Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εεε μη χαλαρώσεις να έρθει ο σύζυγος ο ερμος κι αυτός.... Να ξεαγαπησει ο άλλος εν τω μεταξύ τώρα βρήκε; Ημαρτον Θεέ μου μετά τη γέννα πες του.

Νήπιο ε; Εκεί δε ξέρω φίλη...

Μονο τότε θα χαλαρώσω την κόβω τη δουλειά...

Γ πριν που πες..μπορεί να είμαι χαλαρός σαν άνθρωπος αλλα κάπου κλαταρω


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Μονο τότε θα χαλαρώσω την κόβω τη δουλειά...

Γ πριν που πες..μπορεί να είμαι χαλαρός σαν άνθρωπος αλλα κάπου κλαταρω

Και λογικό ρε φίλη.... Εγώ μόνο και μόνο μόνη μου θα είχα κλαταρει και εσύ με ένα παιδί έγκυος χωρίς τον σύζυγό... Ξέρεις πόσο αξιέπαινη είσαι; Στο έχουν πει; Εγώ πάντως σε θαυμάζω με τα χίλια... Αλλά δε θέλω να σε νιώθω και τόσο στρεσαρισμενη όσο λογικό και αν είναι.... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Αγχώθηκα για το να ρθει ο άντρας μου...με τη δουλειά,περιμένω να με καλέσουν από μέρα σε μέρα κ έχω ταξίδι 1 ώρας να παρουσιάστω.ποτε θα με καλέσουν;;θα ξεκινήσει η μικρή σχολείο Τετάρτη,αν με καλεσουν κ πρέπει να παρουσιαστω Πέμπτη (το πιο πιθανό) θα προλαβω να γυρίσω 1 το μεσημέρι να την παραλάβω;πως θα οδηγήσω πάλι 1 ώρα πάνε κ άλλη μια έλα; Η μάνα μου δουλεύει και η πεθερά σ άλλη πόλη.

Πότε θα καθαρίσω το σπίτι να το χω έτοιμο;είμαστε μονίμως σαν να μας βομβαρδισαν.δεν έχω κουράγιο για τπτ και τη μικρή κυριολεκτικά πίσω απτον κωλο μου...δεν έχω στήσει καν την κούνια γτ 4 μέρες έκανα μια κωλοσυρταριερα κ δεν επιχειρώ ξανα.ας την κάνει ο άντρας μου όταν έρθει...

Εγώ έχω αλλάξει σερβιετα κ θα την αφήσω τη νύχτα.σορρυ για την περιγραφή,τσισα ήταν κατά πάσα πιθανότητα.

Κ επειδή είμαι έτσι στην τσίτα μονίμως ,φοβάμαι ότι μπλοκάρω τον οργανισμό μου και δε θα τα καταφέρω τελικά κ δε θα το γλυτώσω το μαχαίρι.

Δηλαδη κατουρηθηκες απο τον φοβο σου...χαχα...ελα, το σπιτι κι εμενα στην ιδια φαση βρισκεται. Ολη τη μερα συμμαζευω και ο μικρος τα κανει λιμπα πιο γρηγορα απ οτι εγω τακτοποιω...λοιπον ξεκουρασου...σε λιγες μερες ερχεται ο αντρας σου!!! 


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Jennak83 καλά κάνεις και πας νοσοκομείο. Όλα να πάνε καλά εύχομαι! Στείλε μας να μας πεις τι έγινε.

@Giotitsa όλα καλά και σε σένα να πάνε! Σκέψου ότι μπήκες στον μήνα σου. Και Τώρα να στο πάρουν μια χαρά θα είναι το μωράκι σου :) Περιμένουμε κι εσύ να μας πεις ότι είναι όλα καλά στο nst!

@tsilona λογικά ούρα θα ήταν. Ξέρεις πόσες φορές πάω να σκουπιστώ και ξαφνικά μου φεύγουν κι άλλα και  λερώνω μέχρι και το χέρι μου εκείνη την ώρα. Συγνώμη για την λεπτομέρεια, αλλά έτσι είναι. Λογικό να έχεις άγχος αφού είσαι μόνη σου με ένα παιδί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια,προσπαθω.

