Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ έχω άλλη ερώτηση: οι άντρες σας καπνίζουν;

Εμένα yes,iqos αλλά λέει θα το κόψει όταν γεννηθεί η κόρη!!! Για να δω... 

αν κ κάπνιζα 2-3κι εγώ, όταν έμεινα έγκυος δν το ήθελα αναγουλιαζα με τη μυρωδιά αν κ κάνει σε άλλο δωμάτιο ή έξω, γενικα ποτε δν κάνουμε εκεί που καθόμαστε ή κυκλοφορεί το παιδί,δν θέλω να μυρίζει το σπίτι κ τα ρούχα καθόλου. 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Το ότι κάθομαι κ σας γράφω κ αράζω στο κρεβάτι απολαμβάνοντας γουλια γουλια το μαγνήσιο μου λες κ πίνω κάνα κοκτειλακι χαλαρά ,τι λέει για εμένα??:rolleyes:

Just now, Christinα είπε:

Εμένα yes,iqos αλλά λέει θα το κόψει όταν γεννηθεί η κόρη!!! Για να δω... 

αν κ κάπνιζα 2-3κι εγώ, όταν έμεινα έγκυος δν το ήθελα αναγουλιαζα με τη μυρωδιά αν κ κάνει σε άλλο δωμάτιο ή έξω, γενικα ποτε δν κάνουμε εκεί που καθόμαστε ή κυκλοφορεί το παιδί,δν θέλω να μυρίζει το σπίτι κ τα ρούχα καθόλου. 

Τουλάχιστον το iqos έχει αυτό το καλό..δε μυρίζει το σπίτι κ τα ρούχα..ούτε η αναπνοή του άλλου..αυτό το είχα ευχαριστηθεί από όταν το πήραμε..αφού έπλυνα στις αρχές καλύμματα καναπέ κ κουρτίνες κ δε το πίστευα που μύριζαν μετά 2-3 μήνες ακόμη μαλακτικό κ όχι τσιγαριλα!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εμένα κάνει το iqos το οποίο δε μου μυρίζει τόσο..το τσιγάρο το κανονικό μου βρωμαειιι καλά έχω κ εγώ να κάνω κανονικό 2 χρόνια έκανα iqos κ εγώ τα τελευταία χρόνια κ έχω κ 1 χρόνο ακριβώς που το είχα κόψει κ αυτό κ έκανα που κ που κάνα πουρακι αυτά τα λεπτά με γεύση βανίλια..

Αχχχ κ να πω την αμαρτία μου ώρες ώρες λιπμιζομαι κάνα τέτοιο....:ph34r:

Εσείς καπνίζετε?

Μετά το 1ο παιδί είπα θα το κόψω αλλά όταν έκοβα τν θηλασμό κ από το στρες το βράδυ που γύριζα σπίτι ήθελα να κάνω 1 στο αυτοκίνητο...Κ το καθιέρωσα... 1 πρωί,1 μεσημέρι που πήγαινα κ 1 το βράδυ που ερχόμουν! Φοβάμαι ότι θα το αναζητήσω μετά γτ το έχω συνδυάσει με τη στιγμή που χαλαρώνω κι έχω δική μ δλδ 15 ' στο αυτοκίνητο ...χιχιχι. Αν το κοψει κι ο άντρας μ θα έχω 1 κίνητρο παραπάνω 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μετά το 1ο παιδί είπα θα το κόψω αλλά όταν έκοβα τν θηλασμό κ από το στρες το βράδυ που γύριζα σπίτι ήθελα να κάνω 1 στο αυτοκίνητο...Κ το καθιέρωσα... 1 πρωί,1 μεσημέρι που πήγαινα κ 1 το βράδυ που ερχόμουν! Φοβάμαι ότι θα το αναζητήσω μετά γτ το έχω συνδυάσει με τη στιγμή που χαλαρώνω κι έχω δική μ δλδ 15 ' στο αυτοκίνητο ...χιχιχι. Αν το κοψει κι ο άντρας μ θα έχω 1 κίνητρο παραπάνω 

Μα κ εγώ για αυτό ενώ το είχα κόψει ήθελα κ ένα τέτοιο πουρακι που κ που..για στιγμές όπως είπες χαλάρωσης..έτσι για ένα ποτάκι ή στο σπίτι σε κάτι βραδιες συζητήσεων που έχουμε με τον άντρα μου κ αναλύουμε διάφορα για τη ζωή κ φιλοσοφουμε με τις ωρες...

