Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Έτσι έμεινα εγώ έγκυος την δεύτερη φορά,από επαφή που δεν ολοκληρωθηκε.. Δεν το πίστευα ότι μπορεί να γίνει έτσι...

Μη το λεεεεεες! Όλα είναι πιθανα

Αχ παναγιά μουυυ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

4 minutes ago, Mariamaraki said:

Θα κάθεται στο γυμναστήριο τουλάχιστον λιγαααακι

εμένα κάθεται 10 λεπτά και φεύγω τρεχοντας να πλύνω πιάτα! Χαχαχαχ

Μετα την πιάνω αγκαλιτσα την κουνάω με την πιπίλα της να κοιμηθεί λιγάκι αλλά την ημέρα μόνο πάνω μου ..το βράδυ δεν έχει πρόβλημα τι περίεργο και Αυτό!!!

Πόσες ώρες κοιμούνται την ημέρα τα μικρά σας;;

Χαχα, τρέχα ό,τι προλάβεις. Κι εγώ του έβαλα πριν κάτι κρεμαστά παιχνίδια στο ριλάξ του και τελικά τα κουνούσα και τα κοίταξε για λίγη ώρα. Ε, έφυγα τρέχοντας να σκουπίσω και να σφουγγαρίσω το μισό σπίτι και τελικά τον πήρε ο ύπνος τον γλυκούλη!:wink: 

Ο δικός μου δεν κάνει μεγάλους ύπνους μέσα στη μέρα, συνήθως λαγοκοιμάται ελαφριά για κάνα 20λεπτο που και που, αλλά δεν έχει στάνταρ ώρες. Όσο κοιμάται καλά το βράδυ όμως δεν παραπονιέμαι.

 

4 minutes ago, Anastasia05 said:

Κορίτσια μου προσοχή χρονιαρες μέρες.. είναι σοβαρα τα πράγματα..

Τί να πω βρε Αναστασία μου... δε ξέρω ακριβώς πώς είναι τα πράγματα εκεί (εσύ θα τα βλέπεις καλύτερα) αλλά εδώ τα κρούσματα είναι τόσα πολλά! Κάθε μέρα ακούω γνωστούς και φίλους μου να κολλάνε κορονοϊό και εμείς εδώ απλά περιμένουμε τη σειρά μας. Προσέχουμε βέβαια πάλι, αλλά δε νομίζω να μπορέσουμε να το αποφύγουμε, πιστεύω είναι θέμα χρόνου πια! Χθες σπάσαμε καινούργιο ρεκόρ: 19185 κρούσματα, μόνο στο Τέξας μόνο μέσα σε μια μέρα!

  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εμείς σήμερα κάναμε 2 εμβόλια μαζί αυτό που κάνουν στον 2 και στον 3 μήνα! 2 μηνών και 1 εβδομάδας η μπέμπα και είναι 5920 κιλά και 59 εκατοστά! Κλαίνε τα χέρια και ο αυχένας μου! Φορμακια πήγαμε πλέον στα 3-6! Γενικά ευτυχώς κάθεται και μόνη της να βλέπει το παιχνίδι το κρεμαστό στο λίκνο να γυρίζει ή στο ρηλαξ κτλ οπότε ευτυχώς η καημένη είναι καλουλα την ημέρα! Το βράδυ ανά 2-3 ώρες ξυπνάει για φαγητό και πάλι ύπνο το οποίο είναι πραγματικά κουραστικό αλλά χαλάλι της! Κάτω στα δικά μας τώρα ξεραηλα τρελή ακόμα δεν έχω κάνει σεξ δεν με αφήνει ο γιατρός γιατί έκανα αλλεργία στα ράμματα και δεν έχουν απορροφηθεί ακόμα.... Έχω ΛΥΣΣΑΞΕΙ αλλά που θα πάει? 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia05 είπε:

Έτσι έμεινα εγώ έγκυος την δεύτερη φορά,από επαφή που δεν ολοκληρωθηκε.. Δεν το πίστευα ότι μπορεί να γίνει έτσι...

Μη το λεεεεεες! Όλα είναι πιθανα

Και εγώ έτσι ακριβώς έμεινα !!! Κ επειδή έχω θέμα με πολυκυστικές πίστευα πως για αυτό δεν μου έρχεται περίοδος. Ούτε καν είχε πάει το μυαλό μου... 

