Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ να κάνω μια άλλη ερώτηση; Μια που τα μικρά θα γεννηθούν καταχείμωνο πόσες και τι κουβέρτες χρειάζονται; Μια τύπου Νάουσας τις κλασικές είναι οκ; Θα πάρω και μια μικρότερη βελουτε για όπου κοιμάται την ημέρα, αλλά την ημέρα θα είναι και ανοιχτά τα καλοριφέρ. Το βράδυ; Μήπως να σκεφτώ και για υπνοσακο; Τι κάνουν τα μικρά ζεσταίνονται ή κρυώνουν περισσότερο από εμάς;

Ναι μια τέτοια κλασική και πάρε και δύο βελουτε αγκαλιας που είναι πιο μικρές και για το καρότσι. Υπνοσακο εγώ δεν έβαζα αν και μικρή πετούσε την κουβέρτα πριν τον χρόνο. Βέβαια το σπίτι μου είναι ζεστό. Άσε που νομίζω ότι ιδρώνουν στον υπνοσακο. Η παιδίατρος μου είχε πει όχι πολλή ζέστη

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Ele@n όχι υπνόσακο δεν τους είχα ποτέ για μέσα το σπίτι τώρα αν έχεις σταθερά 21 βαθμούς δεν θέλουν πολύ σκέπασμα κτλπ γτ ιδρώνουν και δεν το παίρνουμε είδηση την είχα πατήσει στην κόρη μου και το μωρό εκεί που κοιμόταν γκάνιαζε και τελικά την έπιανα και ήταν ιδρωμένη αυτό με την Νάουσα δεν το ξέρω εγώ έχω κουβέρτες χοντρές όχι τις λεπτές τις ανοιξιάτικες δεν ξέρω αν σε βοηθάω γτ δεν ξέρω και πως λέγονται τα υφάσματα 

 

Για μπιμπερό σκεφτόμουν να πάρω από τα τζάμπο τα chicco που έχουν νομίζω 6€ το καθένα τα άλλα της avent αν πρέπει να πάρω 4-5 θέλει τουλάχιστον 30€ θα πάω να τα δω βέβαια για κολικούς η άλλη μου είχε προτείνει στο μαγαζί όταν είχα πάει της Dr brown αλλα πολυ ακριβά μου φαίνονται 

Όσες έχετε αλλά παιδιά κοιμούνται μόνα τους; 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ele@n όχι υπνόσακο δεν τους είχα ποτέ για μέσα το σπίτι τώρα αν έχεις σταθερά 21 βαθμούς δεν θέλουν πολύ σκέπασμα κτλπ γτ ιδρώνουν και δεν το παίρνουμε είδηση την είχα πατήσει στην κόρη μου και το μωρό εκεί που κοιμόταν γκάνιαζε και τελικά την έπιανα και ήταν ιδρωμένη αυτό με την Νάουσα δεν το ξέρω εγώ έχω κουβέρτες χοντρές όχι τις λεπτές τις ανοιξιάτικες δεν ξέρω αν σε βοηθάω γτ δεν ξέρω και πως λέγονται τα υφάσματα 

 

Για μπιμπερό σκεφτόμουν να πάρω από τα τζάμπο τα chicco που έχουν νομίζω 6€ το καθένα τα άλλα της avent αν πρέπει να πάρω 4-5 θέλει τουλάχιστον 30€ θα πάω να τα δω βέβαια για κολικούς η άλλη μου είχε προτείνει στο μαγαζί όταν είχα πάει της Dr brown αλλα πολυ ακριβά μου φαίνονται 

Όσες έχετε αλλά παιδιά κοιμούνται μόνα τους; 

Μπα που τέτοια τύχη. Την βάζω στο κρεβάτι της αλλά μετα από κάποια ώρα έρχεται στην κρεβατοκάμαρα. Αν είμαι τυχερή θα έρθει στις 6 αλλιώς την πάτησα. Το θεμα της είναι ότι γυρνάει στον ύπνο συνέχεια και θέλει ένα διπλό κρεβάτι μόνη της αλλά αυτό δε γίνεται. Τώρα όταν θα έρθει ο μπέμπης να δούμε τι χαμός θα επικρατεί.

