Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Αχ ωραία είχα μια ανησυχία γτ βρε κορίτσια πέραν του ότι δεν μου κόβει πλέον κ ξεχνάω κ ρωτάω χαζά,στην 1η εγκυμοσύνη πρόσεχα υπέρ υπερβολικά τη διατροφή μ κ τώρα όλο λιγουρες κ πείνα για βλακείες έχω... Στο τοστ δν βάζω αλλά πίτσα που φτιάχνουμε σπίτι τρώω.χθες παραγγείλαμε όμως κ είχε πολλαααααα επανω,έφαγα 1 κομμάτι από αυτή κι ένοιωθα τυψεις κ ευτυχώς είχαμε πάρει μια μαργαρίτα όποτε τη τσακισα. Η 2η απορία χάθηκε, που πηγε? Αν και δευτερομανουλα έχω άγχη πρωταρας κ πολλά κουλά λες κ δεν ξέρω!

Αααα αναλαμπή θυμήθηκα!!! Με έχει πιάσει φοβία όταν οδηγώ...μου έτυχαν 2 βλακειουλες σε κάτι στοπ, είχα κι ένα ψιλοτρακαρισμα τον Οκτώβριο, έγινε κ χθες ένα μπροστά μας, όλα ελαφρά αλλά είμαι πλέον κότα στο τιμόνι! Όχι ότι ήμουν κάνα τρελό γκάζι!  Στο 1ο μου παιδάκι οδηγούσα,  μόνο στν 9ο με πήγαινε ο μπαμπάς μ στη δουλειά.

Εσείς πως το βλέπετε τώρα που φουσκωσαμε το θέμα οδήγηση?


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχ ωραία είχα μια ανησυχία γτ βρε κορίτσια πέραν του ότι δεν μου κόβει πλέον κ ξεχνάω κ ρωτάω χαζά,στην 1η εγκυμοσύνη πρόσεχα υπέρ υπερβολικά τη διατροφή μ κ τώρα όλο λιγουρες κ πείνα για βλακείες έχω... Στο τοστ δν βάζω αλλά πίτσα που φτιάχνουμε σπίτι τρώω.χθες παραγγείλαμε όμως κ είχε πολλαααααα επανω,έφαγα 1 κομμάτι από αυτή κι ένοιωθα τυψεις κ ευτυχώς είχαμε πάρει μια μαργαρίτα όποτε τη τσακισα. Η 2η απορία χάθηκε, που πηγε? Αν και δευτερομανουλα έχω άγχη πρωταρας κ πολλά κουλά λες κ δεν ξέρω!

Αααα αναλαμπή θυμήθηκα!!! Με έχει πιάσει φοβία όταν οδηγώ...μου έτυχαν 2 βλακειουλες σε κάτι στοπ, είχα κι ένα ψιλοτρακαρισμα τον Οκτώβριο, έγινε κ χθες ένα μπροστά μας, όλα ελαφρά αλλά είμαι πλέον κότα στο τιμόνι! Όχι ότι ήμουν κάνα τρελό γκάζι!  Στο 1ο μου παιδάκι οδηγούσα,  μόνο στν 9ο με πήγαινε ο μπαμπάς μ στη δουλειά.

Εσείς πως το βλέπετε τώρα που φουσκωσαμε το θέμα οδήγηση?

Κοιτά τώρα δεν το παίρνω το αμάξι γιατί φοβάμαι που έχω κάποιες μερες ζαλάδες, αλλά επειδή είμαι κ σε άδεια δεν έχει χρειαστεί να πάω κάπου κ να μη μπορώ. Μια μέρα βγήκε ένας γυφτοσ από στοπ κ πήγε να πέσει πάνω μας, δε ξέρω πόση ώρα έκανα να συνέλθω κ ευτυχώς οδηγούσε ο άντρας μου κ έκανε ελιγμό να τον αποφύγει, δε ξέρω τι θα γινοταν αν θα οδηγούσα εγώ! 