Μέσα απ' όλα αυτά τόσο καιρό μόνη βγαίνει κ ένα καλό.μαθαινει η μικρή πως στεκόμαστε στα πόδια μας οι γυναίκες κ δεν κρεμομαστε από κανενος @@@@@@@@.

Πολλές φορές της είπα να είναι ανεξάρτητη σαν τη μαμά κ δεν καταλαβαινε τι εννοούσα.με τον καιρό θα το καταλάβει θεωρω

  • Μου αρέσει 5

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Αγχώθηκα για το να ρθει ο άντρας μου...με τη δουλειά,περιμένω να με καλέσουν από μέρα σε μέρα κ έχω ταξίδι 1 ώρας να παρουσιάστω.ποτε θα με καλέσουν;;θα ξεκινήσει η μικρή σχολείο Τετάρτη,αν με καλεσουν κ πρέπει να παρουσιαστω Πέμπτη (το πιο πιθανό) θα προλαβω να γυρίσω 1 το μεσημέρι να την παραλάβω;πως θα οδηγήσω πάλι 1 ώρα πάνε κ άλλη μια έλα; Η μάνα μου δουλεύει και η πεθερά σ άλλη πόλη.

Πότε θα καθαρίσω το σπίτι να το χω έτοιμο;είμαστε μονίμως σαν να μας βομβαρδισαν.δεν έχω κουράγιο για τπτ και τη μικρή κυριολεκτικά πίσω απτον κωλο μου...δεν έχω στήσει καν την κούνια γτ 4 μέρες έκανα μια κωλοσυρταριερα κ δεν επιχειρώ ξανα.ας την κάνει ο άντρας μου όταν έρθει...

Εγώ έχω αλλάξει σερβιετα κ θα την αφήσω τη νύχτα.σορρυ για την περιγραφή,τσισα ήταν κατά πάσα πιθανότητα.

Κ επειδή είμαι έτσι στην τσίτα μονίμως ,φοβάμαι ότι μπλοκάρω τον οργανισμό μου και δε θα τα καταφέρω τελικά κ δε θα το γλυτώσω το μαχαίρι.

Αγάπη μου να παρουσιαστεί στη δουλειά σου στην κατάσταση που είσαι; γιατί; έχεις δίκιο πάντως να αγχώνεσαι για όλα αυτά είσαι μόνη σου οπότε είναι απόλυτα φυσιολογικό! Η βαλίτσα είναι εντελώς έτοιμη; η βαλίτσα να είναι έτοιμη και όσο για το σπίτι μην σκας! Μήπως να έφερνες γυναίκα να σε βοηθήσει;;; 

Κορίτσια εγώ έφερα γυναίκα σήμερα μ κάνε το μισό σπίτι κ το άλλο μισό αύριο γτ δεν είχε πολύ χρόνο στη διάθεσή της.. 

Η τζενουλα μας δεν μπήκε να μας γράψει λέτε να γεννάει το κορίτσι μας;;; ❤️

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησα! Φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο γιατι ειχα κανει ενεση ινοχεπ το βραδυ κ επρεπε να περασει 10ωρο! Ο μπεμπης ολα καλα 2540 γρ. μικρουτσικος! Δε το περιμενα τοσο νωρις, ειχα συσπασεις τελικα πετρωματα χωρις πονο κ γω νομιζα οτι ειναι ο μπεμπης. Πιστευα οτι θα γενουσα ως 20- 25 Σεπτεβρη οχι τοσο νωρις, 36+4 βαση υπερηχου. Μου φαινεται σαν ψεμα! 10 καναμε εισαγωγη κ 4 παρα γεννησα. Δε θα σας πω λεπτομερειες για τη γεννα καλυτερα! Ουτε τη βαλιτσα μου δεν πηρα μαζι! Δοξα τω Θεω το μωρακι μου ειναι μια χαρα, ακομα δε το πιστευω!

