Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Κράτησε τα κ βλέπεις τι θα τα κανεις! Όλο κ κάποια φίλη /συγγενής θα βρεθεί που θα τα χρειαστεί κ τι πιο όμορφο να τα χαρίσεις?:wub:

Τίποτα δεν πάει χαμένο,μην ανησυχείς!

Μακάρι..ήδη είπα σε κάποιες δικές μου αν τα χρειάζονται να τους τα δώσω απλά εκείνες είχαν γεννήσει πιο πριν κ είναι εξοπλισμένες...κάτι θα γίνουν, όπως είπες χαμένα δεν πάνε απλά λέω κρίμα τα λεφτά της κουνιάδας..

Δε πειράζει χαλάλι του μπέμπη!!

Εσύ γτ ακόμη ξύπνια??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

4 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Φρόντισα να διαβάσω τουλάχιστον 200 σελίδες πριν γράψω και λυπάμαι που βρήκα το συγκεκριμένο thread τώρα ενώ διαβάζω το forum από την αρχή της εγκυμοσύνης! Δυστυχώς δεν έχω αντοχές να φτάσω πιο πίσω! Είστε πυροβόλα!!

Εγώ λοιπόν είμαι 35 & 6 σήμερα, έχω ΠΗΤ 13/10, έχω κι εγώ κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ρέα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονώ όσο είμαι και αγχωμένη!

Σας διαβάζω και χαλαρώνω λίγο! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωρά σας και ούτε με έναν πόνο! Όλα να πάνε όπως τα θέλετε!

Με το καλο κορίτσι μου και το δικό σου το κοριτσάκι!!!!!καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μακάρι..ήδη είπα σε κάποιες δικές μου αν τα χρειάζονται να τους τα δώσω απλά εκείνες είχαν γεννήσει πιο πριν κ είναι εξοπλισμένες...κάτι θα γίνουν, όπως είπες χαμένα δεν πάνε απλά λέω κρίμα τα λεφτά της κουνιάδας..

Δε πειράζει χαλάλι του μπέμπη!!

Εσύ γτ ακόμη ξύπνια??

Τώρα θα ξαπλώσω,χαζευα σειρά! έτσι ξεκουράζομαι,όταν κοιμούνται όλοι κ δεν κάνω τίποτα!!!-_-

Αφού κάτσω μέχρι να νυσταξω,κάνω τα τελευταία της ημέρας κ κοιμάμαι σαν πουλάκι!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλώς ήρθες  κοριτσομανουλα!!!με το καλό η μπεμπα σου κ μην αφήνεις μερικές μερικές εδώ να σε τρομάζουν,  girl power!!!:D 

Κ εγώ στο Ρέα γέννησα!

Το πρώτο σου είναι;;

Like για το τικεράκι κοριτσάκι μας!!!!!

Just now, Renez είπε:

 @Hliolousti @Eva137 μααααα εχθές που είχαμε τη σκ@#@&#συζητηση το ματιασαμε ρεεεε σήμερα ήταν κανονικοτατα!!

Μια από τα ίδια κ εγω.... σήμερα τ'ιποτα!!!!μάλλον ήταν ένα τυχαίο γεγονός....τουλαχιστον το ευχαριστηθηκαμε χθες!!!χιχιχιιχχ χαααχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Like για το τικεράκι κοριτσάκι μας!!!!!

Μια από τα ίδια κ εγω.... σήμερα τ'ιποτα!!!!μάλλον ήταν ένα τυχαίο γεγονός....τουλαχιστον το ευχαριστηθηκαμε χθες!!!χιχιχιιχχ χαααχαχαχ

Ρε συ τώρα που άλλαξε η μέρα κ βλέπω 36&4 στο τικερακι είμαι τόσο ευτυχισμένη..

