Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Τι να πω βρε κορίτσι. Και σε είχα για τις επόμενες, εσένα και το @gogouli_ τρομάρα μου. Αλλά πάει... το έχασα το χάρισμα. Μονο για την Τζένη ήμουν σίγουρη ότι θα γίνει και έγινε. :oops::oops::oops::oops: Να δείτε πως το βράδυ, θα σπάσουν τα νερά της Τσιλονα, τόσο έξω έχω πέσει!!

Χαχαχαχα, ετσι ε;;; Ποτε δεν ξερεις... Απο συσπασεις εχω αρκετες κ με πονο καποιες. Για να δουμε... Παντως εχει κ την πλακα του γιατι καθε μερα που ξημερωνει δεν ξερουμε ποια θα γραψει:σπασαν τα νερα... Παω νοσοκομειο... Γενναω!!!!! 

  • Χαχα 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... Αυτο ακριβως μου ειπε κ η μαια μου. Οτι να μην ανησυχω κ θα εμπεδωθει στον τοκετο... Ευτυχως ειναι με το κεφαλακι κατω εδω κ καποιες εβδομαδες... Ναι, ολα καλα πανε... Κ ο γιατρος μου εξηγησε οποτε οκ. Γενικα του εχω πολλη εμπιστοσύνη αλλα επειδη ειναι λιγομιλητος δεν ξερω τι ισχυει καποιες φορες... 

Μια από τα ίδια .. με το να είναι λιγομίλητος περνάνε σκέψεις απ' το μυαλό μου ώρες ώρες.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως ακούγομαι τρελή τη στιγμή που τόσα κορίτσια παλεύουν να κάνουν παιδί κ γω ψάχνω γιατρό να μου το βγάλει από κάτω.

Την κοροϊδία δε θέλω ομως.αν υπάρχει θέμα να το δεχτώ.οχι έτσι.

  • Μου αρέσει 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πφφφ μυρίζουν σαν σκυλοτροφη και έχουν άθλια γεύση. Gaviscon @Evangeliaa . Ρωτά και τον doc σου. Επιτρέπεται. 

Κι εγώ το ζητάω ρε φίλη, αλλά δεν λέει να μου γίνει... Τι στο καλο;; αχαχα καημό το έχω, 3ο παιδάκι(και τελευταίο παιδάκι) να ζούσα λίγο  σασπένς. 

Τι να πω βρε κορίτσι. Και σε είχα για τις επόμενες, εσένα και το @gogouli_ τρομάρα μου. Αλλά πάει... το έχασα το χάρισμα. Μονο για την Τζένη ήμουν σίγουρη ότι θα γίνει και έγινε. :oops::oops::oops::oops: Να δείτε πως το βράδυ, θα σπάσουν τα νερά της Τσιλονα, τόσο έξω έχω πέσει!!

@Jennak83 Δηλαδή 1-2 μέρες πριν σπάσουν τα νερά, δεν είχες κανενα σύμπτωμα; Μόνο τη γνωστή διάρροια που λενε; Έκανες συσπάσεις τακτικές; το μωρό ήταν υπερκινητικο ή το αντίθετο;;

Στείλε της Μαριουλα να το πει για σένα χαχαχα

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. Σας διαβάζω σχεδόν απο την αρχη της εγκυμοσύνης μου...αλλα λόγω προηγούμενης παλλινδρομης,  αποκολλησης σε αυτην και αγχους απεφευγα να γράψω.. Έχω 2 παιδάκια και ετοιμάζομαι για το 3ο.. εχω ΠΗΤ 30/10.. Με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας και συγχαρητηρια σε οσες ηδη γεννησαν..

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ξέρω πως ακούγομαι τρελή τη στιγμή που τόσα κορίτσια παλεύουν να κάνουν παιδί κ γω ψάχνω γιατρό να μου το βγάλει από κάτω.

Την κοροϊδία δε θέλω ομως.αν υπάρχει θέμα να το δεχτώ.οχι έτσι.

Μα έχεις δίκιο βρε κορίτσι. Απ' το πουθενά χωρίς καμία ενδειξη και τόσο καιρό να λέτε για vbac και να φας καισαρική επειδή ξαφνικά κάτι κρατάει πίσω τον γιατρό ειναι άδικο. Τουλάχιστον όπως είπες κι εσύ να μη σε κοροϊδεύει.. αυτό καμιά δε θα το άφηνε έτσι. Δεν είναι ότι σου είπε έχεις θέμα, το βρήκαν κι άλλοι και εσύ επιμένεις να βγει από κάτω... Είναι ότι ο άλλος γιατρός βρήκε το μωράκι μια χαρά και δε θέλεις να φας κοροϊδία.... Θες επιβεβαίωση... Και ποια δε θα ήθελε ... Οπότε βουρ σε ότι κανεις απλά η δικιά μου συμβουλή είναι να μην τον εξαγριώσεις που αν σπάσουν τα νερά να έχεις γιατρό.... 