Ε κ δε νομίζω πως είναι κακό μια στο τόσο ρε φίλη..

Just now, Anastasia05 είπε:

Το έκοψε όταν ήμουν έγκυος στον πρώτο μου!

Γλυκουλης:x

Εσύ δεν καπνίζες ποτέ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ έχω άλλη ερώτηση: οι άντρες σας καπνίζουν;

Όχι κανένας μας, κ δεν κάπνιζαμε κ ποτέ!

@Christinα μα αν ίσχυει οτι θηλάζουμε ανά δίωρο εεεε κάποια από αυτές τις πολλές στιγμές της ημέρας ας κάνουμε κ κάτι άλλο ταυτόχρονα!!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εμένα κάνει το iqos το οποίο δε μου μυρίζει τόσο..το τσιγάρο το κανονικό μου βρωμαειιι καλά έχω κ εγώ να κάνω κανονικό 2 χρόνια έκανα iqos κ εγώ τα τελευταία χρόνια κ έχω κ 1 χρόνο ακριβώς που το είχα κόψει κ αυτό κ έκανα που κ που κάνα πουρακι αυτά τα λεπτά με γεύση βανίλια..

Αχχχ κ να πω την αμαρτία μου ώρες ώρες λιπμιζομαι κάνα τέτοιο....:ph34r:

Εσείς καπνίζετε?

 

Just now, Christinα είπε:

Εμένα yes,iqos αλλά λέει θα το κόψει όταν γεννηθεί η κόρη!!! Για να δω... 

αν κ κάπνιζα 2-3κι εγώ, όταν έμεινα έγκυος δν το ήθελα αναγουλιαζα με τη μυρωδιά αν κ κάνει σε άλλο δωμάτιο ή έξω, γενικα ποτε δν κάνουμε εκεί που καθόμαστε ή κυκλοφορεί το παιδί,δν θέλω να μυρίζει το σπίτι κ τα ρούχα καθόλου. 

Εγώ το έχω κόψει 2 χρόνια τώρα... κ από τότε υποτίθεται το κόβει κ αυτος:evil:! Κ τώρα υποτίθεται θα το κόψει πριν γεννηθούν τα παιδιά ... εγώ χωρίς να θέλω να τον πιέσω του έχω πει ότι αν δεν το έχει κόψει δε θα έρθει ούτε στο μαιευτήριο! Πείτε ότι θέλετε... από τη στιγμή που το έκοψα εγώ μετά από 13 χρόνια που ήμουν φανατική καπνίστρια όλοι μπορούν! 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πάντως κορίτσια μου όλες για θηλασμό θέλετε να το παλέψετε ε??

Εγώ θα το παλέψω όσο μπορώ, αλλά δεν έχω κ μεγάλες ελπίδες δεδομένου ότι θα πρέπει να επιστρέψω στην δουλειά σύντομα...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ θα το παλέψω με μεικτή διατροφή γτ 2 εβδομάδες θα μείνω σπίτι. Θέλω να ελπίζω ότι θα αντέξω μέχρι κ τις διακοπές των Χριστουγέννων κ να το κόψω τον Ιανουάριο/ Φεβρουαρίο όπως στο 1ο.

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Εγώ το έχω κόψει 2 χρόνια τώρα... κ από τότε υποτίθεται το κόβει κ αυτος:evil:! Κ τώρα υποτίθεται θα το κόψει πριν γεννηθούν τα παιδιά ... εγώ χωρίς να θέλω να τον πιέσω του έχω πει ότι αν δεν το έχει κόψει δε θα έρθει ούτε στο μαιευτήριο! Πείτε ότι θέλετε... από τη στιγμή που το έκοψα εγώ μετά από 13 χρόνια που ήμουν φανατική καπνίστρια όλοι μπορούν! 

Φίλη δε το συζητάω!! Πραγματικά όλοι μπορούν αρκεί να υπάρχει θέληση!! 

