Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!

@Eva137 μηπως αρχιζουν ρα δοντάκια του γι αυτο είναι ανήσυχος? Εμενα λατρεύει τα κρεμάστα παιχνίδια! Σε κούνια, ριλαξ κ καρότσι κοιτάει οτι κρέμεται απο πάνω, ειδικα αυτα που κουνιούνται κ τους μιλάει πολυ ώρα! Γενικα δν γκρινιάζει, κάθεται κ παίζει. Γυμναστήριο δεν εχω βάλει ακομα γτ πρεπει να ειμαι διπλα επειδη ο μικρός μπορει να τη πειράξει! Παντα κανω κατι ταυτόχρονα το πρωι κ το βράδυ, οποτε κατι πιο προστατευτικο! Τωρα στις διακοπές θα τη βάζω! Μια μέρα που την ειχα στο ριλαξ κ εβαλα σκούπα έκλαψε κ μεχρι να γυρίσω να μαζέψω τη σκούπα, ο μικρός ειχε πάει να τη πάρει αγκαλια! Στο τσακ τα πρόλαβα ,σοκ!:shock: Γενικα οπως λέει κ η @marianna1986  ειναι καπως στον αυτόματο αν και με το 1ό παλι δουλειες εκανα ταυτόχρονα πάντα σχεδον κ τον ειχα κ πολυ στο πάρκο πιο μεγάλο! Αν κ πολυ ζωηρο παιδάκι ειχε μάθει! Αστο κ λιγακι να γκρινιαξει μην το παιρνεις με το παραμικρό, δεν λεω βεβαια να κλαίει το παιδι, δοκίμασε κατι να ξεγελιεται,πχ μουσική η να του λες τραγουδακια για να κάθεται πιο πολύ κ να ησυχαζεις κι εσυ λιγο. 

Οσο για τα υγρα @Renez δν ξερω ακόμα αλλα κι εγω παρατηρώ ξηρότητα κ στενότητα...άχαχα...έτσι ειναι, θα περασει! Κι επισης οπως ειπε η @Vivi8 όταν κοιμούνται τρεχουμε να προλάβουμε...αυθορμητισμος 0!:mrgreen:

@Renez σου είπε να τον στερεωνεις ε? Χμμμ δν νομιζω οτι εμενα ειναι ετοιμη ακόμα ενω ο μικρός απο 2 μηνων ήθελε μονο καθιστός κ στην αγκαλια μας ή ορθιος! Αυτη η ζουζούνα θελει μονο όρθια στον ωμο (παπαγάλος )ή στο ποδι(μπαλκονακι), τη βάζω κ καμαρώνει! Πατάει τσιριδα αν της αλλαξεις θέση! Μετα τις γιορτές στους 3 μηνες θα τη στερεωνω, μου πηρε η μαμα μ κι ενα σαν φουσκωτό στρογγυλο μαξιλαράκι (μικρο πουφ)με τρύπες για τα πόδια που το βάζεις για να μην κυλάνε!

Οσο για τη κλεισουρα τι να πω? Αν παει η κατάσταση μέχρι τον Μάρτιο ετσι θα λαλησω εδω μεσα! Θελω να παω στη δουλεια μ κανονικά, να δω ανθρωπους πια! Μονο τη φουρναρισα βλέπω!

Α τι καλα μολις εκανε κ σεισμο! Ολα τα είχαμε...αυτο μας έλειπε!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Eva137 Δε λες που μενετε σε μεγάλο σπίτι κι όχι σε καμια τρύπα απ'αυτες που έχουν στο Παρίσι ??  Πολύ τους σκεφτομαι όλους αυτούς που έχουν νοικιάσει σπίτια σκεπτομενοι "έλα μωρεε, αφου ειμαι συνέχεια έξω, ας νοικιάσω αυτό το δείγμα σπιτιού που είναι κοντά στο τάδε...".

