Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Νομίζω είναι πολλά 2 πακέτα! Κι εμένα στο μαιευτήριο μου είχαν δώσει κάτι τεράστιες, χρησιμοποίησα εκεί 3 μέρες κ μετά τις night τις μεγάλες όχι για πολύ όμως. Τώρα λέω να πάρω Ρένα για τις πρώτες μέρες κ μετά κανονικές. Δεν είχα πολύ ομως.

Ούτε εγώ είχα πάρα πολύ... Το πολύ ήταν γύρω στις 5 μέρες κ παλι όχι τραγικά πράγματα.

Ειμαι κ συνηθισμένη από την περίοδο, έχω αρκετο. Απλά άργησα να καθαρίσω,έβγαζα λίγο λιγο για αρκετό καιρο

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημερα κορίτσια! Καλή επιτυχια σε ολα τα ντόπλερ, διαβασα για μεγάλα μωράκια και ανυπομωνώ και εγώ για το ραντεβού μας τη Δευτέρα. Πήγα και στο γιατρό του ΙΚΑ σήμερα και πήρα τη βεβαίωση πητ επιτέλους για να καταθεσω να ξεκινήσει η άδεια... Παρακολουθώ τη συζήτηση σχετικά με τις σερβιέτες γιατί και εγώ δεν είμαι σίγουρη τί πρέπει να πάρω :shock:. @LadyP @Anastasia05

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Καλημερα κορίτσια! Καλή επιτυχια σε ολα τα ντόπλερ, διαβασα για μεγάλα μωράκια και ανυπομωνώ και εγώ για το ραντεβού μας τη Δευτέρα. Πήγα και στο γιατρό του ΙΚΑ σήμερα και πήρα τη βεβαίωση πητ επιτέλους για να καταθεσω να ξεκινήσει η άδεια... Παρακολουθώ τη συζήτηση σχετικά με τις σερβιέτες γιατί και εγώ δεν είμαι σίγουρη τί πρέπει να πάρω :shock:. @LadyP @Anastasia05

 

Αν γεννήσεις σε ιδιωτικό στην Αθήνα,πάρε μόνο τις σερβιετες που φοράς στην βαλιτσα σου!:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλά είναι τα κορίτσια μου είναι 1780 η μια κ1760 η άλλη! Μεγαλώνουν μια χαρά για διδυμακια...

μονο ο τράχηλος μας προβληματίζει που είναι 2,7 κ πρέπει να αυξήσω προγεστερονη κ να μιλήσω με το γιατρό μου, τον οποίο δε βρήκα!

@P.L.L. έκανες ή έχεις το απόγευμα;

  • Μου αρέσει 7

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μπράβο το αντρακι σου! Κ μένα βγαίνει λιγάκι πιο μεγάλος σε κάθε μέτρηση χωρίς να έχω θέμα με σάκχαρο. Κουράγιο με την διατροφή δεν μας έμεινε πολύ! Είσαι οκ με την διατροφή?

Σχολίασε ο γιατρός τον τράχηλο? Δεν ξέρω αν είναι πολύ κοντός(κ δεν το νομίζω) ξέρω όμως ότι όσο πλησιάζει η γέννα λεπταίνει!

Πότε έχεις Πητ?

Δεν ξέρω ποτε έχω πητ. Σύμφωνα με τελευταία περιοδο είμαι 31+5 νομίζω. Σύμφωνα με την β επιπέδου (αυχενική δεν έκανα γιατί έκανα τροφοβλαστη) είμαι 32+4 και σύμφωνα με καποιες μετρήσεις του παιδιού είμαι 34-35 εβδομάδων! Εγώ με υπολογίζω με το ζόρι να πιάνω τον Οκτώβρη! 

Εστειλα φωτογραφίες στον γιατρο και ακόμα δεν ξέρω τι σχόλιο κανει για τον τράχηλο. Ο εμβρυολογος είπε πως το θέλαμε  να ναι 3+ αλλά οκ. 

Just now, Renez είπε:

Μπράβο το αστεράκι σου!!! Γιατί λες ότι βγαίνει μεγάλος? Σε ποια εβδομάδα είσαι? Της @Irinoula86 βγήκε 2600(!) Στην 32&3 για αυτό ρωτάω!!

Όσο για τον τράχηλο θα ξέρω σε λίγο εγω αλλά για να μην είπε τπτ ο γιατρός σου μη το σκεφτεσαι καν!!!

Σας χάρισε φατσούλα???

