Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Κ εγώ δε μπορώ να μην είμαι βαμμένη νιώθω άρρωστη!!!  
Η μια η κουμπαρα μου θήλασε 3 μήνες, θήλαζε το παιδί κ έκλαιγε. Δεν της άρεσε να θηλάζει δε μπορούσε καθόλου!

τώρα αυτό είναι φυσιολογικά??να κλαίει η γυναίκα επειδή νιώθει υποχρεωμένη να θηλάζει??Σκέψου να έμπαινε και στα γκρουπάκια, με κατάθλιψη θα είχε καταλήξει !!!

το κακό είναι μωρέ οτι γίνονται όλοι ειδήμονες και έχουν όλοι άποψη για το τρόπο που μεγαλώνεις το παιδί σου!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Για τα πονάκια κορίτσια  μου μαγνήσιο κ τροφές με μαγνήσιο. Εγώ στο 1ο έπαιρνα trofocard απλό κ τώρα μου έδωσε το trofocard max, 2 φορές την ημέρα. Μια χαρά είμαι. Μπανάνες να τρώτε που κάνουν καλό σε όλα!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εσυ κυρία μου ξεκουράζεσαι καθόλου ή τη βγάζεις όλη μέρα όρθια;;;; Γιατί κ εγώ όταν κουράζομαι παραπάνω έχω πονάκια! Ο γιατρός μου είπε αν έπρεπε να είμαι ξεκούραστη μια φορά στις αιμορραγίες τώρα πρέπει να είμαι δέκα φορές! Κταλαβαινετε ότι δε γίνεται;

Ξεκουράζομαι μωρεεεε.. από τις 2 κ μετα είμαι πολύ χαλαρή κ σπίτι..άντε να κάνω καμιά ώρα δουλειές σπιτιού κ τέλος..

Λέτε κ το 7 ωρο στη δουλειά να είναι πολύ??:huh:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ξεκουράζομαι μωρεεεε.. από τις 2 κ μετα είμαι πολύ χαλαρή κ σπίτι..άντε να κάνω καμιά ώρα δουλειές σπιτιού κ τέλος..

Λέτε κ το 7 ωρο στη δουλειά να είναι πολύ??:huh:

Αρετή από δω και πέρα πρόσεξε το γτ δν κάθεσαι...Εγώ καθόμουν κ άντεξα έως το τέλος ενώ εσύ είσαι στη τσίτα ρε αγάπη, είναι ζόρικη η δουλειά! Και στα καπάκια δουλειές στο σπίτι? Άρχισε να το χαλαρώνεις, μπορεί να είσαι και οκ αλλά από δω κ πέρα προσοχή, δν θέλουμε εκπλήξεις!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

τώρα αυτό είναι φυσιολογικά??να κλαίει η γυναίκα επειδή νιώθει υποχρεωμένη να θηλάζει??Σκέψου να έμπαινε και στα γκρουπάκια, με κατάθλιψη θα είχε καταλήξει !!!

το κακό είναι μωρέ οτι γίνονται όλοι ειδήμονες και έχουν όλοι άποψη για το τρόπο που μεγαλώνεις το παιδί σου!

Φυσικά κ δεν είναι σωστό!! Σωστό είναι ναι είμαστε Καλά... 

Just now, Renez είπε:

Ξεκουράζομαι μωρεεεε.. από τις 2 κ μετα είμαι πολύ χαλαρή κ σπίτι..άντε να κάνω καμιά ώρα δουλειές σπιτιού κ τέλος..

Λέτε κ το 7 ωρο στη δουλειά να είναι πολύ??:huh:

7ωρες όρθια νααι είναι πολύ! Δε βρήκατε καμία κοπέλα;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακούστε τι μου έκανε ο αλήτης μου...μπήκα για ένα γρήγορο μπανάκι με ανοιχτή πορτα κ αυτος καθόταν στο γιογιο,όταν τελείωνα μου φωνάζει: μαμα έκανα! Πάω με τη πετσέτα όλο καμάρι κ τι να δω??? Είχε βάλει το χέρι μέσα στο γιογιο κ πλατσουριζε με τα τσισα...φρικαρα αλλά δν μαλωσα...τον έβαλα μέσα στη μπανιέρα, του εξήγησα ότι αυτά είναι βρωμιές κ κατάπια το σοκ μου!!! Τι άλλο θα δω??? Τώρα που το σκέφτομαι γελαωωω πολυ....

