Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ μπήκα ξημερώματα κ κατάφερα να την κάνω..! Πρώτα μπήκα με τους δικούς μου κωδικούς κ τα είχε όλα έτοιμα κ αντλημένα από το σύστημα.. βγήκα κ από κάτω που έλεγε συναίνεση πάτησα πάνω έβαλα τους κωδικούς του άντρα μου π επίσης τα είχε όλα αντλημένα δεν χρειάστηκε να συμπληρώσω κάτι απλά πάτησα συναίνεση .. μετά ξανά μπήκα στο πρώτο που είναι για την μαμά , έβαλα ξανά τους κωδικούς μου, στην αρχή είχα φάει κόλλημα κ μου έλεγε ότι κ καλά δεν έγινε η συναίνεση αλλά διάβασα ότι είναι θέμα κολλήματος κ πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα.. είχα κάνει αποθηκεύσω τα δικά μου στοιχεία παρόλα αυτά για να μην πατάω συνέχεια τα ίδια.. κ την επόμενη μέρα διάβασα ότι ξεκόλλησε για λίγο το σύστημα, ξανά μπήκα κ τα είχε όλα κανονικά συμπληρωμένα.. πάτησα υποβολή κ επιτέλους έγινε! Καλύτερα προσπαθήστε σε ώρες που είναι περίεργες κ δεν μπαίνει πολύς κόσμος κ θα τα καταφέρετε ! Καλή επιτυχία !

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια εγώ μπήκα ξημερώματα κ κατάφερα να την κάνω..! Πρώτα μπήκα με τους δικούς μου κωδικούς κ τα είχε όλα έτοιμα κ αντλημένα από το σύστημα.. βγήκα κ από κάτω που έλεγε συναίνεση πάτησα πάνω έβαλα τους κωδικούς του άντρα μου π επίσης τα είχε όλα αντλημένα δεν χρειάστηκε να συμπληρώσω κάτι απλά πάτησα συναίνεση .. μετά ξανά μπήκα στο πρώτο που είναι για την μαμά , έβαλα ξανά τους κωδικούς μου, στην αρχή είχα φάει κόλλημα κ μου έλεγε ότι κ καλά δεν έγινε η συναίνεση αλλά διάβασα ότι είναι θέμα κολλήματος κ πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα.. είχα κάνει αποθηκεύσω τα δικά μου στοιχεία παρόλα αυτά για να μην πατάω συνέχεια τα ίδια.. κ την επόμενη μέρα διάβασα ότι ξεκόλλησε για λίγο το σύστημα, ξανά μπήκα κ τα είχε όλα κανονικά συμπληρωμένα.. πάτησα υποβολή κ επιτέλους έγινε! Καλύτερα προσπαθήστε σε ώρες που είναι περίεργες κ δεν μπαίνει πολύς κόσμος κ θα τα καταφέρετε ! Καλή επιτυχία !

Πως στα είχε όλα έτοιμα έχεις κάνει την φορολογική σας για το 2020; 

10 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Μήπως εγώ το κάνω λάθος; Εγώ στην αρχική σελίδα αντί να βάλω τους κωδικούς μου και να κάνω είσοδο στην αίτηση, πάω λίγο πιο κάτω και πατάω το κουμπί που λέει συναίνεση. Μπαίνω μέσα με τους κωδικούς του συζύγου, κάνω τη συναίνεση, μου γράφει ότι έγινε και βγαίνω. Μπαίνω μετά στη δική μου αίτηση και στη σελίδα με τα οικονομικά στοιχεία εμφανίζει του συζύγου αλλά γράφει απαιτείται συναίνεση και στην τελευταία σελίδα μου πετάει μήνυμα δεν υπάρχει συναίνεση του ετέρου μέλους.

Στην μη άντληση στοιχείων νομιζω ότι αν πας παρακάτω στα δικαιολογητικά σου λέει να τα ανεβάσεις εσύ, έλεγξε το.

