Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Faith22 είπε:

      Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

      Ψυχραιμία,μην σε πιάνει πανικός.Οταν λες σου έκανε μπουλινγκ τι εννοείς?

      Ασφαλως και υπάρχουν γιατροί να σε αναλάβουν,σε ποια πόλη βρίσκεσαι?

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!

Δηλώνουμε παρούσες εγώ κ η μπουμπού μου!:x

Θηλάζουμε ακόμα αποκλειστικά,το πρόβλημα της υπερπαραγωγης ακάθεκτο όμως συνεχίζω να το παλεύω με τα τιπς που μου έδωσαν τα κορίτσια κ κάποιες μέρες το βρίσκω κάποιες το χάνω...

Η μπέμπα μου είναι ένα καλοβολο μωράκι,κοιμάται το βράδυ ένα 4ωρο ή 5ωρο ή 6ωρο σερί κ μετά στα καπάκια ένα 2-3ωρο!

Εμείς μπανάκι κάνουμε κάθε μέρα καθώς το λατρεύουμε,απλά μέρα παρά μέρα δε της βάζω καθόλου σαπούνι!Την πλένω με σκέτο χαλαρωτικό ζεστουλι νερό!για να μην χαλάσουμε το ph μας αλλά να μη χάσει κ τη χαλάρωση της!

Συνομιλούμε κανονικά πια,της λέω αγκου και μου απαντά με αγκου,τα χεράκια μόνιμα στο στόμα,σαλάκια χαμός,πατάει κάτι τσιριδουλες κ τρελαίνομαι κ γενικά δείχνει να ανταποκρίνεται πολύ καλά!!Τα ματάκια της γυαλίζουν από εξυπνάδα!

Ο Αϊ Βασίλης της έχει φέρει ήδη δώρα,παιχνίδια,ρούχα,όλα κάτω από το δέντρο κ της έχω ετοιμάσει σύνολο με φόρεμα κόκκινο και παπουτσάκια χρυσά για την φωτό τη χριστουγεννιάτικη!:oops:

Η ανάρρωση μου πάει καλά ΜΟΝΟ που ενώ όλα είναι σουπερ,έχω βγάλει κάτι από κάτω που λέγεται μύρτα!είναι λέει υπόλειμμα από τον παρθενικό υμένα που συχνά μετά τον τοκετό ξεπροβάλλει!δεν το πειράζουμε λέει η γιατρός κ είναι σαν να μην υπάρχει!μπορεί να υποχωρήσει κιόλας με τον καιρό...το λέω σε περίπτωση που το έχει κ κάποια άλλη!εδώ εγώ με όλα τα περίεργα!:lol:

@Anastasia05 καλή αρχή κορίτσι μου,σε συγχαίρω και για την επανένταξη σου στο εργασιακό κομμάτι μα και για το λειτούργημα που θα ασκείς πλέον ταυτόχρονα με τη μητρότητα!

Κατερίνα,θεώρω πως πρέπει σίγουρα να πας κορίτσι μου και σε άλλο γιατρό για να σε δει αμερόληπτα!

Αυτά από μαςς!Α! @EugenJen να μου φιλήσεις τη μπουτου σου,αυτή την εικόνα με τον μάρσιπο τη ζήλεψα καθώς δεν έχω ξεπορτισει κθλ ακομα:)

 

Μα αυτες οι κουβεντούλες  και τα γελάκια θα μας τρελάνουν! Δεν μπορωωωω με τη πολυλογια κ τα χαμόγελα! Το αγορακι μ δν ηταν τοσο γελαστό κ ναζιαρικο! Αυτη ολη μερα γελαει!!! Να τα χαίρομαστε τα παιδακια μας!

πρίν από 14 λεπτά , LadyP είπε:

Κορίτσι μου έχεις προσπαθήσει να το  κόβεις το μικρούλη όταν τρώει και να το ρευεις? Αν και εμένα μου ακούγονται κολικοί ή δικιά μου καμία φορά χτυπιέται όταν τρώει γιατί θέλει ρέψιμο ή αν την βάλω για ύπνο χωρίς να τη ρεψω!

Χαχα την έχω στερεώσει στο μαξιλάρι θηλασμού αυτό το μικρό! 

Κατάλαβες ψαχνω πατέντα για να τη στερεωσω να φαίνεται καθιστη! Αχαχαχα ειμαστε νούμερα  μεγαλααααα...αχαχαχαχ 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μανουλες Οκτωβρίου τι κανετε; πως ειστε εσεις και τα μπεμπάκια σας; καλες γιορτές να έχουμε!

