Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Εχω κ αλλη απορια.... Τα μπιμπερό που θα παρω μαζι ποσο καιρο πριν μπορω να τα αποστειρωσω; Γιατι αν τα κανω απο τωρα κ γεννησω Οκτωβρη, θεωρουνται αποστειρωμενα; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κορίτσια μου κοντευουμε στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού ας μη βαραινουμε το κλίμα... Η κάθε μαμά κάνει ότι θεωρεί σωστό για το παιδί της.. Μπορεί να μη συμφωνούμε όλες με όλες αλλά ας σεβόμαστε η μία την άλλη.. Εγω θα δώσω κρέας στο παιδί μου αλλά δε θα κατηγορήσω κάποια μανούλα που δε θα δώσει όπως δε θέλω να με κατηγορήσει κ εκείνη με τη σειρά της αυτα από εμένα ❤️

Just now, winspert είπε:

Εχω κ αλλη απορια.... Τα μπιμπερό που θα παρω μαζι ποσο καιρο πριν μπορω να τα αποστειρωσω; Γιατι αν τα κανω απο τωρα κ γεννησω Οκτωβρη, θεωρουνται αποστειρωμενα; 

Ζουζούνα αποστείρωσε τα εκείνη την ώρα στο μαιευτήριο :)

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου κοντευουμε στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού ας μη βαραινουμε το κλίμα... Η κάθε μαμά κάνει ότι θεωρεί σωστό για το παιδί της.. Μπορεί να μη συμφωνούμε όλες με όλες αλλά ας σεβόμαστε η μία την άλλη.. Εγω θα δώσω κρέας στο παιδί μου αλλά δε θα κατηγορήσω κάποια μανούλα που δε θα δώσει όπως δε θέλω να με κατηγορήσει κ εκείνη με τη σειρά της αυτα από εμένα ❤️

Ζουζούνα αποστείρωσε τα εκείνη την ώρα στο μαιευτήριο :)

Αγάπη είμαστε μια ωραία παρεούλα εδώ και όπως βλέπεις συμφωνούμε όλες και σεβόμαστε η μία την άλλη! Τώρα η συγκεκριμένη κοπέλα δεν ξέρω ειλικρινά πως τη βλέπει και θέλει να επιβάλλει σε 'μένα αυτά που εκείνη θεωρεί σωστά... Εγώ απλά σταματάω να ασχολούμαι με το θέμα γιατί μου προκαλεί μόνο γέλιο συν ότι δε θέλω να πρήζουμε κι εσάς, είναι κρίμα... Αυτά! :)

  • Μου αρέσει 4

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εχω κ αλλη απορια.... Τα μπιμπερό που θα παρω μαζι ποσο καιρο πριν μπορω να τα αποστειρωσω; Γιατι αν τα κανω απο τωρα κ γεννησω Οκτωβρη, θεωρουνται αποστειρωμενα; 

Ξερω γενικα οτι η αποστειρωση κραταει 1 ημερα, οποτε νομιζω δεν εχει νοημα να αποστειρωσεις κατι απο πριν...μονο δοκιμαστικα αν δεν εχεις δοκιμασει τον αποστειρωτη σου και στο νοσοκομειο θα αποστειρωσεις ο,τι χρειαστεις τελικα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εχω κ αλλη απορια.... Τα μπιμπερό που θα παρω μαζι ποσο καιρο πριν μπορω να τα αποστειρωσω; Γιατι αν τα κανω απο τωρα κ γεννησω Οκτωβρη, θεωρουνται αποστειρωμενα; 

Ε οχι απο την στιγμη π θα εκτεθουν στον αερα χανεται κ η αποστειρωση καλυτερα να τα αποστειρωσεις μεσα στο μαιευτηριο....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Δεν πειραζει ας το κάνω πτωματοφαγο κ να παιρνει όλα τα απαραίτητα πάρα να τρώει όλη μέρα χορτα

