Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

:grin: Ένα τέτοιο έχω βάλει στο μάτι, αλλά το καθυστερω για να κοιτάξω πιο αναλυτικά την ασφάλεια του!!! Νόμιζα ότι το μηδέν είναι για μόστρα γιατί και καλά δεν είναι μεγάλη η ανακλιση!!! Το ξέρω ότι σας έχω τρελάνει με τις απορίες αλλά αν μιμηθω τι έχουν κάνει γνωστοί θα πρπει να βγω εγω από το σπίτι για να χωρέσουν τα μωρουδιακα. 

 

Αγοράκι περιμένω η χαζομαμα!! Πιο πολύ με πείραξε η στάση της αδερφής του άντρα μου που από δύο παιδιά και το μικρότερο αγόρι δεν της έχει μείνει λέει τίποτα απο τα μωρουδιακα! Και γνωρίζοντας τι χρήμα  μας έφυγε αυτό το  χρόνο με επεμβάσεις, εξωσωματικές  προεμφυτευτικους, εισιτήρια, φάρμακα κλπ..Δεν πειράζει ομως,  επιλογές είναι αυτές, ευτυχώς να τις ξέρω από την αρχή...! Εμείς θα τη βρούμε τη λύση και θα είμαστε υπέροχοι!!!:wub:

Ρουχαλακια κοριτσια έχει οικονομικά το orchestra βγάζοντας την κάρτα μέλους! Μου έχουν πει ότι έχουν στενή γραμμή, οπότε πας άνετα ένα νούμερο μεγαλύτερο! Και μπορείς να την βγάλεις και ηλεκτρονικά! Δεν έχω δοκιμάσει να τα πλύνω ακόμα για να δω συμπεριφορά, αλλά μετά πήγα και μια βόλτα από τα h&m και μπροστά στις προσφορές μου φάνηκαν ακριβά!

Ποια είναι η σελίδα στο φβ; Δεν την ξέρω...

Για τον 1ο μήνα επειδή θα είναι χειμώνας κοίτα τουλάχιστον τα κατάσαρκα φανελάκια να είναι στο νούμερο του παιδιού τα απέξω πάρε τα και λίγο πιο μεγάλα αλλά μην πλέει το παιδί μέσα στον χειμώνα εμείς οι ενήλικες δεν φοράμε μεγαλύτερο νούμερο φοράμε αυτό που μας κάνει που μας εφαρμόζει καλά :) Καλά στο θέμα συγγενείς θέλει να είσαι τυχερός δυστυχώς 

Το κακο με τους μεταχειρισμένους αποστειρωτές είναι ότι κάποιοι έχουν άλατα λόγω κακής συντήρησης 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Τι να σου πω. Τα βραδια στο παρκοκρεβατο την ειχα και κοιμοταν απο τον πρωτο μηνα τα βραδια σερι. Κριμα ειναι να δωσεις τοσα λεφτα για λικνο που θα κρατησεις μονο για 4 με 5 μηνες. Αν ομως το σκεφτεσαι και εχεις καλαθουνα χρησιμοποιησε αυτην. Εγω πιστευω πως δεν ισχυει

 

Just now, First_love είπε:

Καλημέρα μέλλουσες μανούλες!!!Να ρωτήσω για τα καθισματακια αμαξιού,ισχύει ότι κάθε πέντε χρόνια πρέπει να τα αλλάζουμε??Μου το είπε η κουνιαδα μου ότι χαλάνε λέει τα πλαστικά και μου φάνηκε λίγο παράξενο...Ειναι το πρωτο μου μωρο και έχω πολλά καθισματακια απ'τις αδερφές μου γι'αυτό ρωτάω,Μήπως πρέπει να παρ ω καινούργια??  

