Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Πρωτοχρονιά ευελπιστώ

Τέλεια πάρε από τώρα εσώρουχα άγιο Βασιλίτσας χαχαχαχαχα.

Πάντως χαράς το κουράγιο σου αλήθεια.... Μόνη με δύο και θες και τρίτο; 

Κι εγώ θέλω σαν τρελή να σου πω την αλήθεια να ξανά ζήσω τοκετό.... Αλλά μετά θα έχω και τρίτο μωρό.... Παναγία μουυυ

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Πρωτοχρονιά ευελπιστώ

Αγαπη συγνωμη που ρωταω αν επιτρέπεται ο ανδρας σου τι δουλεια κανει και λείπει τοσο πολυ πως την παλευεις ρε αγάπη σε θαυμαζω αληθεια εμενα ο ανδρας μου το μεγακυτςρο διάστημα που ειχε φυγει ητανε 3 μηνες κοντευα να τρελάθω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Αγαπη συγνωμη που ρωταω αν επιτρέπεται ο ανδρας σου τι δουλεια κανει και λείπει τοσο πολυ πως την παλευεις ρε αγάπη σε θαυμαζω αληθεια εμενα ο ανδρας μου το μεγακυτςρο διάστημα που ειχε φυγει ητανε 3 μηνες κοντευα να τρελάθω

Σε κατασκευαστικη εταιρεία είναι, στο εξωτερικό μένει δε λείπει με τη δουλειά του γ ταξίδι,μένει έξω κανονικά,αλλά μένουν 3 άτομα μαζί κ δε μπορώ να πήγαινω οπότε θέλω.εχουν το δικό τους δωμάτιο ο καθένας αλλά κοινό μπάνιο,κοινή κουζίνα...

 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Τέλεια πάρε από τώρα εσώρουχα άγιο Βασιλίτσας χαχαχαχαχα.

Πάντως χαράς το κουράγιο σου αλήθεια.... Μόνη με δύο και θες και τρίτο; 

Κι εγώ θέλω σαν τρελή να σου πω την αλήθεια να ξανά ζήσω τοκετό.... Αλλά μετά θα έχω και τρίτο μωρό.... Παναγία μουυυ

Πέρσυ λογικά Πρωτοχρονιά έμεινα έγκυος ρε ! Ααχαχαχαχα

  • Χαχα 2
  • Λυπημένη/-ος 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Εχω μάρσιπο όχι δεν θελει ολη την ώρα αγκαλια μονο οταν πονάει ρε κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι αυτο το γάλα που δινω συμπλήρωμα γιατί δεν φτάνει το δικο μου ημερησίως θελω 500 γρ γαλα με το που δινω ξενο κλαίει ωρες και χτυπιέται με το που δινω δικο μου κοιμάται το ξένο ειναι το sanilac ποια το εχει χρησιμοποιησει;

Το ενοχλεί ρε το πουλάκι μου,μήπως βαρυστομαχιαζει; Το μητρικό είναι ελαφρύ.

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Το ενοχλεί ρε το πουλάκι μου,μήπως βαρυστομαχιαζει; Το μητρικό είναι ελαφρύ.

Αυτο το σκεφτηκα ετσι αυριο θα το πω στον γιατρο αυτο προσεξα σημερα οτι το παιδί βαρύστομαχιαζει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Εχω μάρσιπο όχι δεν θελει ολη την ώρα αγκαλια μονο οταν πονάει ρε κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι αυτο το γάλα που δινω συμπλήρωμα γιατί δεν φτάνει το δικο μου ημερησίως θελω 500 γρ γαλα με το που δινω ξενο κλαίει ωρες και χτυπιέται με το που δινω δικο μου κοιμάται το ξένο ειναι το sanilac ποια το εχει χρησιμοποιησει;

Εγώ δίνω το almiron 1. Αυτό δίνανε και στο νοσοκομείο. Προς το παρόν δε φαίνεται να πονάει. Κοιμάται ένα 3ωρο με 4ωρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κόρες όσες δίνεται σκόνη πόσα ml πινουν τα τζουτζουκια σας; Γιατί η δικιά μου μάλλον είναι φαγανη και αγχώνομαι ότι πίνει πολύ νγια το στομαχακι της. Δε το βγάζει όμως....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Βρε κόρες όσες δίνεται σκόνη πόσα ml πινουν τα τζουτζουκια σας; Γιατί η δικιά μου μάλλον είναι φαγανη και αγχώνομαι ότι πίνει πολύ νγια το στομαχακι της. Δε το βγάζει όμως....

