Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, katerina04 είπε:

Τώρα τελευταία αυτό το παρατήρησα κι εγώ. Καούρες δεν έχω ιδιαίτερες ανάλογα τι θα φάω νομίζω πως το κασέρι το βράδυ ενοχλεί  αλλά μου περνάνε αμέσως με γάλα είτε κρύο είτε ζεστό. Και στις δύο μου εγκυμοσύνες είχα πολλές στο πρώτο τρίμηνο και όχι στο τελος

Καουρες εννοούμε την ξινιλα; Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια για πείτε μας που χαθήκατε πως πάτε 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

οι καούρες κ εμένα με ταλαιπωρούν!! Είχα πολλές στην αρχή μέχρι τον 4ο μήνα , μετά ηρέμησα και πριν 2 εβδομάδες ξανά εμφανίστηκαν! Πήρα μαλοξ κάποιες μέρες κ μπορώ να πω πως είμαι καλύτερα !! Δεν ξέρω άμα είναι τυχαίο η άμα όντως έκανε δουλειά!!

 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καουρες εννοούμε την ξινιλα; Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια για πείτε μας που χαθήκατε πως πάτε 

Όχι όχι καίει ο λαιμός μου εμένα όχι ξινιλα. Τώρα είμαι 25.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καουρες εννοούμε την ξινιλα; Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια για πείτε μας που χαθήκατε πως πάτε 

Καλημέρα σε όλες!! Εμείς αύριο θα πάμε στο γιατρό,οπότε και θα έχω νεότερα..  πάντως, αν φάω και μετά κάτσω απλά ή σχεδόν ξαπλωμένη στον καναπέ με πιάνει στο στομάχι ένα μυρμηγκιασμα να το πω,ένα μούδιασμα,ένα κάψιμο.. αν σηκωθώ μου περνάει.δεν ξέρω αν θεωρείται καούρα.. 

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν θυμάμαι αν έχω ξαναρώτησει τι κρέμα συγκάματος να πάρω επίσης τι σαμπουάν και τι μπουκάλια εταιρία εννοώ σας ευχαριστώ πολύ 4 μπουκάλια για αρχή είναι καλά; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια δεν θυμάμαι αν έχω ξαναρώτησει τι κρέμα συγκάματος να πάρω επίσης τι σαμπουάν και τι μπουκάλια εταιρία εννοώ σας ευχαριστώ πολύ 4 μπουκάλια για αρχή είναι καλά; 

Εγώ θα ξεκινήσω με sudocrem και σαμπουαν αφρόλουτρο pharmasept! Της pharmasept βγαίνει σε μπουκάλι του λίτρου! Έχω την ίδια εταιρεία για εμένα σαμπουαν που είναι για σωμα, πρόσωπο και για την ευαίσθητη περιοχή και είμαι ευχαριστημένη! Το δικό μου μπουκάλι του λίτρου, επειδή το πατάς και βγάζει συγκεκριμένη δόση σκέψου ότι μου κρατάει σχεδόν εξάμηνο! Το χρησιμοποιώ για πρόσωπο και ευαίσθητη περιοχή!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ θα ξεκινήσω με sudocrem και σαμπουαν αφρόλουτρο pharmasept! Της pharmasept βγαίνει σε μπουκάλι του λίτρου! Έχω την ίδια εταιρεία για εμένα σαμπουαν που είναι για σωμα, πρόσωπο και για την ευαίσθητη περιοχή και είμαι ευχαριστημένη! Το δικό μου μπουκάλι του λίτρου, επειδή το πατάς και βγάζει συγκεκριμένη δόση σκέψου ότι μου κρατάει σχεδόν εξάμηνο! Το χρησιμοποιώ για πρόσωπο και ευαίσθητη περιοχή!

Α εννοούσα και τι μπουκάλια μπιμπερό όχι μόνο σαμπουάν η sudocream νομίζω είναι αρκετά βαριά θα πάω να δω το αφρόλουτρο πάντως 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α εννοούσα και τι μπουκάλια μπιμπερό όχι μόνο σαμπουάν η sudocream νομίζω είναι αρκετά βαριά θα πάω να δω το αφρόλουτρο πάντως 

Τι εννοείς βαριά; Ότι δεν απορροφάται εύκολα; Τη σκέφτηκα ως φαρμακευτική... Λες να δω και weleda ή frezyderm; Για να δούμε τι προτείνουν και τα υπόλοιπα κορίτσια!!! Για μπιμπερό θα δοκιμάσω της avent τα natural που είναι λέει και κατά των κολικών, μπας και τη γλιτώσουμε! Τα γυάλινα εννοείται..


