Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

@EugenJen αποθηλασα μόνη μ χωρίς χάπι! Σιγά σιγά τον μειώνεις τον θηλασμο,τραβάς κ λίγο με το θήλαστρο όλο κ λιγότερο κ μειώνεται. Αν νοιώθεις ότι γέμισε δν το αφήνεις όμως,θα δεις στη πράξη γτ είναι εύκολο να αρρωστήσεις από αυτό το πράγμα. Τώρα θα δω ίσως πάρω κ χάπι γτ φοβάμαι για υπολείμματα κ μετά θα κάνω κ υπέρηχο μαστού.

Παρακολουθούσα τέτοιες ομάδες κ με μαιες εδώ προ γέννας κ έπαιρνα ιδέες αλλά είναι τόσο απόλυτες που ποτέ δεν άνοιξα κουβέντα! Στη πράξη όλα θα τα λύσουμε!

Εγω πηρα το χάπι στην πρωτη κυηση, έπειτα από 3 μήνες θηλασμου... Υπέρηχο μαστου δεν εκανα ακόμα. Καθώς έμεινα ξανά έγκυος.. Θα δουμε αυτή τη φορά που δεν θα θηλασω καθόλου.. Θα παω όταν μου πουν για υπέρηχο.. 

Είχα παθει αμέτρητες φορές μαστίγια.. Και θηλαστικά είχα παρει.. Όλα με κουρασαν πολυ.. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Irinoula86 είπε:

καλημέρα!!!! αχ κ εγω έτσι έκανα!!!! λες να έχουμε δημιουργήσει κανένα θέμα στο μωράκι μας? πολλές φορές το σκέφτομαι αυτό.... να φανταστείς εγω η χαζή..... έκανα το τέστ και στην ώρα που περίμενα έκανα τσιγάρο γτ σκεφτόμουν  ότι είναι το τελευταίο μου..... αυτό..... πειτε με ηλίθια χαζή και ότι άλλο θέλετε........

Άντε Καλε εδώ καπνίζουν μέχρι τον 9ο άλλες κ τα παιδιά τους είναι μια χαρά! 

Just now, EugenJen είπε:

@Renez και εγώ σαν την @marianna1986 το υπολόγιζα τόσο και΄ρο βάσει ΠΗΤ λάθος το έκανα??οκ λεπόν μπήκαμε στον 7ο!! 

Χριστούλη μου πότε καλέ λέγαμε για τις χοριακές πότε ξημεροβραδιαζόμουν στην λεκάνη και τώρα έχω γίνει σαν την μοσχαρα!!

@Jasmine@ το πόσο με αγαπάς δεν λέγεται !! :wub:

@Renez να στην στείλω την χοντρούλα μου όταν πάω σπίτι, αν και στον υπέρηχο έκανε τούμπες και φαίνεται ένα κουβάρι!

Je t’aime!!! 
πραγματικά νομίζω ο καιρός μετά τον 4ο έχει περάσει σα νεράκι!

Just now, Ninamc είπε:

Καλημερα... Βρε ασε μας πρωι

Λέω να σε σταυρώσουμε και σενα κακουργα που κάπνισες.. ΕΛΕΟΣ δλδ... Τσιγάρο και κλήση? Τστστστστσ

Χάλια ομάδα είμαστε έεεεε

Πεθαίνω ωωω

 

Αχ άρα δεν είμαι μόνη μου στο άγχος.. Κάτι είναι κο αυτό. Χαχαχα

Ευχαριστώ κορίτσια @Renez και αν στο φέρω και δει τα σκυλάκια θα μου ζητήσει να μείνει μαζί σας μόνιμα.. Χαχαχαχα παει ο κοκκινομάλλης μουυυυ

 

Εμένα μου είπε μια γνωστή μου έγκυος πριν 10 μερες βασικά μου έκανε παρατήρηση γιατί βαφομαι κ δεν κάνει καλό! Κ μόνη της είπε ότι το προηγούμενο βράδυ είχε κάνει τσιγαρο.... 