Εμένα δεν μου χει φανεί σχεδόν καθόλου γιατί εδώ θα μπορούσα να βολτάρω ή να βλέπω κόσμο κάθε μέρα αλλά η μπέμπα μου ρουφάει ολη τη μέρα, επίσης δουλεύω απ το σπίτι πλέον... Πάντως προσπαθώ να τη βγάζω όσο πιο πολύ γίνεται, δε μου φαίνεται ΟΚ που είναι το μωρό κλεισμένο μες το σπίτι! Με κοιτανε καλά καλά οι περαστικοί γιατί δε φαίνεται στο sling "Μωρό έχεις εκεί??". Τώρα που το θυμήθηκα, την ειχαμε πάει βολτα με τον αδερφό μου σ ενα παρκάκι (του χα μόλις δειξει το μαρσιπο κι είχε ενθουσιαστεί με τούτη την εφεύρεση κι ήθελε να της δείξει τον κόσμο) και περνανε δύο εφηβες αραβικής καταγωγής και τους φάνηκε υπερπερίεργο το θέαμα του μαρσιποφόρου θείου και τον κοίταγαν και ψουψουρίζανε!!  Α, τη βγάζουμε και στην ταράτσα με το σύζυγο οταν απλώνουμε ρούχα να πάρει αέρα και να παράξει βιταμίνη D :)

Ναι, κι εμένα γκρινιάζει αν δεν είμαι στο οπτικό της πεδίο αλλά λίγο το γυμναστήριο, λίγο το ραδιόφωνο, λίγο τα μαξιλάρια που έχουν περιεργα σχέδια και τα χαζεύει, κάαατι γίνεται! Κι εγώ θα την αφήσω να γκρινιάξει μερικες φορές να ρημαδοφάω/πλυθώ/ντυθώ...

Με το σεξ, εγώ με τη λίπανση δεν εχω θεμα, βασικά έχω λίγα διάφανα ή ελαφρα ροζ υγρά ακόμα (μπορει να ναι κι απ το σπιραλ που έβαλα την Πεμπτη) αλλά είναι σαν κάτι να λείπει... Τέσπα! 

Καλή μας ημέρααα!

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva137καλημέρα κορίτσια μου! Αυτά που έγραψες είναι ακριβώς αυτό που περνάω..το βράδυ κοιμάται την μέρα δεν ξέρει τι θέλει και γκρινιάζει μόνο βόλτες στα χέρια πέρα δώθε... Δεν έχω βρει τον τρόπο ακόμα που θα το σταματήσω αυτο...!

Αλλα μάλλον κάτι τα ενοχλεί γιατι την είχα βγάλει και έξω βόλτα και πάλι γκρινιαζε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

@Eva137 μηπως αρχιζουν ρα δοντάκια του γι αυτο είναι ανήσυχος? Εμενα λατρεύει τα κρεμάστα παιχνίδια! Σε κούνια, ριλαξ κ καρότσι κοιτάει οτι κρέμεται απο πάνω, ειδικα αυτα που κουνιούνται κ τους μιλάει πολυ ώρα! Γενικα δν γκρινιάζει, κάθεται κ παίζει. Γυμναστήριο δεν εχω βάλει ακομα γτ πρεπει να ειμαι διπλα επειδη ο μικρός μπορει να τη πειράξει! Παντα κανω κατι ταυτόχρονα το πρωι κ το βράδυ, οποτε κατι πιο προστατευτικο! Τωρα στις διακοπές θα τη βάζω! Μια μέρα που την ειχα στο ριλαξ κ εβαλα σκούπα έκλαψε κ μεχρι να γυρίσω να μαζέψω τη σκούπα, ο μικρός ειχε πάει να τη πάρει αγκαλια! Στο τσακ τα πρόλαβα ,σοκ!:shock: Γενικα οπως λέει κ η @marianna1986  ειναι καπως στον αυτόματο αν και με το 1ό παλι δουλειες εκανα ταυτόχρονα πάντα σχεδον κ τον ειχα κ πολυ στο πάρκο πιο μεγάλο! Αν κ πολυ ζωηρο παιδάκι ειχε μάθει! Αστο κ λιγακι να γκρινιαξει μην το παιρνεις με το παραμικρό, δεν λεω βεβαια να κλαίει το παιδι, δοκίμασε κατι να ξεγελιεται,πχ μουσική η να του λες τραγουδακια για να κάθεται πιο πολύ κ να ησυχαζεις κι εσυ λιγο. 

