Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσια!!πριν λιγο γυρισαμε απο το γιατρο.ο τραχηλος ειναι στο 31,δηλ στα ιδια οποτε μια χαρα!τα αμνιακα μια χαρα!ο μπεμπης μια χαρα!ο εσω τραχηλος ειναι λιγο ανοικτος για ειναι 4η εγκυμονυση.ισως δε γεννησω στις 40 εβδομαδες αλλα στις 38 που και παλι μια χαρα ειναι.συνεχιζω με προγεστερονη ,μαγνησιο και ξεκουραση και ξανα θα με δει σε 2 εβδομαδες.αυτα κοριτσια μου τα νεα μας,ολα καλα λοιπον!!

@Rinaki88 ουτε σημερα ηθελε ο νεαρος μας φωτο!τα χερακια στο προσωπακι τα ειχε.δε πειραζει αρκει που ειναι ολα καλα!!

Οχι μια χαρα ειναι απλα απο 40 που ηταν στην αυχενικη επεσε στο 31 και για αυτο το κοιταμε.ειναι 4ο παιδι και εχει σημασια ο τραχηλος.εγω εν τω μεταξυ δουλευα και ειχα υπερβει μαλλον τα ορια και ενας λογος που συνεβαλλε ηταν κι αυτος.

@Marian91 καλημερα!στα κοριτσια εειχα χρησιμοποιησει καλαθουνα αλλα ηταν μεγαλη και λιγο αβολη,τωρα στο μπεμπη η κουμπαρα μου θα μου δωσει το καλαθι που ονομαζουν αυγο.ειναι απο νεογενητο ως 6 μηνων νομιζω.ειχα δει τη χρηση του και θεωρω οτι θα με εξυπηρετηση καλυτερα.απο κει και επειτα ειναι και ο καθενας πως θα βολευτει.

Εμένα στην αυχενική δεν μου τον μετρησε..:mad: οπότε δεν ξέρω πόσο ήταν.Στην κόρη μου,μου τον είχε μετρήσει ένας γιατρός άλλος λάθος κ μου τον είχε βγάλει 20... Τελικά 30 ήταν αλλά από φόβο κ προληπτικά ήμουν με vasclor από τον 6ο... Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα ειναι για ολες μας!το αγχος δεν ειναι ευκολο να το αποβαλουμε αλλα οσο μπορουμε να σκεφτομαστε θετικα:-D!καθε βδομαδα που περναει ειναι και μια ανακουφιση γιατι λες παει κι αυτο το σκαλακι.να δεις σε κανα μηνα και κατι που θα γκριανουμε για τη ζεστη,που δεν θα ξερουμε πως να βολεψουμε την κοιλια μας,που δε θα μας νοιαζει αν πεταει η κοιλια μας για την παραλια8) γιατι ειμαστε εγκυες βρε παιδι μου!θα αδειαζουν οι ξαπλωστρες για χαρη μας(ασχετα που θα μας τραβανε με βιτζι γιατι πως θα σηκωνομαστε μετα χαχαχα).

Ολα θα πανε τελεια!!:x

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου, καλη Μεγαλη Εβδομαδα καλη Ανασταση να εχουμε! Σημερα πηγαμε κι πηραμε τα πρωτα ρουχαλακια για το μωρο κι ειδαμε για καροτσι. Ειδαμε το anex sport και της inglesina το trilogy. Εχει δει καποια απο εσας καροτσι τι λετε για αυτα?  Η αληθεια ειναι οτι εχει εκπτωσεις για το inglesina (για τα 3σε 1)για αυτη την εβδομαδα κι ηθελα να πειτε κι εσεις αν ξερετε. 

Εγώ έχω το Stokke X-plory κ είμαι πολύ ευχαριστημένη.. το αυγό που εχει -καθισμα αυτοκινήτου- κουμπώνει κατευθείαν πάνω στο καρότσι κ είναι πολύ βολικό..εκεί χωράει περίπου μέχρι τον 8ο μήνα ...κ μετά βάζεις τον κανονικό του κάθισμα.... Βέβαια είναι λίγο τσιμπημενο σαν καρότσι ... Εγώ είχα μόνο καρότσι να αγοράσω σχεδόν όλα τα άλλα μου τα δώσανε...οπότε "επένδυσα" εκεί...ακόμη κ στην άμμο στην παραλία πάει...αλλά κ τότε όταν έψαχνα για 3 σε 1 όλα έπαιζαν από 900 κ πάνω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

Αυτο κανω @Evi89 μου,ευτυχως εχω τις κορες και το συζυγο που φροντιζουν για ολα.πως εισαι εσυ?

