Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Παίρνει κάποια μαγνήσιο; 

Έπαιρνα μεχρι πριν ενα μηνα . 2 φορές τη μερα. Μετά η γιατρός μου είπε να τα σταματήσω επειδη δεν είχα κράμπες ή πονάκια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Ναι δύο φορές τη μέρα! Εσύ;

Μου είπε να ξεκινήσω για 10 μέρες 2 πρωί 2 βράδυ επειδή έχω κι εγώ κράμπες όπως η @Giota1983και συσπασεις 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Παίρνει κάποια μαγνήσιο; 

Εγώ δυο φορες την ημέρα αλλά το παίρνω από την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης λόγω της μήτρας μου στην αρχή ένα και τώρα δύο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω 10 κιλα πηρα εως τωρα και μου εκανε τρελη φασαρια η γιατρος λογο πιεσης στις μητριαιες αρτηρίες. Στην πρωτη 22 συνολο πηρα και κανενας τπτ δεν μου ειπε. Τα 10 δεν τα θεωρω τραγηκα και πιστευω με 15 θα γεννησω. Κι εσας χερι σας εβαλαν?

Αχ στην πρωτη κι εγω δεν ενιωθα πολλα γιατι ηταν ησυχη αλλα αυτη με εχει ταραξει. Με ξυπναει να φανταστείτε.

Μαγνήσιο παιρνω απο τον 3ο γιατι εχω συσπασεις, αλλα φταιω εγω γιατι παρακουραζομουν. Ποσο μαλλον εσεις που εχετε ηδη 2

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Παίρνει κάποια μαγνήσιο; 

Εγώ!!! Σήμερα θα πάρω το δεύτερο χάπι κουμούτσα!!!

 

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κι εγω 10 κιλα πηρα εως τωρα και μου εκανε τρελη φασαρια η γιατρος λογο πιεσης στις μητριαιες αρτηρίες. Στην πρωτη 22 συνολο πηρα και κανενας τπτ δεν μου ειπε. Τα 10 δεν τα θεωρω τραγηκα και πιστευω με 15 θα γεννησω. Κι εσας χερι σας εβαλαν?

 

Για τα κιλά...όλη τη βδομάδα προσέχω, σαλάτες, σωστά γεύματα, όχι τηγανητά, όχι λιπαρά πολλά... αλλά το σκ μία ατασθαλία θα την κάνω....ε, την επόμενη μέρα ένα κιλό πάνω είμαι!!! Φτου κακά!!! Την Παρασκευή στο γιατρό ήμουν +7, έφαγα χθες μία ωραιότατη κατά τα άλλα κρέπα αλμυρή, σήμερα +8..... Μακάρι να σταματήσω στα 15 θα κάνω πάρτυ!!! Χέρι δεν μου έχει βάλει ακόμα, αλλά δεν νομίζω ότι θα τη γλιτώσω...:ph34r:

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Παίρνει κάποια μαγνήσιο; 

Σημερα το ξεκινησα κι εγω. Ενα μου ειπε τη μερα. Συσπασεις δεν εχω αλλα πονο στη λεκανη και χαμηλα στην κοιλια. Με ενοχλει και τα εντερο αστα να πανε. Την Παρασκευη εχω ραντεβου να δω το μπεμπουλη. Μ εχει πιασει αγχος μη γεννησω νωριτερα

  • Μου αρέσει 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Σημερα το ξεκινησα κι εγω. Ενα μου ειπε τη μερα. Συσπασεις δεν εχω αλλα πονο στη λεκανη και χαμηλα στην κοιλια. Με ενοχλει και τα εντερο αστα να πανε. Την Παρασκευη εχω ραντεβου να δω το μπεμπουλη. Μ εχει πιασει αγχος μη γεννησω νωριτερα

Γιατι να γεννησεις βρε νωριτερα? Εχει κατι πει ο γιατρος ή το εβαλες στο μυαλο σου? 

Κι εσυ με το εντεφο ε? Οταν πατας την κοιλια σου υποφερεις ή εισαι πιο lite;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Σημερα το ξεκινησα κι εγω. Ενα μου ειπε τη μερα. Συσπασεις δεν εχω αλλα πονο στη λεκανη και χαμηλα στην κοιλια. Με ενοχλει και τα εντερο αστα να πανε. Την Παρασκευη εχω ραντεβου να δω το μπεμπουλη. Μ εχει πιασει αγχος μη γεννησω νωριτερα

Κι εγώ φοβάμαι μην γεννήσω πρόωρα δεν έχω ιστορικό αλλά με τόση κούραση που πατάω φοβάμαι όσο περνάνε οι εβδομάδες κουράζομαι όλο και περισσότερο δεν έχω δύναμη για τπτ πως θα φτάσω τον Γενάρη όλο αυτό σκέφτομαι και δεν έχω αγοράσει ακόμα τπτ... 