  • Χαχα 6

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ακούστε τι μου έκανε ο αλήτης μου...μπήκα για ένα γρήγορο μπανάκι με ανοιχτή πορτα κ αυτος καθόταν στο γιογιο,όταν τελείωνα μου φωνάζει: μαμα έκανα! Πάω με τη πετσέτα όλο καμάρι κ τι να δω??? Είχε βάλει το χέρι μέσα στο γιογιο κ πλατσουριζε με τα τσισα...φρικαρα αλλά δν μαλωσα...τον έβαλα μέσα στη μπανιέρα, του εξήγησα ότι αυτά είναι βρωμιές κ κατάπια το σοκ μου!!! Τι άλλο θα δω??? Τώρα που το σκέφτομαι γελαωωω πολυ....

Χριστούλη μου, αυτα είναι τα καλα!!μου το έχει κάνει ο βαφτιστήρας μου, 'ερχεται με το γιογιο στο σαλόνι , μου λέει νονα κοιτα, κατουράει αλλά επειδή η τσουτσου δεν ήταν κάτω κάνει συντριβανακι κ πεφτουν όλα πάτωμα κ σαν να μην έφτανε αυτο πάει να σηκωθεί , γλιστράει κ πέφτει κ  πάνω στα τσισα και γέλαγε κιολας, το χαιρόταν !!αξέχαστες στιγμές!

 

  • Χαχα 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsia mou akoma sas diavazw.Ax panta sas apantaw toso arga giati den sas prolavainw k exete allaxei xilia themata!!

Gia to fagito kai tin pizza k allantika ktl egw pantws kai ap exw exw faei kai spiti ftiaxnw kai genika oooola ta trww ektos apo konserves.

Gia to banio exw kanei para polla kai ston ilio kathomai (30’ - 40’) k genika poly cool.

Oso gia ta nuxtika egkumosunis epeidi einai k i douleia mou tetoia, ta klassika fardia egkumosunis ta vriskw toso ma toso antiaisthitika!!Dld Iou!!!

Genika egw den exw parei akoma k ithela na sas pw na min agxwneste k eseis giati re koritsia einai akoma para para polu nwris gia ta panta!Dld oktwvrio genname.K molis bikame ston Iouli.

Siga siga...:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Καλημέρα σε όλη την ομάδα, σε δέκα μερες επιστρέφω στην εργασία μου και θέλω να από θηλάσω χωρίς να πάρω το χάπι. Πως θα το κάνω; Μειώνοντας τα γεύματα; Κ αν ναι όταν πρηζεται το στήθος το αποσυμφόριζω με το χέρι;;;; ( μια συχνή ερώτηση)

αστροπελεκι1: ο θηλασμός είναι δώρο, μη το στερείς από το παιδί σου!

φωτεινος παντογνωστης1: τα μωρά πρέπει να πίνουν ανθρώπινο γάλα όχι αγελαδινό! 
αστεοπελεκι2: να πάρεις θήλαστρο να αντλείς στο γραφείο!

καλυτερη μάνα της χρονιάς: εγώ θήλασα το γιο μου48 μήνες κ είμαι πολύ περήφανη που τα κατάφερα! 
απαντηση στην ερώτηση: καμία 

 

Just now, Jasmine@ είπε:

Άντε Καλε εδώ καπνίζουν μέχρι τον 9ο άλλες κ τα παιδιά τους είναι μια χαρά! 

Je t’aime!!! 
πραγματικά νομίζω ο καιρός μετά τον 4ο έχει περάσει σα νεράκι!

Εμένα μου είπε μια γνωστή μου έγκυος πριν 10 μερες βασικά μου έκανε παρατήρηση γιατί βαφομαι κ δεν κάνει καλό! Κ μόνη της είπε ότι το προηγούμενο βράδυ είχε κάνει τσιγαρο.... 

δεν κοιτάει ο καθένας την καμπούρα του, ψάχνουμε να κατηγορήσουμε κάποιον άλλο για να λυτρωθούμε από τύψεις!

Eleos me tis katsikes!!Genika exw katalixei oti den prepei na akous KAMIA.Oles tha sou poun me to pou meineis egkuos ti na kaneis,ti na pareis,ti na trws,ti na min trws,ti na foras ktl ELEOS!!!