Τα καρεκλακια έχουν πάνω κάπου χρονολογία παραγωγής κ αναλογα το είδος τους(για πόσα κιλά είναι) έχουν κάποια χρόνια που ειναι ασφαλές να χρησιμοποιηθουν

Το καρεκλακι είναι από τα ελάχιστα που καλο ειναι να επενδύσετε. Να το ψαξετε καλά κ να δώσετε ένα καλό πόσο σε κτ που έχει περάσει τεστ

Η πάντα μέσα στο κρεβατι απαγορεύεται. Τωρα που θα το κοιμίζει είναι ανάλογα τι θέλει η κάθε μία κ τι διάταξη υπάρχει στο σπιτι

Κ παρκοκρεβατο είχα, κ κουνια, κ πορτ μπεμπε, στο διπλο κοιμουνταν για δυο χρόνια το καθενα:roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Για τον 1ο μήνα επειδή θα είναι χειμώνας κοίτα τουλάχιστον τα κατάσαρκα φανελάκια να είναι στο νούμερο του παιδιού τα απέξω πάρε τα και λίγο πιο μεγάλα αλλά μην πλέει το παιδί μέσα στον χειμώνα εμείς οι ενήλικες δεν φοράμε μεγαλύτερο νούμερο φοράμε αυτό που μας κάνει που μας εφαρμόζει καλά :) Καλά στο θέμα συγγενείς θέλει να είσαι τυχερός δυστυχώς 

Το κακο με τους μεταχειρισμένους αποστειρωτές είναι ότι κάποιοι έχουν άλατα λόγω κακής συντήρησης 

Α ημουν τυχερη γιατι δεν ειχε αλατα αλλα δεν το ηξερα αυτο.

Του h&m τα ρουχαλακια ομως κρατανε γερα. 4 παιδια σχεδον μεγαλωσαν, τις ξαδερφης μου τα δίδυμα, την δικια μου και τωρα και της αδερφης μου. Τελεια ποιοτητα. 

Κριμα η κουνιαδα σου που δεν σε σκεφτηκε. Δεν εχετε ομαδες στο φβ οπου μοιράζεστε και χαρίζεται με αλλες μανουλες ρουχαλακια και ειδη βρεφικα? Εμεις εχουμε τις Δραμινες μαμαδες οπου μου εδωσαν και εδωσα πολλα!!!! Ακομα και ρηλαξ και μπουκαλια. Αργοτερα ετσι θα κανω κι εγω γιατι ειναι πολυ κριμα ιδιως τα πρωτα ρουχα που σχεδον 1 μηνα θα τα βαλουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Α ημουν τυχερη γιατι δεν ειχε αλατα αλλα δεν το ηξερα αυτο.

Του h&m τα ρουχαλακια ομως κρατανε γερα. 4 παιδια σχεδον μεγαλωσαν, τις ξαδερφης μου τα δίδυμα, την δικια μου και τωρα και της αδερφης μου. Τελεια ποιοτητα. 

Κριμα η κουνιαδα σου που δεν σε σκεφτηκε. Δεν εχετε ομαδες στο φβ οπου μοιράζεστε και χαρίζεται με αλλες μανουλες ρουχαλακια και ειδη βρεφικα? Εμεις εχουμε τις Δραμινες μαμαδες οπου μου εδωσαν και εδωσα πολλα!!!! Ακομα και ρηλαξ και μπουκαλια. Αργοτερα ετσι θα κανω κι εγω γιατι ειναι πολυ κριμα ιδιως τα πρωτα ρουχα που σχεδον 1 μηνα θα τα βαλουν. 

Μπα όχι εδώ Αθήνα δεν είναι τόσο της αλληλεγγύης γτ κάποιες πχ τα πουλάνε και δεν σε πιστεύουν ότι είσαι έγκυος 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

:grin: Ένα τέτοιο έχω βάλει στο μάτι, αλλά το καθυστερω για να κοιτάξω πιο αναλυτικά την ασφάλεια του!!! Νόμιζα ότι το μηδέν είναι για μόστρα γιατί και καλά δεν είναι μεγάλη η ανακλιση!!! Το ξέρω ότι σας έχω τρελάνει με τις απορίες αλλά αν μιμηθω τι έχουν κάνει γνωστοί θα πρπει να βγω εγω από το σπίτι για να χωρέσουν τα μωρουδιακα. 