Just now, Eva137 είπε:

Χαχα, τρέχα ό,τι προλάβεις. Κι εγώ του έβαλα πριν κάτι κρεμαστά παιχνίδια στο ριλάξ του και τελικά τα κουνούσα και τα κοίταξε για λίγη ώρα. Ε, έφυγα τρέχοντας να σκουπίσω και να σφουγγαρίσω το μισό σπίτι και τελικά τον πήρε ο ύπνος τον γλυκούλη!:wink: 

Ο δικός μου δεν κάνει μεγάλους ύπνους μέσα στη μέρα, συνήθως λαγοκοιμάται ελαφριά για κάνα 20λεπτο που και που, αλλά δεν έχει στάνταρ ώρες. Όσο κοιμάται καλά το βράδυ όμως δεν παραπονιέμαι.

 

Τί να πω βρε Αναστασία μου... δε ξέρω ακριβώς πώς είναι τα πράγματα εκεί (εσύ θα τα βλέπεις καλύτερα) αλλά εδώ τα κρούσματα είναι τόσα πολλά! Κάθε μέρα ακούω γνωστούς και φίλους μου να κολλάνε κορονοϊό και εμείς εδώ απλά περιμένουμε τη σειρά μας. Προσέχουμε βέβαια πάλι, αλλά δε νομίζω να μπορέσουμε να το αποφύγουμε, πιστεύω είναι θέμα χρόνου πια! Χθες σπάσαμε καινούργιο ρεκόρ: 19185 κρούσματα, μόνο στο Τέξας μόνο μέσα σε μια μέρα!

Αχ Eva και εγώ αυτό πιστεύω. Ότι δεν το γλυτώνουμε όλοι θα το περάσουμε στο τέλος.... Εμένα στου άνδρα μου την δουλειά (που είναι σε εξωτερικό χώρο) πόσα διαφορετικά συνεργία κόλλησαν! Πλέον οι μισοί γνωστοί μας το έχουν περάσει..... Ευτυχώς κανείς έντονα. 

Και η δικιά μου έτσι είναι αυτές τις μέρες. Πιστεύω κάποια φάση περνάνε μάλλον. Ελπίζω να μην τον έπιασαν τα δοντακια του τόσο έντονα από τώρα... Νωρίς είναι μωρέ. Κρίμα να παιδευτεί ο κακομοίρης από τώρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Eva137 μάλλον δεν είναι τα δοντακια του αλλά αναπτυξιακό σταδιο! Ανακαλύπτουν ότι έχουν χέρια και τα ρουφάνε με μανία! Σε λίγο θα τρώει τα πόδια του! Έτσι έκανε και η κόρη μου και νόμιζα την ενοχλούν τα δόντια αλλά τελικά έβγαλε πρώτο δόντι 9 μηνων! Και τα σάλια είναι φυσιολογικά όλα τα μωρά αυτής της ηλικίας έχουν φουλ σάλια!

@Anastasia05 τι έγινε;

@Mariamaraki θα περιμένουμε το τεστ αύριο! Αν είναι τόσο εύκολο να μείνεις έγκυος δεν με βλέπω να ξαναπλησιαζω τον άντρα μου:lol:

  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα, έπαθα ουρολοίμωξη (πρόσφατη γέννα+τοποθέτηση σπιράλ+σεξ+τα κρατούσα καμιά φορά γιατί ασχολιόμουν με τη μπέμπα+κακή τύχη??= κακός συνδιασμός). Όλα καλά μεχρι εδώ, έκανα την κλασσική μου ρουτίνα χαπιών κράνμπερρυ και διουρητικά αφεψήματα (2 φλιντζάνια λουίζας στη συγκεκριμένη περίπτωση!

Λογάριαζα όμως χωρίς τον ξενοδόχο (λέγε με "πρόσφατη γέννα") κι αντί να βρέχει η σχεδόν 2 μηνών κόρη μου το κρεβάτι, το έβρεξα εγώ... Αντίο αυτοσεβασμός!

Α, έχει κι άλλο! Σκύβοντας να πάρω καινούριο παντελόνι πιτζάμας απ'τη ντουλάπα, άδειασα το κοχυλάκι μου τίγκα στο γάλα πάνω μου... 

