Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!

@Eugenjen κ εμένα έτσι κάνει ο γατρός μου απλά κοιτάζει και μ λέει ότι είναι οκ! δεν μ έχει αναφέρει μέτρηση καμια φορά. Επίσης καλλιέργεια κολπικού δεν έχω κάνει μέχρι τώρα και δεν νομίζω ότι θα κάνω.....

Κορίτσια εγω έχω σαν ημερομηνία το 08/10 που είναι και η ΠΗΤ.... οποιαδήποτε νωρίτερη ημερομηνία θα μου φανεί βουνό.... Μάλλον πρέπει να αρχίσω να το συνειδητοποιώ και να κάνω τις ετοιμασίες μου πιο γρήγορα....

@Jasmine@ & @Eva137 κορίτσια ξεκουραστείτε και χαλαρώστεεεεεε...........

εγω κορίτσια χθες βράδυ έκανα γυμναστική στο γιο μου μπας και αδυνατίσει λίγο!!!!περπάτησα περίπου 45 λεπτά.......και ομολογω πως το ευχαριστήθηκα....προς το τέλος κουράστηκα και γυρίσαμε.....ήταν ωραία και σήμερα ξύπνησα με άλλη καλύτερη διάθεση... στη βόλτα μας είδαμε και φίλη μου με το μωρακι της 40 ημερών......και τρελάθηκα κορίτσια!!! ο άντρας με ρωτούσε συνέχεια πότε έρχεται το δικό μας.... δεν έλεγε να ξεκολλήσει απο τον μικρό.... τον κοίταζε και του έκανε χαρούλες και ο δικός μου έλιωνε...... ήταν κ αυτός ο άτιμος ένας κούκλος......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρα κορίτσια! Πώς ξυπνήσαμε σήμερα? Εγώ έχω ένα πόνο στον αυχένα και ένα βαρύ κεφάλι... Δεν είναι η μέρα μου! Φαίνονται οκ τα ζιπουνακια μάλλον άντεξαν... Τώρα μπήκαν δεν μπήκαν δεν μπορώ να καταλάβω έτσι και αλλιώς είναι μικρούλικα! @Jasmine@ πώς είσαι? Κλωτσανε οι κοριτσαρες?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

@Eugenjen κ εμένα έτσι κάνει ο γατρός μου απλά κοιτάζει και μ λέει ότι είναι οκ! δεν μ έχει αναφέρει μέτρηση καμια φορά. Επίσης καλλιέργεια κολπικού δεν έχω κάνει μέχρι τώρα και δεν νομίζω ότι θα κάνω.....

Κορίτσια εγω έχω σαν ημερομηνία το 08/10 που είναι και η ΠΗΤ.... οποιαδήποτε νωρίτερη ημερομηνία θα μου φανεί βουνό.... Μάλλον πρέπει να αρχίσω να το συνειδητοποιώ και να κάνω τις ετοιμασίες μου πιο γρήγορα....

@Jasmine@ & @Eva137 κορίτσια ξεκουραστείτε και χαλαρώστεεεεεε...........

εγω κορίτσια χθες βράδυ έκανα γυμναστική στο γιο μου μπας και αδυνατίσει λίγο!!!!περπάτησα περίπου 45 λεπτά.......και ομολογω πως το ευχαριστήθηκα....προς το τέλος κουράστηκα και γυρίσαμε.....ήταν ωραία και σήμερα ξύπνησα με άλλη καλύτερη διάθεση... στη βόλτα μας είδαμε και φίλη μου με το μωρακι της 40 ημερών......και τρελάθηκα κορίτσια!!! ο άντρας με ρωτούσε συνέχεια πότε έρχεται το δικό μας.... δεν έλεγε να ξεκολλήσει απο τον μικρό.... τον κοίταζε και του έκανε χαρούλες και ο δικός μου έλιωνε...... ήταν κ αυτός ο άτιμος ένας κούκλος......

Καλε τι 45 λεπτά;;; Που το βρίσκεις το κουράγιο;;;;

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς ξυπνήσαμε σήμερα? Εγώ έχω ένα πόνο στον αυχένα και ένα βαρύ κεφάλι... Δεν είναι η μέρα μου! Φαίνονται οκ τα ζιπουνακια μάλλον άντεξαν... Τώρα μπήκαν δεν μπήκαν δεν μπορώ να καταλάβω έτσι και αλλιώς είναι μικρούλικα! @Jasmine@ πώς είσαι? Κλωτσανε οι κοριτσαρες?