Το ότι δεν είμαστε vegan ή vegeterian δε σημαίνει ότι οι συγκεκριμένοι άνθρωποι τρώνε μόνο χόρτα. Αυτό είναι έλλειψη ενημέρωσης και όχι βοήθημα.... Η γυναίκα έχει συγκεκριμένη αντίληψη δε μπορεί να δώσει κάτι που θεωρεί πτώμα να το φάει το παιδί της όπως εμείς δε θα μπορούσαμε να του δώσουμε γάτα ή σκύλο και ας λένε οι άνθρωποι που τα καταναλώνουν και αυτά ότι είναι υγιεινά. Με το ζόρι; Μιλάμε για αγέννητο ξανά λέω τι φάση; Όταν έρθει η ώρα να μπει στις στερεές έχει παιδίατρο να απευθυνθεί για το πώς θα ταισει το παιδί της. Η κάθε μία μας. Ότι διατροφή και να ακολουθήσει... Ας μη βαραίνουμε άλλο το κλίμα μάλιστα με το να κρίνουμε μία μαμά για τη διατροφή που θα ακολουθήσει σχεδόν σε παραπάνω από μισό χρόνο από τώρα!!!!!! Μετράμε μέρες να τα κρατήσουμε αγκαλιά γερά και υγιή η αντιπαράθεση για το τι θα τρώνε όταν τρώνε είναι το τελευταίο που μας νοιάζει αυτή τη στιγμή. Και όχι δεν είμαι ούτε vegeterian ούτε vegan... 

  • Μου αρέσει 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το ότι δεν είμαστε vegan ή vegeterian δε σημαίνει ότι οι συγκεκριμένοι άνθρωποι τρώνε μόνο χόρτα. Αυτό είναι έλλειψη ενημέρωσης και όχι βοήθημα.... Η γυναίκα έχει συγκεκριμένη αντίληψη δε μπορεί να δώσει κάτι που θεωρεί πτώμα να το φάει το παιδί της όπως εμείς δε θα μπορούσαμε να του δώσουμε γάτα ή σκύλο και ας λένε οι άνθρωποι που τα καταναλώνουν και αυτά ότι είναι υγιεινά. Με το ζόρι; Μιλάμε για αγέννητο ξανά λέω τι φάση; Όταν έρθει η ώρα να μπει στις στερεές έχει παιδίατρο να απευθυνθεί για το πώς θα ταισει το παιδί της. Η κάθε μία μας. Ότι διατροφή και να ακολουθήσει... Ας μη βαραίνουμε άλλο το κλίμα μάλιστα με το να κρίνουμε μία μαμά για τη διατροφή που θα ακολουθήσει σχεδόν σε παραπάνω από μισό χρόνο από τώρα!!!!!! Μετράμε μέρες να τα κρατήσουμε αγκαλιά γερά και υγιή η αντιπαράθεση για το τι θα τρώνε όταν τρώνε είναι το τελευταίο που μας νοιάζει αυτή τη στιγμή. Και όχι δεν είμαι ούτε vegeterian ούτε vegan... 

Κάθε μα κάθε φορά σου βγάζω το καπέλο όμως... Σε κάθε κατεβατό σου... Όχι μόνο γι'αυτό το θέμα, γενικά για τις απόψεις σου και το πόσο σωστά τοποθετείσαι! Απλά respect.....

  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά μεταξύ μας,αν ήμασταν σχεδιασμενοι να τρώμε κρέας τα δόντια μας θα τανε τελείως αλλιώς...

ας κάνει η καθεμία ο,τι θεωρεί σωστό,με τα παιδιά με τον εαυτό με την τον άντρα της...κάτι παρόμοιο με τα γλυκά,αλλες τα θεωρούν σωστό για να μη στερείται το παιδί.εγω μέχρι να πάει στο  πρωτο πάρτυ ξαναλέω,έδινα μόνο μέλι, χαρούπι,ταχίνι κλπ.μετα φασκελοκουκουλωστα.

Εγώ προσωπικά αν μπορούσα δε θα τρωγα αλλά ειμαι λιχουδω...ίσως στο μέλλον μου τη σβουριξει κ μένα.

Ααααλλλεεελουια,ας ευλογήσω λίγο να χαλαρώσει το κλίμα.

Μπιμπερο ζητάνε καλέ για μαζί; Στο Ιπποκράτειο που χα γεννήσει είχαν εκεί δικά τους...(πρέπει να το χουμε ξανακουβεντιασει;;)

 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κάθε μα κάθε φορά σου βγάζω το καπέλο όμως... Σε κάθε κατεβατό σου... Όχι μόνο γι'αυτό το θέμα, γενικά για τις απόψεις σου και το πόσο σωστά τοποθετείσαι! Απλά respect.....

