Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mar.da said:

Ολα μια χαρα!μπραβο!εσυ πως εισαι?συνηλθες καθολου??

@Evagellia ειχες κι εσυ σημερα β επιπεδου νομιζω ε?

Αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο το πρωι να δουμε πως ειναι ο τραχηλος.μακαρι να χει μεινει στο 31...:roll:

Έβαλα otrivin με μενθολη χθες και κατόρθωσα να κοιμηθώ. Σήμερα κάπως καλύτερα αλλά τελείως καλά δεν είμαι. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και με την δική σου εξέταση.

Just now, Katerina 88 said:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Με το καλό!!!Μην ανησυχείς θα τον δείτε σίγουρα τον γλυκούλη!!!

Ναι μωρέ το βασικό είναι ότι είναι καλά. Που θα πάει θα τον στριμώξουμε σε κάποια φάση. Χιχι. 

Just now, Evi89 said:

Μπράβο κορίτσι μου που είναι όλα καλά!!! Σας κρατάει σε αγωνία το ζουζουνακι!! Κρύβεται το γλυκάκι!! Άντε την επόμενη φορά λοιπόν να τον δείτε!! 

Από αγωνία άλλο τίποτε ο πιτσιρικακος. Έχουμε παιδί με προσωπικότητα, τι να κάνουμε. Χαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 3

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rinaki88 είπε:

Έβαλα otrivin με μενθολη χθες και κατόρθωσα να κοιμηθώ. Σήμερα κάπως καλύτερα αλλά τελείως καλά δεν είμαι. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και με την δική σου εξέταση.

Ναι μωρέ το βασικό είναι ότι είναι καλά. Που θα πάει θα τον στριμώξουμε σε κάποια φάση. Χιχι. 

Από αγωνία άλλο τίποτε ο πιτσιρικακος. Έχουμε παιδί με προσωπικότητα, τι να κάνουμε. Χαχαχαχαχα.

Ευχαριστω @Rinaki88 μου!μια αγωνια την εχω ειναι η αληθεια αλλα ο μπεμπης κλωτσαει ολη μερα και με ησυχαζει,σα να μου λεει μανουλα εδω ειμαι!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου, καλη Μεγαλη Εβδομαδα καλη Ανασταση να εχουμε! Σημερα πηγαμε κι πηραμε τα πρωτα ρουχαλακια για το μωρο κι ειδαμε για καροτσι. Ειδαμε το anex sport και της inglesina το trilogy. Εχει δει καποια απο εσας καροτσι τι λετε για αυτα?  Η αληθεια ειναι οτι εχει εκπτωσεις για το inglesina (για τα 3σε 1)για αυτη την εβδομαδα κι ηθελα να πειτε κι εσεις αν ξερετε. 


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου, καλη Μεγαλη Εβδομαδα καλη Ανασταση να εχουμε! Σημερα πηγαμε κι πηραμε τα πρωτα ρουχαλακια για το μωρο κι ειδαμε για καροτσι. Ειδαμε το anex sport και της inglesina το trilogy. Εχει δει καποια απο εσας καροτσι τι λετε για αυτα?  Η αληθεια ειναι οτι εχει εκπτωσεις για το inglesina (για τα 3σε 1)για αυτη την εβδομαδα κι ηθελα να πειτε κι εσεις αν ξερετε. 

Επισης!υγεια και με το καλο τα μωρακια μας!εγω θα παρω την προικα του μωρου απο την κουμπαρα μου και δεν ξερω να σου πω για να σε βοηθησω.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mar.da said:

Ευχαριστω @Rinaki88 μου!μια αγωνια την εχω ειναι η αληθεια αλλα ο μπεμπης κλωτσαει ολη μερα και με ησυχαζει,σα να μου λεει μανουλα εδω ειμαι!

Καλή επιτυχία αγάπη μου. Περιμένουμε νέα σου σήμερα. Καλή σου μέρα.

6 hours ago, Marian91 said:

Γεια σας κοριτσια μου, καλη Μεγαλη Εβδομαδα καλη Ανασταση να εχουμε! Σημερα πηγαμε κι πηραμε τα πρωτα ρουχαλακια για το μωρο κι ειδαμε για καροτσι. Ειδαμε το anex sport και της inglesina το trilogy. Εχει δει καποια απο εσας καροτσι τι λετε για αυτα?  Η αληθεια ειναι οτι εχει εκπτωσεις για το inglesina (για τα 3σε 1)για αυτη την εβδομαδα κι ηθελα να πειτε κι εσεις αν ξερετε. 

