Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!

Ναι πιστεύω το ταπερακι θα βολεψει πολύ στην αρχή!! Όχι τίποτε άλλο είναι κ τόσο κακομαθημένος ο δικός μου που αν φάει πάνω από 2 μέρες απ' έξω θα γκρινιαξει κ από άλλους (μαμά του,μαμά μου κτλ).δε τα ευχαριστείτε λέει το ίδιο τα φαγητά!!

Ρε συ σε 2 εβδομαδες σκέφτεσαι για ανταύγειες??? Θαρραλέα σε βρίσκω φίλη!! Δλδ 38+ θα κάτσεις 3ωρο να βάφεις μαλλί μαρή?? Μπράβο...

Ακούτε @Jasmine@ @EugenJen και λέτε για εμένα με τις δουλειές μετά!!

Συγγνώμη αλλά συγκρίνεις τις ανταύγειες , με το έκανα ντουλάπες , κ ανεβοκατέβασα τα ρούχα??? Θα μας τρελάνεις;;;

Παρόλα αυτά @Eva137 η αλήθεια είναι ότι χαρά στο κουράγιο σου, εγώ λίγο πριν γέννησω τα νύχια μου ήθελα να πάω να κάνω κ σκεφτόμουν πως θα κάτσω 3 ώρες ...ε κ τελικά δεν πρόλαβα!!!:mrgreen:

Καλημέρα κ στα υπόλοιπα κοιλουμπινια!!! Πώς είστε σήμερα???

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Συγγνώμη αλλά συγκρίνεις τις ανταύγειες , με το έκανα ντουλάπες , κ ανεβοκατέβασα τα ρούχα??? Θα μας τρελάνεις;;;

Παρόλα αυτά @Eva137 η αλήθεια είναι ότι χαρά στο κουράγιο σου, εγώ λίγο πριν γέννησω τα νύχια μου ήθελα να πάω να κάνω κ σκεφτόμουν πως θα κάτσω 3 ώρες ...ε κ τελικά δεν πρόλαβα!!!:mrgreen:

Καλημέρα κ στα υπόλοιπα κοιλουμπινια!!! Πώς είστε σήμερα???

Εγώ πολύ καλά!!! Ήρθε ο μικρός μου να με ξυπνήσει το πρωί κ χουζουρεψαμε μαζί ,κλωτσαγε κ ο άλλος από μεσα:wub:

Τα πονακια είναι μόνιμα κ τα έχω συνηθίσει..επειδή όμως ξεκουράζομαι αρκετά τώρα πια, είμαι καλύτερα.

Εσένα τι κάνει η κοριτσάρα σου???!:) εσύ με την τομή?

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Φρόντισα να διαβάσω τουλάχιστον 200 σελίδες πριν γράψω και λυπάμαι που βρήκα το συγκεκριμένο thread τώρα ενώ διαβάζω το forum από την αρχή της εγκυμοσύνης! Δυστυχώς δεν έχω αντοχές να φτάσω πιο πίσω! Είστε πυροβόλα!!

Εγώ λοιπόν είμαι 35 & 6 σήμερα, έχω ΠΗΤ 13/10, έχω κι εγώ κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ρέα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονώ όσο είμαι και αγχωμένη!

Σας διαβάζω και χαλαρώνω λίγο! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωρά σας και ούτε με έναν πόνο! Όλα να πάνε όπως τα θέλετε!

Καλώς ήρθες και με το καλοοοο!!! 

Just now, EugenJen είπε:

Συγγνώμη αλλά συγκρίνεις τις ανταύγειες , με το έκανα ντουλάπες , κ ανεβοκατέβασα τα ρούχα??? Θα μας τρελάνεις;;;

Παρόλα αυτά @Eva137 η αλήθεια είναι ότι χαρά στο κουράγιο σου, εγώ λίγο πριν γέννησω τα νύχια μου ήθελα να πάω να κάνω κ σκεφτόμουν πως θα κάτσω 3 ώρες ...ε κ τελικά δεν πρόλαβα!!!:mrgreen:

Καλημέρα κ στα υπόλοιπα κοιλουμπινια!!! Πώς είστε σήμερα???

