ειλικρινά σας ευχαριστώ!!! :x

Εγώ η ανυπόμονη ενώ έχω Πητ 20/10 τα έχω ετοιμάσει όλα ρούχα, βαλίτσα τα πάντα..Αύριο θα πάμε με τον άντρα μου να αγοράσουμε παρκοκρέβατο και τέλος! Τις τελευταίες μέρες μ'έχει πιάσει και με το σπίτι μια υστερία ξεκίνησα γενική αλλά επειδή δεν μπορώ να κάνω όλα τα δωμάτια μαζί κάνω κάθε μέρα και από λίγο.. Μου είπε μια φίλη σήμερα το σύνδρομο της φωλιάς είναι αυτό, λέω δεν ξέρω τι μου λες εγώ τα κάνω τώρα που είμαι όλη μέρα μόνη στο σπίτι και μπορώ γιατί σε λίγο καιρό θα είμαι αφοσιωμένη στον πριγκιπάκο μου...

Καλά έκανες αγάπη μου και τα ετοιμασες όλα! Στο γιο μ μόλις έκλεισα τον 7ο τα είχα όλα έτοιμα τώρα γέννα με όπου να ναι κ ακόμα δεν είναι όλα εντελώς έτοιμα χαχαχ. Ναι ναι το σύνδρομο της φωλιάς το παθαίνουν οι περισσότερες μέλλουσες μανουλες όταν κοντεύουν να γεννήσουν ❤️

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ρε παιδια μια που λεω τα εχω βαλει σε μια ταξη μια παλι χαμος γινεται! Πως ξεφυτρωνουν κι αλλα ρουχαλακια κ αλλα πλυντηρια ετσι! Μου φερνει κ η πεθερα μου ρουχα της κορης της για το μωρο, οχι αλλα της λεω φτανει! Επισης ειπαμε να φτιαξουμε την κουνια για το μωρο ελειπαν κατι βιδες, κ το δωματιο εχει γινει σαν βομβαρδισμενο τοπιο! Τωρα εβαλα κ δικα μας ρουχα για πλυσιμο γιατι εχουν μαζευτει 3 πλυντηρια, το σιδερο ποιος κανει μετα! Αα κ εχω ανοιξει τη βαλιτσα του μαιευτηριου μπας κ τη γεμισω σιγα σιγα! Ενας χαμος με λιγα λογια και βαριεεμαιιιι!συν ολες οι υπολοιπες δουλειες του σπιτιου!

Και εμενα ένας χαμός εδώ στο σπίτι κ δεν φτάνει που είναι το σπίτι ένα βομβαρδισμενο τοπίο αλλά υποφέρω κ από τη μέση μ κ δεν μπορώ να κάνω τπτ... Απλά κοιτάω... 

3 ώρες πρίν, minxri είπε:

Καλημέραααα κοριτσάρες!!!!!

Περιμένω πως και πως την Παρασκευή να δω αν πήραν τα μωράκια μ κανα γραμμάριο πάντως άλλες 2 βδομαδούλες άμα βγάλω ευχαριστημένη θα είμαι.....εχθές είχανε διαμάχη τα αδέρφια ξύλο πρέπει να παίζανε Αχαχα θα τρελαθωωωωώ πέρασε ο καιρός για όλες μας λίγο έμεινε

Πέρασε ο καιρός ζουζούνα μου και είμαστε τόσο κοντά στο να αντικρισουμε τα θαυματακια μας! ❤️ 

2 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Το έχουμε αναφέρει και στο παρελθόν απλά σήμερα μπήκα στο google να δω ιδέες.. θα πάρετε κεράσματα για τη γέννα??

Αγάπη μου θα πάρω γλυκάκια... Και ίσως κάτι πιο παιδικό με ζαχαρωτά για τα παιδακια

2 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Χθες είχαμε γιατρό! Όλα καλά! 1554 γραμμάρια έφτασε! Μας είπε ο γιατρός ότι έχει μακριά πόδια και γαλλική μυτούλα! Το μηριαίο βγαίνει μια εβδομάδα μεγαλύτερο! 30 και 4 σήμερα!

