Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, elenioz είπε:

 

Αχχ Thanks :) Θα το κοιτάξω σίγουρα!

@Hope89 Καλά αποτελέσματα!!!! Μόνο θετικές σκέψεις και όλα θα στρώσουν 

 

19 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Έλα βρε κορίτσι μου! Μα τι αναστάτωση είναι αυτή! Ηρεμία, ψυχραιμία κ θετική σκέψη για να βοηθήσεις τις μικρές σ να μείνουν  όσο πρέπει στη μανούλα! Κάθε εμπόδιο για καλό θα λες κι όλα θα γίνουν! Να έχεις τέλεια αποτελέσματα κ να μας λες τα νέα σου! Όλες οι κοιλιτσες σου στέλνουν θετικά μπεμποvibes!

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ βρε κορίτσια μου! Με συγκινείται πραγματικά!! :wub:

13 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Καλέ τί να μας μαυρίζεις. Δε βλέπεις όλες μας εδώ λέμε τα δικά μας, καλά και άσχημα... κι εγώ έλεγα που δε βρίσκω σπίτι, που παρατρίχα να χάσω τον γατούλη μου κτλ. Δε μπορούν να είναι πάντα όλα ευχάριστα. Μόνο κάνε λίγο υπομονή για την nipt, να πάρεις καλά αποτελέσματα, και όλα τακτοποιούνται.:) Πάντως να ξέρεις τα πάντα καθυστερούν να έρθουν Αμερική από Ελλάδα πλέον, μάλλον λόγω πανδημίας... τί να πω. Και εμένα μου έστειλαν οι δικοί μου ένα πακέτο με πράγματα του μωρού και έκανε 2 μήνες να φτάσει... τελικά έφτασε στο παλιό μου σπίτι 2 μέρες μετά που φύγαμε από εκεί. Πάλι καλά που το βρήκε ένας φίλος/γείτονάς μας που το άφησαν έξω από την πόρτα και θα μας το στείλει τώρα εδώ που μένουμε προσωρινά. Τώρα μου έστειλε μόλις η αδερφή μου ένα δεύτερο πακέτο με πάρα πολλά πράγματα για το μωρό (20 κιλά) και πραγματικά εύχομαι να έρθει πριν γεννήσω!

Αχ Εύα μου... Εσένα σκεφτόμουν ξέρεις κ έπαιρνα κουράγιο... Λέω δες το κορίτσι, έχει φύγει από το σπίτι του κ πάει κ σε άλλη πολιτεία χωρίς να έχει βρει ακόμη σπίτι ( τελευταία διάβασα ότι αυτό που βρήκατε τελικά ήταν άκυρο.. πες μου αν έχει αλλάξει κτ, πράγμα που εύχομαι ολόψυχα φυσικά!) Το ξέρω αυτό με τις καθυστερήσεις αλλά δεν περίμενα να συμβεί κ σε τόσο ευαίσθητα "πακετα"! Μου είπαν ότι πρώτη φορά συμβαίνει κτ τέτοιο!!

12 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!κακή επιτυχία σε οσες κάνετε την καμπύλη σημερααααα!!

Μετά από πολλεεεες ημέρες επιτέλους κοιμήθηκα σχεδον σερί!! Να τανε η κούραση από τις δουλειές;να δούλεψε το μαξιλάρι;;δεν ξέρω αλλαααα επιτέλους κοιμήθηκα!!

@Hope89 εύχομαι να περάσουν γρήγορα τα αναπάντεχα που σας έτυχαν κ να βρείτε ένα υπέροχο σπίτι! Καλά αποτελέσματα να έχεις κ όπως είπε κ η Αναστασία να μπαίνεις να μας γράφεις γιατί σε έχουμε έννοια!!

@Renez με την μαία έχω πολύ καλή σχέση, είναι κ η γραμματέας της γιατρού οπότε την βλέπω συνέχεια, βέβαια δεν έχω αρχίσει ακόμα μαζί της κουβέντες για τοκετό κλπ..επίσης εγώ είμαι σίγουρη ότι θα κάνω επισκληριδιο, εσύ θες να προσπαθήσεις χωρίς;;;

 

11 ώρες πρίν, Marti είπε:

Εύχομαι ολα να μπείτε όσο το δυνατον πιο γρήγορα στους ρυθμούς σας! Καθε εμπόδιο για καλο! 