Καλημέρα!!!! Με ξύπνησε η μικρή μαραντονα κατά τις 4, την ώρα που με κλωτσάει πονουσα παρα πολύ! Ξανά κοιμήθηκα κ ξύπνησα κατά τις 6 παρα από άγχος....

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλε τι 45 λεπτά;;; Που το βρίσκεις το κουράγιο;;;;

Καλημέρα!!!! Με ξύπνησε η μικρή μαραντονα κατά τις 4, την ώρα που με κλωτσάει πονουσα παρα πολύ! Ξανά κοιμήθηκα κ ξύπνησα κατά τις 6 παρα από άγχος....

Κοίτα να ξαπλώσεις και να ξεκουραστείς! Και να κοιμηθείς ακόμα ξανά!!! Έχεις κάποιον να σε βοηθήσει να μαζέψεις βαλίτσες κτλ... Να μην το έχεις άγχος και αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Κοίτα να ξαπλώσεις και να ξεκουραστείς! Και να κοιμηθείς ακόμα ξανά!!! Έχεις κάποιον να σε βοηθήσει να μαζέψεις βαλίτσες κτλ... Να μην το έχεις άγχος και αυτό?

Ένα σετ σεντόνια θα βάλω μέσα κ είναι έτοιμη!  
εχει καμία ντοπλερ σήμερα;;;;

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Είναι δεν είναι άκουσε τον γιατί ακριβώς όπως είπε 2 εβδομαδες έμειναν μάτια μου,γτ να το διακυνδινευσουμε?! Οπότε φρόνιμη μανούλα!!

Εμένα γαμωτο δε μου μέτρησε Τραχήλι τι να πω?! 

Σε 10 μέρες που θα πάω στον δικό μου γιατρό θα του πω να τον κοιτάξει..

Καλλιέργεια κολπικού υγρού έχετε κάνει όλες???

Ε ρε αγάπη μου πόσο μας έμεινα νομίζεις?? 6-7 εβδομαδες..οπότε πρέπει όντως να προσέξουμε..

Εδώ έκοψα εγώ ρυθμούς που το έπαιζα μαγκάκι μέχρι αρχές Αυγούστου τρομάρα μου..τώρα ηρεμία όλες μας..

Κ όλες θα είμαστε μια χαρά!!

Υποτασικη με 12.5???? Μαρή εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη παίζω το ανώτερο 9.5 η μεγάλη κ 6.5 η μικρή..το ΑΝΩΤΕΡΟ!! Έχω φτάσει κ 8 μεγάλη με 5 μικρή..αλλά όπως είπες λόγω φόβου προεκλαμψίας το προτιμούν στην εγκυμοσύνη οι γιατροί ετσιι ειχε πει κ ο δικός μου..

Πως πάνε κι ετοιμασίες?? 

Καλημερούδια!!! 

Ούτε εμένα μου μέτρησε τράχηλο αυτή την φορά στο doppler ενώ Αυχενική και β επιπέδου τα είχε μέτρηση κανονικά. 

Επίσης κολπικό είχα κάνει στις αρχές.  Ο προηγούμενος γιατρός , μου τις είχε γράψει τώρα μαζί με τις κλασσικές εξετάσεις αίματος ούρων κλπ.. πήγα στο διαγνωστικό αλλά δεν το αναλάμβαναν μου λέει πρέπει να στο κάνει ο γιατρός σου... 

Ο τωρινός γιατρουλης μας που του το είπα τι έγινε μου είπε δεν χρειάζεται να κάνω τωρα το κολπικό .. οπότε ίδωμεν :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσουδια!!!

Είχα έναν ελεηνο ύπνο..νιώθω τη κοιλιά μου βαρυα χαμηλά κ δυσκολευομουν πολύ να γυρίσω..είδα κ εφιάλτη κ όλα σούπερ..τώρα ξύπνησα κ έχω σαν ελαφρύ πόνο περιόδου..:(

Σκέφτομαι μήπως εκμεταλλευτώ την τελευταία ημέρα άδειας του άντρα μου κ πάω καλού κακου για ένα nst κ εγώ στο νοσοκομείο..έστω να μου φύγει από το μυαλό..

