Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Στο σπίτι, θα πάω την άλλη εβδομάδα να με δει ο γιατρός μου κ ο θεός βοηθός!

Ότι σου είπανε να κάνεις κ φουλ ξάπλα! Οι δουλειές μπορούν να περιμένουν!! Να προσέχεις πολύ!

  • Λυπημένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Στο σπίτι, θα πάω την άλλη εβδομάδα να με δει ο γιατρός μου κ ο θεός βοηθός!

Κι αν νιώσεις οτιδήποτε να πας καλού κακού να σε ξαναδουνε στο μαιευτήριο.

Κι ότι θέλεις να μας λες εδώ,όλο κ κάποια είναι μέσα.

Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη, δεν μπορώ να φανταστώ την ανησυχία σου. Καλή δύναμη κ θετική σκεψη

 

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι αν νιώσεις οτιδήποτε να πας καλού κακού να σε ξαναδουνε στο μαιευτήριο.

Κι ότι θέλεις να μας λες εδώ,όλο κ κάποια είναι μέσα.

Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη, δεν μπορώ να φανταστώ την ανησυχία σου. Καλή δύναμη κ θετική σκεψη

 

Πραγματικά δεν το περιμενα... σοκαρίστηκα! Όταν μου είπαν για εισαγωγή δε με άφηναν ούτε να πάω σπίτι να φτιάξω βαλίτσα! Κ όπως καταλαβαίνεις η βαλίτσα μου είχε μόνο νυχτικα κ πράγματα για τοκετό! Το κακό είναι ότι δε νιώθω συσπάσεις... 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πραγματικά δεν το περιμενα... σοκαρίστηκα! Όταν μου είπαν για εισαγωγή δε με άφηναν ούτε να πάω σπίτι να φτιάξω βαλίτσα! Κ όπως καταλαβαίνεις η βαλίτσα μου είχε μόνο νυχτικα κ πράγματα για τοκετό! Το κακό είναι ότι δε νιώθω συσπάσεις... 

Σου έδωσαν υπόθετα που είπε κ.μια άλλη κοπέλα ότι βοηθάνε? Νομίζω ξεκινάνε οι συσπάσεις σιγά σιγά αλλά τοσες  πολλές κ να μη τις νιώθεις, πολύ περίεργο!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Σου έδωσαν υπόθετα που είπε κ.μια άλλη κοπέλα ότι βοηθάνε? Νομίζω ξεκινάνε οι συσπάσεις σιγά σιγά αλλά τοσες  πολλές κ να μη τις νιώθεις, πολύ περίεργο!

Μα έπινα κ ultrogestan, ποτέ δεν τα έχω κόψει! Ρε δε νιώθω τίποτα... μόνο τις κινήσεις των παιδιών! Εγώ Θα ετοιμάσω ξ τη βαλιτσουλα μου βέβαια για καλό κ για κακό...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μα έπινα κ ultrogestan, ποτέ δεν τα έχω κόψει! Ρε δε νιώθω τίποτα... μόνο τις κινήσεις των παιδιών! Εγώ Θα ετοιμάσω ξ τη βαλιτσουλα μου βέβαια για καλό κ για κακό...

Κοριτσάκι μήπως να το βάλεις κολπικά? Είναι πιο δραστικό! Δεν είμαι γιατρος αλλά έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μα έπινα κ ultrogestan, ποτέ δεν τα έχω κόψει! Ρε δε νιώθω τίποτα... μόνο τις κινήσεις των παιδιών! Εγώ Θα ετοιμάσω ξ τη βαλιτσουλα μου βέβαια για καλό κ για κακό...

Ναι να ετοιμάσεις καλυτερα. Κ να ξεκουραστείς ,μη σε ξεσηκωνουμε εμείς!

Ούτε εγώ ξέρω πως είναι για να σε βοηθήσω.. κάποια από τις κινήσεις είναι σύσπαση μαλλον. Κ επειδή είναι κ δύο κ έτσι κι αλλιώς πονάνε κάποιες κινήσεις ίσως γι αυτό να μη τις ξεχωρίζεις.

Βιβλίο,ταινία, σειρά! :) ότι μπορείς να κάνεις ξαπλωμένη!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

Λογικό κορίτσι μου! Ξεκούραση και χαλάρωση, μπορεί να έτυχε σήμερα και να μην κάνεις γενικά συσπάσεις! 