 

10 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Κ εγώ για καμπύλη σήμερα. Ηπια τη βλακεία και τώρα έρχεται ζαλάδα... Την προηγούμενη φορά μου είχαν δώσει εκείνο με το πορτοκαλι και μου άρεσε καλύτερα... Τώρα αυτό το πράμα τι να πω... Μπλιαχ:-(

@Hope89 τι ατυχία βρε κορίτσι μου! Κ με παιδί και με άλλα 2 στην κοιλιά άντε τώρα να ψάχνεις σπίτι.... Καλή τύχη εύχομαι! Όλα για καλο!

Κατά τ άλλα χτες είχαμε πάει Αθήνα στα βαφτίσια του αδερφού μου! Τα παιδιά 1.5 χρ δεν ακούστηκε κλάμα ούτε κ σε μια βάφτιση που είχα πάει τον Ιούνιο σε μωρό 4 μην.  το μωρό έκλαψε. Τελικά μικρά ή μεγάλα αν θα κλάψουν εξαρτάται από το μωρό και όχι από την ηλικία του. Κοπανισα δύο τρία γλυκά ελπίζω να μην επιρρεασει την καμπύλη μου!

 

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες μου!!!!

@Hope89 θα το δεις θετικά λέγοντας κάθε εμπόδιο για καλό κ να δεις που το σπίτι που θα βρείτε θα είναι ακόμη πιο όμορφο κ πιο "φιλικό" για τα μωρά σας κ θα κάνετε μια νέα ζέστη φωλιτσα όλη η οικογένεια:x κ μη λες χαζομάρες μωρεεε δε μας μαυρίζεις..κ εμείς είμαστε εδώ τα νεύρα μας ,τα χάπια μας κ ένα ταξί να φυγουμε ώρες ώρες!!

@Jasmine@ Αντωνακι μου κουράγιο!!. Γύρισες σπίτι λογικά ε?! Πότε θα έχουμε αποτελέσματα??

@marianna1986 καλή επιτυχία μαναρακι μου!!

@EugenJen μου όχι είπαμε δεν είμαι τοοοσο γενναία εκτός αν μου το δώσει τόσο εύκολα κ Θεός κ βγεί το παιδάκι μου πριν προλάβω να κάνω επισκληριδιο..Αλλά γενικά την έχω ήδη ζητήσει κ συζητήσει με τον γιατρό..

Απλά έλεγα ότι η ιδανική γέννα για εμένα θα ήταν σπίτι μου σε μια πισίνα με νερό μέσα που βοηθάει πολύ κ στους πόνους λένε...αυτό...

 

Μακάρι να γίνει όπως τα λέτε κορίτσια μου κ να βρούμε ένα σπίτι γρήγορα γτ είμαστε πολύ απογοητευμένοι.. Έχω κ τον μικρουλη μου ο οποίος κ μόνο που του ειπα ότι θα αλλάξουμε σπίτι στενοχωρήθηκε πολύ κ όλο μου λέει ότι δεν θέλει να φύγουμε.. κ σκέφτομαι πόσες αλλαγες θα του έρθουν μαζεμένες του γλυκούλη μου..

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον!! Με συγκινείται πραγματικα πολύ... Σας διαβάζω όσο προλαβαίνω αλλά δεν καταφέρνω να συμμετέχω ενεργά, που θα μου πάει όμως!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@elenioz ναι εχεις δίκιο, όλα στην ώρα τους..δε μπορώ όλο προτρέχω και σκέφτομαι διάφορα και εδώ δεν έχω κάνει ούτε τα βασικά για όταν έρθει το μωράκι. Οι ανασφάλειές μου έχουν χτυπήσει κόκκινο σε όλα τα επίπεδα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Renez είπε:

Μα κ εγώ για αυτό ενώ το είχα κόψει ήθελα κ ένα τέτοιο πουρακι που κ που..για στιγμές όπως είπες χαλάρωσης..έτσι για ένα ποτάκι ή στο σπίτι σε κάτι βραδιες συζητήσεων που έχουμε με τον άντρα μου κ αναλύουμε διάφορα για τη ζωή κ φιλοσοφουμε με τις ωρες...