Οσο για τα υγρα @Renez δν ξερω ακόμα αλλα κι εγω παρατηρώ ξηρότητα κ στενότητα...άχαχα...έτσι ειναι, θα περασει! Κι επισης οπως ειπε η @Vivi8 όταν κοιμούνται τρεχουμε να προλάβουμε...αυθορμητισμος 0!:mrgreen:

@Renez σου είπε να τον στερεωνεις ε? Χμμμ δν νομιζω οτι εμενα ειναι ετοιμη ακόμα ενω ο μικρός απο 2 μηνων ήθελε μονο καθιστός κ στην αγκαλια μας ή ορθιος! Αυτη η ζουζούνα θελει μονο όρθια στον ωμο (παπαγάλος )ή στο ποδι(μπαλκονακι), τη βάζω κ καμαρώνει! Πατάει τσιριδα αν της αλλαξεις θέση! Μετα τις γιορτές στους 3 μηνες θα τη στερεωνω, μου πηρε η μαμα μ κι ενα σαν φουσκωτό στρογγυλο μαξιλαράκι (μικρο πουφ)με τρύπες για τα πόδια που το βάζεις για να μην κυλάνε!

Οσο για τη κλεισουρα τι να πω? Αν παει η κατάσταση μέχρι τον Μάρτιο ετσι θα λαλησω εδω μεσα! Θελω να παω στη δουλεια μ κανονικά, να δω ανθρωπους πια! Μονο τη φουρναρισα βλέπω!

Α τι καλα μολις εκανε κ σεισμο! Ολα τα είχαμε...αυτο μας έλειπε!

Κ εμένα τις ίδιες στάσεις θέλει, ειδικά αυτό το μπαλκονακι πολύ του αρεσει!

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά βλέπω την καραντίνα σίγουρη μεχρι το Πάσχα μην σου πω μετά...

Ο σεισμός με ξύπνησε και έπεσα πάνω στην κόρη να την προστατεύσω γιατί νόμιζα θα έπεφτε το σπίτι!

  • Χαχα 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μουυυυυ!!! Έχω τρομοκρατηθει.... Και αγχωθεί πάρα πολύ! 

Έχω αδιαθετηση ήδη 2 φορές από τότε που γέννησα και τώρα περιμένω ξανα.. Και έχω 2 μέρες καθυστέρηση.. είχαμε βέβαια μια επαφή ( όχι ολοκληρωμένη καταλάβατε ..:roll:

Μα είναι δυνατον να γίνεται τόσο εύκολα;;;

Μακάρι να είναι καμία ανωμαλία του κύκλου φυσικά!! 

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Κορίτσι μου εμείς καταλήξαμε στο joie stages καθώς είναι αρκετά αξιόπιστο κ μέχρι στιγμής είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.εχει isofix όμως...τσεκαρε το κ στο ίντερνετ το αμάξι σου το μοντέλο με χρονολογίες κλπ ...πάτα να δεις αν έχει isofix κ μετά τσεκαρε το κ από το κάθισμα όπως σου λένε τα κορίτσια

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Να χαίρεσαι το νινι σου ❤❤❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν έχω κάνει σεξ πάρα μόνο τα παρελκόμενα.. Φοβάμαι ότι θα αρχίσουν να τρέχουν γαλατα, και θα ξενερώσω.. εχω κατι υγρα τελευταια..

Και γω την ημέρα τον βάζω μια στο ρηλαξ, μια στο γυμναστήριο μια αγκαλιά μια σε ένα καρότσι που έχω στο σπίτι και τον κανω βόλτες, μια τραγούδια μια παραμύθια.. Κλαίει οταν πεινάει και όταν νυστάζει.. Προς το παρόν! Πεθαίνω που ξεκαρδιζεται συνεχεία! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ!!! Έχω τρομοκρατηθει.... Και αγχωθεί πάρα πολύ! 

Έχω αδιαθετηση ήδη 2 φορές από τότε που γέννησα και τώρα περιμένω ξανα.. Και έχω 2 μέρες καθυστέρηση.. είχαμε βέβαια μια επαφή ( όχι ολοκληρωμένη καταλάβατε ..:roll:

Μα είναι δυνατον να γίνεται τόσο εύκολα;;;

Μακάρι να είναι καμία ανωμαλία του κύκλου φυσικά!! 