Sto katw katw as kanoume k ta lathakia mas,den trexei kai kati!
Emena kai oi 5 pou xerw apo ton kuklo mas me mwra kai oi 5 gia to idio thema mou exoun pei diaforetika pragmata na kanw!E les ante bip k teleiwse i kouventa k den xanakous kanenan para mono TO ENSTIKTO SOU prwta ap’ola k ustera ton giatro!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ακούστε τι μου έκανε ο αλήτης μου...μπήκα για ένα γρήγορο μπανάκι με ανοιχτή πορτα κ αυτος καθόταν στο γιογιο,όταν τελείωνα μου φωνάζει: μαμα έκανα! Πάω με τη πετσέτα όλο καμάρι κ τι να δω??? Είχε βάλει το χέρι μέσα στο γιογιο κ πλατσουριζε με τα τσισα...φρικαρα αλλά δν μαλωσα...τον έβαλα μέσα στη μπανιέρα, του εξήγησα ότι αυτά είναι βρωμιές κ κατάπια το σοκ μου!!! Τι άλλο θα δω??? Τώρα που το σκέφτομαι γελαωωω πολυ....

Τουλάχιστον τα έκανε μαμά... χαχαχαχα:P

Έχεις δίκιο..θα προσπαθήσω να χαλαρώσω λίγο..παρασύρομαι γτ νιώθω καλά δόξα τον Θεό αλλα ίσως να μη προκαλώ τη μοίρα μου..:mellow:

Just now, Jasmine@ είπε:

Φυσικά κ δεν είναι σωστό!! Σωστό είναι ναι είμαστε Καλά... 

7ωρες όρθια νααι είναι πολύ! Δε βρήκατε καμία κοπέλα;

Δεν έχουμε βάλει αγγελία για άτομο μέσα(λέω άτομο για αγόρι μάλλον θα πάρουμε..) γτ τώρα λόγω καλοκαιριού θα πέσει κ η δουλειά κ εφόσον βάλαμε ντελιβερι κρίμα να δίνουμε κ σε υπαλληλο κ να κάθεται αφού τη βγάζει ο άντρας μου (ακόμη κ αν δε πήγαινα εγώ..) από 20 του μήνα βέβαια θα βάλουμε efood με το καλό οπότε εκεί αν ανέβει κ άλλο η δουλίτσα θα βάλουμε κ αγγελία για άτομο μέσα..

Just now, Annou είπε:

Koritsia mou akoma sas diavazw.Ax panta sas apantaw toso arga giati den sas prolavainw k exete allaxei xilia themata!!

Gia to fagito kai tin pizza k allantika ktl egw pantws kai ap exw exw faei kai spiti ftiaxnw kai genika oooola ta trww ektos apo konserves.

Gia to banio exw kanei para polla kai ston ilio kathomai (30’ - 40’) k genika poly cool.

Oso gia ta nuxtika egkumosunis epeidi einai k i douleia mou tetoia, ta klassika fardia egkumosunis ta vriskw toso ma toso antiaisthitika!!Dld Iou!!!

Genika egw den exw parei akoma k ithela na sas pw na min agxwneste k eseis giati re koritsia einai akoma para para polu nwris gia ta panta!Dld oktwvrio genname.K molis bikame ston Iouli.

Siga siga...:D

Αννουυυυ μου γλυκό δε γεννάμε όλες Οκτωβρη.. μπορεί να έχουμε όλες ΠΗΤ Οκτώβρη αλλα οι διδυμομανουλες θα γεννήσουν σίγουρα νωρίτερα(με καισαρική) όπως κ οποίες κάνουν τελικά καισαρική συνήθως γίνεται την 38η εβδομάδα δλδ πάλι νωρίτερα από τον Πητ..

Επίσης εμείς που είμαστε σε ΠΗΤ το 1ο δεκαήμερο το πιο πιθανό να γεννησουμε κ τέλη Σεπτέμβρη..

Τεσπα,σίγουρα δε θέλει να τρελαινομαστε αλλά ότι πρέπει να οργανωθούμε πρέπει σιγααα σιγααα:)

Όσο για τις υστερικές του θηλασμού κτλ βραστες!!!!

,Btw αγαπούλες σήμερα παρέλαβα το λικνοοοο κ περιμένω το βράδυ τον άντρα μου να το φέρει να το στήσουμε να το δωωωω:x (αυτό είναι το σιγά σιγά το δικό μου χαχχαα!!!!)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Annou είπε:

 

Eleos me tis katsikes!!Genika exw katalixei oti den prepei na akous KAMIA.Oles tha sou poun me to pou meineis egkuos ti na kaneis,ti na pareis,ti na trws,ti na min trws,ti na foras ktl ELEOS!!!