Καταρχάς φτάσαμε υγιεις ως εδώ..κ ο μπέμπης μεγαλώνει ακόμη δυνατός μέσα μου..άντε να πάρει κ όλη την επόμενη εβδομάδα κ μετά να κάνει το μπαμ:D

Πως ήσουν σήμερα? Δεν είναι παράξενο/υπέροχο το λίκνο δίπλα σου στο κρεβάτι..?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Ρε συ τώρα που άλλαξε η μέρα κ βλέπω 36&4 στο τικερακι είμαι τόσο ευτυχισμένη..

Καταρχάς φτάσαμε υγιεις ως εδώ..κ ο μπέμπης μεγαλώνει ακόμη δυνατός μέσα μου..άντε να πάρει κ όλη την επόμενη εβδομάδα κ μετά να κάνει το μπαμ:D

Πως ήσουν σήμερα? Δεν είναι παράξενο/υπέροχο το λίκνο δίπλα σου στο κρεβάτι..?

Αχ κ εγω ανυπομονώωωω για το αντρακι μου!!!ανυπομονώ και για το μπαμ!!!! ζεσταίνομαι τόοοοσοοοο πολύ!!!!! αυτό μονο δεν αντέχω:!!!!εσυ πως είσαι?

με το λικνο το κοιτάζουμε το βράδυ με τον άντρα μου και λέμε ότι σε λίγες μέρες θα υπάρχει και το μπεμπακι μας μαζί!και ειναι τόσο συγκινητικό και ταυτόχρονα μας κάνει τόσοοο χαρούμενους!!!!Κάθε μέρα το κοιτάζωωω και τον περιμένω πως και πως!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Αχ κ εγω ανυπομονώωωω για το αντρακι μου!!!ανυπομονώ και για το μπαμ!!!! ζεσταίνομαι τόοοοσοοοο πολύ!!!!! αυτό μονο δεν αντέχω:!!!!εσυ πως είσαι?

με το λικνο το κοιτάζουμε το βράδυ με τον άντρα μου και λέμε ότι σε λίγες μέρες θα υπάρχει και το μπεμπακι μας μαζί!και ειναι τόσο συγκινητικό και ταυτόχρονα μας κάνει τόσοοο χαρούμενους!!!!Κάθε μέρα το κοιτάζωωω και τον περιμένω πως και πως!!!!

Όπως το είπες..σε λίγες ΜΈΡΕΣ!!

Πότε ήταν που λέγαμε μήνες?!

Σήμερα ήμουν καλά βέβαια έχω τη τελευταία εβδομάδα τρελή υπνηλία νιώθω κουρασμένη βασικά συνεχώς..κ τα χέρια μονίμως πρησμένα κ πονάνε οι φάλαγγες τους..

Κατά τ αλλά κάθε μέρα όλο κ θέλω να έχω τέλεια τα πάντα για τον μικρό..εν τω μεταξύ κορίτσια σκέφτηκα να κάνω κ μια αποθήκευση φαγητών στη κατάψυξη..

Ήδη τώρα δύο μέρες κάνω διπλάσια ποσότητα κ έχω βάλει πχ κιμά έτοιμο δύο μερίδες κ σήμερα κοκκινιστό..αύριο με το καλό έχω κουνελάκι κ θα βάλω κ από αυτό..

Το σκέφτηκα ώστε τις πρώτες ημέρες όταν δε θα έχω όρεξη/χρόνο κτλ να υπάρχει μαγειρεμένο έτοιμο φαγακι..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όπως το είπες..σε λίγες ΜΈΡΕΣ!!

Πότε ήταν που λέγαμε μήνες?!

Σήμερα ήμουν καλά βέβαια έχω τη τελευταία εβδομάδα τρελή υπνηλία νιώθω κουρασμένη βασικά συνεχώς..κ τα χέρια μονίμως πρησμένα κ πονάνε οι φάλαγγες τους..

Κατά τ αλλά κάθε μέρα όλο κ θέλω να έχω τέλεια τα πάντα για τον μικρό..εν τω μεταξύ κορίτσια σκέφτηκα να κάνω κ μια αποθήκευση φαγητών στη κατάψυξη..

