Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Διαφορετικά Χριστούγεννα φέτος, αλλά εννοειται μοναδικά αφου έχουμε τα μπεμπακια μας ^_^ Καλα Χριστούγεννα σε όλες λοιπόν και τις οικογένειες σας. Να χαρείτε τις γιορτές είτε από κοντά είτε διαδικτυακά και του χρόνου θα αναπληρωσουμε :)

Εμενα ακομα δεν μου έχει έρθει περίοδος και δεν έχω παρατηρήσει ακόμα διαφορές πάνω μου (βέβαια από την κούραση δεν πολυ ασχολούμαι κιολας, σνιφ). Εχω βγαλει ομως αλλεργία με σπυράκια σε όλο το σώμα και πρόσωπο με πολυ φαγούρα το οποίο είχε υποχωρήσει και τωρα μου έχει ξανα βγει οποτε ειμαι με κρέμα να ανακουφιστώ. Ελπιζω να περάσει σύντομα γιατί εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με αλλεργίες.

Και πάλι καλές γιορτές και πολλά φιλιά στα μικρά σας :*

  • Μου αρέσει 4

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Γλυκες μανούλες! Καλα Χριστούγεννα με υγεια στις οικογένειες σας και σε ολο τον κοσμο! Με την ευχή και την ελπίδα να έχουμε μια πιο κανονική καθημερινότητα, καλύτερη ψυχολογία και ποιότητα ζωής! Αν έχουμε υγεία και αγαπη στο σπίτι μας τα εχουμε όλα! Μόνο θετικές σκέψεις, να κοιτάτε τα όμορφα φατσακια σας και να τα σβήνετε ολα γυρω!

  • Μου αρέσει 7

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez περαστικά για τον μπαμπά σου κορίτσι μου..

Το εμβόλιο δεν θα το κάνω επειδή θηλάζω ακόμη...το έψαξα κ είδα ότι δεν κάνει όσο θηλαζουμε. Θα το αφήσω προς το παρόν. Με τη νέα χρονια

Τα βλέπω από μέσα όπως τα λες. Εντατικη εχω ξαναδουλέψει...όχι όμως με αυτή τη στολη η οποία το κάνει υπερβολικά πιο δύσκολο. Έχω ακόμη πονοκέφαλο από την πίεση στην μύτη μου από τη μάσκα κ στο κεφάλι μου από την άλλη μάσκα. Νιώθεις να πνιγεσαι.. όσο για τους ασθενείς είναι τρομακτικό ότι υπάρχουν όλες οι ηλικίες κ η εξέλιξη που έχει ο καθένας απρόβλεπτη 

Οοοοοπως κ να έχει όμως!

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια μου. Να περάσετε όμορφα με τα μπεμπακια σας,να ντυθείτε όμορφα κ να τραβήξετε πολλές φωτογραφίες,εμείς αυτό θα κανουμε:wub:

 

  • Μου αρέσει 7
  • Λυπημένη/-ος 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marti said:

Σε ευχαριστω πολύ!!! Δε χορτάινουμε τις ομορφιές τους δε λες τίποτα! 

Σε ευχαριστω πολύ!! Τι να σου πω για το μαλλί και γω εξεπλάγην γιατί δεν το πάρει τ αυτί μ.. Και γω ρίζα δε βάφω αλλά κάνω ρεφλε μετά.. Μου περασε μια χρωμομασκα που δεν έπιασε, δεν έχω άσπρα ακόμα αλλά .. Αλλα εχω την αίσθηση ότι υπηρξε μια υπερβολή στην αντίδραση της κομμωτριας..  Και μενα λιπαρά ήταν τα μαλλιά μου και στην εγκυμοσυνη ήταν τέλεια και πυκνά και μένα επανέρχονται.. Βλέπω φώτο ούσα εγκυος και ήμουν πιο όμορφη από τώρα... Κλαψ.. 

Και γω το θεώρησα υπερβολή να πω την αλήθεια! Σε ευχαριστώ πολύ, να χαίρεσαι και συ την μπουμπού σου! 

Χαλαλι το μποτε μαλλιού για το αγόρι μ.. Άσπρα δεν έχω ακόμα οπότε γλίτωσα τα σπρέι που από ότι βλέπω κάνουν δουλίτσα.. Ρε συ τα χαπια κρανμπερι και η Λουίζα βοηθάει τοοσ ώστε να μην πάρεις αντιβίωση.. Σε ρώταω γιατί είμαι επιρρεπής.. Περαστικα σου κιόλας! 

Σ ευχαριστώ κοριτσαρα! Εννοείται για μας η χρονια ήταν η καλύτερη!!! 