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Ειλικρινά δε θέλω να με πάρει στραβά η άλλη κοπέλα γιατί δεν απευθύνεται σε εμένα και μπαίνω σφήνα αλλά μου φαίνεται παράλογο να συζητάμε για τη διατροφή (οποία και αν είναι αυτή) ενός αγέννητου βρέφους από τώρα!!! Και μάλιστα σε τέτοιο τόνο.... Άλλο να πούμε μια άποψη (και ας μη μας ζητήθηκε άλλωστε δημοκρατία έχουμε) με όμορφο γλυκό τρόπο και όλη τη καλή διάθεση και άλλο να ερχόμαστε σε διαπληκτισμο ... 

Just now, tsilona είπε:

Καλά μεταξύ μας,αν ήμασταν σχεδιασμενοι να τρώμε κρέας τα δόντια μας θα τανε τελείως αλλιώς...

ας κάνει η καθεμία ο,τι θεωρεί σωστό,με τα παιδιά με τον εαυτό με την τον άντρα της...κάτι παρόμοιο με τα γλυκά,αλλες τα θεωρούν σωστό για να μη στερείται το παιδί.εγω μέχρι να πάει στο  πρωτο πάρτυ ξαναλέω,έδινα μόνο μέλι, χαρούπι,ταχίνι κλπ.μετα φασκελοκουκουλωστα.

Εγώ προσωπικά αν μπορούσα δε θα τρωγα αλλά ειμαι λιχουδω...ίσως στο μέλλον μου τη σβουριξει κ μένα.

Ααααλλλεεελουια,ας ευλογήσω λίγο να χαλαρώσει το κλίμα.

Μπιμπερο ζητάνε καλέ για μαζί; Στο Ιπποκράτειο που χα γεννήσει είχαν εκεί δικά τους...(πρέπει να το χουμε ξανακουβεντιασει;;)

 

Δε θες να ξέρεις πως γίνονται τα δόντια μου όταν λες για μαζεμένες λιχουδιές.... Λιοντάρι έχεις δει; Ε; Χειροτεραααααα χαχαχαχαχα

Μπιμπερο καλό θα είναι να έχεις μη τυχόν και δεν έχουν αυτοι αλλιώς αγοράζει ο/η σύνοδος απο εκεί... Εγώ θα πάρω γιατί όπως είπε και η winspert μέχρι και βραστηρα ζητάνε...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες πρώτα ο Θεός και η Παναγια τελειώνει το ταξίδι για όλες μας ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που ηταβε δίπλα μου ακόμα και αυτές που διαφώνησαν αποφάσισα να γράψω αυτό το κείμενο για να καταλάβουμε κάποια πράγματα ολες μας εδώ δεν είμαστε δικαστες Θεοί οι κριτές δεν γίνεται να καθόμαστε να κοσκιναμε κάτι αν δεν συμφωνουμε με κάτι ας το αφήσουμε στην άκρη δεν είμαστε όλοι ίδιοι εγώ δεν θα κάτσω να πω σε καμια πως να μεγαλώσει το παιδι της δικο της είναι θα το μεγαλώσει οπως της γουσταρει μπορεί να μην είναι σωστά για μένα και το οτι δεν θα Συμφωνώ με την δικιά της οπτική δεν σημαινει οτι δεν ειμαι λογική ας λείπουν τα χαϊδευτικά που οπως πτωματοφάγο σας παρακαλώ αυτες δεν είναι κουβέντες για να λέγονται εδώ μέσα δεν υποστήριζω καμια διότι δεν ξέρω καμια εδώ μεσα δεν ξετω η καθεμία τι ρολο βαραει και επίσης δεν θέλω να μάθω αλλά Εχω κουραστεί τόσο καιρό να υπάρχουν προστιβες επειδή απλα λέμε μια γνώμη το οτι μια γυναίκα πόνεσε η ουρλιαξε απο πόνους της γεννας δεν σημαίνει οτι θα το πάθει και καθεμία εδώ μέσα εγώ προσωπικα με όσα διάβασα δεν τρομαξα καμια δεν με τρόμαξε απλα Κουράστηκα μην αρχίσει καμια την επιθεση διότι ολο αυτό που γράφω είναι μεσα απο την καρδιά κου δεν θέλω να διαβάζω τέτοια πράγματα δεν γίνεται να συμφωνούμε ολες με όλα εγώ Εχω επιλέξει να μην κάνω επισκληριδιο ακόμα και αν δεν άντεχε τους πόνους και αυτό είναι για πολύ προσωπικούς μου λόγους που δεν θα ανάλυσω μου έχουν συμβεί πολλά αλλά θα κάτσω να τα πω τώρα δεν γίνεται να καθόμαστε εδώ μέσα πριν μπούμε να γράψουμε κάτι να σκεφτόμαστε και πως θα το πούμε ε Οχι συγνώμη σας θέλω ολες να είστε καλά μέχρι τελευταια στιγμη ας μην χαλασουμε το θέμα ακόμα και αν δεν γράφω δεν θέλω να βλεπω   οτι δεν υπάρχει αλληλεγγύη και κατανόηση ο Θεός καη Παναγια να σας βοηθήσουν να πανε όλα καλά με τα μωρά σας 