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχ ωραία είχα μια ανησυχία γτ βρε κορίτσια πέραν του ότι δεν μου κόβει πλέον κ ξεχνάω κ ρωτάω χαζά,στην 1η εγκυμοσύνη πρόσεχα υπέρ υπερβολικά τη διατροφή μ κ τώρα όλο λιγουρες κ πείνα για βλακείες έχω... Στο τοστ δν βάζω αλλά πίτσα που φτιάχνουμε σπίτι τρώω.χθες παραγγείλαμε όμως κ είχε πολλαααααα επανω,έφαγα 1 κομμάτι από αυτή κι ένοιωθα τυψεις κ ευτυχώς είχαμε πάρει μια μαργαρίτα όποτε τη τσακισα. Η 2η απορία χάθηκε, που πηγε? Αν και δευτερομανουλα έχω άγχη πρωταρας κ πολλά κουλά λες κ δεν ξέρω!

Αααα αναλαμπή θυμήθηκα!!! Με έχει πιάσει φοβία όταν οδηγώ...μου έτυχαν 2 βλακειουλες σε κάτι στοπ, είχα κι ένα ψιλοτρακαρισμα τον Οκτώβριο, έγινε κ χθες ένα μπροστά μας, όλα ελαφρά αλλά είμαι πλέον κότα στο τιμόνι! Όχι ότι ήμουν κάνα τρελό γκάζι!  Στο 1ο μου παιδάκι οδηγούσα,  μόνο στν 9ο με πήγαινε ο μπαμπάς μ στη δουλειά.

Εσείς πως το βλέπετε τώρα που φουσκωσαμε το θέμα οδήγηση?

Αααααχ λοιπον έθιξες μεγάλο θέμα, και μόνιμη διαφωνία με τον σύζυγο, ο οποίος φοβάται που οδηγώ και συνέχεια μου λέει να σταματήσω...Εγω επειδή με το αμαξάκι μου έχω εξάρτηση δεν μπορώ με τίποτα να σταματήσω, όμως εννοείται οδηγώ πιο φοβισμένα, και προσπαθώ να αποφύγω μακρινές αποστάσεις ...Τώρα που θα βγω σε άδεια και θέλω να πάω στο εξοχικό στους γονείς μου προβλέπεται μάχη!!!

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα και εγώ τρώω! Κυρίως στο τοστ μου βραστή γαλοπούλα. Αλλά να σας πω από την στιγμή που έχει φύγει εδώ και προ πολλού το πρώτο τρίμηνο χτυπάω που κ που κανέναν κοντομπέικον από έξω! Γενικά ότι λαχταράω θα το φάω! Προσπαθώ όσο μπορώ να τα φτιάχνω σπίτι (πιτσες, κρέπες) αλλά αν βαρεθω θα πάρω κ από έξω. Γενικά θεωρώ πως αν έχουμε μια καλή διατροφή (εγώ τρώω φρούτα, λαχανικά σαλάτες, όσπρια, αυγά, ψαράκι αρκετά συχνά) εε που κ που αν φάμε και καμιά νόστιμη αλλά ανθυγιεινή βλακεία δεν χάθηκε κ ο κόσμος. 

Όσο για το αμάξι, εγώ δεν οδηγό! Αλλά τελευταία έχω παρατηρήσει ότι οπότε είμαι συνοδηγός αγχώνομαι αφάνταστα. Συνεχώς λέω στον άνδρα μου πρόσεχε πήγαινε πιο αργά -- ενώ πάει ήδη αργά (πότε θα με πετάξει καμιά μέρα από το παράθυρο δεν ξέρω :tongue:) πιάνω τον εαυτό μου να σφίγγεται. Ένα κουλό πράγμα! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Αχ ωραία είχα μια ανησυχία γτ βρε κορίτσια πέραν του ότι δεν μου κόβει πλέον κ ξεχνάω κ ρωτάω χαζά,στην 1η εγκυμοσύνη πρόσεχα υπέρ υπερβολικά τη διατροφή μ κ τώρα όλο λιγουρες κ πείνα για βλακείες έχω... Στο τοστ δν βάζω αλλά πίτσα που φτιάχνουμε σπίτι τρώω.χθες παραγγείλαμε όμως κ είχε πολλαααααα επανω,έφαγα 1 κομμάτι από αυτή κι ένοιωθα τυψεις κ ευτυχώς είχαμε πάρει μια μαργαρίτα όποτε τη τσακισα. Η 2η απορία χάθηκε, που πηγε? Αν και δευτερομανουλα έχω άγχη πρωταρας κ πολλά κουλά λες κ δεν ξέρω!