Sto katw katw as kanoume k ta lathakia mas,den trexei kai kati!
Emena kai oi 5 pou xerw apo ton kuklo mas me mwra kai oi 5 gia to idio thema mou exoun pei diaforetika pragmata na kanw!E les ante bip k teleiwse i kouventa k den xanakous kanenan para mono TO ENSTIKTO SOU prwta ap’ola k ustera ton giatro!!

Ακριβώς! Άλλο να πεις τη γνώμη σου σε μια συζήτηση κι άλλο να το πεις ως το σωστότερο του κόσμου επειδή έτσι το κάνεις εσύ! Όλοι θα πουμε τη μλκ μας αλλά ο τρόπος τα ξέρω όλα ΕΓΩ με εξοργίζει. Και μετά να δεις με τα μωρά Συμβουλές κ κακο! Ανάπηρη θα σε βγάλουν...Το χειρότερο μ ειναι να αρχίσουν να λένε χωρίς καν να ρωτήσω...έτσι οι ξερόλες! Έχω μια που αρχίζει τη διδασκαλία με το παραμικρό, εν τω μεταξύ μάνα που δν μαγειρεύει, ταΐζει, παίζει βολτάρει με το παιδί της...αλλά οι συμβουλές, συμβουλές! Νταξ με τη μάνα κ τη πεθερά θα ακούσω γτ με βοηθούν κ δν επεμβαίνουν κιόλας,οι υπόλοιποι επιλεκτικά! Κάθε παιδάκι είναι ξεχωριστό κ η νοοτροπία κ βολή κάθε οικογένειας διαφορετική!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

 

Eleos me tis katsikes!!Genika exw katalixei oti den prepei na akous KAMIA.Oles tha sou poun me to pou meineis egkuos ti na kaneis,ti na pareis,ti na trws,ti na min trws,ti na foras ktl ELEOS!!!

Sto katw katw as kanoume k ta lathakia mas,den trexei kai kati!
Emena kai oi 5 pou xerw apo ton kuklo mas me mwra kai oi 5 gia to idio thema mou exoun pei diaforetika pragmata na kanw!E les ante bip k teleiwse i kouventa k den xanakous kanenan para mono TO ENSTIKTO SOU prwta ap’ola k ustera ton giatro!!

Κ αυτό με το ένστικτο ΠΟΣΟ σωστό!!!

Στη τελική κάθε παιδί έχει διαφορετικες ανάγκες από το άλλο!! Το ίδιο κ οι μανάδες τους!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τουλάχιστον τα έκανε μαμά... χαχαχαχα:P

Έχεις δίκιο..θα προσπαθήσω να χαλαρώσω λίγο..παρασύρομαι γτ νιώθω καλά δόξα τον Θεό αλλα ίσως να μη προκαλώ τη μοίρα μου..:mellow:

Δεν έχουμε βάλει αγγελία για άτομο μέσα(λέω άτομο για αγόρι μάλλον θα πάρουμε..) γτ τώρα λόγω καλοκαιριού θα πέσει κ η δουλειά κ εφόσον βάλαμε ντελιβερι κρίμα να δίνουμε κ σε υπαλληλο κ να κάθεται αφού τη βγάζει ο άντρας μου (ακόμη κ αν δε πήγαινα εγώ..) από 20 του μήνα βέβαια θα βάλουμε efood με το καλό οπότε εκεί αν ανέβει κ άλλο η δουλίτσα θα βάλουμε κ αγγελία για άτομο μέσα..

Αννουυυυ μου γλυκό δε γεννάμε όλες Οκτωβρη.. μπορεί να έχουμε όλες ΠΗΤ Οκτώβρη αλλα οι διδυμομανουλες θα γεννήσουν σίγουρα νωρίτερα(με καισαρική) όπως κ οποίες κάνουν τελικά καισαρική συνήθως γίνεται την 38η εβδομάδα δλδ πάλι νωρίτερα από τον Πητ..

Επίσης εμείς που είμαστε σε ΠΗΤ το 1ο δεκαήμερο το πιο πιθανό να γεννησουμε κ τέλη Σεπτέμβρη..

Τεσπα,σίγουρα δε θέλει να τρελαινομαστε αλλά ότι πρέπει να οργανωθούμε πρέπει σιγααα σιγααα:)

Όσο για τις υστερικές του θηλασμού κτλ βραστες!!!!

,Btw αγαπούλες σήμερα παρέλαβα το λικνοοοο κ περιμένω το βράδυ τον άντρα μου να το φέρει να το στήσουμε να το δωωωω:x (αυτό είναι το σιγά σιγά το δικό μου χαχχαα!!!!)