Μακάρι!!! Από το στόμα σοθ κ στου θεού το αυτί... το θέμα είναι ότι έχει τα πόδια η μια κ με κλωτσάει όλη μέρα στον τράχηλο. Θέλω να βάλω τα κλάμματα γιατί δε μπορούν να μου κάνουν τίποτα ώστε να αλλάξει θέση!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μακάρι!!! Από το στόμα σοθ κ στου θεού το αυτί... το θέμα είναι ότι έχει τα πόδια η μια κ με κλωτσάει όλη μέρα στον τράχηλο. Θέλω να βάλω τα κλάμματα γιατί δε μπορούν να μου κάνουν τίποτα ώστε να αλλάξει θέση!

Σε πονάει κορίτσι μου ή πιστεύεις ότι αυτό ίσως φταίει για το ότι έχει κοντύνει? Να σου πω μια βλακειουλα που μου είχαν πει εμένα να κάνω επειδή καθόταν πολύ ψιλά και είχα δύσπνοια? Δεν ξέρω αν έπιασε ή απλά κατέβηκε μόνη της! Λοιπον μου είχαν πει να βάζω φακό στη κοιλιά και να το πηγαίνω προς τα κάτω ώστε μηηηηηπως και το ακολουθήσει! Ξέρω δεν είναι λύση αλλά μήπως την έπαιζες λιγάκι? Μπορεί να κουνηθεί! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Σε πονάει κορίτσι μου ή πιστεύεις ότι αυτό ίσως φταίει για το ότι έχει κοντύνει? Να σου πω μια βλακειουλα που μου είχαν πει εμένα να κάνω επειδή καθόταν πολύ ψιλά και είχα δύσπνοια? Δεν ξέρω αν έπιασε ή απλά κατέβηκε μόνη της! Λοιπον μου είχαν πει να βάζω φακό στη κοιλιά και να το πηγαίνω προς τα κάτω ώστε μηηηηηπως και το ακολουθήσει! Ξέρω δεν είναι λύση αλλά μήπως την έπαιζες λιγάκι? Μπορεί να κουνηθεί! 

Δε μπορούν να κουνηθούν, είναι 2 κ δε χωράνε!

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δε μπορούν να κουνηθούν, είναι 2 κ δε χωράνε!

Μην αγχώνεσαι, αν ήταν κάτι ακραίο θα σε είχε δει ο γιατρός ή θα τους άφηνε να σε κρατήσουν για παρακολούθηση!

Ότι σου πει θα κάνεις εννοείται, εμείς λέμε το μακρύ και το κοντό μας...

Τα ουτροτζεσταν τα είχα πάρει κι από στόματος σε μεγάλη ανάγκη κάποια στιγμή μαζί με κάτι ενεσουλες! Δεν θα το αφήσει ο γιατρός κι όπου πάει!  Επίσης μια φορά είχα συσπάσεις λόγω εντέρου κ άλλη μια φορά λόγω άγχους-πανικου υποσυνείδητου κ δεν είχα νοιώσει τπτ αλλά στο 6ο, κι αυτά στο 1ο που στον μήνα μου η μήτρα αταραχη! Γνώμη μου αν νιώσεις πόνο έστω από κίνηση των μικρών πάρε τηλ κ πες του τα! 

Χαλάρωσε κ όλα καλά θα πάνε, ειμαι σίγουρη! Εμείς εδώ είμαστε παρεούλα!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Renez said:

Είναι κ αυτό ένα ερώτημα!!

Οι πάνες αγκαλιές δε νομίζω να έχουν θέμα..άντε πες δε θα έχουν ούτε τα λευκά ρουχαλακια..αλλά τα χρωματιστά δε νομίζω πως είναι για 60..εγώ 40 έλεγα..

Ναιιι από όταν μπήκε ο Αύγουστος που σταματησα κ τη δουλειά έχω γίνει κυουρια!!

Προσέχω πολύ!! Ή μάλλον..με προσέχει ο γιοκας γτ δεν έχω αντοχή για το κάτι τις παραπάνω:mrgreen:

Αχχχ πόσο χαίρομαι ρε Εύα μου κ για εσάς ειλικρινά..το ζούμε τόσο η μια μέσα από την άλλη..ποτέ ψάχνατε σπίτι,ποτέ βρήκατε ,τώρα με το καλό σιγά σιγά κοντεύει κ να ετοιμαστει,κάνατε κ το baby shower ν πάρει τα δωράκια του ο μπέμπης κ τώρα θα πάτε κ για τα τελευταια:x

Άντε άντε μια μία τελειώνουμεεε!! 

Ψιτ οποία έχει ετοιμάσει δωμάτιο στείλτε μ καμια φωτό να πάρω ιδέες..αν κ είναι σχεδόν έτοιμο το δικό μας αλλά να χαζεψω..άντε κ τα κοριτσο ροζ σας!!