Κ εγώ πίστευα ότι δε θα το κόψω ποτέ κ όμως όταν είπα τέλος ήταν τέλος από την επόμενη κιόλας ημέρα..!! Νταξξξ τα πουρακια που έκανα 2-3 φορές τον μήνα ήταν εντελώς συνειδητά για να μη νιωσα πίεση..τύπου free day που έχω με το φαι;)

Όσο για το θηλασμό κ εγώ θέλω πολύ να το παλέψω(εξού κ ήδη έχω πάρει ασπίδες θηλής πχ..) έστω 1 μήνα αν καταφέρουμε να φάνε από εμάς είναι πιστεύω πολύ ωφέλιμο για τα μωράκια μας..

Αφού ήπια κ τη τελευταία γουλια από το μαγνήσιοκοκτέιλ μου,σας καληνυχτιζω τσουπρες μου κ πολλά πολλά χαδακια κ φιλάκια στις στρουμπουλο κοιλιτσες μας!!!!!

Να έχουμε όλες ένα όμορφο βράδυ κ μια ακόμη ωραιότερη μέρα αύριο,ψυχική ηρεμία κ σωματική υγεία σας εύχομαι..:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φίλη δε το συζητάω!! Πραγματικά όλοι μπορούν αρκεί να υπάρχει θέληση!! 

Κ εγώ πίστευα ότι δε θα το κόψω ποτέ κ όμως όταν είπα τέλος ήταν τέλος από την επόμενη κιόλας ημέρα..!! Νταξξξ τα πουρακια που έκανα 2-3 φορές τον μήνα ήταν εντελώς συνειδητά για να μη νιωσα πίεση..τύπου free day που έχω με το φαι;)

Όσο για το θηλασμό κ εγώ θέλω πολύ να το παλέψω(εξού κ ήδη έχω πάρει ασπίδες θηλής πχ..) έστω 1 μήνα αν καταφέρουμε να φάνε από εμάς είναι πιστεύω πολύ ωφέλιμο για τα μωράκια μας..

Όπως το πες δεν υπάρχει δε μπορώ, είναι καθαρά στο μυαλό! Μα αν έκανε κ ο άντρας μου 2-3 πουρακια που λες δε θα έλεγα τίποτα αλλά καπνίζει κανονικά, εκτός σπιτιού φυσικά από πριν μείνω έγκυος! 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για πείτε, μέχρι πότε σκοπεύετε να δουλεύετε? Επίσης μετά λετε να κάνετε χρήση της 6μηνης άδειας? Εγώ δεν ξέρω πώς θα μπορέσω να αποχωριστώ το μπεμπάκι μου αλλά παράλληλα με αγχώνει πολυ και το θέμα της δουλειάς, μισθός κλπ....νομίζω κατά τη διάρκεια του 6μηνου πληρώνεται ο βασικός?

Link to comment
Share on other sites

Αχχ κάθισα στο μπαλκονάκι με κρύο τσαγάκι και σας διαβάζω σουσουράδες. 

Εγώ δεν έχω καπνίσει ποτέ. Ο άνδρας μου όταν είχαμε πρώτο γνωριστεί έκανε αλλά μετά από μεγάλη παρότρυνση δική μου και θέληση δική του το έκοψε μαχαίρι! 

Πωω καλέ εγώ τις είχα ξεχάσει τις νυχτικές! Θα κοιτάξω τον Αύγουστο να πάρω καμιά. Είχε πάντως κτ ωραία πιτζαμακια στα H&M με τις εκπτώσεις αλλά πολύ σεξουλιαρικα κ κοντά για τις κοιλιες μας :tongue:-_- 

@Blossombaby Εγώ σταμάτησα για την ώρα. Και μάλλον δεν θα γυρίσω μετά γτ δεν θέλω να το αφήσω το μωράκι μου τόσο μικρό αλλά κ ούτε να το πάρω μαζί μου στον παιδικό που εργάζομαι από τόσο νωρίς. Είναι δύσκολο αυτό το κομμάτι για μας της μανουλες. Αλλά όλα θα τα αντιμετωπίσουμε όταν έρθει η ώρα τους ;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...