Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sophiav είπε:

Ναι παίρνω! Μαγνήσιο, glopir, vasclor και ελπίδα να πάνε όλα καλά!! 

Εννοειται θα πανε πηγαν με εμενα π ημουν αστα κλαφτα!!!!! Ολα καλα υπομονη ειναι δυσκολο το ξαπλα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εννοειται θα πανε πηγαν με εμενα π ημουν αστα κλαφτα!!!!! Ολα καλα υπομονη ειναι δυσκολο το ξαπλα!!!

Ευχαριστώ πολύ! Εσύ το πέρασες μόνο κρεβάτι; εγώ ψιλοτριγυριζω στο σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Sophiav είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Είμαι και εγώ στην 24η εβδομάδα. Δυστυχώς εδώ και πέντε μέρες έχω έντονες συσπάσεις και πόνους στην κοιλιά. Η γιατρός μου είπε ξάπλα. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία; 

 

Με το καλο κοριτσι μου!κι εγω ξαπλα ειμαι για τον ιδιο λογο,παιρνω μαγνησιο και προγεστερονη.πονους δεν εχω,συσπασεις κανω μες την ημερα αλλα νορμαλ πλεον γιατι εχω ειμαι εδω και 10 μερες ξαπλα και καθιστη,εχουν βοηθησει και το μαγνησιο με την προγεστερονη.ολα καλα θα ειναι,θα ακολουθησουμε τις συμβουλες των γιατρων μας και θα ειναι ολα σουπερ!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!κι εγω ξαπλα ειμαι για τον ιδιο λογο,παιρνω μαγνησιο και προγεστερονη.πονους δεν εχω,συσπασεις κανω μες την ημερα αλλα νορμαλ πλεον γιατι εχω ειμαι εδω και 10 μερες ξαπλα και καθιστη,εχουν βοηθησει και το μαγνησιο με την προγεστερονη.ολα καλα θα ειναι,θα ακολουθησουμε τις συμβουλες των γιατρων μας και θα ειναι ολα σουπερ!!

Και εγώ αυτό ελπίζω! Όλα καλά θα πάνε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χρόνια πολλά. Χριστός Ανέστη με υγεία και με το καλό τα μωράκια μας. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εμένα πέρασαν λίγο κουραστικά αυτές οι μέρες και με περιμένουν ακόμη πιο κουραστικές μιας και την επόμενη εβδομάδα ξεκινούμε βάψιμο το σπίτι για να ετοιμάσουμε και το παιδικό δωμάτιο. Χαμουλης!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Χρόνια πολλά. Χριστός Ανέστη με υγεία και με το καλό τα μωράκια μας. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εμένα πέρασαν λίγο κουραστικά αυτές οι μέρες και με περιμένουν ακόμη πιο κουραστικές μιας και την επόμενη εβδομάδα ξεκινούμε βάψιμο το σπίτι για να ετοιμάσουμε και το παιδικό δωμάτιο. Χαμουλης!!!

Καλα ξεγλιτωματα!προσεχε ρινακι να ξεκουραζεσαι:-D

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλό μήνα!!! Σήμερα είμαι 22 εβδομάδων και 1 ημέρας κ την Παρασκευή έχω να κάνω την β επιπέδου!Θέλω να ρωτήσω το εξής: νιώθετε κ εσείς αρκετά χαμηλά το μωρό να κλωτσαει κ παράλληλα μια πίεση προς τα κάτω με μια αίσθηση " λες κ νομίζεις ότι θα βγει". Εγώ κάθομαι ξάπλα καλού κακού σήμερα, αν κάποια νιώθει το ίδιο θα ήθελα να μου πει την εμπειρία της!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλό μήνα!!! Σήμερα είμαι 22 εβδομάδων και 1 ημέρας κ την Παρασκευή έχω να κάνω την β επιπέδου!Θέλω να ρωτήσω το εξής: νιώθετε κ εσείς αρκετά χαμηλά το μωρό να κλωτσαει κ παράλληλα μια πίεση προς τα κάτω με μια αίσθηση " λες κ νομίζεις ότι θα βγει". Εγώ κάθομαι ξάπλα καλού κακού σήμερα, αν κάποια νιώθει το ίδιο θα ήθελα να μου πει την εμπειρία της!