δεν κοιτάει ο καθένας την καμπούρα του, ψάχνουμε να κατηγορήσουμε κάποιον άλλο για να λυτρωθούμε από τύψεις!

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@EugenJen αποθηλασα μόνη μ χωρίς χάπι! Σιγά σιγά τον μειώνεις τον θηλασμο,τραβάς κ λίγο με το θήλαστρο όλο κ λιγότερο κ μειώνεται. Αν νοιώθεις ότι γέμισε δν το αφήνεις όμως,θα δεις στη πράξη γτ είναι εύκολο να αρρωστήσεις από αυτό το πράγμα. Τώρα θα δω ίσως πάρω κ χάπι γτ φοβάμαι για υπολείμματα κ μετά θα κάνω κ υπέρηχο μαστού.

Παρακολουθούσα τέτοιες ομάδες κ με μαιες εδώ προ γέννας κ έπαιρνα ιδέες αλλά είναι τόσο απόλυτες που ποτέ δεν άνοιξα κουβέντα! Στη πράξη όλα θα τα λύσουμε!

lionelo natt magnolia

Ελαφρύ καρότσι, γκρι με λίγο ροζ! Νομίζω πως ψάχνεις!?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Εγω πηρα το χάπι στην πρωτη κυηση, έπειτα από 3 μήνες θηλασμου... Υπέρηχο μαστου δεν εκανα ακόμα. Καθώς έμεινα ξανά έγκυος.. Θα δουμε αυτή τη φορά που δεν θα θηλασω καθόλου.. Θα παω όταν μου πουν για υπέρηχο.. 

Είχα παθει αμέτρητες φορές μαστίγια.. Και θηλαστικά είχα παρει.. Όλα με κουρασαν πολυ.. 

Να κάνεις όταν καταλαγιασουν οι ορμόνες, καλό είναι να ξέρουμε τι γίνεται εκεί μέσα. Κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός να κάνω αλλά το αμελησα κ μετά έμεινα έγκυος όποτε τώρα οπωσδήποτε! Μαστιτιδα δν έπαθα, δν ξέρω πως τη γλίτωσα γτ όσο έλειπα ένα 1 φορά θήλαστρο για 10' σύνολο σε διάστημα 7 ώρες! Είναι δύσκολο, κι εγώ τώρα δν θα πιεστω ,δν με βοηθάνε κ οι θηλες μου.

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Άντε Καλε εδώ καπνίζουν μέχρι τον 9ο άλλες κ τα παιδιά τους είναι μια χαρά! 

Je t’aime!!! 
πραγματικά νομίζω ο καιρός μετά τον 4ο έχει περάσει σα νεράκι!

Εμένα μου είπε μια γνωστή μου έγκυος πριν 10 μερες βασικά μου έκανε παρατήρηση γιατί βαφομαι κ δεν κάνει καλό! Κ μόνη της είπε ότι το προηγούμενο βράδυ είχε κάνει τσιγαρο.... 

δεν κοιτάει ο καθένας την καμπούρα του, ψάχνουμε να κατηγορήσουμε κάποιον άλλο για να λυτρωθούμε από τύψεις!

Αχ αχ αχ και μένα στην πρωτη μου το έλεγαν συνέχεια καθώς είμαι και πολυ Κοκετα ρε παιδι μου.. Και μου σπάσαν τα νευρα... 

Ας κοιτάνε την καμπουρα τους καλά λες φίλη μ... 

Εγώ τα χω άριστα με τον εαυτό μου και την συνείδηση μου.. 

Ασχετο

@Christinα το χάπι δεν το προτεινω σε καμία... Έχει τρομερές παρενεργειες για 15 ημέρες..περασα πολυ δυσκολα με αυτό το χάπι. Και στο εξωτερικό απαγορευεται η κυκλοφορία εδώ και χρονια. Και καλυτερα όσες μπορουν να το κόψουν φυσικά.. Ουτε το ξένο το προτεινω βέβαια.. Όσες θέλουν ας θηλάζουν και μακάρι να τα καταφέρουν.. Πέρα από τη πλακα. Γιατί κάποια πραγνατα τα λέω για πλακα... 