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό καθισμα αυτοκινητου απο νεογεννητο έως οσο μεγαλύτερη ηλικία παει. Το αυτοκινητο μας ειναι παλιό γκετς οποτε δεν έχει σύστημα isofix. Αλλα αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο εξίσου καλό καθισμα θα με βοηθούσατε πολυ κ εμενα κ την ομάδα μου που ειναι σε διαδικασία έρευνας αγοράς. Ευχαριστώ πολυ ❤

 Με το καλό τα μωράκια σας!!!

Εισαι σίγουρη οτι δν εχει isofix? Κι εμενα πουντο του 04 κι εχει. το λεω γτ ειναι πιο ασφαλες απο τις ζώνες. 

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Μα αυτες οι κουβεντούλες  και τα γελάκια θα μας τρελάνουν! Δεν μπορωωωω με τη πολυλογια κ τα χαμόγελα! Το αγορακι μ δν ηταν τοσο γελαστό κ ναζιαρικο! Αυτη ολη μερα γελαει!!! Να τα χαίρομαστε τα παιδακια μας!

Κατάλαβες ψαχνω πατέντα για να τη στερεωσω να φαίνεται καθιστη! Αχαχαχα ειμαστε νούμερα  μεγαλααααα...αχαχαχαχ 

 Με το καλό τα μωράκια σας!!!

Εισαι σίγουρη οτι δν εχει isofix? Κι εμενα πουντο του 04 κι εχει. το λεω γτ ειναι πιο ασφαλες απο τις ζώνες. 

Ευχαριστουμε πολυ ❤ Δεν ξερω καθολου. Ειναι παλιό κ υπέθεσα ότι δεν έχει. Πως το βλέπουμε αυτο; ουτε ο αντρας μου ξερει. Δεν ξερει καν τι είναι το isofix. Ουτε κ εγω ξερω ακριβώς τι ειναι. Απλως εχω καταλαβει οτι ειναι μεγαλύτερης ασφαλείας.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ευχαριστουμε πολυ ❤ Δεν ξερω καθολου. Ειναι παλιό κ υπέθεσα ότι δεν έχει. Πως το βλέπουμε αυτο; ουτε ο αντρας μου ξερει. Δεν ξερει καν τι είναι το isofix. Ουτε κ εγω ξερω ακριβώς τι ειναι. Απλως εχω καταλαβει οτι ειναι μεγαλύτερης ασφαλείας.

Θα κοιτάξεις στο πισω κάθισμα ανάμεσα στη πλάτη κ το κάθισμα απο κει που βγαινουν οι ζωνες! Ειναι 2 σίδερα σε σχημα π σε μενα κ εχει κ εναν κρίκο στο πορτ μπαγκαζ! 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vaso11.4.11 said:

Ευχαριστουμε πολυ ❤ Δεν ξερω καθολου. Ειναι παλιό κ υπέθεσα ότι δεν έχει. Πως το βλέπουμε αυτο; ουτε ο αντρας μου ξερει. Δεν ξερει καν τι είναι το isofix. Ουτε κ εγω ξερω ακριβώς τι ειναι. Απλως εχω καταλαβει οτι ειναι μεγαλύτερης ασφαλείας.

Γεια σου Βασω! Με το καλό το μωρακι σ! Και εμείς ένα getz παλιό έχουμε, του 04' ή του 05' αν θυμάμαι καλά. Έχει isofix ομως, όπως είπε η Χριστίνα θα το δεις στο πίσω κάθισμα. Εμας απλα  δεν έχει τον κρίκο στον πορτ μπαγκάζ (ή απλά δεν είδαμε οποτε τσεκάρετε το πρωτα ^_^ ) και πηραμε με πόδι που στερεώνεται μπροστά. 

  • Μου αρέσει 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι πολύ σιγουρη αν καταλαβα καλα κοριτσια μου αλλα θα πω στον αντρα μου να το κοιτάξει! Σας ευχαριστώ πολυ παντως! Από μάρκα τι μου προτείνετε και ποιες εταιρίες να κοιταξω; πχ απο mother care, λητω, lapin ειναι αξιοπιστα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Μανουλες Οκτωβρίου τι κανετε; πως ειστε εσεις και τα μπεμπάκια σας; καλες γιορτές να έχουμε!