Ποσο σου πινει? μικτη διατροφη δν κανεις κοριτσι λογικα 60/90 η εως 120μλ πρεπει να σου πινει!εφοσον δν σου κανει γουλιες ειστε μια χαρα απλα με το ξενο επειδη γω την πατησα παντα να σου ρευεται κ αν κοιμαται κ δν σου ρευτει κρατα την τουλαχιστον 20λεπτα ορθια!

12 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Εχω μάρσιπο όχι δεν θελει ολη την ώρα αγκαλια μονο οταν πονάει ρε κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι αυτο το γάλα που δινω συμπλήρωμα γιατί δεν φτάνει το δικο μου ημερησίως θελω 500 γρ γαλα με το που δινω ξενο κλαίει ωρες και χτυπιέται με το που δινω δικο μου κοιμάται το ξένο ειναι το sanilac ποια το εχει χρησιμοποιησει;

Ποιο απο ολα τα σανιλακ δινεις το1?εγω τα χα δοκιμασει ολα πριν αλλεργιας το ενα το Ha Ar Ac υποαλλεργικο αντιαναγωγικο για τους κολλικους!σου ρευεται ευκολα?κατα πασα πιθανοτητα του πεφτει βαρυ δν μπορει να το ευκολοχωνεψει τον ενοχλει θα σου πει κ ο παιδιατρος σου βεβαια εμενα με ολα αυτα γινοταν χαμος μετα απο μια ώρα που ετρωγε ξεκινουσε το παρτυ αργοτερα φανηκε κ η αλλεργία εμας αλλα οταν επινε το σανιλακ δν την ειχαμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Εμ εδω είναι το θέμα αν κλαίει και ηρεμεί μόνο αγκαλιά;

Μαρσιπο αγάπη... Αλλιώς όταν σχόλα ο άντρας σου.. Του αφήνεις το μπεμπακι ταισμενο κ καθαρό... Πας κουζίνα βάζεις μπαμ μπαμ πάνω το φαγητό για την επόμενη μέρα μέχρι να μαγειρεύτει χλωρινιαζεις την τουαλέτα, σκουπιζεις σφουγγάριζεις όλο το σπίτι κ τέλος...  :)Ξεσκόνισμα μια φορά τη βδομάδα καλά είναι δεν χρειάζεται κάθε μέρα... 

14 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Κι εμένα ματώνουν και έχουν πληγές. Το αφήνω το στήθος να παίρνει αέρα αφού βάλω λανολίνη, αλλιώς κολλάει πάνω στο σουτιέν ή το ρούχο ή τα επιθέματα θηλασμού.

Κι εγώ είμαι άυπνη μαζί με τον σύζυγό μου, ο οποίος με βοηθάει πάρα πολύ. Χωρίς αυτόν δε θα μπορούσα. Με πονάνε τα ράμματα από κάτω και δεν μπορώ να κάτσω καλά. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό τόσο.

@winspert είδα ότι γέννησες. Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Να είναι γερό και τυχερό!!! Μη στεναχωριέσαι για την καισαρική. Σημασία έχει που είστε καλά και οι 2.

Δε σας έχω διαβάσει όλες, γιατί ειλικρινά είμαι άυπνη. Οπότε δεν ξέρω αν γέννησε καμία άλλη.

Μπράβο στον αντρουλη σου που σε βοηθά αγάπη ❤️ εσειςβγιατι ξενυχτάτε γλυκιά μου; κλαίει το μπεμπακι; 

13 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Εγώ έκανα άλλο κόλπο ζυγίσματος της μπέμπας. ζυγιστικά εγώ στη δική μου ηλεκτρονική ζυγαριά και μετά την πήρα αγκαλιά και ξανά ζυγίστηκα μαζί της. έβγαλα τη διαφορά και είδα πόσα κιλά είναι η μικρή τώρα.

Clue μου από τη στιγμή που στο λέει Το ένστικτο ακολούθησε το πολλές φορές μας βγαίνει σωστό.

Εγώ έχω μονίμως πονοκέφαλο από την αϋπνία. δεν ξέρω πόσο ακόμα θα την παλέψω έτσι, καίνε τα μάτια μου .δουλειές κάνω αναγκαστικά το πρωί που κοιμάται η μπέμπα και η μεγάλη λειπει στο σχολείο. δουλειές .....τα πάνω-πάνω βασικά γιατί προσπαθώ να κοιμάμαι εκείνη την ώρα ..

είναι μοναδική ώρα που μπορώ να κοιμάμαι .