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια γεννησα! Φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο γιατι ειχα κανει ενεση ινοχεπ το βραδυ κ επρεπε να περασει 10ωρο! Ο μπεμπης ολα καλα 2540 γρ. μικρουτσικος! Δε το περιμενα τοσο νωρις, ειχα συσπασεις τελικα πετρωματα χωρις πονο κ γω νομιζα οτι ειναι ο μπεμπης. Πιστευα οτι θα γενουσα ως 20- 25 Σεπτεβρη οχι τοσο νωρις, 36+4 βαση υπερηχου. Μου φαινεται σαν ψεμα! 10 καναμε εισαγωγη κ 4 παρα γεννησα. Δε θα σας πω λεπτομερειες για τη γεννα καλυτερα! Ουτε τη βαλιτσα μου δεν πηρα μαζι! Δοξα τω Θεω το μωρακι μου ειναι μια χαρα, ακομα δε το πιστευω!

Ααααα θα τρελαθώ!!!!Δεν το πιστεύω μπράβο αγάπη μου σημασία έχει ότι όλα πήγανε καλά και αφού το μπεμπάκι σου είναι πάνω από 2500 kg μην φοβάσαι τπτ απόλαυσε τις στιγμές σου με το μωράκι σου και ξεκουράσου.....!!!!!Τελικά αυτή είναι η ομάδα της ανατροπής άλλες περιμένουμε άλλες γεννάνε αχαχαχαχα τουλάχιστον να πηγαίνουν όλα τέλεια για όλες κορίτσια μου αυτό που έχει σημασία είναι να είναι γερά τα μωράκια μας όλα τα υπόλοιπα περνάνε!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ααααα θα τρελαθώ!!!!Δεν το πιστεύω μπράβο αγάπη μου σημασία έχει ότι όλα πήγανε καλά και αφού το μπεμπάκι σου είναι πάνω από 2500 kg μην φοβάσαι τπτ απόλαυσε τις στιγμές σου με το μωράκι σου και ξεκουράσου.....!!!!!Τελικά αυτή είναι η ομάδα της ανατροπής άλλες περιμένουμε άλλες γεννάνε αχαχαχαχα τουλάχιστον να πηγαίνουν όλα τέλεια για όλες κορίτσια μου αυτό που έχει σημασία είναι να είναι γερά τα μωράκια μας όλα τα υπόλοιπα περνάνε!!!!!

Οπως το ειπες, ανατροπη! Ειχα κλεισει για νυχια μεθαυριο, θα εβαφα κ μαλλι, ουτε να λουστω δε προλαβα ο μπεμπακος ειχε αλλα σχεδια! Να ειναι γερα ολα μονο αυτο!!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Οπως το ειπες, ανατροπη! Ειχα κλεισει για νυχια μεθαυριο, θα εβαφα κ μαλλι, ουτε να λουστω δε προλαβα ο μπεμπακος ειχε αλλα σχεδια! Να ειναι γερα ολα μονο αυτο!!!

Αγάπη μουυυυυυ!!!! Τι ευχάριστα νέα!!! Να σας ζήσει ο μπεμπουλης! Γερός & καλοτυχος να είναι πάντα! Απόλαυσε αυτές τις μοναδικές στιγμές! Και όταν έχεις χρόνο πες μας τα πάντα!!! Χαχαχαχα Τα φιλιά και την αγάπη μας στη νέα μανούλα και τον βιαστικό γιοκα❤❤❤


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ είπε:

Αγάπη μουυυυυυ!!!! Τι ευχάριστα νέα!!! Να σας ζήσει ο μπεμπουλης! Γερός & καλοτυχος να είναι πάντα! Απόλαυσε αυτές τις μοναδικές στιγμές! Και όταν έχεις χρόνο πες μας τα πάντα!!! Χαχαχαχα Τα φιλιά και την αγάπη μας στη νέα μανούλα και τον βιαστικό γιοκα❤❤❤

Σε ευχαριστω πολυ πολυ αγαπη μου!! Με το καλο σε ολες σας!

