Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

11 minutes ago, Despoina Mar said:

Ευχαριστω πολυυ.. Κλαίει κ όταν κοιμαται.. Ναι έχει αέρια κ μαζευει ποδαρακια.. Γουλιές όχι ιδιαίτερα θα έλεγα.. Όταν τ πιεζω  τ κοιλιτσα ηρεμει.. Βάρος ναι κανονικά τη τελευταία φορά π ήμασταν 1 μηνών.. Απλώς δεν μπορώ ν καταλάβω γτ κλαίει όταν τρώει κ τ αφήνει κ τ πιανει συνέχεια κ ως προς τη ποσοτητα μια κανονικά μια πιο λίγο.. 

Από αυτά που λες Δέσποινα, συμφωνώ με Αναστασία και μένα για κολικούς μου ακούγεται. Το περίεργο βεβαια ειναι η συμπεριφορά στο φαι. Υπάρχει κάτι που λέγεται γαστροκολικο αντανακλαστικο και σε μερικά μωρακια ειναι έντονο και τα ποναει. Για να πεις ότι είναι αυτο όμως πρέπει να αποκλείσεις αλλα προβλήματα όπως παλινδρομηση. Θηλάζεις ή δίνεις μπιμπερο; γιατι αν θηλάζεις μπορει να το ενοχλεί και η ροή, αν έχεις εντονη πχ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Elinita είπε:

Από αυτά που λες Δέσποινα και μένα για κολικούς μου ακούγεται. Το περίεργο βεβαια ειναι η συμπεριφορά στο φαι. Υπάρχει κάτι που λέγεται γαστροκολικο αντανακλαστικο και σε μερικά μωρακια ειναι έντονο και τα ποναει. Για να πεις ότι είναι αυτο όμως πρέπει να αποκλείσεις αλλα προβλήματα όπως παλινδρομηση. Θηλάζεις ή δίνεις μπιμπερο; γιατι αν θηλάζεις μπορει να το ενοχλεί και η ροή, αν έχεις εντονη πχ.

Πολυ σωστά τα λες μανουλα

Ευγε... Ινφακολικ πριν το γευμα και θα στρωσει πισυευω @Despoina Mar

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα μανουλες.. Είμαι μανουλα Νοεμβρίου και θέλω οποία ξέρει κ μπορεί ν μ συμβουλευτεί.. Η μικρή μ στα ξαφνικά άρχισε να έχει αέρια πονακια κλάμματα ζόρι.. Μεικτή διατροφή.. Ανεβάσαμε τα ml π τρώει μήπως δεν χορταινε της 2 πρωτες μέρες όλα καλά μετά ξανά τα ίδια.. Μ είπε ο γιατρος λογικά Κολικους έχει κ  πηραμε γάλα ειδικό.. Τ θέμα είναι ότι είτε τρώει πιο συχνά κ λιγότερη ποσοτητα είτε ανά 3 ωρο κ οχι όλες τις φορές τη ποσοτητα π έπινε.. Ρουφάει με μανία κ μετα κλαίει.. Κάνουμε ποση ωρα μέχρι να το τελειωσει

Να κοιτάξετε για μήπως έχει πολύ αέρα μέσα της το μωράκι σας...μπορείτε να κάνετε έναν υπερηχο να το δείτε..έτσι είχε της @EugenJen αλλά με ασκησουλες για κολικούς που απελευθερώνουν κ αέρια (θα βρείτε κ στο ίντερνετ,ρωτήστε κ το γιατρό σας να σας δείξει) κ πολύ καλό ρέψιμο πάντα θα γίνει δουλίτσα..

Επίσης προσπάθησε όσο μπορείς δικό σου γάλα ειδικά τώρα φίλη γτ είναι πολύ πιο εύπεπτο! Κ εμάς μας βοήθησαν πολύ τα προβιοτικα,μπορείς κ για αυτά να μιλήσεις με τη γιατρό σας! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Από αυτά που λες Δέσποινα, συμφωνώ με Αναστασία και μένα για κολικούς μου ακούγεται. Το περίεργο βεβαια ειναι η συμπεριφορά στο φαι. Υπάρχει κάτι που λέγεται γαστροκολικο αντανακλαστικο και σε μερικά μωρακια ειναι έντονο και τα ποναει. Για να πεις ότι είναι αυτο όμως πρέπει να αποκλείσεις αλλα προβλήματα όπως παλινδρομηση. Θηλάζεις ή δίνεις μπιμπερο; γιατι αν θηλάζεις μπορει να το ενοχλεί και η ροή, αν έχεις εντονη πχ.