Αααα αναλαμπή θυμήθηκα!!! Με έχει πιάσει φοβία όταν οδηγώ...μου έτυχαν 2 βλακειουλες σε κάτι στοπ, είχα κι ένα ψιλοτρακαρισμα τον Οκτώβριο, έγινε κ χθες ένα μπροστά μας, όλα ελαφρά αλλά είμαι πλέον κότα στο τιμόνι! Όχι ότι ήμουν κάνα τρελό γκάζι!  Στο 1ο μου παιδάκι οδηγούσα,  μόνο στν 9ο με πήγαινε ο μπαμπάς μ στη δουλειά.

Εσείς πως το βλέπετε τώρα που φουσκωσαμε το θέμα οδήγηση?

εγώ κορίτσι μου οδηγώ κανονικά......80 χλμ την ημέρα για να πάω και να έρθω στη δουλειά.......φοβάμαι μέσα μου αλλά δεν σταματαω... δεν μπορω διαφορετικά δυστυχώς....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φουλ με την @elenioz μας..

Κ εγώ τρώω κάθε μέρα σπίτικο φαγητό κ φουλ φρουτάκια κ λαχανικά αλλά την Κυριακή στο free day μου τσακίζω αλύπητα ότι μου ρθει!!

Παν μέτρον άριστον σωστά?!;)

Όσο για την οδήγηση κ εγώ δεν έχω άποψη γτ δεν οδηγώ..-_-

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

εγώ κορίτσι μου οδηγώ κανονικά......80 χλμ την ημέρα για να πάω και να έρθω στη δουλειά.......φοβάμαι μέσα μου αλλά δεν σταματαω... δεν μπορω διαφορετικά δυστυχώς....

εγώ ευτυχώς δουλεύω κοντά στο σπίτι μου. 10-15λεπτα με πόδι αλλάαααα και εκεί ακόμα με το αμαξάκι μου πάω!!καλά ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη είπα να πάω με πόδι  μια δυο φορές και έφτασα με την γλώσσα στο πάτωμα!!

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά όπως είπατε όλα με μέτρο,αυτό προσπαθώ κι εγώ!

Τώρα με την οδήγηση υποσυνείδητα φοβάμαι πολύ...Δν το είχα αυτό...Θα το κοντρολαρω που θα πάει...

Η δουλειά μ ειναι 20χλ αλλά τώρα σταμάτησα, από Σεπτέμβρη πάλι θα πάω. Γενικά είμαι υπέρ του ποδαρατου αλλά σούπερ μάρκετ πχ είναι μακρυά κ με παιδί κ κουβαλημα δν γίνεται ή στις γιαγιά δες που πάμε συχνά τώρα κ με τη ζέστη...

Καλά με τν άντρα μ κι εγώ ...του σπάω τα νεύρα,θα με κατεβάσει κάποια μέρα...υπομονή κάνει...αχαχαχα

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωωω κορίτσια μου κ εκεί που ετρωγα ωραία κ καλά τον ντάκο μου για μεσημεριανό πως μου ήρθε να βάλω κ κρεμμύδι μέσα..

Πάει.. αυτο ήταν!! Της καούρας!!!