Ήδη τώρα δύο μέρες κάνω διπλάσια ποσότητα κ έχω βάλει πχ κιμά έτοιμο δύο μερίδες κ σήμερα κοκκινιστό..αύριο με το καλό έχω κουνελάκι κ θα βάλω κ από αυτό..

Το σκέφτηκα ώστε τις πρώτες ημέρες όταν δε θα έχω όρεξη/χρόνο κτλ να υπάρχει μαγειρεμένο έτοιμο φαγακι..

εγω από ύπνο δεν έχω καθόλου όπως καταλαβαίνεις!!!με πιάνει το μεσημέρι κυρίως από την εξάντληση που νιώθω λόγω αυπνίας!!! με προετοιμάζει ο κυριος για ξενύχτια!!!! 

ωραίο αυτό που σκέφτηκες!εγω αύριο θα κάνω τα χειμωνιάτικα!!!!! θα τα κατεβάσω να είμαι έτοιμη!θα ερθει και μια κοπέλα την Τετάρτη να κάνει κπ χοντρα πργματακια που θέλω(παντζούρια, ντουλαπια κουζίνας, κλπ κλπ) και μετά αν έχω χρόνο θα ξεκινήσω και το μαγείρεμα........ 

α επίσης παρασκευη είναι αφιερωμένη σε μένα( νύχια, μαλλια)! είπα στην κοπέλα π μ κάνει τα νυχια.... ότι αυτα θα είναι νυχια τοκετού! ή μήπως όχι?

θα δείξει!

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

εγω από ύπνο δεν έχω καθόλου όπως καταλαβαίνεις!!!με πιάνει το μεσημέρι κυρίως από την εξάντληση που νιώθω λόγω αυπνίας!!! με προετοιμάζει ο κυριος για ξενύχτια!!!! 

ωραίο αυτό που σκέφτηκες!εγω αύριο θα κάνω τα χειμωνιάτικα!!!!! θα τα κατεβάσω να είμαι έτοιμη!θα ερθει και μια κοπέλα την Τετάρτη να κάνει κπ χοντρα πργματακια που θέλω(παντζούρια, ντουλαπια κουζίνας, κλπ κλπ) και μετά αν έχω χρόνο θα ξεκινήσω και το μαγείρεμα........ 

α επίσης παρασκευη είναι αφιερωμένη σε μένα( νύχια, μαλλια)! είπα στην κοπέλα π μ κάνει τα νυχια.... ότι αυτα θα είναι νυχια τοκετού! ή μήπως όχι?

θα δείξει!

 

Μα κ εγώ γι'αυτό μάλλον είμαι τεζα όλη μέρα..γτ τα βράδυα το μάτι γαρίδα!! Άσε κ έβλεπα μια σειρά στο νετφλιξ κ τη τελείωσα γμτ..καμία πρόταση? Μ αρέσουν μυστηρίου/αστυνομικα/θρίλερ..

Σου εύχομαι να είναι όντως νύχια τοκετού γτ ξέρω πόσο το θες κ εσύ!! Θα κάνεις χέρια πόδια ή θα αφήσεις κάποιο από τα δύο αβαφα?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μα κ εγώ γι'αυτό μάλλον είμαι τεζα όλη μέρα..γτ τα βράδυα το μάτι γαρίδα!! Άσε κ έβλεπα μια σειρά στο νετφλιξ κ τη τελείωσα γμτ..καμία πρόταση? Μ αρέσουν μυστηρίου/αστυνομικα/θρίλερ..

Σου εύχομαι να είναι όντως νύχια τοκετού γτ ξέρω πόσο το θες κ εσύ!! Θα κάνεις χέρια πόδια ή θα αφήσεις κάποιο από τα δύο αβαφα?

  

δεν βλέπω τηλεόραση!!!! απλά την έχω ανοιχτή!!!! είδα κανα δύο που προτείνατε στις αρχές στο νετφλιξ και μεχρι εκεί!!!!αααα τωρα βλέπω πενηντα αποχρώσεις του γκρι! δεν θα μπορούσα να μην το δω!!!!