Κάνω μεικτή.. Βέβαια έτσι όπως τ παμε πινει περισσοτερο ξένο πλεον 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

Κάνω μεικτή.. Βέβαια έτσι όπως τ παμε πινει περισσοτερο ξένο πλεον 

Χμμμ, νταξ δεν είμαι ειδική αλλα γενικα περιμένεις περισσότερους κολικούς με το μπιμπερό :neutral: έχεις μήπως παρατηρησει να τρέχει το γαλα σαν συντριβανι αν τραβήξεις την θηλη; ή να φεύγει γαλα από τα πλαγια όταν θηλάζει; αυτο δείχνει ότι έχεις εντονη ροη και ίσως πνίγεται και το ενοχλεί. 


Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elinita είπε:

Χμμμ, νταξ δεν είμαι ειδική αλλα γενικα περιμένεις περισσότερους κολικούς με το μπιμπερό :neutral: έχεις μήπως παρατηρησει να τρέχει το γαλα σαν συντριβανι αν τραβήξεις την θηλη; ή να φεύγει γαλα από τα πλαγια όταν θηλάζει; αυτο δείχνει ότι έχεις εντονη ροη και ίσως πνίγεται και το ενοχλεί. 

Ναι έτσι ειναι ακριβώς.. Απλά κ Μ τ μπουκάλι κλαίει κ σταματάει κ υπόθετο ότι όλο αυτό τ κάνει από το πονο


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

Ναι έτσι ειναι ακριβώς.. Απλά κ Μ τ μπουκάλι κλαίει κ σταματάει κ υπόθετο ότι όλο αυτό τ κάνει από το πονο

Θα έλεγα να το παρακολουθείς και αν γίνει χειρότερα να το ξανα συζητήσεις με την παιδίατρο σου!

  • Ευχαριστώ 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

@Despoina MarMar να σας ζήσει κοπέλα μου.. συμφωνώ με ο,τι σου είπαν τα κορίτσια.. εγώ θα σ' έλεγα πέρα από κολικούς μήπως έχετε  καμία κρυφή ΓΟΠ ή και συνδυασμός κολικών με ΓΟΠ..  Έχεις μήπως παρατηρήσει το γάλα να ανεβαίνει κ να κατεβαίνει; Να κάνει το μωρού γκλουπ στα ξαφνικά μέσα στη μέρα/νύχτα, χωρίς να βγάζει γουλιες απαραίτητα; Και ο γαστροκολικος που σου είπε η @Elinita παίζει..  για αρχή θα δοκιμιμαζα  να δώσω infacolic (3 φορες της μέρα πριν το γευμα) μπορεί να βοηθήσει..εμάς τουλάχιστον λειτουργησε θετικά.. φυσικά ρωτά και τη γνώμη παιδιάτρου... μπορείς να το παίρνεις συνδυαστικά και το biogaia που είναι προβιοτικο..

@Katerina_____κ εγώ πονούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μετά τον τοκετό, ούτε να κάτσω ούτε να γυρίσω πλευρό ούτε να περπατήσω καλά τον πρώτο καιρο (φυσιολ. Τοκετός)..   είχα κ έχω μάλλον ακόμα αιμοροιδα.. μέχρι κ δυσκοιλιότητα απέκτησα κ το να πάω τουαλέτα ειδικά τον πρώτο καιρό ήταν μαρτυριο..

πάρε κ άλλη γνώμη γυναικολόγου όπως σου είπαν τα κορίτσια.. μπορεί ν έχεις μεγάλη τομή με πολλά ράμματα κ να μην έχεις επουλώσει πληρως ακόμα, δεν το αποκλείω.. αλλά πάρε κ άλλη γνώμη..

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eirini_ka είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!