  • Μου αρέσει 6

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Nikoleta... Ρέα γέννας κι εσύ, σωστά;; Θα ευχαριστηθείς φαγηταρες! 5 γεύματα φέρνουν!

Ναι στο ΡΕΑ. Πήρα μία γεύση πέρυσι που νοσηλεύτηκα για 3 βραδιές λόγω εξωμήτριας κύησης και όντως είχε καλό φαγητό. Και ποικιλία (σαλάτα, σουπίτσα, τυρόπιτες κ.α.) Το μόνο που δε μου άρεσε ήταν τα φρούτα επειδή παραήταν άγουρα. Δεν ξέρω για τοκετό αν έχουν άλλο φαγητό. Πάντως αν θες μπορείς να παραγγείλεις φαγητό και από το εστιατόριο στο ισόγειο και να στο ανεβάσουν πάνω μου είπαν, αλλά το πληρώνεις εννοείται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συμφωνώ στο θέμα διατροφής ας κάνει η κάθε μαμα ότι πιστεύει καλύτερο για το παιδί της , ΑΛΛΑ εις γνώση του γιατρού της.  Και η Γιώτα γράφει ότι ο γιατρός είναι ενήμερος.

Εγώ ένα πράγμα δεν μπορώ... ήμουν κάποτε σε μια κωλοομαδα στο fb , περί διατροφής... Εκεί που προτείνουν λουκάνικα τηγανιτά για πρωινό  και μαγείρεμα φαγητού στον φούρνο μικροκυμάτων... Και η διαχείριση είναι μια τυπισσα που δεν ξέρει να συμπεριφερθεί.

Έχω πετύχει συζητήσεις , που μια μαμα είναι πχ στο πάρκο και δίνει στο παιδί της ετοιματζιδικο και πάει η άλλη και της κάνει παρατήρηση. ΠΑΡΑΤΉΡΗΣΗ!!!!!! το κάνει ποστ όλο καμάρι στην ομάδα και την επικροτούν άλλες 20 ηλίθιες. Ε όχι!!!!! Δεν έχει καμία το δικαίωμα να μου πει τι θα κάνω με τι παιδί μου...