Αυταά! Εσείς καλά?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

@Eva137 μάλλον δεν είναι τα δοντακια του αλλά αναπτυξιακό σταδιο! Ανακαλύπτουν ότι έχουν χέρια και τα ρουφάνε με μανία! Σε λίγο θα τρώει τα πόδια του! Έτσι έκανε και η κόρη μου και νόμιζα την ενοχλούν τα δόντια αλλά τελικά έβγαλε πρώτο δόντι 9 μηνων! Και τα σάλια είναι φυσιολογικά όλα τα μωρά αυτής της ηλικίας έχουν φουλ σάλια!

@Anastasia05 τι έγινε;

@Mariamaraki θα περιμένουμε το τεστ αύριο! Αν είναι τόσο εύκολο να μείνεις έγκυος δεν με βλέπω να ξαναπλησιαζω τον άντρα μου:lol:

Κοίτα πάνε καλύτερα τα πράγματα σε σχέση με τις προηγούμενες εβδομάδες.

Μετά τις γιορτές όμως όλοι στη ΜΕΘ λένε θα γεμίσουμε.

Δεν ξέρω τι γίνεται εκεί,εδώ πάντως εχουν βγει οοοολοι για ψώνια κ παντού γίνεται χαμός...

 

Στη Θεσσαλονίκη όμως, για παράδειγμα, που έχω φίλη συνάδελφο,δεν προλαβαίνουν να αδειάσουν ένα κρεβάτι,γεμίζει αμέσως. 

Θα το περάσουμε όλοι,όμως με μη τι περάσουμε όλοι συγχρόνως!

 

Με τα εμβόλια πονεμενη ιστορία. Πάμε συνέχεια(μου φαίνεται) επειδή έχουν πέσει μαζί κ τα εμβόλια του μεγάλου! Πήγαμε αρχές του μήνα τον μικρό,προχθές τον μεγάλο κ αρχές Γενάρη και τα δύο! Ε ρε γλεντιααα:lol:

Just now, OctoberMom είπε:

Σε άλλα νέα, έπαθα ουρολοίμωξη (πρόσφατη γέννα+τοποθέτηση σπιράλ+σεξ+τα κρατούσα καμιά φορά γιατί ασχολιόμουν με τη μπέμπα+κακή τύχη??= κακός συνδιασμός). Όλα καλά μεχρι εδώ, έκανα την κλασσική μου ρουτίνα χαπιών κράνμπερρυ και διουρητικά αφεψήματα (2 φλιντζάνια λουίζας στη συγκεκριμένη περίπτωση!

Λογάριαζα όμως χωρίς τον ξενοδόχο (λέγε με "πρόσφατη γέννα") κι αντί να βρέχει η σχεδόν 2 μηνών κόρη μου το κρεβάτι, το έβρεξα εγώ... Αντίο αυτοσεβασμός!

Α, έχει κι άλλο! Σκύβοντας να πάρω καινούριο παντελόνι πιτζάμας απ'τη ντουλάπα, άδειασα το κοχυλάκι μου τίγκα στο γάλα πάνω μου... 

Αυταά! Εσείς καλά?

Σπιράλ νομίζω θέλω να βάλω κι εγώ. Πόνεσες πολύ στην τοποθέτηση?

  • Λυπημένη/-ος 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Σε άλλα νέα, έπαθα ουρολοίμωξη (πρόσφατη γέννα+τοποθέτηση σπιράλ+σεξ+τα κρατούσα καμιά φορά γιατί ασχολιόμουν με τη μπέμπα+κακή τύχη??= κακός συνδιασμός). Όλα καλά μεχρι εδώ, έκανα την κλασσική μου ρουτίνα χαπιών κράνμπερρυ και διουρητικά αφεψήματα (2 φλιντζάνια λουίζας στη συγκεκριμένη περίπτωση!

Λογάριαζα όμως χωρίς τον ξενοδόχο (λέγε με "πρόσφατη γέννα") κι αντί να βρέχει η σχεδόν 2 μηνών κόρη μου το κρεβάτι, το έβρεξα εγώ... Αντίο αυτοσεβασμός!