@Despoina MarMar να σας ζήσει κοπέλα μου.. συμφωνώ με ο,τι σου είπαν τα κορίτσια.. εγώ θα σ' έλεγα πέρα από κολικούς μήπως έχετε  καμία κρυφή ΓΟΠ ή και συνδυασμός κολικών με ΓΟΠ..  Έχεις μήπως παρατηρήσει το γάλα να ανεβαίνει κ να κατεβαίνει; Να κάνει το μωρού γκλουπ στα ξαφνικά μέσα στη μέρα/νύχτα, χωρίς να βγάζει γουλιες απαραίτητα; Και ο γαστροκολικος που σου είπε η @Elinita παίζει..  για αρχή θα δοκιμιμαζα  να δώσω infacolic (3 φορες της μέρα πριν το γευμα) μπορεί να βοηθήσει..εμάς τουλάχιστον λειτουργησε θετικά.. φυσικά ρωτά και τη γνώμη παιδιάτρου... μπορείς να το παίρνεις συνδυαστικά και το biogaia που είναι προβιοτικο..

@Katerina_____κ εγώ πονούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μετά τον τοκετό, ούτε να κάτσω ούτε να γυρίσω πλευρό ούτε να περπατήσω καλά τον πρώτο καιρο (φυσιολ. Τοκετός)..   είχα κ έχω μάλλον ακόμα αιμοροιδα.. μέχρι κ δυσκοιλιότητα απέκτησα κ το να πάω τουαλέτα ειδικά τον πρώτο καιρό ήταν μαρτυριο..

πάρε κ άλλη γνώμη γυναικολόγου όπως σου είπαν τα κορίτσια.. μπορεί ν έχεις μεγάλη τομή με πολλά ράμματα κ να μην έχεις επουλώσει πληρως ακόμα, δεν το αποκλείω.. αλλά πάρε κ άλλη γνώμη..

 

Οχι κάτι τέτοιο τουλάχιστον δεν έχω παρατηρησει είναι η αλήθεια.. Τώρα π τ είπες σήμερα θα την έχω από πολυ κοντά.. Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις συμβουλές να χαίρεστε τα μωράκια σας

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Πλησιάζουν οι γιορτές και δεν νιώθω την ίδια χαρά, έχω ξενερώσει με την όλη κατάσταση γιατί τα άλλα χρόνια βγαίναμε, μαγαζιά, μουσικές, χαμος.... τώρα καραντίνα και κλεισούρα! Ακόμα κ όταν δούλευα μετρούσα τις μέρες ανάποδα μέχρι να κλείσουν τα σχολεία! Σήμερα θα έλεγα 2 κ σήμερα:lol: πόσο μου έχουν λείψει όλα αυτά!

Οι νύχτες μας πλέον έχουν στρώσει θα έλεγα αλλά δεν χαίρομαι ακόμα! Κάνει 8ωρα και 9ωρα εδώ κ μερικές μέρες. Αλλά τη μέρα δεν πολυκοιμαται! Ας είναι...

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Οχι κάτι τέτοιο τουλάχιστον δεν έχω παρατηρησει είναι η αλήθεια.. Τώρα π τ είπες σήμερα θα την έχω από πολυ κοντά.. Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις συμβουλές να χαίρεστε τα μωράκια σας

Κοιτα μήπως το ειδικό γαλα που πήρες είναι πιο παχύρευστο και θα πρέπει να αλλάξεις θηλή. Δηλαδή εγώ που έχω τα dr brown και είχα τη θηλή νούμερο ένα του πήρα την νούμερο 2 και πάλι δεν περνουσε καλά το γαλα οποτε από δυο μηνών πήραμε τη νούμερο 3 για να τρώει στον σωστό χρονο που θα έτρωγε με τη νούμερο 1 το κανονικό γαλα. Βέβαια εγώ δίνω γαλα αντιαναγωγικο που είναι αρκετά πιο παχύρευστο. Αλλά ίσως και αυτό για τους κολικούς  να είναι κάπως έτσι. Επισης εχε στο νου σου πως τα μωρά κάπως έτσι θα μας πάνε για καποιους μήνες. Μια δυο μέρες μέσα στην γκρινια και μετά καποιες μέρες όλο ύπνο. Καλό κουραγιο μάνα! 