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Σε λιγες μερες πρώτα ο Θεός και η Παναγια τελειώνει το ταξίδι για όλες μας ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που ηταβε δίπλα μου ακόμα και αυτές που διαφώνησαν αποφάσισα να γράψω αυτό το κείμενο για να καταλάβουμε κάποια πράγματα ολες μας εδώ δεν είμαστε δικαστες Θεοί οι κριτές δεν γίνεται να καθόμαστε να κοσκιναμε κάτι αν δεν συμφωνουμε με κάτι ας το αφήσουμε στην άκρη δεν είμαστε όλοι ίδιοι εγώ δεν θα κάτσω να πω σε καμια πως να μεγαλώσει το παιδι της δικο της είναι θα το μεγαλώσει οπως της γουσταρει μπορεί να μην είναι σωστά για μένα και το οτι δεν θα Συμφωνώ με την δικιά της οπτική δεν σημαινει οτι δεν ειμαι λογική ας λείπουν τα χαϊδευτικά που οπως πτωματοφάγο σας παρακαλώ αυτες δεν είναι κουβέντες για να λέγονται εδώ μέσα δεν υποστήριζω καμια διότι δεν ξέρω καμια εδώ μεσα δεν ξετω η καθεμία τι ρολο βαραει και επίσης δεν θέλω να μάθω αλλά Εχω κουραστεί τόσο καιρό να υπάρχουν προστιβες επειδή απλα λέμε μια γνώμη το οτι μια γυναίκα πόνεσε η ουρλιαξε απο πόνους της γεννας δεν σημαίνει οτι θα το πάθει και καθεμία εδώ μέσα εγώ προσωπικα με όσα διάβασα δεν τρομαξα καμια δεν με τρόμαξε απλα Κουράστηκα μην αρχίσει καμια την επιθεση διότι ολο αυτό που γράφω είναι μεσα απο την καρδιά κου δεν θέλω να διαβάζω τέτοια πράγματα δεν γίνεται να συμφωνούμε ολες με όλα εγώ Εχω επιλέξει να μην κάνω επισκληριδιο ακόμα και αν δεν άντεχε τους πόνους και αυτό είναι για πολύ προσωπικούς μου λόγους που δεν θα ανάλυσω μου έχουν συμβεί πολλά αλλά θα κάτσω να τα πω τώρα δεν γίνεται να καθόμαστε εδώ μέσα πριν μπούμε να γράψουμε κάτι να σκεφτόμαστε και πως θα το πούμε ε Οχι συγνώμη σας θέλω ολες να είστε καλά μέχρι τελευταια στιγμη ας μην χαλασουμε το θέμα ακόμα και αν δεν γράφω δεν θέλω να βλεπω   οτι δεν υπάρχει αλληλεγγύη και κατανόηση ο Θεός καη Παναγια να σας βοηθήσουν να πανε όλα καλά με τα μωρά σας 

Μόνο σε ένα πράγμα πρέπει να επεμβαίνει ο άνθρωπος. . . ΜΟΝΟ σε κακοποίηση παιδιού.(με ότι αυτό μπορεί να οριστεί ως κακοποίηση) Τώρα το τι του δίνει να τρώει, πως επιλέγει να το ταισει, πως το κοιμίζει πως παίζει μαζί του, αν το αφήνει να βλέπει τηλεόραση στα 2 ή στα 5 ή ποτέ κλτ Είναι στο δικαίωμα της κάθε μαμάς..

Αλλά δεν είναι δικαίωμα της να το χτυπάει, να το βρίζει ,  να το εκθέτει . Ακόμα και να το αφήνει να κλαίει με τις ώρες... Εγώ δυστυχώς έχω μια στην απέναντι πολυκατοικία που αφήνει συχνά το μωρό της να κλαίει υστερικά για 2 ώρες και μπαίνει που και που στο δωμάτιο του και το βρίζει. Εκεί δεν άντεξα μια μέρα βγήκα κι εγώ στο μπαλκόνι και της φώναζα. Κι αν γινόταν και πιο συχνά θα φώναζα και την πρόνοια. Αλλά δεν θα έκανα ποτέ επίπληξη σε άλλη μαμά  που βλέπω να τρώει γαριδακι το 2χρονο.

Τέλος πάντων... όντως όμως κορίτσια ας μη χαλιομαστε. Έχουμε γεννητούρια καλέ!

Υγ ο μπεμπουλης μου, είναι με υψηλό πυρετό... Και πριν λίγη ώρα έκανε και εμετούς με γέμισε από πάνω ως κάτω.. τρόμαξε ο καημένος. Τώρα κοιμάται δίπλα μου ... 

Υγ 2 Γιώτα έχεις κανένα νεώτερο; Πότε γεννάς;

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μόνο σε ένα πράγμα πρέπει να επεμβαίνει ο άνθρωπος. . . ΜΟΝΟ σε κακοποίηση παιδιού.(με ότι αυτό μπορεί να οριστεί ως κακοποίηση) Τώρα το τι του δίνει να τρώει, πως επιλέγει να το ταισει, πως το κοιμίζει πως παίζει μαζί του, αν το αφήνει να βλέπει τηλεόραση στα 2 ή στα 5 ή ποτέ κλτ Είναι στο δικαίωμα της κάθε μαμάς..