  • Μου αρέσει 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ξέρω πως ακούγομαι τρελή τη στιγμή που τόσα κορίτσια παλεύουν να κάνουν παιδί κ γω ψάχνω γιατρό να μου το βγάλει από κάτω.

Την κοροϊδία δε θέλω ομως.αν υπάρχει θέμα να το δεχτώ.οχι έτσι.

Εχεις δικιο κοπελα μου.. για αυτο σου εστειλα και μηνυμα..  εαν δε συντρεχει λογος δεν υπάρχει αιτια για καισαρική.. ο πρωτος μου γιατρος αφου μου εκανε προκληση 1 μολις ωρας στην 39 εβδομαδα (ω ναι) οταν μιλησαμε για vbac μου είπε πως φυσικα αναλαμβάνει αρκει να γινει εως τις 38 εβδομαδες.. φυσικα οι πιθανότητες δε θα ηταν με το μέρος μου.. κ στη 2η εγκυμ γεννησα στις 39.2  με αλλο γιατρο χωρίς παρέμβαση απλα με υπομονη κ αναμονη


sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar.x said:

Καλησπέρα κορίτσια.. Σας διαβάζω σχεδόν απο την αρχη της εγκυμοσύνης μου...αλλα λόγω προηγούμενης παλλινδρομης,  αποκολλησης σε αυτην και αγχους απεφευγα να γράψω.. Έχω 2 παιδάκια και ετοιμάζομαι για το 3ο.. εχω ΠΗΤ 30/10.. Με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας και συγχαρητηρια σε οσες ηδη γεννησαν..

Καλώς ήρθες και με το καλό και το 3ο!!! Μία που ήρθες μία που θα γεννήσεις σχεδόν. Αχ! και είσαι η πιο κοντινή μου! Εγώ πάω για 7 ή 8 Νοέμβρη...

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλώς ήρθες και με το καλό και το 3ο!!! Μία που ήρθες μία που θα γεννήσεις σχεδόν. Αχ! και είσαι η πιο κοντινή μου! Εγώ πάω για 7 ή 8 Νοέμβρη...

σε ευχαριστώ πολυ! ειδα στο πινακακι που ειχε ανέβει οτι όντως είμαστε απο τις τελευταίες! με το καλο το μωρακι σου!

  • Ευχαριστώ 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Πφφφ μυρίζουν σαν σκυλοτροφη και έχουν άθλια γεύση. Gaviscon @Evangeliaa . Ρωτά και τον doc σου. Επιτρέπεται. 

Κι εγώ το ζητάω ρε φίλη, αλλά δεν λέει να μου γίνει... Τι στο καλο;; αχαχα καημό το έχω, 3ο παιδάκι(και τελευταίο παιδάκι) να ζούσα λίγο  σασπένς. 

Τι να πω βρε κορίτσι. Και σε είχα για τις επόμενες, εσένα και το @gogouli_ τρομάρα μου. Αλλά πάει... το έχασα το χάρισμα. Μονο για την Τζένη ήμουν σίγουρη ότι θα γίνει και έγινε. :oops::oops::oops::oops: Να δείτε πως το βράδυ, θα σπάσουν τα νερά της Τσιλονα, τόσο έξω έχω πέσει!!

@Jennak83 Δηλαδή 1-2 μέρες πριν σπάσουν τα νερά, δεν είχες κανενα σύμπτωμα; Μόνο τη γνωστή διάρροια που λενε; Έκανες συσπάσεις τακτικές; το μωρό ήταν υπερκινητικο ή το αντίθετο;;

Ειχες προαισθημα για μενα; δε μου το χες πει να προετοιμαστω! Τιποτα απολυτως απο συμπτωμα, μονο συσπασεις αρκετες μερες, η κοιλια πετρα! Αλλα που να ηξερα! Κ διαρροια 2 μερες πριν αλλα επιφυλασομαι λογω φαγητου που ειχα φαει εξω το προηγουμενο βραδυ συν παγωτο μετα! Κ μετα το καρδιοτοκογραφημα που εκανα παρασκευη, πηγα Δευτερα να με δει δε μου ειπε κατι γι αυτο, μονο να ξαναπαω για καρδιοτο Παρασκευη. Τελικα οταν πηγα να γεννησω μου ειπε οτι εκανα συσπασεις. Το μωρο οχι δεν ηταν υπερκινητικο, νομιζω το ιδιο το ενιωθα οπως παντα μπορει κ λιγο λιγοτερο απο το κανονικο, δε θυμαμαι τιποτα♡