Α, έχει κι άλλο! Σκύβοντας να πάρω καινούριο παντελόνι πιτζάμας απ'τη ντουλάπα, άδειασα το κοχυλάκι μου τίγκα στο γάλα πάνω μου... 

Αυταά! Εσείς καλά?

Καλημέρα! Αχ θύμησε μου εσύ δεν έγραψες για τον τίτλο χειρότερης μαμας? Είχα ξεχάσει να γράψω τότε! Έχω κάνει το μωρό Λούτσα από πάνω μέχρι κάτω 2 φορές με με γεμάτα κοχύλια την ώρα που έσκυψα να την πάρω αγκαλιά....  Επίσης 2-3 βραδιά όπως θηλάζω πλάγια ξαπλώτα και κρατάω το κινητό ρεεεεε μου έχει πέσει πάνω της και την έχω ταράξει την καημένη! Εμείς ξυπνήσαμε δυναμικα πήγα να την αλλάξω και μόλις τις έβγαλα τη πάνα άρχισε να κάνει καλά ζουμια με πίεση έπεσαν όλα πάνω μου πάτωμα κτλ και τώρα προσπαθώ να ξανακοιμηθω! Δεν τρώει πολύ η καημένη μάλλον άρχισε να την ενοχλεί το εμβόλιο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κορίτσια το τεστ αρνητικό οπότε αναμένουμε!!! Γιουπιιι :mrgreen:

Καλημέρα σας!!!! Καλές γιορτές να περάσουμε με τα ζουζουνάκια μας με υγεία :x

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariamaraki είπε:

Εντάξει κορίτσια το τεστ αρνητικό οπότε αναμένουμε!!! Γιουπιιι :mrgreen:

Καλημέρα σας!!!! Καλές γιορτές να περάσουμε με τα ζουζουνάκια μας με υγεία :x

Τελεια! Καλές γιορτές!

 

 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , LadyP είπε:

Καλημέρα! Αχ θύμησε μου εσύ δεν έγραψες για τον τίτλο χειρότερης μαμας? Είχα ξεχάσει να γράψω τότε! Έχω κάνει το μωρό Λούτσα από πάνω μέχρι κάτω 2 φορές με με γεμάτα κοχύλια την ώρα που έσκυψα να την πάρω αγκαλιά....  Επίσης 2-3 βραδιά όπως θηλάζω πλάγια ξαπλώτα και κρατάω το κινητό ρεεεεε μου έχει πέσει πάνω της και την έχω ταράξει την καημένη! Εμείς ξυπνήσαμε δυναμικα πήγα να την αλλάξω και μόλις τις έβγαλα τη πάνα άρχισε να κάνει καλά ζουμια με πίεση έπεσαν όλα πάνω μου πάτωμα κτλ και τώρα προσπαθώ να ξανακοιμηθω! Δεν τρώει πολύ η καημένη μάλλον άρχισε να την ενοχλεί το εμβόλιο!

Χααχαχα, ναι εγώ ήμουν! Κι εμένα μου χει φύγει το κινητό πάνω της γιατί αποκοιμήθηκα στο θηλασμό, εκλαψε κι ενοιωσα χάλια :(

@Anastasia05 Λοιπόν, εγώ είναι το 3ο σπιραλ που βάζω! Στη Γαλλία τοποθετούσαν και χωρίς να χεις παιδιά (βασικά είχε γίνει τρελλό σκάνδαλο με θανάτους απο αντισυλληπτικά λόγω θρομβώσεων, λογικό αν θες τη γνώμη μου γιατί οποιοδήποτε θηλυκό μετά τα 14 έβγαινε απ το γραφείο του γυναικολόγου με συνταγή για αντισυλληπτικά, μιλάμε βρίσκονταν οι ορμόνες στα λύματα... τέσπα!) κι είχα βάλει ένα εκεί το οποίο κράτησα 5 χρόνια κι ένα το 18 που γύρισα Ελλάδα σε ιδιωτικό ιατρείο.

Η πρώτη φορά ήταν καταστροφική γιατί ήταν στο νοσοκομείο και μου τυχε μια χάλια γιατρός που φανερά είχε προβλήματα και πόνεσα αρκετά. Έκανα μάλιστα μίνι λιποθυμικό επεισόδιο. 

Τη 2η στην Ελλάδα πόνεσα μέτρια κι είχα θυμάμαι αρκετούς πόνους μετά.