 

Αγοράκι περιμένω η χαζομαμα!! Πιο πολύ με πείραξε η στάση της αδερφής του άντρα μου που από δύο παιδιά και το μικρότερο αγόρι δεν της έχει μείνει λέει τίποτα απο τα μωρουδιακα! Και γνωρίζοντας τι χρήμα  μας έφυγε αυτό το  χρόνο με επεμβάσεις, εξωσωματικές  προεμφυτευτικους, εισιτήρια, φάρμακα κλπ..Δεν πειράζει ομως,  επιλογές είναι αυτές, ευτυχώς να τις ξέρω από την αρχή...! Εμείς θα τη βρούμε τη λύση και θα είμαστε υπέροχοι!!!:wub:

Ρουχαλακια κοριτσια έχει οικονομικά το orchestra βγάζοντας την κάρτα μέλους! Μου έχουν πει ότι έχουν στενή γραμμή, οπότε πας άνετα ένα νούμερο μεγαλύτερο! Και μπορείς να την βγάλεις και ηλεκτρονικά! Δεν έχω δοκιμάσει να τα πλύνω ακόμα για να δω συμπεριφορά, αλλά μετά πήγα και μια βόλτα από τα h&m και μπροστά στις προσφορές μου φάνηκαν ακριβά!

Ποια είναι η σελίδα στο φβ; Δεν την ξέρω...

Τι χρειαζεσαι? Ειλικρινα πες μπας και μπορω να βοηθησω με τιποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

:grin: Ένα τέτοιο έχω βάλει στο μάτι, αλλά το καθυστερω για να κοιτάξω πιο αναλυτικά την ασφάλεια του!!! Νόμιζα ότι το μηδέν είναι για μόστρα γιατί και καλά δεν είναι μεγάλη η ανακλιση!!! Το ξέρω ότι σας έχω τρελάνει με τις απορίες αλλά αν μιμηθω τι έχουν κάνει γνωστοί θα πρπει να βγω εγω από το σπίτι για να χωρέσουν τα μωρουδιακα. 

 

Αγοράκι περιμένω η χαζομαμα!! Πιο πολύ με πείραξε η στάση της αδερφής του άντρα μου που από δύο παιδιά και το μικρότερο αγόρι δεν της έχει μείνει λέει τίποτα απο τα μωρουδιακα! Και γνωρίζοντας τι χρήμα  μας έφυγε αυτό το  χρόνο με επεμβάσεις, εξωσωματικές  προεμφυτευτικους, εισιτήρια, φάρμακα κλπ..Δεν πειράζει ομως,  επιλογές είναι αυτές, ευτυχώς να τις ξέρω από την αρχή...! Εμείς θα τη βρούμε τη λύση και θα είμαστε υπέροχοι!!!:wub:

Ρουχαλακια κοριτσια έχει οικονομικά το orchestra βγάζοντας την κάρτα μέλους! Μου έχουν πει ότι έχουν στενή γραμμή, οπότε πας άνετα ένα νούμερο μεγαλύτερο! Και μπορείς να την βγάλεις και ηλεκτρονικά! Δεν έχω δοκιμάσει να τα πλύνω ακόμα για να δω συμπεριφορά, αλλά μετά πήγα και μια βόλτα από τα h&m και μπροστά στις προσφορές μου φάνηκαν ακριβά!

Ποια είναι η σελίδα στο φβ; Δεν την ξέρω...