Το ζάχαρο δεν το συζητώ... 108 σήμερα. Να δείτε φταίει το πιτόγυρο χθες ή οι πατάτες τηγανιτές με το τζατζίκι....χμμμ δεν είμαι και σίγουρη. Αύριο θα φάω τη σφαλιάρα απο την ενδοκρινολόγο. Ο γυναικολόγος το μόνο που είπε ήταν "τώρα τι μου τα δείχνεις αυτά? Να σου πω μπράβο?". Αλλά δεν είπε κάτι για ινσουλίνη. Θα δούμε.

Το μπεμπακι μεγάλωσε εεεε :)

Just now, Jennak83 είπε:

Εν τω μεταξύ διαβαζα για την 36η εβδομαδα που κλεινω την Πεμπτη και ελεγε μπορει να γεννησετε απο στιγμη σε στιγμη! Δε θα το θελα αλλα τσακιστηκα κ εβαλα πραγματα στη βαλιτσα, τα βασικα! Μου λειπουν το σουτιεν, λιγα βρακια ακομα, τα ρουχα μου εξοδου κ τα καλλυντικα που αυτα τελευταια στιγμη θα μπουν κ ολο κατι ακομα που δε θυμαμαι!

Θελω να παω να φτιαξω κ νυχια ποδιων γιατι ειναι χαλια λογω καλοκαιριου κ δε ξερω ποτε να παω, να φρεσκαρω κ τη βαφη στο μαλλι! Χαχαχα 

Χαχαχ καλά έκανες κ έβαλες πράγματακια μέσα από εδώ κ πέρα ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει το μωράκι! Έχω κ εγώ να βάψω μαλλί, να φτιάξω νύχι κ φρύδι! Να δω πότε.... 

Just now, winspert είπε:

Βρε κορίτσια, επειδη πελαγωνω κ ευκολα... Εχω παρει σε μεγεθος τη μεσαια βαλιτσα κ μολις ξεκινησα να ετοιμαζω τα πράγματα... Εννοείται πως πανες μωρου, δικες μας, σερβιετες κ ολα τα ογκωδη, δεν τα βαζουμε μεσα ετσι;;; Φαντάζομαι σε σακουλες... Γιατι αν ειναι ετσι δε με φτανουν 3 βαλιτσες:cry:

Αγάπη μ τα πολύ πολύ ογκώδη όχι μην τα βάλεις μεσα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Και γιατί να μην επιλέξει το δικό σου παιδί να μη βάλει μέσα του τη χοληστερίνη που θες να του δώσεις ντε και καλά?! Αυτά είναι που λέμε τόση ώρα, η καθεμία θα κάνει αυτό που θεωρεί σωστό για το σπλάχνο της... Δε μου πέφτει λόγος στο τι θα δώσεις στο παιδάκι σου να φάει και να πιει γι' αυτό σε παρακαλώ μην κρίνεις τις δικές μου επιλογές! Α! Και λίγη ευγένεια δε βλάπτει...

Με πολύ ευγένεια το είπα.. Δεν δίνεις χοληστερίνη με το να δώσεις ένα κομμάτι κρέας αλλά πρωτεινη.. Εγώ αλλά λέω να έχει ποικιλία γεύσεων κ όταν καταλαβαίνει να κρίνει μόνο του τι θέλει να κάνει.. Εσύ θες σώνει κ ντε να το κάνεις vegan

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Με πολύ ευγένεια το είπα.. Δεν δίνεις χοληστερίνη με το να δώσεις ένα κομμάτι κρέας αλλά πρωτεινη.. Εγώ αλλά λέω να έχει ποικιλία γεύσεων κ όταν καταλαβαίνει να κρίνει μόνο του τι θέλει να κάνει.. Εσύ θες σώνει κ ντε να το κάνεις vegan

Εγώ το παιδί μου θα το κάνω vegetarian όχι vegan κι εσύ θα το κάνεις πτωματοφάγο... Εφόσον δεν καταλαβαίνεις και δε σέβεσαι λήγει εδώ η κουβέντα....


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Εγώ το παιδί μου θα το κάνω vegetarian όχι vegan κι εσύ θα το κάνεις πτωματοφάγο... Εφόσον δεν καταλαβαίνεις και δε σέβεσαι λήγει εδώ η κουβέντα....

Δεν πειραζει ας το κάνω πτωματοφαγο κ να παιρνει όλα τα απαραίτητα πάρα να τρώει όλη μέρα χορτα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...