Just now, Christinα είπε:

Να κάνεις όταν καταλαβαίνουν οι ορμόνες, καλό είναι να ξέρουμε τι γίνεται εκεί μέσα. Κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός να κάνω αλλά το αμελησα κ μετά έμεινα έγκυος όποτε τώρα οπωσδήποτε! Μαστιτιδα δν έπαθα, δν ξέρω πως τη γλίτωσα γτ όσο έλειπα ένα 1 φορά θήλαστρο για 10' σύνολο σε διάστημα 7 ώρες! Είναι δύσκολο, κι εγώ τώρα δν θα πιεστω ,δν με βοηθάνε κ οι θηλες μου.

Οχι εμένα οι θήλες είναι άριστες.. Απλά εγώ δεν θα πιεστω καθώς στην πρωτη φορα παραλιγο να παθω επιλόχεια λόγω θηλασμόυ

Ε δεν το ξανακανω αυτό... Όπως νιώθει ο καθένας καλά. Εγώ και ο θηλασμός είμαστε τσακωμενοι. Χαχαχα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

lionelo natt magnolia

Ελαφρύ καρότσι, γκρι με λίγο ροζ! Νομίζω πως ψάχνεις!?

Ναι τα έχω δει!!!!Thanks!!!!

Ο μπαμπάς θα αποφασίσει ,Τώρα έχει δει ένα λουλουδατο elodie details μα μου φαίνεται πολύ ακριβό για ελαφρύ καρότσι. Στιβαρό το θέλω για δρόμο αλλά να κλείνει μπαστούνι γμτ. Καλά το chicco sprint που είχα δν παίζεται, παλιό, ψιλοκυκλοφορει σε μαγαζιά αλλά 3 σε 1 δν θέλω τώρα. Παρόμοιο έτσι στιβαρό κ μαζεμένο δν έχω δει τόσο καλό!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ναι τα έχω δει!!!!Thanks!!!!

Ο μπαμπάς θα αποφασίσει ,Τώρα έχει δει ένα λουλουδατο elodie details μα μου φαίνεται πολύ ακριβό για ελαφρύ καρότσι. Στιβαρό το θέλω για δρόμο αλλά να κλείνει μπαστούνι γμτ. Καλά το chicco sprint που είχα δν παίζεται, παλιό, ψιλοκυκλοφορει σε μαγαζιά αλλά 3 σε 1 δν θέλω τώρα. Παρόμοιο έτσι στιβαρό κ μαζεμένο δν έχω δει τόσο καλό!

Να τα δεις κι από κοντά για να τα καταλάβεις!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Αχ αχ αχ και μένα στην πρωτη μου το έλεγαν συνέχεια καθώς είμαι και πολυ Κοκετα ρε παιδι μου.. Και μου σπάσαν τα νευρα... 

Ας κοιτάνε την καμπουρα τους καλά λες φίλη μ... 

Εγώ τα χω άριστα με τον εαυτό μου και την συνείδηση μου.. 

Ασχετο

@Christinα το χάπι δεν το προτεινω σε καμία... Έχει τρομερές παρενεργειες για 15 ημέρες..περασα πολυ δυσκολα με αυτό το χάπι. Και στο εξωτερικό απαγορευεται η κυκλοφορία εδώ και χρονια. Και καλυτερα όσες μπορουν να το κόψουν φυσικά.. Ουτε το ξένο το προτεινω βέβαια.. Όσες θέλουν ας θηλάζουν και μακάρι να τα καταφέρουν.. Πέρα από τη πλακα. Γιατί κάποια πραγνατα τα λέω για πλακα... 