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό καθισμα αυτοκινητου απο νεογεννητο έως οσο μεγαλύτερη ηλικία παει. Το αυτοκινητο μας ειναι παλιό γκετς οποτε δεν έχει σύστημα isofix. Αλλα αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο εξίσου καλό καθισμα θα με βοηθούσατε πολυ κ εμενα κ την ομάδα μου που ειναι σε διαδικασία έρευνας αγοράς. Ευχαριστώ πολυ ❤

Joie every stage, Inglesina, Cybex Sirona M2,  Klippan, αυτά είναι όλα πιο ακριβά αλλά ελεγμένα με crash test. Πάντως το καλύτερο θα ήταν να πάτε κ από κοντά για να δείτε πιο ταιριάζει καλύτερα στο δικό σας αμάξι! Τα δύο τελευταία όμως νμζ είναι συμβατά με όλα. Καλές αγορές!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου, καλή εβδομάδα & καλές γιορτές! Αν και όπως είπε η φίλη @marianna1986 φέτος δεν έχω νιώσει καθόλουυυ Χριστούγεννα.... Αλλά τουλάχιστον έχουμε τα ζουζούνια μας δίπλα μας. Εύχομαι υγεία, να έχετε όλες τους ανθρώπους που αγαπάτε δίπλα σας και η νέα χρονιά να μπει πολύ καλύτερη και ξέγνοιαστη. Φιλάκια πολλά ! 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Δεν είμαι πολύ σιγουρη αν καταλαβα καλα κοριτσια μου αλλα θα πω στον αντρα μου να το κοιτάξει! Σας ευχαριστώ πολυ παντως! Από μάρκα τι μου προτείνετε και ποιες εταιρίες να κοιταξω; πχ απο mother care, λητω, lapin ειναι αξιοπιστα;

Κορίτσι μου εμείς καταλήξαμε στο joie stages καθώς είναι αρκετά αξιόπιστο κ μέχρι στιγμής είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.εχει isofix όμως...τσεκαρε το κ στο ίντερνετ το αμάξι σου το μοντέλο με χρονολογίες κλπ ...πάτα να δεις αν έχει isofix κ μετά τσεκαρε το κ από το κάθισμα όπως σου λένε τα κορίτσια

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Κορίτσι μου εμείς καταλήξαμε στο joie stages καθώς είναι αρκετά αξιόπιστο κ μέχρι στιγμής είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.εχει isofix όμως...τσεκαρε το κ στο ίντερνετ το αμάξι σου το μοντέλο με χρονολογίες κλπ ...πάτα να δεις αν έχει isofix κ μετά τσεκαρε το κ από το κάθισμα όπως σου λένε τα κορίτσια

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Τον πήρα για τον γιο, και σκίζει... Απορώ πως άντεχα με το αυγό της Ινγκλεσινα... Δεν πιανει μια μπροστά στο joie stages.... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Τον πήρα για τον γιο, και σκίζει... Απορώ πως άντεχα με το αυγό της Ινγκλεσινα... Δεν πιανει μια μπροστά στο joie stages.... 

Ναι κορίτσι μου!!!είναι πολύ στιβαρό και σου βγάζει μια ασφάλεια!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα ομορφα κορίτσια! 

Δηλώνω και γω το παρόν! Σήμερα έκανε το πρώτο του εμβόλιο και το αντιμετωπίσε θαραλλεα! Ολες οι μετρήσεις καλές έβαλε ένα κιλό μέσα στο μήνα και  (4850) και έγινε 60cm. 

Και γω τα φετινά χριστουγεννα τα περιμένα αλλιώς.. Βόλτες! Φωτογραφίες και εκτός σπιτιού, δωράκια κλπ.. Εμείς είμαστε συνέχεια σε μια καραντίνα σχεδόν από τότε που μάθαμε για την εγκυμοσυνη μας.. Έλεος... Δεν αντέχω άλλο τη βίντεοκληση... 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/12/2020 at 4:53 ΜΜ, Hliolousti είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!

Δηλώνουμε παρούσες εγώ κ η μπουμπού μου!:x

Θηλάζουμε ακόμα αποκλειστικά,το πρόβλημα της υπερπαραγωγης ακάθεκτο όμως συνεχίζω να το παλεύω με τα τιπς που μου έδωσαν τα κορίτσια κ κάποιες μέρες το βρίσκω κάποιες το χάνω...