Με το καλό το μωράκι σου...έχεις δίκιο να σε πειράξει η στάση της κουνιαδας σου στο κάτω-κάτω μια οικογένεια είστε εμένα η δικιά μου έχει τρείς κόρες και ολα τα μωρουδιακα ρουχα τους τα έπαιρνε ουδέτερα για να έχω εγώ κι ο αντρας μου όταν κάνουμε μωρό. Για το κάθισμα του αυτοκινήτου είναι ανάλογα το ποσο έχει χρησιμοποιηθεί πχ εγώ  έχω το τριπλό καρότσι που έχει μέσα το αβγό που λέμε οποτε τον πρωτο χρόνο θα χρησιμοποιώ αυτό αλλά είχε χρησιμοποιηθεί για λίγους μήνες από την κουνιάδα μου. Για ύπνο το παρκοκρεββατο βολεύει πάρα πολύ μη πάρεις λίκνο δεν αξίζει καλυτερα να επενδύσεις σε κάτι άλλο. Σορρυ για το κατεβατό κι εμένα το πρώτο μωρό είναι απλά κάθε φορά που εμένε έγκυος η αδελφη του άντρα μου οργωναμε τα καταστήματα:x και ψωνιζαμε πολλά ομως δεν άξιζαν. Πχ στην τελευταία της πηρα το λίκνο το είχε καημό απο το πρώτο μωρό και δε τη βολεψε καθόλου. Αυτο που άξιζε πάρα πολύ είναι το ριλαξ της φισερ πράις που κουναει το μωρό.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Με το καλό το μωράκι σου...έχεις δίκιο να σε πειράξει η στάση της κουνιαδας σου στο κάτω-κάτω μια οικογένεια είστε εμένα η δικιά μου έχει τρείς κόρες και ολα τα μωρουδιακα ρουχα τους τα έπαιρνε ουδέτερα για να έχω εγώ κι ο αντρας μου όταν κάνουμε μωρό. Για το κάθισμα του αυτοκινήτου είναι ανάλογα το ποσο έχει χρησιμοποιηθεί πχ εγώ  έχω το τριπλό καρότσι που έχει μέσα το αβγό που λέμε οποτε τον πρωτο χρόνο θα χρησιμοποιώ αυτό αλλά είχε χρησιμοποιηθεί για λίγους μήνες από την κουνιάδα μου. Για ύπνο το παρκοκρεββατο βολεύει πάρα πολύ μη πάρεις λίκνο δεν αξίζει καλυτερα να επενδύσεις σε κάτι άλλο. Σορρυ για το κατεβατό κι εμένα το πρώτο μωρό είναι απλά κάθε φορά που εμένε έγκυος η αδελφη του άντρα μου οργωναμε τα καταστήματα:x και ψωνιζαμε πολλά ομως δεν άξιζαν. Πχ στην τελευταία της πηρα το λίκνο το είχε καημό απο το πρώτο μωρό και δε τη βολεψε καθόλου. Αυτο που άξιζε πάρα πολύ είναι το ριλαξ της φισερ πράις που κουναει το μωρό.

Το αυγό είναι μέχρι 9 κιλά όχι για τον 1ο χρόνο καλά το ρηλαξ είναι φοβερή αγορά γτ εκεί ρίχνουν ύπνους τρικούβερτους ειδικά σε αυτά που έχουν κίνηση πέρα δώθε 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Το αυγό είναι μέχρι 9 κιλά όχι για τον 1ο χρόνο καλά το ρηλαξ είναι φοβερή αγορά γτ εκεί ρίχνουν ύπνους τρικούβερτους ειδικά σε αυτά που έχουν κίνηση πέρα δώθε 

Εγώ αυτό που έχω είναι εως 13 κιλά. Που αντιστοιχούν γύρω στους 11-12 μήνες είναι ανάλογα πια σειρά παιρνεις. Το ριλαξ με τη κινηση είναι πραγματικά επένδυση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?? Πήρα ζώνη στήριξης για την κοιλιά δεν αντέχω άλλο τον πόνο στη λεκανη ελπίζω να κάνει δουλειά. Όταν έρθει θα σας πω εντυπώσεις. Εσείς φοράτε?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Εγώ αυτό που έχω είναι εως 13 κιλά. Που αντιστοιχούν γύρω στους 11-12 μήνες είναι ανάλογα πια σειρά παιρνεις. Το ριλαξ με τη κινηση είναι πραγματικά επένδυση.

Μονο μην παρετε του jumbo. Ειχα βαρεθει να το ραβω ή να το δενω. Τωρα εχω ενα απλο της Chicco

Ναι πες μας γιατι μετα τις 12 νιωνω τρελη πιεση στην κατω κοιλιακη χωρα, βασικα νομιζω υποφερω με τα εντερα και ευχομαι να ισχυει αυτο που λενε, οτι αν εχει η μαμα κολικους δεν τις εχει το παιδι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Το αυγό είναι μέχρι 9 κιλά όχι για τον 1ο χρόνο καλά το ρηλαξ είναι φοβερή αγορά γτ εκεί ρίχνουν ύπνους τρικούβερτους ειδικά σε αυτά που έχουν κίνηση πέρα δώθε 

Εννοείς αυτά που είναι και κούνια και ρηλάξ 2 σε 1 ή σκέτη κούνια;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n Ρηλαξ που κουνιέται με μηχανισμό εννοώ έχει και στα kiddo