Να σας πάνε καλά οι δουλειές και να μπορειται να συντηρησετε προσωπικό για να είστε κι εσείς πιο χαλαρά κορίτσι μου! Καλά κάνετε κ το παλεύετε γτ είναι κ αρχή κ πρέπει να έχετε καλό πρόσωπο στην αγορά . Φυλάξου όσο μπορείς στο μαγαζι κ δούλευε τουλάχιστον ελάχιστα στο σπίτι, ας κάνει ο μπαμπάς τις δουλειές 1-2 φορές την εβδομάδα τα χοντρά κ εσύ μόνο μαγείρεμα. Εγώ αυτό έκανα κ τν τελευταίο μήνα και μαγειρεμα οι μαμάδες για να μπορώ να είμαι χαλαρή το πρωί γτ έφευγα 13.00 κ γύριζα 10.00. Δύσκολο πολύ όταν έχεις μάθει να περνάνε όλα από το χέρι σ,εγώ ένοιωθα σαν να διαταζω, σαν να εκμεταλλευομαι άντρα κ γονείς γτ μέχρι τότε διαχειριζομουν όλα μα όλα,αλλά δν ήταν έτσι, όσο μπορείς χαλαρά!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Να σας πάνε καλά οι δουλειές και να μπορειται να συντηρησετε προσωπικό για να είστε κι εσείς πιο χαλαρά κορίτσι μου! Καλά κάνετε κ το παλεύετε γτ είναι κ αρχή κ πρέπει να έχετε καλό πρόσωπο στην αγορά . Φυλάξου όσο μπορείς στο μαγαζι κ δούλευε τουλάχιστον ελάχιστα στο σπίτι, ας κάνει ο μπαμπάς τις δουλειές 1-2 φορές την εβδομάδα τα χοντρά κ εσύ μόνο μαγείρεμα. Εγώ αυτό έκανα κ τν τελευταίο μήνα και μαγειρεμα οι μαμάδες για να μπορώ να είμαι χαλαρή το πρωί γτ έφευγα 13.00 κ γύριζα 10.00. Δύσκολο πολύ όταν έχεις μάθει να περνάνε όλα από το χέρι σ,εγώ ένοιωθα σαν να διαταζω, σαν να εκμεταλλευομαι άντρα κ γονείς γτ μέχρι τότε διαχειριζομουν όλα μα όλα,αλλά δν ήταν έτσι, όσο μπορείς χαλαρά!

Αυτό ακριβώς γμτ..ξέρω ότι εγώ έχω το θέμα κ θέλω να είμαι κ στη δουλειά κ στο σπίτι μέσα σε όλα κ να περνάνε όπως είπες όλα από το χέρι μου..

Αλλά θα φροντίσω να χαλαρώσω για τον μπέμπη μου πάνω απ' όλα..

Όλα θα πάνε καλά πιστεύω κ στο μαγαζί γτ βλέπω πως το στηρίζει ο κόσμος κ όσοι παίρνουν μια φορά ξανά παίρνουν κ γίνονται πελάτες..ε και με το efood λογικά θα ανέβει κ άλλο..ήδη τώρα 3 μέρες που έχουμε ντελιβερι μόνο με φυλλάδια που μοιράσαμε ανέβηκε..

Ουφφφ τι να πω,μακάρι κορίτσια μου όλες να είμαστε καλά κ να μπορούμε να ζούμε αξιοπρεπώς με τις οικογένειες μας..

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πολυλογουδικα !

 

Τελείωσα και Εγώ σήμερα με την δεύτερη καμπύλη περιμένω τα αποτελέσματα το απόγευμα!!

Αχ και εμένα με έχουν πιάσει τα αγχοι μου από χθες!! Αλλά είναι οι ορμόνες τι να κάνουμε....

Πραγματικά είναι πολύ συγκινητικό ξεκινήσαμε από τις χοριακες μας και τώρα μπήκαμε στον έβδομο είναι απίστευτο Πως περναει ο καιρός! 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.. Εγώ είχα στο μυαλό μού να κάνω μεικτή διατροφή η να θηλάζω για μικρό χρονικό διάστημα όπως βγει .. πραγματικά γύρω μας είναι πολύ φανατισμενες κοπέλες. Πιστεύετε θα χρειαστεί νοσοκομειακό θήλαστρο η και το ηλεκτρικό medela κανει αυτο που χρειάζεται?  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...