Η μπέμπα μου είναι ένα καλοβολο μωράκι,κοιμάται το βράδυ ένα 4ωρο ή 5ωρο ή 6ωρο σερί κ μετά στα καπάκια ένα 2-3ωρο!

Εμείς μπανάκι κάνουμε κάθε μέρα καθώς το λατρεύουμε,απλά μέρα παρά μέρα δε της βάζω καθόλου σαπούνι!Την πλένω με σκέτο χαλαρωτικό ζεστουλι νερό!για να μην χαλάσουμε το ph μας αλλά να μη χάσει κ τη χαλάρωση της!

Συνομιλούμε κανονικά πια,της λέω αγκου και μου απαντά με αγκου,τα χεράκια μόνιμα στο στόμα,σαλάκια χαμός,πατάει κάτι τσιριδουλες κ τρελαίνομαι κ γενικά δείχνει να ανταποκρίνεται πολύ καλά!!Τα ματάκια της γυαλίζουν από εξυπνάδα!

Ο Αϊ Βασίλης της έχει φέρει ήδη δώρα,παιχνίδια,ρούχα,όλα κάτω από το δέντρο κ της έχω ετοιμάσει σύνολο με φόρεμα κόκκινο και παπουτσάκια χρυσά για την φωτό τη χριστουγεννιάτικη!:oops:

Η ανάρρωση μου πάει καλά ΜΟΝΟ που ενώ όλα είναι σουπερ,έχω βγάλει κάτι από κάτω που λέγεται μύρτα!είναι λέει υπόλειμμα από τον παρθενικό υμένα που συχνά μετά τον τοκετό ξεπροβάλλει!δεν το πειράζουμε λέει η γιατρός κ είναι σαν να μην υπάρχει!μπορεί να υποχωρήσει κιόλας με τον καιρό...το λέω σε περίπτωση που το έχει κ κάποια άλλη!εδώ εγώ με όλα τα περίεργα!:lol:

@Anastasia05 καλή αρχή κορίτσι μου,σε συγχαίρω και για την επανένταξη σου στο εργασιακό κομμάτι μα και για το λειτούργημα που θα ασκείς πλέον ταυτόχρονα με τη μητρότητα!

Κατερίνα,θεώρω πως πρέπει σίγουρα να πας κορίτσι μου και σε άλλο γιατρό για να σε δει αμερόληπτα!

Αυτά από μαςς!Α! @EugenJen να μου φιλήσεις τη μπουτου σου,αυτή την εικόνα με τον μάρσιπο τη ζήλεψα καθώς δεν έχω ξεπορτισει κθλ ακομα:)

 

Καλησπέρα φίλη,τι κάνεις?? Περιμένουμε πως κ πως κ εμείς τη Παρασκευή να βάλουμε όλοι τα γιορτινά μας να δοθμε επιτέλους τους δικούς μας γτ έχουμε κλαταρει τελείως με τη ρουτίνα!! 

Ρε συ..μίλησε μου για τη/τα μυρτα λίγο..γτ εγώ αδιαθετησα πριν μια εβδομάδα,κ περίπου για 2 εβδομαδες πριν τη περίοδο δλδ περίπου 50 μέρες μετά τη γέννα,είχα κάθε μέρα υγρά σαν της ωορρηξίας,σαν τζελ ξέρεις..κ τώρα που τελείωσε η περίοδος έχω ακόμη..:| αυτό είναι ? Η καμία σχέση..? Κ αν δεν είναι έχει κάποια άλλη τέτοια υγρά?(άοσμα κ διάφανα αλλά σαν τζελ)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, δίκιο έχετε... κι εγώ έχω ξενερώσει με αυτήν την κατάσταση. Πραγματικά, σε μια άλλη εποχή, αν δεν είχαμε και το ιντερνετ, τις βιντεοκλήσεις, τηλεόραση κτλ. δε ξέρω πώς θα την παλεύαμε με την κλεισούρα! Προχθές πήγαμε με τον άντρα μου και τον μπέμπη μια βόλτα στο εμπορικό εδώ και ένιωσα άλλος άνθρωπος. Σαν να ξύπνησα από ένα όνειρο κάπως. Βέβαια και πάλι τα πράγματα ήταν περίεργα... είμασταν όλοι με τις μάσκες, δεν ακουμπούσαμε τίποτα (δε μπόρεσα καν να πάρω να φάω το αγαπημένο μου pretzel στο χέρι όπως έπαιρνα πάντα), προσέχαμε να μην περπατάμε κοντά στον υπόλοιπο κόσμο, είχαμε και το νου μας να γυρίσουμε γρήγορα πίσω για να ταίσω τον μικρό. Τουλάχιστον χαζέψαμε λίγο μαγαζιά και στολίδια και είδαμε λίγο κοσμο! Τί να κάνουμε, είπαμε, υπομονή! Εν τω μεταξύ, οι φίλοι μας στην Όμαχα που θα πηγαίναμε να κάνουμε μαζί τους Χριστούγεννα κολλήσανε κορονοϊό (οπότε σίγουρα δε θα πάμε) και η φίλη μας εδώ που είχαμε πει να κάνουμε κάτι μαζί την παραμονή αν ξεμέναμε τελικά εδώ κόλλησε και αυτή κορονοϊό... τί να πω! Πραγματικά είναι θαύμα που δεν το έχουμε κολλήσει εμείς ακόμα, αλλά μη λέω μεγάλα λόγια!

