Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

On 12/9/2019 at 11:29 ΠΜ, Giotitsa είπε:

Αγάπη ειμαι μεσα διότι μου έπεσε πολύ η εκατοστιαία θέση του μωρού μου είπε ο γιατρός οτι σε αλλη περίπτωση γυναίκας δεν θα ήτανε κάτι Στηβ δικιά μου θα κάτσω μέχρι να γεννησω

Γιωτιτσα δεν μπαίνω συχνά. Είδα ότι νοσηλεύεσαι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην είσαι αγχωμένη! Σύντομα να πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά μέσα στα χαμόγελα και την ευτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχ βρε @tsilona μάλλον δεν είναι και τόσο υπέρμαχος του vbac ο γιατρός που επέλεξες. Δηλαδή η 2η γνώμη σου βγάζει άλλες μετρήσεις;;

@gogouli_ Θα είσαι η επόμενη κι εσύ να δεις. Μετά από εμένα όμως ε;;;

Ναι άλλες μετρήσεις.το βγάζει 2 μέρες μεγαλύτερο


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ναι άλλες μετρήσεις.το βγάζει 2 μέρες μεγαλύτερο

Και αυτόν τον 2ο τον ξερεις; κάνει vbac? Θα σε αναλάβει αν αποφασιζες να αλλάξεις τώρα γιατρό; Ή δεν το ρισκαρεις;  Οι 2ες και 3ες γνώμες αυτό το "κακο" έχουν, πως μετά μπαίνεις πάντα σε γερό δίλημμα. Και δεν ξέρεις τι να πιστέψεις. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Και αυτόν τον 2ο τον ξερεις; κάνει vbac? Θα σε αναλάβει αν αποφασιζες να αλλάξεις τώρα γιατρό; Ή δεν το ρισκαρεις;  Οι 2ες και 3ες γνώμες αυτό το "κακο" έχουν, πως μετά μπαίνεις πάντα σε γερό δίλημμα. Και δεν ξέρεις τι να πιστέψεις. 

Τον ξέρω,τον εμπιστεύομαι απόλυτα αλλά δεν αναλαμβάνει.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , winspert είπε:

Μακαρι να ειναι αυτο... Διαβαζα τωρα οτι πολλες φορες βαζουν αντιβιωση την ωρα του τοκετου... Ποιος ξερει... Εμενα ειναι ψειρας... Γι αυτο μου εκανε εντύπωση... Μπορει κ να τον παρεξηγησα... Αυριο θα μαθω οπως κ να εχει τι σκέφτεται κ πως λειτουργεί... Απλα ηταν απο την αρχη λιγο αρνητικος για φτ λογω εξωσωματικης κ στο τελος απλα μου ειπε πως θα το αφησουμε μεχρι την πητ κ μετα βλεπουμε. Οπως ειχα ξαναπει δεν θελει να κανουμε προκληση. Μην συμβει καποια επιπλοκη. Αλλα δεν υπάρχει τετοιος κίνδυνος. Ακομα κ αν πεσουν οι παλμοι του μωρου, σταματαμε τοτε τους τεχνητους πονους κ παμε για καισαρικη. Τελοσπαντων... Σε ευχαριστώ πολυ... :wub:

Ναι, πρεπει να το συζητήσουμε αυριο οπωσδήποτε... 

Εγώ πιστεύω αλήθεια ότι αυτό είναι.Μην αγχώνεσαι τώρα στο τέλος για εξετάσεις. Μίλα του εσύ ευθέως και αν τελικά έχει κάτι άλλο στο νου του θα φανεί απ' την απάντηση. Πάντως πιστεύω ότι ήδη θα σου είχε πει την τάδε ημερομηνία πάμε για καισαρική αν το σκόπευε.... Όμως δε μπορεί να ξέρει ότι δε θα γεννήσεις πριν την Πητ οπότε στο μυαλό του και καισαρική να θέλει περισσότερο να κάνεις πάλι δε ξέρει αν μέχρι τη Πητ έχεις ήδη γεννήσει με φ.τ οπότε δε θα το ρισκαρε να μη σου γράψει βασικές εξετάσεις επειδή σε θέλει κ.τ.... δε τη θεωρεί βασική στάνταρ αυτό είναι αλλά ρωτά εσύ εκεί ξεσκονισε τον..... Μπορεί να είναι ψείρας αλλά αυτή τη συγκεκριμένη να τη περνάει στο ντουκου. Άβυσσος η ψυχή των γιατρών. Πάντως γιατί να τύχει επιπλοκή στην πρόκληση; Όπως είπες κι εσύ οτιδήποτε πάει λάθος λέμε τώρα σε πάνε για καισαρική.... Εδώ και φυσιολογικότατος τοκετός μπορεί να καταλήξει σε καισαρική επειδή πέφτουν οι παλμοί ή δεν γίνεται διαστολή κλπ κλπ.... Αυτός ξέρει το σκεπτικό του βέβαια.. απλά επειδή γέννησα με πρόκληση το γράφω γιατί δεν είναι τίποτα για να φοβόμαστε. Ίσα ίσα τη θεώρησα και εύκολη γέννα εγώ Χαχαχα.

