Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα! Είμαι απογοητευμένη, η ψυχολογία μου είναι χάλια. Δεν έχω αναρρώσει από τον τοκετό και νομίζω πως έτσι θα είμαι από εδώ και πέρα. Έχω θέμα στο περίνεο αλλά ανάμεσα στα ράμματα και στον πρωκτό. Πονάω, με τραβάει κ έχω ένα αίσθημα βάρους. Κάτι πήγε λάθος σε εκείνο το σημείο 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Katerina_____ είπε:

Καλημέρα! Είμαι απογοητευμένη, η ψυχολογία μου είναι χάλια. Δεν έχω αναρρώσει από τον τοκετό και νομίζω πως έτσι θα είμαι από εδώ και πέρα. Έχω θέμα στο περίνεο αλλά ανάμεσα στα ράμματα και στον πρωκτό. Πονάω, με τραβάει κ έχω ένα αίσθημα βάρους. Κάτι πήγε λάθος σε εκείνο το σημείο 

Κορίτσι

1. να γυρίσεις άμεσα να δεις το γιατρό σου για επανεξέταση!

2. να ζητήσεις όση βοήθεια κι υποστήριξη γίνεται απ το περιβάλλον σου

3. απο Γενάρη να βρεις έναν καλό ψυχολόγο εστω και διαδικτυακά (κοίτα και στην πλατφόρμα melapus)

@Anastasia05 ΜΕΘ ε? Αισθάνεσαι σαν αστροναύτης?

  • Χαχα 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Κορίτσι

1. να γυρίσεις άμεσα να δεις το γιατρό σου για επανεξέταση!

2. να ζητήσεις όση βοήθεια κι υποστήριξη γίνεται απ το περιβάλλον σου

3. απο Γενάρη να βρεις έναν καλό ψυχολόγο εστω και διαδικτυακά (κοίτα και στην πλατφόρμα melapus)

@Anastasia05 ΜΕΘ ε? Αισθάνεσαι σαν αστροναύτης?

Μα είμαι αστροναύτης! :mrgreen:

Just now, Katerina_____ είπε:

Καλημέρα! Είμαι απογοητευμένη, η ψυχολογία μου είναι χάλια. Δεν έχω αναρρώσει από τον τοκετό και νομίζω πως έτσι θα είμαι από εδώ και πέρα. Έχω θέμα στο περίνεο αλλά ανάμεσα στα ράμματα και στον πρωκτό. Πονάω, με τραβάει κ έχω ένα αίσθημα βάρους. Κάτι πήγε λάθος σε εκείνο το σημείο 

Πότε γεννησες κορίτσι μου? Σε είδε ο γιατρός σου?

Συμφωνώ με οκτομπερμαμ

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina_____ είπε:

11/10

Κορίτσι μου ίσως καλό είναι να πας και σε έναν άλλο γυναικολόγο να σε δει και όχι αυτόν που σε ξεγεννησε που φαντάζομαι έχεις πάει ήδη μετά τη γέννα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina_____ είπε:

11/10

Οτι χρειαστείς και αν χρειάζεσαι κάπου να μιλήσεις θα χαρω να σε ακουσω... Ψυχολόγος δεν είμαι αλλά στην πρωτη γεννά είχα περασει δυσκολη λαχεία... Περιμένω μνμ σου οπότε και όταν θελησεις

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσι μου ίσως καλό είναι να πας και σε έναν άλλο γυναικολόγο να σε δει και όχι αυτόν που σε ξεγεννησε που φαντάζομαι έχεις πάει ήδη μετά τη γέννα!

Καλε τι κουκλα είναι αυτή!!! Φτου σκορδα

Κι εμείς πηραμε τέτοια κοκκινουλια ρουχα γιατί περιμενουμε να στολιστουνε για τα Χριστουγεννα και την πρωτοχρονια τώρα που φευγουμε παλι για το νησί μας... 

Τσιμπα μάγουλακια είναι μια γλυκά... Καλά πηρα μια φανταστική κορδέλα... Φουξια και λέω να της τη φορέσω σήμερα στο ταξίδι μας... 