Επίσης, δε ξέρω αν το έχει κάποια άλλη από εσάς αυτό το πρόβλημα, αλλά τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ότι ο μικρός μου είναι γενικά ανήσυχος. Πέρα από τις περιστασιακές γκρίνιες, πλέον δεν κάθεται ήσυχος σχεδόν καθόλου μέσα στη μέρα. Ενώ τρώει κανονικά και το βράδυ κοιμάται κανονικά ακόμα (φτου φτου, ελπίζω να μην αλλάξει αυτό), την υπόλοιπη μέρα που είναι ξύπνιος γκρινιάζει και κλαίει, είτε τον έχω στο καρεκλάκι του είτε τον παίρνω αγκαλιά. Σαν να βαριέται και να μη βολεύεται πουθενά. Μόνο όταν τον παίρνω αγκαλιά και τον περπατάω μέσα στο σπίτι σταματάει, αλλά δε μπορώ να κάνω βόλτες μέσα στο σπίτι όλη μέρα, άσε που έχει βαρύνει κιόλας. Και είμαι όλη μέρα μαζί του μέσα στο σπίτι φυσικά, τη μισή μέρα μόνη μου μαζί του. Εσείς τί κάνετε για να περάσει η μέρα ευχάριστα με τα μωρά σας? Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μην βαριέται? Ακόμα δεν έχει δείξει ενδιαφέρον σε κάτι μασητικά και κουδουνίστρες που του δίνω που και που (άσχετα που δαγκώνει τα χέρια του όλη την ώρα).

 

On 12/20/2020 at 8:03 AM, Renez said:

Αχχχ Ειρήνη μου νωρίς νωρίς κ σε εσένα γ άτιμη! Αν κ να σας πω εγώ δε στεναγχωρεθηκα που μου ήρθε..ένιωσα σαν να γίνονται όλα φυσιολογικα ξανά στο σώμα κ τον οργανισμό μου...τι να πω για εμένα?!:rolleyes: 

Πόνο ούτε εγώ είχα όπως έχω πάντα στη πρώτη ημέρα!! Λιγάκι είχα τη 2η αλλά πολύ λίγο..ροή όση πάντα αλλά κορίτσια έχω πολύ διάρκεια..είναι 6η ημέρα κ ακόμη έχω αίμα ενώ στα κανονικά 4η μέρα άρχιζε κ έφευγε κ είχα καφέ κ 5η τελείωνε.. ευελπιστω να είναι έτσι μόνο τώρα πρώτη φορά όπως λέει η @Vivi8 που παίρνω κουράγιο από το στορυ της:D

Κ εμένα αυτό το αντιολισθητικο καθίσματακι με έχει σώσει! Στηρίζεται πολύ καλά εκεί από 2 εβδομάδων!!

Ρεεεε πόσο Μ αρέσουν τα Αμερικάνα σπίτια γμτοοο:x

Όπως παίζει ότι έχουμε τρελομωρα με άποψη!!

 

Καλε είσαι τρελή???? Πήγαινε πουλάκι μου σε ένα 2ο κ 3ο γιατρό,πάρε κ άλλες γνώμες,μη το αφήνεις έτσι σε παρακαλώ γτ όσο το αφήνεις μπορεί να γίνεται κ χειρότερα! Ο,τι κ να είναι με τη σωστή αντιμετώπιση να ξέρεις φτιάχνετε οπότε μη τρελαίνεσαι απλά σταματά να το αμελείς κ όλα θα φτιάξουν!!

