Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Κοριτσάκια μίλησα με τη μαία του γιατρού πηγα προληπτικα για nst στο νοσοκομείο, παραλίγο να με κρατήσουν γιατί κάνω συσπάσεις που δεν καταλαβαίνω! Μιλησαν με τον γιατρό μου είπε να με αφήσουν κ να πάω την άλλη εβδομάδα να με δει εκτακτως.... αυτα!!! 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@P.L.L., @Jasmine@, @Renez όμορφα τα νέα σας! Τώρα ξεκινάει σιγά σιγά η φάση της αναμονής! Με το καλό κορίτσια!

Εγώ έχω ντοπλερ την άλλη Τρίτη 25/8. Έχει κάποια άλλη την επόμενη εβδομάδα;


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κοριτσάκια μίλησα με τη μαία του γιατρού πηγα προληπτικα για nst στο νοσοκομείο, παραλίγο να με κρατήσουν γιατί κάνω συσπάσεις που δεν καταλαβαίνω! Μιλησαν με τον γιατρό μου είπε να με αφήσουν κ να πάω την άλλη εβδομάδα να με δει εκτακτως.... αυτα!!! 

Σου δώσανε κάτι? Τι πρέπει να κάνεις τώρα? 

Κουράγιο κι όσο μπορείς ηρεμια

Just now, marianna1986 είπε:

@P.L.L., @Jasmine@, @Renez όμορφα τα νέα σας! Τώρα ξεκινάει σιγά σιγά η φάση της αναμονής! Με το καλό κορίτσια!

Εγώ έχω ντοπλερ την άλλη Τρίτη 25/8. Έχει κάποια άλλη την επόμενη εβδομάδα;

Εγώ Δευτέρα! Καλά μας αποτελέσματα!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κοριτσάκια μίλησα με τη μαία του γιατρού πηγα προληπτικα για nst στο νοσοκομείο, παραλίγο να με κρατήσουν γιατί κάνω συσπάσεις που δεν καταλαβαίνω! Μιλησαν με τον γιατρό μου είπε να με αφήσουν κ να πάω την άλλη εβδομάδα να με δει εκτακτως.... αυτα!!! 

Τι εννοείς έκανες συσπάσεις που δεν καταλαβαινες; Και τι σε έκανε να πας για nst?


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Σου δώσανε κάτι? Τι πρέπει να κάνεις τώρα? 

Κουράγιο κι όσο μπορείς ηρεμια

Εγώ Δευτέρα! Καλά μας αποτελέσματα!!!

 

Just now, marianna1986 είπε:

Τι εννοείς έκανες συσπάσεις που δεν καταλαβαινες; Και τι σε έκανε να πας για nst?

Ο εμβρυολογος μου είπε να επικοινωνήσω με το γιατρό μου για να κάνω nst προληπτικα αφού είναι τόσο μικρός ο τράχηλος να το δούμε.Πήρα τη μαία τηλ κ πηγα νοσοκομείο... όλο το χαρτί Ήταν γεμάτο συσπασουλες από τις οποίες εγώ δεν καταλάβαινα ΤΙΠΟΤΑ Κορίτσια πραγματικά απλά είχα καταγράφει στο μηχάνημα! 

  • Λυπημένη/-ος 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianna1986 είπε:

@P.L.L., @Jasmine@, @Renez όμορφα τα νέα σας! Τώρα ξεκινάει σιγά σιγά η φάση της αναμονής! Με το καλό κορίτσια!

Εγώ έχω ντοπλερ την άλλη Τρίτη 25/8. Έχει κάποια άλλη την επόμενη εβδομάδα;

Εγώ έχω μεθαύριοοοο κ ανυπομονώωωββ

@Hliolousti λοιπόν το έβαλα με πετσέτες κ σεντονακια κ 2 πάνες αγκαλιας γιατί οι άλλες έγραφαν 40 κ δεν σε αφήνει να αλλάξεις θερμοκρασία το πρόγραμμα, μόλις τελειώσει θα σε ενημερώσω! 

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@P.L.L., @Jasmine@, @Renez όμορφα τα νέα σας! Τώρα ξεκινάει σιγά σιγά η φάση της αναμονής! Με το καλό κορίτσια!

Εγώ έχω ντοπλερ την άλλη Τρίτη 25/8. Έχει κάποια άλλη την επόμενη εβδομάδα;

Και εγώ την τρίτη το βραδάκι! Θα είμαι 32+3!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε κ αυτή η εβδομάδα κ η επόμενη με το καλό είμαστε φουλ δλδ ντοπλερακια!!

Σούπερ!! Περάσαμε πρώτο υπέρηχο με τη γλυκιά αγωνία να ακούσουμε καρδουλα..περασαμε αυχενική με την αγωνία για οποιαδήποτε συνδρομα..περασαμε β επιπέδου με την αγωνία να είναι αρτιμελη κ υγιει..κ τώρα απερασαμε ντοπλερ αγωνιοντας για το βάρος,την αιμάτωση κ την ανάπτυξη τους..