Ε κ δε νομίζω πως είναι κακό μια στο τόσο ρε φίλη..

Γλυκουλης:x

Εσύ δεν καπνίζες ποτέ?

Κάπνιζα σαν φουγάρο(κατά καιρούς!) Το εκοψα κι εγώ όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος...

Μια εβδομάδα βέβαια πριν μάθω την πρώτη εγκυμοσύνη ειμασταν Μονεμβασιά και τα κρασάκια μας ήπιαμε , κ τα κοκτέιλ μας ήπιαμε κ κάτι μιντιουμ ψημένα φιλετακια τρώγαμε ,κ τα τσιγάρα μας κάναμε.. Έμαθα για εγκυμοσύνη κι έπαθα σοκ με όλα αυτά που έκανα πριν λίγες μέρες οπότε μετά όλα κομμενα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κάπνιζα σαν φουγάρο(κατά καιρούς!) Το εκοψα κι εγώ όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος...

Μια εβδομάδα βέβαια πριν μάθω την πρώτη εγκυμοσύνη ειμασταν Μονεμβασιά και τα κρασάκια μας ήπιαμε , κ τα κοκτέιλ μας ήπιαμε κ κάτι μιντιουμ ψημένα φιλετακια τρώγαμε ,κ τα τσιγάρα μας κάναμε.. Έμαθα για εγκυμοσύνη κι έπαθα σοκ με όλα αυτά που έκανα πριν λίγες μέρες οπότε μετά όλα κομμενα

Τι μου θύμησες...πολυ αρχή για να κάνω τεστ που υποψιαζόμουν τη 1η μου εγκυμοσύνη ήταν απόκριες...βγαίνω με φίλες...πίνω...και κάποια στιγμή λέω στη κολλητή μου,:ρε συ,παίζει να μαι έγκυος τι κάνω? ,Και μου λέει: άστο θα σου πάει γούρι κ η αλλη μου φίλη μετά από σφηνάκια μαζί μου το ανακάλυψε! Η επόμενη ήταν καθαρά Δευτέρα κ σκάει φίλος οικογενειακός ψαράς με ενα κουβά στρείδια μύδια φρύδια κι όλα τα φρούτα της θάλασσας...σοκ εγώ!!! Δεν άγγιξα τπτ! Και τη 2η εγκυμοσύνη απόκριες την ανακάλυψα κ το είχα πάρει αψηφηστα, τύπου :σιγά μν είμαι έγκυος! Γι αυτό λέω τα παιδιά μου είναι καρναβάλια...από τα πρώτα ρούχα που πήρα κ στα 2 πριν γεννηθούν ακόμα είναι στολές...problem :mrgreen:

  • Χαχα 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τι μου θύμησες...πολυ αρχή για να κάνω τεστ που υποψιαζόμουν τη 1η μου εγκυμοσύνη ήταν απόκριες...βγαίνω με φίλες...πίνω...και κάποια στιγμή λέω στη κολλητή μου,:ρε συ,παίζει να μαι έγκυος τι κάνω? ,Και μου λέει: άστο θα σου πάει γούρι κ η αλλη μου φίλη μετά από σφηνάκια μαζί μου το ανακάλυψε! Η επόμενη ήταν καθαρά Δευτέρα κ σκάει φίλος οικογενειακός ψαράς με ενα κουβά στρείδια μύδια φρύδια κι όλα τα φρούτα της θάλασσας...σοκ εγώ!!! Δεν άγγιξα τπτ! Και τη 2η εγκυμοσύνη απόκριες την ανακάλυψα κ το είχα πάρει αψηφηστα, τύπου :σιγά μν είμαι έγκυος! Γι αυτό λέω τα παιδιά μου είναι καρναβάλια...από τα πρώτα ρούχα που πήρα κ στα 2 πριν γεννηθούν ακόμα είναι στολές...problem :mrgreen:

Χαχαχαχαχα!! Έτσι κ με μένα!! Αποκριες ειχαμε πάει τριημερο την πρώτη! Κ όταν γυρίσαμε το έμαθα κ ρωτούσα τοτε το γιατρό,ήπια πολύ κρασί κ κοκτέιλ θα πάθει τίποτα το παιδί !??? Είχα τρελή ανησυχία!