Just now, tsilona είπε:

Ναι άλλες μετρήσεις.το βγάζει 2 μέρες μεγαλύτερο

Τσιλονα μου.... Δε ξέρω τι να σου πω.... Ειλικρινά.... Είδαμε και την Πήτενα μας που πήρε τρείς γνώμες και πήγαν να τη τρελάνουν τη γυναίκα.... Οπότε τώρα ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο; Πφφφφ....

Το ότι το μετράει πολλές φορές όμως σημαίνει ότι θέλει να δει σίγουρα και αυτός αν βγαίνει σωστά το αποτέλεσμα.... Γενικά το μετράει όμως; Μήπως βγαίνει όλο το μωρό 40+2 και όχι μόνο η κοιλίτσα; Οπότε δεν είναι απ' το ζάχαρο απλα είναι πιο μεγαλύτερη και τσουπωτη;

Εγώ προσωπικά θα έπαιρνα τα αποτελέσματα της δεύτερης γνώμης (υπέρηχο γνωμάτευση ότι σου έδωσε) και θα πήγαινα εκεί να το συζητήσω μαζί του.... Ότι πήρα δεύτερη γνώμη γιατί αγχώθηκα και βγήκε αυτό.... 

Το ότι πας με καισαρική, φυσικό, φυσιολογικο, vbac δεν εχει σημασία.. Εννοείται προεχει η υγεία του μωρού σου και η δική σου γι αυτό μη το αφήσεις να σε στεναχωρήσει και να σε καταβάλει αν αλλάξει το πλάνο του τρόπου της γέννας...

Το θέμα είναι τι συμβαίνει με το μωρουλι ενώ το ζάχαρο είναι καλό τόσο καιρό.... Εμένα κοιλιά μετράει και βγαίνει πάντα μεγαλύτερη σε σχέση με το κεφάλι της.... Τι να πω.... Ο κάθε γιατρός τα δικά του....

Μίλα του όμως ... Αν πραγματικά βγαίνει το αποτέλεσμα αυτό απ' το μηχάνημα του έτσι και θεωρεί ότι το καλύτερο για εσάς είναι να γεννήσεις Τετάρτη θα έχει και χίλια δυο επιχειρήματα να σου πει. Αν ξαφνικά φοβάται τον vbac και το πάει πλάγια κάπου θα τα μασήσει....

Μη πτοείσαι μόνο....ποτέ δε ξέρεις ίσως αύριο σε πιάσουν πόνοι.... Δεν είναι απαραίτητη η διαστολή ούτε ο εξαλειμμενος τράχηλος για αυτό.... Περπατα οσο μπορείς κουράσου λίγο παραπάνω...(όχι να ζοριστεις ομως)... 

Ποτε θα ξανά μιλήσεις με τον γιατρό σου;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , boukitsa123 είπε:

 

@winspert ούτε εμένα με έβαλε ποτέ να κάνω καλλιέργεια κολπικού ο γιατρός μου και τον γιο μου τον γέννησα έχοντας και ιό του ερπη και ουρεοπλασμα κολπικά δεν έπαθε απολύτως τίποτα με το καλό σου εύχομαι 

 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κολπικη δε μου εχει γραψει ουτε εμενα αλλα λογω καισαρικης δεν πιστευω οτι θα μου ζητησει γενικοτερα, ουρων μονο κλασικα μαζι με τις υπολοιπες εξετασεις του μηνα που θα τις κανω την Τεταρτη. nst επισης δεν εχω κανει ουτε εγω.

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια... Ελεγα οτι ειμαι η μονη... Για να δουμε τι θα μου πει κ αυριο... 

Just now, tsilona είπε:

Τον ξέρω,τον εμπιστεύομαι απόλυτα αλλά δεν αναλαμβάνει.