1 hour ago, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Πλησιάζουν οι γιορτές και δεν νιώθω την ίδια χαρά, έχω ξενερώσει με την όλη κατάσταση γιατί τα άλλα χρόνια βγαίναμε, μαγαζιά, μουσικές, χαμος.... τώρα καραντίνα και κλεισούρα! Ακόμα κ όταν δούλευα μετρούσα τις μέρες ανάποδα μέχρι να κλείσουν τα σχολεία! Σήμερα θα έλεγα 2 κ σήμερα:lol: πόσο μου έχουν λείψει όλα αυτά!

Οι νύχτες μας πλέον έχουν στρώσει θα έλεγα αλλά δεν χαίρομαι ακόμα! Κάνει 8ωρα και 9ωρα εδώ κ μερικές μέρες. Αλλά τη μέρα δεν πολυκοιμαται! Ας είναι...

Τα παιδιά μας πάνε μαζί εμάς! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!

Δηλώνουμε παρούσες εγώ κ η μπουμπού μου!:x

Θηλάζουμε ακόμα αποκλειστικά,το πρόβλημα της υπερπαραγωγης ακάθεκτο όμως συνεχίζω να το παλεύω με τα τιπς που μου έδωσαν τα κορίτσια κ κάποιες μέρες το βρίσκω κάποιες το χάνω...

Η μπέμπα μου είναι ένα καλοβολο μωράκι,κοιμάται το βράδυ ένα 4ωρο ή 5ωρο ή 6ωρο σερί κ μετά στα καπάκια ένα 2-3ωρο!

Εμείς μπανάκι κάνουμε κάθε μέρα καθώς το λατρεύουμε,απλά μέρα παρά μέρα δε της βάζω καθόλου σαπούνι!Την πλένω με σκέτο χαλαρωτικό ζεστουλι νερό!για να μην χαλάσουμε το ph μας αλλά να μη χάσει κ τη χαλάρωση της!

Συνομιλούμε κανονικά πια,της λέω αγκου και μου απαντά με αγκου,τα χεράκια μόνιμα στο στόμα,σαλάκια χαμός,πατάει κάτι τσιριδουλες κ τρελαίνομαι κ γενικά δείχνει να ανταποκρίνεται πολύ καλά!!Τα ματάκια της γυαλίζουν από εξυπνάδα!

Ο Αϊ Βασίλης της έχει φέρει ήδη δώρα,παιχνίδια,ρούχα,όλα κάτω από το δέντρο κ της έχω ετοιμάσει σύνολο με φόρεμα κόκκινο και παπουτσάκια χρυσά για την φωτό τη χριστουγεννιάτικη!:oops:

Η ανάρρωση μου πάει καλά ΜΟΝΟ που ενώ όλα είναι σουπερ,έχω βγάλει κάτι από κάτω που λέγεται μύρτα!είναι λέει υπόλειμμα από τον παρθενικό υμένα που συχνά μετά τον τοκετό ξεπροβάλλει!δεν το πειράζουμε λέει η γιατρός κ είναι σαν να μην υπάρχει!μπορεί να υποχωρήσει κιόλας με τον καιρό...το λέω σε περίπτωση που το έχει κ κάποια άλλη!εδώ εγώ με όλα τα περίεργα!:lol:

@Anastasia05 καλή αρχή κορίτσι μου,σε συγχαίρω και για την επανένταξη σου στο εργασιακό κομμάτι μα και για το λειτούργημα που θα ασκείς πλέον ταυτόχρονα με τη μητρότητα!

Κατερίνα,θεώρω πως πρέπει σίγουρα να πας κορίτσι μου και σε άλλο γιατρό για να σε δει αμερόληπτα!