@Irinoula86 μου αν κ λένε πως ειδικά στο πρώτο συνήθως έρχεται τελειωμηνο ο ΠΗΤ να θυμάσαι πως είναι το μεεεγιστο που θα φτάσουμε άρα έχουμε πολλές πιθανότητες κ για νωρίτερα κ καλύτερα να είμαστε προετοιμασμένες..

@Mariamaraki μου κ εμένα μου είπε στον 9ο να κάνουμε καλλιέργεια αλλά αν έχεις ήδη γραμμένη συνταγη βρες από το doctoranytime ένα διαγνωστικό κοντά σου που να κάνει κ κάνε τη τώρα..why not?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια!!!

Είχα έναν ελεηνο ύπνο..νιώθω τη κοιλιά μου βαρυα χαμηλά κ δυσκολευομουν πολύ να γυρίσω..είδα κ εφιάλτη κ όλα σούπερ..τώρα ξύπνησα κ έχω σαν ελαφρύ πόνο περιόδου..:(

Σκέφτομαι μήπως εκμεταλλευτώ την τελευταία ημέρα άδειας του άντρα μου κ πάω καλού κακου για ένα nst κ εγώ στο νοσοκομείο..έστω να μου φύγει από το μυαλό..

@Irinoula86 μου αν κ λένε πως ειδικά στο πρώτο συνήθως έρχεται τελειωμηνο ο ΠΗΤ να θυμάσαι πως είναι το μεεεγιστο που θα φτάσουμε άρα έχουμε πολλές πιθανότητες κ για νωρίτερα κ καλύτερα να είμαστε προετοιμασμένες..

@Mariamaraki μου κ εμένα μου είπε στον 9ο να κάνουμε καλλιέργεια αλλά αν έχεις ήδη γραμμένη συνταγη βρες από το doctoranytime ένα διαγνωστικό κοντά σου που να κάνει κ κάνε τη τώρα..why not?!

Μωρε με φοβισε αυτή στο διαγνωστικό να μην εμπιστεύομαι λέει να το κάνει όποιος να Ναι κλπ...μου έδωσε και τα εργαλεία που το κάνουν και καλά για να το κάνει ο γιατρός και τα έχω εδώ στο σπιτι μέχρι να φάνε πέταμα!

Οπότε μόνο ένα διαγνωστικό εμπιστεύομαι τελικά μετά από όλο αυτό  για την καλλιέργεια κολπικου... και αυτό είναι κλειστό για διακοπες!

Αλλά πηγα στο άλλο και έδωσα το παραπεμπτικό οπότε πήγε ακλαφτο!!! 

Θα περιμένω να μου το ξαναγράψει οταν είναι ο doc.

Αν νιώθεις πονακια να πας τι να πω μακάρι να μην είναι κάτι βρε κοριτσάκι μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@P.L.L. και @Eva137 καθίστε κύριες μου λιγάκι που έμεινε! Καθισιο κ ξάπλα! Όλες το λέμε αλλά το κάνουμε...? Πρέπει να το πάρουμε απόφαση για τα μικρούλια μας!

@Jasmine@ προσπάθησε να διαχειριστείς το άγχος γτ αυτό το άτιμο μας τα κανει όλα!

Όσο για μένα κορίτσια ειναι 3 μέρες που νιώθω πολύ κουρασμένη κ πραγματικά δεν κάνω σχεδόν τπτ! Σήμερα ξύπνησα 10.15 με το παιδί να παίζει δίπλα μ κ ούτε την ένεση έκανα στην ώρα της,τπτ...κ κοιμάμαι σχετικά καλύτερα το βράδυ αλλά δεν θέλω να ξυπνήσω και νιώθω μυς σε χέρια κ πόδια κατακοπους, λες κ έκανα γυμναστική!

Για καλλιέργεια που λέτε εγώ είχα πει ότι θα μου πάρει δείγμα στο επόμενο ραντεβού που νομίζω θα είμαι 34 εβδ.

Τι να κάνουμε θα περάσει κι αυτός ο μήνας!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια!!!