  • Λυπημένη/-ος 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Και γω νομιζα μονο η δικια μου ειναι που εχει σκουλικια στον κωλο οταν κοιμαται. Κοιμαται σε κανονικο κρεβάτι 2.00×0.90 αλλα αλλου την βαζω και αλλ8υ την βρισκω. Ασε τα κατωσεντονα, αν και με λαστηχο τα βγαζει οπως και την μαξιλαροθηκη. Πολεμο στον υπνο. 

Δεν ξερω για την κουβερτα ναουσας ποια εννοειται, αλλα εγω εβαλα μια πολυ χοντρη, μια που μπαινει μεσα με τα ποδαρακια και δενει σε ολα τα συστηματα μεταφορας(σαν φωλια ειναι) και μια λεπτη κουνιας βελουτε. Καλα για το σπιτι εχω πολλες γιατι ολο κουβερτες δωρο μου εκαναν συν τις 2 τις παιδικες μου! 

Ειχα δοκιμασει τα man anti colic. Περιεργο συστημα, δεν βοηθησε στους κολικους και το καθαρισμα θανατος. Dr brown μου εδωσαν δωρο στο μαιευτηριο. Δεν τρελαθηκα και εσταζε.

Καλημερουδια σε ολες!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Και γω νομιζα μονο η δικια μου ειναι που εχει σκουλικια στον κωλο οταν κοιμαται. Κοιμαται σε κανονικο κρεβάτι 2.00×0.90 αλλα αλλου την βαζω και αλλ8υ την βρισκω. Ασε τα κατωσεντονα, αν και με λαστηχο τα βγαζει οπως και την μαξιλαροθηκη. Πολεμο στον υπνο. 

Δεν ξερω για την κουβερτα ναουσας ποια εννοειται, αλλα εγω εβαλα μια πολυ χοντρη, μια που μπαινει μεσα με τα ποδαρακια και δενει σε ολα τα συστηματα μεταφορας(σαν φωλια ειναι) και μια λεπτη κουνιας βελουτε. Καλα για το σπιτι εχω πολλες γιατι ολο κουβερτες δωρο μου εκαναν συν τις 2 τις παιδικες μου! 

Ειχα δοκιμασει τα man anti colic. Περιεργο συστημα, δεν βοηθησε στους κολικους και το καθαρισμα θανατος. Dr brown μου εδωσαν δωρο στο μαιευτηριο. Δεν τρελαθηκα και εσταζε.

Καλημερουδια σε ολες!!!!!

Νομίζω αυτό με τα σκουλήκια περιγράφει και τη δικια μου. Όχι μόνο στον ύπνο γενικά όλη μέρα κάθε μέρα. Και εκεί που λες τώρα θα κοιμηθεί και θα ξεραθει μεχρι το πρωί σηκώνεται και έρχεται.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Νομίζω αυτό με τα σκουλήκια περιγράφει και τη δικια μου. Όχι μόνο στον ύπνο γενικά όλη μέρα κάθε μέρα. Και εκεί που λες τώρα θα κοιμηθεί και θα ξεραθει μεχρι το πρωί σηκώνεται και έρχεται.

Σοβαρα τωρα γιατι δεν ηρεμουν????? 

Που την βρισκουν τοση ενεργεια. 

Χτες την τεντωσα και πρωτη φορα επεσε ξερη. Πρωι παιδικο και το βράδυ βολτα με το πατινι και στην παιδικη χαρα. Επινα χαλαρα στο παγκακι το γαλατακι μου και αυτη ξεσαλωσε. Στις 10 επεσε ξερη! Ναι αλλα δεν γινετε και καθε μερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Σοβαρα τωρα γιατι δεν ηρεμουν????? 

Που την βρισκουν τοση ενεργεια. 