 

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Nina13 είπε:

Οτι χρειαστείς και αν χρειάζεσαι κάπου να μιλήσεις θα χαρω να σε ακουσω... Ψυχολόγος δεν είμαι αλλά στην πρωτη γεννά είχα περασει δυσκολη λαχεία... Περιμένω μνμ σου οπότε και όταν θελησεις

Καλε τι κουκλα είναι αυτή!!! Φτου σκορδα

Κι εμείς πηραμε τέτοια κοκκινουλια ρουχα γιατί περιμενουμε να στολιστουνε για τα Χριστουγεννα και την πρωτοχρονια τώρα που φευγουμε παλι για το νησί μας... 

Τσιμπα μάγουλακια είναι μια γλυκά... Καλά πηρα μια φανταστική κορδέλα... Φουξια και λέω να της τη φορέσω σήμερα στο ταξίδι μας... 

 

Αχχχχ τι ωραία! Είναι μια τρέλα να τα ντύνεις και να τα στολίζεις! Ταξίδι ε? Σνιφ σνιφ θέλω και εγώ! Και τις έχω πάρει διάφορα χαριτωμένα αλλά που να τα φορέσουμε? 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Eirini_ka είπε:

Αχ κορίτσια μου έγω αδιαθετησα πρώτη φορά χθες το βράδυ,2μιση μήνες δλδ μετά τη γέννα κ είμαι έτοιμη να σκάσω!! Δ ήθελα καθόλου!! Που να μην θήλαζα αποκλειστικα δλδ!! Ευτυχώς δεν είδα κάποια διαφορά στο μωρό φτου φτου! ΑΛΛΑ έχω πολυυυ έντονη ροή σε σχέση μ πριν την εγκυμοσύνη και το καλό (μέχρι στιγμής) δεν έχω πονακια που είχα!! Φφφ.. σε όσες έχει έρθει η περίοδος κ θηλάζουν αποκλειστικα να ξέρετε ανήκουμε στο 7%! Συνήθως έρχεται πάνω στον χρόνο!

Εσείς είδατε καμία διαφορά (πχ σε ροή ή διάρκεια περιόδου;)

Την καληνύχτα μου!!!

Ps καλή αρχή Αναστασία μου!!

Αχχχ Ειρήνη μου νωρίς νωρίς κ σε εσένα γ άτιμη! Αν κ να σας πω εγώ δε στεναγχωρεθηκα που μου ήρθε..ένιωσα σαν να γίνονται όλα φυσιολογικα ξανά στο σώμα κ τον οργανισμό μου...τι να πω για εμένα?!:rolleyes: 

Πόνο ούτε εγώ είχα όπως έχω πάντα στη πρώτη ημέρα!! Λιγάκι είχα τη 2η αλλά πολύ λίγο..ροή όση πάντα αλλά κορίτσια έχω πολύ διάρκεια..είναι 6η ημέρα κ ακόμη έχω αίμα ενώ στα κανονικά 4η μέρα άρχιζε κ έφευγε κ είχα καφέ κ 5η τελείωνε.. ευελπιστω να είναι έτσι μόνο τώρα πρώτη φορά όπως λέει η @Vivi8 που παίρνω κουράγιο από το στορυ της:D

12 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

@Marti  με το καλό να τελειώσεις τις εργασίες σου, να χαλαρώσεις λίγο!

@Anastasia05  Καλή αρχή στη δουλειά! 

Έτσι ακριβώς κι εγώ... βάζω το μπανιεράκι του στον νεροχύτη της κουζίνας που είναι μεγάλος (ένα από τα καλά της ανακαίνισης) και δε χρειάζεται να σκύβω, που στην αρχή με την καισαρική ήταν αδύνατο έτσι κι αλλιώς. Έχει μέσα ειδικό καθισματάκι αντιολισθητικό, οπότε αράζει χαλαρός στο μπάνιο του!:wink:

Κ εμένα αυτό το αντιολισθητικο καθίσματακι με έχει σώσει! Στηρίζεται πολύ καλά εκεί από 2 εβδομάδων!!

Ρεεεε πόσο Μ αρέσουν τα Αμερικάνα σπίτια γμτοοο:x

5 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο ότι ο θηλασμός θέλεις ηρεμία, !! 