Καλημερααα πως είσαι? Η μπεμπα? Όλα καλά? 

Καλημερα κορίτσια @Anastasia05 @elenioz    από @Jasmine@ κανα νέο???? 

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλώς ήρθες και με το καλοοοο!!! 

Καλημερααα πως είσαι? Η μπεμπα? Όλα καλά? 

Καλημερα κορίτσια @Anastasia05 @elenioz    από @Jasmine@ κανα νέο???? 

Μα που είναι η δίδυμο μάνα??? Να μάθουμε τον κάνει με τα κορίτσια της??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Μα που είναι η δίδυμο μάνα??? Να μάθουμε τον κάνει με τα κορίτσια της??

Την έχουν ρουφήξει τα μπεμπακια φαίνεται.... 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σχετικά με το φαγητό του μικρου... Ευχαριστώ πολυ. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Την έχουν ρουφήξει τα μπεμπακια φαίνεται.... 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σχετικά με το φαγητό του μικρου... Ευχαριστώ πολυ. 

Δεν χρειάζεται!:) Εδώ είμαστε να βοηθάμε κ να μοιραζόμαστε χρήσιμες πληροφορίες για διάφορα θέματα που μας απασχολούν!

Όλο κ καπου θα τον πετύχουμε στα γούστα του τον κοκκινομάλλη!!

Κι εγώ πήρα ιδέες από τη Χριστίνα κ άλλη μια κοπέλα που ειπε διάφορες συνταγές, κ θα δοκιμάσω κάποιες!!

Just now, Renez είπε:

Είναι πολύ καλά!! Κ πολύ ευτυχισμένη!! 

Γυρίσανε σπίτι ε??? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν χρειάζεται!:) Εδώ είμαστε να βοηθάμε κ να μοιραζόμαστε χρήσιμες πληροφορίες για διάφορα θέματα που μας απασχολούν!

Όλο κ καπου θα τον πετύχουμε στα γούστα του τον κοκκινομάλλη!!

Κι εγώ πήρα ιδέες από τη Χριστίνα κ άλλη μια κοπέλα που ειπε διάφορες συνταγές, κ θα δοκιμάσω κάποιες!!

Γυρίσανε σπίτι ε??? 

Τα τρώει όλα απλά τα βαριέται και θέλει νέες γευσεις μετά χαχαχαχα

Ευχαριστώ και παλοι όλα τα κορίτσια για τις ιδέες.. Εννοείται, εμείς θα τα λέμε χαχα

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλως την κ ας άργησε παρότι εξακολουθείτε να μου κάνετε όλες το ίδιο αστείο με τα κοριτσουδια σας αλλά ας είναι!! Είμαι μεγάλη ψυχή ως γνωστόν οπότε θα σε εντάξω στην ομάδα μας :D

Η αλήθεια είναι ότι ειδικά στη καραντίνα είχαμε ξεσαλωσει στα μνμτα αλλά οφείλεται κ στο ότι παρά τις ανθρώπινες αντιπαραθέσεις μας έχουμε ταιριάξει κ σαν παρεάκι ως επί το πλείστον!!

Πως ήταν η εγκυμοσύνη σου ως τώρα??

Δλδ πες τώρα εσύ ,δεν είναι στημένο???

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) 

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30)

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (κλινική Λητώ)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Εμένα βάλε με στο Έλενα τελικά!! Ευτυχώς καταφέραμε και αλλάξαμε γιατρό!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ πολύ καλά!!! Ήρθε ο μικρός μου να με ξυπνήσει το πρωί κ χουζουρεψαμε μαζί ,κλωτσαγε κ ο άλλος από μεσα:wub:

Τα πονακια είναι μόνιμα κ τα έχω συνηθίσει..επειδή όμως ξεκουράζομαι αρκετά τώρα πια, είμαι καλύτερα.