Το παιδάκι σου πως είναι?? Έχετε βρει τους ρυθμούς σας??

Τα Αμερικάνικα σπίτια είναι πράγματι ωραία (όχι όλα βέβαια, πρέπει να έχεις καλό μισθό για να αγοράσεις/συντηρίσεις ένα αξιοπρεπές σπίτι), αλλά ευτυχώς που είναι ωραία γιατί αναγκαστικά περνάμε όλη τη μέρα μας στο σπίτι εδώ. Ναι, ακόμα και να μην είχαμε τον κορονοϊό, οι Αμερικάνοι σπάνια βγαίνουν κάπου έξω, εκτός από φαγητό και σινεμά. Είναι και οι αποστάσεις μεγάλες, οπότε συνήθως διαλέγουν μεγάλα σπίτια και τα εξοπλίζουν (π.χ. με γυμναστήριο, δωμάτιο παιχνιδιών/διασκέδασης κτλ.) έτσι ώστε να μη χρειάζεται καθόλου να βγαίνουν έξω και να οδηγάνε πόση ώρα μέσα στην παγωνιά ή τον καύσωνα για να κάνουν κάτι. Εγώ βέβαια, ακόμα να συνηθίσω σ'αυτόν τον τρόπο ζωής... αλλιώς είμαστε μαθημένοι εμείς.

 

Just now, Renez said:

Καλησπέρα φίλη,τι κάνεις?? Περιμένουμε πως κ πως κ εμείς τη Παρασκευή να βάλουμε όλοι τα γιορτινά μας να δοθμε επιτέλους τους δικούς μας γτ έχουμε κλαταρει τελείως με τη ρουτίνα!! 

Ρε συ..μίλησε μου για τη/τα μυρτα λίγο..γτ εγώ αδιαθετησα πριν μια εβδομάδα,κ περίπου για 2 εβδομαδες πριν τη περίοδο δλδ περίπου 50 μέρες μετά τη γέννα,είχα κάθε μέρα υγρά σαν της ωορρηξίας,σαν τζελ ξέρεις..κ τώρα που τελείωσε η περίοδος έχω ακόμη..:| αυτό είναι ? Η καμία σχέση..? Κ αν δεν είναι έχει κάποια άλλη τέτοια υγρά?(άοσμα κ διάφανα αλλά σαν τζελ)

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, όχι ακόμα τουλάχιστον. Αυτό που παρατήρησα έντονα είναι η ξηρασία, αλλά ευτυχώς με είχε προειδοποιήσει ο γυναικολόγος και μου είχε πει ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε πάλι επαφές με τον σύζυγο, αλλά με λιπαντικό. Κορίτσια τί είναι αυτό το πράγμα, νομίζω 3 φορές έχουμε κάνει κάτι όλες κι όλες από τότε, και όσο λιπαντικό και να χρησιμοποιήσουμε πάλι ζορίζομαι και πονάω, είχα ακομα και λίγες σταγόνες αίμα τις προάλλες... δε ξέρω αν φταίει κιόλας που δε γέννησα με φυσικό τοκετό και η περιοχή είναι ακόμα πολύ κλειστή/σφιχτή, τί να πω!:unsure:


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη διαφορετική νοοτροπία εκεί είναι μεγάλη αλήθεια..μας το εξηγούσαν κ κάτι συγγενείς του άντρα μου που μένουν εκεί χρόνια(Καλιφόρνια..) πιστεύω πως όσοι έχουν ζήσει όμως όπως εμείς στην Ελλάδα δύσκολα μαθαίνουν αλλιώς..είναι ωραία η ελευθερία (κινήσεων αλλά κ γενικώς) κ δεν αντικαθίσταται ούτε με το καλύτερο παλάτι καλώς ή κακώς.. τουλάχιστον ζείτε άνετα κ πόσο μάλλον τώρα με τον μπεμπουλη κ τα γατούλια σας:x