καλημερα κοριτσι! το μωρο χαμηλα το.νιωθεις αυτες τις εβδομαδες δηλαδη κατω απο τον αφαλο αλλα πιεση δεν θα επρεπε να νιωθεις. καλο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου. βεβαια ολες οι αποριες σου θα λυθουν.την παρασκευη. καλα κανεις κ.ξεκουραζεσε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καλημερα κοριτσι! το μωρο χαμηλα το.νιωθεις αυτες τις εβδομαδες δηλαδη κατω απο τον αφαλο αλλα πιεση δεν θα επρεπε να νιωθεις. καλο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου. βεβαια ολες οι αποριες σου θα λυθουν.την παρασκευη. καλα κανεις κ.ξεκουραζεσε. 

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!Θα τον πάρω τηλέφωνο, πάντως όταν είμαι όρθια δεν νιώθω καμία πίεση, όταν είμαι ξαπλωμένη καταλάβαινω αυτή την αίσθηση.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλό μήνα!!! Σήμερα είμαι 22 εβδομάδων και 1 ημέρας κ την Παρασκευή έχω να κάνω την β επιπέδου!Θέλω να ρωτήσω το εξής: νιώθετε κ εσείς αρκετά χαμηλά το μωρό να κλωτσαει κ παράλληλα μια πίεση προς τα κάτω με μια αίσθηση " λες κ νομίζεις ότι θα βγει". Εγώ κάθομαι ξάπλα καλού κακού σήμερα, αν κάποια νιώθει το ίδιο θα ήθελα να μου πει την εμπειρία της!

Χρόνια πολλά κι από μένα σε όλες! Κατερινάκι, ναι ναι επιτελους ναι! Ακουσα και μια κοπελα να το περιγραφει οπως το νιωθω κι εγώ. Όχι τις κλωτσιές αν και νιώθω κάτι τσιμπιματάκια χαμηλά σχεδόν κολπικά θα τα έλεγα αλλά περισσότερο αυτή την αίσθηση οτι κάτι θα βγει προς τα έξω!!! Το είπα στη γιατρό και μου είπε ότι αντανακλάται ο πόνος απτην μήτρα γιαυτό νιώθω διάφορα κολπικά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw80 είπε:

Χρόνια πολλά κι από μένα σε όλες! Κατερινάκι, ναι ναι επιτελους ναι! Ακουσα και μια κοπελα να το περιγραφει οπως το νιωθω κι εγώ. Όχι τις κλωτσιές αν και νιώθω κάτι τσιμπιματάκια χαμηλά σχεδόν κολπικά θα τα έλεγα αλλά περισσότερο αυτή την αίσθηση οτι κάτι θα βγει προς τα έξω!!! Το είπα στη γιατρό και μου είπε ότι αντανακλάται ο πόνος απτην μήτρα γιαυτό νιώθω διάφορα κολπικά...

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Άρα κ εσύ νιώθεις αυτό που καταλαβαίνω κ εγω!!Σου είπε η γιατρός κάποια συμβουλή?Να ξεκουράζεσαι ή αν βοηθάει το μαγνήσιο?Η μήτρα πονάει επειδή μεγαλώνει? Εγώ φοβόμουν για τραχήλο νιώθοντας αυτή τη πίεση αλλά πριν 2 εβδομάδες που με είδε διακοιλιακα ο γιατρός ο τράχηλος ήταν 4,3 όσο δηλ κ πριν 1 μήνα που μου έκανε κολπικό υπέρηχο. 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Άρα κ εσύ νιώθεις αυτό που καταλαβαίνω κ εγω!!Σου είπε η γιατρός κάποια συμβουλή?Να ξεκουράζεσαι ή αν βοηθάει το μαγνήσιο?Η μήτρα πονάει επειδή μεγαλώνει? Εγώ φοβόμουν για τραχήλο νιώθοντας αυτή τη πίεση αλλά πριν 2 εβδομάδες που με είδε διακοιλιακα ο γιατρός ο τράχηλος ήταν 4,3 όσο δηλ κ πριν 1 μήνα που μου έκανε κολπικό υπέρηχο. 

Κι εγώ τα ίδια φοβόμουν αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό ειδικά αν ο μπέμπης βρίσκεται με τα ποδια προς το κάτω οπότε δεν χρειάζεται κάτι! Εμένα μέπεισε πάντως και αυτές τις μέρες το έχω ρίξει έξω!!! Όταν γυρίσω αθήνα θα κάτσω πάλι σταυγουλακια μου:) Με το καλό η β επιπέδου και μεθαύριο που θα πας ρώτα κι εσύ πάλι τον γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...