Εσένα τι κάνει η κοριτσάρα σου???!:) εσύ με την τομή?

Ααααα είχες όμορφο ξύπνημα δεν μπορείς να πεις!!!

Εγώ πάλι ξυπνήσα από το ξυπνητήρι ότι είναι ώρα για για άρμεγμα!! :mrgreen:

Η τομή όσο πονάει λιγάκι ακόμα αλλά έχω σταματήσει κ τελείως τα παυσίπονα για να πω την αλήθεια,

Χθες πήγα στην γυναικολόγο επιτέλους βγάλαμε την γάζα τελείως, με είχε γεμίσει πληγές παντού το αυτοκόλλητο κ έβαλα κ την ζώνη, ξεκίνησα κ την κρέμα που μας είχες προτείνει κ βλέπουμε....

@Nina13Καλά είναι η μικρούλα μου, πάει σταθερά καλά..ευελπιστώ την άλλη εβδομάδα να την φέρουμε σπιτάκι της επιτέλους!!

 

  • Μου αρέσει 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ααααα είχες όμορφο ξύπνημα δεν μπορείς να πεις!!!

Εγώ πάλι ξυπνήσα από το ξυπνητήρι ότι είναι ώρα για για άρμεγμα!! :mrgreen:

Η τομή όσο πονάει λιγάκι ακόμα αλλά έχω σταματήσει κ τελείως τα παυσίπονα για να πω την αλήθεια,

Χθες πήγα στην γυναικολόγο επιτέλους βγάλαμε την γάζα τελείως, με είχε γεμίσει πληγές παντού το αυτοκόλλητο κ έβαλα κ την ζώνη, ξεκίνησα κ την κρέμα που μας είχες προτείνει κ βλέπουμε....

@Nina13Καλά είναι η μικρούλα μου, πάει σταθερά καλά..ευελπιστώ την άλλη εβδομάδα να την φέρουμε σπιτάκι της επιτέλους!!

 

Τα αποθηκεύεις κατάψυξη ε??

Να ρωτήσεις τον γιατρό τι μπορείς να βάλεις κ στην τομή όταν κλείσει τελείως.

Να προσέχεις πολύ πολύ με τη ζώνη τις πληγές κ την τομη

Σιγά σιγά θα τη δεις τη διαφορά στη κοιλίτσα!

Με το καλό να υποδεχθείτε το κοριτσάκι σας στο σπιτι!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Πήγα τον λεβεντακο μ  σχολείο κ πήρα καφέ κ κρουασάν ζαμπόν τυρί από τον φούρνο...ας με κακομαθω λιγάκι λέω!!!:P

@EugenJen πέρασαν οι μέρες να την υποδεχτητε σπίτι σας! Σούπερ μπέμπα!

@Jasmine@ σε πελάγη ευτυχίας! Κοπελαρες μου!

@Nina13 έτσι τα βαριούνται, λογικό όπως κι εμείς εξάλλου! Ρωτά κ τον παιδίατρο σας για το βραδυνό! Εγώ δίνω 8.00- 8.30 από το μεσημέρι αλλά όχι λαδερά ή οσπρια! Σούπα με ζυμαρικο, αυγό σε όλες τις βερσιόν π.χ. Κρατάω ωράριο για να έλεγχω κ τον ύπνο! 10.00 γάλα, 10.30 νάνι!

Ποια ρώτησε για τη τομή της κ.τ? Εγώ έβαζα πουλβο ή ένα άλλο τέτοιο σπρέι σαν παγωμένο για τις πληγές που μας έβαζαν κ μικρά όταν πέφταμε. Με βοήθησε πολύ! Ζώνη δεν έβαλα αλλά έβαλα ψηλομεσο εσώρουχα τύπου shaping!

@Anastasia05 έχεις τις καλύτερες συνταγές!!! Έχω κολλήσει με τα ψάρομπιφτεκακια που είχες πει!!!

