Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Τον ρωτησα πριν απο λιγο που με πηρε να μου πει να παω αυριο, αν θα κανω αυριο μονο υπέρηχο κ μου λεει ναι. Κ του λεω, σε ρωταω γιατι ξερω οτι υπαρχει κ μια κολπικη εξεταση για καποιο μικροβιο κ μου λεει, οχι, οχι, οχι... Οτι δε θα κανω αυριο... Απλα θα το ξεκαθαρισω γιατι δεν θελω να πιστεψω πως στο μυαλο του με εχει κατευθείαν για καισαρικη κ δεν μου το λεει... Λογω εξωσωματικης. Αυτο το ξεκαθαρισα πως αν δεν υπαρχει σοβαρός λογος δε θελω να κανω καισαρικη. Επισης εχω κανει καλλιέργεια ουρων. Θα το εδειχνε εκει; Ανησυχιες τελευταίας στιγμής... 

Δε νομίζω. εγώ που πήγαινα στο πρώτο μου φυσιολογικα ούτε τότε μου έγραφε σου λέω ούρων κλπ. είναι έτσι πιο χαλαρός (για να μη πω ανεύθυνος) ο γιατρός μου. Ουδέποτε σκέφτηκε για καισαρική...  Απλά τώρα ένα παραπάνω δε μου κάνει τέτοιες εξετάσεις.... Μπορείς ευθέως να τον ρωτήσεις πάντως γιατί δε στη γράφει να δεις αν τα μασήσει.... Πιο πολύ πιστεύω ότι δε τη θεωρεί βασική εξέταση πάντως. Αλλιώς θα σου είχε ήδη μιλήσει για καισαρική να κανονίσετε ημερομηνία.... Απ' το πουθενά θα σου πει α ξέρεις καισαρική θα κάνουμε;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Αγάπη καλλιέργεια κολπικού υγρού εννοείς? Εγώ την έκανα το Σάββατο και περιμένω αύριο τα αποτελέσματα.. nst όχι ούτε εγώ ακόμα, λογικά απ την επόμενη βδομάδα! 

Ναι κοριτσακι μου, αυτη... Απλα εγω εχω μπει 37η κ δεν θα κανω ούτε αύριο. Κ την αλλη εβδομάδα που θα ξαναπαω θα ειμαι 38η...αργα δεν ειναι; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ναι κοριτσακι μου, αυτη... Απλα εγω εχω μπει 37η κ δεν θα κανω ούτε αύριο. Κ την αλλη εβδομάδα που θα ξαναπαω θα ειμαι 38η...αργα δεν ειναι; 

Μάλλον είναι αυτό που σου είπε η μαμασίτα, δεν τη θεωρεί βασική εξέταση! Εμένα μου είχε πει θα την κάνεις γύρω στην 35η εβδομάδα και την Τετάρτη που θα πάω περιμένει να δει τα αποτελέσματα.. Πες του αύριο ότι θέλεις να την κάνεις για να σου τη γράψει και πήγαινε μέσα στη βδομάδα!

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε νομίζω. εγώ που πήγαινα στο πρώτο μου φυσιολογικα ούτε τότε μου έγραφε σου λέω ούρων κλπ. είναι έτσι πιο χαλαρός (για να μη πω ανεύθυνος) ο γιατρός μου. Ουδέποτε σκέφτηκε για καισαρική...  Απλά τώρα ένα παραπάνω δε μου κάνει τέτοιες εξετάσεις.... Μπορείς ευθέως να τον ρωτήσεις πάντως γιατί δε στη γράφει να δεις αν τα μασήσει.... Πιο πολύ πιστεύω ότι δε τη θεωρεί βασική εξέταση πάντως. Αλλιώς θα σου είχε ήδη μιλήσει για καισαρική να κανονίσετε ημερομηνία.... Απ' το πουθενά θα σου πει α ξέρεις καισαρική θα κάνουμε;

Μακαρι να ειναι αυτο... Διαβαζα τωρα οτι πολλες φορες βαζουν αντιβιωση την ωρα του τοκετου... Ποιος ξερει... Εμενα ειναι ψειρας... Γι αυτο μου εκανε εντύπωση... Μπορει κ να τον παρεξηγησα... Αυριο θα μαθω οπως κ να εχει τι σκέφτεται κ πως λειτουργεί... Απλα ηταν απο την αρχη λιγο αρνητικος για φτ λογω εξωσωματικης κ στο τελος απλα μου ειπε πως θα το αφησουμε μεχρι την πητ κ μετα βλεπουμε. Οπως ειχα ξαναπει δεν θελει να κανουμε προκληση. Μην συμβει καποια επιπλοκη. Αλλα δεν υπάρχει τετοιος κίνδυνος. Ακομα κ αν πεσουν οι παλμοι του μωρου, σταματαμε τοτε τους τεχνητους πονους κ παμε για καισαρικη. Τελοσπαντων... Σε ευχαριστώ πολυ... :wub:

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Μάλλον είναι αυτό που σου είπε η μαμασίτα, δεν τη θεωρεί βασική εξέταση! Εμένα μου είχε πει θα την κάνεις γύρω στην 35η εβδομάδα και την Τετάρτη που θα πάω περιμένει να δει τα αποτελέσματα.. Πες του αύριο ότι θέλεις να την κάνεις για να σου τη γράψει και πήγαινε μέσα στη βδομάδα!

Ναι, πρεπει να το συζητήσουμε αυριο οπωσδήποτε... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μου δεν είναι καλά.με βάζει για καισαρική Τετάρτη πρωι.ηθελε να κάνω εισαγωγή απευθείας κ γεννα αύριο το πρωί αλλά δε γινόταν μιας κ έχω πολλές χαρτουρες ακόμα να κάνω(για τη δουλειά)με κοιταξε από κάτω μήπως μπορεί να μου σπάσει τα νερά αλλά τράχηλος κλειστός.

Το μωρό έχει επηρεαστεί απτό ζάχαρο και βγαίνει η κοιλιά του 40+5..

Η αλήθεια είναι ότι έχω σε μια ώρα ραντεβού για 2η γνώμη γτ το ότι τα ζάχαρα είναι οκ κ το παιδί επηρεάστηκε κάπως μου καθεται

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Τα νέα μου δεν είναι καλά.με βάζει για καισαρική Τετάρτη πρωι.ηθελε να κάνω εισαγωγή απευθείας κ γεννα αύριο το πρωί αλλά δε γινόταν μιας κ έχω πολλές χαρτουρες ακόμα να κάνω(για τη δουλειά)με κοιταξε από κάτω μήπως μπορεί να μου σπάσει τα νερά αλλά τράχηλος κλειστός.

Το μωρό έχει επηρεαστεί απτό ζάχαρο και βγαίνει η κοιλιά του 40+5..

Η αλήθεια είναι ότι έχω σε μια ώρα ραντεβού για 2η γνώμη γτ το ότι τα ζάχαρα είναι οκ κ το παιδί επηρεάστηκε κάπως μου καθεται

Να πάρεις και δεύτερη γνώμη κορίτσι σου εύχομαι όλα να πάνε καλά :)

@winspert ούτε εμένα με έβαλε ποτέ να κάνω καλλιέργεια κολπικού ο γιατρός μου και τον γιο μου τον γέννησα έχοντας και ιό του ερπη και ουρεοπλασμα κολπικά δεν έπαθε απολύτως τίποτα με το καλό σου εύχομαι 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσια.... Την κολπικη εξεταση για το μικροβιο, την κανατε ολες; Κ αν ναι σε ποια εβδομάδα; Αναρωτιεμαι γιατί δεν την εχω κανει ακομα... Γινεται αργότερα; Κ αν δεν προλαβω να την κανω κ σπασουν τα νερα ή με πιασουν πονοι, τι γινεται.; Θα ρωτησω γιατι εχω στις 10 κ μιση αυριο υπερηχο αλλα θα ηθελα να ξερω τι εχετε κανει κ εσεις; Κ nst δεν εχω κανει ακομα... Εχετε κανει ολες; 

Κολπικη δε μου εχει γραψει ουτε εμενα αλλα λογω καισαρικης δεν πιστευω οτι θα μου ζητησει γενικοτερα, ουρων μονο κλασικα μαζι με τις υπολοιπες εξετασεις του μηνα που θα τις κανω την Τεταρτη. nst επισης δεν εχω κανει ουτε εγω.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τα νέα μου δεν είναι καλά.με βάζει για καισαρική Τετάρτη πρωι.ηθελε να κάνω εισαγωγή απευθείας κ γεννα αύριο το πρωί αλλά δε γινόταν μιας κ έχω πολλές χαρτουρες ακόμα να κάνω(για τη δουλειά)με κοιταξε από κάτω μήπως μπορεί να μου σπάσει τα νερά αλλά τράχηλος κλειστός.

Το μωρό έχει επηρεαστεί απτό ζάχαρο και βγαίνει η κοιλιά του 40+5..