Ποτε προλαβες κ αδιαθετησες 2 φορες κιολας??? Λενε οτι ειναι εύκολο αλλα αν δν ηταν ολοκληρωμενη επαφη τι στο καλο??? Ανωμαλια του κυκλου θα είναι, δν στρωνει αμέσως! Να σου πω εγω δν εχω αδιαθετησει ακομα κ ειχα 1 ολοκληρωμένη επαφη αλλα δν πιστεύω αφού με ειχε δει ο γιατρος κ δν είχα αυγουλακια! Αχαχαχα Παντως μετα απο μια αποξεση κ μια αποβολη που ειχα πριν απο καθε παιδι αντίστοιχα εμεινα έγκυος με την 1ή περίοδο (γενικα μενω με τη 1ή επαφη καθε φορα ομως)

Μην το σκέφτεσαι γτ με το αγχος το καθυστερεις κι αλλο! 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ποτε προλαβες κ αδιαθετησες 2 φορες κιολας??? Λενε οτι ειναι εύκολο αλλα αν δν ηταν ολοκληρωμενη επαφη τι στο καλο??? Ανωμαλια του κυκλου θα είναι, δν στρωνει αμέσως! Να σου πω εγω δν εχω αδιαθετησει ακομα κ ειχα 1 ολοκληρωμένη επαφη αλλα δν πιστεύω αφού με ειχε δει ο γιατρος κ δν είχα αυγουλακια! Αχαχαχα Παντως μετα απο μια αποξεση κ μια αποβολη που ειχα πριν απο καθε παιδι αντίστοιχα εμεινα έγκυος με την 1ή περίοδο (γενικα μενω με τη 1ή επαφη καθε φορα ομως)

Μην το σκέφτεσαι γτ με το αγχος το καθυστερεις κι αλλο! 

Αδιαθετησα κατευθείαν στις 40ημερες!

Τι να πω θα δείξει ..αν είναι τόσο εύκολο και γραφτό ας είναι! :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα μου ήρθε περίοδος πρώτη φορά σήμερα:(

@Mariamaraki ανωμαλία θα είναι μην αγχώνεσαι! Αν όμως το θέλεις ένα νινακι γιατί όχι; Λένε μετά από γέννα μένεις εύκολα έγκυος!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Κ εμένα μου ήρθε περίοδος πρώτη φορά σήμερα:(

@Mariamaraki ανωμαλία θα είναι μην αγχώνεσαι! Αν όμως το θέλεις ένα νινακι γιατί όχι; Λένε μετά από γέννα μένεις εύκολα έγκυος!

 Μακαρι να είναι ανωμαλία...Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω τώρα!! Φρικαρω λίγο στην ιδέα... 

Αλλά από την άλλη άμα έρθει καλώς να έρθει! Αυτά διάβαζα και εγώ σήμερα πόσο εύκολα μένεις μετά..  αύριο με βλέπω για τεστακι!

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Renez said:

Αυτό με τη διαφορετική νοοτροπία εκεί είναι μεγάλη αλήθεια..μας το εξηγούσαν κ κάτι συγγενείς του άντρα μου που μένουν εκεί χρόνια(Καλιφόρνια..) πιστεύω πως όσοι έχουν ζήσει όμως όπως εμείς στην Ελλάδα δύσκολα μαθαίνουν αλλιώς..είναι ωραία η ελευθερία (κινήσεων αλλά κ γενικώς) κ δεν αντικαθίσταται ούτε με το καλύτερο παλάτι καλώς ή κακώς.. τουλάχιστον ζείτε άνετα κ πόσο μάλλον τώρα με τον μπεμπουλη κ τα γατούλια σας:x

Χμμμμ εμείς δεν έχουμε αυτό το θέμα γκρίνιας που λες αλλά γενικώς προσπαθώ να του αλλάζω ανά 1-2 ώρες παραστάσεις..εννοώ μια στο γυμναστήριο ξαπλωμένος,μετά στο ριλαξ,μετά αγκαλιά,μετα tammy time,ξανά γυμναστήριο αλλά τον βάζω σε άλλη μεριά από ότι ήταν ,μετά ώρα τραγουδιού κ κάπως έτσι με φαι,αλλαγματα κτλ περνάει η μέρα..επίσης μας έφεραν κ 2ο γυμναστήριο κ είναι τεράστια κ τα δυο κ τον έχω εναλλάξ κ χαίρεται..δεν έχω άλλη ιδέα τώρα..αυτά πάντως κάνουμε εμείς..Α! Κ εχθές που ήρθε ο παιδίατρος μου είπε να τον βάζω κ λίγο μέσα στη μέρα καθιστό πλέον ανάμεσα σε μαξιλάρια κ να τον προσέχω βέβαια κ τον έβαλα εχθές κ είχε ένα χαμόγελο οουυυυ γτ έτσι τα βλέπουν όλα καλύτερα!!