@Annou που είσαι πουλάκι μου χαμένο??

Ααα εσύ έχεις πάει σε άλλο στάδιο ονείρου/τοκετού:mrgreen:

Ευχαριστούμε θα σας τα πούμε οοολα!!

5 hours ago, Renez said:

Κοριτσαρες μου τελείωσα κ εγώ απο το ντοπλερ!! 

Λοιποοοον ολες οι μετρήσεις είναι πολύ καλές δόξα τον Κύριο!!!

Ο μπέμπης έφτασε 2250:x

Οπότε @P.L.L. μου μην αγχώνεσαι ότι είναι μεγάλος ο δικός σου..είτε είσαι 32η είναι μια χαρά είτε είσαι 34 επίσης είναι μια χαρά μωράκι κ καθόλου μεγάλο,ίσα ίσα!! Πάει καλά η διατροφή σου λοιπόν!! Εδώ καλέ τα διδυμακια μας είναι 1700!!!

Για τράχηλο εμένα μου είπε μόνο "ο τραχηλος είναι κλειστός" και τον ρώτησα αν έχει κοντύνει κ πόσα εκ.ειναι κ μου λέει "αυτό το μετράμε στη β επιπέδου από εκεί κ πέρα είναι φυσιολογικό κ θεμιτό να κονταινει αρκεί να είναι κλειστός προς το παρόν.."

Τώρα τι να σας πω..?! Στη β επιπέδου ήταν 3.17..αλλα για να λέει όλα οκ μένω εκεί..

Φωτογραφίες κ εμείς πήραμε 3 κ στη μία έχει κ ανοιχτό το στοματακι γαμωτο τουυυυ:x (φυσικά κ εμάς συμπιεσμένος είναι ο καημένος αλλά μου αρκει!!)

Χμμμ...τι άλλο..? Α κ ότι ο πλακούντας είδα ότι στη β επιπέδου έλεγε γήρανση 0 και τώρα λέει 1..δεν μου ανέφερε κάτι ο γιατρός κ στο χαρτί λέει "πλακούντας φυσιολογικος" απλά εγώ πάντα συγκρίνω με τα προηγούμενα κ το είδα..εσάς τι λέει??

Υγ: όσο για σερβιετες κτλ κ εγώ @LadyP 2 κουτιά πήρα με βρακάκια μιας χρήσεως γτ τα θεωρώ τα πιο πρακτικά δε μας νοιάζει αν λερωθούν κτλ κ έχει νομίζω 4 τεμ.το πακέτο μέσα οπότε σίγουρα 2..για μετά πήρα κ εγώ τις μεγαλύτερες σερβιετες της αγοράς αυτές νυκτός τύπου..

Κανονικός μπέμπης πια!:wink: Μπράβο στο αγόρι και στην μαμά του βέβαια που τον προσέχει και τον μεγαλώνει τόσο καιρό! Μα είναι να μη χαιρόμαστε η μία για την άλλη εδώ που φτάσαμε? Άντε η ουρά έμεινε που λες κι εσύ!

Για τις σερβιέτες κτλ. που συζητούσατε και με την @LadyP, εγώ πάντως σκοπεύω να πάρω μαζί μου ένα κουτί με πάνες ακράτειας μιας χρήσης... σου δίνουν και στο νοσοκομείο εδώ, αλλά έχω ακούσει ότι εκείνες είναι πολύ ογκώδεις και επειδή δε θέλω να νιώθω σαν νήπιο που τα κάνει πάνω του, θα πάρω αυτές της Always discreet που είναι πιο διακριτικές (σχεδόν σαν κανονικό εσώρουχο) και απλά τις πρώτες μέρες που θα έχω πιο πολύ αίμα θα φοράω και σερβιέτα από μέσα να είμαι σίγουρη. Νομίζω έτσι θα νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια και δε θα φοβάμαι μήπως λερώσω τα εσώρουχά μου ή πλημμυρίσω. Μετά που θα ηρεμήσουν τα πράγματα θα φοράω μόνο σερβιέτα με τα κανονικά μου εσώρουχα μέχρι να καθαρίσω.

 

9 hours ago, P.L.L. said:

Καλημέρα κορίτσια! 