Just now, mar.x είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Σας διαβάζω σχεδόν απο την αρχη της εγκυμοσύνης μου...αλλα λόγω προηγούμενης παλλινδρομης,  αποκολλησης σε αυτην και αγχους απεφευγα να γράψω.. Έχω 2 παιδάκια και ετοιμάζομαι για το 3ο.. εχω ΠΗΤ 30/10.. Με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας και συγχαρητηρια σε οσες ηδη γεννησαν..

Με το καλο!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mar.x είπε:

σε ευχαριστώ πολυ! ειδα στο πινακακι που ειχε ανέβει οτι όντως είμαστε απο τις τελευταίες! με το καλο το μωρακι σου!

 Κ γω στις τελευταίες είμαι αλλά σε 10 μέρες έχω πητ. Χαχχαχ

  • Χαχα 7

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ξέρω πως ακούγομαι τρελή τη στιγμή που τόσα κορίτσια παλεύουν να κάνουν παιδί κ γω ψάχνω γιατρό να μου το βγάλει από κάτω.

Την κοροϊδία δε θέλω ομως.αν υπάρχει θέμα να το δεχτώ.οχι έτσι.

Εγώ σου απάντησα πάνω σε αυτό. Και μπράβο σου που το παλεύεις. Είναι δικαίωμα σου να θες να γεννήσεις φυσιολογικά και εύχομαι να τα καταφέρεις. Και όντως είναι άδικο να σου αφαιρούν αυτό το δικαίωμα με ψέμματα. Όπως γίνεται συχνά πυκνά. Όπως έγινε και με μένα. Περιμένουμε νέα σου!

Just now, Mamacita Alina είπε:

Στείλε της Μαριουλα να το πει για σένα χαχαχα

Λες να είναι Σαββατογεννημένη;;

Just now, mar.x είπε:

Εχεις δικιο κοπελα μου.. για αυτο σου εστειλα και μηνυμα..  εαν δε συντρεχει λογος δεν υπάρχει αιτια για καισαρική.. ο πρωτος μου γιατρος αφου μου εκανε προκληση 1 μολις ωρας στην 39 εβδομαδα (ω ναι) οταν μιλησαμε για vbac μου είπε πως φυσικα αναλαμβάνει αρκει να γινει εως τις 38 εβδομαδες.. φυσικα οι πιθανότητες δε θα ηταν με το μέρος μου.. κ στη 2η εγκυμ γεννησα στις 39.2  με αλλο γιατρο χωρίς παρέμβαση απλα με υπομονη κ αναμονη

Καλώς όρισες! Κι εγώ 3ο παιδάκι! Με το καλό σου εύχομαι!  Έχεις κάνει vbac αν κατάλαβα σωστα;

Just now, tsilona είπε:

 Κ γω στις τελευταίες είμαι αλλά σε 10 μέρες έχω πητ. Χαχχαχ

Σταματά γκρινιάρα. Το βράδυ θα σου σπάσουν τα νερά (λέμε τώρα...)

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγώ σου απάντησα πάνω σε αυτό. Και μπράβο σου που το παλεύεις. Είναι δικαίωμα σου να θες να γεννήσεις φυσιολογικά και εύχομαι να τα καταφέρεις. Και όντως είναι άδικο να σου αφαιρούν αυτό το δικαίωμα με ψέμματα. Όπως γίνεται συχνά πυκνά. Όπως έγινε και με μένα. Περιμένουμε νέα σου!

Λες να είναι Σαββατογεννημένη;;

Καλώς όρισες! Κι εγώ 3ο παιδάκι! Με το καλό σου εύχομαι!  Έχεις κάνει vbac αν κατάλαβα σωστα;

Σταματά γκρινιάρα. Το βράδυ θα σου σπάσουν τα νερά (λέμε τώρα...)

Δε ξέρω αλλά πραγματικα μια που το είπε μια που έτρεχε την επαύριο το κορίτσι μας Χαχαχα

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

 

Καλώς όρισες! Κι εγώ 3ο παιδάκι! Με το καλό σου εύχομαι!  Έχεις κάνει vbac 

Ναι..ολα να πανε καλα ετοιμαζομαι για 2ο φυσιολογικο!

εμεις οι 2 ειμαστε για 3ο; 

  • Μου αρέσει 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...