Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου το νιωθω στο ύψος του αφαλού αλλά στο πλάι στην κοιλιά προς την αριστερή πλευρά (ψηλά δηλαδή). Τέτοια ενόχληση έχεις κ εσύ??

Εγω νιωθω ολη την κοιλια απο το στομαχι,στο πλαι,στον αφαλο λες και μου τη φουσκωσες με τρομπα.μηπως ειναι το εντερο σου.ο γιατρος τι σου ειπε?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Εγω νιωθω ολη την κοιλια απο το στομαχι,στο πλαι,στον αφαλο λες και μου τη φουσκωσες με τρομπα.μηπως ειναι το εντερο σου.ο γιατρος τι σου ειπε?

Δεν ξέρω αν είναι έντερο γιατί γενικά έχω μείωση της δυσκοιλιότητας. Για να καταλάβεις αυτό το τράβηγμα το νιώθω κάτω από την καρδιά αλλά αρκετά στο πλάι.Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μυϊκό κ να ξεκουραστώ. Δεν ξέρω αν κατάλαβες που εννοω ότι έχω την ενόχληση? Εσύ το ανέφερες στον γιατρό??


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Δεν ξέρω αν είναι έντερο γιατί γενικά έχω μείωση της δυσκοιλιότητας. Για να καταλάβεις αυτό το τράβηγμα το νιώθω κάτω από την καρδιά αλλά αρκετά στο πλάι.Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μυϊκό κ να ξεκουραστώ. Δεν ξέρω αν κατάλαβες που εννοω ότι έχω την ενόχληση? Εσύ το ανέφερες στον γιατρό??

Ναι τωρα καταλαβα.Α ναι μπορει να ειναι και μυικο.ναι του το ειπα και μου λεει για εντερο δειχνει και οντως μολις παω τουαλετα μετα ισιωνουν τα πραγματα.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ναι τωρα καταλαβα.Α ναι μπορει να ειναι και μυικο.ναι του το ειπα και μου λεει για εντερο δειχνει και οντως μολις παω τουαλετα μετα ισιωνουν τα πραγματα.

Ελπίζω να μας περάσουν κοριτσάκι μου κ να μην είναι κάτι σοβαρό.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Katerina 88 said:

Χρόνια Πολλά Κοριτσάκι μου!!!Με το καλό τα μωράκια μας!!!Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω θέμα με τα πόδια, μήπως κουράστηκες?Εγώ σήμερα ξύπνησα κ έχω τράβηγμα ψηλά στην κοιλιά στο πλάι, ημαρτον λέω στο τέλος ούτε θα κοιμάμαι.

Κορίτσι μου δεν γνωρίζω κάτι σε αυτό αλλά εφόσον βγήκε καλή η αμνιοπαρακέντηση δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας. Η β επιπέδου ήταν καλή?Ο γιατρός γιατί στάθηκε τόσο πολύ στα χεράκια του μωρού?

Δεν ξέρω...φεύγοντας βέβαια από το ιατρείο μου είπε να μην ανησυχώ και όλα καλά....αλλά όσο και να το κάνω κάπως μου φάνηκε όλη η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, SOFI78 είπε:

Δεν ξέρω...φεύγοντας βέβαια από το ιατρείο μου είπε να μην ανησυχώ και όλα καλά....αλλά όσο και να το κάνω κάπως μου φάνηκε όλη η διαδικασία.

Αφού είναι όλα καλά μην ανησυχείς κοριτσάκι μου!!!Αν υπήρχε κάτι θα στο έλεγε σίγουρα ο εμβρυολογος!Εγώ έχω την Παρασκευή β επιπέδου οπότε προετοιμάζομαι σιγά σιγά!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Κορίτσια έχει πάρει καμία στην εγκυμοσύνη το buscopan??Έχω ένα τράβηγμα στην κοιλιά από το πρωί και μίλησα με τον γιατρό στο τηλέφωνο κ μου είπε να πάρω buscopan, αλλά δεν τον άκουγα καλά κ ντράπηκα να ξαναρωτήσω.Το απλό buscopan η το buscopan plus  παίρνουμε?

Τι τράβηγμα νιώθεις κορίτσι μου;Σε ποια εβδομάδα είσαι;Εγώ που ρώτησα τον γιατρό μου είπε μεγαλώνει η κοιλίτσα και θα τραβάει το δέρμα όσο μεγαλώνει.Αυτό το τράβηγμα εννοείς;

 

Καλησπέρα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Τι τράβηγμα νιώθεις κορίτσι μου;Σε ποια εβδομάδα είσαι;Εγώ που ρώτησα τον γιατρό μου είπε μεγαλώνει η κοιλίτσα και θα τραβάει το δέρμα όσο μεγαλώνει.Αυτό το τράβηγμα εννοείς;

 

Καλησπέρα κορίτσια!