Όλα καλά από εμάς! Ο γιοκας είναι 2180γρ και κλασικά βγαίνει μεγαλος για την εβδομάδα του αλλά δεν μας ανησυχεί.( Έχω μπει ξανά σε διατροφή ζαχαρου τις τελευταίες 10 μέρες γιατί έκανα και τριτη καμπύλη και βγήκε πάλι πειραγμενη. Το απόγευμα πάω σε ενδοκρινολόγο) 

Ο τράχηλος μου είναι 2,8. Μηπως είναι πολύ κοντος; Εσας; 

Τί ωραία νέα και για το δικό σας αγόρι! Εν τω μεταξύ και μένα μου λένε πάντα ότι ο δικός μου φαίνεται περίπου μια εβδομάδα μεγαλύτερος από την ηλικία του, αλλά νομίζω ειδικά από εδώ και πέρα θα μεγαλώνουν και με διαφορετικούς ρυθμούς το κάθε μωρό. Πάντως από αυτά που λέτε και εσύ και η Αρετή, φαντάζομαι και ο δικός μου να είναι κάπου εκεί μεταξύ 2-2,5 κιλά. Καλά που έχω κι εσάς να παίρνω μια ιδέα!:P 

Η καμπύλη ζαχάρου σου έβγαζε ότι έχεις διαβήτη κύησης ή απλά ήτανε λίγο πάνω από το όριο? Σε ρωτάω γιατί εμένα η τιμή μου είχε βγει ακριβώς στο ανώτερο όριο της εξέτασης (39-40) αλλά διάβασα ότι για να έχεις διαβήτη κύησης πρέπει να έχεις πάνω από 90. Απλά εμένα μου είπανε να προσέχω να μη τρώω πολλούς υδατάνθρακες μαζί, για παράδειγμα όχι και ψωμί και μακαρόνια και γλυκό στο ίδιο γεύμα (που δε θα το έκανα έτσι κι αλλιώς, αλλά καλά κάνουν και τα διευκρινίζουν). Ο ενδοκρινολόγος τί ακριβώς κοιτάει? Εσένα τί σου είπε τελικά?

 

6 hours ago, Jasmine@ said:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλά είναι τα κορίτσια μου είναι 1780 η μια κ1760 η άλλη! Μεγαλώνουν μια χαρά για διδυμακια...

μονο ο τράχηλος μας προβληματίζει που είναι 2,7 κ πρέπει να αυξήσω προγεστερονη κ να μιλήσω με το γιατρό μου, τον οποίο δε βρήκα!

@P.L.L. έκανες ή έχεις το απόγευμα;

Γιασεμάκι μου, τα κοριτσάκια σου μεγαλώνουν πολύ καλά! Για τον τράχηλο και τις συσπασούλες φαντάζομαι θα έχεις αγχωθεί τώρα, αλλά προσπάθησε να το πάρεις χαλαρά όπως σου είπαν και τα κορίτσια... ξεκούραση, ξάπλα, απόφευγε ό,τι προκαλεί συσπάσεις (π.χ. το σεξ που από ότι κατάλαβα όλες πάνω-κάτω το έχουμε ξεχάσει προς το παρόν, τα πικάντικα φαγητά κτλ.) και ό,τι άλλο σου πει ο γιατρός σου (π.χ. αν χρειαστεί να πάρεις κολπική προγεστερόνη ή κάτι άλλο). Λίγη προσοχή και όλα καλά θα πάνε, δεν έμεινε πολύς καιρός ακόμα. 

 

3 hours ago, Christinα said:

Πολύ σωστή σε βρίσκω! Έχουμε πιο ενδιαφέροντα πράγματα να διαβάσουμε! Μα πως τα βαριέμαι...ούτε το κινητό μ δεν ξέρω τι κάνει!

Καλές αγκαλίτσες:x!!!!!!Κι εμείς έχουμε πάρει 1ο αρκουδάκι μαζί με τα 1α φορμάκια, έτσι είχαμε κάνει κ στον μικρό μας! Επιλογές του μπαμπά όμως για τα μωράκια του!

Εγώ είμαι πολύ του αρκουδιου! Ακόμα έχω το δικό μου κ τρέμω όταν μου τον ζητάει ο γιος μου, είναι γεράκος κ ευαίσθητος! Οι φίλες μ κι ο άντρας μου με περιπαιζουν γι αυτό!:oops:

Χαχα, κι εγώ ακόμα τα έχω τα αρκουδάκια μου στο σπίτι μου στη Θεσσαλονίκη... το αρκουδάκι της αγάπης, τον Αντώνη, που είναι παππούλης πια και τον έχω από το δημοτικό, το πολικό αρκουδάκι μου, τον Βίγκο, που τον είχα πάρει από την Δανία, και το λούτρινο ψάρι μου, τον Φούσκα, που τον είχα πάρει την πρώτη φορά που πήγα στην Disneyland! Με αυτά κοιμάμαι αγκαλιά όποτε έρχομαι Ελλάδα (εναλλάξ βέβαια, να μην έχουν παράπονο)!:grin:

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...