Αχχχ το στομαχακι μου τι του κάνα?!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας είπαν κ εσάς στο μικροβιολογικό να μη φάτε γλυκό εκείνη τη μέρα;;;; Έχω ένα σοκολατακι Παυλίδη κουβερτούρα κ πάω κ το χαζεύω στο ψυγείο...!

Just now, Renez είπε:

Πωωω κορίτσια μου κ εκεί που ετρωγα ωραία κ καλά τον ντάκο μου για μεσημεριανό πως μου ήρθε να βάλω κ κρεμμύδι μέσα..

Πάει.. αυτο ήταν!! Της καούρας!!!

Αχχχ το στομαχακι μου τι του κάνα?!

 

Το ώμο κρεμμύδι κ εμένα με πειράζει, καούρα κ δυσπεψία 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Σας είπαν κ εσάς στο μικροβιολογικό να μη φάτε γλυκό εκείνη τη μέρα;;;; Έχω ένα σοκολατακι Παυλίδη κουβερτούρα κ πάω κ το χαζεύω στο ψυγείο...!

Το ώμο κρεμμύδι κ εμένα με πειράζει, καούρα κ δυσπεψία 

Ναι γαμωτο μου έτσι ακριβώς νιώθω τώρα..πφφ κ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα φάει ώμο επίτηδες..τι με έπιασε τώρα κ πως μου ρθε τι να πω?!

Με βλέπω να φτιάχνω ένα ποτήρι γάλα με μελακι να μου περάσει..είναι το γιατρικό μου γαι στομαχοπονο ή αυπνιες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι γαμωτο μου έτσι ακριβώς νιώθω τώρα..πφφ κ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα φάει ώμο επίτηδες..τι με έπιασε τώρα κ πως μου ρθε τι να πω?!

Με βλέπω να φτιάχνω ένα ποτήρι γάλα με μελακι να μου περάσει..είναι το γιατρικό μου γαι στομαχοπονο ή αυπνιες..

Εγώ επίτηδες δε φτιάχνω χωριάτικη γιατί χωρίς κρεμμύδι δε λέει.... όσες φορές όμως δεν κρατήθηκα κ έφαγα υπέφερα! Κ με το ντάκο πάει πολύ, και λιγη κάπαρη... χαμός!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Σας είπαν κ εσάς στο μικροβιολογικό να μη φάτε γλυκό εκείνη τη μέρα;;;; Έχω ένα σοκολατακι Παυλίδη κουβερτούρα κ πάω κ το χαζεύω στο ψυγείο...!

Το ώμο κρεμμύδι κ εμένα με πειράζει, καούρα κ δυσπεψία 

Οχι δεν μου είπαν κάτι τέτοιο. Κ να το λέγανε όμως δεν ξέρω αν θα τους ακουγα:mrgreen:

Just now, Renez είπε:

Ναι γαμωτο μου έτσι ακριβώς νιώθω τώρα..πφφ κ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα φάει ώμο επίτηδες..τι με έπιασε τώρα κ πως μου ρθε τι να πω?!

Με βλέπω να φτιάχνω ένα ποτήρι γάλα με μελακι να μου περάσει..είναι το γιατρικό μου γαι στομαχοπονο ή αυπνιες..

Το εκοψα και μαγειρεμένο γιατί κάποιες φορές με ενοχλησε!

Βάζω ομως μπαχαρικά μπόλικα κ δεν είχα κανένα θέμα μέχρι τωρα. Όλα πεντανόστιμα


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγειρεμένο δεν με έχει πειράξει προς το παρόν κ η αλήθεια είναι το θέλω. Στα κοκκινιστά το άτιμο..σε οσπρια κ λαδερα όμως που ήδη ειναι βαρυα από μόνα τους το αποφεύγω..

Τεσπα..τώρα μου έγινε μάθημα κ μέχρι να γεννήσω με το καλό δε ξανά τρώω ώμο..

Αχχ @Jasmine@ κάπαρη...:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...