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Τι εννοείς βαριά; Ότι δεν απορροφάται εύκολα; Τη σκέφτηκα ως φαρμακευτική... Λες να δω και weleda ή frezyderm; Για να δούμε τι προτείνουν και τα υπόλοιπα κορίτσια!!! Για μπιμπερό θα δοκιμάσω της avent τα natural που είναι λέει και κατά των κολικών, μπας και τη γλιτώσουμε! Τα γυάλινα εννοείται.

 Ναι και εγώ τη βάζω μόνο όταν κοκκινίζει αρκετά αλλιώς frezyderm  και bepanthol που είναι τέλεια. Από σαμπουάν το fissan μου αρέσει και πιο ήπιο είναι και πιο οικονομικο. Μπουκάλια έχω τα first choice της nuk που με είχαν βολεψει στη μικρή μου με θηλή καουτσούκ.

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α εννοούσα και τι μπουκάλια μπιμπερό όχι μόνο σαμπουάν η sudocream νομίζω είναι αρκετά βαριά θα πάω να δω το αφρόλουτρο πάντως 

Σκλαβενιτη εχει 1+1 δωρο σε ολα τα Σεπτονα. Αυτα χρησιμοποιω εγω αλλα οπως σας βολευει. Το μονο που σιγουρα που βολευει ειναι το σαμπουαν-αφρολουτρο να ειναι σε ντισπενσερ. Μπουκαλια οτι βολεψει το μωρο. Εγω το παρατραβηξα μπορω να πω. Εχω 2 avent, 2 nuk και 2 Chicco! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγαπουλινι είπε:

Σκλαβενιτη εχει 1+1 δωρο σε ολα τα Σεπτονα. Αυτα χρησιμοποιω εγω αλλα οπως σας βολευει. Το μονο που σιγουρα που βολευει ειναι το σαμπουαν-αφρολουτρο να ειναι σε ντισπενσερ. Μπουκαλια οτι βολεψει το μωρο. Εγω το παρατραβηξα μπορω να πω. Εχω 2 avent, 2 nuk και 2 Chicco! 

Συμφωνω και τα septona  ειναι τελεια εχω την ενυδατικη κρεμα σωματος 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Σκλαβενιτη εχει 1+1 δωρο σε ολα τα Σεπτονα. Αυτα χρησιμοποιω εγω αλλα οπως σας βολευει. Το μονο που σιγουρα που βολευει ειναι το σαμπουαν-αφρολουτρο να ειναι σε ντισπενσερ. Μπουκαλια οτι βολεψει το μωρο. Εγω το παρατραβηξα μπορω να πω. Εχω 2 avent, 2 nuk και 2 Chicco! 

Πως θα ξέρω ποιο θα την βολέψει; Στο γιο μου είχα μαμ και nuk και έπινε και στα 2 δεν είχε κάποιου είδους γκρίνια 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Πως θα ξέρω ποιο θα την βολέψει; Στο γιο μου είχα μαμ και nuk και έπινε και στα 2 δεν είχε κάποιου είδους γκρίνια 

Αυτο ακριβως. Απο οποιο πιει τα βολευει. Αρα ο γιος σου δεν ειχε προτιμησεις! Ετσι και η δικια μου τοτε. Σε αυτο δειξει αν και θελω να θηλασω αυτη τη φορα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάνω μια άλλη ερώτηση; Μια που τα μικρά θα γεννηθούν καταχείμωνο πόσες και τι κουβέρτες χρειάζονται; Μια τύπου Νάουσας τις κλασικές είναι οκ; Θα πάρω και μια μικρότερη βελουτε για όπου κοιμάται την ημέρα, αλλά την ημέρα θα είναι και ανοιχτά τα καλοριφέρ. Το βράδυ; Μήπως να σκεφτώ και για υπνοσακο; Τι κάνουν τα μικρά ζεσταίνονται ή κρυώνουν περισσότερο από εμάς;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123 εγώ θα πάρω ότι αφορά την περιποίηση του μωρού frezyderm και από μπιμπερό έχω ακούσει από φίλες μου τα καλύτερα για τα phillips avent natural τα γυάλινα.

Επίσης σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα από το Παστέρ όλα καλά τα αντισώματα είναι από πολύ παλιά λοίμωξη και δεν έχουν επηρεάσει το μωρό. Έφυγε τρελό βαρος από πανω μου

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...