Κ μετά κορίτσια??? Μετααααα???

Η γενναααα!!!! Η ουρά μας έμεινε πραγματικα!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Ο εμβρυολογος μου είπε να επικοινωνήσω με το γιατρό μου για να κάνω nst προληπτικα αφού είναι τόσο μικρός ο τράχηλος να το δούμε.Πήρα τη μαία τηλ κ πηγα νοσοκομείο... όλο το χαρτί Ήταν γεμάτο συσπασουλες από τις οποίες εγώ δεν καταλάβαινα ΤΙΠΟΤΑ Κορίτσια πραγματικά απλά είχα καταγράφει στο μηχάνημα! 

Κορίτσι μου εμένα ο γιατρός σε αντίστοιχη περίπτωση γιατί έχει συζητηθεί θα με έβαζε να μείνω ξάπλα να παίρνω 3 ultrogestan κολπικά και 3 trofocard max τη μέρα( αυτά τα παίρνω ήδη προληπτικά χωρίς συσπάσεις) βοηθάνε και στην πίεση!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Ο εμβρυολογος μου είπε να επικοινωνήσω με το γιατρό μου για να κάνω nst προληπτικα αφού είναι τόσο μικρός ο τράχηλος να το δούμε.Πήρα τη μαία τηλ κ πηγα νοσοκομείο... όλο το χαρτί Ήταν γεμάτο συσπασουλες από τις οποίες εγώ δεν καταλάβαινα ΤΙΠΟΤΑ Κορίτσια πραγματικά απλά είχα καταγράφει στο μηχάνημα! 

Σώπα ρε συ! Και δεν ένιωσες τπτ Ε? Πως μπορούμε να τη πατήσουμε...ξάπλα κορίτσι κ ότι σου πει ο ντοκ! Μην αγχώνεσαι αφού δεν έχεις πόνο απλά να μην τρώνε τον τράχηλο! 4 βδομαδουλες κρατήσου αν το λέω σωστά γτ είμαστε κοντά!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Renez καλέ τι ωραίααααα παιδαρος το νινακι!!!! 

πόσες φορές σκέφτομαι να τα φέρνουν μέσα στην γυαλιτσα τους τα νινακια μας και συγκινουμε!!! 

@Jasmine και τώρα τι κάνεις? Τι σου είπε ξεκούραση?  Το nst είναι το καρδιοτοκογραφημα  η κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μόλις μπήκε το πρώτο πλυντήριο και ο θεός βοηθός! Λοιπόν όλα τα κορμάκια ζιπουνακια φορμακια έλεγαν 40 βαθμούς πάνω.... Το πρόγραμμα του πλυντηρίου είναι στους 60 χωρίς να μπορείς να το πειράξεις.... Τα έβαλα εκεί.. λέτε να έκανα μαλακια?  Όχι τίποτα άλλο έβαλα σχεδόν όλα τα ζιπουνακια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Λοιπόν κορίτσια μόλις μπήκε το πρώτο πλυντήριο και ο θεός βοηθός! Λοιπόν όλα τα κορμάκια ζιπουνακια φορμακια έλεγαν 40 βαθμούς πάνω.... Το πρόγραμμα του πλυντηρίου είναι στους 60 χωρίς να μπορείς να το πειράξεις.... Τα έβαλα εκεί.. λέτε να έκανα μαλακια?  Όχι τίποτα άλλο έβαλα σχεδόν όλα τα ζιπουνακια...

Τίποτα δεν θα πάθουν!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Λοιπόν κορίτσια μόλις μπήκε το πρώτο πλυντήριο και ο θεός βοηθός! Λοιπόν όλα τα κορμάκια ζιπουνακια φορμακια έλεγαν 40 βαθμούς πάνω.... Το πρόγραμμα του πλυντηρίου είναι στους 60 χωρίς να μπορείς να το πειράξεις.... Τα έβαλα εκεί.. λέτε να έκανα μαλακια?  Όχι τίποτα άλλο έβαλα σχεδόν όλα τα ζιπουνακια...

Ειδικά τα ζιπουνακια αντέχουν!!! Έχω δοκιμάσει όλες τις θερμοκρασίες!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Ο εμβρυολογος μου είπε να επικοινωνήσω με το γιατρό μου για να κάνω nst προληπτικα αφού είναι τόσο μικρός ο τράχηλος να το δούμε.Πήρα τη μαία τηλ κ πηγα νοσοκομείο... όλο το χαρτί Ήταν γεμάτο συσπασουλες από τις οποίες εγώ δεν καταλάβαινα ΤΙΠΟΤΑ Κορίτσια πραγματικά απλά είχα καταγράφει στο μηχάνημα! 

Που είσαι κορίτσι? Τι έγινε?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...