Την φορολογική δεν με αφήνει να την ανεβάσω εγώ :-(


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Πως στα είχε όλα έτοιμα έχεις κάνει την φορολογική σας για το 2020; 

Την φορολογική δεν με αφήνει να την ανεβάσω εγώ :-(

Θέλει τη δήλωση του 2020.

9 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια εγώ μπήκα ξημερώματα κ κατάφερα να την κάνω..! Πρώτα μπήκα με τους δικούς μου κωδικούς κ τα είχε όλα έτοιμα κ αντλημένα από το σύστημα.. βγήκα κ από κάτω που έλεγε συναίνεση πάτησα πάνω έβαλα τους κωδικούς του άντρα μου π επίσης τα είχε όλα αντλημένα δεν χρειάστηκε να συμπληρώσω κάτι απλά πάτησα συναίνεση .. μετά ξανά μπήκα στο πρώτο που είναι για την μαμά , έβαλα ξανά τους κωδικούς μου, στην αρχή είχα φάει κόλλημα κ μου έλεγε ότι κ καλά δεν έγινε η συναίνεση αλλά διάβασα ότι είναι θέμα κολλήματος κ πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα.. είχα κάνει αποθηκεύσω τα δικά μου στοιχεία παρόλα αυτά για να μην πατάω συνέχεια τα ίδια.. κ την επόμενη μέρα διάβασα ότι ξεκόλλησε για λίγο το σύστημα, ξανά μπήκα κ τα είχε όλα κανονικά συμπληρωμένα.. πάτησα υποβολή κ επιτέλους έγινε! Καλύτερα προσπαθήστε σε ώρες που είναι περίεργες κ δεν μπαίνει πολύς κόσμος κ θα τα καταφέρετε ! Καλή επιτυχία !

Τέλεια!!! Είσαι τυχερή!!! Μπαίνω κι εγώ σαν νυχτοπουλθ ξημερώματα, αλλά δεν το πετυχαίνω στις καλές του. Ελπίζω να προλάβω τις προθεσμίες. Καλά αποτελέσματα σε εσάς!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Πως στα είχε όλα έτοιμα έχεις κάνει την φορολογική σας για το 2020; 

Την φορολογική δεν με αφήνει να την ανεβάσω εγώ :-(

Ναι την έκανα τη Δευτέρα που έμαθα ότι την χρειάζεται κ έτσι την τράβηξε αυτόματα!

πρίν από 50 λεπτά , Ele@n είπε:

Θέλει τη δήλωση του 2020.

Τέλεια!!! Είσαι τυχερή!!! Μπαίνω κι εγώ σαν νυχτοπουλθ ξημερώματα, αλλά δεν το πετυχαίνω στις καλές του. Ελπίζω να προλάβω τις προθεσμίες. Καλά αποτελέσματα σε εσάς!!

Μην αγχώνεσαι πιστεύω θα δώσουν προθεσμία σε περίπτωση που δεν φτιάξει σύντομα το σύστημα γιατί είναι δικό τους λάθος κ όχι δικό μας! Εύχομαι πάντως να τα καταφέρεις σύντομα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες και καλή Κυριακή αρχίσανε τα ''φλερτ'' τα 2 μεγαλύτερα μου ε ρε τι μας περιμένει λέω από μέσα μου σε 5-6 χρονάκια δηλαδή :tongue::mrgreen::wub: Πότε ήταν μωρά ρε γμτ και βάζαμε το ρολόι για τα ταίσματα χα χα 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμάς την αίτηση την έκανε η λογίστρια μας οπότε δεν ιδέα τι γίνεται... Φφφφ μωρέ κορίτσια αλήθεια, τι χάλι είναι αυτό με τους σταθμούς και τις ιώσεις? Σκεφτόμαστε σοβαρά να τον σταματήσουμε... Τώρα δύο μήνες είναι συνεχώς το παιδί με πυρετους από ιώσεις... Άλλες φορές υψηλούς άλλες φορές χαμηλούς... Δηλαδή αν γίνεται αυτό το πράγμα τώρα,τον χειμώνα τι θα γίνει? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Καλημέρα! Εμάς την αίτηση την έκανε η λογίστρια μας οπότε δεν ιδέα τι γίνεται... Φφφφ μωρέ κορίτσια αλήθεια, τι χάλι είναι αυτό με τους σταθμούς και τις ιώσεις? Σκεφτόμαστε σοβαρά να τον σταματήσουμε... Τώρα δύο μήνες είναι συνεχώς το παιδί με πυρετους από ιώσεις... Άλλες φορές υψηλούς άλλες φορές χαμηλούς... Δηλαδή αν γίνεται αυτό το πράγμα τώρα,τον χειμώνα τι θα γίνει? 