Ναι μας χάρισε μια συμπιεσμένη φατσούλα! Με κάτι χειλάκια για φίλημα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Δεν ξέρω ποτε έχω πητ. Σύμφωνα με τελευταία περιοδο είμαι 31+5 νομίζω. Σύμφωνα με την β επιπέδου (αυχενική δεν έκανα γιατί έκανα τροφοβλαστη) είμαι 32+4 και σύμφωνα με καποιες μετρήσεις του παιδιού είμαι 34-35 εβδομάδων! Εγώ με υπολογίζω με το ζόρι να πιάνω τον Οκτώβρη! 

Εστειλα φωτογραφίες στον γιατρο και ακόμα δεν ξέρω τι σχόλιο κανει για τον τράχηλο. Ο εμβρυολογος είπε πως το θέλαμε  να ναι 3+ αλλά οκ. 

Κι σ μένα διαφορετικά είναι σε όλα κ τώρα και στην πρώτη εγκυμοσύνη. Αλλά μετά την β επιπέδου,πάμε με εκείνο τον υπέρηχο.(οι δικοί μου γιατροί έτσι το κανουν!) Οπότε κι εγώ λέω μια Πητ, βάσει β επιπέδου!

 

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλά είναι τα κορίτσια μου είναι 1780 η μια κ1760 η άλλη! Μεγαλώνουν μια χαρά για διδυμακια...

μονο ο τράχηλος μας προβληματίζει που είναι 2,7 κ πρέπει να αυξήσω προγεστερονη κ να μιλήσω με το γιατρό μου, τον οποίο δε βρήκα!

@P.L.L. έκανες ή έχεις το απόγευμα;

Κοριτσαρες!!!

Ότι πουν οι γιατροί κ φουλ προσοχή κ ξεκούραση κορίτσι μου από εδώ κ πέρα!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλά είναι τα κορίτσια μου είναι 1780 η μια κ1760 η άλλη! Μεγαλώνουν μια χαρά για διδυμακια...

μονο ο τράχηλος μας προβληματίζει που είναι 2,7 κ πρέπει να αυξήσω προγεστερονη κ να μιλήσω με το γιατρό μου, τον οποίο δε βρήκα!

@P.L.L. έκανες ή έχεις το απόγευμα;

Την έκανα! Εμενα βγαίνει 2,180γρ. 

Ρε μια χαρά τα κορίτσια σου! Πρώτη φορά ακούω για δίδυμα να μεγαλώνουν τόσο παρόμοια! Εμενα η αδερφή μου με είχε φάει! Μισή της βγήκα. 

Εσυ μην αγχώνεσαι για τον τράχηλο γιατί στα δίδυμα νομίζω είναι αλλιώς οι μετρήσεις. Βασικα πας περίφημα! Θα πάρεις βραβείο διδυμομανουλας! Φτου φτου! Κι εμενα σχεδόν ίδιο με τον δικό σου τον βρηκε και έχω μόνο ένα μωρό! 

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι σ μένα διαφορετικά είναι σε όλα κ τώρα και στην πρώτη εγκυμοσύνη. Αλλά μετά την β επιπέδου,πάμε με εκείνο τον υπέρηχο.(οι δικοί μου γιατροί έτσι το κανουν!) Οπότε κι εγώ λέω μια Πητ, βάσει β επιπέδου!

 

Κοριτσαρες!!!

Ότι πουν οι γιατροί κ φουλ προσοχή κ ξεκούραση κορίτσι μου από εδώ κ πέρα!

Ναι μωρε. Εντάξει πια για τη διαφορα δεν ανησυχώ. Κάνω και τη διατροφή μου (πεινάω η δόλια) και θα πάω και στον ενδοκρινολόγο το απόγευμα. Ελπίζω να είμαστε όλα καλά κι από εκεί και κατά τα αλλά δεν φοβάμαι. Και τώρα να έρθει ο καλός μου αρκει να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Την έκανα! Εμενα βγαίνει 2,180γρ. 

Ρε μια χαρά τα κορίτσια σου! Πρώτη φορά ακούω για δίδυμα να μεγαλώνουν τόσο παρόμοια! Εμενα η αδερφή μου με είχε φάει! Μισή της βγήκα. 

Εσυ μην αγχώνεσαι για τον τράχηλο γιατί στα δίδυμα νομίζω είναι αλλιώς οι μετρήσεις. Βασικα πας περίφημα! Θα πάρεις βραβείο διδυμομανουλας! Φτου φτου! Κι εμενα σχεδόν ίδιο με τον δικό σου τον βρηκε και έχω μόνο ένα μωρό! 