Είχα έναν ελεηνο ύπνο..νιώθω τη κοιλιά μου βαρυα χαμηλά κ δυσκολευομουν πολύ να γυρίσω..είδα κ εφιάλτη κ όλα σούπερ..τώρα ξύπνησα κ έχω σαν ελαφρύ πόνο περιόδου..:(

Σκέφτομαι μήπως εκμεταλλευτώ την τελευταία ημέρα άδειας του άντρα μου κ πάω καλού κακου για ένα nst κ εγώ στο νοσοκομείο..έστω να μου φύγει από το μυαλό..

@Irinoula86 μου αν κ λένε πως ειδικά στο πρώτο συνήθως έρχεται τελειωμηνο ο ΠΗΤ να θυμάσαι πως είναι το μεεεγιστο που θα φτάσουμε άρα έχουμε πολλές πιθανότητες κ για νωρίτερα κ καλύτερα να είμαστε προετοιμασμένες..

@Mariamaraki μου κ εμένα μου είπε στον 9ο να κάνουμε καλλιέργεια αλλά αν έχεις ήδη γραμμένη συνταγη βρες από το doctoranytime ένα διαγνωστικό κοντά σου που να κάνει κ κάνε τη τώρα..why not?!

Ε καλά δεν είναι κ το μέγιστο η Πητ παντα:P 

Εγώ ξέρω περιπτώσεις που κ στο δεύτερο παιδί ξεπερασανε την Πητ! 

Καλό είναι να είμαστε έτοιμες για νωρίτερα δεν σημαινει όμως ότι θα γίνει κ νωρίτερα!

Όσο κάθεται το νινι στη κοιλιά,ακόμη κ λίγες μέρες παραπάνω,(μιλάμε για καταστάσεις που δεν υπάρχει κίνδυνος) κερδίζει!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Renez πως είσαι? Αν πονάς να πας να το τσεκάρεις! Βρε κουτό Μήπως έχεις επηρεαστεί απ τα κορίτσια?

@Irinoula86ασχολίαστο το 45λεπτο...το σαλόνι κουζίνα μου είναι αρκετό!!! Αχαχαχα! Μην το παρακάνεις ακόμα,μόλις μπεις στον μήνα σου δώστου να καταλάβει!

Just now, Anastasia05 είπε:

Ε καλά δεν είναι κ το μέγιστο η Πητ παντα:P 

Εγώ ξέρω περιπτώσεις που κ στο δεύτερο παιδί ξεπερασανε την Πητ! 

Καλό είναι να είμαστε έτοιμες για νωρίτερα δεν σημαινει όμως ότι θα γίνει κ νωρίτερα!

Όσο κάθεται το νινι στη κοιλιά,ακόμη κ λίγες μέρες παραπάνω,(μιλάμε για καταστάσεις που δεν υπάρχει κίνδυνος) κερδίζει!

 

Καλά λες κ υπάρχουν κ πολλές περιπτώσεις που ξεπερνούν τη ΠΗΤ.  Καλό είναι όταν μπούμε στον μήνα μας να είναι όλα έτοιμα για να μην αγχωθουμε! Από 36 και μετά όλα είναι πιθανά! Πιστεύω όμως ότι θα ξέρουμε πάνω κάτω κ τη μέρα μη σας πω γτ θα μας παρακολουθούν οι γιατροί τακτικά  κ καταλαβαίνουν αυτοί τι γίνεται!(στο Φ.τ εννοω)

  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@P.L.L. και @Eva137 καθίστε κύριες μου λιγάκι που έμεινε! Καθισιο κ ξάπλα! Όλες το λέμε αλλά το κάνουμε...? Πρέπει να το πάρουμε απόφαση για τα μικρούλια μας!

@Jasmine@ προσπάθησε να διαχειριστείς το άγχος γτ αυτό το άτιμο μας τα κανει όλα!

Όσο για μένα κορίτσια ειναι 3 μέρες που νιώθω πολύ κουρασμένη κ πραγματικά δεν κάνω σχεδόν τπτ! Σήμερα ξύπνησα 10.15 με το παιδί να παίζει δίπλα μ κ ούτε την ένεση έκανα στην ώρα της,τπτ...κ κοιμάμαι σχετικά καλύτερα το βράδυ αλλά δεν θέλω να ξυπνήσω και νιώθω μυς σε χέρια κ πόδια κατακοπους, λες κ έκανα γυμναστική!