θα κάνω και τα δύο απλό και όχι ημιμόνιμο όπως έκανα μεχρι τώρα! αν κ ο γιατρός μ είπε κάνε ότι θες και απλά θα σ ξεβάψουν ένα με δύο νύχια εκείνη την ώρα! κ το ημιμονιμο αλλά δεν τα κάνω. θα τα κάνω απλά γτ δεν ξερω πως θα βγαλουν το ημιμονιμο εκείνη την ώρα!

και δεν ειμαστε για τέτοιες καθυστερήσεις......

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irinoula86 είπε:

δεν βλέπω τηλεόραση!!!! απλά την έχω ανοιχτή!!!! είδα κανα δύο που προτείνατε στις αρχές στο νετφλιξ και μεχρι εκεί!!!!αααα τωρα βλέπω πενηντα αποχρώσεις του γκρι! δεν θα μπορούσα να μην το δω!!!!

θα κάνω και τα δύο απλό και όχι ημιμόνιμο όπως έκανα μεχρι τώρα! αν κ ο γιατρός μ είπε κάνε ότι θες και απλά θα σ ξεβάψουν ένα με δύο νύχια εκείνη την ώρα! κ το ημιμονιμο αλλά δεν τα κάνω. θα τα κάνω απλά γτ δεν ξερω πως θα βγαλουν το ημιμονιμο εκείνη την ώρα!

και δεν ειμαστε για τέτοιες καθυστερήσεις......

 

Καλά έννοειται ότι δεν είμαστε για καθυστερησεις!! Βέβαια μπορείς να κάνεις πχ τα χέρια ημιμόνιμο κ τα πόδια απλό ώστε να ξεβαψουν από εκεί αν χρειαστεί..

Εγώ χέρια έχω να κάνω 2 μήνες περίπου..κ δε θα κάνω καθόλου γτ σκέφτηκα πως δε θέλω χημικά επάνω γτ ίσως χρειαστεί να ακουμπήσω το στόμα του παιδιού (πχ όταν θηλάζει για να αφήσει τη θηλή βάζεις λέει ένα δαχτυλακι ανάμεσα θηλή/στόμα κ την αφήνει) τα μάτια κτλ κ δε θέλω..(χωρίς να σε φρικαρω,δική μου λοξά!)

Ποδαράκι όμως θα έχω σενιο:P γενικά πόδι αβαφτο δε μπορώ να το βλέπω καθόλου δε ξέρω γτ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά έννοειται ότι δεν είμαστε για καθυστερησεις!! Βέβαια μπορείς να κάνεις πχ τα χέρια ημιμόνιμο κ τα πόδια απλό ώστε να ξεβαψουν από εκεί αν χρειαστεί..

Εγώ χέρια έχω να κάνω 2 μήνες περίπου..κ δε θα κάνω καθόλου γτ σκέφτηκα πως δε θέλω χημικά επάνω γτ ίσως χρειαστεί να ακουμπήσω το στόμα του παιδιού (πχ όταν θηλάζει για να αφήσει τη θηλή βάζεις λέει ένα δαχτυλακι ανάμεσα θηλή/στόμα κ την αφήνει) τα μάτια κτλ κ δε θέλω..(χωρίς να σε φρικαρω,δική μου λοξά!)

Ποδαράκι όμως θα έχω σενιο:P γενικά πόδι αβαφτο δε μπορώ να το βλέπω καθόλου δε ξέρω γτ!!!

σωστή σκέψη!θα τα κάνω και θα βάλω στη βαλίτσα μαιευτηρίου και ασετόν με βαμβακι!!

και καλα κάνεις για το πόδι!!!!κ εγω δεν μπορώ έτσι!!!!

επίσης με έχει πιάσει μια επιθυμία να αλλάξω λίγο τα μαλλιά μου αλλά δεν ξέρω τι να κάνω!!! έτσι για ανανέωση!