Αυτό είναι ένα θέμα!!! Σοβαρό μάλιστα! Λένε ότι καλύτερο για το ανοσοποιητικό να πάνε παιδικό μετά τα τρία... αλλά δεν μπορεί να συμβεί πάντα!!! Κι εγώ σε δίλημμα είμαι.

Τέλικα την πέτυχα την αίτηση!! Όντως ξημερώματα μπήκα εύκολα! Δοκιμάστε το και οι υπόλοιπες! 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Καλημέρα! Εμάς την αίτηση την έκανε η λογίστρια μας οπότε δεν ιδέα τι γίνεται... Φφφφ μωρέ κορίτσια αλήθεια, τι χάλι είναι αυτό με τους σταθμούς και τις ιώσεις? Σκεφτόμαστε σοβαρά να τον σταματήσουμε... Τώρα δύο μήνες είναι συνεχώς το παιδί με πυρετους από ιώσεις... Άλλες φορές υψηλούς άλλες φορές χαμηλούς... Δηλαδή αν γίνεται αυτό το πράγμα τώρα,τον χειμώνα τι θα γίνει? 

Έτσι και χειρότερα αν το παιδί είναι μικρό πάνε πακέτο οι ωτίτιδες τα εισπνεόμενα κοκ. Για να φανταστείς πόσο εύκολα κολλάνε η δικιά μου η μικρότερη έχει στο αριστερό αυτί υγρό που κάπου το τσίμπησε από τα αδέρφια της που να ξεκινήσει και σχολείο. Είναι δίκοπο μαχαίρι σε τόσο μικρά παιδάκια γιατί δεν παίρνει οικονομικά όλους τους γονείς να έχουν νταντά εδώ στην Αθήνα τουλάχιστον ζητάνε 10 την ώρα. 

  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε βρε κορίτσια??? Πως περνάτε? Εγώ τα έχω παίξει με τα ζουζούνια μου. Παλαβά και τα δύο αυτή η μεγάλη η άτιμη μου τον χαλάει τον μικρό σαν τα μούτρα της τον έχει κανει. Και το χειρότερο είναι όλη μέρα στο πόδι είμαι κανένα κιλό δε χάνω. Θα μου πείτε αν δεν το ράψεις δεν γίνεται τίποτα αλλά με τόση κούραση πειναωωωωωωω

  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , katerina04 είπε:

Τι κάνετε βρε κορίτσια??? Πως περνάτε? Εγώ τα έχω παίξει με τα ζουζούνια μου. Παλαβά και τα δύο αυτή η μεγάλη η άτιμη μου τον χαλάει τον μικρό σαν τα μούτρα της τον έχει κανει. Και το χειρότερο είναι όλη μέρα στο πόδι είμαι κανένα κιλό δε χάνω. Θα μου πείτε αν δεν το ράψεις δεν γίνεται τίποτα αλλά με τόση κούραση πειναωωωωωωω

Συμπάσχω φίλη μου. Με έναν Ταρζάν βέβαια, τρέχουμε τη μισή μέρα στο σπίτι, χτυπάμε και ένα τρίωρο παιδική χαρά, αλλά η ζυγαριά ακουνητη! Εμείς βάζουμε μπρος για το δεύτερο και οπότε έρθει....