Πάλι καλά κοπέλα μου που έχεις κ βοήθεια είναι πολύ σημαντική!! Κ εγώ προσπαθώ να ξεκουράζομαι γενικά....καλά είμαι.....μόνο τα ισχία μου με πεθαίνουν από τον πόνο...ειδικά κάτι βράδια ξυπνάω από πόνο...κ μέση μου με έχει πιάσει από τώρα.....κατά τα άλλα Δόξα το Θεό όλα καλά!!! Πάντως ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα βρε κορίτσια....πότε έφτασα στον 6ο χαμπάρι δεν πήρα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Πάλι καλά κοπέλα μου που έχεις κ βοήθεια είναι πολύ σημαντική!! Κ εγώ προσπαθώ να ξεκουράζομαι γενικά....καλά είμαι.....μόνο τα ισχία μου με πεθαίνουν από τον πόνο...ειδικά κάτι βράδια ξυπνάω από πόνο...κ μέση μου με έχει πιάσει από τώρα.....κατά τα άλλα Δόξα το Θεό όλα καλά!!! Πάντως ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα βρε κορίτσια....πότε έφτασα στον 6ο χαμπάρι δεν πήρα.....

Ναι τα ισχια ειναι μεγα θεμα,εγω δυσκολευομαι στον υπνο πολυ.ναι περναει γρηγορα ο καιρος ευτυχως.η κορουλα σου ποσο ειναι?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Καλημερα κοριτσια!!πριν λιγο γυρισαμε απο το γιατρο.ο τραχηλος ειναι στο 31,δηλ στα ιδια οποτε μια χαρα!τα αμνιακα μια χαρα!ο μπεμπης μια χαρα!ο εσω τραχηλος ειναι λιγο ανοικτος για ειναι 4η εγκυμονυση.ισως δε γεννησω στις 40 εβδομαδες αλλα στις 38 που και παλι μια χαρα ειναι.συνεχιζω με προγεστερονη ,μαγνησιο και ξεκουραση και ξανα θα με δει σε 2 εβδομαδες.αυτα κοριτσια μου τα νεα μας,ολα καλα λοιπον!!

@Rinaki88 ουτε σημερα ηθελε ο νεαρος μας φωτο!τα χερακια στο προσωπακι τα ειχε.δε πειραζει αρκει που ειναι ολα καλα!!

Οχι μια χαρα ειναι απλα απο 40 που ηταν στην αυχενικη επεσε στο 31 και για αυτο το κοιταμε.ειναι 4ο παιδι και εχει σημασια ο τραχηλος.εγω εν τω μεταξυ δουλευα και ειχα υπερβει μαλλον τα ορια και ενας λογος που συνεβαλλε ηταν κι αυτος.

@Marian91 καλημερα!στα κοριτσια εειχα χρησιμοποιησει καλαθουνα αλλα ηταν μεγαλη και λιγο αβολη,τωρα στο μπεμπη η κουμπαρα μου θα μου δωσει το καλαθι που ονομαζουν αυγο.ειναι απο νεογενητο ως 6 μηνων νομιζω.ειχα δει τη χρηση του και θεωρω οτι θα με εξυπηρετηση καλυτερα.απο κει και επειτα ειναι και ο καθενας πως θα βολευτει.

Έχουμε παιδιά με προσωπικότητα πως να το κάνουμε. Ίδιοι είναι οι δικοί μας. Να τους βάλουμε να κάνουν παρέα. Άντε όλα να πάνε καλά εύχομαι. Και γιατί να μην πάνε; :-)


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα!

Να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια κοπέλα με πρόσθιο ψηλά πλακούντα.Ο γιατρός μου έχει πει θα αργήσω να αισθανθώ κλωτσιτσες.Λογω προσθιου πλακούντα και λόγω ότι είναι και ψηλά.Έχω αρχίσει να αισθάνομαι εμβρυικες κινήσεις και υπάρχουν ημέρες που είναι έντονες.Σήμερα δεν αισθάνομαι τόσο έντονες.Σας έχει συμβεί;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια κοπέλα με πρόσθιο ψηλά πλακούντα.Ο γιατρός μου έχει πει θα αργήσω να αισθανθώ κλωτσιτσες.Λογω προσθιου πλακούντα και λόγω ότι είναι και ψηλά.Έχω αρχίσει να αισθάνομαι εμβρυικες κινήσεις και υπάρχουν ημέρες που είναι έντονες.Σήμερα δεν αισθάνομαι τόσο έντονες.Σας έχει συμβεί;

Κοριτσάκι μου εγώ! Ακριβώς το ίδιο, πρόσθιος κ ψηλά κ σήμερα καταλάβαινω λίγα πράγματα.

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια κοπέλα με πρόσθιο ψηλά πλακούντα.Ο γιατρός μου έχει πει θα αργήσω να αισθανθώ κλωτσιτσες.Λογω προσθιου πλακούντα και λόγω ότι είναι και ψηλά.Έχω αρχίσει να αισθάνομαι εμβρυικες κινήσεις και υπάρχουν ημέρες που είναι έντονες.Σήμερα δεν αισθάνομαι τόσο έντονες.Σας έχει συμβεί;

Ναι κοριτσι!προσθιο εχω,16w 4d τον πρωτοκαταλαβα,εντονα ομως στις 19 εβδομαδες.τωρα στις 23w 5d γινεται παρτυ.εχει να κανει και τη θεση του μωρου καθε φορα.ποσων εβδομαδων εισαι?

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...