 

Συμφωνώ, κι εγώ αν με έβαζες να διαλέξω ανάμεσα σε ένα παλάτι στη μέση του πουθενά ή ένα φτωχό διαμερισματάκι μέσα στη πόλη κοντά σε μαγαζιά και σε κόσμο, θα διάλεγα το δεύτερο σίγουρα. 

 

17 hours ago, marianna1986 said:

Καλησπέρα!

Κ εμένα έτσι κανει! Ψιλογκρινιαζει αν τον αφήνω σε λίκνο αλλά μερικές φορές τον αφήνω να γκρινιάζει γιατί έχω κ ένα σπίτι να φροντίσω κ ένα άλλο παιδί να κοιτάξω. Νομίζω πάει λίγο στον αυτόματο αυτό το παιδάκι... Το γυμναστήριο του αρέσει, γενικά ήσυχος είναι δεν έχω θέμα αλλά υπάρχουν κ δύσκολες μερες...

@Eva137 όχι δεν παίζει ρόλο πως γεννας! Δύο παιδιά έχω με φ.τ. και τώρα αισθάνομαι πιο στενή από ποτέ. Το ίδιο μου λέει κ ο άντρας μου:lol:. Παίζει ρόλο κ η ξηρασία... Μέχρι να έρθει περίοδος αυτό θα γίνεται! Ίσως παίζει ρόλο και ο θηλασμός στην ξηρασία γιατί μας απορροφά όλα τα υγρά και ξεραίνονται όλα....

Ναι, μάλλον η ξηρασία θα φταίει τελικά!:wacko:

 

9 hours ago, OctoberMom said:

@Eva137 Δε λες που μενετε σε μεγάλο σπίτι κι όχι σε καμια τρύπα απ'αυτες που έχουν στο Παρίσι ??  Πολύ τους σκεφτομαι όλους αυτούς που έχουν νοικιάσει σπίτια σκεπτομενοι "έλα μωρεε, αφου ειμαι συνέχεια έξω, ας νοικιάσω αυτό το δείγμα σπιτιού που είναι κοντά στο τάδε...".

Εμένα δεν μου χει φανεί σχεδόν καθόλου γιατί εδώ θα μπορούσα να βολτάρω ή να βλέπω κόσμο κάθε μέρα αλλά η μπέμπα μου ρουφάει ολη τη μέρα, επίσης δουλεύω απ το σπίτι πλέον... Πάντως προσπαθώ να τη βγάζω όσο πιο πολύ γίνεται, δε μου φαίνεται ΟΚ που είναι το μωρό κλεισμένο μες το σπίτι! Με κοιτανε καλά καλά οι περαστικοί γιατί δε φαίνεται στο sling "Μωρό έχεις εκεί??". Τώρα που το θυμήθηκα, την ειχαμε πάει βολτα με τον αδερφό μου σ ενα παρκάκι (του χα μόλις δειξει το μαρσιπο κι είχε ενθουσιαστεί με τούτη την εφεύρεση κι ήθελε να της δείξει τον κόσμο) και περνανε δύο εφηβες αραβικής καταγωγής και τους φάνηκε υπερπερίεργο το θέαμα του μαρσιποφόρου θείου και τον κοίταγαν και ψουψουρίζανε!!  Α, τη βγάζουμε και στην ταράτσα με το σύζυγο οταν απλώνουμε ρούχα να πάρει αέρα και να παράξει βιταμίνη D :)

Ναι, κι εμένα γκρινιάζει αν δεν είμαι στο οπτικό της πεδίο αλλά λίγο το γυμναστήριο, λίγο το ραδιόφωνο, λίγο τα μαξιλάρια που έχουν περιεργα σχέδια και τα χαζεύει, κάαατι γίνεται! Κι εγώ θα την αφήσω να γκρινιάξει μερικες φορές να ρημαδοφάω/πλυθώ/ντυθώ...