Τώρα τα διάβασα όλα τα χθεσινά!

@Renez:mrgreen::lol::P λάτρεψα τα ταπεράκια στη κατάψυξη!!! Κι εγώ θα το κάνω για μετά που θα γυρίσω στη δουλειά γτ πιστεύω όσο θα είμαι σπίτι με τα 2 παιδάκια θα μαγειρεύει καμμία γιαγιά :P Έτσι με είχαν κακομαθει κ στο 1ο. Μου έφτιαχναν σούπες θρεπτικές να έχω γάλα αλλά εγώ γάλα δν είχα κ κιλό δεν έχανα έτσι που με μπουκωναν! Αχαχαχαχα

Ο σο για τη δουλειά καλά πάω! Η ζέστη με ταλαιπωρεί πολύ! Τα παιδάκια μου είναι σχετικά ήσυχα, σταμάτησαν 2 ζωηρά κ χώρισα αλλά 2 κ έχω βρει την ησυχία μου:D 1 τμήμα έχω πολύ ζωηρό αλλά τους έχω κ αδυναμία στα σκασμένα!!! Δεν οδηγώ, με πάει ο μπαμπάς μ κ με παίρνει ο άντρας μου το βράδυ! Μόνο μέχρι τον παιδικό οδηγώ που είναι 2 δρόμοι, το βλέπω από το σπίτι κ πάλι λάθος δρόμο πάω...:lol: Σήμερα με ρώτησε το παιδί σε ποιο σχολείο θα πάμε μαμα σήμερα??? Με πήρε χαμπάρι κ το νήπιο...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημερούδια! Πήγα τον λεβεντακο μ  σχολείο κ πήρα καφέ κ κρουασάν ζαμπόν τυρί από τον φούρνο...ας με κακομαθω λιγάκι λέω!!!:P

@EugenJen πέρασαν οι μέρες να την υποδεχτητε σπίτι σας! Σούπερ μπέμπα!

@Jasmine@ σε πελάγη ευτυχίας! Κοπελαρες μου!

@Nina13 έτσι τα βαριούνται, λογικό όπως κι εμείς εξάλλου! Ρωτά κ τον παιδίατρο σας για το βραδυνό! Εγώ δίνω 8.00- 8.30 από το μεσημέρι αλλά όχι λαδερά ή οσπρια! Σούπα με ζυμαρικο, αυγό σε όλες τις βερσιόν π.χ. Κρατάω ωράριο για να έλεγχω κ τον ύπνο! 10.00 γάλα, 10.30 νάνι!

Ποια ρώτησε για τη τομή της κ.τ? Εγώ έβαζα πουλβο ή ένα άλλο τέτοιο σπρέι σαν παγωμένο για τις πληγές που μας έβαζαν κ μικρά όταν πέφταμε. Με βοήθησε πολύ! Ζώνη δεν έβαλα αλλά έβαλα ψηλομεσο εσώρουχα τύπου shaping!

@Anastasia05 έχεις τις καλύτερες συνταγές!!! Έχω κολλήσει με τα ψάρομπιφτεκακια που είχες πει!!!

Και πολύ καλά έκανες!!! Αυτό το κρουασάν ζαμπόν τυρί, δεν το έχω μόνο εγώ στη καρδιά μου τελικά!!:mrgreen:

Δοκιμάζω κι εγώ διαφορά να τρώει ο λεβεντακος μου! Χαίρομαι που άρεσαν τοσο:wub: κ σε εσάς!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2020 at 5:00 ΜΜ, Mariamaraki είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Οσες ενδιαφέρονται για τις τιμές στα μονοκλινα  δωματια του Ελενα πήρα τώρα τηλέφωνο και μου είπαν το εξης: μονοκλινο άπλο είναι 55 ευρώ και το lux είναι 125 ευρώ με ασφάλεια ΙΚΑ .

Πότε δηλώνουμε στο Έλενα ότι θέλουμε μονοκλινο? Το λέμε στην κλινική η στον γιατρό μας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...