και εγώ δεν έχω καθόλου βοήθεια είμαι τέλειως μονη μου.. εννοείται ότι ο άντρας μου έχει φύγει ήδη δεν μπορούσε να κάτσει παραπάνω και έκατσε πάρα πολύ.η μάνα μου δουλεύει ,η πεθερά μου είναι σε άλλη πόλη, την μεγάλη την πηγαινοφέρνει στο σχολείο μία άλλη μαμά. ευτυχώς που υπάρχει και αυτή και μου πηγαινοφέρνει το παιδί και δεν χρειάζεται να βάζω και να βγάζω την μπέμπα στο αμάξι τα πρωινά που έχει δροσιά.αλλά κάθε μέρα σχεδόν που έχουμε δραστηριότητες τα απογεύματα βγαίνω εγώ μπέμπα στο καρότσι τα πεζοδρόμια μέσα στις τρύπες και αμάξια παρκαρισμένα πάνω πολλά νεύρα με αυτό.

 

Γιώτα εσένα που θέλει συνέχεια αγκαλιά το παιδί μήπως να πάρεις ένα μάρσιπο;; έτσι ήταν η μεγάλη μου και με το Μαρσιπο  είχα σωθεί. τώρα η μικρή ακόμα είναι ελεγχόμενη

Κατά τα άλλα ναι είμαι τρελή και θέλω να ξαναζήσω τοκετό θέλω να κάνω 3ο χθες.

Ζουζούνα έχετε κολικούς κ εσείς; δεν θυμάμαι να είχες αναφέρει κάτι; γιατι τόσο ξενύχτι βρε αγάπη; τις δουλειές παράτα τες να κοιμάσαι όσο μπορείς! ❤️ 

12 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Εχω μάρσιπο όχι δεν θελει ολη την ώρα αγκαλια μονο οταν πονάει ρε κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι αυτο το γάλα που δινω συμπλήρωμα γιατί δεν φτάνει το δικο μου ημερησίως θελω 500 γρ γαλα με το που δινω ξενο κλαίει ωρες και χτυπιέται με το που δινω δικο μου κοιμάται το ξένο ειναι το sanilac ποια το εχει χρησιμοποιησει;

Μάλλον βαρυστομαχιαζει το μικρούλι μου


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα!

Κλείνουμε το πρώτο 24ωρο με αποκλειστικό θηλασμό! Ελπίζω να χορταίνει το μωρό. Ξυπνάει στις 2 ώρες περίπου για να φάει πάλι. Γενικά καλά φαίνεται και βρέχει πάνες. Έχω ένα άγχος που της έκοψα τα συμπληρώματα επειδή είναι και τόσο μικρούλα αλλά το ένστικτό μου μου λέει πως τρώει καλά. Βέβαια το ένστικτό μου μου έλεγε πως είναι αγόρι και πως θα γεννήσω τέλη Οκτώβρη αλλά τι να πεις...

Όταν γεννήθηκε και για τις πρώτες μέρες δεν έκανε καθόλου θηλαστικές κινήσεις. Ούτε από μπιμπερό ούτε πιπίλα. Της βάζανε την πιπίλα και ήταν σαν τάπα. το στόμα έμενε ανοιχτό. Όσο ήταν στη μονάδα που έμπαινα και τη θήλαζα δεν έτρωγε καλά. Ούτε έπιανε καλά. Ούτε στήθος ούτε μπιμπερό. Στήθος έπιανε μόνο τη θηλή κι έκλεινε το στόμα σαν πιπίλα. Οπότε δεν έτρωγε. Εκεί της δίνανε κάθε 3 ώρες ξένο εκτός αν είχα βγάλει δικό μου. Από όταν ήρθαμε σπίτι της έδινα δικό μου περίπου 30 με 40ml μετά το θηλασμό και όταν έβλεπα ότι πείναγε έδινα και σκόνη. Έδωσα 2 με 3 φορές από 30ml. 

