Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mampa είπε:

Όχι όχι τσούξιμο δεν έχω, ούτε συχνοουρια. Μια φορά έγινε χθες βράδυ και μία σήμερα το πρωί. 

Πριν 5 ημέρες έκανα γενική ούρων και αίματος όλα ήταν καλα. 

@Katerina88 πήραμε χρώμα, έναν τοίχο θα βάψω με αυτό,το υπόλοιπο δωμάτιο είναι βαμμένο σε ζαχαρι. Πήρα και ένα πολύ ωραίο αυτοκόλλητο από το ίντερνετ για να βάλω στον βαμμένο τοίχο. Αυτό το περιμένω από βδομάδα. 

Χαχαχα ιδιο δωματιο έχουμε!! Κ εμας σε ζαχαρι αποχρωση είναι κ θα βάψουμε το ενα τοιχο κ βλέπουμε!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Α μπορει να ειναι και το εντερο,εχεις δικιο πως να τα ξεχωρισεις.τις συσπασεις τις καταλαβαινω απλα εγω δεν εχω πονο κατα τη συσπαση.εν τω μεταξυ αυτη η εγκυμοσυνη εχει τοσες διαφορες απο τις προηγουμενες που πολλα πραγματα ειναι πρωτογνωρα για μενα κι ας ειναι το 4ο.

:-D!!

Κ εγώ να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι να είχα στην πρώτη όσα έχω τώρα...ούτε κ τα θυμάμαι όλα ακριβώς... σίγουρα όμως έχω διαφορές..κάθε εγκυμοσύνη κ διαφορετική όπως λένε ...εσύ θα ξέρεις καλύτερα :-D!!

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου δεν μου εχει πει ακομη η αιματολογος, μολις κανω το ντοπλερ θα μου δωσει κ οδηγίες για το χειρουργείο, ωστόσο μια φιλη μου λου έκανε καισαρικη πριν 2 μηνες εκανε κ επισκληριδιο κανονικά παρόλο που εκανε αντιπηκτικες ενέσεις. Μολις με ενημερώσει η γιατρος κ εμενα θα σου πω. 

Ναι κοριτσάκι μου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Κ εγώ να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι να είχα στην πρώτη όσα έχω τώρα...ούτε κ τα θυμάμαι όλα ακριβώς... σίγουρα όμως έχω διαφορές..κάθε εγκυμοσύνη κ διαφορετική όπως λένε ...εσύ θα ξέρεις καλύτερα :-D!!

Ναι κοριτσάκι μου!!

Στα κοριτσια μου ειχα ευκολες εγκυμοσυνες,ουτε θεματα με τραχηλο και συσπασεις,ουτε να μου ανοιγει η μυτη, τιποτα.ισως επειδη ημουν πολυ μικρη δε ξερω.τωρα στο μπεμπη δεν εχω αφησει τιποτα :grin:.δε πειραζει ας ειναι καλα και θα τα ξεχασω ολα μετα:D!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Στα κοριτσια μου ειχα ευκολες εγκυμοσυνες,ουτε θεματα με τραχηλο και συσπασεις,ουτε να μου ανοιγει η μυτη, τιποτα.ισως επειδη ημουν πολυ μικρη δε ξερω.τωρα στο μπεμπη δεν εχω αφησει τιποτα :grin:.δε πειραζει ας ειναι καλα και θα τα ξεχασω ολα μετα:D!

Έτσι είναι!! Αυτό λέω κ εγώ ...ας είναι καλά τα μωράκια μας κ λίγο έμεινε!! Απλά επειδή ήμουν δραστήρια μέχρι χθες .. πρέπει να συνηθίσω την απραγια κ την ξάπλα... Να βρω μια ρουτίνα για να περάσει ο καιρός!Εσύ βγαίνεις καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια,16 ωρες την ημερα ημουν σε εγρηγορση,δουλεια,το σπιτι,δρομολογια των παιδιων και γενικα ειμαι ανθρωπος που δε μπορω να κατσω.απο 23 εβδομαδων ειμαι μεσα στο σπιτι,μονο στο γιατρο πηγαινα.στις 29 εβδομαδες μου λεει αντε τωρα που ειδαμε οτι ειναι ενταξει ο τραχηλος να πας και για κανα καφε.χαρα εγω!!ξεκινανε οι ζεστες μαζι και η υποταση και μου λεει τωρα καθολου στη ζεστη,εχω ζαλαδες οποτε και να θελα που να παω που ειμαι σα να χω γυρισει το πρωι απο ξενυχτι;-).τουλαχιστον πριν διαβαζα κανα βιβλιο.