Χτες την τεντωσα και πρωτη φορα επεσε ξερη. Πρωι παιδικο και το βράδυ βολτα με το πατινι και στην παιδικη χαρα. Επινα χαλαρα στο παγκακι το γαλατακι μου και αυτη ξεσαλωσε. Στις 10 επεσε ξερη! Ναι αλλα δεν γινετε και καθε μερα

Τι να σου πω ακούραστα τα άτιμα. Και είναι κι αυτό που λες τα θαύματα γίνονται μια στο τόσο χαχα

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Θα ξυπνάνε όλα μαζί άμα κλαίει η μπέμπα και θα γίνεται πάρτυ μέσα στην μαύρη νυχτα :shock:

@Αγαπουλινι αυτά τα man anti colic ούτε που τα έχω ξανακούσει υπάρχουν εδώ στην Ελλάδα; 

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

@boukitsa123 εγώ θα πάρω ότι αφορά την περιποίηση του μωρού frezyderm και από μπιμπερό έχω ακούσει από φίλες μου τα καλύτερα για τα phillips avent natural τα γυάλινα.

Επίσης σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα από το Παστέρ όλα καλά τα αντισώματα είναι από πολύ παλιά λοίμωξη και δεν έχουν επηρεάσει το μωρό. Έφυγε τρελό βαρος από πανω μου

Μπράβο κορίτσι πολύ χάρηκα!! Είδες που στα έλεγα; Άτιμες εξετάσεις!! Όλα ροδινα από εδώ και πέρα να περάσεις με ηρεμία την εγκυμοσύνη σου!! 

  • Μου αρέσει 3

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Θα ξυπνάνε όλα μαζί άμα κλαίει η μπέμπα και θα γίνεται πάρτυ μέσα στην μαύρη νυχτα :shock:

@Αγαπουλινι αυτά τα man anti colic ούτε που τα έχω ξανακούσει υπάρχουν εδώ στην Ελλάδα; 

Ναι βρε και ειδα στο Σκρουτζ δεν ειναι ακριβα. Απλα δεν εχει γυαλινα μονο πλαστικα τα οποια ειναι ενδεδειγμένα για αποστειρωση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MariaGS είπε:

Μπράβο κορίτσι πολύ χάρηκα!! Είδες που στα έλεγα; Άτιμες εξετάσεις!! Όλα ροδινα από εδώ και πέρα να περάσεις με ηρεμία την εγκυμοσύνη σου!! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ...πήγε η καρδιά στη θέση της. Άντε λίγο μας έμεινε για αν πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Την καμπυλη την κανατε? Ποση ωρα παιρνει τελικα?

Εγω θα την κάνω την Τρίτη  λογικά στις άλλες εγκυμοσύνες είχα κάτσει 2 ώρες με το ρολόι 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Την καμπυλη την κανατε? Ποση ωρα παιρνει τελικα

Δυο ώρες κρατάει. Σου παίρνουν αιμα ενώ είσαι νηστική, μετά σου δίνουν να πιείς την γλυκόζη μόλις περάσει μια ώρα σου παίρνουν πάλι αίμα και μετά κάθεσαι άλλη μια ώρα και σου ξαναπαιρνουν αίμα. Να ξέρεις οτι σε αυτές τις δύο ώρες δεν επιτρέπεται να πιείς πολυ νερο μόνο μερικές γουλιές και ούτε να περπατήσεις ιδιαίτερα γιατί επηρεάζει το ζάχαρο για αυτό σου ζητάνε να κάτσεις στο εργαστήριο. 

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγω θα την κάνω την Τρίτη  λογικά στις άλλες εγκυμοσύνες είχα κάτσει 2 ώρες με το ρολόι 

Καλά αποτελέσματα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Την καμπυλη την κανατε? Ποση ωρα παιρνει τελικα?

Ρην εκανα στην 25η εβδομάδα. Όπως έχει γράψει και η άλλη κοπελα κρατάει 2 ώρες.. ούτε νερό ούτε περπάτημα.. Σε μια καρέκλα την εβγαλα


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...