Χαχα, έτσι κι εγώ. Έγκυος ήμουν με λαμπερά πυκνά μαλλιά και ροδαλό λαμπερό δέρμα... βοηθάει που δεν είχα βάλει και βάρος πουθενά αλλού εκτός από κοιλιά/στήθος οπότε δε φαινόμουν πρησμένη (εκτός από αστραγάλους βέβαια, αλλά δε βαριέσαι)... γενικώς ήμουν πιο όμορφη από τώρα!:P

 

1 hour ago, elenioz said:

@Renez Πωπω τον είχε πιάσει καλά. Ευτυχώς πέρασε κορίτσι μου! 

Αχχ λέτε να τελειώσει ποτέ όλο αυτό;! Νιώθω πως θα μου μείνει κουσούρι κ θα θέλω να βάζω συνέχεια αντισηπτικό κ να φοράω μάσκα.... 

Το μαλλί εμένα τα ίδια. Κάνει πολλές μέρες για να λαδώσει. Αλλά έχω ξαφνικά γεμίσει σπυράκια στο πρόσωπο.... πφφφ.... 

@Eva137 Αυτό δεν ξέρω τελικά κατά πόσο ισχύει γτ εκτός από εμένα κ η αδερφή μου, που έχει πολυκυστικες έπιασε κατευθείαν όταν έβαλαν μπρος για παιδάκι κ μια φίλη μου επίσης. Ενώ όπως λες οι γυναικολόγοι τους έλεγαν πως θα δυσκολευτούν. Τι να πω ίσως είναι τελικά η μοίρα της ζωής μας για κάποια πράγματα! 

Εμένα μου βγάζει λίγο την πίστη μέχρι να κοιμηθεί, από τις 8 που έχουμε βγει από το μπάνιο κ ξεκινάμε να φάμε -- τρώει ως τις 11 με διάλυμα μόνο για ρέψιμο. Αλλά μετά το πάει σερί ως τις 9+ το πρωί χωρίς καθόλου ξυπνήματα. 

@Blossombaby και εγώ τις χαζεύω συχνά! Δεν σου φαίνεται σαν να έχει μεγαλώσει άπειρα;! Και έχουν περάσει μόνο 2,5 μήνες! Τα ζουζούνια μας, κάθε μέρα διαφορετικά είναι! Υπομονή.... Νομίζω για όλους είναι δύσκολο! Είναι σχεδόν απαλευτη η κατάσταση αλλά τι να κάνουμε... 

@Marti Χρόνια πολλά!!! 

Αυτό που λες ακριβώς. Όλοι οι άλλοι μου λένε πόσο μικρούλης και γλυκούλης είναι και εμένα μου φαίνεται πολύ μεγάλος πια... έχει στρογγυλέψει, έχει βαρύνει και τον πιάνεις και γεμίζει η αγκαλιά σου! Πώς πρόλαβε να μεγαλώσει τόσο πολύ μόνο σε 2μιση μήνες? Και όσο σκέφτομαι ότι τα καταφέρνει και μεγαλώνει τόσο καλά χωρίς να του έχω δώσει ποτέ φαγητό, μόνο με το θηλασμό, μου φαίνεται απίστευτο!!!

 

Καλά Χριστούγεννα να έχουμε κορίτσια μου! Αν και λίγο πιο μοναχικά φέτος, για εμάς είναι πολύ χαρούμενα γιατί έχουμε τα μωράκια μας παρέα! Του χρόνου με το καλό θα έχουμε μεγάλα μωρά να τρέχουν τριγύρω, να λένε λεξούλες και να αρχίζουμε καινούργια Χριστουγεννιάτικα έθιμα παρέα! Εμείς πήραμε και δωράκι σαλιάρα/μπαντάνα κόκκινη που γράφει "Baby's 1st Christmas", οπότε θα την φορέσουμε σήμερα και αύριο με τα Χριστουγεννιάτικα φορμάκια μας και θα βγούμε φωτογραφίες!;) Καλές γιορτές σε όλες σας και στις οικογένειές σας!!!!

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2020 at 12:57 ΠΜ, Renez είπε:

Καλησπέρα φίλη,τι κάνεις?? Περιμένουμε πως κ πως κ εμείς τη Παρασκευή να βάλουμε όλοι τα γιορτινά μας να δοθμε επιτέλους τους δικούς μας γτ έχουμε κλαταρει τελείως με τη ρουτίνα!! 

Ρε συ..μίλησε μου για τη/τα μυρτα λίγο..γτ εγώ αδιαθετησα πριν μια εβδομάδα,κ περίπου για 2 εβδομαδες πριν τη περίοδο δλδ περίπου 50 μέρες μετά τη γέννα,είχα κάθε μέρα υγρά σαν της ωορρηξίας,σαν τζελ ξέρεις..κ τώρα που τελείωσε η περίοδος έχω ακόμη..:| αυτό είναι ? Η καμία σχέση..? Κ αν δεν είναι έχει κάποια άλλη τέτοια υγρά?(άοσμα κ διάφανα αλλά σαν τζελ)

Κορίτσι μου τώρα το είδα!