Τηνδεύτερη φορά ήμουν σιιιιγουρη πως δεν είμαι,αλλά προσεχα λόγω θηλασμου όμως κ να έχει! Οπότε άργησα να το μαθω!

Εμένα δεν μου αρέσουν οι στολές(!!) αλλά τρελαίνομαι για φορμακια κ ρούχα μπατμπαν,σούπερ μαν κι όλους τους σούπερ ήρωες! Οπότε τον εντυνα με τέτοια φορμακια που είναι κ μαλακό το ύφασμα! Έψαχνα στολές κ έβλεπα αυτό το γυαλιστερό κ μου γυρνούσε το μάτι!!:tongue:

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Χαχαχαχαχα!! Έτσι κ με μένα!! Αποκριες ειχαμε πάει τριημερο την πρώτη! Κ όταν γυρίσαμε το έμαθα κ ρωτούσα τοτε το γιατρό,ήπια πολύ κρασί κ κοκτέιλ θα πάθει τίποτα το παιδί !??? Είχα τρελή ανησυχία!

Τηνδεύτερη φορά ήμουν σιιιιγουρη πως δεν είμαι,αλλά προσεχα λόγω θηλασμου όμως κ να έχει! Οπότε άργησα να το μαθω!

Εμένα δεν μου αρέσουν οι στολές(!!) αλλά τρελαίνομαι για φορμακια κ ρούχα μπατμπαν,σούπερ μαν κι όλους τους σούπερ ήρωες! Οπότε τον εντυνα με τέτοια φορμακια που είναι κ μαλακό το ύφασμα! Έψαχνα στολές κ έβλεπα αυτό το γυαλιστερό κ μου γυρνούσε το μάτι!!:tongue:

 

Αχαχαχα τρελές! Κι εγώ τέτοια εννοώ ! Όχι τα γυαλιστερά στο παιδί δν τα έχω βάλει. Μπατμαν είχαμε συλλογή κ αποψε μας ζήτησε ρούχα μπατμαν...Τώρα στη μικρή πήρα ένα κορμάκι κόκκινο βαμβακερό που έχει στη μέση τούλι κ πράσινο γιακαδακι κ είναι φραουλιτσα! Το κοιτάω κ λιώνω!

Άσε ξαγρυπνησα! ακούγονταν απ έξω νυχτερίδες νομιζω (αχ αυτός ο μπατμαν σήμερα, είναι η μέρα του)κ πετάχτηκε το παιδι κι έκλαιγε κ πήγε να κοιμηθεί με τν μπαμπά...όποτε εγώ, είναι το στρώμα μου μόνο...

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχαχαχα τρελές! Κι εγώ τέτοια εννοώ ! Όχι τα γυαλιστερά στο παιδί δν τα έχω βάλει. Μπατμαν είχαμε συλλογή κ αποψε μας ζήτησε ρούχα μπατμαν...Τώρα στη μικρή πήρα ένα κορμάκι κόκκινο βαμβακερό που έχει στη μέση τούλι κ πράσινο γιακαδακι κ είναι φραουλιτσα! Το κοιτάω κ λιώνω!

Άσε ξαγρυπνησα! ακούγονταν απ έξω νυχτερίδες νομιζω (αχ αυτός ο μπατμαν σήμερα, είναι η μέρα του)κ πετάχτηκε το παιδι κι έκλαιγε κ πήγε να κοιμηθεί με τν μπαμπά...όποτε εγώ, είναι το στρώμα μου μόνο...

Γλυκά θα είναι! Τρελαίνομαι για τουλίνες φουστιτσες(παλιά μπαλαρίνα!)

Εμένα με κοιμησε κ ξύπνησα 1! Ελπίζω να μη βρυκολακιασω πολύ ακόμη!!