μια φυσιολογική τιμή για νταντά στο σπίτι πόσο να είναι άραγε; Δεν είναι κακη ιδέα και αυτή, αλλά παιδαγωγός, όχι δεν βρίσκω γενικά δουλειά και κάνω τη νταντά.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ele@n είπε:

Συμπάσχω φίλη μου. Με έναν Ταρζάν βέβαια, τρέχουμε τη μισή μέρα στο σπίτι, χτυπάμε και ένα τρίωρο παιδική χαρά, αλλά η ζυγαριά ακουνητη! Εμείς βάζουμε μπρος για το δεύτερο και οπότε έρθει....

μια φυσιολογική τιμή για νταντά στο σπίτι πόσο να είναι άραγε; Δεν είναι κακη ιδέα και αυτή, αλλά παιδαγωγός, όχι δεν βρίσκω γενικά δουλειά και κάνω τη νταντά.

Αχ άντε με το καλό εύχομαι. Χωρίς άγχος και θα έρθει και το δεύτερο. Να σου πω δεν ξέρω πόσο πάει η τιμή αλλά ακούω κάποιες που λένε 5-8 η ωρα

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Συμπάσχω φίλη μου. Με έναν Ταρζάν βέβαια, τρέχουμε τη μισή μέρα στο σπίτι, χτυπάμε και ένα τρίωρο παιδική χαρά, αλλά η ζυγαριά ακουνητη! Εμείς βάζουμε μπρος για το δεύτερο και οπότε έρθει....

μια φυσιολογική τιμή για νταντά στο σπίτι πόσο να είναι άραγε; Δεν είναι κακη ιδέα και αυτή, αλλά παιδαγωγός, όχι δεν βρίσκω γενικά δουλειά και κάνω τη νταντά.

Άστα, ζητάνε αρκετά... Από 5-7 ευρώ την ώρα μου είπαν. Και οι περισσότερες δεν ήταν παιδαγωγοί. Επίσης, ο γιατρός μας , μας παρότρυνε να τον πάμε σε παιδικό. Είναι σε αυτή την ηλικία που είναι ψαχτηρια, κινητικα, μαθαίνουν τόσο γρήγορα και μια γυναίκα στο σπίτι από την ηλικία των μικρών μας και μετά δεν έχει πολλά να τους προσφέρει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Συμπάσχω φίλη μου. Με έναν Ταρζάν βέβαια, τρέχουμε τη μισή μέρα στο σπίτι, χτυπάμε και ένα τρίωρο παιδική χαρά, αλλά η ζυγαριά ακουνητη! Εμείς βάζουμε μπρος για το δεύτερο και οπότε έρθει....

μια φυσιολογική τιμή για νταντά στο σπίτι πόσο να είναι άραγε; Δεν είναι κακη ιδέα και αυτή, αλλά παιδαγωγός, όχι δεν βρίσκω γενικά δουλειά και κάνω τη νταντά.