σας καληνυχτώ όλες τώρα!!!!!!!!! πάωω να προσπαθήσω να κοιμηθώ!!!! ελπίζω να τα καταφέρω!!!! θα σκεφτώ κατι για το μαλλι!!!!θα τα καταφερω!!! χαχαχα

φιλιααααααα!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Irinoula86 said:

Like για το τικεράκι κοριτσάκι μας!!!!!

Μια από τα ίδια κ εγω.... σήμερα τ'ιποτα!!!!μάλλον ήταν ένα τυχαίο γεγονός....τουλαχιστον το ευχαριστηθηκαμε χθες!!!χιχιχιιχχ χαααχαχαχ

Χαχα, τουλάχιστον ξαλαφρώσαμε!!:-D

 

1 hour ago, Renez said:

Όπως το είπες..σε λίγες ΜΈΡΕΣ!!

Πότε ήταν που λέγαμε μήνες?!

Σήμερα ήμουν καλά βέβαια έχω τη τελευταία εβδομάδα τρελή υπνηλία νιώθω κουρασμένη βασικά συνεχώς..κ τα χέρια μονίμως πρησμένα κ πονάνε οι φάλαγγες τους..

Κατά τ αλλά κάθε μέρα όλο κ θέλω να έχω τέλεια τα πάντα για τον μικρό..εν τω μεταξύ κορίτσια σκέφτηκα να κάνω κ μια αποθήκευση φαγητών στη κατάψυξη..

Ήδη τώρα δύο μέρες κάνω διπλάσια ποσότητα κ έχω βάλει πχ κιμά έτοιμο δύο μερίδες κ σήμερα κοκκινιστό..αύριο με το καλό έχω κουνελάκι κ θα βάλω κ από αυτό..

Το σκέφτηκα ώστε τις πρώτες ημέρες όταν δε θα έχω όρεξη/χρόνο κτλ να υπάρχει μαγειρεμένο έτοιμο φαγακι..

Κι εγώ ήθελα να το κάνω αυτό για να έχω έτοιμα φαγητά στην κατάψυξη, αλλά τελικά δε ξέρω αν θα έχουμε καν έτοιμη κουζίνα μέχρι να γεννήσω. Αν προλάβω θα ετοιμάσω μερικά ταπεράκια πάντως!:P

 

1 hour ago, Irinoula86 said:

σωστή σκέψη!θα τα κάνω και θα βάλω στη βαλίτσα μαιευτηρίου και ασετόν με βαμβακι!!

και καλα κάνεις για το πόδι!!!!κ εγω δεν μπορώ έτσι!!!!

επίσης με έχει πιάσει μια επιθυμία να αλλάξω λίγο τα μαλλιά μου αλλά δεν ξέρω τι να κάνω!!! έτσι για ανανέωση!

σας καληνυχτώ όλες τώρα!!!!!!!!! πάωω να προσπαθήσω να κοιμηθώ!!!! ελπίζω να τα καταφέρω!!!! θα σκεφτώ κατι για το μαλλι!!!!θα τα καταφερω!!! χαχαχα

φιλιααααααα!!!!!!

Μια ανανέωση στο μαλλί πάντα ανεβάζει τη ψυχολογία μας! Εγώ θέλω να κάνω ανταύγειες πριν τη γέννα αν προλάβω... έτσι κι αλλιώς εδώ τις κάνω μόνη μου σπίτι, αλλά μου παίρνουν κάνα 3ωρο σίγουρα, οπότε μετά που θα θηλάζω δε θα προλαβαίνω. Άρα το πλάνο μου είναι να κάνω τις ανταύγειες σε 2 εβδομάδες περίπου και αργότερα αφού γεννήσω να κάνω και ένα κουρεματάκι για ανανέωση (και γιατί μάλλον θα έχω και τριχόπτωση τον πρώτο καιρό, να βοηθήσω λίγο την κατάσταση).

Αλήθεια, εσείς οι ήδη μανούλες είχατε τριχόπτωση μετά την πρώτη εγκυμοσύνη σας?