 


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Mar.da είπε:

Μια απο τα ιδια,16 ωρες την ημερα ημουν σε εγρηγορση,δουλεια,το σπιτι,δρομολογια των παιδιων και γενικα ειμαι ανθρωπος που δε μπορω να κατσω.απο 23 εβδομαδων ειμαι μεσα στο σπιτι,μονο στο γιατρο πηγαινα.στις 29 εβδομαδες μου λεει αντε τωρα που ειδαμε οτι ειναι ενταξει ο τραχηλος να πας και για κανα καφε.χαρα εγω!!ξεκινανε οι ζεστες μαζι και η υποταση και μου λεει τωρα καθολου στη ζεστη,εχω ζαλαδες οποτε και να θελα που να παω που ειμαι σα να χω γυρισει το πρωι απο ξενυχτι;-).τουλαχιστον πριν διαβαζα κανα βιβλιο.

Έχεις αρκετό καιρό αλλά πραγματικά έμεινε λίγο ακόμη!! εγώ να τα ακούω αυτά που λέω πως θα το κάνω 1μηνα κ κάτι... Εγώ θα το ρίξω στις ταινίες μου φαίνεται!! 

Εντομεταξυ το μωρό με χτυπάει κάτω πολύ δυνατά μερικές φορές που πονάω κ τρέχω τουαλέτα... Αλλά φοβάμαι για τον τράχηλο .. ξέρει κάποια κοπέλα εάν επηρεάζεται από τις κλοτσιες του μωρού;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Έχεις αρκετό καιρό αλλά πραγματικά έμεινε λίγο ακόμη!! εγώ να τα ακούω αυτά που λέω πως θα το κάνω 1μηνα κ κάτι... Εγώ θα το ρίξω στις ταινίες μου φαίνεται!! 

Εντομεταξυ το μωρό με χτυπάει κάτω πολύ δυνατά μερικές φορές που πονάω κ τρέχω τουαλέτα... Αλλά φοβάμαι για τον τράχηλο .. ξέρει κάποια κοπέλα εάν επηρεάζεται από τις κλοτσιες του μωρού;

Δε νομιζω οτι επηρεαζουν οι κλωτσιες του μωρου τον τραχηλο.εγω καποιες φορες νιωθω και λες χτυπαει τα κοκαλα της λεκανης μου,αλλα ειναι αντανακλαστικοι οι χτυποι.

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da έχεις πετρώματα ή και πονακια περιόδου οταυαε πιάνουν συσπάσεις;; Εγώ σήμερα έχω μερικά πονακια περιόδου. Ίσως είναι επειδή σήμερα αλλάζω και μήνα 

Κοριτσι μου δεν εχω πονακια,το πετρωμα γινεται σαν να φοραω ζωνη κατω απο τον αφαλο,κραταει λιγα δευτερολεπτα και περναει.μπορει να χει καποια σημασια αυτο που λες δε το γνωριζω.παντως τα ελαφρια πονακια στις συσπασεις ειναι φυσιολογικο.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Δε νομιζω οτι επηρεαζουν οι κλωτσιες του μωρου τον τραχηλο.εγω καποιες φορες νιωθω και λες χτυπαει τα κοκαλα της λεκανης μου,αλλα ειναι αντανακλαστικοι οι χτυποι.

Κοριτσι μου δεν εχω πονακια,το πετρωμα γινεται σαν να φοραω ζωνη κατω απο τον αφαλο,κραταει λιγα δευτερολεπτα και περναει.μπορει να χει καποια σημασια αυτο που λες δε το γνωριζω.παντως τα ελαφρια πονακια στις συσπασεις ειναι φυσιολογικο.

Δηλαδή λες να μην ανησυχώ; Μέσα στην εβδομάδα που ξαναειχα η γιατρός μου είπε ότι στο εξής θα έχω κάποια γιατί πρέπει να προετοιμαστεί και η μήτρα σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Δηλαδή λες να μην ανησυχώ; Μέσα στην εβδομάδα που ξαναειχα η γιατρός μου είπε ότι στο εξής θα έχω κάποια γιατί πρέπει να προετοιμαστεί και η μήτρα σιγά σιγά

Δε μπορω να σου πω να μην ανυσηχεις γιατι δεν ειμαι γιατρος,απλα απο αυτα που περιγραφεις μου δειχνουν τα φυσιολογικα πλαισια,κι εμενα ο γιατρος το ιδιο μου ειπε οτι τωρα θα εχω ετσι κι αλλιως συσπασεις απλα να εχω το νου μου στη συχνοτητα τους.κι αν κατι με ανυσηχει καλυτερα να του το πω κι ας μην ειναι κατι.