Ναι μωρε. Εντάξει πια για τη διαφορα δεν ανησυχώ. Κάνω και τη διατροφή μου (πεινάω η δόλια) και θα πάω και στον ενδοκρινολόγο το απόγευμα. Ελπίζω να είμαστε όλα καλά κι από εκεί και κατά τα αλλά δεν φοβάμαι. Και τώρα να έρθει ο καλός μου αρκει να πάνε όλα καλά! 

Αχ τι ωραία τώρα διάβασα κ τα προηγούμενα... κ ότι βγάλατε κ φωτό! Εμείς τίποτα.... δε μας έκαναν τη χάρη για άλλη μια φορά! Θα είμαι έκπληξη η φατσούλα τους!κ τα κιλά μια χαρά είσαι νομίζω για την εβδομάδα μας!

για τον τράχηλο ρε τι σου είπε; Εμένα να αυξήσω την προγεστερονη η να βάλλω κολπική! Δε βρίσκω κ το γιατρό κ έχω αγχωθεί...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ τι ωραία τώρα διάβασα κ τα προηγούμενα... κ ότι βγάλατε κ φωτό! Εμείς τίποτα.... δε μας έκαναν τη χάρη για άλλη μια φορά! Θα είμαι έκπληξη η φατσούλα τους!κ τα κιλά μια χαρά είσαι νομίζω για την εβδομάδα μας!

για τον τράχηλο ρε τι σου είπε; Εμένα να αυξήσω την προγεστερονη η να βάλλω κολπική! Δε βρίσκω κ το γιατρό κ έχω αγχωθεί...

Δεν μου έχει απαντήσει ακόμα! Ο άτιμος. Είναι σε διακοπές. Μιλήσαμε στο τηλ. Μου λέει στείλε τις εξετάσεις να τις δω. Αυτό ήταν. Τώρα κανει βουτιά. 

Παντως εγώ δεν έπαιρνα προγεστερονη έτσι κι αλλιώς. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλά είναι τα κορίτσια μου είναι 1780 η μια κ1760 η άλλη! Μεγαλώνουν μια χαρά για διδυμακια...

μονο ο τράχηλος μας προβληματίζει που είναι 2,7 κ πρέπει να αυξήσω προγεστερονη κ να μιλήσω με το γιατρό μου, τον οποίο δε βρήκα!

@P.L.L. έκανες ή έχεις το απόγευμα;

Υπέροχες μπεμπουλες!!! Αυτά είναι σούπερ δίδυμα! Μπράβο σου βρε κορίτσι!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ τι ωραία τώρα διάβασα κ τα προηγούμενα... κ ότι βγάλατε κ φωτό! Εμείς τίποτα.... δε μας έκαναν τη χάρη για άλλη μια φορά! Θα είμαι έκπληξη η φατσούλα τους!κ τα κιλά μια χαρά είσαι νομίζω για την εβδομάδα μας!

για τον τράχηλο ρε τι σου είπε; Εμένα να αυξήσω την προγεστερονη η να βάλλω κολπική! Δε βρίσκω κ το γιατρό κ έχω αγχωθεί...

Μπράβο σου κορίτσι τέλειες οι μπεμπουλες! Εμένα δεν μου φαίνεται και πολύ λίγο ο τράχηλος για δίδυμα! Πάντως γενικά ξέρω ξεκούραση! Συν ότι η προγεστερόνη κολπικά κάνει θαύματα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου τελείωσα κ εγώ απο το ντοπλερ!! 

Λοιποοοον ολες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές δόξα τον Κύριο!!!

Ο μπέμπης έφτασε 2250:x

Οπότε @P.L.L. μου μην αγχώνεσαι ότι είναι μεγάλος ο δικός σου..είτε είσαι 32η είναι μια χαρά είτε είσαι 34 επίσης είναι μια χαρά μωράκι κ καθόλου μεγάλο,ίσα ίσα!! Πάει καλά η διατροφή σου λοιπόν!! Εδώ καλέ τα διδυμακια μας είναι 1700!!!

Για τράχηλο εμένα μου είπε μόνο "ο τραχηλος είναι κλειστός" και τον ρώτησα αν έχει κοντύνει κ πόσα εκ.ειναι κ μου λέει "αυτό το μετράμε στη β επιπέδου από εκεί κ πέρα είναι φυσιολογικό κ θεμιτό να κονταινει αρκεί να είναι κλειστός προς το παρόν.."