Οχι εμένα οι θήλες είναι άριστες.. Απλά εγώ δεν θα πιεστω καθώς στην πρωτη φορα παραλιγο να παθω επιλόχεια λόγω θηλασμόυ

Ε δεν το ξανακανω αυτό... Όπως νιώθει ο καθένας καλά. Εγώ και ο θηλασμός είμαστε τσακωμενοι. Χαχαχα

Καλά τα λες,μια χαρά! Έτσι με το χάπι Ε? Θα δούμε...Πάνω από όλα η ψυχολογία αγάπη κ εγώ θηλαζα στα γρήγορα πριν φύγω, δν έβγαινε κ τίποτα κ έκλαιγα κ μετά μου γύρισε κ λέω δν θα αρρωστήσω! Όλοι μου έλεγαν να το κόψω εγώ επέμεινα, είχα στήριξη ευτυχώς!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Καλημερα... Βρε ασε μας πρωι

Λέω να σε σταυρώσουμε και σενα κακουργα που κάπνισες.. ΕΛΕΟΣ δλδ... Τσιγάρο και κλήση? Τστστστστσ

Χάλια ομάδα είμαστε έεεεε

Πεθαίνω ωωω

 

Αχ άρα δεν είμαι μόνη μου στο άγχος.. Κάτι είναι κο αυτό. Χαχαχα

Ευχαριστώ κορίτσια @Renez και αν στο φέρω και δει τα σκυλάκια θα μου ζητήσει να μείνει μαζί σας μόνιμα.. Χαχαχαχα παει ο κοκκινομάλλης μουυυυ

 

Οοοοχι σιγά μη χάσει την Μεξικανό οίκογενεια σας :P 

Εκτός αν τη δελεασω με κάνα μπουριτο χαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Να τα δεις κι από κοντά για να τα καταλάβεις!

Δεν τα έχει κανένας εδώ,αλλά έχω φίλη που ασχολείται κ θα με βοηθήσει, το θέμα είναι ο μπαμπάς παιδάκι μου!!! Θα με σκάσει κ μετά θα πάρουμε αυτό που είπα εγώ...λιοντάρι περήφανο κ ξεροκεφαλο με ταυρινα πεισματάρα κ μεθοδική...αχαχαχαχαχ 

Εσύ το έχεις δει???


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elenioz είπε:

Πονάς κιόλας κοριτισι μου εσύ; Γιατί εμένα αυτό με ζοριζει περισσότερο.... Αφού καμία φορά σκέφτομαι αν νιώθω έτσι τώρα κ δεν την παλεύω πως θα αντέξω στην γέννα! Αλλά όπως λες την χαϊδεύω, βάζω και μια κουβερτουλα γύρω γύρω που με ζεσταίνει και κάπως ανακουφιζομαι και περνάει σιγά σιγά.... 

Αύγουστο τώρα! 

@Ninamc Ευχαριστω πολύ!!! 

@Irinoula86 Άντε καλέ! Παλιά κάπνιζαν σε όλοι την εγκυμοσύνη κ δεν πάθαιναν τίποτα τα παιδιά (Μην το κάνετε κ εσείς όμως :tongue:

 

 

 

Δε πονάω ακριβώς..το νιώθω άβολο..εσύ πονάς?

Όπως σου ειπε κ η Νίνα θα αυξήσεις λίγο το μαγνήσιο κ τέλος..παίρνεις τώρα καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Αχ αχ αχ και μένα στην πρωτη μου το έλεγαν συνέχεια καθώς είμαι και πολυ Κοκετα ρε παιδι μου.. Και μου σπάσαν τα νευρα... 

Ας κοιτάνε την καμπουρα τους καλά λες φίλη μ... 

Εγώ τα χω άριστα με τον εαυτό μου και την συνείδηση μου.. 

Ασχετο

@Christinα το χάπι δεν το προτεινω σε καμία... Έχει τρομερές παρενεργειες για 15 ημέρες..περασα πολυ δυσκολα με αυτό το χάπι. Και στο εξωτερικό απαγορευεται η κυκλοφορία εδώ και χρονια. Και καλυτερα όσες μπορουν να το κόψουν φυσικά.. Ουτε το ξένο το προτεινω βέβαια.. Όσες θέλουν ας θηλάζουν και μακάρι να τα καταφέρουν.. Πέρα από τη πλακα. Γιατί κάποια πραγνατα τα λέω για πλακα... 