Βρε αγαπη... Τι μπερδεμα κ αυτο... Καποιες φορες λες καλύτερα να συμφωνουσαν κ οι δυο... Απο την αλλη αν ολα ειναι καλα γιατι να σε παει ρε γαμωτο για καισαρικη... Εδω ισως χρειάζεται μια τριτη γνωμη ή πια ακολουθεις οποιον εμπιστεύεσαι περισσότερα... Ειναι δίλημμα... Ολα να πανε κατ ευχην... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Είμαι να σκάσω κορίτσια.η δεύτερη γνώμη λέει ότι το παιδί είναι μια χαρά,η κοιλίτσα δε δείχνει να επηρεστηκε.

Αγάπη μήπως απλά είναι πιο μεγάλο το μωρό; κι εγώ που δεν έχω ζάχαρο είναι μόνιμα πιο μεγάλη η μπέμπα! Επίσης συμφωνώ με την Αλινα, μήπως θέλει ουσιαστικά να αποφύγει το  vbac και σε πάει καισαρική; Επίσης όπως και να έρθει το νινί σου σημασία έχει να είναι γερό. 

Το θέμα ειναι να μη σε παίρνει απο κάτω, αν και μπορώ να φανταστώ πόσο άγχος σου δημιουργεί αυτή η σύγχυση απόψεων! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ πιστεύω αλήθεια ότι αυτό είναι.Μην αγχώνεσαι τώρα στο τέλος για εξετάσεις. Μίλα του εσύ ευθέως και αν τελικά έχει κάτι άλλο στο νου του θα φανεί απ' την απάντηση. Πάντως πιστεύω ότι ήδη θα σου είχε πει την τάδε ημερομηνία πάμε για καισαρική αν το σκόπευε.... Όμως δε μπορεί να ξέρει ότι δε θα γεννήσεις πριν την Πητ οπότε στο μυαλό του και καισαρική να θέλει περισσότερο να κάνεις πάλι δε ξέρει αν μέχρι τη Πητ έχεις ήδη γεννήσει με φ.τ οπότε δε θα το ρισκαρε να μη σου γράψει βασικές εξετάσεις επειδή σε θέλει κ.τ.... δε τη θεωρεί βασική στάνταρ αυτό είναι αλλά ρωτά εσύ εκεί ξεσκονισε τον..... Μπορεί να είναι ψείρας αλλά αυτή τη συγκεκριμένη να τη περνάει στο ντουκου. Άβυσσος η ψυχή των γιατρών. Πάντως γιατί να τύχει επιπλοκή στην πρόκληση; Όπως είπες κι εσύ οτιδήποτε πάει λάθος λέμε τώρα σε πάνε για καισαρική.... Εδώ και φυσιολογικότατος τοκετός μπορεί να καταλήξει σε καισαρική επειδή πέφτουν οι παλμοί ή δεν γίνεται διαστολή κλπ κλπ.... Αυτός ξέρει το σκεπτικό του βέβαια.. απλά επειδή γέννησα με πρόκληση το γράφω γιατί δεν είναι τίποτα για να φοβόμαστε. Ίσα ίσα τη θεώρησα και εύκολη γέννα εγώ Χαχαχα.

Ακριβως αυτο... Συμφωνω μαζι σου... Θα σας πω αυριο τελικα τι ειπε... Απλα αυτος ο γιατρος εχει δει τον αγωνα που εχω κανει για να καταφερω να μεινω εγκυος, αυτος μου εκανε τους απειρους υπερηχους που χρειαζομουν κ γι αυτο φοβάται μην παει κατι στραβα... Αλλα εγω θελω να το προσπαθησω... Για να δουμε αυριο... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Μόλις έφυγα Άπτον άλλο γιατρό.τοσες ώρες κουβέντα.

Αποφάσισα αύριο να πάρω κ άλλη γνώμη και να μην πάω για κτ μαζί του

Νομιζω οτι καλα εκανες... Θα περιμένουμε αυριο νεα σου... Τι ωρα θα πας στον τριτο γιατρο; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Μόλις έφυγα Άπτον άλλο γιατρό.τοσες ώρες κουβέντα.

Αποφάσισα αύριο να πάρω κ άλλη γνώμη και να μην πάω για κτ μαζί του

Τσιλονακι όπως νιώθεις εσύ καλύτερα! Περιμένουμε νέα σου αγάπη!!! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια.κ γω νοιωθω ότι είναι όλα καλά με τη μικρή και θα ναι βεβιασμένη κίνηση να την πάρει με κτ τωρα.ειναι το feeling που λένε.

Πολλές φορές σαν το ένστικτο δεν έχει.... Χαλάρωσε και ξεκουράσου τώρα όσο μπορείς... Σκέψου μόνο όμορφα πράγματα... Έρχεται και ο σύζυγός καλέ έμειναν ώρες που σας χωρίζουν.... 

Όλα θα πάνε τέλεια

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...