Καλή ξεκούραση σε όλους σας!:)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hope89 said:

 

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ βρε κορίτσια μου! Με συγκινείται πραγματικά!! :wub:

Αχ Εύα μου... Εσένα σκεφτόμουν ξέρεις κ έπαιρνα κουράγιο... Λέω δες το κορίτσι, έχει φύγει από το σπίτι του κ πάει κ σε άλλη πολιτεία χωρίς να έχει βρει ακόμη σπίτι ( τελευταία διάβασα ότι αυτό που βρήκατε τελικά ήταν άκυρο.. πες μου αν έχει αλλάξει κτ, πράγμα που εύχομαι ολόψυχα φυσικά!) Το ξέρω αυτό με τις καθυστερήσεις αλλά δεν περίμενα να συμβεί κ σε τόσο ευαίσθητα "πακετα"! Μου είπαν ότι πρώτη φορά συμβαίνει κτ τέτοιο!!

 

 

 

Μακάρι να γίνει όπως τα λέτε κορίτσια μου κ να βρούμε ένα σπίτι γρήγορα γτ είμαστε πολύ απογοητευμένοι.. Έχω κ τον μικρουλη μου ο οποίος κ μόνο που του ειπα ότι θα αλλάξουμε σπίτι στενοχωρήθηκε πολύ κ όλο μου λέει ότι δεν θέλει να φύγουμε.. κ σκέφτομαι πόσες αλλαγες θα του έρθουν μαζεμένες του γλυκούλη μου..

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον!! Με συγκινείται πραγματικα πολύ... Σας διαβάζω όσο προλαβαίνω αλλά δεν καταφέρνω να συμμετέχω ενεργά, που θα μου πάει όμως!! 

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου... το να ετοιμάζεσαι να γεννήσεις είναι από μόνο του αγχωτικό, αν δεν έχεις και σπίτι δεν το συζητάω. Έχεις και το παιδάκι σου που σκέφτεσαι και χειροτερεύει η ψυχολογία σου. Προσπάθησε να κάνεις ένα βήμα την φορά, μη σκέφτεσαι τόσο τί ακολουθεί μετά ή το χειρότερο που μπορεί να συμβεί γιατί αγχώνεσαι περισσότερο και πιθανότατα να ανησυχείς περισσότερο τζάμπα. Εγώ πιστεύω ότι στο τέλος όλα παίρνουν το δρόμο τους και όλα γίνονται για καλό. Κι εμείς εδώ ακόμα στην αναζήτηση είμαστε και έχουμε απογοητευτεί αρκετά γιατί όλα τα σπίτια στην αγορά είναι ή πολύ παλιά και χάλια (μιλάμε για παράγκες όμως) ή καλούτσικα αλλά πανάκριβα. Είναι απίστευτο αυτό που γίνεται φέτος. Μόλις βγει ένα ωραίο σπίτι σε λίγο πιο νορμάλ τιμή εξαφανίζεται μέσα σε λίγες ώρες... ούτε να το δούμε δεν προλαβαίνουμε! Από ότι φαίνεται θα πρέπει να ξηλωθούμε κανονικά για να προλάβουμε μόλις ξαναβγεί κάτι καλό, αλλά επειδή ακόμα δεν έχει επισημοποιηθεί η πρόσληψή μου στη δουλειά δεν έχει εγκριθεί το δάνειο, οπότε έχουμε και αυτό το πρόβλημα. Τέλος πάντων, είπαμε ένα βήμα την φορά, και να έχουμε πίστη ότι όλα σιγά σιγά θα τακτοποιηθούν.