Καλά Χριστούγεννα σε εσένα και σε όλες!

Τα μύρτα είναι υπολείμματα του παρθενικού υμένα και διακρίνονται οπτικά όταν ξεπροβάλλουν από τον κόλπο μετά από τον φυσιολογικό τοκετό.Δεν συμβαίνει πάντα αλλά εάν συμβεί είναι κάτι που βλέπεις με το μάτι!σαν ένα μικρό μπιλακια για να καταλάβεις!

Φιλιά πολλά,καλές γιορτές σε όλες τις μανουλες

  • Μου αρέσει 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΙΑ ΜΟΥ!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΆΘΕ ΕΥΤΥΧΊΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ Κ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑΣ ΣΑΣ!!

Είμαι πολύ χαρούμενη που σας έχω γνωρίσει κ μοιραζόμαστε κάθε μας φόβο/αγωνία/χαρά κ απορία μαζί τους μήνες καθημερινά..πάμε για χρόνο σε λίγο κορίτσια!! :x

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα κι από μας κορίτσια!!! Καλά να περνατε και καλή πρωτοχρονια σε όλες... 

Εμείς είμαστε στο νησί μας και περναμε αξέχαστα!!! Κάναμε τα πρωτα μας εμβόλια σήμερα και δεν είχαμε κανένα συμπτώμα... Είναι πολυ δυνατή η μπουμπουλα μας, έτσι την λέει ο αδερφός της.. Χαχα

Σας φιλωωωω

Ελπίζω να ΣτΕ όλες καλά και όλα τα μωράκια... 

  • Μου αρέσει 9

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Ελπιζω να περάσατε καλα και να φαγατε ωραια φαγακια κ γλυκακια! 

Εδω εχει πολυ άσχημο καιρό, χειμωνιάτικο κ ρομαντικο και της μπεμπας της εχει ανοιξει η ορεξη! Αχαχαχαχα :tongue:

  • Μου αρέσει 6

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπιζω να περάσατε καλα και να φαγατε ωραια φαγακια κ γλυκακια! 

Εδω εχει πολυ άσχημο καιρό, χειμωνιάτικο κ ρομαντικο και της μπεμπας της εχει ανοιξει η ορεξη! Αχαχαχαχα :tongue:

Τι μαγουλιθρες είναι αυτές???

Κ του δικού μου του έχει ανοίξει η όρεξη!

Βρε κορίτσια....πόσο σας πίνουν αντλημενο? Από τότε που ξεκίνησε να πίνει,έχει στρογγυλεψει!!

Στο 7ωρο πίνει 3 γεύματα των 130...άμα πιει παραπάνω το βγάζει.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι μαγουλιθρες είναι αυτές???

Κ του δικού μου του έχει ανοίξει η όρεξη!

Βρε κορίτσια....πόσο σας πίνουν αντλημενο? Από τότε που ξεκίνησε να πίνει,έχει στρογγυλεψει!!

Στο 7ωρο πίνει 3 γεύματα των 130...άμα πιει παραπάνω το βγάζει.

Καλημέρα!

120 με 150 πινει ανα 3-4 ωρες και το βράδυ κανει κι ενα 5-6 ωρο. Με τον θηλασμο καθε 2 ώρες θελει να φάει. Παντως οταν δίνω σκονη αργει να φαει πιο πολυ ενω με το δικο μ πειναει πιο γρήγορα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπιζω να περάσατε καλα και να φαγατε ωραια φαγακια κ γλυκακια! 

Εδω εχει πολυ άσχημο καιρό, χειμωνιάτικο κ ρομαντικο και της μπεμπας της εχει ανοιξει η ορεξη! Αχαχαχαχα :tongue:

Καλέ τι όμορφο κορίτσι είναι αυτό :x Φτου φτου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο.. Παίρνετε κάποιες βιταμίνες να βοηθάνε λίγο την κατασταση? Έχετε να προτείνετε κάποια??

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα!

120 με 150 πινει ανα 3-4 ωρες και το βράδυ κανει κι ενα 5-6 ωρο. Με τον θηλασμο καθε 2 ώρες θελει να φάει. Παντως οταν δίνω σκονη αργει να φαει πιο πολυ ενω με το δικο μ πειναει πιο γρήγορα. 

Το βράδυ μου κοιμάται καλά συνήθως..με θηλασμο. Θα δούμε τι θα γίνει την Τρίτη που θα πιει αντλημενο γιατί δουλεύω την ώρα που κοιμάται..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...