Ειχα μολις γυρισει απο τον γιατρο μου, 8.30 εκανα την ενεση, ξαπλωσα κ ενιωσα εντονες ασυνηθιστες σουβλιες χαμηλα, σηκωνομαι να παω να πλυνω κατι πιατα κλατς υγρα εντονα νερα, παω τουαλετα καθομαι στη λεκανη κ αλλα μαζι με ροζ ανοιχτο! Εσπασαν τα νερα, φυγαμε στις 9 για νοσοκομειο. Οταν μου ειπαν οτι δε γινεται να κανω επισκληριδιο μου ηρθε να βαλω τα κλαμματα, σταδιακα οι πονοι ανεβαιναν τοσο που δεν αντεχονταν..οποιες συνειδητα επιλεξουν χωρις επισκληριδιο τις παραδεχομαι, εμενα με ακουσε ολο το νοσοκομειο! Φοβεροι οι πονοι...τι να σας λεω. Δε θελω να λεω κ πολλα για να μη τρομαξω κ τις κοπελες που δε θελουν να κανουν, εγω ετσι το βιωσα παντως. Μετα βεβαια ολα τα ξεχνας, τωρα περιμενω τον μπεμπουλη να θηλασουμε, θηλασαμε κ πριν λιγο τα καταφερε αναστεναζε το πουλακι μου, ταλαιπωρηθηκε το κουτσικακι μου!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια γεννησα! Φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο γιατι ειχα κανει ενεση ινοχεπ το βραδυ κ επρεπε να περασει 10ωρο! Ο μπεμπης ολα καλα 2540 γρ. μικρουτσικος! Δε το περιμενα τοσο νωρις, ειχα συσπασεις τελικα πετρωματα χωρις πονο κ γω νομιζα οτι ειναι ο μπεμπης. Πιστευα οτι θα γενουσα ως 20- 25 Σεπτεβρη οχι τοσο νωρις, 36+4 βαση υπερηχου. Μου φαινεται σαν ψεμα! 10 καναμε εισαγωγη κ 4 παρα γεννησα. Δε θα σας πω λεπτομερειες για τη γεννα καλυτερα! Ουτε τη βαλιτσα μου δεν πηρα μαζι! Δοξα τω Θεω το μωρακι μου ειναι μια χαρα, ακομα δε το πιστευω!

Ρε θηρίο δεν σε φοβάμαι εσένα μπράβο αγάπη μου να σου ζησει ο γιοκας σου γέρος και δυνατός να είναι πάντα να είσαι ευτυχισμενη μια ζωη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια γεννησα! Φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο γιατι ειχα κανει ενεση ινοχεπ το βραδυ κ επρεπε να περασει 10ωρο! Ο μπεμπης ολα καλα 2540 γρ. μικρουτσικος! Δε το περιμενα τοσο νωρις, ειχα συσπασεις τελικα πετρωματα χωρις πονο κ γω νομιζα οτι ειναι ο μπεμπης. Πιστευα οτι θα γενουσα ως 20- 25 Σεπτεβρη οχι τοσο νωρις, 36+4 βαση υπερηχου. Μου φαινεται σαν ψεμα! 10 καναμε εισαγωγη κ 4 παρα γεννησα. Δε θα σας πω λεπτομερειες για τη γεννα καλυτερα! Ουτε τη βαλιτσα μου δεν πηρα μαζι! Δοξα τω Θεω το μωρακι μου ειναι μια χαρα, ακομα δε το πιστευω!