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου... το να ετοιμάζεσαι να γεννήσεις είναι από μόνο του αγχωτικό, αν δεν έχεις και σπίτι δεν το συζητάω. Έχεις και το παιδάκι σου που σκέφτεσαι και χειροτερεύει η ψυχολογία σου. Προσπάθησε να κάνεις ένα βήμα την φορά, μη σκέφτεσαι τόσο τί ακολουθεί μετά ή το χειρότερο που μπορεί να συμβεί γιατί αγχώνεσαι περισσότερο και πιθανότατα να ανησυχείς περισσότερο τζάμπα. Εγώ πιστεύω ότι στο τέλος όλα παίρνουν το δρόμο τους και όλα γίνονται για καλό. Κι εμείς εδώ ακόμα στην αναζήτηση είμαστε και έχουμε απογοητευτεί αρκετά γιατί όλα τα σπίτια στην αγορά είναι ή πολύ παλιά και χάλια (μιλάμε για παράγκες όμως) ή καλούτσικα αλλά πανάκριβα. Είναι απίστευτο αυτό που γίνεται φέτος. Μόλις βγει ένα ωραίο σπίτι σε λίγο πιο νορμάλ τιμή εξαφανίζεται μέσα σε λίγες ώρες... ούτε να το δούμε δεν προλαβαίνουμε! Από ότι φαίνεται θα πρέπει να ξηλωθούμε κανονικά για να προλάβουμε μόλις ξαναβγεί κάτι καλό, αλλά επειδή ακόμα δεν έχει επισημοποιηθεί η πρόσληψή μου στη δουλειά δεν έχει εγκριθεί το δάνειο, οπότε έχουμε και αυτό το πρόβλημα. Τέλος πάντων, είπαμε ένα βήμα την φορά, και να έχουμε πίστη ότι όλα σιγά σιγά θα τακτοποιηθούν.

Αχ ρε κορίτσι φαντάζομαι ποσό δύσκολο είναι να ψάχνεις κ σπίτι μέσα στην εγκυμοσύνη, αλλά όλα αυτά μας κάνουν πιο δυνατούς... και φυσικά για κάποιο λόγο γίνονται όλα! 
σκεψου ότι αν ήσουν Ελλάδα δεν υπήρχε περίπτωση να σε προσλάβει κανείς ουσα έγκυος... ελπίζω μέσα στο μήνα να βρείτε κάτι καλό!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια μου!! Μόλις ετοιμάστηκα για δουλειά και...ενώ δε θέλω να σας ξυπνήσω με τις ανησυχίες μου θα το πω πάλι να το βγάλω γτ είστε φίλες μου :rolleyes:

Μααααα από τη Κυριακή που κουράστηκα αρκετά με το τραπέζι στους δικούς μου είναι και πολύ υποτονικός κ μπέμπης..:(

Δλδ να είμαι ειλικρινής τον νιώθω δόξα το Θεό κ προχθές κ εχθές κανονικά απλά με πολύ λιγότερη ένταση απ' ότι με έχει συνηθίσει ( @EugenJen καταλαβαίνεις τι εννοώ εμάς που είναι ταλιμπανακια εκεί μέσα..!!) Και λιγότερες φορές..

Κ λέω οκ από τη κούραση είναι, και περίμενα τώρα πως κ πως το πρωί μπας κ μου κάνει από τα πρωινά του ναζακια αλλά τπτ:mellow:

Ναι ξέρω άλλες 2 (!) Φορές είχα την ίδια ανησυχία κ ευτυχώς δεν ήταν τπτ απλά φάση βαρεμάρας του μάλλον αλλαααα πως να μην το σκέφτομαι??

@Jasmine@ θα πλακωθω στις κρύες σοκολάτες να ξες!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 minutes ago, Jasmine@ said:

Αχ ρε κορίτσι φαντάζομαι ποσό δύσκολο είναι να ψάχνεις κ σπίτι μέσα στην εγκυμοσύνη, αλλά όλα αυτά μας κάνουν πιο δυνατούς... και φυσικά για κάποιο λόγο γίνονται όλα! 
σκεψου ότι αν ήσουν Ελλάδα δεν υπήρχε περίπτωση να σε προσλάβει κανείς ουσα έγκυος... ελπίζω μέσα στο μήνα να βρείτε κάτι καλό!

Μακάρι κοριτσάκι μου! Πραγματικά κάτι τέτοιες στιγμές βοηθάει να θυμόμαστε πόσα έχουμε καταφέρει ήδη στη ζωή μας που εκείνη την ώρα μας φαινότανε βουνό, να παίρνουμε δύναμη και να λέμε ότι όπως τα καταφέρνουμε κάθε φορά έτσι θα τα καταφέρουμε και τώρα. Στην υγεία μας να είμαστε καλά και όλα τα άλλα γίνονται.