Αλλά δεν είναι δικαίωμα της να το χτυπάει, να το βρίζει ,  να το εκθέτει . Ακόμα και να το αφήνει να κλαίει με τις ώρες... Εγώ δυστυχώς έχω μια στην απέναντι πολυκατοικία που αφήνει συχνά το μωρό της να κλαίει υστερικά για 2 ώρες και μπαίνει που και που στο δωμάτιο του και το βρίζει. Εκεί δεν άντεξα μια μέρα βγήκα κι εγώ στο μπαλκόνι και της φώναζα. Κι αν γινόταν και πιο συχνά θα φώναζα και την πρόνοια. Αλλά δεν θα έκανα ποτέ επίπληξη σε άλλη μαμά  που βλέπω να τρώει γαριδακι το 2χρονο.

Τέλος πάντων... όντως όμως κορίτσια ας μη χαλιομαστε. Έχουμε γεννητούρια καλέ!

Υγ ο μπεμπουλης μου, είναι με υψηλό πυρετό... Και πριν λίγη ώρα έκανε και εμετούς με γέμισε από πάνω ως κάτω.. τρόμαξε ο καημένος. Τώρα κοιμάται δίπλα μου ... 

Υγ 2 Γιώτα έχεις κανένα νεώτερο; Πότε γεννάς;

Περαστικααα σας αγάπη. Άκουσα για γαστρεντερίτιδα αυτές τις μέρες... Ελπίζω να περάσει αύριο κιόλας.

Για τα υπόλοιπα έχεις απίστευτο δίκιο....

Όσο για την αποστείρωση κορίτσιαααα χιλια ευχαριστώ ήμουν έτοιμη να αποστειρωσω και μετά να κλείσω βαλίτσα αλλά είχα αμφιβολία.... Γλίτωσα από αυτό τουλάχιστον


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μόνο σε ένα πράγμα πρέπει να επεμβαίνει ο άνθρωπος. . . ΜΟΝΟ σε κακοποίηση παιδιού.(με ότι αυτό μπορεί να οριστεί ως κακοποίηση) Τώρα το τι του δίνει να τρώει, πως επιλέγει να το ταισει, πως το κοιμίζει πως παίζει μαζί του, αν το αφήνει να βλέπει τηλεόραση στα 2 ή στα 5 ή ποτέ κλτ Είναι στο δικαίωμα της κάθε μαμάς..

Αλλά δεν είναι δικαίωμα της να το χτυπάει, να το βρίζει ,  να το εκθέτει . Ακόμα και να το αφήνει να κλαίει με τις ώρες... Εγώ δυστυχώς έχω μια στην απέναντι πολυκατοικία που αφήνει συχνά το μωρό της να κλαίει υστερικά για 2 ώρες και μπαίνει που και που στο δωμάτιο του και το βρίζει. Εκεί δεν άντεξα μια μέρα βγήκα κι εγώ στο μπαλκόνι και της φώναζα. Κι αν γινόταν και πιο συχνά θα φώναζα και την πρόνοια. Αλλά δεν θα έκανα ποτέ επίπληξη σε άλλη μαμά  που βλέπω να τρώει γαριδακι το 2χρονο.

Τέλος πάντων... όντως όμως κορίτσια ας μη χαλιομαστε. Έχουμε γεννητούρια καλέ!

Υγ ο μπεμπουλης μου, είναι με υψηλό πυρετό... Και πριν λίγη ώρα έκανε και εμετούς με γέμισε από πάνω ως κάτω.. τρόμαξε ο καημένος. Τώρα κοιμάται δίπλα μου ... 

Υγ 2 Γιώτα έχεις κανένα νεώτερο; Πότε γεννάς;

Περαστικά σας γρηγορα κοριτσακι μου... Καρδουλα μου... Ευχομαι το πρωι να ειναι καλυτερα... 

Just now, Mamacita Alina είπε:

 

Όσο για την αποστείρωση κορίτσιαααα χιλια ευχαριστώ ήμουν έτοιμη να αποστειρωσω και μετά να κλείσω βαλίτσα αλλά είχα αμφιβολία.... Γλίτωσα από αυτό τουλάχιστον

Μα κ εγω ημουν ετοιμη για αποστειρωση... Οποτε παλι καλα... Κ εγω ευχαριστώ ολα τα κοριτσια που με ενημερωσαν... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...