Είναι 2 μέρες που της έχει ανοίξει η όρεξη ευτυχώς!! Αύριο έχουμε ζύγισμα να δούμε εάν έχει πάρει τα γραμμάρια που πρέπει!!

Ναι μπυριτσα άνευ πίνω, πλέον την έχω δύο καθημερινό πρόγραμμα, κ άντε μετά να πέσει η κοιλιά :tongue:

@eleniozτο σκέφτηκα για σύγχιση θηλών αλλά μου φαίνεται περίεργο να το έπαθε 3μηνων κ ενώ θήλαζα αποκλειστικά κ όχι τους προηγούμενους μήνες που έδινα κ μπιμπερο κ στήθος, πάντως όλο αυτό συνέπεσε κ με την περίοδο οπότε παίζουν πολλά...

@Anastasia05 καλή αρχή στην δουλειά σου!!

Όπως παίζει ότι έχουμε τρελομωρα με άποψη!!

 

2 ώρες πρίν, Katerina_____ είπε:

Καλημέρα! Είμαι απογοητευμένη, η ψυχολογία μου είναι χάλια. Δεν έχω αναρρώσει από τον τοκετό και νομίζω πως έτσι θα είμαι από εδώ και πέρα. Έχω θέμα στο περίνεο αλλά ανάμεσα στα ράμματα και στον πρωκτό. Πονάω, με τραβάει κ έχω ένα αίσθημα βάρους. Κάτι πήγε λάθος σε εκείνο το σημείο 

Καλε είσαι τρελή???? Πήγαινε πουλάκι μου σε ένα 2ο κ 3ο γιατρό,πάρε κ άλλες γνώμες,μη το αφήνεις έτσι σε παρακαλώ γτ όσο το αφήνεις μπορεί να γίνεται κ χειρότερα! Ο,τι κ να είναι με τη σωστή αντιμετώπιση να ξέρεις φτιάχνετε οπότε μη τρελαίνεσαι απλά σταματά να το αμελείς κ όλα θα φτιάξουν!!

Το παιδάκι σου πως είναι?? Έχετε βρει τους ρυθμούς σας??

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Katerina_____ είπε:

Καλημέρα! Είμαι απογοητευμένη, η ψυχολογία μου είναι χάλια. Δεν έχω αναρρώσει από τον τοκετό και νομίζω πως έτσι θα είμαι από εδώ και πέρα. Έχω θέμα στο περίνεο αλλά ανάμεσα στα ράμματα και στον πρωκτό. Πονάω, με τραβάει κ έχω ένα αίσθημα βάρους. Κάτι πήγε λάθος σε εκείνο το σημείο 

Γλυκιά μανούλα σε παρακαλω να πάρεις μια 2η γνώμη! Ειναι κριμα να επισκιαζει κατι την ευτυχία σου με το παιδάκι σου! Σου εύχομαι να νιώσεις καλύτερα σύντομα σωματικά κ ψυχολογικά! Η παρέα μας ειναι πάντα πρόθυμη να σε ακούσει κ περιμένουμε τα νεα σου! Να χαίρεσαι το μωρακι σου!

@Nina13 @LadyP έχουμε τρελαθεί με τα καριτσάκια μας! Εγω της εχω για επίσημο χριστουγεννιάτικο ροζ κουφετι με ασρτι κορδελιτσα κ μποτινια με γουνακι...άχαχα! Σήμερα φορεσαν κ τα 2 τους τα κόκκινα που πήγαμε στη γιαγιά!

Νινα καλά να περάσετε!

Λαιδη καλε που την στερεωσες για τη φωτο την ομορφιά σου?