Οι νεογνολόγοι λέγανε ο καθένας το δικό του για το θηλασμό. Ένας μας είπε μόνο 2 με 3 γεύματα να δοκιμάζω θηλασμό για να μην κουράζεται και άλλος είπε 2 με 3 λεπτά σε κάθε γεύμα. Μία άλλη μας είπε ένα τέταρτο περίπου το ένα στήθος ανά γεύμα. Επειδή μπερδεύτηκα πήρα την παιδίατρο που θα έχουμε. Μου είπε να τη βάζω τουλάχιστον ένα τέταρτο και να κοιμάται κάποιες φορές σε γυμνό στήθος για να κάνουμε σύνδεση. Με το που ξύπνησε από αυτόν τον ύπνο έπιασε κανονικά και έπινε καλά! Μέχρι πιο πριν βαριόταν και κοιμόταν αμέσως. Ή δεν έκανε καλές κινήσεις ή δεν άνοιγε καλά το στόμα. Κάτι δεν πήγαινε καλά. Σταμάτησα να κάνω αντλήσεις γιατί ένιωθα ότι δεν της φτάνει το γάλα όταν είχα κάνει άντληση και αφού πλέον πιάνει καλά και πίνει είπα καλύτερα να πίνει κατευθείαν από το στήθος από το να μην έχει γάλα όταν θηλάζει και να της δίνω πιο πολύ με μπιμπερό. Δοκίμασα να αντλήσω μετά το θηλασμό κι έβγαλα μόνο 10ml και από τα δύο ενώ έβγαζα περίπου 30 με 40 τη φορά. Σκόνη μου είπε η παιδίατρος να της δίνω το πολύ 60ml τη μέρα εκτός αν πλαντάζει στο κλάμα. Αφού βλέπω ότι είναι καλά (ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται) δεν της έχω δώσει. Όμως πλέον πιάνει καλά το στήθος και κοιμάται μετά από 10 ή 15 λεπτά όπου τουλάχιστον τα 2/3 είναι αποτελεσματικός θηλασμός. Τη ζύγισα στη ζυγαριά της κουζίνας σήμερα και ήταν 2300. Την Πέμπτη βγήκαμε 2230. Άρα έχει πάρει 70 γρ σε 3 μέρες. Δεν ξέρω αν είναι καλά... Μόνο τη μία μέρα όμως είναι αποκλειστικός θηλασμός. Κι εγώ αγχωμένη είμαι...

Να το χαίρεσαι το μωράκι! Αυτό το σοκ τελικά το περάσαμε πολλές! Το θέμα είναι ότι έχουμε πλέον τα μωράκια μας και είναι καλά!

@Clue σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου! Αναμένω κι εγώ να γίνει αυτο. Να έρθει η μέρα που το μωρό θα θηλάσει κανονικά. Εμένα στήθος πιάνει τέλεια. Θηλαστικες κινήσεις δεν κάνει και αυτό όχι λόγω παθολογίας αλλά λόγω βαρεμαρας ίσως;;, ειλικρινά δεν ξέρω. Κοιμάται κατευθείαν. Σήμερα είπα κι εγώ να δοκιμάσω το skin to skin . Κάνουμε βέβαια και κάθε βράδυ μαζί μπάνιο αλλά γενικότερα δεν βλέπω καμία διαφορά. Σήμερα είμαστε 20 ημερών. Το βάρος της γέννησης το έπιασε χθες. Άργησε πολύ. Δε βάζει βάρος και δυστυχώς έχω αύξηση το συμπλήρωμα αλλά δεν μπορώ να ρισκάρω αφυδάτωση. 

Μακάρι να φτιάξει σύντομα όλο αυτό γιατί τα έχω παίξει και με τις αντλήσεις.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Ποσο σου πινει? μικτη διατροφη δν κανεις κοριτσι λογικα 60/90 η εως 120μλ πρεπει να σου πινει!εφοσον δν σου κανει γουλιες ειστε μια χαρα απλα με το ξενο επειδη γω την πατησα παντα να σου ρευεται κ αν κοιμαται κ δν σου ρευτει κρατα την τουλαχιστον 20λεπτα ορθια!

Ποιο απο ολα τα σανιλακ δινεις το1?εγω τα χα δοκιμασει ολα πριν αλλεργιας το ενα το Ha Ar Ac υποαλλεργικο αντιαναγωγικο για τους κολλικους!σου ρευεται ευκολα?κατα πασα πιθανοτητα του πεφτει βαρυ δν μπορει να το ευκολοχωνεψει τον ενοχλει θα σου πει κ ο παιδιατρος σου βεβαια εμενα με ολα αυτα γινοταν χαμος μετα απο μια ώρα που ετρωγε ξεκινουσε το παρτυ αργοτερα φανηκε κ η αλλεργία εμας αλλα οταν επινε το σανιλακ δν την ειχαμε!

Μου πίνει 150 συν στήθος!!!!! Αν πιει αντλημενο θέλει παραπάνω από 150!!!!! Η παιδίατρος αν και έμεινε κάγκελο, μου είπε να μη κοιτάω τα ml γιατί απ' τη στιγμή που το παιδί το ζητάει και κλαίει για να φάει πεινάει. Δεν είναι πονακια γιατί αν το φάει όλο είναι ήρεμη. Άμα τη σταματήσω στα 120 φρικαρει και σκούζει.... Το ζητάει μόνη της το 150αρι.... Αν πιει λιγότερο δεν της φτάνει και ας έχει φάει και απ' το στήθος.... Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι πεινακουλα και δεν είναι ανησυχητικό αυτό. Αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ.... 