Την περασμένη Πέμπτη, πήγα στο γιατρό που με ξεγέννησε (αστέρι, τί να λέμε! ξεπέρασε τις προσδοκίες μου) και μ ένα ντεπονάκι μια ώρα πριν δεν κατάλαβα ΤΙΠΟΤΑ. Σε φάση κουτσομπολεύαμε για το Ιασώ και μου λέει, κάτσε να κόψω τα σκοινάκια και λέω "το βάλατε??". 120 ευρά well spent!

Ντάξει, έχει βγει κι ένα παιδί πλέον απο κει ε??

Απο πόνους μετά, λιγα πράγματα, αλλά αισθητοί. Γενικα εγώ είμαι μεγάλη φαν του σπιράλ, ακόμα και για κανα χρόνο που θέλω αντισύλληψη προσωπικά, αξίζει η διαδικασια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ!!! Έχω τρομοκρατηθει.... Και αγχωθεί πάρα πολύ! 

Έχω αδιαθετηση ήδη 2 φορές από τότε που γέννησα και τώρα περιμένω ξανα.. Και έχω 2 μέρες καθυστέρηση.. είχαμε βέβαια μια επαφή ( όχι ολοκληρωμένη καταλάβατε ..:roll:

Μα είναι δυνατον να γίνεται τόσο εύκολα;;;

Μακάρι να είναι καμία ανωμαλία του κύκλου φυσικά!! 

Μαρή τρελή???:lol:

15 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Θα κάθεται στο γυμναστήριο τουλάχιστον λιγαααακι

εμένα κάθεται 10 λεπτά και φεύγω τρεχοντας να πλύνω πιάτα! Χαχαχαχ

Μετα την πιάνω αγκαλιτσα την κουνάω με την πιπίλα της να κοιμηθεί λιγάκι αλλά την ημέρα μόνο πάνω μου ..το βράδυ δεν έχει πρόβλημα τι περίεργο και Αυτό!!!

Πόσες ώρες κοιμούνται την ημέρα τα μικρά σας;;

Εμένα μέσα στη μέρα σύνολο 3-4 ώρες..οι 2-3 σερί το μεσημέρι κ η άλλη μια κατσαρόλα σπαστά  15'.. τα βράδυ πλέον εδώ κ 3 εβδομαδες στάνταρ 6ωρα κ μου κάνει 2 φορές την εβδομάδα κάτι δωράκια 7-8 ώρες σερί:P

Τουλάχιστον ομολογώ κ πρωί κ βράδυ κοιμάται μόνος του...

15 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κορίτσια μου προσοχή χρονιαρες μέρες.. είναι σοβαρα τα πράγματα..

Αχχχ...τα βλέπεις από κοντά πλέον ε? Κ εσύ να προσέχεις πολύ πολύ!! Νομίζω είστε από τα άτομα σε προτεραιότητα με τον εμβολιασμό σωστά? Στο νοσοκομείο που είναι η μάνα μου εχθές τους έδωσαν να συμπληρώσουν μια φόρμα για το ποιος θέλει να κάνει το εμβόλιο κ θα ξεκινήσουν από αρχές του χρόνου..

13 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Χαχα, τρέχα ό,τι προλάβεις. Κι εγώ του έβαλα πριν κάτι κρεμαστά παιχνίδια στο ριλάξ του και τελικά τα κουνούσα και τα κοίταξε για λίγη ώρα. Ε, έφυγα τρέχοντας να σκουπίσω και να σφουγγαρίσω το μισό σπίτι και τελικά τον πήρε ο ύπνος τον γλυκούλη!:wink: 

Ο δικός μου δεν κάνει μεγάλους ύπνους μέσα στη μέρα, συνήθως λαγοκοιμάται ελαφριά για κάνα 20λεπτο που και που, αλλά δεν έχει στάνταρ ώρες. Όσο κοιμάται καλά το βράδυ όμως δεν παραπονιέμαι.