Καλημέρα κορίτσι μου. Με το καλο το μωράκι σου. Εμείς ψωνισαμε καροτσι 3 σε 1. Πήραμε ένα της Kikka boo. Της Inglesina Δεν τα είδαμε. Μας φάνηκαν άνευ αιτίας ακριβά. Πήγαμε σε κάτι καλό και πιο οικονομικό όμως σίγουρα είναι καλά καροτσια. Οπότε αν σας αρέσει και το αντέχει το πορτοφόλι σας νομίζω θα είναι μια χαρά.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου, καλη Μεγαλη Εβδομαδα καλη Ανασταση να εχουμε! Σημερα πηγαμε κι πηραμε τα πρωτα ρουχαλακια για το μωρο κι ειδαμε για καροτσι. Ειδαμε το anex sport και της inglesina το trilogy. Εχει δει καποια απο εσας καροτσι τι λετε για αυτα?  Η αληθεια ειναι οτι εχει εκπτωσεις για το inglesina (για τα 3σε 1)για αυτη την εβδομαδα κι ηθελα να πειτε κι εσεις αν ξερετε. 

Καλημέρα! Πηγα να ρίξω και εγω μια ματια για καρότσι. Εγω πηγα στην prenatal, στα mothercare και στα lapin house. Eχει διάφορες τιμές απο 50€ εως 1000€!!! Μου πρότειναν να παω και Λητω, kiddo & orchestra... εχει πολλές μάρκες αλλα θεωρώ οτι δεν χρειάζεται να δωσω πανω απο 300€ για ενα καρότσι... δεν εννοω αυτα που ειναι σετ 3 ή 5 τμχ, γιατι εμενα το μονο που μου λειπει ειναι το καροτσι... τα υπολοιπα θα μου τα δωσουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Η αληθεια ειναι οτι το θεμα του καρορσιου ειναι οτι βολευει το καθε ενα. Η φιλη μου κι εμενα θα μου δωσει το καθισμα αυτοκινητου. Ελεγα να παρουμε το πορτ μπεμπε κι την καλαθουνα. Εντωματαξυ μας λεει η πωλητρια πως κι μονο το πορτ μπεμπε κανει για νεογεννητο γτ πεφτει τελειως η πλατη κι ειναι οτιζοντιο. Εσεις οι μανουλες για 2η 3η φορα χρησιμοποιησατε καλαθουνα γτ θα ειναι κι φθινοπωρο οταν θα βγουμε. (Σορρυ για το μεγαλο μηνυμα αλλα πολλες γνωστες μανουλες δεν εχω )


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ολα μια χαρα!μπραβο!εσυ πως εισαι?συνηλθες καθολου??

@Evagellia ειχες κι εσυ σημερα β επιπεδου νομιζω ε?

Αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο το πρωι να δουμε πως ειναι ο τραχηλος.μακαρι να χει μεινει στο 31...:roll:

Σου είπε ότι ο τράχηλος 31 εκ. δεν είναι οκ; Εγώ στην επιπέδου μου βρηκε τον τράχηλο (κολπική μέτρηση) 30 κ μου είπε πως είναι μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!πριν λιγο γυρισαμε απο το γιατρο.ο τραχηλος ειναι στο 31,δηλ στα ιδια οποτε μια χαρα!τα αμνιακα μια χαρα!ο μπεμπης μια χαρα!ο εσω τραχηλος ειναι λιγο ανοικτος για ειναι 4η εγκυμονυση.ισως δε γεννησω στις 40 εβδομαδες αλλα στις 38 που και παλι μια χαρα ειναι.συνεχιζω με προγεστερονη ,μαγνησιο και ξεκουραση και ξανα θα με δει σε 2 εβδομαδες.αυτα κοριτσια μου τα νεα μας,ολα καλα λοιπον!!

@Rinaki88 ουτε σημερα ηθελε ο νεαρος μας φωτο!τα χερακια στο προσωπακι τα ειχε.δε πειραζει αρκει που ειναι ολα καλα!!

Just now, Evi89 είπε:

Σου είπε ότι ο τράχηλος 31 εκ. δεν είναι οκ; Εγώ στην επιπέδου μου βρηκε τον τράχηλο (κολπική μέτρηση) 30 κ μου είπε πως είναι μια χαρά!!