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Χαχα, τουλάχιστον ξαλαφρώσαμε!!:-D

 

Κι εγώ ήθελα να το κάνω αυτό για να έχω έτοιμα φαγητά στην κατάψυξη, αλλά τελικά δε ξέρω αν θα έχουμε καν έτοιμη κουζίνα μέχρι να γεννήσω. Αν προλάβω θα ετοιμάσω μερικά ταπεράκια πάντως!:P

 

Μια ανανέωση στο μαλλί πάντα ανεβάζει τη ψυχολογία μας! Εγώ θέλω να κάνω ανταύγειες πριν τη γέννα αν προλάβω... έτσι κι αλλιώς εδώ τις κάνω μόνη μου σπίτι, αλλά μου παίρνουν κάνα 3ωρο σίγουρα, οπότε μετά που θα θηλάζω δε θα προλαβαίνω. Άρα το πλάνο μου είναι να κάνω τις ανταύγειες σε 2 εβδομάδες περίπου και αργότερα αφού γεννήσω να κάνω και ένα κουρεματάκι για ανανέωση (και γιατί μάλλον θα έχω και τριχόπτωση τον πρώτο καιρό, να βοηθήσω λίγο την κατάσταση).

Αλήθεια, εσείς οι ήδη μανούλες είχατε τριχόπτωση μετά την πρώτη εγκυμοσύνη σας?

Καλημέρα κορίτσι μου!!

Ναι πιστεύω το ταπερακι θα βολεψει πολύ στην αρχή!! Όχι τίποτε άλλο είναι κ τόσο κακομαθημένος ο δικός μου που αν φάει πάνω από 2 μέρες απ' έξω θα γκρινιαξει κ από άλλους (μαμά του,μαμά μου κτλ).δε τα ευχαριστείτε λέει το ίδιο τα φαγητά!!

Ρε συ σε 2 εβδομαδες σκέφτεσαι για ανταύγειες??? Θαρραλέα σε βρίσκω φίλη!! Δλδ 38+ θα κάτσεις 3ωρο να βάφεις μαλλί μαρή?? Μπράβο...

Ακούτε @Jasmine@ @EugenJen και λέτε για εμένα με τις δουλειές μετά!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Χαχα, τουλάχιστον ξαλαφρώσαμε!!:-D

 

Κι εγώ ήθελα να το κάνω αυτό για να έχω έτοιμα φαγητά στην κατάψυξη, αλλά τελικά δε ξέρω αν θα έχουμε καν έτοιμη κουζίνα μέχρι να γεννήσω. Αν προλάβω θα ετοιμάσω μερικά ταπεράκια πάντως!:P

 

Μια ανανέωση στο μαλλί πάντα ανεβάζει τη ψυχολογία μας! Εγώ θέλω να κάνω ανταύγειες πριν τη γέννα αν προλάβω... έτσι κι αλλιώς εδώ τις κάνω μόνη μου σπίτι, αλλά μου παίρνουν κάνα 3ωρο σίγουρα, οπότε μετά που θα θηλάζω δε θα προλαβαίνω. Άρα το πλάνο μου είναι να κάνω τις ανταύγειες σε 2 εβδομάδες περίπου και αργότερα αφού γεννήσω να κάνω και ένα κουρεματάκι για ανανέωση (και γιατί μάλλον θα έχω και τριχόπτωση τον πρώτο καιρό, να βοηθήσω λίγο την κατάσταση).

Αλήθεια, εσείς οι ήδη μανούλες είχατε τριχόπτωση μετά την πρώτη εγκυμοσύνη σας?

Ναι, πολύ μαλλί έπεσε!!! Εγώ τα είχα κόψει καρεδακι ,λίγο πριν γεννήσω!!

Τώρα είναι λιγο κάτω από τους ώμους, αλλά δεν το κόβω, Μ αρέσει πάρα πολύ που είναι πλούσιο κ κάθεται κ τέλεια.

Την πρώτη φορά τα είχα κόψει πολύ κ δεν μπορούσα να τα πιάσω καλά καλά,οπότε τώρα δεν το ξανακάνω! Απλά θα τα πιάνω συνέχεια!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...