Ο γυναικολόγος μου μου είπε κορίτσια ότι και παχύ τράχηλο να έχεις αν κουράζεσαι υπέρ του δέοντος μπορεί να γίνει σπάσιμο των νερών :(

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω έρθει για την καμπύλη νηστείας μου βρήκε 79 ήπια και την γλυκόζη μεγαλύτερη αηδία δεν έχω πιει στην ζωή μου για την μπέμπα το έκανα όμως 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κι εγώ φοβάμαι μην γεννήσω πρόωρα δεν έχω ιστορικό αλλά με τόση κούραση που πατάω φοβάμαι όσο περνάνε οι εβδομάδες κουράζομαι όλο και περισσότερο δεν έχω δύναμη για τπτ πως θα φτάσω τον Γενάρη όλο αυτό σκέφτομαι και δεν έχω αγοράσει ακόμα τπτ... 

Ο γυναικολόγος μου μου είπε κορίτσια ότι και παχύ τράχηλο να έχεις αν κουράζεσαι υπέρ του δέοντος μπορεί να γίνει σπάσιμο των νερών :(

Ναι μωρέ κι εγώ έτσι ακριβώς. Τι να πω δεν μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς μόνη υπομονή. Προσπαθώ λίγο να ξεκουράζομαι και ελπίζω να βοηθήσει και το μαγνήσιο.

6 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Γιατι να γεννησεις βρε νωριτερα? Εχει κατι πει ο γιατρος ή το εβαλες στο μυαλο σου? 

Κι εσυ με το εντεφο ε? Οταν πατας την κοιλια σου υποφερεις ή εισαι πιο lite;

Μπα έτσι μου μπήκε η ιδέα. Με το έντερο έχω γενικά θέμα. Ήμουν πάντα δυσκοιλια και τώρα είναι φορές που με πιάνει πάλι και η κοιλιά γίνεται διπλάσια.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ναι μωρέ κι εγώ έτσι ακριβώς. Τι να πω δεν μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς μόνη υπομονή. Προσπαθώ λίγο να ξεκουράζομαι και ελπίζω να βοηθήσει και το μαγνήσιο.

Μπα έτσι μου μπήκε η ιδέα. Με το έντερο έχω γενικά θέμα. Ήμουν πάντα δυσκοιλια και τώρα είναι φορές που με πιάνει πάλι και η κοιλιά γίνεται διπλάσια.

Αααααα αυτο ναι με το εντερο αλλα εγω το πρωι διπλωνομαι απο τον πονο. Ρωτησα γιατρο και μου ειπε μονο να κοβω για 2 με 3 μερες τον σιδηρο, αλλιως υπομονη. Υποφερω ομως και χειροτερευει η κατασταση οσο μεγαλωνει η κοιλια!

Αχ ρε κοριτσια μην φοβοσαστε. Ολα στην ωρα τους θα γινουν. Εμενα δυστυχωε στξν 38 βδομαδα θα μου το παρουν λογο καισαρικης και μου ειπαν να αποφασισω ημερομηνια τον Δεκέμβρη. Εκει αναμεσα 8 με 13 Ιανουαριου. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Αααααα αυτο ναι με το εντερο αλλα εγω το πρωι διπλωνομαι απο τον πονο. Ρωτησα γιατρο και μου ειπε μονο να κοβω για 2 με 3 μερες τον σιδηρο, αλλιως υπομονη. Υποφερω ομως και χειροτερευει η κατασταση οσο μεγαλωνει η κοιλια!

Αχ ρε κοριτσια μην φοβοσαστε. Ολα στην ωρα τους θα γινουν. Εμενα δυστυχωε στξν 38 βδομαδα θα μου το παρουν λογο καισαρικης και μου ειπαν να αποφασισω ημερομηνια τον Δεκέμβρη. Εκει αναμεσα 8 με 13 Ιανουαριου. 

Καλύτερα να κάνεις καισαρική όσο πιο αργά μπορείς για να είναι και πιο ώριμο το μωρό πάντως σκέψου και για vbac έχει κάνει μια κοπέλα από τις μαμάδες Οκτωβρίου του 19 εκτός αν είναι κοντά ο προηγούμενος τοκετός σου νομίζω υπάρχουν προδιαγραφές για αυτό 

Όσο πιο αργά εννοώ εντός των ημερομηνιών που σου έχουν δώσει 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλύτερα να κάνεις καισαρική όσο πιο αργά μπορείς για να είναι και πιο ώριμο το μωρό πάντως σκέψου και για vbac έχει κάνει μια κοπέλα από τις μαμάδες Οκτωβρίου του 19 εκτός αν είναι κοντά ο προηγούμενος τοκετός σου νομίζω υπάρχουν προδιαγραφές για αυτό 

Όσο πιο αργά εννοώ εντός των ημερομηνιών που σου έχουν δώσει 

Ειχαμε μεσα σε 3 χρονια 5 περιπτωσεις vbac οπου οι μανουλες υπεκυψαν εδω στην δραμα. Δεν εχω εμπιστοσύνη τους γιατρους και θα παω σαν προβατο για σφαγη. Κι εγω σκεφτηκα την τελευταια μερα να διαλεξω. Ο αντρας μου το αφηνει καθαρα πανω μου

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...