Τώρα τι να σας πω..?! Στη β επιπέδου ήταν 3.17..αλλα για να λέει όλα οκ μένω εκεί..

Φωτογραφίες κ εμείς πήραμε 3 κ στη μία έχει κ ανοιχτό το στοματακι γαμωτο τουυυυ:x (φυσικά κ εμάς συμπιεσμένος είναι ο καημένος αλλά μου αρκει!!)

Χμμμ...τι άλλο..? Α κ ότι ο πλακούντας είδα ότι στη β επιπέδου έλεγε γήρανση 0 και τώρα λέει 1..δεν μου ανέφερε κάτι ο γιατρός κ στο χαρτί λέει "πλακούντας φυσιολογικος" απλά εγώ πάντα συγκρίνω με τα προηγούμενα κ το είδα..εσάς τι λέει??

Υγ: όσο για σερβιετες κτλ κ εγώ @LadyP 2 κουτιά πήρα με βρακάκια μιας χρήσεως γτ τα θεωρώ τα πιο πρακτικά δε μας νοιάζει αν λερωθούν κτλ κ έχει νομίζω 4 τεμ.το πακέτο μέσα οπότε σίγουρα 2..για μετά πήρα κ εγώ τις μεγαλύτερες σερβιετες της αγοράς αυτές νυκτός τύπου..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. @Jasmine@ @Renez συγχαρητήρια για τα μωράκια σας!!υπέροχα νέα!!!πάει κι αυτό!!τώρα αναμονή για να τα πάρουμε αγκαλιά!

@EugenJen εγώ λέω να δοκιμάσω αυτό το πρόγραμμα στο πλυντήριο πρώτα με κάποιο δικό μου ρούχο!!!φοβουμαι γαρ!Μην μαγαρισω τα προικιά της κορης!:mrgreen:

Εμένα κορίτσια από την κλινική μου είπαν ότι στο νεογνό τα παρέχουν όλα και θα χρειαστεί να έχω μαζί μου μόνο τα ρούχα εξόδου της!να ισχύει;δε ξέρω εγώ καλού κακού θα πάρω πάνες,μωρομαντηλα κλπ

Και όσο αναφορά εμένα λέει πως παρέχουν εσώρουχα μιας χρήσης και πάνες λοχείας!άρα φαντάζομαι πως αν πάρω ένα πακέτο μεγάλες σερβιετες θα είμαι οκ!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

@P.L.L. @Jasmine@ @Renez συγχαρητήρια για τα μωράκια σας!!υπέροχα νέα!!!πάει κι αυτό!!τώρα αναμονή για να τα πάρουμε αγκαλιά!

@EugenJen εγώ λέω να δοκιμάσω αυτό το πρόγραμμα στο πλυντήριο πρώτα με κάποιο δικό μου ρούχο!!!φοβουμαι γαρ!Μην μαγαρισω τα προικιά της κορης!:mrgreen:

Εμένα κορίτσια από την κλινική μου είπαν ότι στο νεογνό τα παρέχουν όλα και θα χρειαστεί να έχω μαζί μου μόνο τα ρούχα εξόδου της!να ισχύει;δε ξέρω εγώ καλού κακού θα πάρω πάνες,μωρομαντηλα κλπ

Και όσο αναφορά εμένα λέει πως παρέχουν εσώρουχα μιας χρήσης και πάνες λοχείας!άρα φαντάζομαι πως αν πάρω ένα πακέτο μεγάλες σερβιετες θα είμαι οκ!

Καλά τα φαντάζεσαι. Ετσι είναι κι εκεί που γεννάω εγώ!

Μωρομαντηλα πάρε για σένα! άμα θες κ πάνες οπωσδήποτε,πάρε 2-3!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλά τα φαντάζεσαι. Ετσι είναι κι εκεί που γεννάω εγώ!

Μωρομαντηλα πάρε για σένα! άμα θες κ πάνες οπωσδήποτε,πάρε 2-3!!

Ε ναι γιατί άμα μαντρωσουν μέσα και τους άντρες μας άπαξ και μπουν στην κλινικη,δε θα μπορούμε να προμηθευτούμε κάτι έξτρα...καλύτερα να μη τα χρησιμοποιήσουμε παρά να μην τα έχουμε όταν τα θέλουμε!:rolleyes:


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...