 

Τί να πω βρε Αναστασία μου... δε ξέρω ακριβώς πώς είναι τα πράγματα εκεί (εσύ θα τα βλέπεις καλύτερα) αλλά εδώ τα κρούσματα είναι τόσα πολλά! Κάθε μέρα ακούω γνωστούς και φίλους μου να κολλάνε κορονοϊό και εμείς εδώ απλά περιμένουμε τη σειρά μας. Προσέχουμε βέβαια πάλι, αλλά δε νομίζω να μπορέσουμε να το αποφύγουμε, πιστεύω είναι θέμα χρόνου πια! Χθες σπάσαμε καινούργιο ρεκόρ: 19185 κρούσματα, μόνο στο Τέξας μόνο μέσα σε μια μέρα!

Δυστυχώς κ εγώ πιστεύω πως η πλειοψηφία θα το περάσουμε κορίτσια μου..ένα τον Θεό πέρασαν το πρώτο τρίμηνο τα μωράκια μας κ όσο περνάνε οι μέρες αποκτούν όλο κ περισσότερα αντισωματα κτλ κ νιώθω λιιιγο πιο ασφαλής μέσα μου..εμένα κόλλησε ο πατέρας μου κορίτσια..

13 ώρες πρίν, LadyP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εμείς σήμερα κάναμε 2 εμβόλια μαζί αυτό που κάνουν στον 2 και στον 3 μήνα! 2 μηνών και 1 εβδομάδας η μπέμπα και είναι 5920 κιλά και 59 εκατοστά! Κλαίνε τα χέρια και ο αυχένας μου! Φορμακια πήγαμε πλέον στα 3-6! Γενικά ευτυχώς κάθεται και μόνη της να βλέπει το παιχνίδι το κρεμαστό στο λίκνο να γυρίζει ή στο ρηλαξ κτλ οπότε ευτυχώς η καημένη είναι καλουλα την ημέρα! Το βράδυ ανά 2-3 ώρες ξυπνάει για φαγητό και πάλι ύπνο το οποίο είναι πραγματικά κουραστικό αλλά χαλάλι της! Κάτω στα δικά μας τώρα ξεραηλα τρελή ακόμα δεν έχω κάνει σεξ δεν με αφήνει ο γιατρός γιατί έκανα αλλεργία στα ράμματα και δεν έχουν απορροφηθεί ακόμα.... Έχω ΛΥΣΣΑΞΕΙ αλλά που θα πάει? 

Έτσι έτσι για να σας ανάψει τα αίματα ο γιατρουδακος:mrgreen:

Φτου φτου η κοπελαρα σας! Γτ όμως κ τα 2 μαζί??:huh:

Εμείς τη Δευτέρα κάναμε το 2ο μας εμβόλιο..σε 3 μέρες μπαίνουμε στον 4ο απίστευτο..είμαστε 5700 κ 63εκ κ εμείς πλέον νούμερο 3-6μηνων ή το 69εκ που γράφουν κάποια..

12 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Και εγώ έτσι ακριβώς έμεινα !!! Κ επειδή έχω θέμα με πολυκυστικές πίστευα πως για αυτό δεν μου έρχεται περίοδος. Ούτε καν είχε πάει το μυαλό μου... 

Αχ Eva και εγώ αυτό πιστεύω. Ότι δεν το γλυτώνουμε όλοι θα το περάσουμε στο τέλος.... Εμένα στου άνδρα μου την δουλειά (που είναι σε εξωτερικό χώρο) πόσα διαφορετικά συνεργία κόλλησαν! Πλέον οι μισοί γνωστοί μας το έχουν περάσει..... Ευτυχώς κανείς έντονα. 

Και η δικιά μου έτσι είναι αυτές τις μέρες. Πιστεύω κάποια φάση περνάνε μάλλον. Ελπίζω να μην τον έπιασαν τα δοντακια του τόσο έντονα από τώρα... Νωρίς είναι μωρέ. Κρίμα να παιδευτεί ο κακομοίρης από τώρα. 

Ας ελπίσουμε όπως είπες να το περάσουμε όσοι το περάσουμε όσο πιο ήπια κ το βασικό να μην μας αφήσει κάποιο "κουσουρι" όπως δυστυχώς αφήνει σε πολλούς...