Για καλλιέργεια που λέτε εγώ είχα πει ότι θα μου πάρει δείγμα στο επόμενο ραντεβού που νομίζω θα είμαι 34 εβδ.

Τι να κάνουμε θα περάσει κι αυτός ο μήνας!

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Ε καλά δεν είναι κ το μέγιστο η Πητ παντα:P 

Εγώ ξέρω περιπτώσεις που κ στο δεύτερο παιδί ξεπερασανε την Πητ! 

Καλό είναι να είμαστε έτοιμες για νωρίτερα δεν σημαινει όμως ότι θα γίνει κ νωρίτερα!

Όσο κάθεται το νινι στη κοιλιά,ακόμη κ λίγες μέρες παραπάνω,(μιλάμε για καταστάσεις που δεν υπάρχει κίνδυνος) κερδίζει!

 

Πείτε μου λίγο εμείς που έχουμε υποομάδα κ τρυπιόμαστε!!! Κανετε κάθε μήνα αντι-xa? Τι τιμή σας βγαινει;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Πείτε μου λίγο εμείς που έχουμε υποομάδα κ τρυπιόμαστε!!! Κανετε κάθε μήνα αντι-xa? Τι τιμή σας βγαινει;

Δεν κάνω αυτή την εξέταση,ειμαι περιπτωσαρα,κοιτάμε άλλες τιμές.

Θα τις κάνω μέχρι να μπω στον μήνα μου κ μετά τη γέννα για ένα μηνα ακόμη

Just now, Christinα είπε:

@Renez πως είσαι? Αν πονάς να πας να το τσεκάρεις! Βρε κουτό Μήπως έχεις επηρεαστεί απ τα κορίτσια?

@Irinoula86ασχολίαστο το 45λεπτο...το σαλόνι κουζίνα μου είναι αρκετό!!! Αχαχαχα! Μην το παρακάνεις ακόμα,μόλις μπεις στον μήνα σου δώστου να καταλάβει!

Καλά λες κ υπάρχουν κ πολλές περιπτώσεις που ξεπερνούν τη ΠΗΤ.  Καλό είναι όταν μπούμε στον μήνα μας να είναι όλα έτοιμα για να μην αγχωθουμε! Από 36 και μετά όλα είναι πιθανά! Πιστεύω όμως ότι θα ξέρουμε πάνω κάτω κ τη μέρα μη σας πω γτ θα μας παρακολουθούν οι γιατροί τακτικά  κ καταλαβαίνουν αυτοί τι γίνεται!(στο Φ.τ εννοω)

Αν πάω προγραμματισμένα ,την ξέρω από τώρα τη μέρα! Ελπίζω όμως να βγει φυσικά ο μικρός μου χωρίς πρόκληση

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Πείτε μου λίγο εμείς που έχουμε υποομάδα κ τρυπιόμαστε!!! Κανετε κάθε μήνα αντι-xa? Τι τιμή σας βγαινει;

Τη κάνω κάθε μήνα! Κάθε φορά έχω διαφορετική τιμή...τι να πω...δεν ξέρω! Με αγχώνει πολύ αυτό το πράγμα!

Το διαγνωστικό έχει τιμές από 0.20-0.40. Τη τελευταία φορά είχα 0.16 κ νόμιζα ότι ήταν χάλια κ ο γιατρός μου είπε είναι οκ! Clexan 0.6 κάνω και χύνω λίγο μέχρι 0.5 γτ μου ήταν πολύ όταν την έκανα όλη. Εσύ τι κάνεις κ πόσο σου βγαίνει?

(Δεν έχω κάνει εξέταση για θρομβοφιλια όμως, προληπτικά τις κάνω. Στο 1ο έπαιρνα σαλοσπιρ όχι μέχρι το τελος, λόγω ιστορικου)


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Ευχομαι σήμερα να είναι όλα καλά για όλες!

Εγώ τη νυχτα δεν ξέρω αν επιρρεαστηκα από τα κορίτσια αλλά είχα αρκετές συσπάσεις, χωρίς πονο ευτυχώς... Φύγαμε χτες από Πάτρα για το χωριό του άντρα γιατί σήμερα θα μπει μάστορας για το μπανιο κ εδώ που είμαι δεν υπάρχει ούτε νοσοκομείο ούτε τπτ:wacko:

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...