καλημερα κοριτσι. για 8ωρο υπολογισε γυρω στα 600-650 ευρω ειδικα αν μιλαμε για επαγγελματια. επειδη εψαχνα αρκετο καιρο κι αν ενδιαφερεσαι για παιδαγωγο συγκεκριμενα, για μονιμη απασχοληση, συνηθως ζητανε συγκεκριμενο μισθο και οχι με την ωρα. και απλα κανεις καποιο διακανονισμο πχ τον αυγουστο αν παρεις αδεια 2βδομ, οποτε δεν την χρειαζεσαι,κανονιζεις να δωσεις τα μισα. καποιες ζητανε και δωρο χριστουγεννων,πασχα κλπ.το βρηκα υπερβολη,απο την αλλη τελικα σε αυτη που κατεληξα,αν και δε μου ζητησε,εδωσα μονη κατιτις παραπανω,γιατι πραγματικα εμεινα απολυτα ικανοποιημενη. θεωρω πως αν βρεις παντως καποια καλη, μην καθεσαι να παζαρευεις το 50αρικο και την χασεις ετσι,γιατι δυσκολα βρισκονται και μην ξεχνας οτι κρατανε τα παιδακια μας. κι εμενα αυτο με συμβουλεψαν φιλες που ειχαν ντανταδες χρονια. 550 μου ζητουσαν οι πιο μικρες ηλικιακα κοπελες. αλλες κοπελες με πολυετη εμπειρια ή και ειδικες σπουδες μεταπτυχιακα κλπ, ζητουσαν ως και 750-800. ειναι ποοοολλα λεφτα,αλλα σκεψου οτι ειναι κ ενας ανθρωπος που θα ειναι πλεον αυτη η δουλεια του, με αυτα τα λεφτα ζει κ αυτη και βασιζει ολη την καθημερινοτητα της σε σενα, θα παρει αδεια μονο αν παρεις εσυ, δεν θα ασφαλιζεται κλπ. συμβουλη να μην μενει πολυ μακρια. οσον αφορα την απασχοληση, οι αποψεις μαλλον εχουν.διαφοροποιηθει πλεον, γιατι πολλοι λενε οτι ως τα 3 τα παιδια εχουν αναγκη αναπτυξης συναισθηματικων δεσμων με ενηλικα, γιατι δεν αυτοπροσδιοριζουν τα συναισθηματα τους. και οτι ακομα και στο σταθμο αυτη την αναγκη εχουν,να προσκολληθουν στην βρεφονηπιοκομο και να απασχοληθουν μαζι με αυτη ολη την ωρα,ασχετως οτι προφανως και λογω φορτου εργασιας,δεν ειναι εφικτο..η κοινωνικοποιηση ειναι καπως μυθος (απο οσα εχω διαβασει και συζητησει με ψυχολογο) σε τοσες μικρες ηλικιες κι ειναι κατι που επιτυγχανεται ως τα 3,σταδιακα και με μικροτερη (χρονικα) εκθεση με παιδια, οπως πχ στην παιδ.χαρα, σε φιλικα σπιτια κλπ. παντως αν ειναι ανθρωπος που ξερει να απασχολει παιδακια, ασχολειται, δημιουργει παιχνιδια, διαβαζει βιβλια,φτιαχνει γωνιες απασχολησης,του μιλαει και επικοινωνει μαζι του αδιακοπα ολες τις ωρες που ειναι εκει,θα δεις οτι και το παιδι θα εχει μεγαλη διαφορα κι αναπτυξη σε ομιλια,αντιληψη,δυνατοτητες. και επισης θα αναπτυξει και μια πολυ ιδιαιτερη και δυνατη σχεση μαζι της,πραγμα που εχει πολυ αναγκη σε αυτη την ηλικια.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σιγουρα προσέχουν τα παιδιά μας και είναι μεγάλη απόφαση και θέλει πολύ ψάξιμο ώστε να καταλήξεις σε μια γυναίκα και όλα τα συναφή, αλλά αλήθεια ας συνέλθουμε λίγο. Ας έρθουμε στην πραγματικότητα. Δεν μπορούν πολλοί να δώσουν 800 ευρώ. Όταν ο μισθός τους μπορεί να είναι τοσος. Καλά κάνουν και ζητάνε τόσα, είναι η δουλειά τους και εσύ βέβαια αποφασίζεις αν τελικά θα δώσεις τόσα η όχι. Αλλά κάπου αυτό γίνεται εξοργιστικο. Ειδικά αν δεν κόβουν και απόδειξη. Αν ήταν να δώσω τόσα ίσως προτιμούσα να μην δουλέψω κ να κάτσω σπίτι μου μέχρι μια ηλικία και να επεστραφα στην αγορά εργασίας αργότερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...