Απο εχθες σε διαβαζω και περιμενα!!! Να σου ζησει ο γιος γερο κ καλοτυχος! Καλους θηλασμους και γρηγορη ανναρωση στην μανουλα!:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια γεννησα! Φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο γιατι ειχα κανει ενεση ινοχεπ το βραδυ κ επρεπε να περασει 10ωρο! Ο μπεμπης ολα καλα 2540 γρ. μικρουτσικος! Δε το περιμενα τοσο νωρις, ειχα συσπασεις τελικα πετρωματα χωρις πονο κ γω νομιζα οτι ειναι ο μπεμπης. Πιστευα οτι θα γενουσα ως 20- 25 Σεπτεβρη οχι τοσο νωρις, 36+4 βαση υπερηχου. Μου φαινεται σαν ψεμα! 10 καναμε εισαγωγη κ 4 παρα γεννησα. Δε θα σας πω λεπτομερειες για τη γεννα καλυτερα! Ουτε τη βαλιτσα μου δεν πηρα μαζι! Δοξα τω Θεω το μωρακι μου ειναι μια χαρα, ακομα δε το πιστευω!

 

Just now, Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ πολυ αγαπη μου!! Με το καλο σε ολες σας!

Ειχα μολις γυρισει απο τον γιατρο μου, 8.30 εκανα την ενεση, ξαπλωσα κ ενιωσα εντονες ασυνηθιστες σουβλιες χαμηλα, σηκωνομαι να παω να πλυνω κατι πιατα κλατς υγρα εντονα νερα, παω τουαλετα καθομαι στη λεκανη κ αλλα μαζι με ροζ ανοιχτο! Εσπασαν τα νερα, φυγαμε στις 9 για νοσοκομειο. Οταν μου ειπαν οτι δε γινεται να κανω επισκληριδιο μου ηρθε να βαλω τα κλαμματα, σταδιακα οι πονοι ανεβαιναν τοσο που δεν αντεχονταν..οποιες συνειδητα επιλεξουν χωρις επισκληριδιο τις παραδεχομαι, εμενα με ακουσε ολο το νοσοκομειο! Φοβεροι οι πονοι...τι να σας λεω. Δε θελω να λεω κ πολλα για να μη τρομαξω κ τις κοπελες που δε θελουν να κανουν, εγω ετσι το βιωσα παντως. Μετα βεβαια ολα τα ξεχνας, τωρα περιμενω τον μπεμπουλη να θηλασουμε, θηλασαμε κ πριν λιγο τα καταφερε αναστεναζε το πουλακι μου, ταλαιπωρηθηκε το κουτσικακι μου!

Αχ αγάπη μουυυυ δεν το πιστεύωωωω σε σκεφτόμουν όλο το βράδυ τι ευτυχία είναι αυτή;;;; να σας ζήσει το αντράκι σας το όμορφο! Γερό, δυνατό και ευτυχισμένο να είναι σε όλη του τη ζωή!!!! ❤️ Κορίτσια ξεκίνησαν τα γεννητούρια ααααχ δύο μπεμπακια ήδη στην παρέα μας κ την Πέμπτη θα έχουμε άλλα δύο ❤️❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσια γεννησα! Φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο γιατι ειχα κανει ενεση ινοχεπ το βραδυ κ επρεπε να περασει 10ωρο! Ο μπεμπης ολα καλα 2540 γρ. μικρουτσικος! Δε το περιμενα τοσο νωρις, ειχα συσπασεις τελικα πετρωματα χωρις πονο κ γω νομιζα οτι ειναι ο μπεμπης. Πιστευα οτι θα γενουσα ως 20- 25 Σεπτεβρη οχι τοσο νωρις, 36+4 βαση υπερηχου. Μου φαινεται σαν ψεμα! 10 καναμε εισαγωγη κ 4 παρα γεννησα. Δε θα σας πω λεπτομερειες για τη γεννα καλυτερα! Ουτε τη βαλιτσα μου δεν πηρα μαζι! Δοξα τω Θεω το μωρακι μου ειναι μια χαρα, ακομα δε το πιστευω!

Ωωωωωωώ το ήξερα πως θα είσαι η επόμενη! Ήμουν σίγουρη!!!!! Να τον χαίρεσαι τον μπέμπη σου Τζενακι μου γλυκό!! Γερός και δυνατός να είναι! Καλή δυναμη τώρα και σε σένα!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...