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες.. Είμαι μανουλα Νοεμβρίου και θέλω οποία ξέρει κ μπορεί ν μ συμβουλευτεί.. Η μικρή μ στα ξαφνικά άρχισε να έχει αέρια πονακια κλάμματα ζόρι.. Μεικτή διατροφή.. Ανεβάσαμε τα ml π τρώει μήπως δεν χορταινε της 2 πρωτες μέρες όλα καλά μετά ξανά τα ίδια.. Μ είπε ο γιατρος λογικά Κολικους έχει κ  πηραμε γάλα ειδικό.. Τ θέμα είναι ότι είτε τρώει πιο συχνά κ λιγότερη ποσοτητα είτε ανά 3 ωρο κ οχι όλες τις φορές τη ποσοτητα π έπινε.. Ρουφάει με μανία κ μετα κλαίει.. Κάνουμε ποση ωρα μέχρι να το τελειωσει

  • Λυπημένη/-ος 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

Καλησπερα μανουλες.. Είμαι μανουλα Νοεμβρίου και θέλω οποία ξέρει κ μπορεί ν μ συμβουλευτεί.. Η μικρή μ στα ξαφνικά άρχισε να έχει αέρια πονακια κλάμματα ζόρι.. Μεικτή διατροφή.. Ανεβάσαμε τα ml π τρώει μήπως δεν χορταινε της 2 πρωτες μέρες όλα καλά μετά ξανά τα ίδια.. Μ είπε ο γιατρος λογικά Κολικους έχει κ  πηραμε γάλα ειδικό.. Τ θέμα είναι ότι είτε τρώει πιο συχνά κ λιγότερη ποσοτητα είτε ανά 3 ωρο κ οχι όλες τις φορές τη ποσοτητα π έπινε.. Ρουφάει με μανία κ μετα κλαίει.. Κάνουμε ποση ωρα μέχρι να το τελειωσει

Γεια σου Δέσποινα! Να χαίρεσαι το μωρακι σου! Δώσε μας λιγο περισσότερες πληροφορίες! Βγαζει γουλίτσες το μωρο; κλαιει μόνο όταν τρωει ή και σε άσχετες ώρες; αν αεριστει ηρεμεί; βλέπεις να μαζεύει τεντωνει ποδαράκια; βαρος παίρνετε κανονικα; Εννοείται ότι και να πουμε εδω εσυ ακούς τον/την παιδίατρο  :)

  • Ευχαριστώ 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elinita είπε:

Γεια σου Δέσποινα! Να χαίρεσαι το μωρακι σου! Δώσε μας λιγο περισσότερες πληροφορίες! Βγαζει γουλίτσες το μωρο; κλαιει μόνο όταν τρωει ή και σε άσχετες ώρες; αν αεριστει ηρεμεί; βλέπεις να μαζεύει τεντωνει ποδαράκια; βαρος παίρνετε κανονικα; Εννοείται ότι και να πουμε εδω εσυ ακούς τον/την παιδίατρο  :)

Ευχαριστω πολυυ.. Κλαίει κ όταν κοιμαται.. Ναι έχει αέρια κ μαζευει ποδαρακια.. Γουλιές όχι ιδιαίτερα θα έλεγα.. Όταν τ πιεζω  τ κοιλιτσα ηρεμει.. Βάρος ναι κανονικά τη τελευταία φορά π ήμασταν 1 μηνών.. Απλώς δεν μπορώ ν καταλάβω γτ κλαίει όταν τρώει κ τ αφήνει κ τ πιανει συνέχεια κ ως προς τη ποσοτητα μια κανονικά μια πιο λίγο.. 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ευχαριστω πολυυ.. Κλαίει κ όταν κοιμαται.. Ναι έχει αέρια κ μαζευει ποδαρακια.. Γουλιές όχι ιδιαίτερα θα έλεγα.. Όταν τ πιεζω  τ κοιλιτσα ηρεμει.. Βάρος ναι κανονικά τη τελευταία φορά π ήμασταν 1 μηνών.. Απλώς δεν μπορώ ν καταλάβω γτ κλαίει όταν τρώει κ τ αφήνει κ τ πιανει συνέχεια κ ως προς τη ποσοτητα μια κανονικά μια πιο λίγο.. 

Εμένα κολικοί μου ακούγονται.. με το γάλα το κάνουν τα μωράκια,δεν τρώνε πάντα το ίδιο(όπως κι εμείς) πόσο μάλλον όταν πονάνε.

Να της κάνεις μασάζ στη κοιλιτσα με κυκλικές κινήσεις κ να λυγίζεις ποδαράκια να την βοηθάς ν αεριστει. Εγώ αυτά του έκανα!:)

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...