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό η μικρή ήταν μια κούκλα 1κιλό και την βγάζει 5 μέρες μπροστά και την είδαμε και στο 3D έχει ο γιατρός και είναι ίδια με τα αδέρφια της ανυπομονώ να την γνωρίσω τώρα ραντεβού σε 1 μήνα μου είπε και θα κάνω και Doppler τότε στο ιατρείο του Α και μου έγραψε την καμπύλη και να πάρω και μαγνήσιο μου είπε για τις κράμπες αυτά όλα καλά δηλαδή δόξα τον Θεό. Τα αδέρφια της ρε κορίτσια δεν ήταν τόσο μπαμπάτσικα λέτε να μου βγει 4 κιλά αυτή; Γερή να είναι και ας βγει όσο θέλει :)

  • Μου αρέσει 5

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ele@n Ρηλαξ που κουνιέται με μηχανισμό εννοώ έχει και στα kiddo

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό η μικρή ήταν μια κούκλα 1κιλό και την βγάζει 5 μέρες μπροστά και την είδαμε και στο 3D έχει ο γιατρός και είναι ίδια με τα αδέρφια της ανυπομονώ να την γνωρίσω τώρα ραντεβού σε 1 μήνα μου είπε και θα κάνω και Doppler τότε στο ιατρείο του Α και μου έγραψε την καμπύλη και να πάρω και μαγνήσιο μου είπε για τις κράμπες αυτά όλα καλά δηλαδή δόξα τον Θεό. Τα αδέρφια της ρε κορίτσια δεν ήταν τόσο μπαμπάτσικα λέτε να μου βγει 4 κιλά αυτή; Γερή να είναι και ας βγει όσο θέλει :)

Τι καλά που έχει 3D ο γιατρός και τη βλέπετε!!! Κούκλα μπαμπατσικη θα είναι, ζουμερή και με πιασίματα!!! Κι εγώ ξεκίνησα το μαγνήσιο, αν και δεν έχω ακόμα συσπάσεις...νομίζω δηλαδή!!! Αύριο πάω κι εγώ για καμπύλη και το εξυπνοπούλι κανόνισα μόλις τελειώσει η εξέταση να πάω για καφέ/ χυμό!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας. Για κάποιο λόγο δεν ερχόταν ενημερώσεις για νέα μυνήματα. Ειμαι στον 6ο μηνα (25η βδομάδα) και εχω ξεκινήσει σιγα σιγα να ετοιμάζω το βρεφικό δωμάτιο. Ευτυχώς εχω τα απαραίτητα επιπλα απο την αδερφή μου και δεν θα ξοδευτούμε πολυ. Εχω και εγω το ριλαξ που κουνιέται μονο του και είναι πολυ βολικό. Θυμάμαι απο τα ανηψια μου που καθοταν και επαιζαν εκεί ησυχα οταν θες να κάνεις δουλειές. Απο τα λιγα πραγματα που θα χρειαστω ειναι μια συρταριέρα , κάθισμα αυτοκινήτου που θα μου το πάρει η πεθερά μου και τελος βραστηρας ,αποστειρωτης  και ολα τα απαραίτητα για το τάισμα. Ελπίζω να μπορέσω να θηλασω γιατι οπως και να το κάνουμε εξοικονομεις πολλα λεφτα μονο και μονο απο τον θηλασμό. Ανησυχώ γιατι δεν εχω καταλάβει αν η μπέμπα κλωτσάει ακομα. Νιώθω καποιες ενοχλήσεις σαν πίεση - σουβλιες ή σαν κατι να με ενοχλεί στην κοιλιά αλλα δεν ξερω αν ειναι το μωρο ή η μήτρα που μεγαλώνει. Πρώτο βλέπετε και δεν εχω ιδεα από αυτά. Και κάτι ακόμα που με ανησυχεί ειναι οτι παρολο που ειμαι στον 6ο εχω βαλει ήδη 10 κιλα ,ξεκινησα ως υπέρβαρη και η γυναικολόγος μου με μαλωνει. Προσπαθώ να μην τρωω πολυ αλλα οι βραδινές λιγούρες δεν σταματάνε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Κοριτσια γεια σας. Για κάποιο λόγο δεν ερχόταν ενημερώσεις για νέα μυνήματα. Ειμαι στον 6ο μηνα (25η βδομάδα) και εχω ξεκινήσει σιγα σιγα να ετοιμάζω το βρεφικό δωμάτιο. Ευτυχώς εχω τα απαραίτητα επιπλα απο την αδερφή μου και δεν θα ξοδευτούμε πολυ. Εχω και εγω το ριλαξ που κουνιέται μονο του και είναι πολυ βολικό. Θυμάμαι απο τα ανηψια μου που καθοταν και επαιζαν εκεί ησυχα οταν θες να κάνεις δουλειές. Απο τα λιγα πραγματα που θα χρειαστω ειναι μια συρταριέρα , κάθισμα αυτοκινήτου που θα μου το πάρει η πεθερά μου και τελος βραστηρας ,αποστειρωτης  και ολα τα απαραίτητα για το τάισμα. Ελπίζω να μπορέσω να θηλασω γιατι οπως και να το κάνουμε εξοικονομεις πολλα λεφτα μονο και μονο απο τον θηλασμό. Ανησυχώ γιατι δεν εχω καταλάβει αν η μπέμπα κλωτσάει ακομα. Νιώθω καποιες ενοχλήσεις σαν πίεση - σουβλιες ή σαν κατι να με ενοχλεί στην κοιλιά αλλα δεν ξερω αν ειναι το μωρο ή η μήτρα που μεγαλώνει. Πρώτο βλέπετε και δεν εχω ιδεα από αυτά. Και κάτι ακόμα που με ανησυχεί ειναι οτι παρολο που ειμαι στον 6ο εχω βαλει ήδη 10 κιλα ,ξεκινησα ως υπέρβαρη και η γυναικολόγος μου με μαλωνει. Προσπαθώ να μην τρωω πολυ αλλα οι βραδινές λιγούρες δεν σταματάνε