Χμμμμ εμείς δεν έχουμε αυτό το θέμα γκρίνιας που λες αλλά γενικώς προσπαθώ να του αλλάζω ανά 1-2 ώρες παραστάσεις..εννοώ μια στο γυμναστήριο ξαπλωμένος,μετά στο ριλαξ,μετά αγκαλιά,μετα tammy time,ξανά γυμναστήριο αλλά τον βάζω σε άλλη μεριά από ότι ήταν ,μετά ώρα τραγουδιού κ κάπως έτσι με φαι,αλλαγματα κτλ περνάει η μέρα..επίσης μας έφεραν κ 2ο γυμναστήριο κ είναι τεράστια κ τα δυο κ τον έχω εναλλάξ κ χαίρεται..δεν έχω άλλη ιδέα τώρα..αυτά πάντως κάνουμε εμείς..Α! Κ εχθές που ήρθε ο παιδίατρος μου είπε να τον βάζω κ λίγο μέσα στη μέρα καθιστό πλέον ανάμεσα σε μαξιλάρια κ να τον προσέχω βέβαια κ τον έβαλα εχθές κ είχε ένα χαμόγελο οουυυυ γτ έτσι τα βλέπουν όλα καλύτερα!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Κορίτσια μου, δίκιο έχετε... κι εγώ έχω ξενερώσει με αυτήν την κατάσταση. Πραγματικά, σε μια άλλη εποχή, αν δεν είχαμε και το ιντερνετ, τις βιντεοκλήσεις, τηλεόραση κτλ. δε ξέρω πώς θα την παλεύαμε με την κλεισούρα! Προχθές πήγαμε με τον άντρα μου και τον μπέμπη μια βόλτα στο εμπορικό εδώ και ένιωσα άλλος άνθρωπος. Σαν να ξύπνησα από ένα όνειρο κάπως. Βέβαια και πάλι τα πράγματα ήταν περίεργα... είμασταν όλοι με τις μάσκες, δεν ακουμπούσαμε τίποτα (δε μπόρεσα καν να πάρω να φάω το αγαπημένο μου pretzel στο χέρι όπως έπαιρνα πάντα), προσέχαμε να μην περπατάμε κοντά στον υπόλοιπο κόσμο, είχαμε και το νου μας να γυρίσουμε γρήγορα πίσω για να ταίσω τον μικρό. Τουλάχιστον χαζέψαμε λίγο μαγαζιά και στολίδια και είδαμε λίγο κοσμο! Τί να κάνουμε, είπαμε, υπομονή! Εν τω μεταξύ, οι φίλοι μας στην Όμαχα που θα πηγαίναμε να κάνουμε μαζί τους Χριστούγεννα κολλήσανε κορονοϊό (οπότε σίγουρα δε θα πάμε) και η φίλη μας εδώ που είχαμε πει να κάνουμε κάτι μαζί την παραμονή αν ξεμέναμε τελικά εδώ κόλλησε και αυτή κορονοϊό... τί να πω! Πραγματικά είναι θαύμα που δεν το έχουμε κολλήσει εμείς ακόμα, αλλά μη λέω μεγάλα λόγια!

Επίσης, δε ξέρω αν το έχει κάποια άλλη από εσάς αυτό το πρόβλημα, αλλά τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ότι ο μικρός μου είναι γενικά ανήσυχος. Πέρα από τις περιστασιακές γκρίνιες, πλέον δεν κάθεται ήσυχος σχεδόν καθόλου μέσα στη μέρα. Ενώ τρώει κανονικά και το βράδυ κοιμάται κανονικά ακόμα (φτου φτου, ελπίζω να μην αλλάξει αυτό), την υπόλοιπη μέρα που είναι ξύπνιος γκρινιάζει και κλαίει, είτε τον έχω στο καρεκλάκι του είτε τον παίρνω αγκαλιά. Σαν να βαριέται και να μη βολεύεται πουθενά. Μόνο όταν τον παίρνω αγκαλιά και τον περπατάω μέσα στο σπίτι σταματάει, αλλά δε μπορώ να κάνω βόλτες μέσα στο σπίτι όλη μέρα, άσε που έχει βαρύνει κιόλας. Και είμαι όλη μέρα μαζί του μέσα στο σπίτι φυσικά, τη μισή μέρα μόνη μου μαζί του. Εσείς τί κάνετε για να περάσει η μέρα ευχάριστα με τα μωρά σας? Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μην βαριέται? Ακόμα δεν έχει δείξει ενδιαφέρον σε κάτι μασητικά και κουδουνίστρες που του δίνω που και που (άσχετα που δαγκώνει τα χέρια του όλη την ώρα).