Με το σεξ, εγώ με τη λίπανση δεν εχω θεμα, βασικά έχω λίγα διάφανα ή ελαφρα ροζ υγρά ακόμα (μπορει να ναι κι απ το σπιραλ που έβαλα την Πεμπτη) αλλά είναι σαν κάτι να λείπει... Τέσπα! 

Καλή μας ημέρααα!

Πραγματικά αυτούς τους ανθρώπους που μένουν μόνοι τους σε ένα μικρό διαμερισματάκι πολύ τους σκέφτομαι. Ειδικά στο Παρίσι που λες κι εσύ που συνήθως δεν έχουν καν κανονικές κουζίνες να μαγειρέψουν ή μπορεί να μην έχουν ούτε ένα δεύτερο δωμάτιο ή λίγο χώρο να περπατήσουν... τους ζήλευα τόσο πριν που μπορούσαν να βγαίνουνε έξω όσο/όποτε θέλουν αλλά τώρα δε ξέρω πώς την παλεύουν οι άνθρωποι.:wacko:

 

@Renez @Vivi8 @marianna1986 @Christinα @Mariamaraki @OctoberMom, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν κάθεται καλά ούτε στην αγκαλιά ούτε πουθενά, οπότε πραγματικά δε ξέρω τί να κάνω. Μόνο στο περπάτημα σταματάει να γκρινιάζει (συνήθως κι αυτό). Μπορεί βέβαια να έχει και πονάκια, ίσως την κοιλίτσα και σίγουρα τα δοντάκια του γιατί συνέχεια δαγκώνει τα χέρια του με μανία ο καημενούλης. Αν φταίει αυτό την πατήσαμε, γιατί από ότι κατάλαβα με τα δοντάκια τους ταλαιπωρούνται μέχρι τα 2 χρόνια. Θα προσπαθήσω να βρω κι άλλους τρόπους να τον απασχολώ για να ξεχνιέται λίγο. Θα βγάλω σιγά σιγά κι εγώ το γυμναστήριο να τον βάζω κι εκεί... μέχρι στιγμής δεν έχει δώσει σημασία στα κρεμαστά παιχνίδια που έχει στο λίκνο και στο ριλάξ, αλλά ίσως σιγά σιγά ξεκινήσει. Τώρα θα του αγοράσω κι ένα από αυτά τα καθισματάκια που είναι σαν περπατούρες αλλά χωρίς ροδάκια.. βρήκα ένα ωραίο στο αμαζον (από 3μηνών και πάνω λέει) που θα μπορεί εκεί να στέκεται όρθιος που του αρέσει, να χοροπηδάει πάνω-κάτω, να γυρνάει γύρω-γύρω και να παίζει με διάφορα παιχνίδια τριγύρω του. Ελπίζω εκεί να γυμνάζεται κάπως, να ξεμουδιάζει από το καθισιό και την αγκαλιά όλη μέρα, και να αυτοαπασχολείται λίγο για να μπορώ κι εγώ να κάνω τίποτα άλλο σαν άνθρωπος.

 

 

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ!!! Έχω τρομοκρατηθει.... Και αγχωθεί πάρα πολύ! 

Έχω αδιαθετηση ήδη 2 φορές από τότε που γέννησα και τώρα περιμένω ξανα.. Και έχω 2 μέρες καθυστέρηση.. είχαμε βέβαια μια επαφή ( όχι ολοκληρωμένη καταλάβατε ..:roll:

Μα είναι δυνατον να γίνεται τόσο εύκολα;;;

Μακάρι να είναι καμία ανωμαλία του κύκλου φυσικά!! 

Έτσι έμεινα εγώ έγκυος την δεύτερη φορά,από επαφή που δεν ολοκληρωθηκε.. Δεν το πίστευα ότι μπορεί να γίνει έτσι...