Η αλήθεια είναι ότι έχω σε μια ώρα ραντεβού για 2η γνώμη γτ το ότι τα ζάχαρα είναι οκ κ το παιδί επηρεάστηκε κάπως μου καθεται

Ρε αγάπη αυτό θα σου έλεγα πως γίνεται εφόσον οι τιμές σου τόσες μέρες είναι οκ? Μήπως το μηχανάκι σου έβγαζε λάθος τιμές και ήταν λίγο πιο ανεβασμένο? Όπως και να 'χει ψυχραιμία, πάρε τη δεύτερη γνώμη και αν σου πει τα ίδια και αυτός σκέψου ότι την Τετάρτη που έρχεται επιτέλους ο αντρούλης σου θα έρθει και το δεύτερο θαυματάκι σας στον κόσμο! Ξέρω πόσο πολύ ήθελες να γεννήσεις φυσιολογικά αλλά όπως έχουμε πει πάνω απ'όλα η υγεία της μανούλας και του μωρού της.. 

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ρε αγάπη αυτό θα σου έλεγα πως γίνεται εφόσον οι τιμές σου τόσες μέρες είναι οκ? Μήπως το μηχανάκι σου έβγαζε λάθος τιμές και ήταν λίγο πιο ανεβασμένο? Όπως και να 'χει ψυχραιμία, πάρε τη δεύτερη γνώμη και αν σου πει τα ίδια και αυτός σκέψου ότι την Τετάρτη που έρχεται επιτέλους ο αντρούλης σου θα έρθει και το δεύτερο θαυματάκι σας στον κόσμο! Ξέρω πόσο πολύ ήθελες να γεννήσεις φυσιολογικά αλλά όπως έχουμε πει πάνω απ'όλα η υγεία της μανούλας και του μωρού της.. 

Και όσες φορές το τσεκαρα στο μικρόβιολογικο , έβγαινε ότι έδειχνε μεγαλύτερες τιμές το μηχανάκι απ' ότι το μικροβιολογικο


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Και όσες φορές το τσεκαρα στο μικρόβιολογικο , έβγαινε ότι έδειχνε μεγαλύτερες τιμές το μηχανάκι απ' ότι το μικροβιολογικο

Βασικά πόσες φορές έκανε τη μέτρηση της κοιλιάς? Ένα τσικ να του έχει ξεφύγει και παίζει να σε έχει αγχώσει χωρίς λόγο τώρα.. Με το που πάρεις τη δεύτερη γνώμη γράψε μας

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@tsilona κρίμα που χαλάνε τα σχέδια για vbac αλλά το θέμα όντως είναι να είναι καλά το μωράκι κι εσύ κι ας έρθει και με καισαρική! Το θετικό είναι ότι περίμενε και τον άντρα σου! Την Τετάρτη θα τους έχεις και τους δύο αγκαλίτσα!

Κοίτα να δεις που δεν θα πας Νοέμβρη τελικά...χεχε

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Βασικά πόσες φορές έκανε τη μέτρηση της κοιλιάς? Ένα τσικ να του έχει ξεφύγει και παίζει να σε έχει αγχώσει χωρίς λόγο τώρα.. Με το που πάρεις τη δεύτερη γνώμη γράψε μας

5 φορές τώρα κ άλλες 5 φορές την άλλη φορα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

5 φορές τώρα κ άλλες 5 φορές την άλλη φορα

Κοριτσαρα μου μη σε παίρνει από κάτω!!! Σκέψου ότι το κάνει για καλό σας, και κυρίως καλό του μωρού. Ηρέμησε και σκέψου ότι θα κρατήσεις το μωρουλι στην αγκαλιά σου γερό!!! Πηγες τελικά για δεύτερη γνώμη; 

@winspertούτε εμένα μου έγραψε καλλιέργεια. Μόνο αίματος και ούρων! 

Τα δικά μας νέα είναι τα εξής. Η μπέμπα βγαίνει 3400, ο υπέρηχος την έβγαζε 38+6, είμαστε σταθερά πάνω από βδομάδα από την ηλικία της κύησης. Από τον 6ο συμβαίνει αυτό. Θα κάνω κορδέλα αύριο, και την άλλη Τετάρτη, και την άλλη Παρασκευή μου είπε να πάω να με δει από κάτω, και αν υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες θα πάμε για πρόκληση. Αν δεν έχει εξαληφθει ο τράχηλος και είναι μακρύς και κλειστός είπε δε θα κάνουμε πρόκληση για να μην καταλήξει σε καισαρική. Δε ξέρω αγχώθηκααααα, τώρα συνειδητοποίησα ότι έφτασε η ώρα! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε @tsilona μάλλον δεν είναι και τόσο υπέρμαχος του vbac ο γιατρός που επέλεξες. Δηλαδή η 2η γνώμη σου βγάζει άλλες μετρήσεις;;

@gogouli_ Θα είσαι η επόμενη κι εσύ να δεις. Μετά από εμένα όμως ε;;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...