Αυτά από μαςς!Α! @EugenJen να μου φιλήσεις τη μπουτου σου,αυτή την εικόνα με τον μάρσιπο τη ζήλεψα καθώς δεν έχω ξεπορτισει κθλ ακομα:)

 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα μανουλες.. Είμαι μανουλα Νοεμβρίου και θέλω οποία ξέρει κ μπορεί ν μ συμβουλευτεί.. Η μικρή μ στα ξαφνικά άρχισε να έχει αέρια πονακια κλάμματα ζόρι.. Μεικτή διατροφή.. Ανεβάσαμε τα ml π τρώει μήπως δεν χορταινε της 2 πρωτες μέρες όλα καλά μετά ξανά τα ίδια.. Μ είπε ο γιατρος λογικά Κολικους έχει κ  πηραμε γάλα ειδικό.. Τ θέμα είναι ότι είτε τρώει πιο συχνά κ λιγότερη ποσοτητα είτε ανά 3 ωρο κ οχι όλες τις φορές τη ποσοτητα π έπινε.. Ρουφάει με μανία κ μετα κλαίει.. Κάνουμε ποση ωρα μέχρι να το τελειωσει

Κορίτσι μου έχεις προσπαθήσει να το  κόβεις το μικρούλη όταν τρώει και να το ρευεις? Αν και εμένα μου ακούγονται κολικοί ή δικιά μου καμία φορά χτυπιέται όταν τρώει γιατί θέλει ρέψιμο ή αν την βάλω για ύπνο χωρίς να τη ρεψω!

22 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Γλυκιά μανούλα σε παρακαλω να πάρεις μια 2η γνώμη! Ειναι κριμα να επισκιαζει κατι την ευτυχία σου με το παιδάκι σου! Σου εύχομαι να νιώσεις καλύτερα σύντομα σωματικά κ ψυχολογικά! Η παρέα μας ειναι πάντα πρόθυμη να σε ακούσει κ περιμένουμε τα νεα σου! Να χαίρεσαι το μωρακι σου!

@Nina13 @LadyP έχουμε τρελαθεί με τα καριτσάκια μας! Εγω της εχω για επίσημο χριστουγεννιάτικο ροζ κουφετι με ασρτι κορδελιτσα κ μποτινια με γουνακι...άχαχα! Σήμερα φορεσαν κ τα 2 τους τα κόκκινα που πήγαμε στη γιαγιά!

Νινα καλά να περάσετε!

Λαιδη καλε που την στερεωσες για τη φωτο την ομορφιά σου?

Χαχα την έχω στερεώσει στο μαξιλάρι θηλασμού αυτό το μικρό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Πλησιάζουν οι γιορτές και δεν νιώθω την ίδια χαρά, έχω ξενερώσει με την όλη κατάσταση γιατί τα άλλα χρόνια βγαίναμε, μαγαζιά, μουσικές, χαμος.... τώρα καραντίνα και κλεισούρα! Ακόμα κ όταν δούλευα μετρούσα τις μέρες ανάποδα μέχρι να κλείσουν τα σχολεία! Σήμερα θα έλεγα 2 κ σήμερα:lol: πόσο μου έχουν λείψει όλα αυτά!

Οι νύχτες μας πλέον έχουν στρώσει θα έλεγα αλλά δεν χαίρομαι ακόμα! Κάνει 8ωρα και 9ωρα εδώ κ μερικές μέρες. Αλλά τη μέρα δεν πολυκοιμαται! Ας είναι...

Αχ Μαριάννα μου ποσο δικιο εχεις! Τιποτα δεν ειναι ιδιο! Οσο να το κάνεις οι βολτες στα μαγαζια με τα φωτάκια κ τους στολισμους κ τα τραγουδακια σόυ φτιάχνει τη διάθεση! Να πάρουμε και το κατιτίς απο τα μαγαζια εχει άλλη χαρη απο το online shopping!

Δεν πειράζει του χρόνου να ειμαστε καλα με τα παιδάκια να περπατάνε!:)

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες Οκτωβρίου τι κανετε; πως ειστε εσεις και τα μπεμπάκια σας; καλες γιορτές να έχουμε!

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό καθισμα αυτοκινητου απο νεογεννητο έως οσο μεγαλύτερη ηλικία παει. Το αυτοκινητο μας ειναι παλιό γκετς οποτε δεν έχει σύστημα isofix. Αλλα αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο εξίσου καλό καθισμα θα με βοηθούσατε πολυ κ εμενα κ την ομάδα μου που ειναι σε διαδικασία έρευνας αγοράς. Ευχαριστώ πολυ ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...