Καλά πάντως για την δουλειά, μη νομίζεις, κι εδώ δε σε προσλαμβάνει κανείς αν είσαι έγκυος γιατί εκτός των άλλων δεν δικαιούσαι καθόλου άδεια μητρότητας, ούτε καν τοκετού/λοχείας τον 1ο χρόνο. Απλά εμένα ουσιαστικά θα με πληρώνει ο άντρας μου με μια επιχορήγηση που έχει πάρει, οπότε αυτός έχει το πάνω χέρι!:wink: Σ'αυτό είμαστε πολύ τυχεροί!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημερα κοριτσουδια μου!! Μόλις ετοιμάστηκα για δουλειά και...ενώ δε θέλω να σας ξυπνήσω με τις ανησυχίες μου θα το πω πάλι να το βγάλω γτ είστε φίλες μου :rolleyes:

Μααααα από τη Κυριακή που κουράστηκα αρκετά με το τραπέζι στους δικούς μου είναι και πολύ υποτονικός κ μπέμπης..:(

Δλδ να είμαι ειλικρινής τον νιώθω δόξα το Θεό κ προχθές κ εχθές κανονικά απλά με πολύ λιγότερη ένταση απ' ότι με έχει συνηθίσει ( @EugenJen καταλαβαίνεις τι εννοώ εμάς που είναι ταλιμπανακια εκεί μέσα..!!) Και λιγότερες φορές..

Κ λέω οκ από τη κούραση είναι, και περίμενα τώρα πως κ πως το πρωί μπας κ μου κάνει από τα πρωινά του ναζακια αλλά τπτ:mellow:

Ναι ξέρω άλλες 2 (!) Φορές είχα την ίδια ανησυχία κ ευτυχώς δεν ήταν τπτ απλά φάση βαρεμάρας του μάλλον αλλαααα πως να μην το σκέφτομαι??

@Jasmine@ θα πλακωθω στις κρύες σοκολάτες να ξες!!

Καλημερα κουκλα! Βρε μην ανησυχείς.. Τα μωρά δεν κουράζονται εκεί μέσα επειδή κουραστήκαμε εμείς.. Αυτά κάνουν ξάπλες.. Είναι στο μυαλό σου.. Ηρεμησε. Δεν είναι κάθε μέρα ίδια.. Φαε το γνωστό.. Καρπουζι.. Χαχα μην πινεις πολλα παγωμενα. Δεν κάνει καλό.. Γενικά προσπαθησε να σαι ηρεμη για το αγχώνεται και το μωρό χώρος να ξέρει τον λόγο.. 

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Όλα είναι μια χαρά

Μπορεί λόγω ζέστης να κοιμαται περισσοτερο. Το χω ξανακούσει αυτό. Επίσης όσο εσυ κινείσαι. Εκείνο νανουριζεται και κοιμάται.. Άρα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 

Καλη δουλειά... 

Εμένα όλη μέρα παρουσα η μπεμπα. Αφου το βράδυ φοβήθηκα μη μ σπάσουν τα νερά. Πολυ δυνατές κλοτσιές... Εχω άγχος μήπως γεννήσω προωρα.. Ο θεος να βάλει το χέρι του για όλες μας.. 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημερα κοριτσουδια μου!! Μόλις ετοιμάστηκα για δουλειά και...ενώ δε θέλω να σας ξυπνήσω με τις ανησυχίες μου θα το πω πάλι να το βγάλω γτ είστε φίλες μου :rolleyes:

Μααααα από τη Κυριακή που κουράστηκα αρκετά με το τραπέζι στους δικούς μου είναι και πολύ υποτονικός κ μπέμπης..:(

Δλδ να είμαι ειλικρινής τον νιώθω δόξα το Θεό κ προχθές κ εχθές κανονικά απλά με πολύ λιγότερη ένταση απ' ότι με έχει συνηθίσει ( @EugenJen καταλαβαίνεις τι εννοώ εμάς που είναι ταλιμπανακια εκεί μέσα..!!) Και λιγότερες φορές..

Κ λέω οκ από τη κούραση είναι, και περίμενα τώρα πως κ πως το πρωί μπας κ μου κάνει από τα πρωινά του ναζακια αλλά τπτ:mellow:

Ναι ξέρω άλλες 2 (!) Φορές είχα την ίδια ανησυχία κ ευτυχώς δεν ήταν τπτ απλά φάση βαρεμάρας του μάλλον αλλαααα πως να μην το σκέφτομαι??