Οχι μια χαρα ειναι απλα απο 40 που ηταν στην αυχενικη επεσε στο 31 και για αυτο το κοιταμε.ειναι 4ο παιδι και εχει σημασια ο τραχηλος.εγω εν τω μεταξυ δουλευα και ειχα υπερβει μαλλον τα ορια και ενας λογος που συνεβαλλε ηταν κι αυτος.

Just now, Marian91 είπε:

Καλημερα ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Η αληθεια ειναι οτι το θεμα του καρορσιου ειναι οτι βολευει το καθε ενα. Η φιλη μου κι εμενα θα μου δωσει το καθισμα αυτοκινητου. Ελεγα να παρουμε το πορτ μπεμπε κι την καλαθουνα. Εντωματαξυ μας λεει η πωλητρια πως κι μονο το πορτ μπεμπε κανει για νεογεννητο γτ πεφτει τελειως η πλατη κι ειναι οτιζοντιο. Εσεις οι μανουλες για 2η 3η φορα χρησιμοποιησατε καλαθουνα γτ θα ειναι κι φθινοπωρο οταν θα βγουμε. (Σορρυ για το μεγαλο μηνυμα αλλα πολλες γνωστες μανουλες δεν εχω )

@Marian91 καλημερα!στα κοριτσια εειχα χρησιμοποιησει καλαθουνα αλλα ηταν μεγαλη και λιγο αβολη,τωρα στο μπεμπη η κουμπαρα μου θα μου δωσει το καλαθι που ονομαζουν αυγο.ειναι απο νεογενητο ως 6 μηνων νομιζω.ειχα δει τη χρηση του και θεωρω οτι θα με εξυπηρετηση καλυτερα.απο κει και επειτα ειναι και ο καθενας πως θα βολευτει.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσια!!πριν λιγο γυρισαμε απο το γιατρο.ο τραχηλος ειναι στο 31,δηλ στα ιδια οποτε μια χαρα!τα αμνιακα μια χαρα!ο μπεμπης μια χαρα!ο εσω τραχηλος ειναι λιγο ανοικτος για ειναι 4η εγκυμονυση.ισως δε γεννησω στις 40 εβδομαδες αλλα στις 38 που και παλι μια χαρα ειναι.συνεχιζω με προγεστερονη ,μαγνησιο και ξεκουραση και ξανα θα με δει σε 2 εβδομαδες.αυτα κοριτσια μου τα νεα μας,ολα καλα λοιπον!!

@Rinaki88 ουτε σημερα ηθελε ο νεαρος μας φωτο!τα χερακια στο προσωπακι τα ειχε.δε πειραζει αρκει που ειναι ολα καλα!!

Οχι μια χαρα ειναι απλα απο 40 που ηταν στην αυχενικη επεσε στο 31 και για αυτο το κοιταμε.ειναι 4ο παιδι και εχει σημασια ο τραχηλος.εγω εν τω μεταξυ δουλευα και ειχα υπερβει μαλλον τα ορια και ενας λογος που συνεβαλλε ηταν κι αυτος.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Άκου τις συμβουλές του γιατρού κ θα πάνε όλα καλά!!!Εγώ έχω δύο ερωτήματα, πρώτον μου έχει δώσει η ξαδέρφη μου κάθισμα αυτοκινήτου της peg perego το οποίο όμως έληξε, θεωρείται μη ασφαλές για το μωρό?

Δεύτερον κ πιο SOS: ενω μέχρι χθες καταλάβαινα ξεκάθαρα κλωτσιές, σήμερα καταλάβαινω περισσότερο φτερούγισματα, κατάλαβα 1-2 κλωτσιές από το υπερπέραν κ νιώθω σαν μια ενόχληση στο βάθος της λεκάνης. Υπάρχει περίπτωση να έχει γυρίσει κ να κλωτσαει το μωρό προς τα κάτω κ γι'αυτό να μην καταλαβαίνω ξεκάθαρα κλωτσιές? Γιατί φτερούγισματα καταλάβαινω κανονικά.Δε ξέρω αν πρέπει να αγχωθω γιατί έχω μπροστά κ τον πλακούντα.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Άκου τις συμβουλές του γιατρού κ θα πάνε όλα καλά!!!Εγώ έχω δύο ερωτήματα, πρώτον μου έχει δώσει η ξαδέρφη μου κάθισμα αυτοκινήτου της peg perego το οποίο όμως έληξε, θεωρείται μη ασφαλές για το μωρό?