Κοριτσάκι μου τοτράβηγμα που νιώθω είναι πιο κάτω από την καρδιά αλλά αρκετά στο πλάι (στην ίδια ευθεία με τον αφαλό). Σαν επιφανειακό μου κάνει, κ εγώ σκέφτηκα μήπως τραβάει επειδή μεγαλώνει η κοιλιά. Βασικα δεν είναι πόνος αλλά είναι ενοχληση. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μυϊκό κ να ξεκουραστώ. Δε ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ. Είμαι 21 κ 3.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου τοτράβηγμα που νιώθω είναι πιο κάτω από την καρδιά αλλά αρκετά στο πλάι (στην ίδια ευθεία με τον αφαλό). Σαν επιφανειακό μου κάνει, κ εγώ σκέφτηκα μήπως τραβάει επειδή μεγαλώνει η κοιλιά. Βασικα δεν είναι πόνος αλλά είναι ενοχληση. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μυϊκό κ να ξεκουραστώ. Δε ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ. Είμαι 21 κ 3.

Εμείς είμαστε 24w.Είχα ένα τέτοιο τράβηγμα πρόσφατα ρώτησα τον γιατρό.Μου είπε μεγαλώνει η κοιλίτσα και τεντώνει.Ίσως ακόμα και μυϊκό αν χρησιμοποιώ κυρίως μια πλευρα.Μιλάμε για κάτι που δεν έχει να κάνει με πόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Εμείς είμαστε 24w.Είχα ένα τέτοιο τράβηγμα πρόσφατα ρώτησα τον γιατρό.Μου είπε μεγαλώνει η κοιλίτσα και τεντώνει.Ίσως ακόμα και μυϊκό αν χρησιμοποιώ κυρίως μια πλευρα.Μιλάμε για κάτι που δεν έχει να κάνει με πόνο.

Ακριβώς κοριτσάκι μου! Όντως είναι η πλευρά που ξαπλώνω περισσότερο η συγκεκριμένη που νιώθω την ενόχληση οπότε ίσως είναι από αυτό, ίσως από το μεγάλωμα της κοιλιάς όπως λες. Τουλαχιστον νιώθω τον μπέμπη και ηρεμώ, γιατί χθες ήταν εξαφανισμένος μέχρι τις 17.00 κ τα είχα δει όλα αλλά μετά εμφανίστηκε  για τα καλά!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Ακριβώς κοριτσάκι μου! Όντως είναι η πλευρά που ξαπλώνω περισσότερο η συγκεκριμένη που νιώθω την ενόχληση οπότε ίσως είναι από αυτό, ίσως από το μεγάλωμα της κοιλιάς όπως λες. Τουλαχιστον νιώθω τον μπέμπη και ηρεμώ, γιατί χθες ήταν εξαφανισμένος μέχρι τις 17.00 κ τα είχα δει όλα αλλά μετά εμφανίστηκε  για τα καλά!

Ναι καταλαβαίνω τι λες κορίτσι μου.Κυρίως από αυτά λογικά είναι,τεντώνει η κοιλίτσα και μυϊκό,όλα καλά!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ναι καταλαβαίνω τι λες κορίτσι μου.Κυρίως από αυτά λογικά είναι,τεντώνει η κοιλίτσα και μυϊκό,όλα καλά!:)

Σ'ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη κορίτσι μου!!! :x

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη κορίτσι μου!!! :x

Για αυτό είμαστε εδώ γλυκιά μου, να καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας και να αλληλουποστηριζομαστε κοριτσάκι μου:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Για αυτό είμαστε εδώ γλυκιά μου, να καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας και να αλληλουποστηριζομαστε κοριτσάκι μου:wub:

Ακριβώς έτσι είναι κοριτσάκι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου!καλη ανασταση με υγεια,χαρα αγαπη στις οικογενειες μας και σ ολο το κοσμο!!!με το καλο τα μωρακια μας,μ ενα πονο!!:x

12 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Εμείς είμαστε 24w.Είχα ένα τέτοιο τράβηγμα πρόσφατα ρώτησα τον γιατρό.Μου είπε μεγαλώνει η κοιλίτσα και τεντώνει.Ίσως ακόμα και μυϊκό αν χρησιμοποιώ κυρίως μια πλευρα.Μιλάμε για κάτι που δεν έχει να κάνει με πόνο.

@4shinediamonds στις ιδιες εβδομαδες ειμαστε!24w 1d ειμαι σημερα.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...