 

Τα Αμερικάνικα σπίτια είναι πράγματι ωραία (όχι όλα βέβαια, πρέπει να έχεις καλό μισθό για να αγοράσεις/συντηρίσεις ένα αξιοπρεπές σπίτι), αλλά ευτυχώς που είναι ωραία γιατί αναγκαστικά περνάμε όλη τη μέρα μας στο σπίτι εδώ. Ναι, ακόμα και να μην είχαμε τον κορονοϊό, οι Αμερικάνοι σπάνια βγαίνουν κάπου έξω, εκτός από φαγητό και σινεμά. Είναι και οι αποστάσεις μεγάλες, οπότε συνήθως διαλέγουν μεγάλα σπίτια και τα εξοπλίζουν (π.χ. με γυμναστήριο, δωμάτιο παιχνιδιών/διασκέδασης κτλ.) έτσι ώστε να μη χρειάζεται καθόλου να βγαίνουν έξω και να οδηγάνε πόση ώρα μέσα στην παγωνιά ή τον καύσωνα για να κάνουν κάτι. Εγώ βέβαια, ακόμα να συνηθίσω σ'αυτόν τον τρόπο ζωής... αλλιώς είμαστε μαθημένοι εμείς.

 

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, όχι ακόμα τουλάχιστον. Αυτό που παρατήρησα έντονα είναι η ξηρασία, αλλά ευτυχώς με είχε προειδοποιήσει ο γυναικολόγος και μου είχε πει ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε πάλι επαφές με τον σύζυγο, αλλά με λιπαντικό. Κορίτσια τί είναι αυτό το πράγμα, νομίζω 3 φορές έχουμε κάνει κάτι όλες κι όλες από τότε, και όσο λιπαντικό και να χρησιμοποιήσουμε πάλι ζορίζομαι και πονάω, είχα ακομα και λίγες σταγόνες αίμα τις προάλλες... δε ξέρω αν φταίει κιόλας που δε γέννησα με φυσικό τοκετό και η περιοχή είναι ακόμα πολύ κλειστή/σφιχτή, τί να πω!:unsure:

Κορίτσι μου αυτό ακριβώς έχει παθει κι εμενα η μικρή εδώ και λίγες μέρες.. μόνο χέρια.. κάθεται πολύ λίγο στο ριλαξ! Προσπαθώ να την αφήνω όσο μπορώ για να μη μαθει μόνο χέρια.. επίσης δεν ενθουσιάζεται ακόμα ούτε με κουδουνίστρες ούτε με μασητικα παρόλο που έχει απειρα σάλια και βάζει τις μπουνιτσες της στο στόμα. Φάση είναι και θα περάσει..

Οσο για το σεξ εμείς δεν αντιμετωπίζουμε ιδιαιτερο πρόβλημα ξηρασίας αλλά αντιμετωπίζουμε πρόβλημα μπέμπας.... η μικρή δεν κοιμάται σε άψυχες επιφάνειες!!! Μόνο πάνω μας... οποτε μόλις κοιμηθεί την αφήνουμε στο ριλαξ η στο λίκνο και τρέχουμε ότι προλάβουμε μέχρι να ξυπνήσει :grin: 

@Renez το είχα κι εγώ αυτό μετά υγρά αλλά δε μπορώ να θυμηθω τώρα ποτε το είχα! Μάλλον μετά την πρώτη περίοδο!

  • Χαχα 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κ εμένα έτσι κανει! Ψιλογκρινιαζει αν τον αφήνω σε λίκνο αλλά μερικές φορές τον αφήνω να γκρινιάζει γιατί έχω κ ένα σπίτι να φροντίσω κ ένα άλλο παιδί να κοιτάξω. Νομίζω πάει λίγο στον αυτόματο αυτό το παιδάκι... Το γυμναστήριο του αρέσει, γενικά ήσυχος είναι δεν έχω θέμα αλλά υπάρχουν κ δύσκολες μερες...

@Eva137 όχι δεν παίζει ρόλο πως γεννας! Δύο παιδιά έχω με φ.τ. και τώρα αισθάνομαι πιο στενή από ποτέ. Το ίδιο μου λέει κ ο άντρας μου:lol:. Παίζει ρόλο κ η ξηρασία... Μέχρι να έρθει περίοδος αυτό θα γίνεται! Ίσως παίζει ρόλο και ο θηλασμός στην ξηρασία γιατί μας απορροφά όλα τα υγρά και ξεραίνονται όλα....


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...