Δεύτερον κ πιο SOS: ενω μέχρι χθες καταλάβαινα ξεκάθαρα κλωτσιές, σήμερα καταλάβαινω περισσότερο φτερούγισματα, κατάλαβα 1-2 κλωτσιές από το υπερπέραν κ νιώθω σαν μια ενόχληση στο βάθος της λεκάνης. Υπάρχει περίπτωση να έχει γυρίσει κ να κλωτσαει το μωρό προς τα κάτω κ γι'αυτό να μην καταλαβαίνω ξεκάθαρα κλωτσιές? Γιατί φτερούγισματα καταλάβαινω κανονικά.Δε ξέρω αν πρέπει να αγχωθω γιατί έχω μπροστά κ τον πλακούντα.

Κατερινακι μου τι εννοεις εληξε?εχει να κανει με το υλικο δηλ?

Μαλλον γυρισε το μικρο σου,εγω πιστευω ως το βραδυ θα αρχισει παλι.

Κοριτσια θα κανουμε πινακι?ειδα πως εχουν κανει σε αλλες ομαδες.τι λετε?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι μου τι εννοεις εληξε?εχει να κανει με το υλικο δηλ?

Μαλλον γυρισε το μικρο σου,εγω πιστευω ως το βραδυ θα αρχισει παλι.

Έχουν ημερομηνία λήξης τα καθίσματα αυτοκινήτου του μωρού γιατί αλλοιωνεται το αφρολεξ κ σε περίπτωση απότομου φρεναρίσματος μπορεί να προκύψει θέμα με τον αυχένα του μωρού.Η κάθε εταιρεία έχει διαφορετική ημερομηνία λήξης για τα προϊόντα της.

 

Μακάρι να είναι αυτό κοριτσάκι μου κ όχι τπτ άλλο.Η αλήθεια είναι ότι τα φτερούγισματα-γαργαλητα τα καταλάβαινω αλλά όχι κλωτσιές.Να περπατήσω μήπως κ ξαναγυρίσει??


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Έχουν ημερομηνία λήξης τα καθίσματα αυτοκινήτου του μωρού γιατί αλλοιωνεται το αφρολεξ κ σε περίπτωση απότομου φρεναρίσματος μπορεί να προκύψει θέμα με τον αυχένα του μωρού.Η κάθε εταιρεία έχει διαφορετική ημερομηνία λήξης για τα προϊόντα της.

 

Μακάρι να είναι αυτό κοριτσάκι μου κ όχι τπτ άλλο.Η αλήθεια είναι ότι τα φτερούγισματα-γαργαλητα τα καταλάβαινω αλλά όχι κλωτσιές.Να περπατήσω μήπως κ ξαναγυρίσει??

Αλλαζει κατι στο καθισμα μετα τη ληξη ή παει αχρηστο?

Δε ειναι τιποτα μην ανυσηχεις,καποιες φορες κι αυτα ηρεμουν.εμενα ειναι γυρισμενος προς τα κατω, πλατη πανω δηλ και χερακια ποδαρακια προς τα κατω.κι εγω προσθιο πλακουντα εχω.αν ανησυχεις μιλα με το γιατρο σου.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Αλλαζει κατι στο καθισμα μετα τη ληξη ή παει αχρηστο?

Δε ειναι τιποτα μην ανυσηχεις,καποιες φορες κι αυτα ηρεμουν.εμενα ειναι γυρισμενος προς τα κατω, πλατη πανω δηλ και χερακια ποδαρακια προς τα κατω.κι εγω προσθιο πλακουντα εχω.αν ανησυχεις μιλα με το γιατρο σου.

Πάει άχρηστο μετά, γι'αυτό σκέφτομαι να πάρω καινούριο.Μολις έβαλα 2-3 ελαφριές κλωτσιές στο πλευρό.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Πάει άχρηστο μετά, γι'αυτό σκέφτομαι να πάρω καινούριο.Μολις έβαλα 2-3 ελαφριές κλωτσιές στο πλευρό.

Τοτε ναι κοιτα για καινουργιο καλυτερα.

Να ειδες ξεκουραζοταν το μπεμπακι!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...