 

Just now, marioula1234 είπε:

Μαρσιπο αγάπη... Αλλιώς όταν σχόλα ο άντρας σου.. Του αφήνεις το μπεμπακι ταισμενο κ καθαρό... Πας κουζίνα βάζεις μπαμ μπαμ πάνω το φαγητό για την επόμενη μέρα μέχρι να μαγειρεύτει χλωρινιαζεις την τουαλέτα, σκουπιζεις σφουγγάριζεις όλο το σπίτι κ τέλος...  :)Ξεσκόνισμα μια φορά τη βδομάδα καλά είναι δεν χρειάζεται κάθε μέρα... 

Μπράβο στον αντρουλη σου που σε βοηθά αγάπη ❤️ εσειςβγιατι ξενυχτάτε γλυκιά μου; κλαίει το μπεμπακι; 

Ζουζούνα έχετε κολικούς κ εσείς; δεν θυμάμαι να είχες αναφέρει κάτι; γιατι τόσο ξενύχτι βρε αγάπη; τις δουλειές παράτα τες να κοιμάσαι όσο μπορείς! ❤️ 

Μάλλον βαρυστομαχιαζει το μικρούλι μου

Αχ σαγαπω. Τι ωραίο πρόγραμμα που έχεις. Αυτό θα κάνω από σήμερα μήπως σωθώ κι εγώ. Δε προλαβαίνω τίποτα!!! Πριν με το ένα χέρι κρατούσα τη μικρή στήθος και με το άλλο σκουπιζα τη μεγάλη που τα έκανε στο γιογιό. Παράλληλα μαγείρευα κι όλας!!!!!!!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

 

Ζουζούνα έχετε κολικούς κ εσείς; δεν θυμάμαι να είχες αναφέρει κάτι; γιατι τόσο ξενύχτι βρε αγάπη; τις δουλειές παράτα τες να κοιμάσαι όσο μπορείς! ❤️ 

 

Γτ τη μέρα κοιμαται κ τη νύχτα κοιτάζει το ταβάνι.κλαιει για να κάνει κακα αλλά δεν είναι σε τέτοιο βαθμό που λέτε εσείς.

Πρέπει να κάνω κ κάνα φαι για τη μεγάλη γ αυτό κάθομαι 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες κ μελλοντικές μανουλες... Δευτερη μερα στο σπιτι μας... Τι υπεροχο συναίσθημα ρε κοριτσια... Τι πλασματακια ειναι αυτα;;;; Ειμαι ερωτευμενη με το γιο μου... Τον κοιταω κ δεν το πιστεύω!!!! Λοιπόν κ εμεις κανουμε μικτη διατροφή γιατί στο νοσοκομειο μετα απο την καισαρικη ημουν σε κακο χαλι οποτε δωσανε ξενο. Μέχρι εχθες ειχα απογοητευτεί οτι ποτε δεν θα ερθει το γαλα μου. Απο το βραδυ ομως εχω ξεκινησει με τη σειρα:ζεστα επιθεματα γιατι καταλαβαινα πετρωματακια, πολυ μασαζ, μπεμπουλη επανω να ρουφηξει κ τελος θηλαστρο. Κ για πρωτη φορα μεσα στο θηλαστρο ειδα ενα υπεροχο κιτρινο υγρο που σιγα σιγα αλλαζει κ λιγο... Κοντεψα να κλαψω απο τη χαρα μου. Σημερα σηκωθηκα με λιγο περισσότερο πετρωμα αλλα πλακωθηκα παλι σ αυτα που σας ειπα κ παμε καλυτερα... Πιστευω κ ελπιζω κ ευχομαι να τα καταφερω... Ευτυχως ο αντρας μου εχει αναλαβει τον μπεμπουλη μας αποκλειστικά οταν εγω δεν μπορω ή ποναω... Εχει χαζεψει μαζι του... Εχει παρει κ μια εβδομάδα αδεια οποτε ολα καλα. Κ σε λιγο περιμένω τη μανα μου για μαγειρεμα κ να μου φέρει τα ρουχα που επλυνε εχθες... Δοξα τω θεω ολα πανε καλα. Ευτυχώς που εχω βοηθεια ηιατι ειναι δυσκολο με την τομη. Ουτε να παω τουαλετα μονη δεν μπορω. Δεν μπορώ να σκυψω καθόλου... Θα περασει βεβαια... Πολλα φιλια απο εμενα κ τον μπεμπουλη μου!!!!! 

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...