@Jasmine@ θα πλακωθω στις κρύες σοκολάτες να ξες!!

Καλημέρα σε όλες!

Άσε το παιδί καλε να χαλαρώσει!! Δεν θα είναι κάθε μέρα ίδια! Σημασία έχει να το νιώθεις, όχι μόνο η ένταση! 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Καλημερα κοριτσουδια μου!! Μόλις ετοιμάστηκα για δουλειά και...ενώ δε θέλω να σας ξυπνήσω με τις ανησυχίες μου θα το πω πάλι να το βγάλω γτ είστε φίλες μου :rolleyes:

Μααααα από τη Κυριακή που κουράστηκα αρκετά με το τραπέζι στους δικούς μου είναι και πολύ υποτονικός κ μπέμπης..:(

Δλδ να είμαι ειλικρινής τον νιώθω δόξα το Θεό κ προχθές κ εχθές κανονικά απλά με πολύ λιγότερη ένταση απ' ότι με έχει συνηθίσει ( @EugenJen καταλαβαίνεις τι εννοώ εμάς που είναι ταλιμπανακια εκεί μέσα..!!) Και λιγότερες φορές..

Κ λέω οκ από τη κούραση είναι, και περίμενα τώρα πως κ πως το πρωί μπας κ μου κάνει από τα πρωινά του ναζακια αλλά τπτ:mellow:

Ναι ξέρω άλλες 2 (!) Φορές είχα την ίδια ανησυχία κ ευτυχώς δεν ήταν τπτ απλά φάση βαρεμάρας του μάλλον αλλαααα πως να μην το σκέφτομαι??

@Jasmine@ θα πλακωθω στις κρύες σοκολάτες να ξες!!

Και μένα προχθές που μεταφέραμε τα πράγματά μας στο διαμέρισμα και κυνηγούσαμε και τον γάτο μας έξω (χώρια τα ακροβατικά κάτω από το αυτοκίνητο για να τον πιάσουμε) δε τον ένιωθα τον μπέμπη μετά για αρκετές ώρες. Με έπιασε και αυτή η πίεση χαμηλά στη κοιλιά, σαν να έχω ένα βάρος ή να κατουριέμαι περίπου, και ανησύχησα λίγο. Αλλά από χθες έχει επανέλθει δριμύτερος και πιο ζωηρός από πριν!:P Δώσε λίγο χρόνο στο αγόρι σου να χαλαρώσει και θα ζωηρέψει πάλι... έχουν κι αυτά τα κέφια τους!:wink:

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Καλημερα κουκλα! Βρε μην ανησυχείς.. Τα μωρά δεν κουράζονται εκεί μέσα επειδή κουραστήκαμε εμείς.. Αυτά κάνουν ξάπλες.. Είναι στο μυαλό σου.. Ηρεμησε. Δεν είναι κάθε μέρα ίδια.. Φαε το γνωστό.. Καρπουζι.. Χαχα μην πινεις πολλα παγωμενα. Δεν κάνει καλό.. Γενικά προσπαθησε να σαι ηρεμη για το αγχώνεται και το μωρό χώρος να ξέρει τον λόγο.. 

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Όλα είναι μια χαρά

Μπορεί λόγω ζέστης να κοιμαται περισσοτερο. Το χω ξανακούσει αυτό. Επίσης όσο εσυ κινείσαι. Εκείνο νανουριζεται και κοιμάται.. Άρα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 

Καλη δουλειά... 

Εμένα όλη μέρα παρουσα η μπεμπα. Αφου το βράδυ φοβήθηκα μη μ σπάσουν τα νερά. Πολυ δυνατές κλοτσιές... Εχω άγχος μήπως γεννήσω προωρα.. Ο θεος να βάλει το χέρι του για όλες μας.. 

Κι άλλη αγχωμενη!!! 

Κι εμένα έτσι κουνιέται, η κοιλια παει κι ερχεται καθε μέρα. Μη το σκέφτεσαι από τώρα για τη γέννα κ ότι θα γεννήσεις πρόωρα, το αντίθετο να σκέφτεσαι,κι ότι γίνει.

Έχουμε ακόμη λίγους μήνες κ πείτε στα μωρά σας να κρατηθούν καλά!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...