Οχι εμένα οι θήλες είναι άριστες.. Απλά εγώ δεν θα πιεστω καθώς στην πρωτη φορα παραλιγο να παθω επιλόχεια λόγω θηλασμόυ

Ε δεν το ξανακανω αυτό... Όπως νιώθει ο καθένας καλά. Εγώ και ο θηλασμός είμαστε τσακωμενοι. Χαχαχα

Κ εγώ δε μπορώ να μην είμαι βαμμένη νιώθω άρρωστη!!!  
Η μια η κουμπαρα μου θήλασε 3 μήνες, θήλαζε το παιδί κ έκλαιγε. Δεν της άρεσε να θηλάζει δε μπορούσε καθόλου!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Δεν τα έχει κανένας εδώ,αλλά έχω φίλη που ασχολείται κ θα με βοηθήσει, το θέμα είναι ο μπαμπάς παιδάκι μου!!! Θα με σκάσει κ μετά θα πάρουμε αυτό που είπα εγώ...λιοντάρι περήφανο κ ξεροκεφαλο με ταυρινα πεισματάρα κ μεθοδική...αχαχαχαχαχ 

Εσύ το έχεις δει???

Δεν το έχω δει! Γενικά έχω καιρό να κοιτάξω καρότσια από κοντά. Ότι λέτε εδώ κ τα ψαχνω!

Δεν έχω πάει κιόλας σε τέτοια μαγαζιά καθόλου αυτή τη φορά! Όλο λέω τον άλλο μήνα κ τον άλλο μηνα αλλαααα! Τον Αύγουστο θα πάω σίγουρα μετά το ντοπλερ:mrgreen:

Κλασικοί μπαμπάδες! Εμένα δεν έχει θέμα ότι διαλέξω..άμα όμως του το δείξω πριν το αγοράσω κ ζητήσω γνώμη,θα κάτσει ,θα ψάξει καλά καλά κ μετά καταλήγει τι του αρεσει κ συνήθως(ευτυχώς ) συμφωνούμε!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δε πονάω ακριβώς..το νιώθω άβολο..εσύ πονάς?

Όπως σου ειπε κ η Νίνα θα αυξήσεις λίγο το μαγνήσιο κ τέλος..παίρνεις τώρα καθόλου?

Εσυ κυρία μου ξεκουράζεσαι καθόλου ή τη βγάζεις όλη μέρα όρθια;;;; Γιατί κ εγώ όταν κουράζομαι παραπάνω έχω πονάκια! Ο γιατρός μου είπε αν έπρεπε να είμαι ξεκούραστη μια φορά στις αιμορραγίες τώρα πρέπει να είμαι δέκα φορές! Κταλαβαινετε ότι δε γίνεται;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Ετσι πες τα χρυσόστομη... Οποία μπορεί και θέλει μαγκιά της  και μπράβο της.. 

Οποία θέλει να δώσει ξένο ας με σκοτώσετε χαχαχαχαχα

Σταυρωστε μας εμάς με το αγελαδινό... Μαγκια μας και μας όμως... 

Λέω αέρα να βγάλουμε κ μεις τα απωθημένα μας στη φόρα χαχαχαχα όπως κάνουν αυτές καθημερινά και τρελαίνουν κάθε νέο κορίτσι που γίνεται μανουλα.. Και όχι τίποτα άλλο.. Εσείς τα φιλτράρετε και τα διαχωρίσετε στο μυαλό σας.. 

Σκεφτειυε όλες εκείνες ποθ τα ακουν και τα ασπάζονται.. Πόσο κριμα

Το φίλτραρισμα πληροφοριων είναι σημαντικό αλλα συνάμα δύσκολο!

Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας..οεο :ph34r:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...