Εφοσον κι η γιατρος σου σου ειπε οτι ετσι θα συμβαινει απο δω και περα τοτε δεν πρεπει να σε ανυσηχει.να χουμε το νου μας δεν ειναι κακο αρκει να μη μας γινεται εμμονη,θα μου πεις πως να το κανουμε αυτο που γινεται ασυναισθητα,εγω προσπαθω να βλεπω τα συμπτωματα με μια σχετικη ψυχραιμια γιατι αλλιως θα ειμαι μονιμα στην τσιτα.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας!! Λοιπόν, έχουμε μπει τελευταία ευθεία και σιγά σιγά έχω αρχίσει κ ετοιμάζω τα πραγματάκια της μπέμπας μας!! Κ έχω μια απορία στην οποία θα ήθελα να με βοηθήσουν οι ηδη μαμάδες, μιας κ εμένα είναι η πρώτη μου φορά!! Τι απορρυπαντικά χρησιμοποιείται για τα ρουχαλάκια των μωρών σας κ γιατί τα προτιμάτε; Δεν ξέρω τι να επιλέξω!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Newmum19 είπε:

Κοριτσια γεια σας!! Λοιπόν, έχουμε μπει τελευταία ευθεία και σιγά σιγά έχω αρχίσει κ ετοιμάζω τα πραγματάκια της μπέμπας μας!! Κ έχω μια απορία στην οποία θα ήθελα να με βοηθήσουν οι ηδη μαμάδες, μιας κ εμένα είναι η πρώτη μου φορά!! Τι απορρυπαντικά χρησιμοποιείται για τα ρουχαλάκια των μωρών σας κ γιατί τα προτιμάτε; Δεν ξέρω τι να επιλέξω!!!

Γεια σου!!εγω θα χρησιμοποιησω proderm και septona. Τα χρησιμοποιουσα και στις κορες μου και ημουν ευχαριστημενη,δεν παρουσιασαν αλλεργιες και καθαριζαν αρκετα στην μετεπειτα περιοδο που μπηκε και η στερεα τροφη.στη μεγαλη μου ειχα χρησιμοποιησει και το αρκαδι σε νιφαδες αλλα μου στουμπωσε το πλυντηριο θυμαμαι με τη χρηση.μετα πηρα prodem.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Newmum19 είπε:

Κοριτσια γεια σας!! Λοιπόν, έχουμε μπει τελευταία ευθεία και σιγά σιγά έχω αρχίσει κ ετοιμάζω τα πραγματάκια της μπέμπας μας!! Κ έχω μια απορία στην οποία θα ήθελα να με βοηθήσουν οι ηδη μαμάδες, μιας κ εμένα είναι η πρώτη μου φορά!! Τι απορρυπαντικά χρησιμοποιείται για τα ρουχαλάκια των μωρών σας κ γιατί τα προτιμάτε; Δεν ξέρω τι να επιλέξω!!!

Κ εγώ προδερμ υγρό χρησιμοποιώ και μυρίζει πολύ ωραία. Είχα δοκιμάσει κ το Αρκάδι με πράσινο σαπούνι αλλά δεν έμεινα Ικανοποιημενη

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Newmum19 είπε:

Κοριτσια γεια σας!! Λοιπόν, έχουμε μπει τελευταία ευθεία και σιγά σιγά έχω αρχίσει κ ετοιμάζω τα πραγματάκια της μπέμπας μας!! Κ έχω μια απορία στην οποία θα ήθελα να με βοηθήσουν οι ηδη μαμάδες, μιας κ εμένα είναι η πρώτη μου φορά!! Τι απορρυπαντικά χρησιμοποιείται για τα ρουχαλάκια των μωρών σας κ γιατί τα προτιμάτε; Δεν ξέρω τι να επιλέξω!!!

Κ εγώ προδερμ σκόνη κ μαλακτικό. Δοκίμασα κ εγώ Αρκάδι αλλά άφηνε πολλά υπολείμματα κ μου μύριζε άσχημα.

Τι κάνετε κορίτσια;;Πως είστε; Εγώ εδώ ξάπλα.. ξάπλα... Mar.da εσύ που κάνεις ξάπλες ... Σου ειχε πει ότι αν κάθεσαι επιβαρύνετε ο τράχηλος; Εμένα μου έχει πει καναπε-κρεβατι να είμαι άρα μπορώ κάθομαι ..αυτό δεν καταλαβαίνετε κ εσείς βρε κορίτσια; Έχω πιαστεί όλη μέρα ξαπλωμένη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...