Μην σκας εγώ στην 1η μου εγκυμοσύνη έβαλα 15 κιλά από 75 γέννησα 89-90 για τις κινήσεις του μωρού δεν έχω να σου πω κάτι 

Just now, Giota1983 είπε:

Κοριτσια γεια σας. Για κάποιο λόγο δεν ερχόταν ενημερώσεις για νέα μυνήματα. Ειμαι στον 6ο μηνα (25η βδομάδα) και εχω ξεκινήσει σιγα σιγα να ετοιμάζω το βρεφικό δωμάτιο. Ευτυχώς εχω τα απαραίτητα επιπλα απο την αδερφή μου και δεν θα ξοδευτούμε πολυ. Εχω και εγω το ριλαξ που κουνιέται μονο του και είναι πολυ βολικό. Θυμάμαι απο τα ανηψια μου που καθοταν και επαιζαν εκεί ησυχα οταν θες να κάνεις δουλειές. Απο τα λιγα πραγματα που θα χρειαστω ειναι μια συρταριέρα , κάθισμα αυτοκινήτου που θα μου το πάρει η πεθερά μου και τελος βραστηρας ,αποστειρωτης  και ολα τα απαραίτητα για το τάισμα. Ελπίζω να μπορέσω να θηλασω γιατι οπως και να το κάνουμε εξοικονομεις πολλα λεφτα μονο και μονο απο τον θηλασμό. Ανησυχώ γιατι δεν εχω καταλάβει αν η μπέμπα κλωτσάει ακομα. Νιώθω καποιες ενοχλήσεις σαν πίεση - σουβλιες ή σαν κατι να με ενοχλεί στην κοιλιά αλλα δεν ξερω αν ειναι το μωρο ή η μήτρα που μεγαλώνει. Πρώτο βλέπετε και δεν εχω ιδεα από αυτά. Και κάτι ακόμα που με ανησυχεί ειναι οτι παρολο που ειμαι στον 6ο εχω βαλει ήδη 10 κιλα ,ξεκινησα ως υπέρβαρη και η γυναικολόγος μου με μαλωνει. Προσπαθώ να μην τρωω πολυ αλλα οι βραδινές λιγούρες δεν σταματάνε

Επίσης κι εγώ υπερβαρη είμαι 100 κιλά με 1,67 ύψος 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...