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Ποτε προλαβες κ αδιαθετησες 2 φορες κιολας??? Λενε οτι ειναι εύκολο αλλα αν δν ηταν ολοκληρωμενη επαφη τι στο καλο??? Ανωμαλια του κυκλου θα είναι, δν στρωνει αμέσως! Να σου πω εγω δν εχω αδιαθετησει ακομα κ ειχα 1 ολοκληρωμένη επαφη αλλα δν πιστεύω αφού με ειχε δει ο γιατρος κ δν είχα αυγουλακια! Αχαχαχα Παντως μετα απο μια αποξεση κ μια αποβολη που ειχα πριν απο καθε παιδι αντίστοιχα εμεινα έγκυος με την 1ή περίοδο (γενικα μενω με τη 1ή επαφη καθε φορα ομως)

Μην το σκέφτεσαι γτ με το αγχος το καθυστερεις κι αλλο! 

Μη το λεεεεεες! Όλα είναι πιθανα

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Συμφωνώ, κι εγώ αν με έβαζες να διαλέξω ανάμεσα σε ένα παλάτι στη μέση του πουθενά ή ένα φτωχό διαμερισματάκι μέσα στη πόλη κοντά σε μαγαζιά και σε κόσμο, θα διάλεγα το δεύτερο σίγουρα. 

 

Ναι, μάλλον η ξηρασία θα φταίει τελικά!:wacko:

 

Πραγματικά αυτούς τους ανθρώπους που μένουν μόνοι τους σε ένα μικρό διαμερισματάκι πολύ τους σκέφτομαι. Ειδικά στο Παρίσι που λες κι εσύ που συνήθως δεν έχουν καν κανονικές κουζίνες να μαγειρέψουν ή μπορεί να μην έχουν ούτε ένα δεύτερο δωμάτιο ή λίγο χώρο να περπατήσουν... τους ζήλευα τόσο πριν που μπορούσαν να βγαίνουνε έξω όσο/όποτε θέλουν αλλά τώρα δε ξέρω πώς την παλεύουν οι άνθρωποι.:wacko:

 

@Renez @Vivi8 @marianna1986 @Christinα @Mariamaraki @OctoberMom, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν κάθεται καλά ούτε στην αγκαλιά ούτε πουθενά, οπότε πραγματικά δε ξέρω τί να κάνω. Μόνο στο περπάτημα σταματάει να γκρινιάζει (συνήθως κι αυτό). Μπορεί βέβαια να έχει και πονάκια, ίσως την κοιλίτσα και σίγουρα τα δοντάκια του γιατί συνέχεια δαγκώνει τα χέρια του με μανία ο καημενούλης. Αν φταίει αυτό την πατήσαμε, γιατί από ότι κατάλαβα με τα δοντάκια τους ταλαιπωρούνται μέχρι τα 2 χρόνια. Θα προσπαθήσω να βρω κι άλλους τρόπους να τον απασχολώ για να ξεχνιέται λίγο. Θα βγάλω σιγά σιγά κι εγώ το γυμναστήριο να τον βάζω κι εκεί... μέχρι στιγμής δεν έχει δώσει σημασία στα κρεμαστά παιχνίδια που έχει στο λίκνο και στο ριλάξ, αλλά ίσως σιγά σιγά ξεκινήσει. Τώρα θα του αγοράσω κι ένα από αυτά τα καθισματάκια που είναι σαν περπατούρες αλλά χωρίς ροδάκια.. βρήκα ένα ωραίο στο αμαζον (από 3μηνών και πάνω λέει) που θα μπορεί εκεί να στέκεται όρθιος που του αρέσει, να χοροπηδάει πάνω-κάτω, να γυρνάει γύρω-γύρω και να παίζει με διάφορα παιχνίδια τριγύρω του. Ελπίζω εκεί να γυμνάζεται κάπως, να ξεμουδιάζει από το καθισιό και την αγκαλιά όλη μέρα, και να αυτοαπασχολείται λίγο για να μπορώ κι εγώ να κάνω τίποτα άλλο σαν άνθρωπος.

 

 

Θα κάθεται στο γυμναστήριο τουλάχιστον λιγαααακι

εμένα κάθεται 10 λεπτά και φεύγω τρεχοντας να πλύνω πιάτα! Χαχαχαχ

Μετα την πιάνω αγκαλιτσα την κουνάω με την πιπίλα της να κοιμηθεί λιγάκι αλλά την ημέρα μόνο πάνω μου ..το βράδυ δεν έχει πρόβλημα τι περίεργο και Αυτό!!!

Πόσες ώρες κοιμούνται την ημέρα τα μικρά σας;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...