2 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Εντάξει κορίτσια το τεστ αρνητικό οπότε αναμένουμε!!! Γιουπιιι :mrgreen:

Καλημέρα σας!!!! Καλές γιορτές να περάσουμε με τα ζουζουνάκια μας με υγεία :x

Ουφφφφ χχααχα πρόσεχε βρε ξαναμενο πλάσμα!!!:P

πρίν από 39 λεπτά , OctoberMom είπε:

Χααχαχα, ναι εγώ ήμουν! Κι εμένα μου χει φύγει το κινητό πάνω της γιατί αποκοιμήθηκα στο θηλασμό, εκλαψε κι ενοιωσα χάλια :(

@Anastasia05 Λοιπόν, εγώ είναι το 3ο σπιραλ που βάζω! Στη Γαλλία τοποθετούσαν και χωρίς να χεις παιδιά (βασικά είχε γίνει τρελλό σκάνδαλο με θανάτους απο αντισυλληπτικά λόγω θρομβώσεων, λογικό αν θες τη γνώμη μου γιατί οποιοδήποτε θηλυκό μετά τα 14 έβγαινε απ το γραφείο του γυναικολόγου με συνταγή για αντισυλληπτικά, μιλάμε βρίσκονταν οι ορμόνες στα λύματα... τέσπα!) κι είχα βάλει ένα εκεί το οποίο κράτησα 5 χρόνια κι ένα το 18 που γύρισα Ελλάδα σε ιδιωτικό ιατρείο.

Η πρώτη φορά ήταν καταστροφική γιατί ήταν στο νοσοκομείο και μου τυχε μια χάλια γιατρός που φανερά είχε προβλήματα και πόνεσα αρκετά. Έκανα μάλιστα μίνι λιποθυμικό επεισόδιο. 

Τη 2η στην Ελλάδα πόνεσα μέτρια κι είχα θυμάμαι αρκετούς πόνους μετά.

Την περασμένη Πέμπτη, πήγα στο γιατρό που με ξεγέννησε (αστέρι, τί να λέμε! ξεπέρασε τις προσδοκίες μου) και μ ένα ντεπονάκι μια ώρα πριν δεν κατάλαβα ΤΙΠΟΤΑ. Σε φάση κουτσομπολεύαμε για το Ιασώ και μου λέει, κάτσε να κόψω τα σκοινάκια και λέω "το βάλατε??". 120 ευρά well spent!

Ντάξει, έχει βγει κι ένα παιδί πλέον απο κει ε??

Απο πόνους μετά, λιγα πράγματα, αλλά αισθητοί. Γενικα εγώ είμαι μεγάλη φαν του σπιράλ, ακόμα και για κανα χρόνο που θέλω αντισύλληψη προσωπικά, αξίζει η διαδικασια!

Αουτσ,συμφωνώ μεν σε σχέση με τα αντισυλληπτικά που δεν έχω πάρει ποτέ ούτε θα έπαιρνα απλά γτ σας έχω πει γενικώς είμαι κατά των φαρμάκων αλλαααα ΑΟΥΤΣ!! παρόλα αυτά είσαι ήσυχη πλέον!!!

Με την ουρολοίμωξη πως είσαι??

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εμένα κοιμάται τα πρωί με απόγευμα κάνα 4ωρο σύνολο σπαστά μισάωρα και κανα συνεχόμενο 2ωρο τοα βράδυ σερί κάνα 5ωρο και bonus κάνα 7ωρο..

Όσο για τον κορονοιο τον βαρέθηκα πια.. Αν ειναι να ρθει θε να ρθει αλλιώς ας προσπεράσει.. (ο σύζυγος ειναι ή πιο ασφαλης μας επαφή). 

Σημερα πήγα κομμωτηριο και ήθελαν να κάνω ρεφλε γιατί μπαλαγιαζ που να αφήσω το παιδί ένα 5ωρο  και μου είπε η κομμώτρια να μην κάνω τώρα που θηλαζω τιποτα.. Και έφυγα απλα με ένα κουρέματακι..

Εύχομαι σε κάθε μία από εσάς ο, τι επιθυμείτε! Να μάστε όλες δυνατές! Ευτυχισμένες και τυχερές! Μπορεί το 2020 να μην ηταν καλή χρονιά αλλά για έμας ήταν η καλύτερη! Δεδομένων των συνθηκών εύχομαι να περάσουμε όσο καλυτερα γίνεται! 

Έχω σήμερα τα γενέθλια μου και ο μικρός κλείνει τους 2μηνες!! 

Καλα μας χριστουγεννα!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...